Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-09, 08:20   #2251
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Jestem po wizycie jak zawsze... wszystko super był striping i mam nadzieję, że za miesiąc już będzie można dać na dół mocniejszy łuk kolejna wizyta w dzień kobiet
Wychodzi na to, że mamy wizyty w ten sam dzień, bo ja też wczoraj byłam i też idę w dzień kobiet
Wczoraj dostałam mocniejszy łuk na górę i założyłam dół, ale na razie bez jedynek i dwójek. Tak jak górny łuk zniosłam bezproblemowo, tak dolny i ten silniejszy górny znoszę słabo, wczoraj to już prawie po ścianach chodziłam A dziś 11 h w pracy
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 08:41   #2252
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że mamy wizyty w ten sam dzień, bo ja też wczoraj byłam i też idę w dzień kobiet
Wczoraj dostałam mocniejszy łuk na górę i założyłam dół, ale na razie bez jedynek i dwójek. Tak jak górny łuk zniosłam bezproblemowo, tak dolny i ten silniejszy górny znoszę słabo, wczoraj to już prawie po ścianach chodziłam A dziś 11 h w pracy
O proszę jak się zgrało
Ja chodziłam po ścianach po założeniu góry potem już było spoko dół już mi tak nie dokuczył ale po wczorajszej wizycie mam trochę tkliwe dolne zęby a niby mam dalej ten sam łuk xD
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 09:54   #2253
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja tak samo. Gorny to byla masakra za to dolny luuuuz.

Ja wizyte mam 22 lutego.
Wyciagi narazie nosze i cos sie juz zeby ruszyly

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 10:25   #2254
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Powiedzcie mi proszę, czy w tych wyciągach da się normalnie funkcjonować, rozmawiać w pracy itd.?
Bardzo są widoczne? 😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 10:30   #2255
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

To takie gumeczki jak recepturki tylko grubsze zaklada sie je na zamki .
Jesc ciezko bo buzi nie otworzysz na pelne rozwarcie - pic bez problemu.

Mnie nie boli i nie przeszkadza czuje tylko lekkie ciagniecie i zalezy jak ortodontka karze ci nosic.
Ja nosze w nocy i 3h w dzien wiec w pracy nie musze


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 10:33   #2256
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
To takie gumeczki jak recepturki tylko grubsze zaklada sie je na zamki .
Jesc ciezko bo buzi nie otworzysz na pelne rozwarcie - pic bez problemu.

Mnie nie boli i nie przeszkadza czuje tylko lekkie ciagniecie i zalezy jak ortodontka karze ci nosic.
Ja nosze w nocy i 3h w dzien wiec w pracy nie musze


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
A to możliwe żeby one były mocowane od wewnątrz? Tak mi na modelu pokazywała orto mówiąc o jakichś gumeczkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 10:42   #2257
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
A to możliwe żeby one były mocowane od wewnątrz? Tak mi na modelu pokazywała orto mówiąc o jakichś gumeczkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Raczej od zewnatrz a nie od wewnatrz jyz ci pokazuje jak to wyglada https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fa438c2fe4.jpg
Wpisz w google wyciag ortodontyczny

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 10:54   #2258
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
Raczej od zewnatrz a nie od wewnatrz jyz ci pokazuje jak to wyglada https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fa438c2fe4.jpg
Wpisz w google wyciag ortodontyczny

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Wiem, wiem
Dlatego bylam zdziwiona jak pokazała od wewnątrz. No nic, okaże się w praniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 13:08   #2259
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
O proszę jak się zgrało
Ja chodziłam po ścianach po założeniu góry potem już było spoko dół już mi tak nie dokuczył ale po wczorajszej wizycie mam trochę tkliwe dolne zęby a niby mam dalej ten sam łuk xD
Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
Ja tak samo. Gorny to byla masakra za to dolny luuuuz.

Ja wizyte mam 22 lutego.
Wyciagi narazie nosze i cos sie juz zeby ruszyly

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Zazdroszczę, też byłam pewna, że dobrze zniosę, dlatego zgodziłam się na pracę dziś. Dobrze, że jednak coś mnie tknęło i odpuściłam pracę wczoraj wieczorem

Jak wyglądają wizyty kontrolne, jeśli ortodontka nie zmienia łuku? zmiana gumek i do widzenia?
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 18:47   #2260
201704101323
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 512
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

paulina migotka jaką szczotke soniczna kupiłaś? U mnie z jedzeniem był problem tylko w pierwsze kilka dni , potem już luz
201704101323 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 18:54   #2261
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, też byłam pewna, że dobrze zniosę, dlatego zgodziłam się na pracę dziś. Dobrze, że jednak coś mnie tknęło i odpuściłam pracę wczoraj wieczorem

Jak wyglądają wizyty kontrolne, jeśli ortodontka nie zmienia łuku? zmiana gumek i do widzenia?
A ja jeszcze nie wiem bo wczesniej mialam sprezynki i zmieniala mi dtuty i sprezynki.
A teraz nie mam pojecia ale napisze po wizycie

Ja mam sobiczna z waterpika

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-09, 19:00   #2262
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, też byłam pewna, że dobrze zniosę, dlatego zgodziłam się na pracę dziś. Dobrze, że jednak coś mnie tknęło i odpuściłam pracę wczoraj wieczorem

Jak wyglądają wizyty kontrolne, jeśli ortodontka nie zmienia łuku? zmiana gumek i do widzenia?
W zasadzie to tak u mnie jest tak, że na dzień dobry jest prezentacja uzębienia i w zależności od postępów ortodonta decyduje co robimy dalej jak nie zmienia drutu to ściąga ligatury, wyjmuje drut, przepłukuje zęby i zakłada drut z powrotem
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 19:01   #2263
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

A u mnie wyjmuje drut i sprawdza postepy i zaklada nowy

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 19:02   #2264
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja wizyte dopiero 2 marca mam... masakra tyle czekac. A poprzednia była 10 stycznia :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 19:14   #2265
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny pomóżcie, mam mieć za niedługo (jak doleczę próchnicę) zakładany aparat na dolną i górną szczękę na 3 lata, mam dwie opcje do wyboru: operacja i aparat, lub tylko aparat.
Mam dużą wadę, głęboki zgryz, tyłozgryz i niedorozwój żuchwy, oprócz tego cierpię na problemy z SSŻ (które prawdopodobnie są właśnie wywołane złym zgryzem).
Nie wiem na jaki typ leczenia się zdecydować , z operacją czy bez - lekarze mówią, że sama muszę zdecydować. Jeden doradził operację, drugi z kolei odradził, gdyż twierdzi, że to może przeciążyć staw.. Ktoś coś wie, macie doświadczenia z leczeniem ortodontyczno - chirugicznym?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-09, 19:37   #2266
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez NADIA29 Pokaż wiadomość
paulina migotka jaką szczotke soniczna kupiłaś? U mnie z jedzeniem był problem tylko w pierwsze kilka dni , potem już luz

Philips diamond clean
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-10, 21:22   #2267
Samma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie, mam mieć za niedługo (jak doleczę próchnicę) zakładany aparat na dolną i górną szczękę na 3 lata, mam dwie opcje do wyboru: operacja i aparat, lub tylko aparat.
Mam dużą wadę, głęboki zgryz, tyłozgryz i niedorozwój żuchwy, oprócz tego cierpię na problemy z SSŻ (które prawdopodobnie są właśnie wywołane złym zgryzem).
Nie wiem na jaki typ leczenia się zdecydować , z operacją czy bez - lekarze mówią, że sama muszę zdecydować. Jeden doradził operację, drugi z kolei odradził, gdyż twierdzi, że to może przeciążyć staw.. Ktoś coś wie, macie doświadczenia z leczeniem ortodontyczno - chirugicznym?
Anonimka1988 operacja jest zawsze tą najpoważniejszą ingerencją w nasz organizm, ale czasem też ostatecznością. Nie jestem lekarzem i nie wiem jak Ci pomóc, mogłabym jedynie określić wizualnie jak to wszystko wygląda i ocenić to wszystko z punktu estetycznego, ale przecież nie tylko o to też chodzi, a o zdrowie. Rozumiem, że jesteś w rozterce tym bardziej, że dwóch lekarzy powiedziało co innego. Ja mogę tak od siebie doradzić, że może skonsultuj się jeszcze z jakimś lekarzem, najlepiej poszukaj dobrego specjalisty, nawet jeśli miałabyś dojechać na konsultację.

Edytowane przez Samma
Czas edycji: 2017-02-10 o 21:24
Samma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 00:42   #2268
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie, mam mieć za niedługo (jak doleczę próchnicę) zakładany aparat na dolną i górną szczękę na 3 lata, mam dwie opcje do wyboru: operacja i aparat, lub tylko aparat.
Mam dużą wadę, głęboki zgryz, tyłozgryz i niedorozwój żuchwy, oprócz tego cierpię na problemy z SSŻ (które prawdopodobnie są właśnie wywołane złym zgryzem).
Nie wiem na jaki typ leczenia się zdecydować , z operacją czy bez - lekarze mówią, że sama muszę zdecydować. Jeden doradził operację, drugi z kolei odradził, gdyż twierdzi, że to może przeciążyć staw.. Ktoś coś wie, macie doświadczenia z leczeniem ortodontyczno - chirugicznym?
Moim zdaniem powinnas isc do chirurga, który zajmuje sie operacjami wad zgryzu typu progenia, latrogenia itd. On oceni po zdjęciach, wyciskach czy operacja bedzie potrzebna. Jednak jesli bedzie to warto sie zdecydować. Napisz z jakiego miasta jestes to moge napisac Ci nazwiska dobrych chirurgów. Sama będę miala operacje i znam pare osob, ktore już sa po.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 12:43   #2269
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dzięki wielkie , lekarze z poradni ortognatycznej oglądali moje wyciski, zdjęcia fotograficzne, RTG i mówili, że sama muszę podjąć decyzję.Jestem z Cieszyna, ale leczę się w Czechach.A jaką miałaś operację, bo ja miałabym wysuniętą żuchwę do przodu o 0,8 cm.

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Sorki, jaki typ operacji będziesz miała?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-11, 13:43   #2270
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dziewczyny, proszę o radę.
Mam zgryz otwarty (dosyć poważnie) i przez to bardzo obniżają mi się szyjki (w ciągu ostatnich dwóch lat obniżenie przy kilku zębach o 3 mm).
Na dolnym łuku nie ma szóstek (zostały wyrwane w dzieciństwie), ale mam wszystkie ósemki, co sprawiło, że zęby w górnym łuku mi po prostu ,,zakręciły''. Ortodonta twierdzi, że nie da się wyprowadzić zgryzu bez usunięcia jednego zęba z każdej strony.
Na dole i tak nie mam dwóch zębów, więc problem załatwiony. Na górze mam wszystkie zęby (łącznie z ósemkami) i lekarz proponuje wyrwanie u góry czwórki z jednej strony i piątki z drugiej. Proponuje wyrwanie tych zębów, bo mówi, że wyrwanie ósemek nic mu nie da, a piątkę i czwórkę mam martwą (leczone kanałowo), więc to jest najlepsza opcja.
Mimo że te zęby są martwe to wciąż mi szkoda ich wyrywać, a niestety lekarz mi powiedział, że nic nie zrobi, jak nie będzie miał miejsca. Aparat musowo muszę założyć, bo tak mi się obniżają szyjki od złego zgryzu, że boję się utraty zdrowych zębów. Zresztą mam coraz większy problem z gryzieniem pokarmu.

W związku z tym moje pytania:
1) czy miałyście podobny przypadek, że musiałyście wyrwać zęby? Myślałam, że podejście w leczeniu wad zgryzu się zmieniło i nie wyrywa się już zębów do aparatu
2) czy zakładałyście aparat przy odsłoniętych szyjkach? Czy się nie pogorszyło potem?

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2017-02-11 o 13:50
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 14:09   #2271
kasia15051
Raczkowanie
 
Avatar kasia15051
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 79
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość

W związku z tym moje pytania:
1) czy miałyście podobny przypadek, że musiałyście wyrwać zęby? Myślałam, że podejście w leczeniu wad zgryzu się zmieniło i nie wyrywa się już zębów do aparatu
Moja siostra musiała wyrwać dwie 5 na górze i dwie 4 na dole. U niej nie dało się inaczej tego zrobić, miała trójkę górną poza łukiem no i żeby ją zmieścić trzeba bbyło te zdrowe żeby usunąć, usunięcie 8 w jej przypadku nic by nie dało, bo 7 i 6 i tak bardzo wolno się przemiszczają pod aparatem więc leczenie mogłoby by bardzo się przeciągnąć a i tak nie było gwarancji że wszystko się uda. Teraz już za pół roku zdejmuje aparat i w zasadzie wszystkie zęby są już na swoim miejscu.
Trzeba tylko pamiętać, że każdy przypadek jest inny. Jeśli masz wątpliwości to zawsze możesz skonultować się z innym lekarzem i zobaczyć co powie.
kasia15051 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 17:17   #2272
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cześć dziewczyny, trafiłam na wątek, bo i ja od pewnego czasu (od lipca zeszłego roku) mam założony aparat. 3.02 miałam zakładany dolny łuk i o ile górny zniosłam idealnie (jedyne, co mnie bolało, to założenie po 5 msc najsilniejszego łuku), tak przy dolnym sobie pocierpiałam dobre 3-4 dni. Teraz minął ponad tydzień, zęby się przyzwyczaiły, ale mam mały problem, bo coś mi w dolnym łuku trzeszczy. I teraz nie wiem, czy to ząb, który się rusza (4 lub 5), czy drut/łuk mi się obluzował. Widzę, że wystaje zagięty drucik z pierścienia na szóstce i obawiam się, czy podczas jedzenia mi w końcu nie wypadnie

PS. Nie wiem jak u Was, ale dla mnie najgorsze są pierścienie na trzonowcach, przez nie nie mogę jeść mięsa z włóknami (wieprzowina, wołowina), chyba, że mielone...
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 17:17   #2273
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dostałam plan leczenia na e-mail czy to możliwe żeby mieć retainer na stałe?
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 17:23   #2274
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Może któraś z was jest z Warszawy i mogłaby polecić u kogo usuwać zatrzymane ósemki, może być na priv .

Tak piszecie o tych efektach po kilku miesiącach, że aż nie mogę sobie wyobrazić swoich zębów prostych 😜
To będzie dziwne mieć jedynki bez szpary 😂 Nowa ja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Polecam z całym sercem doktora Rycharskiego. Przyjmuje np. w MCS. Ja usuwałam u niego 2 zatrzymane ósemki, jedna rosnąca poziomo, a druga z wrośniętym w zatokę korzeniem. Przy dolnej trochę spuchłam, ale zabieg bezbolesny i nawet nie miałam szczękościsku. Przy górnej dodatkowa plastyka zatoki, prawie nie spuchłam i też było mega szybko. Teraz będę u niego usuwać jeszcze piątkę, bo mi się już więcej szczęka nie chce rozszerzyć ;-)
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 17:47   #2275
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
Dostałam plan leczenia na e-mail czy to możliwe żeby mieć retainer na stałe?
Tak, jest to taki drucik przyklejony od wewnętrznej strony zębów ;-) przeważnie stosowany na dolny łuk ;-)
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 19:36   #2276
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
W związku z tym moje pytania:
1) czy miałyście podobny przypadek, że musiałyście wyrwać zęby? Myślałam, że podejście w leczeniu wad zgryzu się zmieniło i nie wyrywa się już zębów do aparatu
Ja też niestety miałam usuwane zęby. Z tego co wiem, żeby się wszystko zgrywało i było symetrycznie to musi być taka sama liczba zębów. Więc jeśli brakuje dwóch na dole to raczej będziesz musiała usunąć dwa na górze. Ale może jakiś ortodonta jeszcze coś innego wymyśli
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 19:56   #2277
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mam tak ze ortodontka mi powiedziala ze zrobimy wszystko by zebow nie usuwac ale co bedzie dopiero wyjdzie w praniu

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
mogg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 20:01   #2278
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez mogg Pokaż wiadomość
Ja mam tak ze ortodontka mi powiedziala ze zrobimy wszystko by zebow nie usuwac ale co bedzie dopiero wyjdzie w praniu
To jak u mnie i niestety zapadła decyzja o konieczności usunięcia jednego zęba. Przez to, że w górnym łuku brakuje mi 4, zęby zaczęły mi się przesuwać w lewo i obecnie mam dużą asymetrię. Bez ekstrakcji wyrównawczej nie da się z tym nic zrobić, bo brakuje miejsca
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 20:19   #2279
Samma
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vouvray Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o radę.
Mam zgryz otwarty (dosyć poważnie) i przez to bardzo obniżają mi się szyjki (w ciągu ostatnich dwóch lat obniżenie przy kilku zębach o 3 mm).
Na dolnym łuku nie ma szóstek (zostały wyrwane w dzieciństwie), ale mam wszystkie ósemki, co sprawiło, że zęby w górnym łuku mi po prostu ,,zakręciły''. Ortodonta twierdzi, że nie da się wyprowadzić zgryzu bez usunięcia jednego zęba z każdej strony.
Na dole i tak nie mam dwóch zębów, więc problem załatwiony. Na górze mam wszystkie zęby (łącznie z ósemkami) i lekarz proponuje wyrwanie u góry czwórki z jednej strony i piątki z drugiej. Proponuje wyrwanie tych zębów, bo mówi, że wyrwanie ósemek nic mu nie da, a piątkę i czwórkę mam martwą (leczone kanałowo), więc to jest najlepsza opcja.
Mimo że te zęby są martwe to wciąż mi szkoda ich wyrywać, a niestety lekarz mi powiedział, że nic nie zrobi, jak nie będzie miał miejsca. Aparat musowo muszę założyć, bo tak mi się obniżają szyjki od złego zgryzu, że boję się utraty zdrowych zębów. Zresztą mam coraz większy problem z gryzieniem pokarmu.

W związku z tym moje pytania:
1) czy miałyście podobny przypadek, że musiałyście wyrwać zęby? Myślałam, że podejście w leczeniu wad zgryzu się zmieniło i nie wyrywa się już zębów do aparatu
2) czy zakładałyście aparat przy odsłoniętych szyjkach? Czy się nie pogorszyło potem?
Hej ja mam tą wadą, tzn ogólnie każdy ortodonta mówił inaczej jeden tyłozgryz, drugi protruzja trzeci zgryz otwarty,ale jak wpiszesz to w google to zerknij czy to to i też mam cofniętę dziąsła, najbardziej w miejscu nieszczęsnego zgryzu... W moim przypadku dwóch ortodontów nie chciało usuwać czwórek,a trzeci już tak. I z tego co usłyszałam,usunięcie czwórek to wygoda dla ortodonty. Oczywiście są wyjątki kiedy zęby są naprawdę mocno stłoczone i rzeczywiście trzeba wyrwać gdzieś tam ze środka zęby, chociaż widziałam, że i z tym niektórzy ortodonci już sobie dają radę. Ja mam dość mocno wysunięte zęby i ortodonta chce je spionizować o jakieś 2mm -2,5 chociaż sama ortodontka powiedziała,że "szczelina" będzie, jednak zęby będą proste, a korzenie zębów nie będą uciskać na dziąsła. Poszerzy aparatem szczękę żeby cofnąć zęby oraz może wykonać takie szlifowanie między zębami, oczywiście nie będą to jakieś widoczne szpary dla oka,ale każde najmniejsze szczeliny razem wziętę dadzą już trochę więcej miejsca żeby przesunąć zęby. Ósemki mam wyrwać.

Jeśli chodzi o usuwanie czwórek, ortodontka zaczęła tłumaczyć mi o tym, jak po usuwaniu zębów twarz się zapada ponieważ zęby są takim rusztowaniem dla naszych mięśni i tkanek i wg niej lepiej jak jest ich jak najwięcej, bo wtedy dają radę to wszystko podtrzymywać.

Niestety aparat może cofnąć dziąsła lub nie, nie przewidzisz tego. W razie czego, po gorszym cofnięciu się dziąseł można wykonać zabieg po leczeniu ortodontycznym,który polega na przeszczepie dziąseł. Również miałam dylemat co tu robić, jednak u mnie cofanie się dziąseł jest wynikiem wady zgryzu, więc albo ją usunę i w przyszłości nie będzie się to pogłębiać albo nie będę z tym nic robić i zacznę się zastanawiać jak moje dziąsła będą wyglądać za 5, 10, 15 lat...a wtedy może być już nawet za późno na aparat.

To teraz takie krótkie podsumowanie ja po tym jak usłyszałam,że mam usunąć czwórki pojechałam do innych ortodontów, którzy mieli już całkiem inny plan leczenia mojej wady zgryzu i wcale nie było mi szkoda pieniędzy na kolejne konsultacje, ponieważ te pare złotych to nic w porównaniu z późniejszymi wydanymi tysiącami złotych w przypadku złego leczenia.

Mam nadzieję,że pomogłam Pozdrawiam

ps.
jeszcze edytuje żeby coś dopisać, to zapadanie twarzy nie wygląda tak ,że od razu po usunięciu zębów twarz Ci się zapadnie . Niestety czasu nie cofniemy , a z kolejnymi latami w organizmie zachodzi szereg procesów starzenia się i nie są to tylko widoczne zmarszczki na skórze. Nie wiem ile będę miała zębów za kilka/kilkanaście lat tak więc wolę mieć ich teraz jak najwięcej .

Edytowane przez Samma
Czas edycji: 2017-02-11 o 20:39
Samma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-11, 21:56   #2280
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Samma Pokaż wiadomość
Hej ja mam tą wadą, tzn ogólnie każdy ortodonta mówił inaczej jeden tyłozgryz, drugi protruzja trzeci zgryz otwarty,ale jak wpiszesz to w google to zerknij czy to to i też mam cofniętę dziąsła, najbardziej w miejscu nieszczęsnego zgryzu... W moim przypadku dwóch ortodontów nie chciało usuwać czwórek,a trzeci już tak. I z tego co usłyszałam,usunięcie czwórek to wygoda dla ortodonty. Oczywiście są wyjątki kiedy zęby są naprawdę mocno stłoczone i rzeczywiście trzeba wyrwać gdzieś tam ze środka zęby, chociaż widziałam, że i z tym niektórzy ortodonci już sobie dają radę. Ja mam dość mocno wysunięte zęby i ortodonta chce je spionizować o jakieś 2mm -2,5 chociaż sama ortodontka powiedziała,że "szczelina" będzie, jednak zęby będą proste, a korzenie zębów nie będą uciskać na dziąsła. Poszerzy aparatem szczękę żeby cofnąć zęby oraz może wykonać takie szlifowanie między zębami, oczywiście nie będą to jakieś widoczne szpary dla oka,ale każde najmniejsze szczeliny razem wziętę dadzą już trochę więcej miejsca żeby przesunąć zęby. Ósemki mam wyrwać.

Jeśli chodzi o usuwanie czwórek, ortodontka zaczęła tłumaczyć mi o tym, jak po usuwaniu zębów twarz się zapada ponieważ zęby są takim rusztowaniem dla naszych mięśni i tkanek i wg niej lepiej jak jest ich jak najwięcej, bo wtedy dają radę to wszystko podtrzymywać.

Niestety aparat może cofnąć dziąsła lub nie, nie przewidzisz tego. W razie czego, po gorszym cofnięciu się dziąseł można wykonać zabieg po leczeniu ortodontycznym,który polega na przeszczepie dziąseł. Również miałam dylemat co tu robić, jednak u mnie cofanie się dziąseł jest wynikiem wady zgryzu, więc albo ją usunę i w przyszłości nie będzie się to pogłębiać albo nie będę z tym nic robić i zacznę się zastanawiać jak moje dziąsła będą wyglądać za 5, 10, 15 lat...a wtedy może być już nawet za późno na aparat.

To teraz takie krótkie podsumowanie ja po tym jak usłyszałam,że mam usunąć czwórki pojechałam do innych ortodontów, którzy mieli już całkiem inny plan leczenia mojej wady zgryzu i wcale nie było mi szkoda pieniędzy na kolejne konsultacje, ponieważ te pare złotych to nic w porównaniu z późniejszymi wydanymi tysiącami złotych w przypadku złego leczenia.

Mam nadzieję,że pomogłam Pozdrawiam

ps.
jeszcze edytuje żeby coś dopisać, to zapadanie twarzy nie wygląda tak ,że od razu po usunięciu zębów twarz Ci się zapadnie . Niestety czasu nie cofniemy , a z kolejnymi latami w organizmie zachodzi szereg procesów starzenia się i nie są to tylko widoczne zmarszczki na skórze. Nie wiem ile będę miała zębów za kilka/kilkanaście lat tak więc wolę mieć ich teraz jak najwięcej .
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Właśnie zastanawiam się, co robić, jest ryzyko, że stan moich dziąseł się pogorszy po leczeniu, ale dwóch periodontologów potwierdziło, że odsłonięcie dziąseł następuje na skutek wady zgryzu i nie powiedzą mi na 100% jaki stan dziąseł będę mieć za 10 lat, ale nie wykluczają, że mogę stracić zdrowe zęby. Za bardzo nie mam wyjścia i chyba będę musiała podjąć ryzyko. Co do tych wyrywanych zębów to wiem, że powinnam iść po drugą opinię, chociaż każda taka kolejna wizyta to koszt dla mnie 300 złoty, no ale wiadomo, że to grosze w porównaniu do tego ile tysięcy będę musiała wydać w przyszłości, jak będzie bardzo źle.

Lekarz mi na początku powiedział, że raczej nie będę musiała wyrywać zębów, ale na 100% mi powie po analizie zdjęć i wycisków. Niestety na kolejnej wizycie powiedział, że to nieuniknione zaproponował wyrwanie zębów martwych, bo to najmniejsza strata. Ja to odczuwam inaczej, bo pomimo że ten ząb jest martwy to wciąż tam jest, wygląda jak ząb i pełni na pewno jakąś rolę w moim uzębieniu.

Jeśli zaś chodzi o ten kształt twarzy to ma to znaczenie, że mam ósemki więc ostatecznie i tak będę miała 14 zębów w łuku, czyli tyle ile powinno być normalnie?

Samma, kiedy planujesz założyć aparat?




Dziewczyny możecie polecić jakiegoś ortodontę w Krakowie?

Edytowane przez vouvray
Czas edycji: 2017-02-11 o 22:09
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.