Badania hormonalne w szpitalu - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 09:58   #31
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Zapytałam pielęgniarki czy pojemnik z wiadomo czym mam tu (na ogromniastym biurku) położyć. Jaki tekst mi puściła Skąd miałam wiedzieć, że na tym oddziale pojemniki kładzie się na tacce na parapecie na środku korytarza. Prawie w tym momencie przyszła studentka med., która miała mnie zbadać i tak się jej głupio zrobiło Do końca pobytu unikałam tej pielęgniarki jak tylko mogłam.

Biedna ta dziewczyna, faktycznie wygląda to na zemstę
GENIALNE! już sobie wyobrażam jak Ci karte wypełnia na tym biurku i zerka co chwila na ....
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:10   #32
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
GENIALNE! już sobie wyobrażam jak Ci karte wypełnia na tym biurku i zerka co chwila na ....
Wiesz, tylko że ta tacka była dokładnie na wprost jej biurka
Ciekawie generalnie było

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-02-23 o 10:15
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:15   #33
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Wiesz, tylko że ta tacka była dokładnie na wprost jej biurka
no co Ty?! No to w takim razie o co to całe halo jak prawie różnicy nie było
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:30   #34
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
no co Ty?! No to w takim razie o co to całe halo jak prawie różnicy nie było
Dla mnie też to dziwne było, jeszcze się z czymś takim w szpitalu nie spotkałam
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 10:34   #35
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Dla mnie też to dziwne było, jeszcze się z czymś takim w szpitalu nie spotkałam
Tam gdzie ja byłam to były półki w toalecie i zostawiało się w toalecie wszystko i nie było problemu pielęgniarki same sobie zabierały co chciały
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 11:03   #36
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez ameliar Pokaż wiadomość
Tam gdzie ja byłam to były półki w toalecie i zostawiało się w toalecie wszystko i nie było problemu pielęgniarki same sobie zabierały co chciały
Co szpital to inna polityka

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2012-02-24 o 22:53
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-24, 18:48   #37
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Gdyby ktos sie kiedys zastanawial czy przyjmuja w niedziele do szpitala - to tak przyjmuja...
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-25, 12:17   #38
scheris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Witam jest tutaj nowa i we wtorek bylam przyjeta na oddzial w celu zrobienia badań wszystkich hormonów w tym hormonów tarczycy plus morfologia i grupa krwi. Był to 14 dzień cyklu ale to wygladalo tak, ze pobrano mi mase krwi zrobiono usg. A póżniej moja doktorka do ktorej przewaznie chodze prywanie a ktora pracuje w tamtym szpitalu powiedziala, że przywiezie mi wypis i wyniki do swojego gabinetu gdzie przyjmuje prywatnie żebym nie musiala jeździć. I mam pytanie ile mniej wiecej trzeba czekac na wyniki badań hormonów??
scheris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 08:32   #39
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez scheris Pokaż wiadomość
Witam jest tutaj nowa i we wtorek bylam przyjeta na oddzial w celu zrobienia badań wszystkich hormonów w tym hormonów tarczycy plus morfologia i grupa krwi. Był to 14 dzień cyklu ale to wygladalo tak, ze pobrano mi mase krwi zrobiono usg. A póżniej moja doktorka do ktorej przewaznie chodze prywanie a ktora pracuje w tamtym szpitalu powiedziala, że przywiezie mi wypis i wyniki do swojego gabinetu gdzie przyjmuje prywatnie żebym nie musiala jeździć. I mam pytanie ile mniej wiecej trzeba czekac na wyniki badań hormonów??
2-3 tyg.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:13   #40
scheris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

O dziwne bo to że na cytologie sie tyle czeka to rozumiem ale na badania hormonow z krwi robione w szpitalu na oddziale trzeba tyle czekac to dla mnie dziwne. Jeszcze tyle czekania nie wiem jak ja to wytrzymam
scheris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 16:51   #41
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez scheris Pokaż wiadomość
O dziwne bo to że na cytologie sie tyle czeka to rozumiem ale na badania hormonow z krwi robione w szpitalu na oddziale trzeba tyle czekac to dla mnie dziwne. Jeszcze tyle czekania nie wiem jak ja to wytrzymam
Ja część wyników hormonów dostałam z wypisem, tak długo czeka się na przykład na androstendion czy wyniki testów czynnościowych. Poza tym nie wiem jak w innych szpitalach, ale u mnie próbki do badań były przesyłane do laboratorium niemieszczącego się w szpitalu.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-28, 18:25   #42
scheris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

No część moich badań też wysłali do sąsiedniego miasta wiec musze czekać cierpliwe co łatwe nie jest bo jestem z typu tych osób martwiacych sie na zapas . Dziekuję bardzo za odpowiedź
scheris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:16   #43
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Doskonale rozumiem, sama nie jestem cierpliwa jeśli chodzi o czekanie na wyniki, ale dasz radę
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 10:58   #44
scheris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Witam ostatnio napisalam do swojej pani ginekolog żeby zapisała mnie do siebie na prywatna wizytę jak bedzie miała wyniki moich badań hormonalnych i cytologii. Wczoraj dostałam od niej wiadomość żebym przyszła w środe wieczorem na którą chce czyli tylko na odebranie wyników no i zaczynaja sie nerwy i myślenie dlaczego tylko po wyniki a nie normalna wizyta:
1. moze wszystko jest ok,
2. może jednak jest cos nie tak a do wypisu bedzie dołaczona recepta
3. no ale z drugiej strony zastanawia mnie tez to poniewaz przy ostatniej wizycie kiedy chcialam zrobic cytologie doktorka zauważyla małą nadżerke i myslalam ze teraz na wizycie doktorka powie co z nią robimy.
4. slyzalam ze jesli ktos w najblizszym czasie chce miec dziecko to nie powinno sie ruszac tej nadzerki.

Przepraszam bardzo za ten monolog wiem, ze nie wiadomo co na to odpisac ale chcialam sie wygadac bo te wszystkie mysli sie we mnie kotluja i juz nie wiem co myslec
scheris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 21:44   #45
fekete gyongy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 38
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Dziewczyny ,może głupie pytanie ,ale idę pierwszy raz do szpitala. Co trzeba zabrać? Kurcze, nie mam tu nawet walizki tylko plecak turysyczny:/ myślicie ,że ujdzie? Jakiś szlafrok,piżamka,ciuszki, ręcznik i kosmetyki&higiena to wiem, co do tego? Jest na karowej jakaś szafka na wartościowe rzeczy? jest sens brać laptopa czy nie? Miał ktoś biopcję robioną w trakcie tych badań? :/
fekete gyongy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 07:13   #46
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez fekete gyongy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,może głupie pytanie ,ale idę pierwszy raz do szpitala. Co trzeba zabrać? Kurcze, nie mam tu nawet walizki tylko plecak turysyczny:/ myślicie ,że ujdzie? Jakiś szlafrok,piżamka,ciuszki, ręcznik i kosmetyki&higiena to wiem, co do tego? Jest na karowej jakaś szafka na wartościowe rzeczy? jest sens brać laptopa czy nie? Miał ktoś biopcję robioną w trakcie tych badań? :/
Nie wiem jak jest gdzie indziej ale ja (Wrocław) musiałam zabrać jeszcze: kubek, sztucce, papier toaletowy, kapcioszki u mnie nie było żadnej szafki na cenne rzeczy ale laptopa bralam bo bylam ponad tydzien, a jak szlam na badania to poprostu zanosilam do dyzurki pielegniarek
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:40   #47
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez fekete gyongy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,może głupie pytanie ,ale idę pierwszy raz do szpitala. Co trzeba zabrać? Kurcze, nie mam tu nawet walizki tylko plecak turysyczny:/ myślicie ,że ujdzie? Jakiś szlafrok,piżamka,ciuszki, ręcznik i kosmetyki&higiena to wiem, co do tego? Jest na karowej jakaś szafka na wartościowe rzeczy? jest sens brać laptopa czy nie? Miał ktoś biopcję robioną w trakcie tych badań? :/
Byłam na Karowej i nie kojarzę, żeby była tam jakaś szafka na cenne rzeczy. Ja uznałam, że nie będę ryzykować z laptopem, skoro to tylko 3 dni - ale masa dziewczyn miała komputery i zostawiała je w pokojach.


Co do potrzebnych rzeczy: oprócz tego co wymieniłaś, to kubek, bo nie dają ich do posiłków. Własne sztućce też się mogą przydać, bo potrafili nie dać noża do obiadu albo w ogóle dać samą łyżkę

Poza tym radzę zaopatrzyć się w coś do jedzenia, bo porcje są tam raczej głodowe [i mówię to ja - osoba, której niewiele potrzeba żeby się najeść ] - normą było to, że pacjentki miały własny chleb i szynkę.
Tylko trzeba pamiętać, że podczas pierwszej fazy nie można jeść nic słodkiego (więc odpadają owoce czy jogurty).


Jak ja byłam, to biopsję zlecali wszystkim pacjentkom. Mnie akurat ominęła, bo jakaś bakteria mi się wyhodowała (wcześniej robią posiew).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 12:07   #48
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez fekete gyongy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ,może głupie pytanie ,ale idę pierwszy raz do szpitala. Co trzeba zabrać? Kurcze, nie mam tu nawet walizki tylko plecak turysyczny:/ myślicie ,że ujdzie? Jakiś szlafrok,piżamka,ciuszki, ręcznik i kosmetyki&higiena to wiem, co do tego? Jest na karowej jakaś szafka na wartościowe rzeczy? jest sens brać laptopa czy nie? Miał ktoś biopcję robioną w trakcie tych badań? :/
Z dokumentów: dowód osobisty, dokument potwierdzający ubezpieczenie, wyniki wcześniejszych badań.
Co do walizki/ plecaka, możesz wziąć co chcesz, nikt uwagi zwracać nie będzie Pozostałe: szlafrok (koniecznie), kapcie, piżama, ręcznik, rzeczy do higieny osobistej. Poza tym obowiązkowo sztućce, talerzyk, kubek. Nie wiem jak to wygląda na Karowej, ja byłam w szpitalu w Krakowie, ale u mnie szafka nie była zamykana, więc bałabym się raczej o cenniejsze rzeczy niż laptop (wystarczy, że komórkę musiałam zawsze gdzieś głębiej chować). Ja nie miałam biopsji
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 23:18   #49
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Hej mogę Was zapytać jak to się stało, że trafiłyście do szpitala z powodu hormonów? Tzn co Wam się działo, czy leczyłyście się wcześniej, czy to nie przynosiło efektu, że aż do szpitala ktoś Was skierował?

Nie można po prostu zrobić tych wszystkich badań będąc w domu i chodząc tylko w odpowiednich dniach cyklu do laboratorium?

Mam problemy z okresem, tzn miałam bo od 5 lat biorę tabletki, ale chcę je odstawić... Boję się odstawiać, bo jak raz tak zrobiłam to miałam cyrku - no "okres" co tydzień, tzn tydzień plamienia, tydzień przerwy, tydzień plamienia i tak w kółko, ogólnie dziwne rzeczy się działy, niby lekarze (trzech) stwierdziło, że PCOS. Nie jestem do końca pewna i dlatego chcę odstawić te tabletki zobaczyć co będzie...

A pytanie odnośnie cukru... Często mam taką sytuację, że wystarczy, że napiję się szklankę słodkiego soku i zjem batonika czy nawet dwa i jest tragedia. Za jakiś czas (20min) usypiam. Dodam, że na czczo mierzyłam cukier mnóstwo razy i jest super, a po posiłku ok 180 więc niby ok...
Wy mówicie, że robiono Wam cukier, jakieś krzywe cukru itd, oraz, że nie można było w I fazie cyklu jeść słodyczy.. o co chodzi?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 09:39   #50
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Hej mogę Was zapytać jak to się stało, że trafiłyście do szpitala z powodu hormonów? Tzn co Wam się działo, czy leczyłyście się wcześniej, czy to nie przynosiło efektu, że aż do szpitala ktoś Was skierował?

Nie można po prostu zrobić tych wszystkich badań będąc w domu i chodząc tylko w odpowiednich dniach cyklu do laboratorium?
Nie wiem jak w innych szpitalach (ale pewnie podobnie), ale na Karowej pobieranie krwi odbywa się głównie nocą (budzą Cię kilka razy) i przez 2 dni chyba z 10 razy Cię nakłuwają - więc zrobienie tego bez pobytu w szpitalu byłoby po prostu niemożliwe
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:01   #51
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Nie wiem jak w innych szpitalach (ale pewnie podobnie), ale na Karowej pobieranie krwi odbywa się głównie nocą (budzą Cię kilka razy) i przez 2 dni chyba z 10 razy Cię nakłuwają - więc zrobienie tego bez pobytu w szpitalu byłoby po prostu niemożliwe
Aha rozumiem, ale co Ci się działo, że musiałaś iść do tego szpitala? Czy rzeczywiście Twojej choroby nie dało się stwierdzić "normalnie" tzn robiąc badania hormonów w laboratorium?
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 10:54   #52
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Aha rozumiem, ale co Ci się działo, że musiałaś iść do tego szpitala? Czy rzeczywiście Twojej choroby nie dało się stwierdzić "normalnie" tzn robiąc badania hormonów w laboratorium?
Nie "specjalnego": nieregularne miesiączki, kiedyś wyszły mi pęcherzyki na jajnikach - więc lekarz podejrzewał PCOS. Endokrynolog stwierdził, że najsensowniejsze będą badania w szpitalu, bo tylko tam mogą dokładnie zbadać poziom hormonów.
Wśród osób, z którymi rozmawiałam w szpitalu, to raczej mało kto miał jakiś ciekawszy przypadek
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:15   #53
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
Hej mogę Was zapytać jak to się stało, że trafiłyście do szpitala z powodu hormonów? Tzn co Wam się działo, czy leczyłyście się wcześniej, czy to nie przynosiło efektu, że aż do szpitala ktoś Was skierował?

Nie można po prostu zrobić tych wszystkich badań będąc w domu i chodząc tylko w odpowiednich dniach cyklu do laboratorium?

Mam problemy z okresem, tzn miałam bo od 5 lat biorę tabletki, ale chcę je odstawić... Boję się odstawiać, bo jak raz tak zrobiłam to miałam cyrku - no "okres" co tydzień, tzn tydzień plamienia, tydzień przerwy, tydzień plamienia i tak w kółko, ogólnie dziwne rzeczy się działy, niby lekarze (trzech) stwierdziło, że PCOS. Nie jestem do końca pewna i dlatego chcę odstawić te tabletki zobaczyć co będzie...

A pytanie odnośnie cukru... Często mam taką sytuację, że wystarczy, że napiję się szklankę słodkiego soku i zjem batonika czy nawet dwa i jest tragedia. Za jakiś czas (20min) usypiam. Dodam, że na czczo mierzyłam cukier mnóstwo razy i jest super, a po posiłku ok 180 więc niby ok...
Wy mówicie, że robiono Wam cukier, jakieś krzywe cukru itd, oraz, że nie można było w I fazie cyklu jeść słodyczy.. o co chodzi?
Ja trafiłam do szpitala już po pierwszych badaniach w laboratorium. Wyniki okazały się złe, na dodatek endokrynolog była zaniepokojona USG nadnerczy, dlatego stwierdziła, że konieczne są szczegółowe badania.

To nawet nie chodzi o dzień cyklu, u mnie podczas pierwszych badań w szpitalu (byłam dwukrotnie hospitalizowana, drugi raz z powodu złych wyników pierwszych badań) nie ważny był dzień cyklu. Chodzi przede wszystkim o czas i dostępność badań (nie wszystkie badania można zrobić od razu, ja np. w szpitalu miałam TK), jak również o koszty, nie czarujmy się, ale te badania są bardzo drogie.

Krzywą cukrową mi robiono w I fazie cyklu (tak wyszło, dni cyklu nie były planowane), na czczo oczywiście. Lea_ny pisze, że na Karowej, krew pobierają głównie w nocy. U mnie (szpital w Krakowie) było odwrotnie, krew pobierano zawsze rano na czczo (w nocy ew. do jakichś testów czynnościowych), badania również wykonywane były do południa.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 15:50   #54
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

a mogę zapytać co Wam wyszło z tych badań ? Tzn nie wyniki , tylko ogólna diagnoza już Ja robiłam mnóstwo badań, ale wszystko prywatnie... tyle kasy poszło
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 17:10   #55
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
a mogę zapytać co Wam wyszło z tych badań ? Tzn nie wyniki , tylko ogólna diagnoza już Ja robiłam mnóstwo badań, ale wszystko prywatnie... tyle kasy poszło
Ja czekałam na diagnozę rok, dzięki badaniom w szpitalu sporo zaoszczędziłam. U mnie wykryto hiperandrogenizm, który jest spowodowany hiperinsulinemią i w końcu zainteresowano się moimi nieregularnymi miesiączkami.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 17:23   #56
iman001
Raczkowanie
 
Avatar iman001
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 69
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

ja właśnie wyszłam z pierwszej fazy ze szpitala na karowej.
Jeśli ktoś chce nie musi być w piżamie, można sobie wziąć np dresik, reszta tak jak pisały dziewczyny wyżej- trzeba się przygotować psychicznie na mnóstwo kłucia ale ogólnie nie ma się czego bać.

a teraz ja mam pytanie bo się boję Jak wyglądały u Was badania w II Fazie?
wiem że ma być USG, pewnie dalsze pobieranie krwi i biopsja? Jak wygląda biopsja i czego to jest biopsja? Robią każdemu? Boli? sorry za infantylne pytania ale wolę się nastawić na to co będzie niż panikować.. a ja panicznie nie cierpię szpitali...
będę wdzięczna za odpowiedź
iman001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:58   #57
fekete gyongy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 38
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Biopsje robią rutynowo,wszystkim, ale można nie wyrazić zgody (troszkę krzywo patrzą na to ,ale masz takie prawo jako pacjentka). Oprócz tego usg narządu rodnego i jakieś mniejsze badania z krwi . Wysłałam Ci wiadomość prywatną. Czy inne dziewczyny dostały receptę na betadine globulki przed wykonaniem biopsji?
fekete gyongy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 10:41   #58
kamelko87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Hej Ja jutro idę do szpitala na Karową. Badania II fazy. Też dostałam receptę na Betadine. Któraś z Was jutro też się może tam wybiera? Pozdrawiam
kamelko87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 17:38   #59
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Mam pytanie: czy któraś z Was powtarza te badania w szpitalu co jakiś czas? Chodzi mi konkretnie o pobyt w szpitalu. Ja ostatni raz byłam w listopadzie rok temu (to jeszcze była diagnostyka), od tego czasu prywatnie co 1,5 mies. badam jakieś hormony. Niestety muszę zasięgnąć dodatkowych konsultacji i zastanawiam się, czy trzeba będzie powtarzać cały komplet badań? Czy Was lekarze kierują co jakiś okres (1-2 lata) na bezpłatne badania czy byłyście tylko w celu diagnostyki?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 19:49   #60
adula118
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Badania hormonalne w szpitalu

Cześć

Ja byłam już dwa razy na endokrynologii we Wrocławiu. U mnie nie było różnicy w jakiej fazie cyklu jestem. Mam straszne problemy z tarczycą i insuliną. Pobyty trwają po ok 10 dni. Mniej więcej co roku mam taki zafundowany 10 dniowy pobyt. Teraz znów mnie czeka, może na dnach. Tu każda z pacjentek ma standardowo badanie ginekologiczne i mnóstwo robionych badań z krwi. Począwszy od morfologi skończywszy na hormonach:P:P:P najbardziej mnie dobija badanie na kortyzol po dexametasonie i jak każą wypić świństwo-glukozę, no ale cóż...
Trzymajcie się dzielnie i przyszykujcie sie psychicznie na badanie ginekologiczne i dużo kłucia kilka razy dziennie
adula118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-15 15:34:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.