Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-25, 21:39   #61
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez .:aniah:. Pokaż wiadomość
Jeszcze inna, którą gdzieś przeczytałam: Jedziesz swoją super wypasioną, dwuosobową bryką, na jakimś kompletnym odludziu, na zewnątrz leje jak z cebra. Mijasz przystanek autobusowy, zatrzymujesz się, bo widzisz, że siedzi na nim twój najlepszy przyjaciel. Ale zauważasz również staruszkę, która bardzo, bardzo źle się czuje i musi natychmiast być zawieziona do szpitala. Ponadto dostrzegasz kobietę (lub mężczyznę) "swojego życia". Przypominam, że masz tylko jedno wolne miejsce w samochodzie, zatem kogo zabierzesz ze sobą ?
Jako, że ufam przyjacielowi, to daję mu kluczyki do auta aby zawiózł staruszkę do szpitala, a sama w romantycznej, deszczowej scenerii zostaję z miłością mojego życia na przystanku

edit: oo widzę, że ktoś mnie ubiegł z pomysłem
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:41   #62
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Treść usunięta

Edytowane przez mm444
Czas edycji: 2013-01-25 o 21:42
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:44   #63
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
z kulkami jest akurat dość proste

9 kulek dzielimy na 3 grupy po 3 kulki.
1 ważenie: kładziemy po jednej stronie 3 i po drugiej 3. Jeśli waga przechyli się na jedną stronę, wiemy gdzie jest cięższa kulka, jeśli zostanie równowadze, cięższa kulka jest w tej III nie ważonej grupie.
2 ważenie: jeśli wiemy, w której grupie jest już ciężka kulka, to z tej grupy kładziemy po jednej kulce na wadze. Jeśli się przechyli, wiemy która to. Jeśli nie, to znaczy, że to ta III nie ważona
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:45   #64
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:45   #65
.:aniah:.
Zadomowienie
 
Avatar .:aniah:.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 244
GG do .:aniah:.
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Brawo, Ashaai

Co do pytania z samochodem to i owszem, komentarz był, że facet który tak odpowiedział (oddaje auto przyjacielowi, który zawiezie staruszkę do szpitala) dostał tę pracę. Ale w komentarzach pod artykułem ktoś dopisał "taaa... a potem przyjedzie inny koleś wypasioną bryką, zawinie laskę i zostaniesz sam jak ten cieć na przystanku w czasie deszczu" :P
__________________
"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Edytowane przez .:aniah:.
Czas edycji: 2013-01-25 o 21:47
.:aniah:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 21:52   #66
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W domu łatwo się mówi ale na rozmowie bym tego zadania w życiu nie rozkminiła

Z samochodem to dla mnie jedyne najlepsze rozwiązanie, które mi się nasunęło ale komentarz też trafny
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:06   #67
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Szybko odpowiedziałam, że przechodząc obok zaczepiłabym malca mówiąc, że ma coś we włosach (gumę chyba, albo coś, nie pamiętam) i że mu pomogę ( a przy okazji wyrwę włos! ). Pani się skrzywiła, odparła, że ktoś mógłby mnie zauważyć, oskarżyć o napaść i nie wiadomo co jeszcze i proszę wymyślać dalej.. Już nie pamiętam co jeszcze dodałam. Do tej pory nie wiem jakiej odpowiedzi oczekiwali
Jeśli wiem gdzie mieszka to chyba grzebałabym w śmieciach w poszukiwaniu jakiegoś "Kubusia".
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-25, 22:06   #68
sensowna_panienka
Przyczajenie
 
Avatar sensowna_panienka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 19
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez alexandrika Pokaż wiadomość
konsultantka sprzedaży w znanej sieciówce
Serio? znajomemu też zadano to pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, on jest inżynierem i szukał pracy w zawodzie.. Hm to chyba jedno z tych standardowych pytań na rozmowach k. o których można poczytać w necie. Rozumiem że można je zadać żeby zweryfikować wiedzę techniczną itp. ale w sieciówce? ;D
sensowna_panienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 22:39   #69
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

O ile "kulki" rozwiązałam praktycznie od razu(obsesja sprawdzania, czy dana liczba jest podzielna przez 3 pewnie mi pomogła ), to na rozwiązanie z tym samochodem w życiu bym nie wpadła
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 23:26   #70
WhoRunTheWorld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 334
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

...
__________________
konto nieaktualne

Edytowane przez WhoRunTheWorld
Czas edycji: 2013-01-25 o 23:38
WhoRunTheWorld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 04:52   #71
Regista
Meravigliosa creatura
 
Avatar Regista
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 280
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Ja na szczęście nie miałam dziwnych rozmów kwalifikacyjnych, ale chciałabym wrócić do pytania o cegłę Jako, że swego czasu bawiły mnie takie zagadki, to na pytanie o to, do czego jeszcze może służyć cegła, od razu pomyślałam, że do tego, żeby zadawać na jej przykładzie podchwytliwe zagadki matematyczne. Na przykład taką: cegła waży kilogram i pół cegły. Ile waży cegła? ;D
__________________
When all else fails, screw it!
Kot(y), Doktor Who i Spółka
Instagram
Regista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 08:03   #72
rukami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Hej,

Super, że wątek się rozkręcił. Wczoraj nie miałam czasu już odpisywać, ale przeczytałam wszystkie historie. Poprawa humoru gwarantowana

Ktoś pisał, że pytanie ile płace za wynajem miało na celu ustalenie stawki. Pewnie tak, a ja naiwnie myślałam, że stawka zależy od stanowiska, doświadczenia itp. Chyba mało jeszcze wiem o życiu.

Była jeszcze wypowiedź, żeby nie używać słowa "miniumum". (Sorki, nie wiem jak ją teraz znaleźć, żeby zacytować) Rekrutujący zdradził Ci czemu to takie słowo-klucz? Ja podałam swoją stawkę, 2 dni później dostałam smsa, że dziękują za rekrutację ale nie podejmą współpracy. Godzinę później widziałam, że znów zamieścili to samo ogłoszenie, więc chyba nikt nie trafił z odpowiedzią. Mój TŻ stwierdził, że chyba odpowiednią odpowiedzią było: "za minimalną krajową" albo "mogę pracować za darmo, chętnie jeszcze dopłacę"
rukami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:31   #73
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 578
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
W sumie jaki sens ma pytanie o plany związane z rozszerzaniem rodziny?

Tak sobie zupełnie nawiasem pytam. Wiadomo, że chodzi o uzyskanie odpowiedzi negatywnej, więc właśnie taką odpowiedź w 99,9% usłyszy przeprowadzający rozmowę. Niezależnie od tego czy to będzie prawda czy nie...
Bo to pewnie jest tak, że specjaliści od HR szukają stopnia nienawiści w Twoim głosie jak powiesz, że nie chcesz normalnym tonem to znaczy że ściemniasz, a jak oburzona krzykniesz "dzieci?! fuj, to te stworzenia przez które nie można przez jakiś czas pracować, bleeee" to praca Twoja

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
chociaż jedne normalny!!!!!!!
Też tak wtedy myślałam, później zmieniłam zdanie
c81a2b06a90b0b22eaedbaac3ab80ae1b1771235_65838171ebe9a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:38   #74
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Raz na rozmowie spędziłam ponad godzinę.
Przepytano mnie wzdłuż i wszerz, kazano różne scenki odgrywać...

A rozmowa o pracę do call center
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:42   #75
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

[1=c81a2b06a90b0b22eaedbaa c3ab80ae1b1771235_6583817 1ebe9a;38863204]Bo to pewnie jest tak, że specjaliści od HR szukają stopnia nienawiści w Twoim głosie jak powiesz, że nie chcesz normalnym tonem to znaczy że ściemniasz, a jak oburzona krzykniesz "dzieci?! fuj, to te stworzenia przez które nie można przez jakiś czas pracować, bleeee" to praca Twoja
[/QUOTE]

O tych całych 'specjalnych' od HR i pracodawcach z chęcią napisałabym parę 'cieplejszych' słów ale nie chcę wszczynać wojny, bo pewnie są tu jakieś dziewczyny z tej branży

Z tym odgrywaniem scenek to jakaś paranoja. Niedługo każą stać na głowie, śpiewać, tańczyć i recytować wiersze na zwykłe, niewymagające stanowiska. Niektórzy powinni się konkretnie w łepek popukać i zacząć robić coś pożytecznego zamiast wymyślać takie bzdury.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:45   #76
ulfrinn
Rozeznanie
 
Avatar ulfrinn
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z komputra
Wiadomości: 824
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Polecam ten filmik

ulfrinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 10:54   #77
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Co do uścisku dłoni to "jakość" tego uścisku może zdradzać pewność siebie lub jej brak, a na niektórych stanowiskach pewność siebie jest bardzo ważna. Ten mój znajomy, który prowadzi rekrutacje rekrutuje na stanowiska windykatora w firmie pożyczkowej, więc mówił, że jeśli ktoś mu podaje rękę, tzw. "śledzia" to nie ma szans w takim zawodzie, gdzie trzeba być pewnym tego czego się chce.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:12   #78
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Co do uścisku dłoni to "jakość" tego uścisku może zdradzać pewność siebie lub jej brak, a na niektórych stanowiskach pewność siebie jest bardzo ważna. Ten mój znajomy, który prowadzi rekrutacje rekrutuje na stanowiska windykatora w firmie pożyczkowej, więc mówił, że jeśli ktoś mu podaje rękę, tzw. "śledzia" to nie ma szans w takim zawodzie, gdzie trzeba być pewnym tego czego się chce.
Na stanowisko windykatora w firmie pożyczkowej rekrutuje się "na lusterko". Przykłada się lusterko do ust kandydata i jeśli lusterko pokrywa się parą- człowiek dostaje pracę
A poważnie - na stanowisku windykatora w szanującej się firmie uścisk dłoni jest ważny, ale niemniej ważne są inne czynniki. Więc kwestia rekrutowania za pomocą jednego wskaźnika jest bardzo nieprofesjonalna, a wiem, że to niekoniecznie żart i uogólnienie, bo rekruterzy tak robią. Zwłaszcza ci bardzo pewni siebie i tacy, którzy "mają ubaw". Najważniejsze to nie zachłysnąć się "władzą", nie zgubić empatii i mieć mnóstwo wiedzy, żeby nie musieć sugerować się jedynie uściskiem dłoni. Rozmowa kwalifikacyjna to sytuacja na tyle sztuczna, że nawet bardzo pewny siebie człowiek może nieodpowiednio ścisnąć - na przykład dominująco podczas, gdy rekruter tego nie lubi.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:27   #79
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Na rozmowie kwalifikacyjnej w KFC pani spytała mnie częścią jakiej firmy jest KFC, jak nazywa to się w Polsce a jak w stanach zjednoczonych, od którego roku są na rynku i czy wiem jaka kolejna restauracja z ich ramienia ma w planach otwierać się w polsce?


zabiłam ją śmiechem pracy nie dostałam, ale to nic bo w McDonald's nie bawili się w rozmowy kwalifikacyjne
Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ah tak i jakie 4 lokale z ich sieciówki mogę wymienić


a ja myślałam że do smażenia mięcha mi to niepotrzebne
Moja była współlokatorka pracowała przez rok w KFC w Arkadii i nie zadawali jej na rozmowie żadnych pytań oprócz tego, kiedy może zrobić badania i od kiedy może zacząć pracę.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 12:39   #80
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Na stanowisko windykatora w firmie pożyczkowej rekrutuje się "na lusterko". Przykłada się lusterko do ust kandydata i jeśli lusterko pokrywa się parą- człowiek dostaje pracę
A poważnie - na stanowisku windykatora w szanującej się firmie uścisk dłoni jest ważny, ale niemniej ważne są inne czynniki. Więc kwestia rekrutowania za pomocą jednego wskaźnika jest bardzo nieprofesjonalna, a wiem, że to niekoniecznie żart i uogólnienie, bo rekruterzy tak robią. Zwłaszcza ci bardzo pewni siebie i tacy, którzy "mają ubaw". Najważniejsze to nie zachłysnąć się "władzą", nie zgubić empatii i mieć mnóstwo wiedzy, żeby nie musieć sugerować się jedynie uściskiem dłoni. Rozmowa kwalifikacyjna to sytuacja na tyle sztuczna, że nawet bardzo pewny siebie człowiek może nieodpowiednio ścisnąć - na przykład dominująco podczas, gdy rekruter tego nie lubi.
W pełnej rozciągłości się z Tobą zgadzam Wiadomo jaka to "przyjemna" branża, zwłaszcza windykacja, dlatego koleś się bawi ludźmi, bo co dzień w zasadzie ma rekrutacje i... zwolnienia z pracy. Więc albo ludzie nie wytrzymują, albo tak kiepsko ich rekrutuje
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:23   #81
alexandrika
Zadomowienie
 
Avatar alexandrika
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez sensowna_panienka Pokaż wiadomość
Serio? znajomemu też zadano to pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej, on jest inżynierem i szukał pracy w zawodzie.. Hm to chyba jedno z tych standardowych pytań na rozmowach k. o których można poczytać w necie. Rozumiem że można je zadać żeby zweryfikować wiedzę techniczną itp. ale w sieciówce? ;D
serio, takie pytanie padło pomiędzy Twoja największa porażka w życiu,a Twój największy sukces, a jak się później dowiedziałam Pani oczekiwała odpowiedzi, że są okrągłe, bo zaprojektowała je kobieta, a kobieta ma okrągłe kształty, w życiu bym na to nie wpadła
alexandrika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:58   #82
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Proszę wymienić swoje wady. Ja i wady? Z zaletami za to nie miałam żadnego problemu!
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 21:04   #83
soulone
Wtajemniczenie
 
Avatar soulone
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 506
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Ogłoszenie dotyczyło pracy w charakterze ankietera. W dniu rozmowy, razem z trzema innymi dziewczynami, czekałyśmy na "Pana Prezesa", który był tak nazywany przez wszystkich i w każdej możliwej sytuacji. Pan Prezes się zjawił, był miły, zapytał nas o zainteresowania, dotychczasowe doświadczenie, o pomysły na promocję instytucji. Już mi ta promocja zaśmierdziała, bo nie na tym polega praca ankietera, żeby coś promować, ale jedziemy dalej. Rzuciłam jakiś tam pomysł na promocję, Pan Prezes podziękował nam i powiedział, że w sprawie kolejnego etapu rozmowy kwalifikacyjnej skontaktuje się z wybranymi osobami.
Tego samego dnia zadzwonił telefon, że się dostałam na drugi etap. Myślę sobie "dwuetapowa rekrutacja to nie przelewki, może być opłacalnie". No bo skoro robią taką selekcję? Pojawiłam się na rzeczonej rozmowie wystrojona, czekałam na swoją kolej obserwując jednocześnie osoby wychodzące z biura, w rękach dzierżące umowy do podpisania - kolejny argument za tym, że pewnie korzystne warunki pracy proponują. Wchodzę i wita mnie Pan Prezes i dwie Panie Sekretarki Pana Prezesa. Przechodzą do rzeczy opisując mi, co miałabym robić pracując u nich. Otóż poprosili mnie o nagranie filmiku, na którym promować miałam ich instytucję. Filmik miał być nagrany w gronie znajomych tudzież obcych ludzi, czymkolwiek - oby było udokumentowane jak wychwalam ich instytucję. Za taki filmik miałam otrzymać od 50 do 100 zł. Uznałam, że udostępnienie mojego wizerunku w sieci (bo mieli to później na swoją stronę www wrzucić) nie jest tyle warte, ale słucham dalej, chociaż w tym miejscu już się posypała moja wizja pracy jako ankietera. Kolejnym zadaniem miało być namawianie studentów do wypełniania deklaracji wiążących ich umową z instytucją. Za każdą taką wypełnioną "ankietę" miałam otrzymywać 5 zł. Samo wypełnienie jej przez osobę zajmowałoby pewnie z 30 minut i wiązało się z podaniem danych osobowych.
Podziękowałam grzecznie za propozycję, przypominając państwu, że zgłosiłam się do pracy w charakterze ankietera, a praca ankietera nie polega na tym, co oni mi zaproponowali. Zasugerowałam też zmianę treści ogłoszenia. Bardzo byli zdziwnieni, że odrzucam tak intrantą propozycję...
soulone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 09:48   #84
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez rukami Pokaż wiadomość
Była jeszcze wypowiedź, żeby nie używać słowa "miniumum". (Sorki, nie wiem jak ją teraz znaleźć, żeby zacytować) Rekrutujący zdradził Ci czemu to takie słowo-klucz? Ja podałam swoją stawkę, 2 dni później dostałam smsa, że dziękują za rekrutację ale nie podejmą współpracy. Godzinę później widziałam, że znów zamieścili to samo ogłoszenie, więc chyba nikt nie trafił z odpowiedzią. Mój TŻ stwierdził, że chyba odpowiednią odpowiedzią było: "za minimalną krajową" albo "mogę pracować za darmo, chętnie jeszcze dopłacę"
tu chodzilo o sprzedaz ubezpieczen - facetowi chodzilo chyba o to, zebym nie stawiala sobie takiej granicy, bo nigdy nie zechce jej przekroczyc i nie bede sie starac zeby zarabiac wiecej tak czy inaczej wybrnelam z tego jakos i rozmowa trwala jeszcze troche i tak mnie przemaglowal, ze nie wiedzialam jak mam na imie... a na koniec spytal "czy po tym wszystkim co pani tu uslyszala chce mi pani zadac jakies pytanie", wkurzona i wymeczona powiedzialam, ze nie a on mi podziekowal za przybycie myslalam, ze to koniec, ale po kilku dniach zaprosili mnie do kolejnego etapu, ktory mial sie zakonczyc zalozeniem dzialalnosci gosp
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 16:05   #85
rukami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 80
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Sprzedaż ubezpieczeń, produktów finansowych to w ogóle inna bajka Też miałam okazje uczestniczyć w spotkaniu rekrutacyjnym na takie stanowisko za namową koleżanki, która miała zajmować się werbowaniem agentów. Te ich teksty, że możesz wszystko tylko sam siebie ograniczasz, pozytywne myślenie, podświadomość itp kojarzą mi się z sekciarstwem strasznym... Oczywiście nie mówię, że tacy są wszyscy agenci, bo mam w rodzinie osobę, która się tym zajmuje nie dorabiając do tego takiej "ideologii", ale niestety takich firm jest dużo.

Zresztą ostatnio nacięłam się na te śmieszne "agencje" po raz drugi. Wysłałam zgłoszenie na stanowisko, które nazywało się "Asystent ds. administracji", poszłam na rozmowę, a tam Pan mi mówi, że niestety przed chwilą otrzymał informację, że jednak stanowisko na które aplikowałam nie zostanie utworzone, ale skoro już przyjechałam to przedstawi stanowisko agenta, nawet lepsze, bo bardziej "rozwojowe" i tak mi nawijał przez pół godz. jak super sprzedawać ubezpieczenia. Później dowiedziałam się, że moja koleżanka była tam na rozmowie pół roku wcześniej i zrobili ten sam numer. Życzę panu, żeby też kiedyś znalazł się w sytuacji osoby szukającej pracy - człowiek się stresuje, przygotowuje, traci czas i kasę na dojazd a okazuje się, że praca wcale nie wygląda tak jak w ogłoszeniu ;/
rukami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-27, 20:05   #86
theMonique
Zakorzenienie
 
Avatar theMonique
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Nibyland
Wiadomości: 5 550
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

ogloszenia o prace to tez kolejny rozdzial u nas jest pelno ogloszen np. na telemarketera - dzwonisz, zapraszaja cie, idziesz a oni, ze niestety, ale przed chwila kogos zatrudnili na to stanowisko, ale jak juz przyszlam to moze chce zostac przedstawicielem?
__________________
Nic mi się nie chce, bo mam depresję a gdy mam depresję to nic mi się nie chce

ja UMIEM
ja ROZUMIEM

BLOG http://themonique-girlsjustwant.blogspot.com/
theMonique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 23:44   #87
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Nowe zagadki!

"Gdybyś był superbohaterem, którego byś wybrał?"

"Zabawiaj mnie przez 5 minut - ja będę milczeć"

"Gdybyś był superbohaterem, którego byś wybrał?"

"O czym myślisz, gdy jesteś sam w samochodzie"?

"Ile piłek golfowych jest potrzebnych, aby wypełnić autobus?"

"Jaka piosenka najlepiej oddaje twoje nastawienie do pracy?"

"Wyobraź sobie, że właśnie teraz do pokoju wchodzi pingwin w sombrero. Co powie po wejściu i dlaczego tu jest?"

"Czy kiedykolwiek ukradłeś długopis z pracy?"

"Ilu ludzi używa Facebooka w San Francisco o 14.30 w piątek?"

"Gdyby Niemcy byli najwyższymi ludźmi na świecie, jakbyś to udowodnił?"

"Czy Twoja średnia ze studiów odzwierciedla Twój rzeczywisty potencjał?"

"Czy Mahatma Gandhi byłby dobrym inżynierem oprogramowania?"

Źródło
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 01:24   #88
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Nowe zagadki!

"Gdybyś był superbohaterem, którego byś wybrał?"

"Zabawiaj mnie przez 5 minut - ja będę milczeć"

"Gdybyś był superbohaterem, którego byś wybrał?"

"O czym myślisz, gdy jesteś sam w samochodzie"?

"Ile piłek golfowych jest potrzebnych, aby wypełnić autobus?"

"Jaka piosenka najlepiej oddaje twoje nastawienie do pracy?"

"Wyobraź sobie, że właśnie teraz do pokoju wchodzi pingwin w sombrero. Co powie po wejściu i dlaczego tu jest?"

"Czy kiedykolwiek ukradłeś długopis z pracy?"

"Ilu ludzi używa Facebooka w San Francisco o 14.30 w piątek?"

"Gdyby Niemcy byli najwyższymi ludźmi na świecie, jakbyś to udowodnił?"

"Czy Twoja średnia ze studiów odzwierciedla Twój rzeczywisty potencjał?"

"Czy Mahatma Gandhi byłby dobrym inżynierem oprogramowania?"

Źródło
Nie mam więcej pytań
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 04:20   #89
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 07:37   #90
Lisciolaz Straszliwy
Wtajemniczenie
 
Avatar Lisciolaz Straszliwy
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lajkovac
Wiadomości: 2 480
Dot.: Dziwne, śmieszne, niestosowne zachowanie rekrutujących podczas rozmowy o pracę

Pingwin w sombrero rządzi . Chyba jestem mało kreatywna, skoro "mój" wyobrażony pingwin zakrzyknął "carramba!" i zaczął potrząsać marakasami ?Sztampowo podeszłam do tematu. Aha, i dlaczego tu jest? Jest tutaj, bo przyszedł.
__________________
Odnajduję w tym wątku pewną głąbię.



(\__/)
{ ^y^}





Edytowane przez Lisciolaz Straszliwy
Czas edycji: 2013-02-07 o 07:39
Lisciolaz Straszliwy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-07 12:22:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.