Mieszkańcy którego kraju.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-24, 09:47   #1
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Question

Mieszkańcy którego kraju..


mają doskonale wyrobiony gust jeśli chodzi o perfumy, ich dobór do odpowiedniego stroju, okazji, potrafią się jak nikt inny ubrać w zapach (i przywiązują do tego uwagę).
Pytanie do Wizażanek, które dużo podróżują po świecie. Na ulicach którego miasta mijający Was przechodnie pachną najładniej? W którym zakątku świata przeżywałyscie olfaktoryczną ucztę?

Znalazłam na stronie "Perfumeworld" zastawienia najbardziej popularnych perfum w danym kraju, niestety z 2003 roku.

USA (lekkie, neutralne)
1. Clinique Happy
2. Beautiful
3. Pleasures
4. Dream Angels
5. Romance
6.Chanel No.5
7. White Diamonds
8. Tresor
9. J'adore
10. Eternity


Francja (preferują ciężkie, słodkie, orientalne killery)
1. Angel
2.Chanel No.5
3.J'adore
4.Lolita Lempicka
5.Flower by Kenzo
6.Shalimar
7.Opium
8. Coco Mademoiselle
9. Paris
10. Allure

Niemcy (raczej komercha)
1. Flower by Kenzo
2. Light Blue
3. Cool Water Woman
4. Chanel No.5
5. Roma
6. Jil Sander Sun
7. Joop!
8. Glow
9. Ibiza Hippie
10. Laura

Wielka Brytania
1.Chanel No.5
2.Eternity
3.Anais Anais
4.Deep Red
5.Rive Gauche
6.Jean Paul Gaultier
7.J'adore
8.Light Blue
9.Truth
10.Allure

Włochy
1. Chanel No.5
2.J'adore
3.Allure
4.Hypnotic Poison
5.Dior Addict
6.Eternity
7.O de Lancome
8.Acqua di Gio
9.Light Blue
10.Emporio (Armani) Elle
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:03   #2
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Olaboga, wszedzie w czolowce to straszne Chanel no 5 ;-))).
khy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 11:14   #3
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Zdecydowanie Francja. Ruch uliczny, eleganckie Francuski, niosace sie na nimi ogony zapachow.

Na uwage zasluguja rowniez Japonki. Nie oszczedzaja na zapachach

W Austrii nie czulam nic a nic
__________________
hmm...mówię Wam w sekrecie
Mieszkam w Elfolandii
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 12:33   #4
Mendosita
Zakorzenienie
 
Avatar Mendosita
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 207
GG do Mendosita
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

A propos Francji: przypomina mi się wypowiedź jednego z uczestników programu "Europa da się lubić" Oliviera Boudona, który stwierdził, że Francuzi są bardzo na bakier z higieną, rzadko się myją i żeby to zamaskować używają ogromne ilości perfum.
Był to dla mnie niemały szok, wydawało mi się, że w kwestii niemycia się Polska zdecydowanie przoduje.
Mendosita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 13:31   #5
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Ehh... to chyba tylko taki głupkowaty żarcik.

Przez dłuższy czas byłam tylko w dwóch "obcych" krajach Oba z gorącym klimatem, w samym środku sezonu - Hiszpania i Włochy. Żadnych perfum nie wyniuchałam na ludziach.
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 15:28   #6
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez Mendosita Pokaż wiadomość
A propos Francji: przypomina mi się wypowiedź jednego z uczestników programu "Europa da się lubić" Oliviera Boudona, który stwierdził, że Francuzi są bardzo na bakier z higieną, rzadko się myją i żeby to zamaskować używają ogromne ilości perfum.
Był to dla mnie niemały szok, wydawało mi się, że w kwestii niemycia się Polska zdecydowanie przoduje.
Coz to musi byc za inteligentny program,ktory posluguje sie takimi niewybrednymi zarcikami...Bywam we Francji pare razy w roku,i jakos na smierdzacych.oblanych hektolitrami perfum brudasow sie nie natknelam.Ale ja raczej odwiedzam "normalne" dzielnice,diabli wiedza po jakich okolicach ten nieborak sie poniewiera...
A poza tym draznia mnie takie szufladki.Francuz-brudas,Amerykanin-glupek-Polak-zlodziej...itp.najgorsze to,ze takie stereotypy maja sie na swiecie calkiem dobrze.
jezeli chodzi o te upodobania zapachowe,powiedzialabym, ze sa pewne glowne nurty,ale na koniec kazdy nos jest inny.Pracjue w firmie,w ktorej jest prawdziwy koktaila narodowosciowy,i trudno by mi bylo wyodrebnic poszczegolne nacje po zapachach.Znam turczynki,ktore raczej posadzane sa o uwielbienie dla zapachow ciezkich,orientalnych,kto re preferuja lekkie "amerykanskie" zapacha,i znane raczej z powsciagliwosci niemki,ktore zlewaja sie hetolitrami Angel/Prada/Opium.
Mysle,ze to osobiste upodobania decyduja,nie jakies ogolne trendy.jedna uwaga-niemcy sa raczej tradycjionalistami,i nowosci,chyba ze juz "ustawionych " marek maja raczej krotki zywot.I wchodza na rynek duzo pozniej,jak wyjasnila mi kiedys pani os marketingu znanej sieciowej perfumerii-po uwaznej obserwacji sprzedazy za granica.Troche szkoda.
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-24, 15:43   #7
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Gdzieś czytalam na temat zwyczajow "perfumeryjnych" w niektórych krajach. W jakimś kraju, ale za Chiny nie pamiętam w jakim, jest zakaz publicznego stosowania perfum. Czyli zero ryzyka, że ktoś psiknie nam w nos albo oko.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 14:29   #8
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

W Kanadzie bodajże nie używa się perfum do godzin wieczornych ani do pracy, bo można właśnie dostać mandat czy coś i jest to niemile widziane (ciekawe, policjant musi kogoś obwąchać czy jak?). W Japonii stosowanie ekspansywnych zapachów budzi podejrzenia o najstarszy zawód świata. Tak wyczytałem kiedyś w pewnym miesięczniku.
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 14:45   #9
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
W Kanadzie bodajże nie używa się perfum do godzin wieczornych ani do pracy, bo można właśnie dostać mandat czy coś i jest to niemile widziane (ciekawe, policjant musi kogoś obwąchać czy jak?). W Japonii stosowanie ekspansywnych zapachów budzi podejrzenia o najstarszy zawód świata. Tak wyczytałem kiedyś w pewnym miesięczniku.
Japończycy mocne, orientalne zapachy kojarzą z niemytym ciałem, dlatego tam tego typu zapachy słabo się sprzedają. Japonki stosują głównie świeże perfumy.
A propos upodobań Polaków, to z tym jest moim zdanie b. źle. Większość ludzi w ogóle perfum nie stosuje, rzadko da sie na kimś cokolwiek wyczuć, dlatego zawsze dziwiły mnie opinie niektórych wizażanek w stylu " bo tym to pachnie pół miasta" Ja z racji swojej pracy mam kontakt z wieloma osobami, są to ludzie, których Z PEWNOŚCIĄ stać jest nawet na bardzo dobre perfumy, a jednak z niezrozumiałych dla mnie powodów wolą nie pachnieć niczym.
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 14:50   #10
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez gryx82 Pokaż wiadomość
W Kanadzie bodajże nie używa się perfum do godzin wieczornych ani do pracy, bo można właśnie dostać mandat czy coś i jest to niemile widziane (ciekawe, policjant musi kogoś obwąchać czy jak?). W Japonii stosowanie ekspansywnych zapachów budzi podejrzenia o najstarszy zawód świata. Tak wyczytałem kiedyś w pewnym miesięczniku.
To chyba myślimy o tym samym. Coś mi się kojarzyło, że to o Nową Szkocję chodzi.

A co do Japonii, to tam panuje zupełnie inna obyczajowośc względem higieny. Czytałam kiedyś artykuł podrózniczki, która zwiedzala Japonię komunikacja miejską typu pociąg czy autobus. Mówiła, że Japonki na KAŻDYM dłuższym postoju biegły do łazienki z kompletem przyborów toaletowych i odświeżały się, dezodorantowały, pudrowały. A zupelnie inna sprawą są np. gejsze, które nadal istnieją - nie mogą one uzywać do pracy perfum o zapachu, który byłby zbyt intensywny i mieszał się np. z aromatem jedzenia lub drażnił któregoś z gości.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 18:45   #11
laylaaa
Zakorzenienie
 
Avatar laylaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 862
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez lilianaX Pokaż wiadomość
z niezrozumiałych dla mnie powodów wolą nie pachnieć niczym.
nie wiem, moze sie nie znam, ale chyba lepiej pachniec "niczym" niz za przeproszeniem smierdziec
__________________

'we're all mad here. I'm mad. you're mad.' said the Cat
'how do you know I'm mad?' said Alice
'you must be' said the Cat
'or you wouldn't have come here'
laylaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-25, 20:28   #12
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez laylaaa Pokaż wiadomość
nie wiem, moze sie nie znam, ale chyba lepiej pachniec "niczym" niz za przeproszeniem smierdziec
Ale zauważyłaś, że wypowiadam się o perfumach?
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 21:13   #13
alorah
Zadomowienie
 
Avatar alorah
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

W Turcji zauważyłam następujące rewelacje:
-Młode Turczynki mają ciągoty do lekkich perfum najczęściej reklamowanych przez jakąś zagraniczną gwiazdę ^.^ Jak Britney.

-Starsze i dojrzałe kobiety lubią klasyczne i kadzidlane zapachy.

- Częściej wyczuwałam perfumy od Turków niż Turczynek Z tych co poznałam, były Alurre Homme , wszelkie Bossy i Adidasy. Raz spotkałam amanta używającego Pi Givenchy czyli mój absolutny hit, ale to był ewenement na dodatek Kurd a nie Turek

To tak tylko z własnej obserwacji. Za niedługo lecę do Egiptu, postaram się zdać relację
__________________
Luty/Marzec najnowsza WYMIANKA


Proszę odpisuj u mnie.
alorah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 10:14   #14
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

I jak tam, podróżniczki? Jakieś wrażenia z wakacyjnych wojaży?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 11:15   #15
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Pod tym względem Włochy są pachnącym krajem Nie tylko większość przechodniów była czymś wyperfumowana, ale i ładnie pachniala (i jak elegancko byli ubrani, ah!)
W Rzymie czułam przede wszystkim pink sugar. W innych rejonach: ricci, chanel chance, eternity i inne
Francja jak dla mnie śmierdzi :P - nie tylko smród jako taki, ale też perfumy- duszące, w stylu chanel no5

W reszcie krajów nie zauważyłam nic ciekawego.
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 11:17   #16
Katty_p13
Piers do przodu
 
Avatar Katty_p13
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 285
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez neonka28 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie Francja. Ruch uliczny, eleganckie Francuski, niosace sie na nimi ogony zapachow.

Na uwage zasluguja rowniez Japonki. Nie oszczedzaja na zapachach

W Austrii nie czulam nic a nic
neonko - no coś Ty - w Austrii to z dalek a czuć tylko ieczoną golonkę z Pratteru :P
__________________
Dying is easy it's living that scares me to death .
Katty_p13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 17:18   #17
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

We Włoszech trochę osób pachniało i muszę przyznać, że w większości nieznanymi mi zapachami. Ale ładnymi

Natomiast najprzyjemniej zwiedzało mi się Szwajcarię bez przerwy ktoś czymś pachniał i to bardzo przyjemnie. Tam pierwszy raz wywąchałam na kimś innym Ogródek Nilowy. Dużo nieznanych mi perfum się przewijało, ale nie było dnia, żebym nie wywąchwiwała przynajmniej kilku zapachów
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 17:54   #18
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

We Włoszech ładnie pachnieli. Włoszki często jakimiś waniliami. Czułam też wielokrotnie ostrego Agenta albo agentopodobne rzeczy. Większość zapachów nieznana mi.
Najbardziej podobały mi się jednak anglojęzyczne wycieczki - kobiety pachniały tak, jak lubię- lekko kolońsko, często szyprowo, często ostrawo, bez natrętnie- obowiązkowej seksowności.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 22:29   #19
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Mieszkańcy którego kraju..

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
We Włoszech trochę osób pachniało i muszę przyznać, że w większości nieznanymi mi zapachami. Ale ładnymi
Ja tylko niektóre rozpoznałam, reszty nie a przechodziłam koło wieluuu pachnących osób
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.