Zespół jelita drażliwego - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-01, 14:07   #751
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez moniaicolinek Pokaż wiadomość
hej.jestem rok po urodzeniu dziecka,i od ok 10msc mam prawie codziennie bole podbrzusza i straszne wzdecia czasami ludzie mnie pytaja czy jestem znow w ciazy.nie mam problemow z zaparciami ani biegunka.pare msc temu bylam u lekarza i powiedzial ze ze to zespol drazliwego jelita i dal mi taki lek juz nie pamietam dokladnie nazwy ale chyba debramit ale nic mi nie przeszlo.czy komus z was objawia sie to w podobny sposob???czy myslicie ze powinnam pojsc z tym do gastrologa.dziekuje z gory za podpowiedzi
Powinnas przede wszystkim zrobic badania. Ten lekarz musial byc chyba chory na glowe, ze zdiagnozowal ci to na "piekne oczy". Musisz zrobic badania by wykluczuc inne choroby (celiakie, alergie, cronha, raka, candidie itd).
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 16:23   #752
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Powinnas przede wszystkim zrobic badania. Ten lekarz musial byc chyba chory na glowe, ze zdiagnozowal ci to na "piekne oczy". Musisz zrobic badania by wykluczuc inne choroby (celiakie, alergie, cronha, raka, candidie itd).

Popieram!

Na jakiej podstawie on to w ogóle stwierdził???!!!
Tym bardziej,ze nie masz typowych obiawów w postaci zaparc czy biegunki, a wzdety brzuch nie musi swiadczyc o IBS i zapewne nie śiwadczy.
Zrób badania.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 17:03   #753
moniaicolinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita drażliwego

to byl lekarz ogolny poszlam do niego bo najpierw zglosilam sie do ginekologa zrobilam usg cytologie i lekarz mi powiedzial ze wszystko jest ok a myslalam ze to sprawy ginekologiczne,wiec poszlam do ogolnego ktory powiedzial ze to zespol drazliwego jelita poniewaz mam zabuzenia flory bakteryjnej po przebytych wielu kuracjach antybiotykowych.
moniaicolinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 17:17   #754
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez moniaicolinek Pokaż wiadomość
to byl lekarz ogolny poszlam do niego bo najpierw zglosilam sie do ginekologa zrobilam usg cytologie i lekarz mi powiedzial ze wszystko jest ok a myslalam ze to sprawy ginekologiczne,wiec poszlam do ogolnego ktory powiedzial ze to zespol drazliwego jelita poniewaz mam zabuzenia flory bakteryjnej po przebytych wielu kuracjach antybiotykowych.
To nie zaburzenie flory tylko moze byc candidia. Idz zrob sobie odplatnie test na obecnosc candidii w kale. To jest niedrogie.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-01, 17:27   #755
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez moniaicolinek Pokaż wiadomość
to byl lekarz ogolny poszlam do niego bo najpierw zglosilam sie do ginekologa zrobilam usg cytologie i lekarz mi powiedzial ze wszystko jest ok a myslalam ze to sprawy ginekologiczne,wiec poszlam do ogolnego ktory powiedzial ze to zespol drazliwego jelita poniewaz mam zabuzenia flory bakteryjnej po przebytych wielu kuracjach antybiotykowych.

Lekarz ogólny chyba niewielkie ma pojecie o IBS , proponuje udać sie o poradę do gastroenterologa.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 06:54   #756
matbot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam Mam 17lat cięrpię na zespół jelita drażliwego odkąd pamiętam. Zawsze w sytuacjach sterowych miałem silne bule brzucha i ostre biegunki. To było dla mnie norwalne wiec sie tym zbytnio nie przejmowałem. Ale o 8 miesięcy choroba nie daje mi żyć . Nie ma takiego dnia zeby mnie nie bolał brzuch i nie było biegunki !! Byłem u gastrologa i skierował mnie na badanie miałem robione badanie krwi, kału, gastroskpie i USG i nic nie wykazało . Lekarz stwierdził ze mam ZJD . dostałem leki ale nic nie pomagały i dostałem inne i dalej nic . Lekarz skierował mnie do psychologa który stwierdził ze mam nerwice. Dostałem leki przeciwdepresyjne biore je przez 2 miesiące ale poprawy dalej nie ma. Już nie wiem co mam robic . W szkole więcej czasu spędze w ubikacji niz na lekcji.Może wy mi cos doradzicie ??
matbot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 07:29   #757
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Zespół jelita drażliwego

U mnie bylo juz w miare ok...a teraz od 3 dni znowu co rano luzny stolec tylko raz, ale jednak A wieczorem brzuch jak balonik- chociaz nie codziennie, ale mecza mnie gazy. I jutro chyba pojde sie zapisac na 7 kwietnia na kolonoskopie ale boje sie bardzo, nawet nie samego badania bo bede je i tak miec pod narkosza, ale tych przygotowań, dziewczyny powiedzcie czy to nie takie straszne?? I boje sie ze wykaze cos niedobrego Ale poza tym to zmienie chyba gastrologa, a swoją drogą to strasznie - nie mialam zadnych badań na grzyby, pasożyty czy chociażby helicobacter... chyba sama o nie poprosze, echh bez sensu to wszystko, a juz bylo ok..w miare
Aha i jesli możecie, napiszcie mi o jakie badania powinnam porosic, na grzyby, pasożyty, bakterie, helicobacter...? Nie wiem, a na lekarzy w tej kwestii juz nie licze
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer

Edytowane przez TsaiNu
Czas edycji: 2009-03-03 o 08:04
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-03, 10:54   #758
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez matbot Pokaż wiadomość
Witam Mam 17lat cięrpię na zespół jelita drażliwego odkąd pamiętam. Zawsze w sytuacjach sterowych miałem silne bule brzucha i ostre biegunki. To było dla mnie norwalne wiec sie tym zbytnio nie przejmowałem. Ale o 8 miesięcy choroba nie daje mi żyć . Nie ma takiego dnia zeby mnie nie bolał brzuch i nie było biegunki !! Byłem u gastrologa i skierował mnie na badanie miałem robione badanie krwi, kału, gastroskpie i USG i nic nie wykazało . Lekarz stwierdził ze mam ZJD . dostałem leki ale nic nie pomagały i dostałem inne i dalej nic . Lekarz skierował mnie do psychologa który stwierdził ze mam nerwice. Dostałem leki przeciwdepresyjne biore je przez 2 miesiące ale poprawy dalej nie ma. Już nie wiem co mam robic . W szkole więcej czasu spędze w ubikacji niz na lekcji.Może wy mi cos doradzicie ??
Mi jakos specjalnie leki nie pomagaly a tylko powodowały pogorszenie.
Myslałaś o medycynie naturalnej? Kiedy odstawiłam lekki i poszlam w kierunku medycyny chinskiej - pomogło.
Cały czas musze uwazac na to co jem ale do tego sie juz przyzwyczaiłam, wiem juz mniej wiecej co mi wolno a czego stanowczo nie.
Poza tym duza poprawa, nie biore żadnych leków od niespełna roku.
Powodzenia
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 18:16   #759
calineczka013
Raczkowanie
 
Avatar calineczka013
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 115
Dot.: Zespół jelita drażliwego

kolonoskopia to nic strasznego przez wekend miałam krew w stolcu wiec udałam sie do lekarza...w sumie nic mi nowego niepowiedziała,oprucz tego ze ZJD mam juz zdiagnozowany od dawna wszystkie badania porobione,leki mi nic nie daja...dała mi nowa diete...jakas totalna masakra..zero słodyczy,z warzyw marchewka ,ziemniaki,pomidor bez skurki i sałata,zupki wszystkie maja byc przecierowe,z produktów mlecznych moge jesc tylko niskotłuszczowy serek topiony,z owoców jabłka,banany iowoce cytrusowe (wszystko zmielone) z mies królik,indyk i kurczak (na parze wszystko) z kasz moge tylko kaszke przenna i ryz,makarony zabronione.aha i moge jajka na miekko:P i biała pieczywo az chce sie życ;p <przewraca oczami>
calineczka013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 21:34   #760
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez calineczka013 Pokaż wiadomość
kolonoskopia to nic strasznego przez wekend miałam krew w stolcu wiec udałam sie do lekarza...w sumie nic mi nowego niepowiedziała,oprucz tego ze ZJD mam juz zdiagnozowany od dawna wszystkie badania porobione,leki mi nic nie daja...dała mi nowa diete...jakas totalna masakra..zero słodyczy,z warzyw marchewka ,ziemniaki,pomidor bez skurki i sałata,zupki wszystkie maja byc przecierowe,z produktów mlecznych moge jesc tylko niskotłuszczowy serek topiony,z owoców jabłka,banany iowoce cytrusowe (wszystko zmielone) z mies królik,indyk i kurczak (na parze wszystko) z kasz moge tylko kaszke przenna i ryz,makarony zabronione.aha i moge jajka na miekko:P i biała pieczywo az chce sie życ;p <przewraca oczami>

Nic z tego co wymienił Twój lekarz, nie byłabym w stanie zjesc bez kolejno nastepstwa wszystkich dolegliwości!
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 05:04   #761
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Tylko na co ta dieta calineczko? bo na pewno nie jest to dieta anty grzybicza i nie wiem czy jest w staniie pomóc przy zjd
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-04, 06:55   #762
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Jeszcze miesiąc do badania...jak ja przetrwam? Ale na nastepny wtorek umowilam sie do gastro. i poprosze o skierowanie na badania, gdzyby ktoras z Was mogla mi tylko napisać o japie badania poprosic? Ja juz na lekarzy nie licze w tej kwestii, ale ide do innego gastrologa niz dotychczas, zobaczymy
A tak sobie pomyslalam...hmm bo ja pije rano kawe, jedą i słabą ale jednak (inaczej boli mnie glowa przez pol dnia mam strasznie nieskie cisnienie-po mamie ), i po tej kawie biegdne ko wc....mozliwe zeby kawa dzialala na mnie...przeczyszczajaco??
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 07:20   #763
Isis23
Zakorzenienie
 
Avatar Isis23
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 960
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
Jeszcze miesiąc do badania...jak ja przetrwam? Ale na nastepny wtorek umowilam sie do gastro. i poprosze o skierowanie na badania, gdzyby ktoras z Was mogla mi tylko napisać o japie badania poprosic? Ja juz na lekarzy nie licze w tej kwestii, ale ide do innego gastrologa niz dotychczas, zobaczymy
A tak sobie pomyslalam...hmm bo ja pije rano kawe, jedą i słabą ale jednak (inaczej boli mnie glowa przez pol dnia mam strasznie nieskie cisnienie-po mamie ), i po tej kawie biegdne ko wc....mozliwe zeby kawa dzialala na mnie...przeczyszczajaco??
bardzo mozliwe.. ja miałam tak samo, takze kawy juz nie piję od dłuzszego czasu.. odstawiłam
__________________
moje malunki

i moje wypocinki fotograficzne



mama aniołka *28.02.2010- [*] 17.03.2010




Isis23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 07:23   #764
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Zespół jelita drażliwego

o kurcze..tylko czym ją zastąpić zeby lekko podniesc cisnienie? "normalni" ludzie nie mają...hmm rozwolnienia po kawie
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:15   #765
calineczka013
Raczkowanie
 
Avatar calineczka013
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 115
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Tylko na co ta dieta calineczko? bo na pewno nie jest to dieta anty grzybicza i nie wiem czy jest w staniie pomóc przy zjd
lekarz powiedział ze jest to dieta opracowana dla osób z ZJD z postacia biegunkową stosuje ja od poniedziałku- jest sroda i jak narazie biegunki nie miałam wiec jest ok
calineczka013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:38   #766
ABooka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Irl
Wiadomości: 255
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez TsaiNu Pokaż wiadomość
o kurcze..tylko czym ją zastąpić zeby lekko podniesc cisnienie? "normalni" ludzie nie mają...hmm rozwolnienia po kawie
też tak mam po kawie, choć nie zawsze rozwolnienie
do tego jeszcze papieros

mozecie pisac ze tak nie mozna bo nie zdrowo itd.. Ale to pozwala mi sie wypróżnic z rana, inaczej nic bym nie zrobila miałabym wzdety brzuch,gazy cały dzień
__________________
Remember: Ur more beutiful than u know, more talented than u think, and more loved than u can imagine...

nowe nadzieje
ABooka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 13:31   #767
matbot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez HAMALIELKA Pokaż wiadomość
Mi jakos specjalnie leki nie pomagaly a tylko powodowały pogorszenie.
Myslałaś o medycynie naturalnej? Kiedy odstawiłam lekki i poszlam w kierunku medycyny chinskiej - pomogło.
Cały czas musze uwazac na to co jem ale do tego sie juz przyzwyczaiłam, wiem juz mniej wiecej co mi wolno a czego stanowczo nie.
Poza tym duza poprawa, nie biore żadnych leków od niespełna roku.
Powodzenia
Pije Zioła ale to też zbytnio nie pomaga!
matbot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 14:54   #768
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez matbot Pokaż wiadomość
Pije Zioła ale to też zbytnio nie pomaga!
Jakie zioła pijesz? Te kupione tak sobie ze sklepu :/
Ja piłam chinskie , które otrzymałam od swego chinskiego lekarza, wiec pod jego nadzorem i co tydzien były inne.
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 16:54   #769
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Zespół jelita drażliwego

dziewczyny help,maly off top. jestem o grypie zoladkowej, okropienstwo wszystkie objawy ustapily oprocz... biegunek. nie pomaga smecta, nie pomaga gastrolit, nie wiem co mam zrobic. a kolor (przepraszam za szczegoly) jest dosłownie biały no i boli mnie zoladek i mnie mdli ciagle. mozecie poradzic co mam jesc aby wrocic do siebie? co pic?
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 19:24   #770
FoxyC
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 189
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Hej Novakiana mnie dobrze dziala jak pije wode przegotowana.postaraj sie malo jesc,cos jednak trzeba zjesc wiec proponuje suchary.Wiem ze to starodawne dzieje ale sprobuj brac węgiel.U mnie bylo dobrze przez jakis czas,aaz postanowilam sobie pofolgowac i od wczoraj znow cierpie
FoxyC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:02   #771
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Chyba czeka mnie lektura tego wątku, narazie przejrzałam ostatnią stronę i widzę, że trochę badań mnie czeka zanim będę wiedziała czy mam ZJD.
Gastro powiedział, że to prawdopodobnie mi dolega.
Zawsze myslałam, że mam po prostu wrażliwy żołądek, wizyty w toalecie po 2-3 h to u mnie normalna, nawet nie zawsze jest to typowa biegunka. No i częste bóle, takie kurcze jakby.
Ostatnio zaniepokoiło mnie nawracające dosłownie po każdym posiłku bulgotanie w jelitach, to jest okropne!! Ciężko funkcjonować.
Dostałam narazie jakieś krople i kiedy je biorę faktycznie jest dużo lepiej, ale jak odstawiam problem wraca.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 12:51   #772
DOROTHEA1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita drażliwego

witam,mamZJD od ok6 lat,tragedia czekał mnie mój ślub...,bylo cudownie choroba gdzieś się ulotniła.potem kłopoty w pracy -jestem ekspedientką w sklepie spożywczym-musiałam zamykać sklep bo goniło mnie do ubikacji(ok jakoś przeżyłam bo mam wyrozumiałą i kochającą szefową MAMĘ) ale najgorsze przede mną ciąża! wizyty u lekarza i w głowie żebym tylko nie musiała biec do WC,żebym zdążyła dojechać do domu,potem spacery i ciągłe skoncentrowanie się ... bo dziecko chce się pobawić na placu zabaw a mama musi do domu zrobić "kupke".jest już drugie dziecko na świecie i czasami siedzę i płacze że nie będę mogła iść na plac zabaw albo jechać nad morze z nimi bo te moje {"rozwolnienie " nie daje mi ŻYĆ jak normalny człowiek!!!!teraz mam zły okres trwa on już 2 tydz.a od wczoraj to co 15 -30 min.biegam do WC i okropne bule brzucha niedowytrzymania-debridat,duspatalin,no-spa,smecta-nic nie pomaga .dobrze że ma mi koto zaprowadzić i odebrać dziecko z przedszkola Rwe włosy z głowy bo jak tu dalej Żyć?????????????????
DOROTHEA1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:53   #773
11agusia1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 14
Dot.: Zespół jelita drażliwego

powiem Ci , że ja właśnie w 3lasie gimn miałam taki sam problem ale to wszystko było właśnie spowodowane przez stres mój problem skończył się niedawno kiedy to właśnie uświadomiłam sobie, że ta choroba mnie wykończy i ogólnie zaczęłam się mniej stresować różnymi sprawami bo ZJD to choroba psychiczna ;D tzn np. przed sprawdzianem bardzo sie bałam i od razu silne bóle brzucha miałam i biegunkę albo gdy zjadłam np jogurt myślałam sobie, że i tak po nim pójde do kibla no i chodziłam ;] na początku lekarze nie wiedzieli co mi jest i wiele rzeczy wymyślali.
Teraz ja inaczej podchodzedo życia odrazu mój problem znikł. ZNaczy nie do końca bo wiele produktów mi szkodzi ale staram się ich uniakać no i dzień bez posiedzenia na kibelku nie istnieje
zacznij myśleć pozytywnie a będzie ok no i zmień gastrologa ;]
11agusia1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 06:41   #774
TsaiNu
Rozeznanie
 
Avatar TsaiNu
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 848
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Dziewczyny jestem taka wściekla!! Poszlam do kolejnego gastrologa, mowie mu o moich objawach, o tym ze mi sie pogorszylo bla bla bla...Na wiele nie liczylam - chcialam tylko dostac skierowanie na badania na helicobacter, grzyby,pasozyty, bakterie I co? Wyszlam uboższa o 100 zl.!!!!! Bez jednej nawet recepty, bez zadnego skierowania. Mowie ze leki nie dzialaja - no to prosze przestac je brac.Powiedzial ze to przez stres....no nie moge!!!! Mowie mu wiec ze sie nie stresuje!! A on mi na to ze owszem, tylko o tym nie wiem!! No i faktycznie- wtedy sie zestresowalam, zeby nie uzyc mocniejszych slow!! Tylko nie wiem gdzie moja asertywnosc....chyba musialam byc w mocnym szoku skoro mu za to zaplacilam... Ja sie pytam, kto ma nas leczyc skoro ci "lekarze" maja nas gdzies i licza tylko na kase!!
__________________


How people treat you is their karma, how you react is yours.

Wayne Dyer

Edytowane przez TsaiNu
Czas edycji: 2009-03-11 o 06:43
TsaiNu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 08:11   #775
bowelsyndrome
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Tutaj jest caly zestaw artykulow z sieci na temat IBS
http://www.jelitodrazliwe.yoyo.pl/in...&id=1&Itemid=4
bowelsyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:05   #776
froggie
Zakorzenienie
 
Avatar froggie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Żabkowo
Wiadomości: 11 756
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Tak sobie poczytałam na wyrywki wątek, bo jest tego całkiem sporo i szczerze to jestem przerażona tym co piszecie.
Sama doskonale wiem jak to jest cierpieć przez brzuchol i wnerwiać się na lekarzy, którzy problemu nie widzą.

Zastanawia mnie jedno, ile z Was ma naprawdę problemy z jelitami?

Ja przeszlam szereg badań, jadłam różne świństwa jak królik doświadczalny: antybiotyki, leki przeciwgrzybiczne, leki na zjd, sterydy, immunosupresanty,
ale zaden lekarz nie szukał przyczyny moich dolegliwości!!!

Gazy, wzdęcia, bulgotanie - to niekoniecznie wina jelit. (a raczej na pewno).
Tylko trawienie.

Jak u was działa wątroba, trzustka?


U mnie popsuła się tarczyca i to bardzo dawno temu, a lekarze to bagatelizowali.
za nią poleciała wątroba (bulgotanie, wzdecia i przelewanie sie w jelitach) i nerki.
Niedługo zacznę leczenie met naturalnymi i wierzę ze pomoże, bo innym ludziom tez pomogło.

A chemia to tylko wątrobę bedzie dalej niszczyć i resztę organizmu także.

__________________
flejksy (klik!)
Zapraszam
froggie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 10:48   #777
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez froggie Pokaż wiadomość


A chemia to tylko wątrobę bedzie dalej niszczyć i resztę organizmu także.

Cały czas o tym mówie...
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 16:32   #778
Nika88K5
Raczkowanie
 
Avatar Nika88K5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 50
GG do Nika88K5
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Witam!!
Z ZJD męczę się już od 3 lat. Nabawiłam się przez to nerwicy. Często dostaje ataków paniki, zwłaszcza jak jestem gdzieś wśród ludzi a wokół jest cicho. Męczą mnie ciągłe wzdęcia i bulgotanie w brzuchu przez co cały czas myśle on tym co sie ze mna dziej i denerwuje się . Najgorzej jest u mnie wieczorami Okropne bóle brzucha, wzdęcia, przelewanie... okropność. Moje starania żeby żyć z tym normalnie nie pomagają. Jestem już tak zestresowana, że odcinam sie od ludzi, a realizowanie marzeń odkładam na półkę Najgorszy jest lęk... panika. Zwykle robię dobrą minę do złej gry więc znajomi nie rozumieją co się ze mną dzieje... Mam już dość siebie. Przestałam liczyć na cud, że kiedyś znajdzie się jakiś lek na ZDJ.
pozdrawiam
Nowa forumowiczka- Nika88K5
__________________
Edge of hell....
Nika88K5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:49   #779
HAMALIELKA
Zakorzenienie
 
Avatar HAMALIELKA
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: NL
Wiadomości: 3 017
GG do HAMALIELKA
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Cytat:
Napisane przez Nika88K5 Pokaż wiadomość
Witam!!
Z ZJD męczę się już od 3 lat. Nabawiłam się przez to nerwicy. Często dostaje ataków paniki, zwłaszcza jak jestem gdzieś wśród ludzi a wokół jest cicho. Męczą mnie ciągłe wzdęcia i bulgotanie w brzuchu przez co cały czas myśle on tym co sie ze mna dziej i denerwuje się . Najgorzej jest u mnie wieczorami Okropne bóle brzucha, wzdęcia, przelewanie... okropność. Moje starania żeby żyć z tym normalnie nie pomagają. Jestem już tak zestresowana, że odcinam sie od ludzi, a realizowanie marzeń odkładam na półkę Najgorszy jest lęk... panika. Zwykle robię dobrą minę do złej gry więc znajomi nie rozumieją co się ze mną dzieje... Mam już dość siebie. Przestałam liczyć na cud, że kiedyś znajdzie się jakiś lek na ZDJ.
pozdrawiam
Nowa forumowiczka- Nika88K5
A jak róbowałaś to leczyc?
Męczą Cie biegunki czy zaparcia? A może na przemian?
HAMALIELKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 18:25   #780
Nika88K5
Raczkowanie
 
Avatar Nika88K5
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 50
GG do Nika88K5
Dot.: Zespół jelita drażliwego

Brałam duspatalin i meteospasmyl (czy jakoś tak to się pisze- strata pieniędzy, zero poprawy. Brałam psychotropy na nerwice po czym miałam olewczy stosunek do zjd ale na krótko. Cały czas mam krępujące bulgotania i "jazdy" w brzuchu poza tym zaparcia. chociaż sama przyznam że nie wiem jakim cudem akurat zaparć się nabawiłam bo od zawsze prowadze zdrowy tryb życia, tzn- praktycznie codziennie ćwiczę, jadam zdrowo. Teraz oczywiście jest wieczór i już mam ból brzucha, wzdęcia ;/ koszmar...
__________________
Edge of hell....
Nika88K5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 11:39:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.