Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-16, 15:33   #2641
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie pierwsze zmiany były widoczne po kilku dniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 15:54   #2642
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

No to ja jednak zakladam samoligaturujący kryształowy
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 16:17   #2643
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Kilka z Was napisało, że macie większe powodzenie jako aparatki i nie powiem, bardzo mnie pocieszają wasze doświadczenia
Tak serio to chyba naprawdę już się nie mogę doczekać aparatu, to jeszcze 1,5 tygodnia, ale wolałabym już mieć i się przyzwyczajać

nawiedzonanarzeczona fajnie ! na pewno będzie prawie niewidoczny

Ogólnie to pewnie kojarzycie, że południowcy mają takie idealne zęby... Ja studiowałam po semestrze we Włoszech i w Portugalii, nawet sobie nie wyobrażacie jak tam się wstydziłam uśmiechać... Oni wszyscy takie równiutkie, bielutkie uśmiechy, a ja... No, ale kroki poczynione, by wreszcie to zmienić
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 17:10   #2644
PaulinaMigotka
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinaMigotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 289
Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jestem juz po wizycie. Mam dwie wady - zgryzu i ortodontyczną (mam nadzieje że nie pokićkałam). Zęby da sie wyprostować ale jakieś tam wady nie będzie można do końca skorygować. Choć ważne że bedą proste (mam nadzieję), bo na estetyce zależy mi najbardziej. Na początek będę mieć tylko aparat na górę, bo musi się to wszystko jakoś poukładać odpowiednio, a potem na dół. Termin zakładania 27 kwietnia . Samoligaturujący estetyczny .
Chyba któraś z Was miała zakładany tylko jeden luk na początek?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mówiła, że wyszła tego dnia z bukietem żółtych kwiatów właśnie po to, bym ją wreszcie odnalazł. Gdyby tak się nie stało otrułaby się, bo jej życie było pozbawione sensu...
M&M


Instagram http://instagram.com/paulinamigotka

Edytowane przez PaulinaMigotka
Czas edycji: 2017-03-16 o 17:16
PaulinaMigotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 17:58   #2645
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Odpadł mi dzisiaj zamek, po 8 miesiącach I to podczas mycia zębów...
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 18:42   #2646
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Ja gdybym miała mieć metal to bym sie raczej nie zdecydowała ogólnie nie podoba mi się aparat nie jaram się kolorowymi ligaturami i w sumie zrobiłam wszystko aby jak najbardziej zminimalizować widoczność... na szczęście miałam taką możliwość choć też myślałam o samologaturującym z myślą, że skoro bym miała go krócej nosić to jakos by przeszło ale teraz wiem, że bym żałowała
ja z kolei od początku jestem zdecydowana na metal i nie obchodzi mnie to, że będzie złom widać

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
Moja mama się śmieje, że mam niecałe dwa tygodnie na znalezienie faceta, bo potem w aparacie ciężko Oczywiście to tylko takie jej żarty
mojemu podobają się dziewczyny z aparatami

czy któraś z was ma problem ze ścieraniem się zębów?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 18:53   #2647
doma456
Raczkowanie
 
Avatar doma456
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 39
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

[/COLOR]Ja pierwszą zmianę widziałam po ok 10h. Zmniejszyła mi się szpara między jednynkami. Po ok. 2 dniach wydłużyła mi się dwójka. Z tą dwójką to nawet bym nie zauważyła ale baaardzo mnie bolała i miałam tam krzywy drut, po 2 dniach był już równiutki. Ale od tego czasu nie widze zmian. Ale dobrze, lepiej żeby przez całe leczenie się coś działo i nie było nudno.
__________________
Aparat stały metalowy
góra 20.02.2017 -
dół 20. 02.2017 -
instagram

Edytowane przez doma456
Czas edycji: 2017-03-16 o 18:55 Powód: Zdublowany post
doma456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 20:05   #2648
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

I ja nie narzekam na powodzenie po założeniu aparatu I powiedziałam mojemu dokładnie co Ty, ateris, swojemu, że nie będzie musiał być zazdrosny, a tu jednak niespodzianka

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Kiedy zobaczyłyście zmiany? Po miesiącu? )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
2tygodnie i bylo to zauważone też przez inne osoby
Cytat:
Napisane przez kasia15051 Pokaż wiadomość
Zmiany już po dwóch tygodniach było widać po dwóch miesiącach byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, że tak szybko zęby się prostują (przynajmniej te na górze, na dole nadal nie są proste, ale już niewiele brakuje )
U mnie też zauważalne zmiany po 2 tygodniach
Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Jestem juz po wizycie. Mam dwie wady - zgryzu i ortodontyczną (mam nadzieje że nie pokićkałam). Zęby da sie wyprostować ale jakieś tam wady nie będzie można do końca skorygować. Choć ważne że bedą proste (mam nadzieję), bo na estetyce zależy mi najbardziej. Na początek będę mieć tylko aparat na górę, bo musi się to wszystko jakoś poukładać odpowiednio, a potem na dół. Termin zakładania 27 kwietnia . Samoligaturujący estetyczny .
Chyba któraś z Was miała zakładany tylko jeden luk na początek?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam jeden łuk na początek, a po 2 miesiącach drugi.
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja z kolei od początku jestem zdecydowana na metal i nie obchodzi mnie to, że będzie złom widać


mojemu podobają się dziewczyny z aparatami

czy któraś z was ma problem ze ścieraniem się zębów?
Jeśli chodzi Ci o ścieranie zębów w wyniku zgrzytania/zaciskania, to ja mam ten problem.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 20:15   #2649
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość


Jeśli chodzi Ci o ścieranie zębów w wyniku zgrzytania/zaciskania, to ja mam ten problem.
dzisiaj dentystka mi powiedziała, że mam bardzo starte szkliwo, nawet bardziej niż osoby, które do niej się zgłaszają z tym problemem. Mam zgryz głęboki więc to może od tego? pytała czy jem coś kwaśnego, czy piję gazowane, czy zgrzytam zębami w trakcie snu, ale raczej nic z tych rzeczy... nie chcę wydać tysięcy na leczenie ortodontyczne zębów, ktore i tak mi się rozpuszczą
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-16, 20:22   #2650
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez PaulinaMigotka Pokaż wiadomość
Chyba któraś z Was miała zakładany tylko jeden luk na początek?
i to niejedna

Co do ścierania... ja stoję przed decyzją czy dobudować jedynkę bo inaczej nie będzie idealnie... czasem jestem pewna, że chcę dobudować a czasem mi aż tak nie przeszkadza, że jest trochę starta i nie wiem
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 08:15   #2651
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
i to niejedna

Co do ścierania... ja stoję przed decyzją czy dobudować jedynkę bo inaczej nie będzie idealnie... czasem jestem pewna, że chcę dobudować a czasem mi aż tak nie przeszkadza, że jest trochę starta i nie wiem
A takie dobudowanie to bardzo inwazyjne? Pytam, bo się nie orientuję, wiem, że teraz koleżanka która niedawno miała ściągany aparat, miała nadbudowaną dwójkę i duuużo lepiej wygląda

Dziewczyny, a ma któraś z Was stwierdzony tyłozgryz? Jak tam u was z profilem twarzy, widzicie jakieś zmiany po założeniu aparatu? Pytam, bo moje zęby są za bardzo wychylone do przodu i przez to mam takie "wywalone" wargi. Zawsze myślałam, że taka moja budowa, ale orto mi pokazywała na zdjęciach, że to przez moją wadę zgryzu i, że gdy ona to naprawi to profil się zmieni.
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę

Edytowane przez ankacg
Czas edycji: 2017-03-17 o 08:24
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 08:54   #2652
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

W kwestii past, to po klasycznej elmex nie czuję takiej świeżości i dobrego domycia zębów jak np. po colgate total.
Niby elmex najlepsza, ale używam jej jednak na zmiane z innymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez ateris
Czas edycji: 2017-03-17 o 08:57
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 09:02   #2653
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
W kwestii past, to po klasycznej elmex nie czuję takiej świeżości i dobrego domycia zębów jak np. po colgate total.
Niby elmex najlepsza, ale używam jej jednak na zmiane z innymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi higienistka mówiła że pastę trzeba co jakiś czas zmieniać bo zęby się przyzwyczajają i ona już nie działa tak jak powinna.
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 09:13   #2654
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
A takie dobudowanie to bardzo inwazyjne? Pytam, bo się nie orientuję, wiem, że teraz koleżanka która niedawno miała ściągany aparat, miała nadbudowaną dwójkę i duuużo lepiej wygląda

Dziewczyny, a ma któraś z Was stwierdzony tyłozgryz? Jak tam u was z profilem twarzy, widzicie jakieś zmiany po założeniu aparatu? Pytam, bo moje zęby są za bardzo wychylone do przodu i przez to mam takie "wywalone" wargi. Zawsze myślałam, że taka moja budowa, ale orto mi pokazywała na zdjęciach, że to przez moją wadę zgryzu i, że gdy ona to naprawi to profil się zmieni.
Najmniej inwazyjna pilowanie zębów nie wchodzi w grę bo za dużo szkliwa bym straciła

Ja mam dwa rodzaje past... rano i wieczorem myję pastą z fluorem a w ciagu dnia bez
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:09   #2655
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Która, to jest bez fluoru?
Jestem pastową ignorantką
😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:11   #2656
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
dzisiaj dentystka mi powiedziała, że mam bardzo starte szkliwo, nawet bardziej niż osoby, które do niej się zgłaszają z tym problemem. Mam zgryz głęboki więc to może od tego? pytała czy jem coś kwaśnego, czy piję gazowane, czy zgrzytam zębami w trakcie snu, ale raczej nic z tych rzeczy... nie chcę wydać tysięcy na leczenie ortodontyczne zębów, ktore i tak mi się rozpuszczą
Oj, to faktycznie kiepska sprawa
Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
A takie dobudowanie to bardzo inwazyjne? Pytam, bo się nie orientuję, wiem, że teraz koleżanka która niedawno miała ściągany aparat, miała nadbudowaną dwójkę i duuużo lepiej wygląda

Dziewczyny, a ma któraś z Was stwierdzony tyłozgryz? Jak tam u was z profilem twarzy, widzicie jakieś zmiany po założeniu aparatu? Pytam, bo moje zęby są za bardzo wychylone do przodu i przez to mam takie "wywalone" wargi. Zawsze myślałam, że taka moja budowa, ale orto mi pokazywała na zdjęciach, że to przez moją wadę zgryzu i, że gdy ona to naprawi to profil się zmieni.
Ja mam tyłozgryz jednostronny. Szczerze mówiąc ja tego nie zauważam raczej (jedynie uśmiech mam 'krzywy', ale nie wiem czy to od tego). A czy coś się poprawiło to też cieżko na razie stwierdzić
Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
W kwestii past, to po klasycznej elmex nie czuję takiej świeżości i dobrego domycia zębów jak np. po colgate total.
Niby elmex najlepsza, ale używam jej jednak na zmiane z innymi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwestia przyzwyczajenia A płynu do płukania ust używasz po myciu?
Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Ja mam dwa rodzaje past... rano i wieczorem myję pastą z fluorem a w ciagu dnia bez
Tak samo robię
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."


chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 12:14   #2657
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Która, to jest bez fluoru?
Jestem pastową ignorantką
😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z ziaji są i z himalayi pewnie są też inne firmy ale ja korzystałam z tych dwóch
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 16:23   #2658
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jestem podekscytowana planowanym założeniem aparatu... mimo, iż założę go dopiero za jakiś czas
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 16:53   #2659
ankacg
Raczkowanie
 
Avatar ankacg
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 63
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez nawiedzonanarzeczona Pokaż wiadomość
Jestem podekscytowana planowanym założeniem aparatu... mimo, iż założę go dopiero za jakiś czas
Haha ja też jestem nakręcona Kiedy zakładasz ? Pewnie będę sobie niedługo wypominać ten entuzjazm, ale teraz żałuję, że to "dopiero" za 1,5 tygodnia Paradoksalnie nie chcę, żeby ten czas zbyt szybko leciał bo pracuję nad pracą inżynierską... Weź tu zrozum człowieka
__________________
05.08.2014 - dbam o moje kręciołki
10.02.2017 - akcja odchudzanie
65.5 kg --> 56.5 kg --> 54.5 kg
27.03.2017 - założyłam aparat na górę
ankacg jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-17, 18:55   #2660
Izuuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 49
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
Haha ja też jestem nakręcona Kiedy zakładasz ? Pewnie będę sobie niedługo wypominać ten entuzjazm, ale teraz żałuję, że to "dopiero" za 1,5 tygodnia Paradoksalnie nie chcę, żeby ten czas zbyt szybko leciał bo pracuję nad pracą inżynierską... Weź tu zrozum człowieka
Ja dwa miesiące przed obroną zakładałam aparat podniebienny, to dopiero był stres, czy będę mogła wyraźnie mówić na obronie Też żałowałam że tak późno zakładam aparat, a teraz są chwilę że myślę " ale jestem głupia tyle kasy za to żeby tak bolało", jednak patrząc na efekty warto Powodzenia z aparatem i inżynierką
Izuuch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 19:11   #2661
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Spędziłam dzisiaj 3,5h w klinice stomatologicznej... Najpierw ściąganie łuków, łuku podniebiennego, przyklejenie zamka (bo odpadł wczoraj), odklejenie zamka z zęba do usunięcia, potem usunięcie zęba (piątki) i znowu ortodonta - nowe łuki, nowe ligatury. I wiecie co? Nowy zamek jest dużo jaśniejszy od reszty, a ponoć aparat kryształowy się nie odbarwia... Najgorsze w tym to, że nowy zamek mam na jedynce, więc się mocno wybija.
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 19:17   #2662
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ankacg Pokaż wiadomość
A takie dobudowanie to bardzo inwazyjne? Pytam, bo się nie orientuję, wiem, że teraz koleżanka która niedawno miała ściągany aparat, miała nadbudowaną dwójkę i duuużo lepiej wygląda

Dziewczyny, a ma któraś z Was stwierdzony tyłozgryz? Jak tam u was z profilem twarzy, widzicie jakieś zmiany po założeniu aparatu? Pytam, bo moje zęby są za bardzo wychylone do przodu i przez to mam takie "wywalone" wargi. Zawsze myślałam, że taka moja budowa, ale orto mi pokazywała na zdjęciach, że to przez moją wadę zgryzu i, że gdy ona to naprawi to profil się zmieni.
Ja znam dziewczyny, którym bardzo zmienil się profil. Oczywiście na plus. Jednak one sa po operacjai, nie tylko sam aparat.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 20:33   #2663
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja mam problem bo mam spora rane w buzi, strasznie mnie to boli... myslalam ze to od rurek. Obkleilam sie woskiem, smarowalam Elugelem i nic. I teraz tak patrze i wydaje mi sie ze to 7 mi się tam wbija. Nie wiem co z tym zrobić :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-17, 21:02   #2664
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jeśli wspominacie już o powodzeniu u mężczyzn to rzeczywiście w trakcie noszenia aparatu kilku facetów zachwycało się nad moim "pięknym uśmiechem" więc nic się nie bać, tylko zakładać te aparaty!

Co do ścierania zębów - to chyba normalne przy krzywych zębach... ja dopiero po wyprostowaniu zauważyłam jak starte mam jedynki ale nie korygowałam ich...

Ja miałam stwierdzony lekki tyłozgryz i zgryz krzyżowy - u mnie udało się to zwalczyć samym aparatem, ale wiem, że w większości nie jest to taka łatwa sprawa...

Jeśli chodzi o seplenienie - to w aparacie nie miałam z tym problemów, ale przy retencji kilka tygodni się męczyłam wyobraźcie sobie, że wracając po wizycie od orto (pierwszy raz z retencją w buzi) spotkałam chłopaka, który bardzo mi się podobał, a tu nawet "cześć" nie da się normalnie wymówić

W załączeniu przesyłam moje zmiany aparatowe:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zmiany.jpg (70,9 KB, 105 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (38,0 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (46,3 KB, 62 załadowań)
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 00:10   #2665
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Kwestia przyzwyczajenia A płynu do płukania ust używasz po myciu?
Tak, używam Z tego co czytałam w necie, nie tylko ja mam wrażenie nie do końca czystych zębów po elmex, słabo ściera po prostu. Ale i tak jej używam na zmiane z innymi.
Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Z ziaji są i z himalayi pewnie są też inne firmy ale ja korzystałam z tych dwóch
Ok, dzięki Normalnie w drogerii czy w aptece?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 00:42   #2666
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Tak, używam Z tego co czytałam w necie, nie tylko ja mam wrażenie nie do końca czystych zębów po elmex, słabo ściera po prostu. Ale i tak jej używam na zmiane z innymi.

Ok, dzięki Normalnie w drogerii czy w aptece?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Normalnie w drogeriach himalaya jest ciut droższa ale czesto jest w promocji a na ziaję musisz zwrócić uwagę bo nie wszystkie są bez fluoru (ale sa opisane na opakowaniu)
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 08:15   #2667
chouette_
Wtajemniczenie
 
Avatar chouette_
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2 653
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Tak, używam Z tego co czytałam w necie, nie tylko ja mam wrażenie nie do końca czystych zębów po elmex, słabo ściera po prostu. Ale i tak jej używam na zmiane z innymi.

Ok, dzięki Normalnie w drogerii czy w aptece?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm ja miałam takie wrażenie jak używałam zwykłej szczoteczki, od kiedy używam curaprox nie mam takiego wrażenia - a raczej dopiero wtedy zauważyłam ogromną różnicę (obojętnie z jaką pastą). Tak naprawdę to szczoteczka jest od ścierania, nie pasta Inna sprawa, że Elmex nie jest zbyt miętowy, a ktoś przyzwyczajony do miętowego efektu może mieć wrażenie niedomytych zębów.

A Himalayę też polecam (ona ma naturalny fluor) I pasty Babuszki Agafii (tylko uwaga - nie są miętowe i się nie pienią ). Używam też past firmy Dabur, ale one chyba tylko w internecie do dostania są.
__________________
"... w ostatnim domu ktoś uchylił trochę drzwi i bardzo stary głos zawołał:
- Dokąd idziesz?
- Nie wiem - odpowiedział Włóczykij.
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą sto mil ciszy."



Edytowane przez chouette_
Czas edycji: 2017-03-18 o 08:24
chouette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 09:58   #2668
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez chouette_ Pokaż wiadomość
Hmm ja miałam takie wrażenie jak używałam zwykłej szczoteczki, od kiedy używam curaprox nie mam takiego wrażenia - a raczej dopiero wtedy zauważyłam ogromną różnicę (obojętnie z jaką pastą). Tak naprawdę to szczoteczka jest od ścierania, nie pasta Inna sprawa, że Elmex nie jest zbyt miętowy, a ktoś przyzwyczajony do miętowego efektu może mieć wrażenie niedomytych zębów.

A Himalayę też polecam (ona ma naturalny fluor) I pasty Babuszki Agafii (tylko uwaga - nie są miętowe i się nie pienią ). Używam też past firmy Dabur, ale one chyba tylko w internecie do dostania są.
Tak, to może być kwestia tego, że całe życie używam miętowych.
Curaprox na pewno wezmę, jak w końcu pojawię się w Złotych .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 16:02   #2669
faza14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 65
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

U mnie kiepsko z tymi facetami, bo nie mam zęba na przodzie 😂😂😂 wstydzę się tego, więc podwójnie źle, ale może już niedługo coś się ruszy w tym kierunku
faza14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-18, 18:59   #2670
nawiedzonanarzeczona
Rozeznanie
 
Avatar nawiedzonanarzeczona
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Kato
Wiadomości: 692
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez faza14 Pokaż wiadomość
U mnie kiepsko z tymi facetami, bo nie mam zęba na przodzie 😂😂😂 wstydzę się tego, więc podwójnie źle, ale może już niedługo coś się ruszy w tym kierunku
a gdzie Twoja jedynka?:confus ed:
nawiedzonanarzeczona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.