Picie oleju z czarnuszki / lniany i inne na cerę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 17:17   #1
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227

Picie oleju z czarnuszki / lniany i inne na cerę


hej. Mam 22 lata od roku mam problem ze skóra czesto jakiegos pryszcza , sa pojedyncze ale duze. Dziwne bo jako nastolatka i pozniej nie mialam zadnych problemow z cera.I nie wiem co jest powodem , ale bardzo mi to przeszkadza.Bo jeden zejdzie a zaraz znow..I czytałam duzo na temat picia olejów, ze wspomagają cere, reguluja hormony ,poprawiaja przemiane materii-co tez jest powiazane z tym co widać na skórze.Chociaz bezpośrednio an cere tez wplywaja.Poprawiaja również koloryt, nawilzenie, splycaja zmarszczki.Ale mi wlasnie zalezy do powrotu cery to swojego normalnego stanu, nie mam tlustej skory a pojawiaja sie stany zapalne , pozniej po nich dlugo przebarwienia..Bym sprobowala juz pewnie, gdybym nie czytała o wysypach..Czyli o pogorszeniu stanu skory , bardzo przezywam to i mam nadzieje ze moze by mnei to ominelo Bo nawet jak skora wroci do normy to jeszce walka z przebarwieniami chociaz to juz latwiejsze jak nic nie wychodzi nowego...Nie wiem stosowała ktoras z Was taka kuracje? pomogl jakis olej? albo w ogole cos pomoglo na podobny problem??bo juz sily nie mam cos nie tak jest w tym organizmie chyba skoro takie wychodza , myslalam ze to od kosmetyku ale na szyi plecach tez zdarza sie.. probowalam juz olej z wiesiolka, B compleks i cynk ale wiekszych rezultatow nie ma....jeszcze slyszalam o ogoreczniku ze niby dobry na cere , ale nie wiem...juz co robic..U dermatologa bylam -masci miejscowe to walka z wiatrakami, a bralam nawet antybiotyk doustnie ale coz...problem jest nadal.Wiec trzeba samemu sobie jakos pomoc.Za kazda rade bede wdzieczna ,ciagle mam nadzieje ze znajde ten zloty srodek:P bo przeciez kiedys musi sie to skonczyc..
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-11-17 o 17:23
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 18:38   #2
iwoneczka212
Raczkowanie
 
Avatar iwoneczka212
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 86
Dot.: Picie oleju z czarnuszki / lniany i inne na cerę

Podłączam się do pytania bo również ciekawa jestem.
__________________
APARATKA :
Góra - 17.10.2013 r.
Dół - 06.02.2014
iwoneczka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 16:54   #3
zealot83
Raczkowanie
 
Avatar zealot83
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 77
Dot.: Picie oleju z czarnuszki / lniany i inne na cerę

ja rowniez borykalam sie z cera sie ok rok temu zaczęłam pić olej lniany budwingowy(rano na czczo mieszałam go z jogurtem naturalnym i w takiej formie zjadałam) oraz dodawać olej z czarnuszki do pomidorów, co by się lepiej potas wchłaniał..Jeżeli o mnie chodzi to widzę poprawę mojej cery oraz nawilżenia skóry na całym ciele, pryszcze zanikly, włosów- wpłynęły na tempo ich wzrostu oraz zahamowały przetłuszczanie i wypadanie..
W moim przypadku efekt jest widoczny i oczywisty tylko prawdziwy trud stanowi przyzwyczajenie się do ich smaku..z czarnuszki jeszcze wchodzi ale z lnianym budwingowym musiałm się nieźle namęczyć zanim zaniknął mi odruch wymiotny jak go poczułam..aktualnie jestem w ciąży i niestety musiałam zrezygnować z lnianego gdyż wymiotowałam po nim, więc lekarz zalecił odstawienie go na ten czas..ale jak już będzie po wszyskim na pewno wrócę do starych nawyków..

Edytowane przez zealot83
Czas edycji: 2013-11-18 o 16:57
zealot83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 16:00   #4
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: Picie oleju z czarnuszki / lniany i inne na cerę

dziekuje za odpowiedzDuz emialas problemy z cera?Ja Nie mam duzych ale wlasnie od roku pojaiwaja sie okropne stany zapalne ktore szpeca twarz i dlugo schodza, czasme to jedna zmiana czasem dwie ale przebarwienia zostaja na jakis czas po nich.a agle cos nowego i nei am kiedy ta skora dojsc do siebie.I problem mnie nurtuje, bo jako nastolatka mialam gladziutka cere i nerwicy dostaje gdyz trwa to juz ponad rok...Mialas pogorszenie stanu skory jakis czas? jak to wygladalo? dlugo czekalas na efekty?jak sprawuje sie sam olej z czarnuszki?
fajnei ze tez dzialaja oleje na wlosy bo mi tez wypadaja ostatnio..
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-11-19 o 16:06
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 09:00   #5
zealot83
Raczkowanie
 
Avatar zealot83
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 77
Dot.: Picie oleju z czarnuszki / lniany i inne na cerę

Kłopoty z cerą też mnie dosięgły na stare lata..miałam 20 lat jak zaczęły mi wychodzić ropne mega prychole, że aż mi ludzie na ulicy wracali uwagę, to nie było pocieszające..przez 5 lat walczyłam z tym u dermatologa..chodziłam na zabiegi z kwasami, mikrodermabrazję, yellow peel itp..cera się poprawiła wizualnie a trądzik z ropnego przeszedł w formę zaskórnikową a potem zniknął..no i wtedy zaczęłam stosować kosmetyki naturalne (mydło Aleppo, olej arganowy itp)oraz jeść olej lniany i z czarnuszki, do tego doszło uprawianie sportu (siłownia, biegi), dieta wegeteriańska oraz ukończenie studiów..teraz myślę. że to ostatnie miało największy wpływ na poprawę, gdyż przestałam się w końcu stresować (egzaminy, colloqium, ranne zrywy żeby zdążyć) wróciłam do naturalnej równowagi emocjonalnej popartej sportem (to mój żywioł)..myślę, że powinnaś na początek pójść do dobrego prywatnega dermatologa na zabiegi z oczyszczania twarzy, bo im blizna potrądzikowa świeższa tym lepiej ją usunąć (ci państwowi to tylko antybiotykami faszerują) zmienić tryb życia i przede wszystkim wyciszyć się..szczęśliwy organizm to klucz do ładnego wyglądu.

Edytowane przez zealot83
Czas edycji: 2013-11-20 o 09:01
zealot83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.