Prezentacja zdjęć podczas wesela - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 08:03   #1
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka

Prezentacja zdjęć podczas wesela


Witam wszystkie zamężne PM-ki Pierwszy raz się wypowiadam na tym forum, bo sama jeszcze jestem przed, ale że mam pytanie do doświadczonych dziewczyn, to stwierdziłam, że to będzie dobre miejsce, żeby je zadać. A mianowicie:

Ile zdjęć / ile slajdów powinno się mniej więcej znajdować w prezentacji Power Point puszczanej podczas krojenia i rozdawania tortu tak, żeby nie była ani za długa, ani za krótka? Dodam, że wesele jest na 100 osób Jak to było u was?
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 12:05   #2
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Ja wprawdzie też przed, ale mam podobny pomysł z tym, że na podziękowania dla rodziców Ja myślę, że to zależy od pomysłu My robimy to na długość jednej - dwóch piosenek i po kilka sekund na zdjęcie. Tylko zastanawiamy się czy jeszcze nie wstawimy jakiegoś krótkiego filmiku

Krojenie tortu tez przeważnie trwa długość jednej/dwóch piosenek. Z tym, że wtedy ludzie dzielą uwagę i patrzą i na tort i na zdjęcia więc wyświetlenie pojedynczego zdjęcia musi trać trochę dłużej
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 16:36   #3
adoosienka
Wtajemniczenie
 
Avatar adoosienka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Raj ;)
Wiadomości: 2 629
GG do adoosienka
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Przepraszam, że się wtrącę, ale zaintrygował mnie ten pomysł Być może w ramach podziękowań dla rodziców zrobilibyśmy prezentację zdjęć z naszego dzieciństwa i w ogóle
Ale JAK?
Trzeba mieć swój rzutnik, czy coś? A może sale macie tak dostosowane multimedialnie?
__________________
Mąż i Żona

Kubuś już z nami
adoosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 16:40   #4
__Paulinka__
Zakorzenienie
 
Avatar __Paulinka__
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 764
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

adoosienko musisz sie zapytac na sali czy mają rzutnik, wiem, ze nasz DJ ma i bedzie na weselu
__Paulinka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:26   #5
Almariel
Zakorzenienie
 
Avatar Almariel
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 8 992
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

My mieliśmy taką prezentację w ramach podziękowania dla rodziców. Była tak na długość jednej piosenki, ile slajdów nie pamiętam już, ale na pewno kilka sekund na jeden tak aby spokojnie można było zobaczyć każdy. U nas to wyglądało tak, że my dziękowaliśmy rodzicom, wręczyliśmy im prezenty, a goście oglądali prezentację. Akurat u nas na sali na ścianie zawieszony był telewizor, było dvd więc nie było problemu, prezentacja była na płycie. Potem rodzice dostali po takiej płycie do domu, aby mogli sobie ze spokojem jeszcze raz obejrzeć.
A co do samej prezentacji to było to coś w rodzaju podróży sentymentalnej, od początków ich znajomości po czasy gdy my się pojawiliśmy. Rodzicom bardzo się podobało, byli zaskoczeni, ponieważ niektórych zdjęć kupę lat nie widzieli.

Edytowane przez Almariel
Czas edycji: 2012-02-07 o 19:28
Almariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:36   #6
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

my chcemy zrobić podobnie jak Almariel ja swoje zdjęcia już przebrałam, TŻ musi się kiedyś przy okazji zmobilizować
Co do rzutnika - my będziemy pytać na sali (wiemy, że mają salę konferencyjną, więc powinien być...) a jak nie to zapytamy naszego DJa. Jeśli i on mieć nie będzie to będzie się kołować inaczej
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 07:49   #7
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez adoosienka Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącę, ale zaintrygował mnie ten pomysł Być może w ramach podziękowań dla rodziców zrobilibyśmy prezentację zdjęć z naszego dzieciństwa i w ogóle
Ale JAK?
Trzeba mieć swój rzutnik, czy coś? A może sale macie tak dostosowane multimedialnie?
U nas rzutnikiem dysponuje nasza sala z tego co pamiętam, więc pewnie skorzystamy z tego

Czyli, reasumując: Długość najlepiej na jedną lub dwie piosenki (w zależności od długości), po kilka sekund na każdy slajd. Jeszcze byłoby super gdyby ktoś mi powiedział ile mniej więcej zdjęć / slajdów znajdowało się w jego prezentacji, to już bym miała solidną bazę
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-08, 07:57   #8
ania281
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 47
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Ja podczytuję wątki bo do ślubu przygotowuję się za 2 latka, ale pomysł godny polecenia nie pomyślałam o takim czymś. Dopisuję do atrakcji na moim weselu.
ania281 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 15:47   #9
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Cytat:
Napisane przez maxwelka Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi



U nas rzutnikiem dysponuje nasza sala z tego co pamiętam, więc pewnie skorzystamy z tego

Czyli, reasumując: Długość najlepiej na jedną lub dwie piosenki (w zależności od długości), po kilka sekund na każdy slajd. Jeszcze byłoby super gdyby ktoś mi powiedział ile mniej więcej zdjęć / slajdów znajdowało się w jego prezentacji, to już bym miała solidną bazę

U mnie utwór muzyczny trwał trochę ponad 6 min i slajdów było chyba dokładnie 69
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 07:55   #10
maxwelka
Zakorzenienie
 
Avatar maxwelka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 544
GG do maxwelka Send a message via Skype™ to maxwelka
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Cytat:
Napisane przez happy2gether Pokaż wiadomość
U mnie utwór muzyczny trwał trochę ponad 6 min i slajdów było chyba dokładnie 69
No i o to mi chodziło Dzięki!
maxwelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:12   #11
Tygrysiczka
Raczkowanie
 
Avatar Tygrysiczka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 110
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Taka prezentacja jest świetną atrakcją weselną Miny rodziców oglądających nasze zdjęcia z dzieciństwa - bezcenne

Nasza prezentacja trwała ok.5 min a slajdów było duuużo. Chcieliśmy zrobić dynamiczny przegląd naszych zdjęć z dzieciństwa + zdjęcia z naszego "chodzenia" i narzeczeństwa. Udało mi się nawet wrzucić filmiki Na końcu były zdjęcia rodziców z młodości (np.ślubu) i tekst podziękowania. Rzutnik i ekran musieliśmy załatwić we własnym zakresie.

Jeśli może Ci to pomóc, to wykorzystaliśmy takie utwory jak:
1. Napisy początkowe - Cz.Mozil "Maszynka do świerkania" (pierwsze 15s)
2. "Radość najpiękniejszych lat" Anny Jantar - nasze zdjęcia z dzieciństwa
3. Emiliana Torrini-"Jungle drum" - śmieszne zdjęcia, gdy byliśmy parą
4. Richie Havens & Groove Armada - 'Hands Of Time' - nasze romantyczne zdjęcia - full romantic
5. I na końcu "Bitter sweet symphony" The Verve (tylko pierwsze pół minuty utworu - podkład do tekstu podziękowań)
W tym momencie wręczyliśmy kosze ze słodyczami/alkoholem/kawami, itp. i odśpiewaliśmy z gośćmi gromkie "Sto lat".

Pięknie było

Dołączam jedną fotkę, jak wyglądała taka nasza prezentacja.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (81,0 KB, 249 załadowań)
Tygrysiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-24, 13:49   #12
monita01
Zakorzenienie
 
Avatar monita01
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Poludnie
Wiadomości: 10 949
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

My mielismy taka prezentacje i bylam tez na kilku weselach, na ktorych byla i z doswiadczenia powiem, ze bardzo wazne jest, aby ta prezentacja nie byla za dluga, bo goscie zaczynaja sie nudzic. My mielismy jedna piosenke na 4 minuty, slajdow nie wiem ile, ale podejrzewam, ze ok 30 - 40u. Moim zdaniem nie powinno byc dluzej niz 5 minut i na pewno nie 2 piosenki
__________________
"There is a crack in everything, that´s how the light gets in."
monita01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 16:21   #13
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Dziewczyny, które mają w planach robienie prezentacji, a nie wiedzą jak się do tego zabrać, to POLECAM....JUTRO DO RZECZPOSPOLITEJ będzie DOŁĄCZONA PŁYTA Z NAUKĄ OBSŁUGI POWER POINTA
Pozdrawiam
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 15:02   #14
happy2gether
Wtajemniczenie
 
Avatar happy2gether
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 849
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Cytat:
Napisane przez lubelankaa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem lepiej zrobić tą prezentacje w formie filmu. W power point- cie podkład muzyczny często "szwankuje".

A ten pomysł, żeby to zrobić w ramach podziękowań dla rodziców - rewelacja.
A w formie filmu to w jakim programie? Nie znam się na tym ale może akurat komuś się to przyda
U nas w PP podkład muzyczny wyszedł idealnie. Zdjęcia wchodziły dokładnie w takt muzyki
happy2gether jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:14   #15
kamilka80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Cytat:
Napisane przez lubelankaa Pokaż wiadomość
Windows Movie Maker. To prosty w obsłudze program dodawany do windowsa.

Poza tym teraz kamerzyści dodaja gratis do usługi takie prezentacje. Przynajmniej http://mwg-editing.blogspot.com/ , bo prawdopodobnie nam bedzie robiła, ale myślę, że pozostali też. Wtedy prezentacja będzie profesjonalnie zrobiona.

Ale na pewno nikt nie będzie miał problemu ze zrobieniem w WMM. To program nawet prostrzy niż PP.
Nam robiła prezentację pani z mwg editing. Rzeczywiście gratis. Nam co prawda za kamerzyste płacili swiadkowie, ale mimo wszystko dzwoniliśmy do niej zapytać "ile bierze". Tacy jesteśmy wscibscy ;-)

Co do prezentacji, to nasza wyszła bardzo ładnie. Mieliśmy trzy piosenki (a właściwie fragmenty piosenek), które wybrała nam kamerzystka. Tak naprawde to calkowicie jej zaufalismy. I nie żałujemy. Jeżeli chodzi o cene to z tego co sie dowiedzielismy bierze 30 zł za montaz prezentacji, chyba ze kameruje wesele to dodaje prezentacje gratis.

Dzieki temu ze my mielismy w gratisie nie musielismy sie meczyc sami
Ale ta prezentacje w tym programie z windowsa wychodzi dokladnie tak jak w pointcie. I rzeczywiscie dzwiek jest zgrany z obrazem.
Bylismy kiedys na weselu i prezentacja im wcale nie wyszla. Wlaczyli pokaz slajdow, podklad lecial a zdjecia sie dopiero pokazaly w polowie piosenki. Przez pierwsza polowe bylo czarne tlo. Na koncu muzyka przestala grac a zdkjecia dalej lecialy. Wiec Lubelanka ma racje z tym szwankowaniem podkladu.

Nasza prezentacja wyszla bardzo fajnie. Zdjecia przemieszczaly sie na tle, wiec nie byl to suchy pokaz slajdow. Ta prezentacja byla forma podziekowan dla rodzicow, i bardzo sie wszystkim podobala. Wiec ten pomysl polecam wszystkim, bo nie tak latwo pozniej do mikrofonu powiedziec formulke podziekowan, ktora sie przygotowuje i wraz wychodzi inaczej niz bysmy chcieli ;-)

Edytowane przez kamilka80
Czas edycji: 2012-03-14 o 10:55
kamilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 15:48   #16
kamilka80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Ona nam robiła w jakimś swoim programie. Ale jak masz pomysł to jej to powiedz. Ona jest otwarta na propozycje.
kamilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 11:34   #17
ZanetB
Przyczajenie
 
Avatar ZanetB
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 19
Dot.: Prezentacja zdjęć podczas wesela

Ja zrobiłam prezentację w Windows Movie Maker. Trwa niewiele ponad 3 minuty (kilka zmiksowanych piosenek), jest w niej 30 zdjęć plus napisy. Powiem szczerze, że wolałam zrobić mniej niż więcej żeby nie zanudzić gości tym bardziej, że prezentacja nie będzie puszczana podczas krojenia tortu (wtedy jest takie zamieszanie, że nikt by jej nie zauważył) tylko jako oddzielna atrakcja. Mogę po weselu dać znać jak wyszło

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Co do rzutnika - my będziemy pytać na sali (wiemy, że mają salę konferencyjną, więc powinien być...) a jak nie to zapytamy naszego DJa. Jeśli i on mieć nie będzie to będzie się kołować inaczej
"Skołować inaczej" można np. z wypożyczalni. Napisałam tutaj http://www.konferental.pl/wynajem-sprzetu/projektory maila i podobno nie ma problemu, jeszcze mi pan doradził, który będzie lepszy do takiej prezentacji.
ZanetB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-26 12:34:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.