Walka o zdrowe i piękne włosy część X - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-05, 13:30   #1321
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez silkmoon Pokaż wiadomość
No właśnie, ono jest takie klejące się. Wczoraj spróbowałam nałożyć na całe włosy (rafinowane, z ZSK) rozpuszczone z gliceryną i olejem sezamowym (Lidl) na cieple - strasznie dużo sobie włosów powyrywałam przy tym ;( Nie wiem jeszcze jaki będzie efekt jego działania bo włoski schną. Także na długość nie polecam, na końcówki jeszcze spróbuję (choć jak na razie jojoba rządzi - nie da się z nią chyba przesadzić ).

Redhair Witch - prześliczną fryzurę znalazłaś
Ad. 1 oł, tak ciężko się nakłada na długość? Miałam wizję, że będę je dawać po całości. A jak ze zmywaniem?
Ad. 2 no ba, tylko czy mi na nią włosów starczy

Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Miałam nigdzie nie iść ale chyba zaraz pójdę na zakupy, coby się z takimi włosami ludziom pokazać(swoją drogą, też tak macie, że najładniejsze włosy macie wtedy, kiedy akurat nigdzie nie wychodzicie?)

Też tak mam niestety, w domu wszystko pięknie a jak trzeba gdzieś między ludzi iść to czasami muszę myć dwukrotnie. Plus po wyjściu z domu puszenie, strąki, wiatr, deszcz, mgła, te sprawy.
Więc ostatnio już mnie szlag trafił i uczę się robić warkocze, messy bun itp. Przez kilka lat nosiłam TYLKO rozpuszczone i to była masakra, pół dnia w łazience i wieczne próby reanimacji.

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
a ja się będę upierać przy swoim że włosy falowane/ kręcone wyglądają lepiej jak są wycieniowane I nie musi być mega stopniowanie czy cieniowanie na całej głowie ale loki lepiej definiują i nabierają od razu lepszego kształtu.
Nie wycieniowane wyglądają ciężko Co nie zmienia faktu że włosy masz boskie
Wiadomo Tylko mnie osobiście bardziej podoba się styl "rozpuściłam warkocz", niestety dojrzewam do myśli, że na moich włosach to niewykonalne (brak odpowiedniej jedwabistości) , pracochłonne (góra się prostuje) i nietwarzowe (topielica z twarzą setera irlandzkiego)

Powtórzyłam zabieg mgiełkowo-spirulinowo-żelowy, czekam.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:43   #1322
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Dziewczyny, jak pozbyc sie tych glupich zakoli ? nie moge przez to wziac wlosow,czy grzywki do góry, nie moge ich normalnie wlozyc do kucyka bo to nieladnie wyglada... jedna strona jest koszmarna te krótkie wloski tak stoja i nic nie chca urosnac... psikałam na nie jantarem ale nic efektu zero... nie chca one rosnac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 55.jpg (31,6 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 544.jpg (42,4 KB, 46 załadowań)
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:45   #1323
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak pozbyc sie tych glupich zakoli ? nie moge przez to wziac wlosow,czy grzywki do góry, nie moge ich normalnie wlozyc do kucyka bo to nieladnie wyglada... jedna strona jest koszmarna te krótkie wloski tak stoja i nic nie chca urosnac... psikałam na nie jantarem ale nic efektu zero... nie chca one rosnac
drożdże?
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:46   #1324
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

a ja bylam dzis u fryzjera
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:51   #1325
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Na ludziach tzn jak? Ochotników raczej nie zbierają :P nie puszczaja też chyba w obieg niesprawdzonych pytam poważnie, bo mało to wyjaśnia


a ja wczoraj na noc nałożyłam kokos (ominęłam nasadę włosów przez moją tłustą skórę i przyklapnięcie), na końce (czyli wyszło prawie 3/4 długości ) maść sutkowa, a na skalp wcierkę.
Rano spięłam włosy i wyleciałam psa wyprowadzić. Do tego jeszcze 0 makijażu. I co, oczywiście spotkałam samych znajomych, wszyscy mi się przyglądali, jedna osoba spytala czy włosy farbowałam, bo jakiś inny kolor mają powiedziałam, że odżywkę nałożylam wolałam się nie zagłębiać, a pewnie i tak mi nie uwierzyli tylko myśleli, że nie umyłam głowy :wstydnis:
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 13:53   #1326
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez alex1989 Pokaż wiadomość
drożdże?
pije .. 17 dzień będzie. moze jakies inne wcierki dadzą rade na to ?
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..

ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:02   #1327
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

przed fryzjerem i po wlosy na drugim zdjeciu sa bardzo podwiniete na szczotke, faktycznie nie sa tak krotkie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1190227.jpg (69,6 KB, 82 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1190233.jpg (49,2 KB, 90 załadowań)
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 14:03   #1328
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
a ja bylam dzis u fryzjera
Bardzo źle?

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Rano spięłam włosy i wyleciałam psa wyprowadzić. Do tego jeszcze 0 makijażu. I co, oczywiście spotkałam samych znajomych, wszyscy mi się przyglądali, jedna osoba spytala czy włosy farbowałam, bo jakiś inny kolor mają powiedziałam, że odżywkę nałożylam wolałam się nie zagłębiać, a pewnie i tak mi nie uwierzyli tylko myśleli, że nie umyłam głowy :wstydnis:
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:06   #1329
xxxJuanaxxx
Wtajemniczenie
 
Avatar xxxJuanaxxx
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 482
GG do xxxJuanaxxx
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez silkmoon Pokaż wiadomość
Widziałam kosmetyki Marionu w tym Herbapolu na Szewskiej, ale jestem ślepa - nie wiem czy dokładnie to była ta maska (były jakieś saszetki).

o dzięki śliczne sprawdzę w przyszłym tygodniu

i właśnie zauważyłam Twój podpis. Ja będę składać zamówienie na ZSK w kwietniu, jeżeli chcesz możesz się dołączyć, zawsze mniej wyszłoby za przesyłkę
xxxJuanaxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:07   #1330
Mrs Whisper
Raczkowanie
 
Avatar Mrs Whisper
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 283
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
No witaj
O olejach jest cały wątek dla "zielonych" https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364 ogólnie dostaniesz je w spożywczym, kosmetycznym, sklepach ze zdrową żywnością, sklepach internetowych z półproduktami jak Mazidła, Zrób Sobie Krem ale na początek chyba najlepiej zainwestować w jakąś oliwę z oliwek (którą w razie czego zużyjesz do smażenia) albo np. oliwkę Babydream fur Mama z Rossmanna (którą chyba wszyscy polecają... a i do ciała się nada).
Nawilżać na początek tym co znajdziesz w domu - miodem, aloesem (można wycisnąć sok z żywego), kupić za grosze glicerynę, żel aloesowy lub pantenolowy - mieszać to z olejem i trzymać kilka godz na głowie i obserwować efekty PO.
Odżywka zawsze się przyda (zarówno do spłukiwania jak i bez) tylko wybieraj sensowne składowo tj. nienafaszerowane silikonami (poczytaj wątek, różne nazwy się przewijają a jak coś to pytaj).
A w ogóle czego używasz teraz?
Okej, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. W domu znalazłam naturalną oliwkę do masażu z olejem z oliwek z ziai, nada się? Jutro rano będę myła włosy, więc wieczorem potraktuję je oliwką i prześpię się z nią na włosach. Mam jeszcze jedno dręczące mnie pytanie - jeśli włosy szybko się przetłuszczają to może darować sobie olejowanie tuż przy skórze głowy? Bo bardzo się boję, że po tych zabiegach moje włosy staną się jeszcze bardziej podatne na przetłuszczanie. Nie znoszę tego, więc się martwię.
Poza tym jak stosować na nie miód? Czy po nałożeniu miodu na końcówki spłukiwać włosy? Co do twojego ostatniego pytania... Cóż, nie używam odżywek, żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych, czasem sięgnę po piankę lub lakier, ale mam wrażenie, że lakier niszczy mi włosy. Szampony najczęściej stosuję z Garniera dla włosów przetłuszczających się; czasem z dodatkiem kwiatu lipy.

Edytowane przez Mrs Whisper
Czas edycji: 2012-04-05 o 14:08
Mrs Whisper jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:11   #1331
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
przed fryzjerem i po wlosy na drugim zdjeciu sa bardzo podwiniete na szczotke, faktycznie nie sa tak krotkie
Ładne masz teraz po podcięciu włosy, błyszczą się nawet bardziej.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 14:14   #1332
maneo444
Zakorzenienie
 
Avatar maneo444
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 6 293
GG do maneo444
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

sprobuje zrobic jutro moze zdjecie nie podwinietych

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 15:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Bardzo źle?



bylam u mojej fryzjerki co do niej chodze od kilku lat juz z dlugosci jest w porzadku, bo troszeczke mialam zniszczone trzeba bylo podciac, ale zrobilam sobie grzywke prosta nie moge sie przyzwyczaic
__________________

maneo444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:37   #1333
sharron
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 190
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

5 ostatnie stron które napisałyście,nadrobię wieczorem,bo zalatana jestem. Nie wiem czy któraś już pisała,ale Święta,więc wcinajmy rzeżuchę!!!

Wzmacnianie włosów: pół szklanki soku z rzeżuchy wetrzeć w mokre, umyte włosy, owinąć głowę folią, na to założyć ręcznik. Trzymać pół godziny. Spłukać. (co o tym myślicie?)

Swój ostry smak rzeżucha zawdzięcza obecności glikozydu izosiarkocyjanowego, czyli w skrócie mówiąc - siarki. Pierwiastek ten znany jest z tego, że wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu. Poprzez krew pobudza skórę i cebulki włosowe do energicznej produkcji. Tak samo działa sok z rzeżuchy wcierany we włosy.


Jeść to jemy,na potęgę! Ale co sądzicie o tym wcieraniu?
__________________
żyjmy chwilą.
Na youtube http://www.youtube.com/user/TheKosmetyka
sharron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 14:43   #1334
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak pozbyc sie tych glupich zakoli ? nie moge przez to wziac wlosow,czy grzywki do góry, nie moge ich normalnie wlozyc do kucyka bo to nieladnie wyglada... jedna strona jest koszmarna te krótkie wloski tak stoja i nic nie chca urosnac... psikałam na nie jantarem ale nic efektu zero... nie chca one rosnac
Na zakolach włoski są zminiaturyzowane, spróbuj wcierek, sok z czarnej rzodkwi, pokrzywy albo ampułki Vichy dercos (ale są drogie).
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:02   #1335
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Mrs Whisper Pokaż wiadomość
Okej, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. W domu znalazłam naturalną oliwkę do masażu z olejem z oliwek z ziai, nada się? Jutro rano będę myła włosy, więc wieczorem potraktuję je oliwką i prześpię się z nią na włosach. Mam jeszcze jedno dręczące mnie pytanie - jeśli włosy szybko się przetłuszczają to może darować sobie olejowanie tuż przy skórze głowy? Bo bardzo się boję, że po tych zabiegach moje włosy staną się jeszcze bardziej podatne na przetłuszczanie. Nie znoszę tego, więc się martwię.
Poza tym jak stosować na nie miód? Czy po nałożeniu miodu na końcówki spłukiwać włosy? Co do twojego ostatniego pytania... Cóż, nie używam odżywek, żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych, czasem sięgnę po piankę lub lakier, ale mam wrażenie, że lakier niszczy mi włosy. Szampony najczęściej stosuję z Garniera dla włosów przetłuszczających się; czasem z dodatkiem kwiatu lipy.
Spróbuj oliwkę Może przypasuje Pewnie jest na parafinie?
Jak się przetłuszczają, to nie musisz nakładać na skórę głowy ale możesz spróbować, choć niekoniecznie oliwkę (jeśli jest na parafinie) Być może nawilżanie skóry pomoże z przetłuszczaniem
Większość pianek i lakierów wysusza włoski (alkohol). Fajnie byłoby, gdybyś spróbowała delikatniejszych szamponów (Babydream, Hipp) , te na SLSie mogą dodatkowo doprowadzać do przetłuszczenia

---------- Dopisano o 16:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez sharron Pokaż wiadomość
5 ostatnie stron które napisałyście,nadrobię wieczorem,bo zalatana jestem. Nie wiem czy któraś już pisała,ale Święta,więc wcinajmy rzeżuchę!!!

Wzmacnianie włosów: pół szklanki soku z rzeżuchy wetrzeć w mokre, umyte włosy, owinąć głowę folią, na to założyć ręcznik. Trzymać pół godziny. Spłukać. (co o tym myślicie?)

Swój ostry smak rzeżucha zawdzięcza obecności glikozydu izosiarkocyjanowego, czyli w skrócie mówiąc - siarki. Pierwiastek ten znany jest z tego, że wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu. Poprzez krew pobudza skórę i cebulki włosowe do energicznej produkcji. Tak samo działa sok z rzeżuchy wcierany we włosy.


Jeść to jemy,na potęgę! Ale co sądzicie o tym wcieraniu?
Hm...no ciekawe
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:11   #1336
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić Dzisiaj mam najładniejsze, najbardziej błyszczące i najbardziej miękkie włosy odkąd pamiętam Wczoraj po raz pierwszy nałożyłam olej sezamowy i jestem pod ogromnym wrażeniem, bo po jednym użyciu zbyt dużo nie oczekiwałam a tu proszę Miałam nigdzie nie iść ale chyba zaraz pójdę na zakupy, coby się z takimi włosami ludziom pokazać(swoją drogą, też tak macie, że najładniejsze włosy macie wtedy, kiedy akurat nigdzie nie wychodzicie?)
to musze miec sezama

tez tak mam

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Ja prostowałam włosy przez kilka lat i nie potrafiłam przestac. Pamietam, jak inne wizażanki mnie namawiały do rzucenia prostownicy, ale ja tam wiedziałam swoje
oj pamiętam byłam jedną z tych wizażanek

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
przed fryzjerem i po wlosy na drugim zdjeciu sa bardzo podwiniete na szczotke, faktycznie nie sa tak krotkie
bardzo ładne włoski,a konce od razu zdrowsze

xxxJuanaxxx - nie widziałam maseczki do brazowych z mariona, była tylko jedna saszetka tego do czeronych

allee! za to nie wiem czy nie widziałam tych maseczek a galerii krk w drogerio aptece, bo moja mama chyba wtedy kupowała wersje dla czerwonych, ale głowy nie dam, tylko coś mi swita :P


a co myslicie gdybym uzyła na niefarbowane włosy ta maseczke mariona, ale do blond? jak myślicie wpłynie to na kolor jakoś jakie sa zagrożenia?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-04-05 o 15:12
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:18   #1337
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Mrs Whisper Pokaż wiadomość
Okej, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. W domu znalazłam naturalną oliwkę do masażu z olejem z oliwek z ziai, nada się? Jutro rano będę myła włosy, więc wieczorem potraktuję je oliwką i prześpię się z nią na włosach. Mam jeszcze jedno dręczące mnie pytanie - jeśli włosy szybko się przetłuszczają to może darować sobie olejowanie tuż przy skórze głowy? Bo bardzo się boję, że po tych zabiegach moje włosy staną się jeszcze bardziej podatne na przetłuszczanie. Nie znoszę tego, więc się martwię.
Poza tym jak stosować na nie miód? Czy po nałożeniu miodu na końcówki spłukiwać włosy? Co do twojego ostatniego pytania... Cóż, nie używam odżywek, żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych, czasem sięgnę po piankę lub lakier, ale mam wrażenie, że lakier niszczy mi włosy. Szampony najczęściej stosuję z Garniera dla włosów przetłuszczających się; czasem z dodatkiem kwiatu lipy.
Zależy co ta Ziaja ma w składzie?
Powiadają, że olejowanie może unormować przetluszczanie skóry głowy - ja mam suchą więc się nie wypowiem z autopsji - ale faktycznie na początek lepiej olejować od ucha w dół. Dojdziesz do wprawy, zobaczysz co służy włosom to poeksperymentujesz
Miód (naturalny!) najlepiej używać po umyciu jako odżywkę - nie podgrzewać, rozmieszać z wodą i nałożyć na włosy, potrzymać godzinę, pół, czy ileś tam i spłukać samą wodą. Ja mieszałam z odżywką bo sam w sobie jest grudkowaty i twardy a z wodą mi spływał. Ale szczerze mówiąc nie robił u mnie szału. Acha, ponoć regularnie stosowany może rozjaśniać.
Lakiery chyba są na alkoholu więc niszczą ewidentnie... Ja swój wywaliłam Pianki też nie lepsze.
W jakąś odżywkę warto zainwestować bo szampon sam z siebie włosów nie odżywi. Ostatnio hitem na Wizażu są: Isana z olejem babassu, Garnier awokado i karite, Alterra morela i pszenica albo granat i coś tam, Fructis nutri-gładki i volume restructure. Wszystkie mają fajne składy.

Cytat:
Napisane przez maneo444 Pokaż wiadomość
bylam u mojej fryzjerki co do niej chodze od kilku lat juz z dlugosci jest w porzadku, bo troszeczke mialam zniszczone trzeba bylo podciac, ale zrobilam sobie grzywke prosta nie moge sie przyzwyczaic
Ładnie wyszło

Ja w końcu sobie pocieniowałam odrobinę, wyszło nieźle, długość bez zmian ale objętość większa.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:36   #1338
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Co polecacie z Mariona? Wczoraj w Maczku oglądałam ich włosowe kosmetyki ale nie wiedziałam na co się zdecydować, bo nie ma tam możliwości spokojnego poczytania składów, tylko przez szybkę pogapić się można
Polecam serum z olejkiem arganowym
Cytat:
Napisane przez pluskotka Pokaż wiadomość
No jak to na czym? Na ludziach. To nie zwierzęta będą używać te kosmetyki, więc czemu one winne? Ja sama używam niektórych kosmetyków testowanych na zwierzętach, ale chyba czas to zmienić.
Firma Pharmaceris jako jedyny w Polsce i jeden z niewielu na świecie producentów kosmetyków prowadzi własne badania in vitro (na hodowlach komórek ludzkiej skóry). Umożliwiają one obserwację i analizę działania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach na komórki skóry. Drugim obszarem badań są badania in vivo (aplikacyjne), które pozwalają ocenić wpływ preparatów na skórę. Mam od nich kremy do twarzy i szampon, jestem zadowolona
Inne firmy mogłyby z nich brać przykład zamiast robić testy na zwierzętach.
Cytat:
Napisane przez sharron Pokaż wiadomość
5 ostatnie stron które napisałyście,nadrobię wieczorem,bo zalatana jestem. Nie wiem czy któraś już pisała,ale Święta,więc wcinajmy rzeżuchę!!!

Wzmacnianie włosów: pół szklanki soku z rzeżuchy wetrzeć w mokre, umyte włosy, owinąć głowę folią, na to założyć ręcznik. Trzymać pół godziny. Spłukać. (co o tym myślicie?)

Swój ostry smak rzeżucha zawdzięcza obecności glikozydu izosiarkocyjanowego, czyli w skrócie mówiąc - siarki. Pierwiastek ten znany jest z tego, że wzmacnia włosy, zapobiega ich wypadaniu. Poprzez krew pobudza skórę i cebulki włosowe do energicznej produkcji. Tak samo działa sok z rzeżuchy wcierany we włosy.

Jeść to jemy,na potęgę! Ale co sądzicie o tym wcieraniu?
A mój TŻ pojechał do UK na farmę rzeżuchy

W ogóle kupiłam dzisiaj odżywkę Isana z bobassu - będę próbować myć nią głowę. Poza odżywką maseczkę GlissKura taką w małej tubce, wybrałam żółtą wersję, bo mam sporo tych różnych olejków. W ogóle podoba mi się ta żółta seria GlissKura, chyba się skuszę na odzywkę albo ten psikacz co kilka z Was kupowało

No i pomimo, że jestem w rodzinnym domu już od dwóch dni, wciąż nie spróbowałam olejowania
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 15:46   #1339
Lethie
Zadomowienie
 
Avatar Lethie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lubuskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

BlackBerry dziękuje za odpowiedź, to muszę odwiedzić okulistę


Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
a ja wczoraj na noc nałożyłam kokos (ominęłam nasadę włosów przez moją tłustą skórę i przyklapnięcie), na końce (czyli wyszło prawie 3/4 długości ) maść sutkowa, a na skalp wcierkę.
Rano spięłam włosy i wyleciałam psa wyprowadzić. Do tego jeszcze 0 makijażu. I co, oczywiście spotkałam samych znajomych, wszyscy mi się przyglądali, jedna osoba spytala czy włosy farbowałam, bo jakiś inny kolor mają powiedziałam, że odżywkę nałożylam wolałam się nie zagłębiać, a pewnie i tak mi nie uwierzyli tylko myśleli, że nie umyłam głowy :wstydnis:
ja też mam takie szczęście, dzisiaj znowu dostałam paczkę z poczty, myślałam, że będę musiała po nią iść, ale nie, o 9 obudził mnie domofon i się okazuje, że listonosz ją ma, no to musiałam mu otworzyć, i jak zwykle nie dość, że znowu jakiś młody facet to ja z olejem na głowie, zaspana, w piżamce, na boso mu otworzyłam normalnie sam sex

Pierwszy raz stuningowałam dzisiaj maskę moimi półproduktami, dałam do biowaxa: keratynę, elastynę, d-panthenol i aloes, na to czepek i ręcznik, zmyłam po ok 1h i co??? włosy pięknie się układają, są miękkie, puszyste ale nie spuszone i się błyszczą a już je straszyłam nożyczkami
teraz idę robić psikacz według przepisu Anwen, jak myślicie ile mogę go trzymać bez konserwantów, 1 tydzień?
__________________
20.01.2012 - pierwszy krok do zdrowych, pięknych i długich włosów Typ: 2A
3.12.12 : 44cm CEL: 60 cm


Moje włosy
Lethie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-05, 16:02   #1340
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak pozbyc sie tych glupich zakoli ? nie moge przez to wziac wlosow,czy grzywki do góry, nie moge ich normalnie wlozyc do kucyka bo to nieladnie wyglada... jedna strona jest koszmarna te krótkie wloski tak stoja i nic nie chca urosnac... psikałam na nie jantarem ale nic efektu zero... nie chca one rosnac
Loxon 5%, codziennie wieczorem, za miesiąc, półtora powinno być ok po Loxonie nie tylko masz nowe wlosy, ale wzrost wyraźnie szybszy
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:03   #1341
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

znalazłam coś o tej rzeżusze:
"Rzeżucha zdaje się dobrze działać na tłuste włosy, ponieważ jest bogata w żelazo i fosfor, jak również witaminy A, C i E.
1.
Zmiksować dużą garść świeżej rzeżuchy ze szklanką wody mikserem na jednolitą papkę. Przy długich włosach, może być konieczne użycie dwóch garści rzeżuchy.
2.
Podgrzać miksturę na kuchence do momentu zagotowania i gotować przez 10 minut.
3.
Odcedzić płyn; rzeżuchę wyrzucić.
4.
Zostawić płyn do wystygnięcia. Nie stosować odżywki na gorąco, by nie poparzyć skóry głowy.
5.
Użyć bawełnianej kulki lub bezpośrednio rozprowadzić miksturę na świeżo umytych włosach. Przed aplikacją odżywki należy odcisnąć jak najwięcej niepotrzebnej wody.
6.
Zostawić miksturę na włosach na 20 minut.
UWAGA:
Najlepsza może okazać się aplikacja płynu na włosy bezpośrednio pod prysznicem, tak, aby uniknąć nadmiernego kapania. Moja przyjaciółka umyła włosy, wyłączyła prysznic, odcisnęła tyle wody, ile się tylko dało, a następnie, wciąż stojąc pod prysznicem, rozprowadziła miksturę na głowie.
7.
Po 20 minutach spłucz miksturę z włosów letnią wodą, aż do chłodnej. Owiń włosy ręcznikiem, nałóż bardzo lekką, nietłustą odżywkę i jeśli to tylko możliwe, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu."

która chętna na testy?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:04   #1342
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Dzięki Vision!

pewnie są też inne sposoby, bo jest więcej firm nietestujących niż tylko Pharmaceris ale wyjaśnienie super.
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:08   #1343
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Szczerze mówiąc to pierwszy raz spotkałam się aby jakaś firma w ten sposób testowała swoje kosmetyki. Może jest ich więcej, kto wie
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:10   #1344
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

w ten sposób to może nie, ale na liście Pety odnosnie firm, które nie testują jest więcej pozycji, więc jakoś muszą to zastępować, byłam ciekawa jak
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:12   #1345
ewcia1807
Zakorzenienie
 
Avatar ewcia1807
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Białogard
Wiadomości: 11 587
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez Lethie Pokaż wiadomość
ja też mam takie szczęście, dzisiaj znowu dostałam paczkę z poczty, myślałam, że będę musiała po nią iść, ale nie, o 9 obudził mnie domofon i się okazuje, że listonosz ją ma, no to musiałam mu otworzyć, i jak zwykle nie dość, że znowu jakiś młody facet to ja z olejem na głowie, zaspana, w piżamce, na boso mu otworzyłam normalnie sam sex

Pierwszy raz stuningowałam dzisiaj maskę moimi półproduktami, dałam do biowaxa: keratynę, elastynę, d-panthenol i aloes, na to czepek i ręcznik, zmyłam po ok 1h i co??? włosy pięknie się układają, są miękkie, puszyste ale nie spuszone i się błyszczą a już je straszyłam nożyczkami
teraz idę robić psikacz według przepisu Anwen, jak myślicie ile mogę go trzymać bez konserwantów, 1 tydzień?


Chyba do 2 tygodni w lodówce, jak się nie mylę
__________________
CG od 30.09.2011
Olejowanie od 11.11.2011


28-...-36-37-38-39-40-41-42-43-44-45-46 -47-48-49-50 ... 60

Zapraszam na mojego kosmetycznego bloga: www.kosmetyczny-raj.blogspot.com
ewcia1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:13   #1346
ejzii
Rozeznanie
 
Avatar ejzii
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 949
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Loxon 5%, codziennie wieczorem, za miesiąc, półtora powinno być ok po Loxonie nie tylko masz nowe wlosy, ale wzrost wyraźnie szybszy
przeczytalam ze mozna to dostac u dermatologa z takim problemem nie bede do dermatologa szla.. i ze po 6 miesiacach wlosy te co urosly wypadaja ; o
uzywalas tego? wiesz cos wiecej na ten temat?
__________________
Aparatka - góra: 28.04.2011; dół: 02.06.2011
WŁOSOMANIACZKA.
`bo gdy kochamy zawsze pragniemy być lepsi niż jesteśmy..


Edytowane przez ejzii
Czas edycji: 2012-04-05 o 16:18
ejzii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 16:59   #1347
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Do ejzi, zastanów się nad Loxonem - ma on dosyć nieprzyjemne skutki uboczne, mam podobny problem do Ciebie i wiem że po niego nie sięgne .

Przespałam noc w ciasnym warkoczu, włosy przepięknie pofalowały a co dziwne, efekt trzyma się od rana a na moich prostych jak druty włosach ciężko o jakąkolwiek stylizację, bo wszystko opada. Zaintrygowałyście mnie tym sezamem, na dozie/ helfach go nie widziałam - dobrze zrozumiałam że jest dostępny w lidlu? W jakiej cenie?
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 17:16   #1348
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez pluskotka Pokaż wiadomość
No to właśnie o tym mowa U mnie też jakiegoś większego szału nie robi, ale myje dobrze. A drobinki to oczywista chłyt martetindody
Tylko zastanawia mnie ten ammonium lauryl sulfate w składzie, bo to odpowiednik sodium lauryl sulfate, prawda? Więc wychodzi na to, że silny detergent.
ALS jest podobne do SLeS, ale uznawany jest przez niektóre firmy eko i znajduję się w niektórych naturalnych kosmetykach

Cytat:
Napisane przez silkmoon Pokaż wiadomość
No właśnie, ono jest takie klejące się. Wczoraj spróbowałam nałożyć na całe włosy (rafinowane, z ZSK) rozpuszczone z gliceryną i olejem sezamowym (Lidl) na cieple - strasznie dużo sobie włosów powyrywałam przy tym ;( Nie wiem jeszcze jaki będzie efekt jego działania bo włoski schną. Także na długość nie polecam, na końcówki jeszcze spróbuję (choć jak na razie jojoba rządzi - nie da się z nią chyba przesadzić ).
Są dziewczyny, które sobie bardzo chwalą to masełko na całe włoski, np. Jigoku.
Ja mam tylko próbkę, dlatego testuję na końcówki

Cytat:
Napisane przez ejzii Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak pozbyc sie tych glupich zakoli ? nie moge przez to wziac wlosow,czy grzywki do góry, nie moge ich normalnie wlozyc do kucyka bo to nieladnie wyglada... jedna strona jest koszmarna te krótkie wloski tak stoja i nic nie chca urosnac... psikałam na nie jantarem ale nic efektu zero... nie chca one rosnac
Polecam wodę brzozową lub wcierkę Joanny Rzepa U mnie spowodowały wysyp bejbików i przyspieszyły porost

Cytat:
Napisane przez Mrs Whisper Pokaż wiadomość
Okej, dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź. W domu znalazłam naturalną oliwkę do masażu z olejem z oliwek z ziai, nada się? Jutro rano będę myła włosy, więc wieczorem potraktuję je oliwką i prześpię się z nią na włosach. Mam jeszcze jedno dręczące mnie pytanie - jeśli włosy szybko się przetłuszczają to może darować sobie olejowanie tuż przy skórze głowy? Bo bardzo się boję, że po tych zabiegach moje włosy staną się jeszcze bardziej podatne na przetłuszczanie. Nie znoszę tego, więc się martwię.
Poza tym jak stosować na nie miód? Czy po nałożeniu miodu na końcówki spłukiwać włosy? Co do twojego ostatniego pytania... Cóż, nie używam odżywek, żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych, czasem sięgnę po piankę lub lakier, ale mam wrażenie, że lakier niszczy mi włosy. Szampony najczęściej stosuję z Garniera dla włosów przetłuszczających się; czasem z dodatkiem kwiatu lipy.
Ja mam przetłuszczające, ale nakładam niektóre oleje na skórę głowy. Są takie, które mogą zmniejszyć przetłuszczanie

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Ja w końcu sobie pocieniowałam odrobinę, wyszło nieźle, długość bez zmian ale objętość większa.
Pokaż zdjęcia


Miałam napisać jak tam karite i muszę przyznać, że włoski ładnie wytrzymują, nie zbijają się w kolonie. Tylko wydaję mi się, że jako stylizator może być jednak za ciężkie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 17:19   #1349
Ainnel
Zadomowienie
 
Avatar Ainnel
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 631
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

izus, a pytałaś może mamę gdzie można dostać tę odżywkę, o której wczoraj pisałaś?
__________________
some days I'm still fighting to walk towards the light



Ainnel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-05, 17:24   #1350
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy część X

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
znalazłam coś o tej rzeżusze:
"Rzeżucha zdaje się dobrze działać na tłuste włosy, ponieważ jest bogata w żelazo i fosfor, jak również witaminy A, C i E.
1.
Zmiksować dużą garść świeżej rzeżuchy ze szklanką wody mikserem na jednolitą papkę. Przy długich włosach, może być konieczne użycie dwóch garści rzeżuchy.
2.
Podgrzać miksturę na kuchence do momentu zagotowania i gotować przez 10 minut.
3.
Odcedzić płyn; rzeżuchę wyrzucić.
4.
Zostawić płyn do wystygnięcia. Nie stosować odżywki na gorąco, by nie poparzyć skóry głowy.
5.
Użyć bawełnianej kulki lub bezpośrednio rozprowadzić miksturę na świeżo umytych włosach. Przed aplikacją odżywki należy odcisnąć jak najwięcej niepotrzebnej wody.
6.
Zostawić miksturę na włosach na 20 minut.
UWAGA:
Najlepsza może okazać się aplikacja płynu na włosy bezpośrednio pod prysznicem, tak, aby uniknąć nadmiernego kapania. Moja przyjaciółka umyła włosy, wyłączyła prysznic, odcisnęła tyle wody, ile się tylko dało, a następnie, wciąż stojąc pod prysznicem, rozprowadziła miksturę na głowie.
7.
Po 20 minutach spłucz miksturę z włosów letnią wodą, aż do chłodnej. Owiń włosy ręcznikiem, nałóż bardzo lekką, nietłustą odżywkę i jeśli to tylko możliwe, pozwól włosom wyschnąć na powietrzu."

która chętna na testy?

E tam, za duzo babraniny, a rzeżuchę lepiej zjeść, smaczna jest

A na wlosy biosiarkę
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Biosiarka/214
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.