Pierwszy raz - upławy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-14, 19:40   #1
xmadzia994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4

Pierwszy raz - upławy


Witam, tydzień temu przeżyłam swój pierwszy raz z chłopakiem, po trzech dniach kolejny. Krwawiłam dopiero za drugim razem i na następny dzień miałam upławy. Na początku brązowe (podejrzewam, że krew), później żółte, teraz białe/przezroczyste ale jednak trochę inne niż zwykle, troche o innym zapachy, ale być może jestem przewrażliwiona. Używaliśmy prezerwatywy, do wytrysku nie doszło w środku. Czym mogą być spowodowane te upławy?
xmadzia994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 20:26   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwszy raz - upławy

Pierwszego razu nie przeżyjesz podwójnie, no chyba, że zrekonstruowałaś sobie błonę dziewiczą.

W ogóle czemu dużo dziewczyn stosuje pojęcie upławy w stosunku do normalnego plamienia/krwawienia? Upławy są wtedy, kiedy wydzielina jest nienaturalnie inna, tzn. zielona, żółta serkowata.

Mogło dojść do podrażnienia, po pierwszym razie - jeśli był bolesny i doszło do krwawienia - powinno się odczekać przynajmniej tydzień, aby ranka się zagoiła i środowisko w pochwie unormowało. Ja też odczekałam, chociaż krwawienia nie było, ale czułam się "wyjałowiona" po pierwszej penetracji.

A tak na dobrą sprawę to myślę, że niepotrzebnie robisz dziurę w całym. Taką wydzielinę ma każda kobieta, bo tak wygląda naturalny cykl --> kłania się lektura. Doszukujesz się czegoś nienormalnego, bo rozpoczęłaś kolejny etap kobiecego życia i jesteś bardziej wrażliwa na jakiekolwiek zmiany.

Edytowane przez Lia89
Czas edycji: 2011-10-14 o 20:28
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:09   #3
xmadzia994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy raz - upławy

Masz rację, że jestem przewrażliwiona, ale chodzi mi o to, że ta wydzielina jest inna niż zawsze i ma inny zapach. Np. wczoraj była żółta.

Cytat:
Doszukujesz się czegoś nienormalnego, bo rozpoczęłaś kolejny etap kobiecego życia i jesteś bardziej wrażliwa na jakiekolwiek zmiany.
Chyba mnie uspokoiłaś

edit:
Cytat:
Pierwszego razu nie przeżyjesz podwójnie, no chyba, że zrekonstruowałaś sobie błonę dziewiczą.
dopiero teraz się zorientowałam jak dziwnie to napisałam :d chodziło mi o to, że kochaliśmy się drugi raz

Edytowane przez xmadzia994
Czas edycji: 2011-10-14 o 21:11
xmadzia994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-14, 21:36   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Pierwszy raz - upławy

Lepsze to niż schizowanie czy oby nie doszło do wpadki, chociaż była prezerwatywa i stosunek przerywany, takich tu nie brakuje. Trzeba czasu zanim wszystko się tam na dole rozciągnie, to sprawa indywidualna. Ja się czułam dobrze już po 2 tygodniach, choć i teraz zdarza się, że jak nie jestem napalona, to jestem obtarta.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 06:17   #5
xmadzia994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 4
Dot.: Pierwszy raz - upławy

Z ciążą też był mały schiz na początku, bardziej ze strony chłopaka, bo mnie nastraszył, ale to właściwie niemożliwe, więc się nie stresuje
xmadzia994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:07.