Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-12, 22:18   #1
20Wera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Unhappy

Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!


Już od długiego czasu męczę się z doborem podkładu. Przeczytałam już chyba wszystko co tylko możliwe i nadal nie wiem jaki wybrać podkład!

Moim pierwszym i jedynym podkładem był lirene, matujący. Był naprawdę dobry, jednak bardzo wysuszył mi skórę, przestałam używać podkładu i już od roku nie nakładam nic na buzię a mimo tego skóra jeszcze nie może się zregenerować i jest sucha.

Jednak mam dosyć mojej cery, której daleko do ideału i chciałabym jakiś podkład/sztyft? ... najważniejsze aby
- był jak najbardziej naturalny (patrzyłam na kosmetyki mineralne ale są za drogie) aby skóra mogła oddychać i nie była obciążona. To jest dla mnie najważniejsze, bo stawiam na produkty bezzapachowe,bez barwników, które skóra lubi
-nawilżał
-dobrze matował i krył
-nie był za drogi ...

Bardzo proszę o poradę, naprawdę nie wiem jaki wybrać! gubię się w tych kosmetykach,przejrzałam KWC i nic... tego wszystkiego jest za dużo!
Czy może mi doradzić kosmetyczka?
Czy są w ogóle jakieś punkty w których doświadczone kosmetyczki mogą doradzić odpowiedni podkład (a może sztyft?)? Bardzo mi zależy na takiej poradzie bo nie stać mnie na kupowanie co tydzień nowego podkładu aby sprawdzić czy jest dobry... natomiast sprzedawczynie nic nie wiedzą, nie potrafią doradzić

Mam 20 lat, skórę suchą i błyszczącą w strefie T, przebarwienia (pod oczami fioletowa, na policzkach różowa, przy nosie czerwona a reszta żółta......) chcę wyrównać koloryt. Skóra nie wygląda tragicznie ale jednak nie jest mi z nią dobrze

Bardzo proszę o poradę bo sama sobie nie poradzę Trzymałam się podkładu Lirene i teraz nie mam pojęcia jaki jest jeszcze dobry...

Edytowane przez 20Wera
Czas edycji: 2010-08-12 o 22:21
20Wera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:17   #2
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Mam podobny typ cery. Używałam juz wielu podkładów, ale były albo za ciemne, albo konsystencja mi nie odpowiadała, albo co gorsza powodowały zapychanie. Dobry podkład w dobrej cenie to Inglot YSM Link do KWC .
Ja zapłaciłam za niego 19,90. Nie kupuj w autoryzowanym salonie Inglota, bo ceny są wyższe niz w zwykłej drogerii. Nie sugeruj się również w pełni opiniami na kWC. Są świetną pomocą, ale mam wiele kosmetyków, których ocena oscyluje ok. 3-4,a uważam je za niezastąpione.
Na plus to przede wszystkim lekkie krycie, bez efektu maski. Nawilża, ale nie przetłuszcza cery. Jest genialny dla młodej skóry. Kolory też powinnaś spokojnie dobrać. Jest dość duża paleta. Świetnie wygląda nakładany pędzlem flat top. Warto w niego zainwestować, bo będzie Ci służył przez lata, a w zyciu nie osiągniesz takiego efektu nakładając podkład samymi palcami.
Pozdrawiam.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2010-08-13 o 11:21
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 18:23   #3
joasite
Raczkowanie
 
Avatar joasite
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 40
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Ja mam cerę mieszaną. Ale moja koleżanka, która ma cere suchą używa podkładu Bourjois, Healthy Mix, Fond de Teint (Owocowy podkład rozświetlający). Ten podkład jest do każdego rodzaju cery, cena moim zdaniem jest ok (pewnie na allegro jest tanszy). W każdym razie moja koleżanka bardzo chwali ten podkład za dobre nawilżanie, duży wybór kolorów i też dlatego że nie podkreśla suchych skórek. Ja osobiście go nie używałam, więc nie mogę się na jego temat wypowiedzieć, ale chciałam ci jakoś pomoc wiec przedstawiam opinie koleżanki. Może w drogerii mają jakieś próbki tego podkładu, zawsze możesz sprawdzić zanim kupisz. O i to właśnie też radze ci zrobić. Idź do drogerii i zapytaj czy mają jakieś próbki podkładów dla twojego typu cery (moja siostra tak robiła, tyle że chodziła do aptek po próbki podkładów Vichy i dali jej za darmoa ona wkońcu żadnego nie kupila). Mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam
joasite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 19:26   #4
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Musisz sprecyzować cenę. Zaznaczam,że podkład jest droga inwestycją.
Jeśli masz okazję, poproś w drogerii o próbki, to na pewno pomoże.


P.S.A może znany w całej galaktyce Revlon Colorstay?
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 21:05   #5
Vanilkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

może spróbuj podkladu w musie?napewno nie będzie on tak dobrze kryjący,ale za to lekkijeśli o mnie chodzi używam mf panstik i jak dla mnie jest świetny najlepszy podklad jaki mialam,a kosztuje cos okolo 35-36 zl;d
Vanilkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 23:15   #6
20Wera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Dziękuję za porady, pójdę do drogerii wysępić jakieś próbki a także sprawdzę podkłady, które poleciłyście!

Naprawdę nie wiedziałam, że dobór odpowiedniego podkładu może być takim utrapieniem, ale bardzo mi zależy na tym, żeby był jak najbardziej naturalny, bo jeśli cera ma cierpieć tak jak po podkładzie Lirene to już wolę niczego nie stosować...(a niby też jest taki dobry i lekki...przyszło co do czego to z cery trądzikowej przeskoczyłam na przesuszoną!)

Jeszcze takie pytanie na temat kosmetyków mineralnych - czy są one rzeczywiście takie dobroczynne dla skóry? Czy są one lepsze tylko ze względu na np. lepsze krycie lub możliwość stosowania ich przez alergików? Czy również obciążają tak samo jak zwykły kosmetyk przepełniony chemią? Może kiedyś sobie na taki pozwolę, chociaż ceny...przerażają...

Edytowane przez 20Wera
Czas edycji: 2010-08-14 o 23:28
20Wera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 10:13   #7
Vanilkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 15
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

kosmetyki mineralne sa dobre dla osob z tradzikiem tylko tyle wiem
Vanilkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 11:27   #8
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Cytat:
Napisane przez 20Wera Pokaż wiadomość
To jest dla mnie najważniejsze, bo stawiam na produkty bezzapachowe,bez barwników, które skóra lubi
-nawilżał
-dobrze matował i krył
-nie był za drogi ...


Mam 20 lat, skórę suchą i błyszczącą w strefie T, przebarwienia (pod oczami fioletowa, na policzkach różowa, przy nosie czerwona a reszta żółta......) chcę wyrównać koloryt. Skóra nie wygląda tragicznie ale jednak nie jest mi z nią dobrze
Jak masz suchą skórę to ja bym ci odradziła podkłady mocno kryjące i matujące
( typu colorstay Revlona) bo one jeszcze bardziej ci wysuszą i podkreślą suchą skórę. Takie produkty najlepiej sprawdzają się na skórach tłustych, mieszanych, przetłuszczających się.
Powinnaś szukać podkładów nawilżających ( w nazwie). Możesz przejrzeć ofertę bourjois. Warto zainteresować się też produktami mineralnymi.Sama ich nie używałam ale czytałam że są dobre. Problemem tutaj może być cena,ale warto zainwestować w produkt, który jest dla nas dobry i się sprawdza.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 12:28   #9
20Wera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Jak masz suchą skórę to ja bym ci odradziła podkłady mocno kryjące i matujące
( typu colorstay Revlona) bo one jeszcze bardziej ci wysuszą i podkreślą suchą skórę. Takie produkty najlepiej sprawdzają się na skórach tłustych, mieszanych, przetłuszczających się.
Powinnaś szukać podkładów nawilżających ( w nazwie). Możesz przejrzeć ofertę bourjois. Warto zainteresować się też produktami mineralnymi.Sama ich nie używałam ale czytałam że są dobre. Problemem tutaj może być cena,ale warto zainwestować w produkt, który jest dla nas dobry i się sprawdza.
masz rację cosma...poszperałam z ciekawości na allegro w kosmetykach mineralnych. Na próbki mnie stać I wpadłam na śmieszny ale sprytny pomysł - jeśli podkład będzie fajny to poproszę o takie cudeńko np. pod choinkę albo na urodziny (Mam naprawdę dużo wydatków i 60zł za maleńki podkład to dla mnie naprawdę problem)
Posprawdzałam proponowane podkłady, ale jednak myślę, że to jednak nie to.... chyba skuszę się na minerały
Ale mimo wszystko - bardzo dziękuję za zainteresowanie się wątkiem i pomoc!

Edytowane przez 20Wera
Czas edycji: 2010-08-15 o 12:29
20Wera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 13:04   #10
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Cytat:
Napisane przez 20Wera Pokaż wiadomość
Jeszcze takie pytanie na temat kosmetyków mineralnych - czy są one rzeczywiście takie dobroczynne dla skóry? Czy są one lepsze tylko ze względu na np. lepsze krycie lub możliwość stosowania ich przez alergików? Czy również obciążają tak samo jak zwykły kosmetyk przepełniony chemią? Może kiedyś sobie na taki pozwolę, chociaż ceny...przerażają...
Minerały poprawiają metabolizm skóry. Działają powierzchniowo, bo ze względu na duży rozmiar cząsteczek nie wnikają w głąb naskórka. To jest ich główny walor -nie zatykają ujść gruczołów łojowych.Dermatolodzy polecają je do skóry tłustej, bo nie przenoszą bakterii i mają właściwości matujące (minerały dobrze absorbują tłuszcz). Świetnie kryją.Są pozbawione konserwantów, środków barwiących i zapachowych. Nie zawierają też dodatków talku, olejków i wosków.
W związku z powyższym, są jak najbardziej dobroczynne. Warto zainwestować.
Pozdrawiam!
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 14:11   #11
20Wera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 17
Dot.: Bardzo proszę o jakąś poradę w sprawie podkładu!

Cytat:
Napisane przez Phoebee Pokaż wiadomość
Minerały poprawiają metabolizm skóry. Działają powierzchniowo, bo ze względu na duży rozmiar cząsteczek nie wnikają w głąb naskórka. To jest ich główny walor -nie zatykają ujść gruczołów łojowych.Dermatolodzy polecają je do skóry tłustej, bo nie przenoszą bakterii i mają właściwości matujące (minerały dobrze absorbują tłuszcz). Świetnie kryją.Są pozbawione konserwantów, środków barwiących i zapachowych. Nie zawierają też dodatków talku, olejków i wosków.
W związku z powyższym, są jak najbardziej dobroczynne. Warto zainwestować.
Pozdrawiam!
Bardzo dziękuję za pomoc! To mnie utwierdziło w decyzji !
20Wera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.