Zna się ktoś na prawie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-13, 17:36   #1
whatcanisay
Raczkowanie
 
Avatar whatcanisay
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 83
Exclamation

Zna się ktoś na prawie?


witam,
mam pytanie do dziewczyn, które znają się na prawie. dokładniej rzecz biorąc chodzi o mojego ojca. milusi pan tatuś od 20 lat nie poczuwa się do odpowiedzialności płacenia alimentów [ miał tylko półroczny przebłysk dobroci, ale gdy komornik siadł mu na wypłacie, szybko z pracy zrezygnował]. Jest na tyle zdolny, że w świetle prawa nie ma nic [ wszystko stoi na jego żonę, swoją drogą co z niej za wspaniała kobieta, utrzymywać faceta przez tyle lat ]. No ale do rzeczy wiem, że pieniędzy, które jest winny mi i mojej mamie już nie odzyskamy [nawet na to nie liczę] ale gdzieś wyczytałam, że mogę go zaskarżyć w prokuraturze z art. 209 kk o uporczywą niealimentacje. nie chcę tego zrobić z zawiści, chodzi o to, że każdy powinien ponieść konsekwencję swoich czynów. czytałam na ten temat, jednak niewiele zrozumiałam ^^ może mi ktoś powiedzieć co i jak powinnam zrobić, aby pan tatuś przypomniał sobie o tym, że ma córkę?
whatcanisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 17:45   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Cytat:
Napisane przez whatcanisay Pokaż wiadomość
witam,
mam pytanie do dziewczyn, które znają się na prawie. dokładniej rzecz biorąc chodzi o mojego ojca. milusi pan tatuś od 20 lat nie poczuwa się do odpowiedzialności płacenia alimentów [ miał tylko półroczny przebłysk dobroci, ale gdy komornik siadł mu na wypłacie, szybko z pracy zrezygnował]. Jest na tyle zdolny, że w świetle prawa nie ma nic [ wszystko stoi na jego żonę, swoją drogą co z niej za wspaniała kobieta, utrzymywać faceta przez tyle lat ]. No ale do rzeczy wiem, że pieniędzy, które jest winny mi i mojej mamie już nie odzyskamy [nawet na to nie liczę] ale gdzieś wyczytałam, że mogę go zaskarżyć w prokuraturze z art. 209 kk o uporczywą niealimentacje. nie chcę tego zrobić z zawiści, chodzi o to, że każdy powinien ponieść konsekwencję swoich czynów. czytałam na ten temat, jednak niewiele zrozumiałam ^^ może mi ktoś powiedzieć co i jak powinnam zrobić, aby pan tatuś przypomniał sobie o tym, że ma córkę?
a nie dostajesz alimentow z funduszu?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 17:48   #3
whatcanisay
Raczkowanie
 
Avatar whatcanisay
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 83
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

dostaję. nie chodzi mi o bieżące alimenty, ale o to, że on cały czas nic nie robi i śmieje mi się w twarz, bo ja mu nic zrobić nie mogę.
whatcanisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 18:04   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

wydaje mi sie, ze predzej czy pozniej reka sprawiedliwosci go dosiegnie mam taki przypadek w rodzinie - facet nie placi alimentow, bo w zasadzie nie pracuje, dochodu nie ma, wiec dzieci dostaja alimenty z funduszu. wszystko ladnie, pieknie, ale w koncu bedzie musial to splacic i w zasadzie przy takim podejsciu predzej czy pozniej podzie do wiezienia...
uprzedzam jednak, ze prawa nie skonczylam ani nie studiuje
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 18:31   #5
whatcanisay
Raczkowanie
 
Avatar whatcanisay
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 83
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

chyba najgorsze w tym wszystkim jest to, że on nawet życzeń na urodziny mi nigdy nie złożył ani nic, ja jestem ta najgorsza (jestem jego pierwszym dzieckiem). wiem, że z kolejnego związku ma syna, z którym utrzymuje kontakt, no i dwoje dzieci ze swoją teraźniejszą żoną.
whatcanisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 20:30   #6
SCARLETT09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 118
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Jeśli Cię stać to idź po prostu po poradę do prawnika, nie wiem ile teraz porada kosztuje ale trzy lata temu płaciłam 100 zł. Jeśli nie , to możesz skorzystac z bezpłatnej porady w urzędzie gmuny lub starostwie, musisz tylko sprawdzić kiedy przyjmuje radca prawny i się umówić. Dostaniesz rzetelne informacje i będziesz wiedziała na czym stoisz.
A tak poza tym to takich "tatusiów" to powinni za interes wieszać
__________________
Wiek - 41
Wzrost - 167
Waga - 81,3
113 - 97 - 103

Start - 04.04.2013
cel 1 - 78
cel 2 - 75
cel 3 - 72
cel 4 - 69
cel 5 - 65
cel 6 - 62
SCARLETT09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 20:48   #7
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Opisz to na forumprawne.org, tam są osoby, ktore znają się na prawie. Nie wiem, czy są jakieś możliwości prawne. Na pewno możesz to nagłośnić i w ten sposób trochę zepsuć mu opinię.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-13, 21:01   #8
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

jeżeli masz czas, chęci i nie szkoda Ci kasy na róznego rodzaje koszty związane z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa to oczywiście masz podstawy by to zrobić. inna sprawa, że może to nie przynieść żadnego skutku i skończyć się umorzeniem postepowania. wszystko zależy od konkretnych okoliczności sprawy. nie wiem też jak to się ma do tego, że masz przyznane środki z funduszu, nie wiem czy to w jakiś sposób nie wpłynie na 'los' postępowania. jak masz możliwośc uzyskania gdzięś darmowej, profesjonalnej porady prawnej - to koniecznie skorzystaj. jeśli nie to możesz złożyć zawiadomienie, jeśli bardzo Ci zalezy i zobaczyć co będzie dalej - wyjdzie taniej niż płatna porada (tak myśle).
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 21:15   #9
whatcanisay
Raczkowanie
 
Avatar whatcanisay
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 83
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

do radcy prawnego jestem umówiona na 27 czerwca. chciałam się tylko jak najszybciej dowiedzieć czy to ma sens
whatcanisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 21:30   #10
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

trzeba wszystkiego spróbować! z tego co piszesz o postawie Twojego ojca - może być różnie, wszystko zależy od sprawności i skuteczności działania konkretnych organów.. nie dowiesz się jak nie spróbujesz radca na pewno Ci wszystko dokładnie wytłumaczy - koniecznie zapytaj o koszty, które będziesz musiała ponieść i o to jak to wszystko po kolei poprowadzić od strony formalnej. no i oczywiście o to jakie masz szanse na uzyskanie pozytywnego dla Ciebie rozstrzygnięcia. jak już korzystać z płatnej pomocy prawnej to trzeba wycisnąć ile się da wtedy sama rozważysz czy warto poświęcać temu czas. nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba z tego artykułu korzystaja najczęściej osoby, które maja zasądzone alimenty, nie dostają ich od zobowiązanej osoby i jednocześnie nie kwalifikują się do uzyskiwania pieniędzy z funduszu - wydaje mi się że to tez może miec jakieś znaczenie, wiec o to też dopytaj
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 21:45   #11
whatcanisay
Raczkowanie
 
Avatar whatcanisay
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 83
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Cytat:
Napisane przez evvelinek Pokaż wiadomość
nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba z tego artykułu korzystaja najczęściej osoby, które maja zasądzone alimenty, nie dostają ich od zobowiązanej osoby i jednocześnie nie kwalifikują się do uzyskiwania pieniędzy z funduszu
właśnie mi też się tak wydaje, dlatego wolałam się kogoś jeszcze zapytać jeśli tylko coś będę w stanie zrobić to dziadowi nie przepuszczę
whatcanisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 11:27   #12
*wanilia*
Zadomowienie
 
Avatar *wanilia*
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 1 841
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze predzej czy pozniej reka sprawiedliwosci go dosiegnie mam taki przypadek w rodzinie - facet nie placi alimentow, bo w zasadzie nie pracuje, dochodu nie ma, wiec dzieci dostaja alimenty z funduszu. wszystko ladnie, pieknie, ale w koncu bedzie musial to splacic i w zasadzie przy takim podejsciu predzej czy pozniej podzie do wiezienia...
uprzedzam jednak, ze prawa nie skonczylam ani nie studiuje

nie dosiegnie... znam przypadek gdzie facet jest już poszukiwany listem gończym za alimenty ale to niestety niczego nie zmienia... Nawet jeżeli go znajda to wsadza go tylko do wiezienia i bedzie utrzymywany za pieniadze podatników a dług u komornika juz ok 100 tysięcy...
__________________

"Może możemy być szczęśliwi gdziekolwiek..
Móc zawsze i wszędzie już polegać na sobie.."


http://s4.suwaczek.com/200608254438.png


Edytowane przez *wanilia*
Czas edycji: 2012-06-14 o 11:29
*wanilia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 12:15   #13
evvelinek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 7 294
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Cytat:
Napisane przez *wanilia* Pokaż wiadomość
nie dosiegnie... znam przypadek gdzie facet jest już poszukiwany listem gończym za alimenty ale to niestety niczego nie zmienia... Nawet jeżeli go znajda to wsadza go tylko do wiezienia i bedzie utrzymywany za pieniadze podatników a dług u komornika juz ok 100 tysięcy...
otóż to.. można próbować, ale nie ma co z góry zakładać, że coś z tego wyjdzie niestety dlatego trzeba się zastanowić czy warto poświecać czas i pieniądze, a to już decyzja tylko i wyłącznie osoby zainteresowanej.
do Autorki - dobre w tym wszystkim jest to, że kwalifikujesz się do funduszu zawsze to coś.. domyślam się, że mnóstwo osób bezskutecznie próbuje dochodzić swoich praw praw z 209 k.k. nie dostając totalnie żadnych środków..
evvelinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 13:04   #14
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Ja wiem,że jeśli on nie płaci,to możesz wystąpić o alimenty do jego rodziców.Bardzo Ci współczuję.Moja siostra ma taki sam problem z byłym mężem.
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 21:25   #15
whatcanisay
Raczkowanie
 
Avatar whatcanisay
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 83
Dot.: Zna się ktoś na prawie?

Cytat:
Napisane przez Gosia197 Pokaż wiadomość
Ja wiem,że jeśli on nie płaci,to możesz wystąpić o alimenty do jego rodziców.Bardzo Ci współczuję.Moja siostra ma taki sam problem z byłym mężem.
nie no ja chociaż mam coś z funduszu jednak gdybym nawet nie miała, to jakoś nie umiałabym żądać pieniędzy od samotnej, starszej kobiety mimo tego, że dla niej nigdy wnuczką nie byłam.
whatcanisay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.