Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-02, 16:52   #1
kleopatra24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5

Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?


Witam Was serdecznie

Posiadam produkt Bielenda Professional 40% kwas salicylowy + kwas azelainowy + migdałowy + mlekowy 30g. Mam 25 lat, moja cera jest tłusta, trądzikowa, ale bez ropnych zaskórników, jednocześnie też naczynkowa. Produkt ten powinien być używany przez profesjonalistów w związku z tym nie wiem co mam z nim zrobić. Do tej pory używałam przepisaną przez dermatologa Finaceę, czyli kwas azelainowy. Czy możecie mi napisać czy mogę ów kwas salicylowy użyć w domowym zaciszu czy może lepiej dać sobie spokój, gdyż poparzę sobie twarz. Do kwasu należy użyć neutralizatora w żelu. Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
kleopatra24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 20:25   #2
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

nie za duży procentowo, możesz sobie krzywde zrobić, chyba że się znasz na kwasach.
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-06, 20:45   #3
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Cytat:
Napisane przez kleopatra24 Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie

Posiadam produkt Bielenda Professional 40% kwas salicylowy + kwas azelainowy + migdałowy + mlekowy 30g. Mam 25 lat, moja cera jest tłusta, trądzikowa, ale bez ropnych zaskórników, jednocześnie też naczynkowa. Produkt ten powinien być używany przez profesjonalistów w związku z tym nie wiem co mam z nim zrobić. Do tej pory używałam przepisaną przez dermatologa Finaceę, czyli kwas azelainowy. Czy możecie mi napisać czy mogę ów kwas salicylowy użyć w domowym zaciszu czy może lepiej dać sobie spokój, gdyż poparzę sobie twarz. Do kwasu należy użyć neutralizatora w żelu. Dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
Właśnie kończę ten peeling po 4 miesiącach używania.
Przede wszystkim Bielenda rozmija się z prawdą, bo tego salicyla jest tam tyle, co kot napłakał, kwasy są w składzie dokładnie odwrotnie niż podaje producent w nazwie, więc jest to głównie peeling mlekowo-migdałowy.

Peeling nie jest na alkoholu, więc dzięki temu DLA MNIE jest dość łagodny tzn mogę go stosować co kilka dni bez widocznych skutków ubocznych w postaci suchych skórek, podrażnienia itp. Ale zaznaczam, że ja mam skórę już zaprawioną w bojach, testowałam większość kwasów stosowanych w kosmetyce, począwszy od Glyco-A po 40% kwasu migdałowego na spirytusie w warunkach domowych. Jeśli ktoś nie zna swojej reakcji na kwasy w tym peelingu, nie wiem jak skóra reaguje na dane stężenia na konkretnym podłożu - ZDECYDOWANIE ODRADZAM.

Zwłaszcza, że produkt ma 4 miesiące przydatności po otwarciu, a 30 ml w przypadku peelingu to jest dużo. No i oczywiście taki peeling wymaga dodatkowo używania neutralizatora.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 20:19   #4
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Kurde, odwazne jestescie Osobiscie balabym sie zastosowac taki produkt, o ile dobrze kojarze to jest z serii profesjonalnej- tej ktorej uzywa sie w salonach kosmetycznych? Wole nie ryzykowac, zwlaszcza ze moja skora juz duzo przeszla. Z bielendy teraz chce przetestowac serum rozjasniajace skin clinic professional... ktos moze mial?


Teraz mi sie przypomnialo, ze peeling migdalowy kieyds mialam z pharmaceris 5% i takie delikatne zluszczanie bylo dla mnie ok.
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 20:33   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
Kurde, odwazne jestescie Osobiscie balabym sie zastosowac taki produkt, o ile dobrze kojarze to jest z serii profesjonalnej- tej ktorej uzywa sie w salonach kosmetycznych? Wole nie ryzykowac, zwlaszcza ze moja skora juz duzo przeszla. Z bielendy teraz chce przetestowac serum rozjasniajace skin clinic professional... ktos moze mial?


Teraz mi sie przypomnialo, ze peeling migdalowy kieyds mialam z pharmaceris 5% i takie delikatne zluszczanie bylo dla mnie ok.
To nie jest kwestia odwagi, tylko znajomości swojej skóry. 5% migdała to moja by nawet nie zauważyła.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 08:18   #6
kleopatra24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 5
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. Chyba dam sobie spokój , gdyż moja cera jest jeszcze naczynkowa, płytko ukrwiona i rzeczywiście mogłabym sobie coś zrobić. Nigdy wcześniej nie byłam na kwasach u kosmetyczki, więc się wybiorę.
kleopatra24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 08:26   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Cytat:
Napisane przez kleopatra24 Pokaż wiadomość
Dziękuje dziewczyny za odpowiedzi. Chyba dam sobie spokój , gdyż moja cera jest jeszcze naczynkowa, płytko ukrwiona i rzeczywiście mogłabym sobie coś zrobić. Nigdy wcześniej nie byłam na kwasach u kosmetyczki, więc się wybiorę.
Przy naczynkowej cerze lepiej uważać na salicyla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 12:11   #8
mona0015
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 97
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Czyli ogólnie nie polecacie za bardzo kwasów Bielendy ?
Chce kupić gotowe już roztwory kwasów 20, 40 i 60% (migdałowy na pewno, nad resztą się zastanawiam...). Na allegro jest pełno aukcji z gotowymi roztworami ale czy są one dobre ? Możecie polecić jakieś marki kwasów które warto zakupić ? Chce samodzielnie w domu wykonać sobie zabieg (spoko, umiem ) ale niestety nie znam się na "producentach"
mona0015 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 10:53   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Bielenda kwas salicylowy 40% czy może użyć laik?

Cytat:
Napisane przez mona0015 Pokaż wiadomość
Czyli ogólnie nie polecacie za bardzo kwasów Bielendy ?
Chce kupić gotowe już roztwory kwasów 20, 40 i 60% (migdałowy na pewno, nad resztą się zastanawiam...). Na allegro jest pełno aukcji z gotowymi roztworami ale czy są one dobre ? Możecie polecić jakieś marki kwasów które warto zakupić ? Chce samodzielnie w domu wykonać sobie zabieg (spoko, umiem ) ale niestety nie znam się na "producentach"
Problem z Bielendą jest taki, że jest łatwo dostępna, ale producent nie podaje dokładnych informacji. Nie pisze nawet czy dany produkt jest do normalnego stosowania czy do zabiegów gabinetowych z użyciem jakichś sprzętów. Np ich peptydowe serum pod oczy jest do zabiegów, ale nigdzie nie znajdziesz tej informacji, dopiero na buteleczce jest to napisane. Dodatkowo serum ma tylko 2 miesiące przydatności po otwarciu - oczywiste że w domu tego się nie zużyje.
To samo z kwasem, o który pytała kleopatra24. Myślisz, że kupujesz peeling salicylowy, a się okazuje, że mlekowo - migdałowy z 4 miesiącami przydatności - nie ma takiej opcji, że jedna osoba da radę to zużyć przez ten czas.

Popatrz na kwasy Farmony, też mają parę ciekawych produktów (ale nie mam opinii, bo miałam od nich tylko maskę pokwasową i neutralizator).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-07 11:53:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:11.