Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :) - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: czy leczyłaś kiedy panokcie i jaki dało to efekt
tak 0 0%
nie 1 33,33%
tak,ale zaprzestałam-nie chciało mi się 1 33,33%
wyleczyłam całkowicie. 1 33,33%
Głosujący: 3. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-13, 15:36   #3721
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez haitanka Pokaż wiadomość
hmmmm, to może ja tez się przyłączę do Klubu Zapuszczaczek Niestety nie zapuszczę sobie bajecznie długich pazurków, ponieważ moje hobby wyklucza takowe. Po drugie moje szanowne paznokietki od czasu, kiedy w przypływie szaleństwa dałam się namówić na tipsy robione przez znajomą <jakiś rok temu> są wiecznie rozdwojone i niemiłosiernie się łamią. Wiem, że od tego czasu napewno już odrosły, ale no właśnie ALE nie jestem w stanie doprowadzić ich do stanu nadającego się jakiegokolwiek użytku... Stąd moje pytanka
1) Odżywka
Z reguły podkradam mamie odżywkę z Avonu (taka zielona, z wyciągiem z kaktusa chyba). Czy spełnia ona swoje zadanie, czy jest to dobry kosmetyk czy lepij będzi ejak rozejrzę się za lepszym, a jeśli tak to za jakim?
2) Skórki
Skórki staram się po kąpieli odsuwać ręcznikiem i broń Boże nie wycinać. Czy znacie jakiś dobry preparat (i w rozsądnej cenie), który zwalniałby ich wzrost i jednocześnie pielęgnował, poniewą moja zmorą są zadzierające się, krwawiące i puchnące skórki mimo używania oliwki do skórek, kremu do rąk i paznokci, a nawet smarowania ich wit. A.
3) Czy można jakoś skorygować kształt paznokci, które są szerokie??

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi i jednocześnie przepraszam jeśli dubluje temat.
1. Mogę ci polecić złotą odżywkę z Sally Hansen-używałam, pierwsze efekty po ok.2 tyg. byłam zadowolona. Słyszałam też o Nail Teku-sama teraz zamówiłam 2 takie odżywki podkład i taką na wierzch. Póki co jeszcze na nie czekam, za jakiś miesiąc się o nich wypowiem.
2. Wycinanie skórek to nic złego, pod warunkiem,że sie to umie zrobić. Złe wycięcie skórek np. za mocne może uszkodzić macierz paznokcia. O żadnym preparacie do zwalniania odrostu skórek nie słyszałam. Na słabe skórki polecam zabiegi parafinowe, róznego rodzaju kremy, ja używałam olejku z Oriflame-był ok. Pozatym suplementacja dla słabych paznokci też by pomogła.
3. Owszem da się skorygować. Piłując je lekko zwężaj wolny brzeg. Oczywiscie bez przedady bo będą wyglądały mało estetycznie.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 19:19   #3722
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

To jest że się tak wyraże mój 'dorobek'. Niewyraźne ale aparatu dalej brak. Na jednym widać czarne kreski to jest moja biała część, reszta jest półprzeźroczysta Powiedzcie same, czy one nie wyglądają okropnie?! Takie topory..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image200907160008.jpg (72,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image200907160009.jpg (65,5 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazurki.jpg (75,7 KB, 49 załadowań)
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 18:49   #3723
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Witam. Ja pazurki zapuszczam od czerwca, już są dość długie. Muszę przyznać, że nigdy nie byłam na manicure, nie stosuję rzadnych odżywek, jedynie biorę tabletki SkrzypoVity i nie mam już problemów z pazurkami a było bardzo ciężko z nimi. Co chwilę się rozdwajały, łamały, nie było mowy o zapuszczaniu, teraz jest całkiem inaczej. Jestem zadowolona ze swoich pazurków choć daleko im do ładnych to cieszę się, że chociaż kilka wad udało mi się z nich usunąć
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-31, 10:01   #3724
PrincessSmall
Raczkowanie
 
Avatar PrincessSmall
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 143
GG do PrincessSmall
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cześć! Moje paznokcie mają ok. 5mm. są nawet ładne, ale ostatnio płytkę jednego przejechałam nożem. Używam odżywki Miss Sporty Odbudowywującej płytke...Używam jej zaledwie tydzień, ale zauważyłam że paznokcie się wzmocniły i szybciej rosną, a do tego oodżywka ma śliczny różowo-beżowy kolor. Używam też olejku rycynowego i maści z wit A.

Pozdrawiam PrincessSmall
PrincessSmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 11:52   #3725
Diesel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 312
GG do Diesel
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Ja zawsze mam problem z paznokciami w rok szkolny... polamane, poobgryzane ale wzięłam sie za nie spiłowałam i używam utwardzacza z Joko od jakiegoś tygodnia, wzmocnił je bardzo i mam nadzieję, ze znowu ich nie obgryzę
__________________
_______________


,,Wszyscy jesteśmy głupcami, jeśli chodzi o miłość."
Diesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 14:24   #3726
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 848
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Udało mi sie zrobić zdjęcie moich paznokci, prawdę mówiąc dość niewyraźne, ale lepszego na razie nie zrobię. Mimo ich długości dalej zapuszczam, a w miarę możliwości muszę wybrać się na manicure i spróbować nadać im ładny kształt, a z tym u mnie najgorzej.

Edytowane przez 6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783
Czas edycji: 2010-11-03 o 08:40
6cf34e7e8f39cee75534fdb852be8187cc381168_600e0a0280783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 09:31   #3727
malinka996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 94
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Też zerwałam z tym nałogiem jakieś 4 miesiące temu i jakoś się trzymam
Maluje paznokcie odżywkami np. na szybszy wzrost paznokci , lub utwardzajace albo przeciw rozdwajaniu sie .
W Rossmannie jest takich dużo i nie sa drogie
malinka996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 10:45   #3728
marionnaud
Przyczajenie
 
Avatar marionnaud
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: warszawa.
Wiadomości: 3
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

witam wszystkich a ja muszę się pochwalić, że wczoraj minął tydzień jak nie obgryzam paznokci muszę przyznać, że jest to wieelki postęp, ponieważ mam ten nałóg grubo ponad 4 lata i nigdy mi sie jeszcze nie udało tyle wytrzymać. wspomagam się odżywką-lakierem 'Nail Care' oraz zażywam skrzyp polny, aa i gumy rzuję. trzymajcie za mnie kciuki, żeby mnie coś nie podkusiło ...
marionnaud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 11:44   #3729
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

a ja mam taki mały problem z paznokciami...
nie są jakies bardzo delikatne czy łamliwe, jak bardzo o nie dbam to są naprawde ładne, mocne i długie, ale jak troszke zaniedbam , to szybko stają sie suche, słabe i rozdwajają się ;/
ale nie w tym rzecz...
na wszystkich paznokciach mam takie małe, podłuzne zagłębienia, nie widac ich z daleka, ale są...
dodatkowo paznokcie delikatnie się łuszczą, tak jak łuszczy się przesuszona skóra... Pani kosmetyczka powiedziała mi ze to moze byc łuszczyca paznokcia, ze to się bardzo trudno leczy itp...
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 11:59   #3730
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
a ja mam taki mały problem z paznokciami...
nie są jakies bardzo delikatne czy łamliwe, jak bardzo o nie dbam to są naprawde ładne, mocne i długie, ale jak troszke zaniedbam , to szybko stają sie suche, słabe i rozdwajają się ;/
ale nie w tym rzecz...
na wszystkich paznokciach mam takie małe, podłuzne zagłębienia, nie widac ich z daleka, ale są...
dodatkowo paznokcie delikatnie się łuszczą, tak jak łuszczy się przesuszona skóra... Pani kosmetyczka powiedziała mi ze to moze byc łuszczyca paznokcia, ze to się bardzo trudno leczy itp...
oj .. to może warto się wybrać do dermatologa a nie leczyć na własną rękę zwykłymi kosmetykami ?
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 14:34   #3731
oluniunka
Raczkowanie
 
Avatar oluniunka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 251
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Dobra odżywka do paznokci i skrzyp, który bierzesz w zupełności wystarczy, abyś miała ładniutkie pazurki. Na efekt działania tabletek musisz troche poczekać
oluniunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 18:52   #3732
PrincessSmall
Raczkowanie
 
Avatar PrincessSmall
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 143
GG do PrincessSmall
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Kupiłam Belisse i zażywam ją od kilku dni. Dodatkowo olejek rycynowy, maść z wit. A i odrzywka odbudowywująca płytkę
PrincessSmall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 19:37   #3733
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez farfalla Pokaż wiadomość
oj .. to może warto się wybrać do dermatologa a nie leczyć na własną rękę zwykłymi kosmetykami ?
ja nie wiem czy tu jest co leczyc, to tak jakbym ze zwykłym katarem leciala do doktora ... spróbuje narazie domowych metod
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 20:02   #3734
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
ja nie wiem czy tu jest co leczyc, to tak jakbym ze zwykłym katarem leciala do doktora ... spróbuje narazie domowych metod
hehe to może tylko ja taka panikara bo ja bym pewnie się tego łuszczenia i zagłębień wystraszyła pewnie dlatego że dopiero w tym roku moje paznokcie zaczęły wyglądać normalnie
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:33   #3735
DulCce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 112
GG do DulCce
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Hej kochane ;*
Mam taki problem ; D
Obgryzam paznokcie niestety ; ( .
Są bardzo małe, mają małą płytkę paznokcia.
I za 2 dni ide do kosmetyczki ,żeby zrobiła mi żele.
Niestety jest problem, wstydze się swoich paznokci..
Wydaje mi się ,że kosmetyczka będzie miała o mnie negatywne zdanie gdy tylko je zobaczy. Bo najlepiej robi się długie zadbane naturalne paznokcie.. a tu przychodzi jej taka z brzydkimi .. (może przesadzam nie sa aż tak okropne.. ) i martwi mnie fakt ,że będą brzydko wyglądały. Jeśli zrobiła by mi frencz dłuższy od mojego paznokcia?? Okropnie bd wyglądało.. Napewno bym wzieła przeźroczysty tips ,ale on pokryje całą płytke paznokcia (bo są małe) i tego ,żelu praktycznie nie bd na moim paznokciu..
Wstyd mi do niej iść ..Co sobie o mnie pomyśli.. Jak myślicie ??
Odwołać wizytę ? Czy nie bać się do niej iść? ..
DulCce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 22:56   #3736
Malutkaaa246
Przyczajenie
 
Avatar Malutkaaa246
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 15
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

ja osobiście bym Ci radziła odłozyc albo przełozyc wizyte.. i poczekac 'pozwolic' paznokcią urosnąć chcoć troszke )

dziewczyny ja mam do was pytanie..
nie obgryzam paznokcji juz ponad miesiąć (to nie jest długo;/) ale mimo wszystko one urosły do pewnej długości i nie chcą dalej rosnąć..;/ co mi radzicie?

wcześniej mi sie łamały ale od pewnego czasu stosuje krem na paznokcie z nivea wsmarywując w paznokcie to sie nie łamia ale co z tego jak nie cha rosnąć
Malutkaaa246 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 23:07   #3737
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez Malutkaaa246 Pokaż wiadomość
ja osobiście bym Ci radziła odłozyc albo przełozyc wizyte.. i poczekac 'pozwolic' paznokcią urosnąć chcoć troszke )

dziewczyny ja mam do was pytanie..
nie obgryzam paznokcji juz ponad miesiąć (to nie jest długo;/) ale mimo wszystko one urosły do pewnej długości i nie chcą dalej rosnąć..;/ co mi radzicie?

wcześniej mi sie łamały ale od pewnego czasu stosuje krem na paznokcie z nivea wsmarywując w paznokcie to sie nie łamia ale co z tego jak nie cha rosnąć
daj im trochę czasu mi się wydaje że to trochę jest tak jak z odchudzaniem ... najpierw szybko kilogramy lecą a potem jest taka granica że się starasz ale nie chudniesz tak szybko .,... i chyba z paznokciami jest podobnie... dopiero przestałaś obgryzać s=więc njpierw szybko urosły a teraz dotarly do bariery gdzie rosną... tylko wolniej a tobie się wydaje że wcale nie rosną smaruj dalej kremem ... dodatkowo wcieraj olejek rycynowy dla wzmocnienia ich albo wzmacniaj je od wewnątrz tabletkami... niech się przyzwyczają chwilę do nowego stanu rzeczy ze już ich nie obgryzasz i znów będą ładnie rosnąć (oczywiście mogę się mylić bo ja tam się na paznokciach w sumie nie znam ale tak na mój mały rozmek to tak mi wyszło )
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 08:45   #3738
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez farfalla Pokaż wiadomość
hehe to może tylko ja taka panikara bo ja bym pewnie się tego łuszczenia i zagłębień wystraszyła pewnie dlatego że dopiero w tym roku moje paznokcie zaczęły wyglądać normalnie
nie no one się leciutko tylko łuszczą, na brzegach tzn przy samych skórkach.
wczoraj zrobiłam sobie tą maseczke z żółtka, oliwy i cytryny, smarowałam często dłonie kremem i paznokcie olejkiem rycynowym, i dzis nie ma śladu łuszczenia, nawet skórki wyglądają ok ;D
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 09:13   #3739
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
a ja mam taki mały problem z paznokciami...
nie są jakies bardzo delikatne czy łamliwe, jak bardzo o nie dbam to są naprawde ładne, mocne i długie, ale jak troszke zaniedbam , to szybko stają sie suche, słabe i rozdwajają się ;/
ale nie w tym rzecz...
na wszystkich paznokciach mam takie małe, podłuzne zagłębienia, nie widac ich z daleka, ale są...
dodatkowo paznokcie delikatnie się łuszczą, tak jak łuszczy się przesuszona skóra... Pani kosmetyczka powiedziała mi ze to moze byc łuszczyca paznokcia, ze to się bardzo trudno leczy itp...
Podłuzne zagłębienia świadczą o chorobie zwanej bruzdowaniem poprzecznym. Z takimi rzeczami trzeba sie zgłosić do dermatologa i to koniecznie. Łuszczyce się ciężko będzie leczyć jeśli za późno się z tym zgłosisz do lekarza. Im póżniej tym zmiany będą większe.

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
ja nie wiem czy tu jest co leczyc, to tak jakbym ze zwykłym katarem leciala do doktora ... spróbuje narazie domowych metod
No nie zupełnie można to porównać do zwykłego kataru. Zrobisz jak zechcesz ale ja nie radziłabym lekceważyć takich objawów

Cytat:
Napisane przez DulCce Pokaż wiadomość
Hej kochane ;*
Mam taki problem ; D
Obgryzam paznokcie niestety ; ( .
Są bardzo małe, mają małą płytkę paznokcia.
I za 2 dni ide do kosmetyczki ,żeby zrobiła mi żele.
Niestety jest problem, wstydze się swoich paznokci..
Wydaje mi się ,że kosmetyczka będzie miała o mnie negatywne zdanie gdy tylko je zobaczy. Bo najlepiej robi się długie zadbane naturalne paznokcie.. a tu przychodzi jej taka z brzydkimi .. (może przesadzam nie sa aż tak okropne.. ) i martwi mnie fakt ,że będą brzydko wyglądały. Jeśli zrobiła by mi frencz dłuższy od mojego paznokcia?? Okropnie bd wyglądało.. Napewno bym wzieła przeźroczysty tips ,ale on pokryje całą płytke paznokcia (bo są małe) i tego ,żelu praktycznie nie bd na moim paznokciu..
Wstyd mi do niej iść ..Co sobie o mnie pomyśli.. Jak myślicie ??
Odwołać wizytę ? Czy nie bać się do niej iść? ..
Po pierwsze niestety ale zawód kosmetyczki nie zawsze jest taki przyjemny-cos o tym wiem, pracowałam jakiś czas w salonie kosmetycznym. Jestem także stylistką paznokci wlaśnie metodą żelową. Nie jest tak,że na pazurki zgłaszają się panie tylko z piękną smukłą płytką! Na obgryzione paznokcie czasem żel to jedyna deska ratunku. Po pierwsze Nie ma takiej opcji aby dać na obgryzionego paznokcia tipsa! Do obgryzionych pazurków stosuje sie tylko i wyłącznie formy! PAznokcia wtedy prawidłowo się buduje itp. Na małą płytke nie ma opcji aby przykleić tipsa, bo by nie bylo do czego generalnie. Jeżeli kosmetyczka wspomniała,że nałoży ci tips-uciekaj od niej!
No i nie wstydz się,na codzień naoglądałąm się przeróżnych przypadków. Zaden z nich nie był powodem do naśmiewania się itp. Po to jesteśmy my-kosmetyczki aby pomagać
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-26, 09:21   #3740
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Obraz 005[1].jpg

Obraz 004[1].jpgWitam! Jestem nowa ale też dołączam do grupy wsparcia Zapuszczam paznkcie, ale nie uzywam odzywek, olejków. Poprostu nie obcinam i piłuję Ale myślę że przeczytam cały wątek i zastosuję Wasze rady. Dodaje 3 zdjecia dzisiejsze moich paznokci - przepraszam że z kamerki ale kabel od aparatu gdzies sie zawieruszył
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 003[1].jpg (38,8 KB, 74 załadowań)

Edytowane przez CatchyKathy
Czas edycji: 2009-08-26 o 09:24 Powód: zdjecia
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 10:10   #3741
Carola16
Zadomowienie
 
Avatar Carola16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 705
GG do Carola16
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

już ponad 3 tygodnie nie obgryzam
i o dziwo żaden mi się nie złamał ( łykam tabletki Belissa)

życzę Wam wytrwałości
Carola16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:10   #3742
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Załącznik 2469378

Załącznik 2469379Witam! Jestem nowa ale też dołączam do grupy wsparcia Zapuszczam paznkcie, ale nie uzywam odzywek, olejków. Poprostu nie obcinam i piłuję Ale myślę że przeczytam cały wątek i zastosuję Wasze rady. Dodaje 3 zdjecia dzisiejsze moich paznokci - przepraszam że z kamerki ale kabel od aparatu gdzies sie zawieruszył
wow nieźle ale mi aż takie długie chyba by przeszkadzały.



Pati89, wiesz co ja bym może i poszła do dermatologa, ale boję się, że mnie wyśmieje i odeśle do psychologa (lub kosmetyczki xD ) bo te zaglębienia naprawdę są małe i płytkie :P

tylko na kciukach jest inaczej - nie są podłużne, a poprzeczne, i jak patrze na paznokiec "z profilu" to widac wiele nierównosci (pozostałe paznokcie "z profilu" są gładkie i równe)
sama juz nie wiem ;p długo mam te bruzdki, ale stan sie nie pogarsza, czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale żadnej tragedii nie ma. Myslisz ze jakbym poszła do dostałabym jakąs masc antybiotykową?

Edytowane przez BreakIt
Czas edycji: 2009-08-26 o 12:11
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 12:48   #3743
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

a mi się dziś złamał jesten .... tzn jeszcze nie do końca ale pękł zaraz jak się zaczyna ta biała część (tak 1/3 szerokości paznokcia jest pęknięta) ... i nie wiem co zrobić da się go jakoś "skleić" ?? czy już tylko nadaje się na straty do ścięcia???
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:08   #3744
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez BreakIt Pokaż wiadomość
Pati89, wiesz co ja bym może i poszła do dermatologa, ale boję się, że mnie wyśmieje i odeśle do psychologa (lub kosmetyczki xD ) bo te zaglębienia naprawdę są małe i płytkie :P

tylko na kciukach jest inaczej - nie są podłużne, a poprzeczne, i jak patrze na paznokiec "z profilu" to widac wiele nierównosci (pozostałe paznokcie "z profilu" są gładkie i równe)
sama juz nie wiem ;p długo mam te bruzdki, ale stan sie nie pogarsza, czasem jest lepiej, czasem gorzej, ale żadnej tragedii nie ma. Myslisz ze jakbym poszła do dostałabym jakąs masc antybiotykową?
Lekarz nie może cię wyśmiać! To jego zawód i jego zadaniem jest pomagać i leczyć swoich pacjentów. Nie wiem co by ci przepisał,ale tak jak mówie idz do niego koniecznie.
Bruzdy mogą być i poprzeczne i podłużne,lecz to wszystko jedno chorubsko

Cytat:
Napisane przez farfalla Pokaż wiadomość
a mi się dziś złamał jesten .... tzn jeszcze nie do końca ale pękł zaraz jak się zaczyna ta biała część (tak 1/3 szerokości paznokcia jest pęknięta) ... i nie wiem co zrobić da się go jakoś "skleić" ?? czy już tylko nadaje się na straty do ścięcia???
Są taśmy do naturalnych pazurków. Skleja się tego złamasa do reszty pazurka, nakleja tą taśne i taka prowizorka nawet i się trzyma. Ewentualnie spiłować paznokcia do zera i zaczynać od nowa zapuszczanie
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 16:38   #3745
marianka339
Przyczajenie
 
Avatar marianka339
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
GG do marianka339
Dot.: Zapuszczanie paznokci...bardzo proszę o radę.

na szzęscie nie obgryzam, a skrzyp powinien pomóc na paznokcie (nie zawsze to jest widoczne jak we włosach)
marianka339 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 18:55   #3746
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Lekarz nie może cię wyśmiać! To jego zawód i jego zadaniem jest pomagać i leczyć swoich pacjentów. Nie wiem co by ci przepisał,ale tak jak mówie idz do niego koniecznie.
Bruzdy mogą być i poprzeczne i podłużne,lecz to wszystko jedno chorubsko

Są taśmy do naturalnych pazurków. Skleja się tego złamasa do reszty pazurka, nakleja tą taśne i taka prowizorka nawet i się trzyma. Ewentualnie spiłować paznokcia do zera i zaczynać od nowa zapuszczanie
no i niestety zlamał się no cóż to muszę pozostałe przyciąć teraz żeby nie wyglądało to aż tak głupio
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:16   #3747
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez farfalla Pokaż wiadomość
no i niestety zlamał się no cóż to muszę pozostałe przyciąć teraz żeby nie wyglądało to aż tak głupio
Jak pech to pech niestety. Ja kiedyś na szybkiego próbowałam zreanimować paznokcia taśmą klejącą . I duuzo warstw lakieru i powiem ci że się trzymało,, a wychodziłam na wieczór i zależało mi aby wszystkie paznokcie były ładne
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:25   #3748
farfalla
Zakorzenienie
 
Avatar farfalla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 12 521
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Jak pech to pech niestety. Ja kiedyś na szybkiego próbowałam zreanimować paznokcia taśmą klejącą . I duuzo warstw lakieru i powiem ci że się trzymało,, a wychodziłam na wieczór i zależało mi aby wszystkie paznokcie były ładne
no właśnie .. to pewnie krótkotrwałe i tak kiedyś by się bardziej zadarł i musiałabym ściąć (tak sobie to tłumaczę ) a ja kiedyś jak mi się złamał to kropelką sklejałam i na to kilka warstw lakieru (od spodu włożyłam kartke papieru żeby palca nie skleić ) ale i tak wytrzymalo do najbliższej kąpieli kiedy pod wpływem ciepłej wody zmiękł i się zachaczył o ręcznik no trudno .. to zaczynam od "pół nowa" (pół bo nie ścięlam tak całkowicie reszty do zera bo mi szkoda ich
__________________
"For beautiful eyes, look for the good in others
For beautiful lips, speak only words of kindness
And for poise, walk with the knowledge that you are never alone."
/A.H/
farfalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 19:52   #3749
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

Cytat:
Napisane przez farfalla Pokaż wiadomość
no właśnie .. to pewnie krótkotrwałe i tak kiedyś by się bardziej zadarł i musiałabym ściąć (tak sobie to tłumaczę ) a ja kiedyś jak mi się złamał to kropelką sklejałam i na to kilka warstw lakieru (od spodu włożyłam kartke papieru żeby palca nie skleić ) ale i tak wytrzymalo do najbliższej kąpieli kiedy pod wpływem ciepłej wody zmiękł i się zachaczył o ręcznik no trudno .. to zaczynam od "pół nowa" (pół bo nie ścięlam tak całkowicie reszty do zera bo mi szkoda ich
Mi też byłoby szkoda Dlatego dzisiaj żeby zapobiegać złamaniom zażelowałam sobie pazurki
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 20:10   #3750
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Zapuszczanie paznokci- grupa wsparcia :)

jak mi sie jeden paznokiec złamie to tez nigdy nie skracam pozostałych do zera skracam tylko odrobinę, wolę ten jeden zapuszczać, niz wszystkie 10 zresztą, to wcale sie tak nie rzuca w oczy jak jeden jest krótszy to najcześciej jest jedne z tych mankamentów, ktore "widzisz tylko Ty sama"
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.