Miasto muzyki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-15, 16:37   #1
AnimFCB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15

Miasto muzyki?


Cześć!

Założyłem temat, by móc porozmawiać i dowiedzieć się czegoś na bardzo interesujący mnie temat. Chodzi mi o kulturowe miasto muzyki w Polsce bądź Europie lub miasto gdzie zjeżdżają się różnego rodzaju muzycy.

Bardzo interesuje, a raczej marzę o jakimś miejscu, mieście w stylu lat 90-tych, gdzie ludzie, którzy tam zamieszkują po prostu utożsamiają się z tamtymi czasami nie podążając za dzisiejszymi trendami.

Chciałbym się dowiedzieć również, czy nie ma jakiegoś typowego miasta muzyki tak jak niegdyś było np. Seattle (grunge rock) czy Los Angeles (pop, punk rock)?

Czy ktoś z Was nigdy o czymś takim nie myślał?
AnimFCB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 16:13   #2
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Miasto muzyki?

Myślę, ze takich miast już nie ma dzisiaj Raczej wszystko zależy od ludzi wokół których się obracamy i którzy po prostu patrzą na świat podobnie do nas.
Sama mieszkam w Krakowie i np. Stare Miasto kojarzy mi się zawsze z poezją śpiewaną i jazzem. A bliska memu sercu Nowa Huta z szeroko pojętą muzyką lat 80tych. Równocześnie wielu moich znajomych patrzy na te drugą przez pryzmat rocka i hiphopu.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-19, 10:30   #3
pandepilator
Raczkowanie
 
Avatar pandepilator
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 251
Dot.: Miasto muzyki?

Cytat:
Napisane przez Aimee_J Pokaż wiadomość
Myślę, ze takich miast już nie ma dzisiaj Raczej wszystko zależy od ludzi wokół których się obracamy i którzy po prostu patrzą na świat podobnie do nas.
Sama mieszkam w Krakowie i np. Stare Miasto kojarzy mi się zawsze z poezją śpiewaną i jazzem. A bliska memu sercu Nowa Huta z szeroko pojętą muzyką lat 80tych. Równocześnie wielu moich znajomych patrzy na te drugą przez pryzmat rocka i hiphopu.
zgadzam się.. wydaje się, że takich miast już po prostu (stety/niestety) nie ma.
__________________
niech nikt mnie więcej nie namawia do pisania wielkimi literami na początku zdań. napisałem kilka postów i straciłem mnóstwo czasu.
pandepilator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:06   #4
buczol94
Przyczajenie
 
Avatar buczol94
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Miasto muzyki?

Przyjedź 2, 3, 4 sierpnia do Kostrzyna
buczol94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 21:28   #5
Ragoo
Raczkowanie
 
Avatar Ragoo
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 55
Dot.: Miasto muzyki?

Wiesz na pewno jest cała masa ludzi którzy chcieliby żyć w innych czasach, czy to latach 90tych czy 70tych, które miały jakiś klimat(przynajmniej z naszej perspektywy, chociaż oczywiście w Polsce nie czuło się np aż tak kolorowo hipisowskich lat 60, już prędzej Ameryka etc.) ale masa ludzi to jeszcze za mało żeby tworzyć całe miasto utożsamiające się z latami 90tymi. Nigdy nie słyszałam o takim miejscu niestety Mnie by się marzyło miasto gdzie ludzie nie tyle są nie dzisiejsi co żyją muzyką i tą muzyke sie czuje w calym miescie. Tak być może jest tymczasowo w miastach festiwalowych (Jarocin, Gdynia..) ale nie przez cały czas
__________________
"I wanna say it's to me to change the world"
Ragoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 11:24   #6
AnimFCB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Miasto muzyki?

Jesli chodzi o same miasta muzyki, to takowe w Polsce istnieją, ale niestety nie z gatunku jaki mnie interesuje. Poznań, Warszawa to stolice polskiego hip-hopu i aby zaistnieć trzeba się zakręcić wokół tych dwóch miast. A czy słyszeliście o polskiej stolicy rock'a?
AnimFCB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.