mieć cerę jak... Mischa Barton ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-20, 19:24   #1
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212

mieć cerę jak... Mischa Barton ;)


Hej dziewczyny,

nie jestem pewna, czy podobny wątek juz powstał, ale z tego, co przejrzałam, to chyba nie

pewnie nie jestem jedyną osobą, która ma problem z podkładami. Mam jaśniutką cerę o ciepłym odcieniu i naprawdę trudno dobrać kolorek.

ALE NIE W TYM RZECZ

Pora na wiosnę i lato, a w związku z tym chciałoby się mieć śliczną, promienną cerę. Niestety w moim przypadku podkłady są albo "drastycznie" matujące (co zimą jeszcze jest do przyjęcia), albo znowu sprawiają, że buźka świeci mi się jak tafla Adriatyku o zachodzie słońca

I tu pojawia sie Mischa Barton (myślę, że najlepszy przykład): może macie jakieś niezawodne sposoby, produkty, które sprawiają, że buźka wygląda naturalnie, nie świeci się ani nie jest płaska od "megamatu". I co najważniejsze - żeby wyglądała na lekko wilgotną.

Wiem, że by osiągnąć mischową cerę, trzeba utrzymywać ją w idealnym stanie i sie trochę przybrązowić. Ale tu chodzi mi tylko o podkład tudzież rozświetlacz. Co do baz nie jestem przekonana, bo najczęściej zapychają ale jeśli możecie za jakąś poręczyć, to też słowem wszystko, co pozwala Waszym buźkom ślicznie zabłysnąć.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

Edytowane przez Buła
Czas edycji: 2008-03-24 o 14:13
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-20, 20:32   #2
gosia140
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 966
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Co prawda nie znam sposobu na mischową cerę, to muszę przyznac, że mam ją naprawdę świetną. Czekam na pomysły Wizażanek;P
gosia140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 22:18   #3
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Cytat:
Napisane przez Buła Pokaż wiadomość
może macie jakieś niezawodne sposoby, produkty, które sprawiają, że buźka wygląda naturalnie, nie świeci się ani nie jest płaska od "megamatu". I co najważniejsze - żeby wyglądała na lekko wilgotną.
U mnie się sprawdza Burżuj 10 Hours Sleep. Praktycznie go nie widać, ale cera wygląda na świeżą, rozświetloną (ale nie jest to rozświetlenie drobinkowe, zaznaczam). Nie ma mowy o płaskim macie.
Ma też bardzo jasne kolory.

Co do efektu "wilgotnego" to trzeba by się dodatkowo wspomóc jakimś rozświetlaczem. Proponuję meteoryty Pierre Rene 01 Pastel.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-22, 22:38   #4
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Na mojej (nie tłustej) cerze podkład Bourjois wcale się nie sprawdził. Dał efekt świecącej się latarni (na zdjęciach wygląda to okropnie!). Polecam najpierw wypróbować tester na twarzy.
Mogę za to polecić kosteczki brązująco-rozświetlające Joko Chocolate nr 807. Są kapitalne i tanie
Do efektu wilgotnej cery polecam kosmetyk The Body Shop - Glow Enhancer.
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 14:08   #5
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Dzięki dziewczyny!

Na pewno wypróbuję burżuja, joko i pierre'a. Co do body shop -z tego, co sie orientuję w Polsce dostać ich jeszcze nie można Przetrząsnę allegro i zobaczę

Czy któraś z Was miała może coś od Benefit? Bo widzę, że mają sporo baz i pudrów rozświetlających...
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 15:54   #6
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Proszę bardzo

Body Shop w niektórych miejscach w Polsce już jest - na pewno w SCC (Katowice) i w Złotych Tarasach.

Jeśli cena nie gra roli to mogłabyś jeszcze zainteresować się prawdziwymi meteorytami, tymi Guerlaine'a. I rozświetlaczem Estee Lauder Platinum Illuminator...
Ja podałam propozycję dla średnio zasobnej kieszeni
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 16:04   #7
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Proszę bardzo

Body Shop w niektórych miejscach w Polsce już jest - na pewno w SCC (Katowice) i w Złotych Tarasach.

Jeśli cena nie gra roli to mogłabyś jeszcze zainteresować się prawdziwymi meteorytami, tymi Guerlaine'a. I rozświetlaczem Estee Lauder Platinum Illuminator...
Ja podałam propozycję dla średnio zasobnej kieszeni
ok Gosik, wybieram sie do Sephory i żądam flesza

co do burżuja - mieszałaś go kiedyś z innym podkładem? Zastanawiam się jak będzie wypadał z jakims mocniej kryjącym (revlon colorstay czy x - ceptional gosha) Same w sobie bardzo dobre, choć zbyt kryjące i maskowate na lato
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-24, 18:55   #8
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Niestety nie próbowałam go mieszać, bo mnie akurat jego brak krycia nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Ale jako że Gosha X-ceptional też posiadam, to mogę zrobić mały eksperyment To nawet nie jest zły pomysł, bo 11 X-ceptional trochę się na mojej bladej facjacie odznacza, a 71 Burżuja nie - może zatem poprawi koloryt Gosha.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:19   #9
mondo37
Raczkowanie
 
Avatar mondo37
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 69
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Na tej stronie piszą jakich kosmetyków używa Mischa tylko ze stronka jest po ang:/ podaje link http://www.nzgirl.co.nz/articles/6074
mondo37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-26, 13:00   #10
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Niestety nie próbowałam go mieszać, bo mnie akurat jego brak krycia nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Ale jako że Gosha X-ceptional też posiadam, to mogę zrobić mały eksperyment To nawet nie jest zły pomysł, bo 11 X-ceptional trochę się na mojej bladej facjacie odznacza, a 71 Burżuja nie - może zatem poprawi koloryt Gosha.
Eksperyment wykonany
Wnioski takie:
- kolor Gosha owszem, stał się bardziej "mój", a Burżuj stał się nieco bardziej kryjący, ale przy okazji stracił to, co mi się w nim najbardziej podobało - tę lekkość, "niewidzialność"... Rozświetlenie też uległo redukcji.
Zostaję przy Burżuju solo.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 18:05   #11
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Cytat:
Napisane przez gosik.s Pokaż wiadomość
Eksperyment wykonany
Wnioski takie:
- kolor Gosha owszem, stał się bardziej "mój", a Burżuj stał się nieco bardziej kryjący, ale przy okazji stracił to, co mi się w nim najbardziej podobało - tę lekkość, "niewidzialność"... Rozświetlenie też uległo redukcji.
Zostaję przy Burżuju solo.
Ja niestety nierzadko wymagam krycia (wrocławska masakra wodą keratynolityczną:/)

Najlepszy byłby typowy rozcieńczacz - coś, co zredukuje gosha. Tu interesowałoby mnie jaki masz typ cery. Ja mam mieszaną i dlatego na niektórych partiach twarzy gosh jest za suchy. 10 hours sleep jest chyba raczej dla suchej. Więc wydaje mi się, że po zmieszaniu dla mnie może byc dobry
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-27, 18:30   #12
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Buła, jeśli chciałabys spróbowac polecanego przez Queen produktu The Body Shop - poszukaj go w Magnolii. Jeśli dobrze pamietam ich sklep jest na parterze zaraz obok sklemu firmowego MAC'a. POzdrawiam
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 19:02   #13
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

Cytat:
Napisane przez Buła Pokaż wiadomość
Ja niestety nierzadko wymagam krycia (wrocławska masakra wodą keratynolityczną:/)

Najlepszy byłby typowy rozcieńczacz - coś, co zredukuje gosha. Tu interesowałoby mnie jaki masz typ cery. Ja mam mieszaną i dlatego na niektórych partiach twarzy gosh jest za suchy. 10 hours sleep jest chyba raczej dla suchej. Więc wydaje mi się, że po zmieszaniu dla mnie może byc dobry
Ja też mam mieszaną. Aczkolwiek partie poza strefą T są raczej normalne, niż suche i Gosh kładziony na krem był jak dla mnie OK. Co do 10 Hours Sleep, to nie jestem pewna, ale producent chyba nie precyzuje, dla jakiej on ma być cery. Ale spróbować możesz

Co do samego redukowania Gosha, to można by to zrobić np. także IsaDorą Hydralight 59 (nawilżającą, a kolor ma równie jasny jak Gosh), tylko że ona już nie rozświetla, a ostatecznie meritum wątku nie jest dobór jakiegokolwiek podkładu dla Ciebie, tylko ten świetlisty efekt...
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 21:56   #14
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

zgadzam się, zresztą isa dora odpada, bo miałam Kombinuję, bo z tego, co pamiętam na KWC dziewczyny skarżyły się, że bourjois raczej dla suchoskórych. Ale skoro mówisz, że masz mieszaną...
Dzięki za rady Gosik
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-27, 22:04   #15
Buła
Raczkowanie
 
Avatar Buła
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 212
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

To w Magnolii jest MAC??!! Byłam juz kilka razy, a nie widziałam. Nie może być! Dzieki
Buła jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-28, 10:04   #16
pepitka
Raczkowanie
 
Avatar pepitka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Legnica / Wrocław
Wiadomości: 229
Dot.: mieć cerę jak... Mischa Barton ;)

http://www.magnoliapark.pl/?action=shops&id=63 tu sobie możesz sprawdzić tak, w mognolii są oba, i TBS i MAC, i chyba rzeczywiście usytuowane koło siebie, ale ręki za aato nie dam

Pozdrawiam serdecznie
pepitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:35.