Kapela na wesele polsko-francuskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 21:34   #1
nikozja91
Przyczajenie
 
Avatar nikozja91
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7

Kapela na wesele polsko-francuskie


Poszukiwany zespoł na wesele polsko-francuskie
- mile widziana znajomość języka francuskiego, wodzirej ktory bedzie potrafil zabawic polskich jak i francuskich gosci wykrzyknik
- repertuar zespolu musi zawierać typowe piosenki weselne, zarowno polskie jak i francuskie,
- zespol powinnien grac na zywo.
- wesele w Rawie Mazowieckiej

Dziewczyny jakie zespoly weselne polecacie?? (woj. mazowiecka i woj.lodzkie)
nikozja91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 12:24   #2
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

a nie myślałaś, żeby postawić na 100% polski folk? Gościom mogloby sie spodobać
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 14:52   #3
ParisParisienne
Rozeznanie
 
Avatar ParisParisienne
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 893
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

ja bym Ci radzila uwazac na takie "francuskie" zespoly... Sama wiesz, ze jezyk jest dosc trudny, a nasz polski akcent jest dosc wyrazny jesli znajdziesz na prawde profesjonlany zespol to super, ale dobrze sie zastanow, czy to nie wyjdzie dosc komicznie.
Sama organizuje takie wesele i zdecydowalam sie na profesjonlany zespol. Jesli bede chciala to zgram troche piosenek na plyte i oni puszcza. Z tego co wiem, to we Francji na weselach nie ma tradycji zespolow weselenych, wiec goscie nie powinni poczuc sie urazeni
ParisParisienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 06:16   #4
nikozja91
Przyczajenie
 
Avatar nikozja91
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Chcialabym aby zespol chociaz mowil po francusku, zeby zmotywowac francozow do zabawy i jakos poprowadzil to wesele...
nikozja91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 06:37   #5
ParisParisienne
Rozeznanie
 
Avatar ParisParisienne
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 893
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

to jednak wciaz duze wymagania ale zycze Ci powodzenia! Mam nadzieje, ze cos jednak Ci sie uda wyszukac

a Ty albo TZ? nie mozecie troche ich zachecic i cos powiedziec do mikrofonu po fr?
Francuzi potrfia sie bawic chociaz takie wesele sa im obce... U nich wyglada to przeciez zupelnie inaczej....

A jaki alkohol stawiasz? Jakie wina?
ParisParisienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 17:39   #6
nikozja91
Przyczajenie
 
Avatar nikozja91
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Wina i szampany kupujemy we Francj. No i ozywiscie wodka w Polsce.
nikozja91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 03:54   #7
mmksp
Przyczajenie
 
Avatar mmksp
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Hey, jak Ci idzie szukanie zespolu? ja szukalam jakiegos polsko-wloskiego na wesele na Dolnym Slasku i znalazlam w Krakowie. Sprobuj wystawic ogloszenia na gumtree, latwiej jest znalezc taka grupe w duzych miastach, a koszt dojazdu wrzucisz w koszta, w koncu o zespole tu mowimy - musi byc dobry! Max sie stresuje, ze poludniowcy nie beda sie bawic, albo ze wodzirej nie podola, ale maja swietne opinie, wiec pozostaje mi tylko nadzieja;p hehe wydaje mi sie, ze warto szukac, bo Francuzi na pewno beda zadowoleni, jak na obcej ziemi uslysza jakies swoje utwory Mam nadzieje, ze Ci sie uda!

---------- Dopisano o 04:54 ---------- Poprzedni post napisano o 04:21 ----------

Kiedy dokladnie masz to wesele?
__________________
Se vuoi qualcosa un modo lo trovi, se non vuoi una scusa la trovi.
mmksp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 18:24   #8
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

a nie lepiej byłoby jednak zatrudnić DJ-a? bo o sensowny zespół grający fracnuskie piosenki może być ciężko. Ale jak znalazłaś, to może daj tutaj namiar, może ktoś skorzysta.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 11:20   #9
nikozja91
Przyczajenie
 
Avatar nikozja91
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Znalazlam kapele, wkoncu stanelo na zespole ktory spiewa po angielsku i po polsku...
nikozja91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 12:26   #10
Lady Million
Raczkowanie
 
Avatar Lady Million
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 259
GG do Lady Million
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez nikozja91 Pokaż wiadomość
Znalazlam kapele, wkoncu stanelo na zespole ktory spiewa po angielsku i po polsku...
Ja stawiała bym na Dj może i nie gra na żywo ale nie bałabym się że jakaś piosenka obcojęzyczna będzie kaleczona. Dj który powie coś po angielsku do gości też jest dobrym pomysłem. Można też wynająć tłumacza języka francuskiego który będzie tłumaczył polski zespół lub Dj który nie mówi ani po angielsku ani po francusku.

Co do reszty oprawy i wizerunku wesela zwróć uwagę na takie rzeczy jak przywitanie,oczepiny, oraz wszelakie zabawy

Co do tych dwóch pierwszych raczej stawiała bym na polską tradycję ponieważ wesele jest w Polsce
Powitanie chlebem i solą na sali by wszyscy zagraniczni goście weselni widzieli co się dzieje a nie w drzwiach gdzie połowa gości jeszcze nie weszła,
oczepiny zaś zrobiła bym troszkę inaczej niż w standardzie bez przepychania i tłuczenia sie warzechami jest wiele róznych fajnych sposobów.

Co do zabaw np nie zrobisz Zoo ani karety
ponieważ opowiadanie czytane musi być 2 a nawet3 rożnych językach by wszyscy zrozumieli
Stawiała bym raczej na zabawy integracje typ zorba i kankan znane nic tłumaczyć nie trzeba.

Jeśli jesteś zdecydowana na zespół radziłabym ci go posłuchać na żywo bo ze strony www zdarza się że demo jest bardzo odbiegające od śpiewania na żywo.
Lady Million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 12:52   #11
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez Lady Million Pokaż wiadomość
Dj który powie coś po angielsku do gości też jest dobrym pomysłem.
Tylko ciekawe, czy wielu gości z Francji będzie rozumiało po angielsku

Nikozja, a tak z ciekawości, jak transportujecie to wino i szampana do Polski? Jest jakiś limit tego, co można przewieźć na użytek prywatny w bagażniku? Jeżeli jest, to łamiecie bez skrupułów i zastanowienia? Zastanawia mnie to bardzo w kontekście mego przyszłego potencjalnego wesela (przypis dla osób niezaznajomionych z Francją i Francuzami: kupienie wina i szampana w Polsce odpada. Francuskie alkohole dobrej jakości są w Polsce kosmicznie drogie, a "polskie" specjały dla Francuza średnio nadają się do picia)
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 13:21   #12
Lady Million
Raczkowanie
 
Avatar Lady Million
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 259
GG do Lady Million
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Wydaje mi się że język angielski jest znanym językiem na świecie wiele osób z zagranicy się nim posługuję Jak wcześniej pisałam można też wynająć tłumacza spotkałam się już z takim pomysłem.
Lady Million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 16:56   #13
ParisParisienne
Rozeznanie
 
Avatar ParisParisienne
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 893
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez nikozja91 Pokaż wiadomość
Znalazlam kapele, wkoncu stanelo na zespole ktory spiewa po angielsku i po polsku...
takich to na szczescie duzo ale wazne, zeby byli na poziomie

Cytat:
Napisane przez Lady Million Pokaż wiadomość
Wydaje mi się że język angielski jest znanym językiem na świecie wiele osób z zagranicy się nim posługuję Jak wcześniej pisałam można też wynająć tłumacza spotkałam się już z takim pomysłem.
chyba najwazniejsze, zeby sie troche pobawili, potanczyli... A jak bedzie cos mowione do mikrofonu to przecize PM moga cos przetlumaczyc na bierzaco.

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Tylko ciekawe, czy wielu gości z Francji będzie rozumiało po angielsku

Nikozja, a tak z ciekawości, jak transportujecie to wino i szampana do Polski? Jest jakiś limit tego, co można przewieźć na użytek prywatny w bagażniku? Jeżeli jest, to łamiecie bez skrupułów i zastanowienia? Zastanawia mnie to bardzo w kontekście mego przyszłego potencjalnego wesela (przypis dla osób niezaznajomionych z Francją i Francuzami: kupienie wina i szampana w Polsce odpada. Francuskie alkohole dobrej jakości są w Polsce kosmicznie drogie, a "polskie" specjały dla Francuza średnio nadają się do picia)
no nie robcie z tych Francuzow jakis ograniczonych

z tego co sie orientuje to mozna przewiesc jednorazowo 120 l w samochodzie. Ale nie jestem pewna, wiec lepiej sprawdzic. Moim zdaniem to jest jak najbardziej legalne, bo przeciez to jest na konsumpcje, a nie na handel
Co do polskich specjalnosci, to polska wodka jest akurat dosc ceniona przez Francuzow ale jezeli chodzi o szampana to chyba lepiej kupic oryginalny, a nie "wino musujace".
Wina francuskie w Polsce sa dosc drogie, to prawda... Ja sama nie wiem jeszcze jakie postawie na swoim francusko-polskim weselu, ale nie wiem czy w ogole to beda fr. Sama osobiscie za nimi nie przepadam. Musze policzyc dokladnie gosci i wtedy sie zastanowic, czy warto sciagac jakas wieksza ilosc...
ParisParisienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 17:23   #14
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez ParisParisienne Pokaż wiadomość
Co do polskich specjalnosci, to polska wodka jest akurat dosc ceniona przez Francuzow ale jezeli chodzi o szampana to chyba lepiej kupic oryginalny, a nie "wino musujace".
A nieeee, nie miałam na myśli wódki, faktycznie nieprecyzyjnie napisałam Raczej królujące na polskich weselach polskie wina typu Carlo Rossi oraz wszelkie inne trunki tego typu słodkie i półsłodkie
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 18:00   #15
Lady Million
Raczkowanie
 
Avatar Lady Million
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 259
GG do Lady Million
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Oczywiście ze tak.... tylko tłumaczyć każde zdanie trochę cieżko.
Lady Million jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 19:14   #16
ParisParisienne
Rozeznanie
 
Avatar ParisParisienne
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 893
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
A nieeee, nie miałam na myśli wódki, faktycznie nieprecyzyjnie napisałam Raczej królujące na polskich weselach polskie wina typu Carlo Rossi oraz wszelkie inne trunki tego typu słodkie i półsłodkie
hahaha no te Carlo Rossi to jakis koszmarek na polskich weselach swoja droga to "wino kalifornijskie" o ile sie nie myle

ja osobiscie najbardziej lubie wina moldawskie i gruzinskie, takze waham sie co postwic na stole
ParisParisienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 11:56   #17
nikozja91
Przyczajenie
 
Avatar nikozja91
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Francuszi nie rozrozniaja win slodkich i polslodkich. Wino dla Francuzow kupione we Francji, a wodka kupiona w Polsce. Jest najlepszym rozwiazaniem.

Co do zespolu. Mialam przyjemnosc posluchac go na zywo (zaorosili mnie na jeden z ich wystepow). Maja wokalistke i wokaliste. Wokalistka spiewa dobrze po angielsku, a wokalista jest typowo od piosenek biesiadnych. Ja rezygnuje z oczepin. Napewno bedzie rzucanie welonem... Co do reszty nie mam jeszcze sprecyzowanych planow. Bo nie mam pojecia jak dogodzic obu strona. Takie zabawy jak kankan i zumba, wydaje mi sie ze sa raczej w trakcie wesela.

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:53 ----------

Co do transportu nie bede miec z tym problemu, poniewaz nie musze tego przewiesc jednorazowo. Nie interesowalam sie ile mozna przewiesc na raz, ale napewno sa jakies limity. Ja kiedys dzwonilam to urzedu celnego i Pani wszytsko mi tlumaczyla (wtedy chodzilo o przewoz smolotem).
nikozja91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 11:25   #18
yazid
Raczkowanie
 
Avatar yazid
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 118
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Ja znam zespół z małopolski w którym śpiewa dziewczyna mówiąca i śpiewająca biegle po francusku i w kilku innych językach. Druga wokalistka mówi i śpiewa biegle po angielsku.
yazid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 14:27   #19
a.n.a.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Podbijam temat, rowniez szukam dj albo zespolu na polsko-francuskie wesele.
yazid - moge prosic o namiary na ta kapele z malopolski?
a.n.a. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 15:29   #20
ParisParisienne
Rozeznanie
 
Avatar ParisParisienne
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 893
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Powiem Wam szczerze, ze to nie jest takie koniecznie miec zespol ktory spiewa po francusku. Na naszym weselu bylo sporo Francozow,moj maz jest Francuzem, ale zespol ostatecznie byl "standardowy" choc z wyzszej polki. Zespol 100 % instrumenty, w tym perkusja, 3 wokale... no bajka! Nasi gosci bawili sie znakomicie i kazdy wesele wspomina z ogromnym sentymentem. Na weselu bawili sie gosci rowniez z Niemiec i Belgii... To jest polskie wesele i nie trzeba koniecznie tworzyc im malej Francji
ParisParisienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 18:52   #21
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez ParisParisienne Pokaż wiadomość
Powiem Wam szczerze, ze to nie jest takie koniecznie miec zespol ktory spiewa po francusku. Na naszym weselu bylo sporo Francozow,moj maz jest Francuzem, ale zespol ostatecznie byl "standardowy" choc z wyzszej polki. Zespol 100 % instrumenty, w tym perkusja, 3 wokale... no bajka! Nasi gosci bawili sie znakomicie i kazdy wesele wspomina z ogromnym sentymentem. Na weselu bawili sie gosci rowniez z Niemiec i Belgii... To jest polskie wesele i nie trzeba koniecznie tworzyc im malej Francji
I jak Franzucom podobalo sie wesele? U nich wesela sa calkiem inne niz w Polsce
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 20:18   #22
yazid
Raczkowanie
 
Avatar yazid
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 118
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez a.n.a. Pokaż wiadomość
Podbijam temat, rowniez szukam dj albo zespolu na polsko-francuskie wesele.
yazid - moge prosic o namiary na ta kapele z malopolski?
Pewnie. Artigo z Kęt. Po francusku włada w zespole biegle Iwona.
yazid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:24   #23
ParisParisienne
Rozeznanie
 
Avatar ParisParisienne
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 893
Dot.: Kapela na wesele polsko-francuskie

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
I jak Franzucom podobalo sie wesele? U nich wesela sa calkiem inne niz w Polsce
Wlasnie ta innosc jest najfajniejsza byli oczarowni atmosfera i calym przebiegiem i organizacja slubu oraz wesela. Fakt, ze mielismy elmegancki lokal, super jedzenie i wszystko bylo na prawde na wysokim poziomie, ale w koncu postawilismy na polska tradycje. Mielismy wczesniej slub cywilny w Paryzu i tam bylo bardzo "francusko" , przyjecie wg ich standartow. Tym bardziej, chcielismy zeby tu bylo po polsku
Jedynym francuskim akcentem byly przemowienia po pierwszym posilku, swiadek Francuz powiedzial pare slow, potem moj maz, swiadkowa i ja. Ale my juz po polsku dla rownowagi Wyszlo wszystko fajnie, efektowanie. Zachwyceni byli wiejskim stolem i roznymi alkoholami
ParisParisienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-02 15:24:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.