Rezygnacja ze studiów przez ludzi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-23, 01:20   #1
201710231235
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Unhappy

Rezygnacja ze studiów przez ludzi


W tym roku rozpoczęłam swoje wymarzone studia. Od razu poznałam grupę osób i byłam szczęśliwa, że mam fajnych znajomych, z którymi od pierwszych dni tworzymy paczkę. Niestety, ale okazało się, że obgadują innych, są wredni, tworzą sami ze sobą jakieś wewnętrzne grupki. Niby się lubimy, ale jednak widać, że to taki typ osób i pewnie za plecami o mnie też plotkują, skoro robią to z innymi. Boję się od nich odłączyć, bo zostanę ich ofiarą, a z drugiej strony mam ich dosyć. Przerażają mnie też zajęcia grupowe, których mam mnóstwo. Tam ludzie z kolei mają Cię gdzieś, mądrzą się, popisują. Wywołuje to we mnie taki stres, że chyba zrezygnuję ze studiów dla swojego zdrowia psychicznego Dzisiaj płakałam cały wieczór, a dotąd byłam silną, opanowaną osobą. Jestem towarzyska, łatwo nawiązuję znajomości i dotąd nie bałam się np. wystąpień publicznych. To naprawdę źle na mnie działa. Mam 24 lata, poszłam na studia dopiero po kilkuletniej przerwie kiedy byłam pewna kierunku i odłożyłam na niego pieniądze, zaoczne, myślałam, że tutaj ludzie będą bardziej poważni...Wolałabym uczyć się i robić wszystko sama, a potem sama to zaliczać, bez tych okropnych ludzi. Czy warto rozważać rezygnację z wymarzonego kierunku czy lepiej się męczyć z ludźmi? Jak myślę o pójściu na uczelnię, to mi niedobrze...
201710231235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 14:42   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Rezygnacja ze studiów przez ludzi

Nie warto rezygnować. Ludzie za trzy lata znikną, a dyplom zostanie. Może po prostu postaraj się zmienić grupę, jeśli jest taka możliwość? Poza tym, skoro jesteś towarzyska, masz znajomych poza uczelnią.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 00:24   #3
Cytrynowy_Sorbet24
Zadomowienie
 
Avatar Cytrynowy_Sorbet24
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 761
Dot.: Rezygnacja ze studiów przez ludzi

Dokładnie, ze względu na ludzi nie warto rezygnować. Tym bardziej, że to wymarzone studia, na które odkładałaś pieniądze. Jeśli to trudny kierunek to możesz liczyć, że część z tych osób odpadnie, bo nie da sobie rady i będzie "spokojniej". Poza tym jesteś zapewne starsza od nich, więc bądź też mądrzejsza Z doświadczenia wiem, że studenckie znajomości są raczej przejściowe, niełatwo znaleźć przyjaciela, każdy rozjeżdża się w swoją stronę. Skupiłabym się na podtrzymywaniu relacji z osobami, które znasz dłużej i im ufasz, jeśli takie masz. A osoby z roku/grupy traktowałabym z dystansem.

Szczerze mówiąc na takie grupki obgadujące innych ostatni raz trafiłam w gimnazjum. Na studiach nigdy z takim czymś się nie spotkałam (a byłam w kilku grupach). Może obecni pierwszoroczni mają inną mentalność

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Cytrynowy_Sorbet24
Czas edycji: 2017-10-24 o 00:25
Cytrynowy_Sorbet24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-24 01:24:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.