Efekty olejowania paznokci - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 08:40   #241
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Efekty olejowania paznokci

kupiłam regenerum. Fajny sposób aplikacji Myślicie ze to dobry specyfik na wzmocnienie paznokci?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 11:43   #242
Syla_2604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
kupiłam regenerum. Fajny sposób aplikacji Myślicie ze to dobry specyfik na wzmocnienie paznokci?
Ja zużyłam jedno opakowanie razem z mama i jestem bardzo zadowolona Płytka jest o wiele twardsza Niestety jest to produkt mało wydajny i drogi...
__________________
Zapraszam: http://sylarecenzuje.blogspot.com/
Syla_2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 17:53   #243
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Katala Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Jak tak czytałam sobie od kilku dni co tu piszecie to aż nie wytrzymałam. Poczytałam trochę o tym i poleciałam do Rossmanna po oliwkę HiPP. Wcieram ją w pazurki i dłonie od 3-4 dni i jest niesamowicie, tak szybko! Paznokcie mam gładkie jak pomalowane lakierem (a są golutkie).

Czytałam też że niektóre z was olejują również skalp/włosy? No u mnie niestety porażka, polecono mi stosować rycynowy na skalp, efekt był opłakany, włosy się przerzedziły. Z kolei ww. przeze mnie oliwka HiPP nakładana na końcówki (również rada internautek) spowodowała ich wypadanie, podczas wcierania go w końcówki włosy po prostu leciały dziesiątkami, nie mówiąc już o późniejszym myciu ich
Tak czy inaczej dobrze, że chociaż paznokciom dobrze robi olejowanie.
U mnie pierwszym efektem olejowania pazurów również była śliska i błyszcząca się płytka .

Co do olejowania włosów to polecam zagłebić się w wątek o olejowaniu, tam dziewczyny przekazują sporo różnych przydatnych informacji ale możesz też się ich podpytać o kwestie, które Cie nurtują . Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że z olejami warto próbować i szukać tych, które fajnie działają właśnie na Twoje włosy. Być może rycynowy był zbyt obciążający dla Twoich włosów i w sumie na sam początek wybrałaś najgorszy i najcięższy olej więc zniechęcenie zrobiło swoje. Ja polecam olejki stworzone do wcierania właśnie w skalp/włosy, które dodatkowo mają hamować wypadanie. Ja używam aktualnie Khadi i baaardzo polecam. Może jeden z droższych olejów ale bardzo wydajny więc się opłaca ! Mam go jakieś 3 miesiące i zużyłam ok 1/10 buteleczki. Tak więc warto próbować bo tak samo jak dla pazurków tak i dla włosów oleje i olejki to zbawienne "specyfiki".

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
u mnie chyba najlepiej na przyrost działa zostawienie go w spokoju
maluje na kolorowo żeby mnie "brudek" nie kusił, nie dłubie, nie czyszcze pod paznokciem itp....
i jak sobie zaglądam pod paznokieć to jest biały wałeczek
Robię dokładnie to samo i działa .

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Może też być tak, że olejowanie skalpu Ci nie służy w ogóle. Możesz spróbować z innym olejem, ale jak problem nie zniknie, to lepiej przestać olejować tę część głowy.
Dokładnie .

Cytat:
Napisane przez Maged Pokaż wiadomość
Skończyłam obgryzać paznokcie w czerwcu 2012 ,do dziś mam krótką płytke więc kupiłam alterre i spodziewam sie cudu
Powodzenia

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
kupiłam regenerum. Fajny sposób aplikacji Myślicie ze to dobry specyfik na wzmocnienie paznokci?
Używałam i byłam bardzo zadowolona .

---------- Dopisano o 18:53 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Syla_2604 Pokaż wiadomość
Maartikrk, spróbuj tych rybek ...
Spróbuję spróbuję. Można je dostać w Rossmanie czy w aptece?
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 18:40   #244
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Rybki widziałam w internecie, ale w aptekach stacjonarnych też są, trzeba popytać, jak nie będzie, to prawdopodobnie zamówią.
A jeszcze jedno pytanko odnośnie olejowania : czy gmeranie pędzelkiem z olejkiem pod paznokciem nie zaburzy przyrostu??
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-26, 21:09   #245
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

kurcze musze za tymi rybkami się obejrzec wkońcu

nie no bez paniki perzeciez pędzelek jest delikatny nie oderwiesz nim skórki tak mi się wydaje
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:02   #246
marchewunia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 54
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Rybki są na ☠☠☠☠☠☠☠ ostatnio kupowałam Potem można odebrać u siebie w aptece albo czekać na przesyłkę

---------- Dopisano o 09:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez marchewunia Pokaż wiadomość
Rybki są na ☠☠☠☠☠☠☠ ostatnio kupowałam Potem można odebrać u siebie w aptece albo czekać na przesyłkę
oj nie wiem co jest, ale adres mi skasowało doz . pl
__________________
Zapuszczam włosy
marchewunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-27, 08:50   #247
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Pędzelek krzywdy nie zrobi

Rybek szukajcie bo w niektórych aptekach dostaniecie nawet za 9zł
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-27, 15:50   #248
Syla_2604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 43
Dot.: Efekty olejowania paznokci

No tak jak dziewczyny napisały rybki są dostępne w aptekach stacjonarnie albo na ☠☠☠☠☠☠☠
__________________
Zapraszam: http://sylarecenzuje.blogspot.com/
Syla_2604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 19:18   #249
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomości: 1 376
Dot.: Efekty olejowania paznokci

jakiego lakieru użyłaś do uzyskania takiego efektu, jak na ostatnim zdjęciu?
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
amadziaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 12:07   #250
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez jukaba Pokaż wiadomość
u mnie chyba najlepiej na przyrost działa zostawienie go w spokoju
maluje na kolorowo żeby mnie "brudek" nie kusił, nie dłubie, nie czyszcze pod paznokciem itp....
i jak sobie zaglądam pod paznokieć to jest biały wałeczek
Stosuję tę samą technikę Zapobiegawczo tylko myję paznokcie szczoteczką tak 2 razy dziennie, ale mam nadzieję, że nie ma to wpływu na przyrost
Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
kupiłam regenerum. Fajny sposób aplikacji Myślicie ze to dobry specyfik na wzmocnienie paznokci?
Stosowałam kiedyś i był dobry, ale też bez cudów. Na pewno przy długotrwałym stosowaniu daje efekty jak każde inne olejowanie, bo skład ma bardzo dobry. Jednak jak dla mnie jest bardzo niewydajny i stosunkowo drogi...
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 12:26   #251
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Witajcie dziewczyny jak tam olejowanie?
U mnie bez zmian, no może oprócz tego, że ostatnie mani nosiłam - uwaga - 9 dni! Nie wiem, czy to zasługa wprawy w malowaniu, czy nowej bazy i topa w jednym (Sally Hansen Double Duty), czy może kropelek przyspieszających wysychanie lakieru (też Sally Hansen), ale normalnie zmywałam lakier bez najmniejszego uszkodzenia

Ktoś pytał wcześniej o olejowanie pazurków stóp, no oczywiście, że można. (Ja mam codzienny masaż stóp oliwką zapewniony już od dawna , więc tu także nie mogę narzekać ).

Na zdjęciu moje ostatnie, rekordowej trwałości mani oraz dzisiejsze golasy. Lakier to Inglot O2M nr 683, jest świetny i bardzo go polecam, o ile to o niego było poprzednie pytanie.

Przepraszam, że wpadam jak po ogień, ale miałam urwanie głowy ostatnio. Mam wakacje!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg saute i nie.jpg (59,0 KB, 429 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-30, 13:00   #252
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja się załamałam Olejuje cały czas a dziś zmyłam jeden paznokieć i przyrost zamiast przyrastać (masło maślane ) jest coraz mniejszy i pogłębia się! A nie dłubie przy nich NIC
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 13:29   #253
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Lavi, a Ty nadal olejujesz rybkami z Gala z dodatkami?
Nie znam tych preparatów, o których pisałaś (od rybek po pierwszym użyciu odrzucił mnie zapach), ale na dwoje babka wróżyła: albo to przypadek, albo nie. Mnie też się czasami wydawało, że przyrostu ubywa, a w rezultacie wcale tak nie było, bo to tylko oleje głębiej penetrowały zakamarki. A jak na innych pazurkach? Porównaj swoje zdjęcia, maluj, olejuj i sprawdź za tydzień, wtedy ewentualnie zmienisz oleje
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 13:37   #254
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Lavi, a Ty nadal olejujesz rybkami z Gala z dodatkami?
Nie znam tych preparatów, o których pisałaś (od rybek po pierwszym użyciu odrzucił mnie zapach), ale na dwoje babka wróżyła: albo to przypadek, albo nie. Mnie też się czasami wydawało, że przyrostu ubywa, a w rezultacie wcale tak nie było, bo to tylko oleje głębiej penetrowały zakamarki. A jak na innych pazurkach? Porównaj swoje zdjęcia, maluj, olejuj i sprawdź za tydzień, wtedy ewentualnie zmienisz oleje
Tak, odżywka keratynowa nie śmierdzi tak jak A+E
Dodałam tylko olej rycynowi i kilka kropli indyjskiego więc zaszkodzić nie zaszkodziły na pewno...
Nie wiem jak na innych bo jeszcze nie zmywałam ale aż się boję patrzeć
Może to kwestia przypadku?

Chciałam dorwać Fur Mama ale nie mogę znaleźć
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 16:01   #255
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

PS. "Osuszacz", z którego korzystam ostatnio (w składzie też ma olejki ) oraz zmalowane przed chwilą na szybko wzorki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg osuszacz2.jpg (58,4 KB, 265 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg osuszacz1.jpg (51,2 KB, 131 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 19:42   #256
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Przyrost paznokcia/płytki

Cytat:
Napisane przez Anesthesia Pokaż wiadomość
Z malowaniem trzeba po prostu spokoju, cierpliwości i praktyki Ja kiedyś ciągle zalewałam skórki a teraz zdarza mi się sporadycznie, wolę już nie dojechać gdzieś lakierem niż pomalować skórki. I też stosuję metodę jaką pokazała Majowa Rosa

I ciekawi mnie zjawisko "wskazujących paznokci" Że też to zawsze one mają najlepszy przyrost... u mnie u lewej jest już wyraźny przyrost, powoli czuję ciągnięcie i u prawej, za to środkowe i serdeczne - tragedia, serdeczny prawej ręki nie był złamany ani mocno spiłowany chyba od pół roku minimum, nie dłubię pod nim, a on ciągle ma baaardzo krótką płytkę...
Hej dziewczyny.
Przestudiowałam wątek i widzę że bardzo walczycie o tzw. przyrost, często pojawia się mowa o przyroście, nie bardzo rozumiem o jakim przyroście jest mowa, jak go rozpocząć od czego zacząć i jak obserwować czy rzeczywiście przyrost zaczyna się czy nie? Koleżanka wspomina coś nawet o jakimś uczuciu ciągnięcia... nie mam pojęcia o co chodzi? Wspomniane coś było o jakimś dziwnym czuciu w kciuki... piszecie żeby nie dłubać pod paznokciem... ale jak w takim razie go wyczyścić z pod spodu? Zafascynowałam się tym olejowaniem paznokci nigdy tego nie robiłam mam olejek rycynowy i macadamie które stosowałam na włosy jako maseczkę na pół dnia i myłam łagodnym szamponem widzę że do paznokci także mogą się przydać w szczególności do skórek, i na dniach polecę po odżywkę Alterra którą tak chwalicie, dziękuje za pomoc
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 19:52   #257
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Przyrost paznokcia/płytki

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Przestudiowałam wątek i widzę że bardzo walczycie o tzw. przyrost, często pojawia się mowa o przyroście, nie bardzo rozumiem o jakim przyroście jest mowa, jak go rozpocząć od czego zacząć i jak obserwować czy rzeczywiście przyrost zaczyna się czy nie? Koleżanka wspomina coś nawet o jakimś uczuciu ciągnięcia... nie mam pojęcia o co chodzi? Wspomniane coś było o jakimś dziwnym czuciu w kciuki... piszecie żeby nie dłubać pod paznokciem... ale jak w takim razie go wyczyścić z pod spodu? Zafascynowałam się tym olejowaniem paznokci nigdy tego nie robiłam mam olejek rycynowy i macadamie które stosowałam na włosy jako maseczkę na pół dnia i myłam łagodnym szamponem widzę że do paznokci także mogą się przydać w szczególności do skórek, i na dniach polecę po odżywkę Alterra którą tak chwalicie, dziękuje za pomoc
Chodzi o wydłużenie różowej części paznokcia względem białej - przyrost, czyli przyrastanie paznokcia do opuszka, co powoduje wydłużenie różowej części. Dobrze to widać w zdjęciach, które opublikowała Majowa Rosa na pierwszej stronie wątku. Jak rozpocząć? Przestać dłubać pod paznokciami i olejować
Jeśli czyścić, to miękką szczoteczką, na pewno nie dłubiąc pod spodem pilnikiem Chodzi o to, aby pozwolić skórze pod spodem rosnąć i nie uszkadzać jej w żaden sposób, a oleje powinny jej pomóc w szybszym narastaniu, regeneracji i odżywianiu - skóry dookoła paznokcia, jak i samym paznokciom.
Powodzenia i zachęcamy do dołączenia do naszego olejowego grona Wstaw zdjęcia swoich paznokci przed kuracją

Edytowane przez Anesthesia
Czas edycji: 2013-06-30 o 19:53
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 23:04   #258
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Hej dziewczyny!

W czwartek, zainspirowana Waszymi efektami, zaczęłam olejowanie paznokci pisałam nawet o tym na blogu tutaj, gdzie wrzuciłam zdjęcie obecnych paznokci. Ukręciłam swoją własną odżywkę z olejku rycynowego, olejku z pestek malin, maceratu aloesowego, gliceryny, zatężonego aloesu i hydrolizowanej keratyny Jeszcze tego samego dnia po pierwszym olejowaniu pomalowałam pazurki jak zwykle i dzisiaj, po czterech dniach mogę powiedzieć, że jestem w szoku jeśli chodzi o długość "odrostu" między paznokciem a lakierem! Zobaczymy jak będzie dalej
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 23:43   #259
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Witam pięknie kolejne dziewczyny

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
nie bardzo rozumiem o jakim przyroście jest mowa, jak go rozpocząć od czego zacząć i jak obserwować czy rzeczywiście przyrost zaczyna się czy nie?
Do słów Anesthesii dodam tylko gwoli ścisłości foto przedstawiające wydłużenie się płytki dzięki przyrostowi właśnie (zdjęcie przyrostu od spodu znajduje się w drugim poście tego tematu (klik) oraz na stronie 5 tutaj (klik)). Proszę zwróć uwagę na proporcje pionowych i poziomych kresek narysowanych na pazurkach, porównaj szczególnie palec wskazujący (środek zdjęcia). Zresztą co tam moja "przemiana", TA (kliknij) przemiana to dopiero jest COŚ!

PS. O przyrost się nie "walczy" , on się pojawia sam jako efekt i konsekwencja właściwej pielęgnacji paznokci, o której tyle na temacie napisałyśmy. Olejuj paznokcie i rób im zdjęcia (od góry i od spodu), a po jakimś czasie sama zobaczysz, co się stanie

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przyrost rewers proporcje.jpg (108,9 KB, 418 załadowań)
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-07-01 o 00:06
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 10:09   #260
agrestor
Raczkowanie
 
Avatar agrestor
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 56
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dziewczęta ponieważ olejuję z Wami panzokcie tylko trochę po cichu pozwolę sobie zadać pytanie właśnie w tym wątku.
Mój problem polega na tym że lakiery zupełnie nie trzymają się na moich paznokciach. Często po 24h większość paznokci jest poodpryskiwana tak że powinnam zmyć lakier- przetrzymuję je wtedy zazwyczaj chociaż jeden dzień żeby nie maltretować ciągle płytki zmywaczem... Nie wiem co robię źle, może któraś z Was ma pomysł. Nie ma znaczenia czy używam lakierów inglota czy no name'ów za1,50zł. Niezależnie jakiej bazy i topu używam zawsze jest nie tak....
Wczoraj malowałam paznokcie i cały rytuał wyglądał tak:
(na noc alterra papaya i migdał na dłonie)
1. namoczenie w letniej wodzie, odsunięcie skórek patyczkiem
2. przetarcie płytki wacikiem ze zmywaczem( zieloną isaną)
3. baza z wapniem inglot
4. lakier inglot dwie warswy ( kupiłam go ok 2 miesiące temu, jest rzadki, nie jest więc stary)
5. diamond top inglot
nie czekałam między kolejnymi warstwami aż wyschną, raczej starałam się kłaść od razu żeby się dobrze ze sobą 'scaliły'.
Z lakierami essence jest to samo, z flormarami też. Próbowałam dwóch baz z essence, top coat essence, nie wiem jak wydłużyć trwałość mani ;( odechciewa mi się malować jak są mega odpryski po niecałych 24h....
agrestor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 10:56   #261
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
Dziewczęta ponieważ olejuję z Wami panzokcie tylko trochę po cichu pozwolę sobie zadać pytanie właśnie w tym wątku.
Mój problem polega na tym że lakiery zupełnie nie trzymają się na moich paznokciach. Często po 24h większość paznokci jest poodpryskiwana tak że powinnam zmyć lakier- przetrzymuję je wtedy zazwyczaj chociaż jeden dzień żeby nie maltretować ciągle płytki zmywaczem... Nie wiem co robię źle, może któraś z Was ma pomysł. Nie ma znaczenia czy używam lakierów inglota czy no name'ów za1,50zł. Niezależnie jakiej bazy i topu używam zawsze jest nie tak....
Wczoraj malowałam paznokcie i cały rytuał wyglądał tak:
(na noc alterra papaya i migdał na dłonie)
1. namoczenie w letniej wodzie, odsunięcie skórek patyczkiem
2. przetarcie płytki wacikiem ze zmywaczem( zieloną isaną)
3. baza z wapniem inglot
4. lakier inglot dwie warswy ( kupiłam go ok 2 miesiące temu, jest rzadki, nie jest więc stary)
5. diamond top inglot
nie czekałam między kolejnymi warstwami aż wyschną, raczej starałam się kłaść od razu żeby się dobrze ze sobą 'scaliły'.
Z lakierami essence jest to samo, z flormarami też. Próbowałam dwóch baz z essence, top coat essence, nie wiem jak wydłużyć trwałość mani ;( odechciewa mi się malować jak są mega odpryski po niecałych 24h....
A może właśnie powinnaś poczekać, aż każda warstwa porządnie wyschnie? U mnie najlepiej trzymają się lakiery, jeśli całość jest zaschnięta na twardo.
Albo może nie masz zdrowej płytki? Jeszcze kiedyś słyszałam o czymś takim jak "tłusta płytka", ale nie wiem, czy to rzeczywiście istnieje.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 13:04   #262
Anastazja1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Poszukiwałam informacji o przeroście tkanki pod paznokciem i trafiłam na ten wątek. Z tego co widzę, to robicie wszystko by mieć tej tkanki (różowej) więcej, a ja mam odwrotny problem. Zawsze miałam piękne paznokcie, właściwie nie miewam nie zrobionych, nie pomalowanych i zauważyłam, że tego mięska pod paznokciem mam już za dużo - tzn, np. nie mogę obciąć paznokci tak całkiem na krótko. Co robić? Ja zredukować to - ktoś wie?
Anastazja1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 14:25   #263
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Anastazja1111 Pokaż wiadomość
Co robić? Ja zredukować to - ktoś wie?
Wydaje mi się, że można spróbować smarować pazurki pod spodem preparatami do likwidowania skórek, bo one chyba rozpuszczają naskórek wszędzie, nie tylko u nasady paznokcia. Z metod naturalnych - u mnie przyrost cofnął się po jedzeniu świeżego i pysznego ananasa paluszkami

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
(...) nie czekałam między kolejnymi warstwami aż wyschną, raczej starałam się kłaść od razu żeby się dobrze ze sobą 'scaliły'.
Ja czekam na wyschnięcie każdej warstwy przynajmniej kilka minut (sprawdzam palcem, czy się nie lepi), no i maluję "na zakładkę", czyli łącznie z brzegiem paznokcia (szczególnie pierwszy kolor i top). Przed malowaniem bardzo dokładnie przelatuję całość zmywaczem, żeby dokładnie wszystko odtłuścić.

Może idź na "zwyczajne" malowanie do specjalistki? Zobaczysz, jak ona to robi i od razu sprawdzisz, czy po wizycie u niej coś się zmieni, czy nie - bo wtedy będziesz miała pewność, że Twoje paznokcie są wyjątkowe.
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 17:05   #264
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cały czas sie zastanawiam czy malowac paznokcie czy nie .

Z jednej strony jak sa wymalowane to:
+nie kusi żeby wyciągać spod nich zanieczyszczeń
+nie widać przyrostu (czyli NIEprzyrostu )
+są zabezpieczone przed urazami
+można zapuścić dłuższe paznokcie które ochronią przyrost

A z drugiej strony:
-zmywacz niszczy paznokcie
-olejki nie wnikają w paznokcie a jedynie w skórki

Malować czy nie ?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 17:16   #265
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Cały czas sie zastanawiam czy malowac paznokcie czy nie .

Z jednej strony jak sa wymalowane to:
+nie kusi żeby wyciągać spod nich zanieczyszczeń
+nie widać przyrostu (czyli NIEprzyrostu )
+są zabezpieczone przed urazami
+można zapuścić dłuższe paznokcie które ochronią przyrost

A z drugiej strony:
-zmywacz niszczy paznokcie
-olejki nie wnikają w paznokcie a jedynie w skórki

Malować czy nie ?
Ja jestem za malowaniem chociażby dlatego, że gdy nie maluję paznokci to za chiny nie mogę ich zapuścić, łamią się niesamowicie, więc z dwojga złego wybieram malowanie.
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 17:19   #266
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Malować, olejki wnikają poprzez skórki dookoła paznokci i u podstawy paznokcia, czyli macierzy, plus pod paznokciem - w miejscu przyrostu. Poza tym chwilowy kontakt ze zmywaczem raz na kilka dni nie niszczy aż tak paznokci i wg mnie jest o wiele więcej korzyści z malowania, poza tymi, które wymieniłaś jeszcze sam fakt, że lakier + baza + topcoat stanowią barierę ochronną dla paznokci. U mnie pomalowane to mus, inaczej nie ma szans, żeby przetrwały zbyt długo w nienaruszonym stanie
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 18:20   #267
jukaba
Zadomowienie
 
Avatar jukaba
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 403
Dot.: Efekty olejowania paznokci

ja tak jak Anesthesia mluje bo jak nie to dewastuje
kupiłam olejek Alterra ale ten limonkowo-oliwkowy, zapach mnie zachwycił a tak mi nawilża i zmiekcza skórki że jestem zaskoczona, no i mogłabym się w nim taplać (przez zapach )
jukaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 20:50   #268
Anastazja1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 9
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Wow, czyli nie muszę się jakoś specjalnie martwić. Dziękuję i cieszę się, że nie tylko ja mam ten problem... Bałam się, że to jakaś anomalia i będę musiała nosić do końca życia długie paznokcie. No to czas na ananasa!!!
Anastazja1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 22:57   #269
natii86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 672
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez agrestor Pokaż wiadomość
Dziewczęta ponieważ olejuję z Wami panzokcie tylko trochę po cichu pozwolę sobie zadać pytanie właśnie w tym wątku.
Mój problem polega na tym że lakiery zupełnie nie trzymają się na moich paznokciach. Często po 24h większość paznokci jest poodpryskiwana tak że powinnam zmyć lakier- przetrzymuję je wtedy zazwyczaj chociaż jeden dzień żeby nie maltretować ciągle płytki zmywaczem... Nie wiem co robię źle, może któraś z Was ma pomysł. Nie ma znaczenia czy używam lakierów inglota czy no name'ów za1,50zł. Niezależnie jakiej bazy i topu używam zawsze jest nie tak....
Wczoraj malowałam paznokcie i cały rytuał wyglądał tak:
(na noc alterra papaya i migdał na dłonie)
1. namoczenie w letniej wodzie, odsunięcie skórek patyczkiem
2. przetarcie płytki wacikiem ze zmywaczem( zieloną isaną)
3. baza z wapniem inglot
4. lakier inglot dwie warswy ( kupiłam go ok 2 miesiące temu, jest rzadki, nie jest więc stary)
5. diamond top inglot
nie czekałam między kolejnymi warstwami aż wyschną, raczej starałam się kłaść od razu żeby się dobrze ze sobą 'scaliły'.
Z lakierami essence jest to samo, z flormarami też. Próbowałam dwóch baz z essence, top coat essence, nie wiem jak wydłużyć trwałość mani ;( odechciewa mi się malować jak są mega odpryski po niecałych 24h....
Hej ja też mam taki problem, najdluzej trzyma sie u mnie odzywka z eveline z diamentami, bo ponad 2 dni, jednak mam obawy przed jej stosowaniem. Top z Seche Vite nadaje tylko piekny blaski i bardzo przyspiesza wysychanie, nie powoduje, ze lakier trzyma sie dluzej u mnie, to samo z Essie Good to Go. Teraz zakupilam baze China Glaze - Strong Adhesion Base Coat, bo przeczytalam pozytywne recenzje na Makeup Alley wiec moze bedzie lepiej ;/ ah zazdroszcze tym osobom, u ktorych lakier trzyma sie 3, 4 dni
__________________

natii86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 11:50   #270
lagunabox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 55
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cześć! Cały czas olejuję, olejuję. Jest to bardzo przyjemne, bo zyskuje także skóra dłoni, dawno nie miałam tak mięciutkiej . Ale mam wrażenie, że to przyspiesza jedynie wzrost paznokcia, a nie "części różowej". Na dodatek nie wiem, jak piłować Im dłuższe, tym bardziej mnie wkurzają, bo za dużo "białego"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcietki23.jpg (73,7 KB, 338 załadowań)
lagunabox jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.