Proszę o radę-sucha skóra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-10, 20:22   #1
izwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 23

Proszę o radę-sucha skóra


Pani Doktor!
Mój mąż 35 letni mężczyzna ma problemy ze skórą od niepamiętnych czasów. Cera jest przesuszona i skłonna do podrażnień, pęka . Parę lat wstecz dostał strasznej wysypki na całym ciele(prawdopodobnie była to pokrzywka) zgodnie ze wskazówkami lekarza brał ZYRTEC, ENCORTON. Od tamtej pory nie był u żadnego lekarza i trudno go namówić na leczenie. Sam kupuje ZYRTEC i w razie potrzeby bierze go.
Jego skóra jest nie ciekawa i myślę, że z biegiem lat będzie coraz gorzej. Problem nasila się w okresie jesienno- zimowym jak i po kąpieli (plamy,wysypka, swędzenie).
Proszę o radę co robić?
Pozdrawiam
IZWI
izwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 20:22   #2
izwi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 23
Proszę o radę-sucha skóra

Pani Doktor!
Mój mąż 35 letni mężczyzna ma problemy ze skórą od niepamiętnych czasów. Cera jest przesuszona i skłonna do podrażnień, pęka . Parę lat wstecz dostał strasznej wysypki na całym ciele(prawdopodobnie była to pokrzywka) zgodnie ze wskazówkami lekarza brał ZYRTEC, ENCORTON. Od tamtej pory nie był u żadnego lekarza i trudno go namówić na leczenie. Sam kupuje ZYRTEC i w razie potrzeby bierze go.
Jego skóra jest nie ciekawa i myślę, że z biegiem lat będzie coraz gorzej. Problem nasila się w okresie jesienno- zimowym jak i po kąpieli (plamy,wysypka, swędzenie).
Proszę o radę co robić?
Pozdrawiam
IZWI
izwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 09:06   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Proszę o radę-sucha skóra

we własnym zakresie: olej z ogórecznika w kapsułkach, balsamy "odtwarzajace" barierę hydrolipidową skóry,np. LRP Lipikar Baume; łagodne preparaty myjące- np. kostki dematologiczne (a-derma, avene, la roche posay) lub oliwki pod prysznic (balneum, a-derma, sebamed itd)
nioe rezygnujcie z lekarza. warto zrobić testy alergiczne (możesz zerknąć na stronę leku cetalergin; jego producent organizuje testy alergiczne w autobusie jeżdżącym po całej Polsce; np.w wawie będą w najbliższy weekend- może tak bedzie łatwiej)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 09:06   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Proszę o radę-sucha skóra

we własnym zakresie: olej z ogórecznika w kapsułkach, balsamy "odtwarzajace" barierę hydrolipidową skóry,np. LRP Lipikar Baume; łagodne preparaty myjące- np. kostki dematologiczne (a-derma, avene, la roche posay) lub oliwki pod prysznic (balneum, a-derma, sebamed itd)
nioe rezygnujcie z lekarza. warto zrobić testy alergiczne (możesz zerknąć na stronę leku cetalergin; jego producent organizuje testy alergiczne w autobusie jeżdżącym po całej Polsce; np.w wawie będą w najbliższy weekend- może tak bedzie łatwiej)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 20:33   #5
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Proszę o radę-sucha skóra

Cytat:
Napisane przez izwi Pokaż wiadomość
Jego skóra jest nie ciekawa i myślę, że z biegiem lat będzie coraz gorzej. Problem nasila się w okresie jesienno- zimowym jak i po kąpieli (plamy,wysypka, swędzenie).
Proszę o radę co robić?
Pozdrawiam
IZWI
A nawilzacie ja jakos w specjalny sposob, czy tylko stosujecie leki? polecam emolienty i preparaty do skory atopowej. Jak zapytasz w aptece, to pewnie dostaniesz dobry wybor preparatow. Niektore sa jak balsam do ciala, wiec nie przypominaja leku, moze syn sie skusi. Poza tym sa hypoalergiczne.
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 22:17   #6
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Proszę o radę-sucha skóra

Cytat:
Napisane przez naily Pokaż wiadomość
A nawilzacie ja jakos w specjalny sposob, czy tylko stosujecie leki? polecam emolienty i preparaty do skory atopowej. Jak zapytasz w aptece, to pewnie dostaniesz dobry wybor preparatow. Niektore sa jak balsam do ciala, wiec nie przypominaja leku, moze syn sie skusi. Poza tym sa hypoalergiczne.
ja i mój syn chorujemy na azs. Używamy także aptecznych kosmetyków - emolium. Stosuję kilka kosmetyków do pielęgnacji - emulsji do kąpieli, szamponu oraz kremu barierowego i specjalnego. Stosuję serię tych kosmetyków i tego się trzymam.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 06:26   #7
1944Halineczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Proszę o radę-sucha skóra

Ja polecam HELMINAL, mam suchą skórę uczuleniowca, a ta seria przeznaczona jest właśnie dla osób z nadwrażliwą suchą swędzącą skórą, nawet na łuszczycę i rybią łuskę. Super nawilża i szybko przywraca naturalny wygląd skórze. Na poczatku stosowałam codziennie, teraz na tyle doprowadziłam skórę do normalności, że smaruję się tym co trzeci dzień. Żadnych tłustych pozostałości, skóra super w dotyku. Na początku tylko jedzie trochę apteką ale zapach szybko znika
1944Halineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-01, 17:33   #8
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Proszę o radę-sucha skóra

Cytat:
Napisane przez martaikuba1 Pokaż wiadomość
ja i mój syn chorujemy na azs. Używamy także aptecznych kosmetyków - emolium. Stosuję kilka kosmetyków do pielęgnacji - emulsji do kąpieli, szamponu oraz kremu barierowego i specjalnego. Stosuję serię tych kosmetyków i tego się trzymam.
Ja jak mam jakis wiekszy wysyp, to uzywam serii kosmetykow firmy Astellas. Emolium mi nie podpasowalo, ale kazdy moze sobie dobrac cos dla siebie...
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:59.