wolontariat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-12, 18:53   #1
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45

wolontariat


Witam
od razu chciałabym uprzedzić że jestem nowa na forum wizaz i nie do końca oriętuję się jeszcze w użytkowaniu go. Dlatego też nie wiem czy założyłam wątek w odpowiednim forum i czy może już gdzieś takowego nie było. Przechodząc do mojej sprawy to mam 14 lat i bardzo chciałabym udzielać się jakoś w wolontariacie. Jako że mam szkołę to nie mogłabym poświęcać każdego mojego wieczoru ale w weekendy czemu nie. Jeśli nie uda się wcześniej mogłyby być to nawet wakacje wtedy miałabym więcej czasu. Nie wiem ile mogłabym robić w wolontariacie ze względu na mój wiek ale może np. czytanie dzieciom czy coś takiego. Bardzo chciałabym jakoś pomagać innym no a też słyszałam że czasami są za to jakieś dodatkowe punkty do liceum. Może któraś z fomurowiczek mogłaby doradzić mi coś w tej sprawie?
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 20:48   #2
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: wolontariat

Cytat:
Napisane przez arista 27 Pokaż wiadomość
Witam
od razu chciałabym uprzedzić że jestem nowa na forum wizaz i nie do końca oriętuję się jeszcze w użytkowaniu go. Dlatego też nie wiem czy założyłam wątek w odpowiednim forum i czy może już gdzieś takowego nie było. Przechodząc do mojej sprawy to mam 14 lat i bardzo chciałabym udzielać się jakoś w wolontariacie. Jako że mam szkołę to nie mogłabym poświęcać każdego mojego wieczoru ale w weekendy czemu nie. Jeśli nie uda się wcześniej mogłyby być to nawet wakacje wtedy miałabym więcej czasu. Nie wiem ile mogłabym robić w wolontariacie ze względu na mój wiek ale może np. czytanie dzieciom czy coś takiego. Bardzo chciałabym jakoś pomagać innym no a też słyszałam że czasami są za to jakieś dodatkowe punkty do liceum. Może któraś z fomurowiczek mogłaby doradzić mi coś w tej sprawie?
Hej, jako wolontariuszka mogę Ci ze swojej strony doradzić np. rozejrzenie wśród większych bibliotek. Np. w dziale dziecięcym jest miejsce dla wolontariuszy, np. pomoc w lekcjach, organizowanie przedstawień, imprez, itd.
A jeżeli mieszkasz w duzym mieście, to może jest w nim jakies centrum wolontariatu, gdzie zapoznają Cię z różnymi ofertami?
Co do dodatkowych punktów rekrutacyjnych do liceum, to z tego co pamiętam jak ja kończyłam gimnazjum to za wolontariat mozna było uzyskać 1 dod. punkt, ale może tera to się zmieniło.

Edytowane przez justmine2
Czas edycji: 2010-03-02 o 18:10
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 21:02   #3
maartuuss92
Wtajemniczenie
 
Avatar maartuuss92
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 444
Dot.: wolontariat

Zorientuj się czy w szkole jest koło wolontariatu, jeśli tak to porozmawiaj z opiekunem koła, na pewno coś ci doradzi. Zależy też w jaki sposób chciałabyś pomagać. czy interesują cię też organizacje typu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbiórki żywności Podziel się posiłkiem itp. Do WOŚPu można zapisać się przed każdym finałem wypełniając formularz online. Jeśli jednak chciałabyś pracować z dziećmi z domów dziecka to potrzebne są szkolenia. Dla osób niepełnoletnich jest coś takiego jak "Przyjaciel dziecka". Kierowany jest własnie do gimnazjalistów, którzy pod okiem opiekuna bawią się z dziećmi, rozmawiają... - jednym słowem wypełniają im czas. Jednak pewną barierą jest tu wiek. Jest określona grupa wiekowa dzieci z dd którą mogą zajmować się osoby niepełnoletnie. Do tego 'programu' potrzebny jest nauczyciel z twojej szkoły (o ile jeszcze takiego nie ma) który podjąłby się tego. Trzeba zagadać Jeśli nie uda się, to proponuję poszukać namiarów w necie, albo popytać znajomych o domy dziecka w twoim mieście i skontaktować się z nimi, zapytać czy mogłabyś tam pomagać. W razie pytań pisz. Jestem dość doświadczoną wolontariuszka Powodzenia!

Edytowane przez maartuuss92
Czas edycji: 2010-01-12 o 21:04
maartuuss92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 15:48   #4
Karoolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 110
Dot.: wolontariat

Tak. Sprawdź czy w Twojej szkole nie ma szkolnego koła Caritas. Nauczyciel religii najczęściej takie coś prowadzi. Jeśli nie to może jest w Twoim mieście oddział Caritas? Myślę że jak tam się zgłosisz, również Tobą pokierują
Karoolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 17:53   #5
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: wolontariat

Dzięki wielkie za pomoc Niestety w naszej szkole nie ma żadnych akcji charytatywnych a z namową nauczycieli może być cienko :/ Ale popytam w bibliotece, na WOŚP tu już za późno a bardzo chciałam brać w tym udział ale za późno się zgłosiłam (podobno trzeba było już w listopadzie czy nawet jeszcze wcześniej). Będę się rozglądać i w razie wątpliwości będę jeszcze pytać
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 22:12   #6
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: wolontariat

Przecież pomaganie ludziom to nie tylko zorganizowane formy wolontariatu, moje koleżanki po prostu chodziły do pobliskiego domu dziecka i rysowały z małymi dziećmi, czytały bajki, układały klocki, wychowawczynie w domu dziecka były bardzo zadowolone i z chęcią pozwalały na takie zabawy bo dzięki temu maluchy lepiej spędzały czas, a koleżanki też miały poczucie spełnienia
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:20   #7
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: wolontariat

Można tak po prostu pójśc do domu dziecka i pobawić się z dziećmi? Znaczy sądziłam, że to jakoś idzie przez wolontariat czy coś...
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 16:25   #8
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: wolontariat

Cytat:
Napisane przez arista 27 Pokaż wiadomość
Można tak po prostu pójśc do domu dziecka i pobawić się z dziećmi? Znaczy sądziłam, że to jakoś idzie przez wolontariat czy coś...
Możesz iść od razu do domu dziecka, hospicjum, domu starców itp i powiedzieć że chcesz pracować jako wolontariuszka. Oni już Cię pokierują

Ja pracowałam przez "Centrum Wolontariatu" ale wiem że takie centra są tylko w dużych miastach.
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 17:39   #9
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: wolontariat

Cytat:
Napisane przez arista 27 Pokaż wiadomość
Można tak po prostu pójśc do domu dziecka i pobawić się z dziećmi? Znaczy sądziłam, że to jakoś idzie przez wolontariat czy coś...
A niby dlaczego nie? Przecież to JEST wolontariat, nie rozumiem stwierdzenia że idzie to PRZEZ wolontariat... Na pewno wiele zależy od wychowawców w tych placówkach, ale wydaje mi się że raczej powinni być zadowoleni, bo mają dzięki temu mniej pracy no i dzieci mają zajęcie
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 17:58   #10
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: wolontariat

No ja właśnie mieszkam w Warszawie to chyba dość duże miasto :p ale jak weszłam na stronę takiego centrum wolontariatu to jakoś nie mogłam się tam odnaleźć i odniosłam wrażenie, że jest skierowane do studentów, więc zrezygnowałam z prób zadziałania tam. Dzięki za rady co do domów dziecka itd. podziałam w tym kierunku i dowiem się dokładnie co i jak (jeśli się nie mylę to hospicjum jest tuż koło mojego domu )

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
A niby dlaczego nie? Przecież to JEST wolontariat, nie rozumiem stwierdzenia że idzie to PRZEZ wolontariat... Na pewno wiele zależy od wychowawców w tych placówkach, ale wydaje mi się że raczej powinni być zadowoleni, bo mają dzięki temu mniej pracy no i dzieci mają zajęcie
Tak ale chodziło mi o to że zgłaszam się gdzieś do wolontariatu i z tamtąd mnie kierują ale jak nie to fajnie
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 18:45   #11
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: wolontariat

Cytat:
Napisane przez arista 27 Pokaż wiadomość
No ja właśnie mieszkam w Warszawie to chyba dość duże miasto :p ale jak weszłam na stronę takiego centrum wolontariatu to jakoś nie mogłam się tam odnaleźć i odniosłam wrażenie, że jest skierowane do studentów, więc zrezygnowałam z prób zadziałania tam. Dzięki za rady co do domów dziecka itd. podziałam w tym kierunku i dowiem się dokładnie co i jak (jeśli się nie mylę to hospicjum jest tuż koło mojego domu )
Możesz też być wolontariuszką np. w schronisku dla zwierząt, napisałam o tym tutaj:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=396513
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-15, 17:32   #12
arista 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 45
Dot.: wolontariat

Pomoc w schronisku bardzo by mnie interesowała, niestety np. W schronisku na paluchu (w Warszawie) przyjmują dopiero pełnoletnich...
arista 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-01, 11:38   #13
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: wolontariat

Ja dzisiaj się "zapisałam" bo nie wiem jak to ując do organizacji która sie zajmuje wolontariatem w moim mieście (Gliwice).
Będę pomagać prawdopodobnie dzieciom w nauce angielskiego w OPS oraz prowadzić zajęcia z angielskego dla gruby abstynentów....To wszystko raz w tygodniu.
Może mi się uda załapać na wolontariat do biura Uniwersytetu III Wieku, bardzo mi się to przyda pod kątem wykształcenia i zawodu...

Jestem bezrobotna póki co, mam nadzieję że to trochę podniesie moje podupadające morale...

Są jakieś wolontariuszki które mogłyby opisać swoje doświadczenia?
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 11:48   #14
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: wolontariat

odswierzam temat
w srode ide na pierwsza wizyte jako wolontariuszka w hospicjum. Moze ktoras z Was chodzila na wolontariat tam i mozecie mi powiedziec jak to wyglada ? Na co przedewszystkim mam sie nastawic, jakies wskazowki ? Wiem , ze prawdopodbnie we wszystko mnei wdroza na miejscu ale porady od bardziej doswiadczonych osob sie przydadza Moze sa jakies ksiazki na ten temat ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 21:45   #15
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: wolontariat

Cytat:
Napisane przez maudy Pokaż wiadomość
odswierzam temat
w srode ide na pierwsza wizyte jako wolontariuszka w hospicjum. Moze ktoras z Was chodzila na wolontariat tam i mozecie mi powiedziec jak to wyglada ? Na co przedewszystkim mam sie nastawic, jakies wskazowki ? Wiem , ze prawdopodbnie we wszystko mnei wdroza na miejscu ale porady od bardziej doswiadczonych osob sie przydadza Moze sa jakies ksiazki na ten temat ??
ja jestem wolontariuszem w hospicjum. Nie napiszę Ci wiele, ja przed pierwszą wizytą przeczytałam książkę księdza Krakowiaka "zdążyć z prawdą", ryczałam jak bóbr, rozmowa z oddziałową też mnie trochę przetestowała, jednak jak już zaczęłam chodzić nie jest tak źle. Teraz doceniam życie, cieszę się z każdej chwili tam spędzonej, potrafię cieszyć się z błahej rzeczy i taka praca wzbogaca. Ale są momenty ciężkie i na takie musisz się nastawić, bo to jednak hospicjum.. Napisz jak wrażenia
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 16:06   #16
Pyrola rotundifolia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Z leśnych bagien.
Wiadomości: 268
Dot.: wolontariat

A może na wakacje na wolontariat do Parku Narodowego?
noclegi w budynkach parku, na łonie natury (częśto dobre warunki i w fajnym miejscu) w zamian za pomoc w pracach np. monitoring ruchu turystycznego i wszystko to co trzeba. Naprawdę fajna sprawa
Pyrola rotundifolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:08   #17
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: wolontariat

Cytat:
Napisane przez kootek_mamrotek Pokaż wiadomość
ja jestem wolontariuszem w hospicjum. Nie napiszę Ci wiele, ja przed pierwszą wizytą przeczytałam książkę księdza Krakowiaka "zdążyć z prawdą", ryczałam jak bóbr, rozmowa z oddziałową też mnie trochę przetestowała, jednak jak już zaczęłam chodzić nie jest tak źle. Teraz doceniam życie, cieszę się z każdej chwili tam spędzonej, potrafię cieszyć się z błahej rzeczy i taka praca wzbogaca. Ale są momenty ciężkie i na takie musisz się nastawić, bo to jednak hospicjum.. Napisz jak wrażenia
ja zastanawiam sie nad współpraca z jedna z warszawskich fundacji, działającen na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi, nie jest to praca w hospicjum a w szpitalu, ale nie zawsze udaje sie wyleczyć i ma sie też kontakt ze śmiercią, macie jakieś wskazówki, podpowiedzi, może jakieś ciekawe szkolenie macie na oku? jestem otawrta na wszelkie rady.
__________________
Nie ma dzieci - są ludzie , ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Zachęcam do przekazania 1% dla FSM - https://www.youtube.com/watch?v=A5lqKG5p6mM
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:22.