Pielęgnacja od wewnątrz: suplementy i zioła poprawiające kondycję skóry - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-03, 12:55   #751
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Problem z bladą cerą-beta karoten?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Jeśli to tylko piegi i cienie to wystarczy korektor pod oczy i troszkę rozświetlajacego różu na policzki lub pudru brązujacego dla podkreslenia kości policzkowych.
Sama chodzę dumna i blada używam jaśniutkiego podkładu. Cały rok używam filtrów, więc piegów nie mam od dawna. Wolę jasną cerę niż chemicznie zażółconą.
Dziękuje za rade na ten pomysl nie wpadlam zrobie tak jak pisalas

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Martini17 Pokaż wiadomość
Witaj, beta karoten w tabletkach to tak samo jakbyś jadła marchewkę. Ja jak brałam to byłam żółta i raczej za dobrze nie wyglądałam , a efekt miałam już po kilku dniach brania tabletek lub jedzenia marchewki. Pewnie zależy to od metabolizmu organizmu. Kolor cery jest jaki jest i na niewiele się zdadzą różne środki. Jak masz ładną cerę bez pryszczy to nie jest problem. Mi się cera trochę poprawiła po ceranova z algami i po tranie. Przy czym też jestem raczej blada, ale z tym to specjalnie nie walczę. Najważniejsze, że nie mam pryszczy i przebarwień. I jest dobrze. Pozdrawiam
Hmm przebarwienia no wlasnie mozna tak nazwac piegi mowia ze dodaja mi urody moze i tak bo bez nich bym zle wygladala z ta moja bladoscia..ja biore beta-karoten i narazie nie widze roznicy,wlasnie chodzilo tez mi o taka odpowiedz tych ktorzy zazywali te leki..dziekuje

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Ja brałąm Silicę jakiś czas temu - bardzo mi pomogła na wypadajace włosy - ale efekt zauwazyłam dopiero gdzieś po 2 miesiącach..... Na cerę i paznokcie raczej mi nie pomogła
Nie znam sie na tym przykro mi..
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:28   #752
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Problem z bladą cerą-beta karoten?

Ja też jestem bladziutka i dobrze mi z tym a co do suplementów to łykam Spirulinę Hawajską dopiero od tygodnia a już czuję efekty, poprawiło mi się samopoczucie i krostki na twarzy szybciej się goją ponad to oczyszcza mi się organizm ,zobaczymy jak będzie dalej
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:34   #753
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Problem z bladą cerą-beta karoten?

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Ja też jestem bladziutka i dobrze mi z tym a co do suplementów to łykam Spirulinę Hawajską dopiero od tygodnia a już czuję efekty, poprawiło mi się samopoczucie i krostki na twarzy szybciej się goją ponad to oczyszcza mi się organizm ,zobaczymy jak będzie dalej
Wiesz zalezy co masz na mysli piszac blada, bo mozna byc bladziutkim <troche> a mozna byc bardzo bladym..a co tego suplementu on poprawia cere tzn.cera wyglada 'zdrowiej' ?
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:37   #754
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Problem z bladą cerą-beta karoten?

Cytat:
Napisane przez Olcia1503 Pokaż wiadomość
Wiesz zalezy co masz na mysli piszac blada, bo mozna byc bladziutkim <troche> a mozna byc bardzo bladym..a co tego suplementu on poprawia cere tzn.cera wyglada 'zdrowiej' ?

Myślę,ze tak bo zawiera Beta Karoten

Głównym składnikiem Spiruliny jest białko - 65%. Wartość ta trzykrotnie przewyższa zawartość białka w mięsie czy nabiale. Organizm potrzebuje białka do budowy komórek ciała jak i do produkcji hormonów, enzymów i przeciwciał. Budulcem do syntezy białka są aminokwasy. Spirulina zawiera zrównoważone proporcje wszystkich ośmiu aminokwasów koniecznych dla rozwoju dorosłego człowieka, oraz dwa następne, istotne dla prawidłowego wzrostu dziecka: argininę i histydynę. Spirulina nie posiada trwałych ścian komórkowych z celulozy dlatego zawarte w niej białka są lepiej przyswajane niż białka zwierzęce czy roślinne.

Spirulina to również bogate źródło beta-karotenu, witaminy E (3 razy więcej niż w kiełkach zbóż), B12, B1, B2, B6. Związki mineralne istotne ze względu na właściwości odtruwające algi to: wapń, fosfor, magnez, żelazo (56 razy więcej niż w szpinaku i 25 razy więcej niż w surowej wątrobie wołowej), cynk, mangan, chrom, potas oraz selen - związki te posiadają bardzo silne właściwości antyutleniające.
Oleje nienasycone spiruliny zawierają do 30% kwasu gamma linolenowego- GLA, występującego również w mleku matek karmiących. Spirulina jest więc najbogatszym źródłem tego kwasu, a porównywany do spiruliny olejek z wiesiołka zawiera jedynie 7-9% GLA. Kwas gamma linolenowy służy do budowy prostaglandyny E1 - hormonu znoszącego stany zapalne organizmu. Kwas GLA regeneruje uszkodzone komórki mózgowe, wspomaga leczenie wysokiego ciśnienia, alergii oraz otyłości. Łagodzi również dolegliwości stawów i choroby skórne.

Intensywny zielononiebieski kolor algi powstaje na skutek dużej ilości pigmentów - chlorofilu, fitocyjaniny i karotenoidów. Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu Spirulina wywiera bardzo korzystny wpływ na procesy krwitwórcze i na ogólną witalność krwi oraz na naturalną florę przewodu pokarmowego. Ogranicza tym samym obecność bakterii gnilnych. Do tego efektu przyczynia się również fitocyjanina. Stymuluje ona proces odnowy krwi, wpływa pobudzająco na budowę szpiku kostnego, wzmacnia system immunologiczny pobudzając do aktywności limfocyty. Fitocyjanina wspiera normalne czynności komórek i działa hamująco na rozwój wszelkich patologicznych zmian (w tym również nowotworowych). Podobne działanie mają również karotenoidy. W Spirulinie jest ich ponad piętnaście (10 razy więcej niż w marchwi), a najważniejszy to beta karoten. Pigmenty te są silnymi przeciwutleniaczami, ich obecność ogranicza rozmiary szkód dokonywanych przez wolne rodniki w komórkach ciała jak i w DNA. Dzięki badaniom przeprowadzonym w USA udowodniono, że dieta bogata w beta karoten zapobiega powstawaniu chorób nowotworowych, redukuje ujemne skutki radioterapii i chemoterapii, poprawia zdolność koncentracji i pamięć oraz wpływa korzystnie na jędrność skóry. Syntetyczne formy beta karotenu tych właściwości nie posiadają.
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:25   #755
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Problem z bladą cerą-beta karoten?

Cytat:
Napisane przez PanzerKitty Pokaż wiadomość
Myślę,ze tak bo zawiera Beta Karoten

Głównym składnikiem Spiruliny jest białko - 65%. Wartość ta trzykrotnie przewyższa zawartość białka w mięsie czy nabiale. Organizm potrzebuje białka do budowy komórek ciała jak i do produkcji hormonów, enzymów i przeciwciał. Budulcem do syntezy białka są aminokwasy. Spirulina zawiera zrównoważone proporcje wszystkich ośmiu aminokwasów koniecznych dla rozwoju dorosłego człowieka, oraz dwa następne, istotne dla prawidłowego wzrostu dziecka: argininę i histydynę. Spirulina nie posiada trwałych ścian komórkowych z celulozy dlatego zawarte w niej białka są lepiej przyswajane niż białka zwierzęce czy roślinne.

Spirulina to również bogate źródło beta-karotenu, witaminy E (3 razy więcej niż w kiełkach zbóż), B12, B1, B2, B6. Związki mineralne istotne ze względu na właściwości odtruwające algi to: wapń, fosfor, magnez, żelazo (56 razy więcej niż w szpinaku i 25 razy więcej niż w surowej wątrobie wołowej), cynk, mangan, chrom, potas oraz selen - związki te posiadają bardzo silne właściwości antyutleniające.
Oleje nienasycone spiruliny zawierają do 30% kwasu gamma linolenowego- GLA, występującego również w mleku matek karmiących. Spirulina jest więc najbogatszym źródłem tego kwasu, a porównywany do spiruliny olejek z wiesiołka zawiera jedynie 7-9% GLA. Kwas gamma linolenowy służy do budowy prostaglandyny E1 - hormonu znoszącego stany zapalne organizmu. Kwas GLA regeneruje uszkodzone komórki mózgowe, wspomaga leczenie wysokiego ciśnienia, alergii oraz otyłości. Łagodzi również dolegliwości stawów i choroby skórne.

Intensywny zielononiebieski kolor algi powstaje na skutek dużej ilości pigmentów - chlorofilu, fitocyjaniny i karotenoidów. Dzięki wysokiej zawartości chlorofilu Spirulina wywiera bardzo korzystny wpływ na procesy krwitwórcze i na ogólną witalność krwi oraz na naturalną florę przewodu pokarmowego. Ogranicza tym samym obecność bakterii gnilnych. Do tego efektu przyczynia się również fitocyjanina. Stymuluje ona proces odnowy krwi, wpływa pobudzająco na budowę szpiku kostnego, wzmacnia system immunologiczny pobudzając do aktywności limfocyty. Fitocyjanina wspiera normalne czynności komórek i działa hamująco na rozwój wszelkich patologicznych zmian (w tym również nowotworowych). Podobne działanie mają również karotenoidy. W Spirulinie jest ich ponad piętnaście (10 razy więcej niż w marchwi), a najważniejszy to beta karoten. Pigmenty te są silnymi przeciwutleniaczami, ich obecność ogranicza rozmiary szkód dokonywanych przez wolne rodniki w komórkach ciała jak i w DNA. Dzięki badaniom przeprowadzonym w USA udowodniono, że dieta bogata w beta karoten zapobiega powstawaniu chorób nowotworowych, redukuje ujemne skutki radioterapii i chemoterapii, poprawia zdolność koncentracji i pamięć oraz wpływa korzystnie na jędrność skóry. Syntetyczne formy beta karotenu tych właściwości nie posiadają.
obszerny temat, a jezeli bede zolta? tyle komentarzy jest na temat beta-karotenu ze ja juz sama nie wiem, nie tylko na temat tego ale tez karotenu marchwi kubusiow tego co to zawiera
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 11:21   #756
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Od 3 miesięcy stosuję różne preparaty które mają mi pomóc w walce z tradzikiem, łojotokiem i zaskórnikami.
Po takim czasie widać już pewne efekty
Moja kuracja :
1. wiesiołek 4-6 kapsułek dziennie
2. wierzbownica 3-4 tabletki na dobę
3.cynk w tabletkach
4. bellissa hydro
5. bratek w postaci naparu
6.pokrzywa również napar
7. czasami uzupełniająca witami z grupy B

Efekty tej terapii są jednakże nie tam gdzie powinny.
Przede wszystkim mój apetyt sie wzmóg i co za tym idzie waga wzrosła.
Moja skóra przyprała lekko żółtawy odcien, zapewne od beta-karotenu w spirulinie z bellissy hydro.
Włosy są silniejsze, bardziej boli depilacja - chyba oznaka że cebulka jest lepiej przytwierdzona - prawdopodobnie dzieki pokrzywie.
Mój niespodziewany efekt i bardzo ulubiony - moj cellulitis sie zmniejszył, pomimo, że troche przytyłam. Oznacza to wzrost jędrności skóry. W tym czasie nie uzywalam zadnych balsamow antycellulitisowach.
Z drugiej jednak strony, niektore partie mojego ciała są nadal bardzo suche.
Przetluszczanie, moja najwieksza zmora - troche sie zmniejszyło na poczatku, ale kiedy zaczelam sie objadac czekolada i pikantnym jedzenie znow sie nasililo. Niestety nie moge sie opanować, zeby nie jesc czekolady ostatnio dzieki temu mam duzo lepszy humor.
Z wypryskami nie mialam generalnie wiekszego problemu, jakas krosta co jakis czas, tendencja sie utrzymuje..pomimo zlej diety
Zaskórniki jak byly tak są ;/
Generalnie skora na twarzy sie troche ujednoliciła, ma zdrowszy odcien, jest bardziej sprezysta i odzywiona.
Generalnie mam duzo lepsze samopoczucie i wiecej energii
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 17:12   #757
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Czy któraś z Was stosowała NOW - EVE Now Foods?
Szukam dobrego preparatu multiwitaminowego i skład jest baaardzo zachęcający, tylko trochę przerażają mnie dawki...

SKŁAD:
Zawartość w 3 tabletkach:
Zawartość
% wartości dziennej

Beta Karoten (jako pro-Witamina A 6mg)
10000 jednostek
200%
Witamina C
300mg
500%
Witamina D
400 jednostek
100%
Witamina E
200 Jednostek
670%
Witamina K
80mcg
100%
Tiamina (Tiamina HCI) (Wit B-1)
25mg
1660%
Ryboflawina (Wit B-2)
25mg
1470%
Niacyna (Wit B-3)
50mg
250%
Witamina B-6 (pirydoksyna HCI)
50mg
2500%
Kwas foliowy
800mcg
200%
Witamina B-12
200mcg
3330%
Biotyna
300mcg
100%
Kwas pantotenowy
50mg
500%
Wapń
500mg
50%
Żelazo (chellat - Ferrochel)
18mg
100%
Jod (z kelpu)
225mcg
150%
Magnez (chellat)
250mg
60%
Cynk (chellat)
20mg
130%
Selen
100mcg
140%
Miedz (chellat)
1mg
50%
Mangan (chellat)
10mg
500%
Chrom (chellavite)
100mcg
80%
Molibden (chellat)
50mcg
70%
Potas
25mg
< 1%
Spirulina hawajska (alga)
250mg
Nieokreślony
Arcydzięgiel chiński ekstrakt (Dong quai 4:1)
100mg
Nieokreślony
Eleuterokok kolczysty (4:1 ekstrakt)
100mg
Nieokreślony
Betaina (HCI)
100mg
Nieokreślony
Enzymy roślinne
100mg
Nieokreślony
Pochrzyn włochaty (6% Diosgenin)
50mg
Nieokreślony
Mleczko pszczele (6% HDA)
50mg
Nieokreślony
Krzem
50mg
Nieokreślony
Izoflawonoidy sojowe 40%
30mg
Nieokreślony
Cholina
25mg
Nieokreślony
Inositol
25mg
Nieokreślony
PABA
25mg
Nieokreślony
Ipriflavone (7-Isopropoxyisoflavone)
25mg
Nieokreślony
Bor (chellat)
1mg
Nieokreślony
Niepokalanek pieprzowy (ekstrakt 10:1)
50mg
Nieokreślony
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler

Edytowane przez Layila
Czas edycji: 2010-01-18 o 17:14
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-18, 19:21   #758
xPaula20x
Zadomowienie
 
Avatar xPaula20x
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: woj.Opolskie
Wiadomości: 1 501
GG do xPaula20x
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kikaczka Pokaż wiadomość
Od 3 miesięcy stosuję różne preparaty które mają mi pomóc w walce z tradzikiem, łojotokiem i zaskórnikami.
Po takim czasie widać już pewne efekty
Moja kuracja :
1. wiesiołek 4-6 kapsułek dziennie
2. wierzbownica 3-4 tabletki na dobę
3.cynk w tabletkach
4. bellissa hydro
5. bratek w postaci naparu
6.pokrzywa również napar
7. czasami uzupełniająca witami z grupy B

Efekty tej terapii są jednakże nie tam gdzie powinny.
Przede wszystkim mój apetyt sie wzmóg i co za tym idzie waga wzrosła.
Moja skóra przyprała lekko żółtawy odcien, zapewne od beta-karotenu w spirulinie z bellissy hydro.
Włosy są silniejsze, bardziej boli depilacja - chyba oznaka że cebulka jest lepiej przytwierdzona - prawdopodobnie dzieki pokrzywie.
Mój niespodziewany efekt i bardzo ulubiony - moj cellulitis sie zmniejszył, pomimo, że troche przytyłam. Oznacza to wzrost jędrności skóry. W tym czasie nie uzywalam zadnych balsamow antycellulitisowach.
Z drugiej jednak strony, niektore partie mojego ciała są nadal bardzo suche.
Przetluszczanie, moja najwieksza zmora - troche sie zmniejszyło na poczatku, ale kiedy zaczelam sie objadac czekolada i pikantnym jedzenie znow sie nasililo. Niestety nie moge sie opanować, zeby nie jesc czekolady ostatnio dzieki temu mam duzo lepszy humor.
Z wypryskami nie mialam generalnie wiekszego problemu, jakas krosta co jakis czas, tendencja sie utrzymuje..pomimo zlej diety
Zaskórniki jak byly tak są ;/
Generalnie skora na twarzy sie troche ujednoliciła, ma zdrowszy odcien, jest bardziej sprezysta i odzywiona.
Generalnie mam duzo lepsze samopoczucie i wiecej energii
wszystko fajnie a nieobawiasz sie łykajac tyle suplemetow ze w jakimś mowe rzie powtarzac składnik i z czymś możesz przedawkowac nielepiej było by Tobie pic herbatke z pokrzywy albo jakis suplemet np skrzypovita, belissa
xPaula20x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 19:56   #759
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Ostatnio zaczęłam brać Zincteral. Dermatolog zalecił mi brać 3 tabletki dziennie. I tu moje pytanie, bo czytałam ulotkę leku, tam napisane jest, że dorośli mają brać zwykle 1-2 tabletki dziennie. Większe dawkowanie istnieje jeśli leczy się ktoś na chorobę Wilsona (ja nie leczę się na nią). Dlaczego więc mam brać aż trzy tabletki? (z czym to jest związane?)
__________________
L A T O
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 20:00   #760
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

A kazał kupić Ci tez miedz? Bo jesli nie to lekarz jest niekompetentny.

Ja bym na Twoim miejscu brala maksymalnie 2 (ja pierwszy tydzien bralam 2, a teraz biore 1)

W tych tabletkach jest najwieksze stezenie cynku sposrod dostepnych w aptekach, a 1 tabletka przekracza trzykrotnie dziennie zapotrzebowanie na cynk (czyli 3 tabletki to ,az 9 krotne przekroczenie)
thefit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 13:50   #761
earring
Raczkowanie
 
Avatar earring
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 467
GG do earring
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Jej, teraz zaczynam się bać. Biorę tylko ten cynk w tabletkach i stosuję Duac raz dziennie. Powinnam zmienić dermatologa? Moja mama mówi, że nie powinnam się przejmować, bo cynku nie da się raczej przedawkować, bo jego nadmiar jest wydalany wraz z kałem.
__________________
L A T O

Edytowane przez earring
Czas edycji: 2010-01-20 o 14:04
earring jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-24, 19:22   #762
mieszko2004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Dziewczyny, tak czytam ten wątek i postanowiłam kupić olej z ogórecznika. Kupiłam hydroskin. Oto skład :
olej z nasion ogórecznika : 400 mg
spirulina 100 mg
do tego troszke witaminy A oraz E

Znalazłam na półce także Merz Spezial. Jest niestety drogi. Czy któraś z was miała z nim do czynienia, czy wart jest swojej ceny? Podaję skład:

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Oem/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]Skład (1 drażetka):
Witamina C 75,00 mg; L-cystyna 30,00 mg; Witamina E (octan) 9,00 mg; B-karoten 0,90 mg; Amid kwasu nikotynowego 10,00 mg; Pantotenian wapnia 3,00 mg; Witamina B2 1,60 mg; Witamina B6 (chlorowodorek) 1,20 mg; Witamina B1, (azotan) 1,20 mg; Witamina A (octan) 1.500 j.m.; Witamina B12 (cyjanokompleks) 2,00 mikro g.; Witamina D3 50,00 j.m.; Biotyna 0,01 mg; Suchy wyciąg z drożdży 100,00 mg; Żelazo (II) fumaran 20,00 mg.
mieszko2004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 17:39   #763
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Dużo spiruliny mają algi, polecam;
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 17:41   #764
Celinaa
Raczkowanie
 
Avatar Celinaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 384
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Ja od 3 tygodni zjadam Oli Femin, zawiera omega 3, 6, 9 i naprawdę rezultaty są świetne. Skóra jest jędrna, nawilżona, rozświetlona, śliczna Polecam. Wcześniej zażywałam Relastan, ale efektów nie widziałam. Przyszłą pielęgnację 'od wewnątrz' chce oprzeć na Pycnogenolu, jako silny antyutleniacz, i Oli Femin, nawilżacz.
Czy któraś z Was zażywała Relastan i widziała jakieś efekty?
__________________

Celinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 18:42   #765
PanzerKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar PanzerKitty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 324
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mieszko2004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tak czytam ten wątek i postanowiłam kupić olej z ogórecznika. Kupiłam hydroskin. Oto skład :
olej z nasion ogórecznika : 400 mg
spirulina 100 mg
do tego troszke witaminy A oraz E

Znalazłam na półce także Merz Spezial. Jest niestety drogi. Czy któraś z was miała z nim do czynienia, czy wart jest swojej ceny? Podaję skład:

[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Oem/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]Skład (1 drażetka):
Witamina C 75,00 mg; L-cystyna 30,00 mg; Witamina E (octan) 9,00 mg; B-karoten 0,90 mg; Amid kwasu nikotynowego 10,00 mg; Pantotenian wapnia 3,00 mg; Witamina B2 1,60 mg; Witamina B6 (chlorowodorek) 1,20 mg; Witamina B1, (azotan) 1,20 mg; Witamina A (octan) 1.500 j.m.; Witamina B12 (cyjanokompleks) 2,00 mikro g.; Witamina D3 50,00 j.m.; Biotyna 0,01 mg; Suchy wyciąg z drożdży 100,00 mg; Żelazo (II) fumaran 20,00 mg.
Kiedyś łykałam Merz ze względu na trądzik, trądziku co prawda nie pozbyłam sie do końca ale ludzie zgodnym hurem głoszą że wyglądam na 20 lat (przy czym mam prawie 28) Ze względu na trądzik własnie od około 6 dobrych lat zajadam się skrzypowitą, humawitem,merz specjalem i bellissą, obecnie łykam spirulinę. I mogę potwierdzić ,że suplementy te wpływają pozytywnie na stan skóry głównie na jędrność i koloryt. Zewnętrznie polecam maske z kwasami Clarena lub peeling kwasem migdałowym
__________________
“Ten, kto przeniósł górę, zaczął od małych kamyków.”



PanzerKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-31, 19:24   #766
norway
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 128
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

zastanawiam sie nad kpnem suplementu i waham się miedzy hydraskin a nutri skin. walcze z celulitem (nawet niezle mi idzie), ale mojej skorze brakuje nawilzenia, robia mi sie suche plamy. chcialabym tez wzmocnic wlosy i paznokcie bo zaczely mi sie rozdwajac od brania antytabletek... co polecacie?

MEGAFYT NUTRISKIN 2 razy dziennie
Skład: (1 kapsułki):
olej z nasion ogórecznika 100mg
olej z nasion wiesiołka 100mg
wyciąg z kiełków pszenicy 100mg
witamina E 5mg
cynk 5mg
kwas pantotenowy 3mg
biotyna 30mcg

HYDROSKIN raz dziennie
olej z nasion ogórecznika 400mg
spirulina (alga morska) 100mg
witamina E 10mg a-TE (100% zalecanego dziennego spożycia)
witamina A 300mcg RE (3,5% zalecanego dziennego spożycia)
__________________
norway jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:29   #767
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

co sądzicie o skłądzie tego preparatu
"młodość"
skład:
octan DL alfa tokoferylu [witaminaE]
palmitynian retinylu [witamina A]
olej arachidowy oraz składniki otoczki kapsułki;
żzelatyna, glicerol


1kapsułka wit A 750ug (trochę inna miara takie inne u)
wit E 100mg

czy jest coś wart ten suplement czy raczej nic?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 12:27   #768
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

hmm...
ktoś tu zagląda?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 12:08   #769
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mmajkaa3 Pokaż wiadomość
co sądzicie o skłądzie tego preparatu
"młodość"
skład:
octan DL alfa tokoferylu [witaminaE]
palmitynian retinylu [witamina A]
olej arachidowy oraz składniki otoczki kapsułki;
żzelatyna, glicerol


1kapsułka wit A 750ug (trochę inna miara takie inne u)
wit E 100mg

czy jest coś wart ten suplement czy raczej nic?
Witaj
już odpowiadam.
W zasadzie skład sprowadza się tylko do dwóch składników wit. A i E. Równie dobrze możesz takie same kupić w osobnych listkach i na pewno taniej Cię to wyniesie. Olej arachidowy jest dobry, ale przecież możesz pochrupać orzeszki.
Według mnie nic porywającego czy nowego.
Pozdrawiam serdecznie
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 13:16   #770
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

moge je nabyc za 1,88zł 30szt
chęść zchrupać a część dodawać do osmetyków
chyba sie nada co?
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 11:12   #771
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Pewnie, za tą cenę możesz się pobawić.
Powodzonka
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-14, 22:22   #772
mmajkaa3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 115
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

to fajnie ciekawe czy cos jeszcze zostało w sklepie dla mnie...
mmajkaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:58   #773
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Hej dziewczyny, mam zamiar zakupić belisse sun (głównie ze względu na obecność beta karotenu).. co polecacie do niej? jakiś capivit, belisse hydro, Merz Special? nie wiem co by pasowało, żeby nie przesadzić.. ? podobno Merz Special jest najskuteczniejszy?

Edytowane przez sallie
Czas edycji: 2010-02-16 o 17:12
sallie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 09:26   #774
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Ja merzc special łykam na włosy i jest naprawdę oki. Z kolei ta belissa jakoś mnie składem nie porywa.
Na włosy polecam też skrzyp z pokrzywą.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-25, 22:43   #775
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

A mój zestaw to:

OMEGA 3 6 9 z Walmarku,
Wapń-Magnez-Cynk z Walmarku,
Koenzym Q10 z Walmarku,
Sensilab Q10 z witaminami w postaci tabletek musujących do picia,
piję herbaty ziołowe (Afrodyta, Sekret piękna, Receptury Natury...)
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:24   #776
marcin222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1
Który skład chemiczny lepszy na włosy ?

Tak jak w temacie.. Chciałem zapytać który skład chemiczny suplementów ma lepszy wpływ na włosy a tak konkretnie może na wyrastanie nowych włosów. Jak byłem mały miałem strasznie gęste włosy.. Teraz mam 16lat i jest ich bardzo niewiele. Może to czynniki hormonalne nie wiem. Wracając do pytania :

1.
  • Betaina HCL 10.00 mg
  • Biotyna 40.00 mcg
  • Chrom (GTF) 25.00 mcg
  • Cynk (glukonian) 10.00 mg
  • Dwuwinian choliny 20.00 mg
  • Inozytol 20.00 mg
  • Jod 80.00 mcg
  • Kompleks hesperydyny 2.00 mg
  • Kwas foliowy 200.00 mcg
  • Kwas pantotenowy 5.00 mg
  • Magnez (chelat aminokwasowy) 25.00 mg
  • Mangan (chelat aminokwasowy) 3.00 mg
  • Miedź (chelat aminokwasowy) 1.50 mg
  • Molibden 10.00 mcg
  • Niacyna 10.00 mg
  • PABA (kwas para-aminobenzoesowy) 5.00 mg
  • Potas (glukonian) 10.00 mg
  • Rutyna 4.00 mg
  • Selen (drożdże) 20.00 mcg
  • Wapń (chelat aminokwasowy) 50.00 mg
  • Witamina A (beta karoten) 1500.00 jm
  • Witamina B1 1.00 mg
  • Witamina B12 2.00 mcg
  • Witamina B2 1.10 mg
  • Witamina B6 1.20 mg
  • Witamina C (z owocami dzikiej róży) 60.00 mg
  • Witamina E (octan d-alfa tokoferolu) 7.00 jm
  • Żelazo (chelat aminokwasowy) 4.00 mg
2.


Tiamina (B1) 100 mg
Ryboflawina (B2) 100 mg
Niacyna (B3) 100 mg
Kwas foliowy (B4) 125 mcg
Kwas pantotenowy (B5) 100 mg
Pirodyksyna (B6) 100 mg
Biotyna (B7) 100 mcg
Cholina (B8) 100 mg
Inozytol (B9) 100 mg
PABA (B10-kwas para-aminobenzoesowy) 100 mg
Cyjanokobolamina (B12) 100

3.

Witamina A (beta karoten) 1,2 mg
Witamina E (octan d-alfa tokoferolu) 10 j.m.
Witamina C (z owocami dzikiej róży) 60 mg
Witamina B1 1,4 mg
Witamina B2 1,6 mg
Witamina B6 2 mg
Witamina B12 1 mcg
Niacyna 1.8 mg
Dwuwinian choliny 20 mg
Inozytol 20 mg
PABA (kwas para-aminobenzoesowy) 5 mg
Biotyna 40 mcg
Kwas pantotenowy 5 mg
Kwas foliowy 150 mcg
Rutyna 4 mg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów 4 mg
Kwercetyna 5 mg
Kompleks hesperdyny 5 mg
Betaina HCL 10 mg
Jod 50 mcg
Wapń(chelat aminokwasowy) 100 mg
Żelazo 8 mg
Magnez (chelat aminokwasowy) 50 mg
Miedź (chelat aminokwasowy) 0,5 mg
Cynk (glukonian) 8 mg
Chrom (GTF) 50 mcg
Selen (drożdże) 40 mcg
Mangan (chelat aminokwasowy) 1 mg
Potas (glukonian) 20 mg
Molibden 80 mcg
Bor 50 mcg
Wanad 10 mcg
Nikiel 30 mcg
Krzem 1 mg
L-Glutation 5 mg
L-Cysteina 20 mg
Bromelaina 25 mg
Liść głogu 10 mg
Ekstrakt z zielonej herbaty 10 mg
Liść pietruszki 50 mg
Owoc śliwy 30 mg
Owoc borówki amerykańskiej 20 mg
Liść oregano 50 mg
Ekstrakt z korzenia imbiru 5 mg

Ja się na tym kompletnie nie znam więc proszę o pomoc.. Ważniejsze są witaminy z grupy B czy jednak może składniki mineralne i witaminy ? ;>

Edytowane przez marcin222
Czas edycji: 2010-03-02 o 20:24 Powód: Brak jednego elementu w treści.
marcin222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:06   #777
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

podnoszęwątek - od pół roku biorę bellisę. szybciej rosną mi włosy i paznokcie, ze skóanie mialam problemow wiec sie nie wypowiem. ale kupilam ją wlansie na wlosy
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 14:17   #778
Marc1n
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: laptop xD
Wiadomości: 49
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

sluchajcie .. w jakich miejscach moge kupic witamine B5 ???
Marc1n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 17:56   #779
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Suplementy, witaminy poprawiające kondycję skóry - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Marc1n Pokaż wiadomość
sluchajcie .. w jakich miejscach moge kupic witamine B5 ???
w aptekach
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 13:44   #780
Nevermind991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 27
Question Rhodiola

Witam chciała bym się coś dowiedzieć na temat tabletek Rhodiola.Może któraś z Pań je używa?Chciała bym poznać opinie na jego temat.

Wskazania do stosowania preparatu Rhodiola:

podnoszenie sprawności intelektualnej, zwłaszcza usprawnianie procesów uczenia się, zapamiętywania i koncentracji,

zwiększanie odporności na stres,

poprawa wydolności fizycznej,

poprawa samopoczucia i wzrost motywacji do pracy.


Skład
Składniki czynne:
standaryzowany wyciąg z korzenia Rhodiola rosea - 200 mg (zawartość rozawiny 3%)
Substancje dodatkowe:
mikrokrystaliczna celuloza, sól sodowa karboksymetylocelulozy (sub. wypełniające);
kwas stearynowy, amorficzny dwutlenek krzemu (nośniki);
hydroksypropylometylocelu loza (sub. do stosowania na powierzchnię).

Dawkowanie
1 tabletka dziennie.
Nie zaleca się stosowania preparatu przed snem.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
Produkt nie może być stosowany przez dzieci poniżej 12. roku życia, kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.
__________________


Kocham Cię Misiu<3

[glamour]662618[/glamour]
Nevermind991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-30 14:37:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.