escapelle + microgynon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 22:58   #1
usmiechnietaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 127

escapelle + microgynon


Dobry wieczór. W sobotę zaliczyliśmy "wpadkę" z TŻ i parę godzin po stosunku łyknęłam Escapellle. Dzisiaj jest czwartek, poszłam do gina, po tabletki. Przepisał mi Microgynon, mam 4 dzień okresu (w zasadzie krwi już znikome ilości) i wzięłam tabletkę. I mam parę pytań: czy to, że tabletki nie zażyłam w pierwszym dniu cyklu zmniejszy jej działanie (ginekolog powiedział że mogę dzisiaj lub dopiero w kolejnym cyklu)? Oraz czy fakt, że wzięłam kilka dni wcześniej Escapelle kolidują ze sobą? Za duża dawka hormonów? Przeczytałam w internecie, że w Microgynon jest duuża dawka hormonów, mam 19 lat i są to moje pierwsze tabletki, więc będą odpowiednie, czy może za mocne?

A jeszcze tak z innej beczki, byłam tak zdenerwowana, że zapomniałam nazwy jakieś choroby, którą mam, może mi pomożecie? Ginekolog użył takie przezroczyste urządzenie, które chyba rozepchało mi pochwę, po czym powiedział, że mam ... - (no właśnie tego słowa zapomniałam) i że po okresie mam przyjść na cytologie. Domyślacie się co mógł powiedzieć? Wydaje mi się, że to było słowa z przedrostkiem przy- lub nad- ale głowy sobie nie dam uciąć.

Edytowane przez usmiechnietaa
Czas edycji: 2012-06-14 o 23:02
usmiechnietaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 23:17   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: escapelle + microgynon

Cytat:
Napisane przez usmiechnietaa Pokaż wiadomość
Dobry wieczór. W sobotę zaliczyliśmy "wpadkę" z TŻ i parę godzin po stosunku łyknęłam Escapellle. Dzisiaj jest czwartek, poszłam do gina, po tabletki. Przepisał mi Microgynon, mam 4 dzień okresu (w zasadzie krwi już znikome ilości) i wzięłam tabletkę. I mam parę pytań: czy to, że tabletki nie zażyłam w pierwszym dniu cyklu zmniejszy jej działanie (ginekolog powiedział że mogę dzisiaj lub dopiero w kolejnym cyklu)? Oraz czy fakt, że wzięłam kilka dni wcześniej Escapelle kolidują ze sobą? Za duża dawka hormonów? Przeczytałam w internecie, że w Microgynon jest duuża dawka hormonów, mam 19 lat i są to moje pierwsze tabletki, więc będą odpowiednie, czy może za mocne?

A jeszcze tak z innej beczki, byłam tak zdenerwowana, że zapomniałam nazwy jakieś choroby, którą mam, może mi pomożecie? Ginekolog użył takie przezroczyste urządzenie, które chyba rozepchało mi pochwę, po czym powiedział, że mam ... - (no właśnie tego słowa zapomniałam) i że po okresie mam przyjść na cytologie. Domyślacie się co mógł powiedzieć? Wydaje mi się, że to było słowa z przedrostkiem przy- lub nad- ale głowy sobie nie dam uciąć.
nadżerka.
a co do escapelle - poczytaj ulotki od obu.

btw czy dobrze zrozumiałam że bierzesz tabletki od jakiegoś czasu a ostatnio miałaś pierwsze w życiu badanie ginekologiczne..?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 09:53   #3
WickedVirgo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 494
Dot.: escapelle + microgynon

Niee, mi się wydaje, że wystraszyła się wizją wpadki i koniecznością brania escapelle, więc co by się uspokoić poszła po tabsy i postanowiła je brać. Z tego co wiem nie biorąc tabletki w pierwszym dniu miesiączki należy zabezpieczać się dodatkowo przez tydzień. Co do reszty no cóż całkiem możliwe, niektóre kobiety dość sporo dochodzą do siebie po escapelle ale z tymi wszystkimi pytaniami do ulotek i gina.
WickedVirgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 10:31   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: escapelle + microgynon

Zacznę tak... Czy to co masz to w ogóle miesiączka? Czy pojawiła się wtedy kiedy powinna czy zaraz niedługo po łyknięciu Escapelle? Jeśli to zwykłe plamienie - skutek uboczny po Escapelle - to ochrony żadnej nie masz...

Poza tym, przy łykaniu tak późno pierwszej tabletki ja Ci nie gwaranatuję, że będziesz zabezpieczona po tym tygodniu... Była tu taka jedna co wpadła przy 9 tabletce... I ja bym raczej nie ryzykowała, a potraktowała całe pierwsze opakowanie jako niepewne. No ale to Twoja brocha - Tobie się czekać nie chciało, Ty pomieszałaś w hormonach. I to dość konkretnie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 11:13   #5
usmiechnietaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 127
Dot.: escapelle + microgynon

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
btw czy dobrze zrozumiałam że bierzesz tabletki od jakiegoś czasu a ostatnio miałaś pierwsze w życiu badanie ginekologiczne..?
Nie nie nie zabezpieczaliśmy się prezerwatywami, ale w sobotę pękła nam gumka, przestraszyłam się i stwierdziłam, że gumki nie są rewelacyjną metodą. Łyknęłam escapelle, co by to w ciąże nie zajść, i w czwartek poszłam do ginekologa po tabletki.

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Zacznę tak... Czy to co masz to w ogóle miesiączka? Czy pojawiła się wtedy kiedy powinna czy zaraz niedługo po łyknięciu Escapelle? Jeśli to zwykłe plamienie - skutek uboczny po Escapelle - to ochrony żadnej nie masz...
Hm to miesiączka, bo wcześniej miałam okres 7 maja a teraz dostałam 10 czerwca. Nie było to małe plamienie tylko zwykły okres, przed okresem również napuchły mi piersi i pobolewał brzuch- u mnie to znak zbliżającego się okresu.


teraz tylko martwię się tym, że tabletki w tym miesiącu mogą być nieskuteczne. Ginekolog wyraźnie powiedział mi, że mogę wziąć w czwartek (wiedział, że okres dostałam w niedzielę i, że się praktycznie skończył) lub w przyszłym miesiącu. Myślicie, że są kompletnie nie skuteczne, może nie ma sensu łykania w tym miesiącu już? Albo łykanie i prezerwatywy- to wydaje się być najrozsądniejsze.
usmiechnietaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 11:33   #6
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: escapelle + microgynon

No to nie rozumiem po co brałaś Escapelle. Głupota.

Wiesz, tabletki po coś się bierze pierwszego dnia. One zastępują naturalny cykl kobiety. Jeśli łykasz je po 1 d.c., to nie licz, że ochrona automatycznie wskoczy... Nie jest też udowodnione czy takie późniejsze łykanie nie ma większego/mniejszego wpływu na wystąpienie skutków ubocznych. Do tego łykałaś teraz Escapelle. Ty weź pomyśl co się dzieje teraz w Twoich hormonach. Łyknęłaś końską dawkę.

Z drugiej strony, za jakiś czas możesz dostać dziwnych plamień, Twój cykl się rozreguluje i możesz mieć problem z dniem, w którym zażyć 1 tabletkę.

Rób jak uważasz, ale ja Cię szczerze ostrzegam, że ochrony może nie być w 1 opakowaniu.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 18:48   #7
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: escapelle + microgynon

escapelle mają podobny sklad jak dziesięć tabletek microgynonu (escapelle1500 mikrogramów lewonorgestrelu, microgynon Etynyloestradiol (30mcg) i levonorgestrel (150mcg) ) więc microgynon są wg mnie silne.
Na twoim miejscu zabezpieczałabym się dodatkowo do końca opakowania a po 21 dniu cyklu czyli po wzięciu ostatniej tabl są znikome szanse na zajscie w ciąże( tak mi gin powiedzial) jak juz zaczęłaś brać to nie przerywaj i nie zaczynaj znowu w nastepnym cyklu bo Twój organizm zgłupieje i możesz mieć plamienia, huśtawki nastroju.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-15, 22:15   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: escapelle + microgynon

Cytat:
Przeczytałam w internecie, że w Microgynon jest duuża dawka hormonów, mam 19 lat i są to moje pierwsze tabletki, więc będą odpowiednie, czy może za mocne?
Bez przesady, są to jedne z silniejszych ale jeśli nadal są dopuszczane do użytku w kraju takim jak polska gdzie normy leków są restrykcyjnie przestrzegane znaczy że nie zwalą cię z nóg. Sama brałam w twoim wieku 2 lata. A lekarz doskonale wiedział co robi przepisując ci microgynon po escapelle - po pierwsze ten sam rodzaj hormonów, po drugie dawka taka a nie inna - będą ci dobrze trzymać cykl. Są nieskuteczne ale absolutnie nie przerywaj brania!!!! Microgynon kosztuje 5 zł za listek więc aż tak nie skąp. Przez to opakowanie stosuj dodatkowo prezerwatywę, jak prawidłowo weźmiesz kolejne to będziesz zabezpieczona.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-17, 22:44   #9
usmiechnietaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 127
Dot.: escapelle + microgynon

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Bez przesady, są to jedne z silniejszych ale jeśli nadal są dopuszczane do użytku w kraju takim jak polska gdzie normy leków są restrykcyjnie przestrzegane znaczy że nie zwalą cię z nóg. Sama brałam w twoim wieku 2 lata. A lekarz doskonale wiedział co robi przepisując ci microgynon po escapelle - po pierwsze ten sam rodzaj hormonów, po drugie dawka taka a nie inna - będą ci dobrze trzymać cykl. Są nieskuteczne ale absolutnie nie przerywaj brania!!!! Microgynon kosztuje 5 zł za listek więc aż tak nie skąp. Przez to opakowanie stosuj dodatkowo prezerwatywę, jak prawidłowo weźmiesz kolejne to będziesz zabezpieczona.
Nie rozumiem zdania "są nieskuteczne ale absolutnie nie przerywaj brania", całe pierwsze opakowanie jest nieskuteczne? Z gumek póki co nie rezygnujemy.
usmiechnietaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-18, 23:09   #10
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: escapelle + microgynon

przeczytaj ulotkę albo najlepiej zapytaj swojego lekarza my nim nie jestesmy
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-20, 11:18   #11
chickadee
Przyczajenie
 
Avatar chickadee
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 29
Dot.: escapelle + microgynon

Po pierwsze, ginekolog stwierdził u Ciebie nadżerkę, o czym wspomniała już poprzedniczka.
Po drugie, nie licz na całkowite zabezpieczenie po tym wszystkim, CO i W JAKIM CZASIE w siebie wpakowałaś Zacznijmy od tego, że Escapelle to ogromna dawka hormonów, która potrafi nieźle rozregulować cykl kobiety, przez co niektóre dziewczyny potrzebują wiele czasu, żeby po tej formie antykoncepcji po dojść do siebie. Wiem, co mówię, bo sama musiałam takową tabletkę zażyć i nie wspominam tego miło (w dzień wzięcia miałam straszne zawroty głowy, nudność, było mi słabo, a kolejny okres po wymuszonym krwawieniu dostałam z długim opóźnieniem, bo rozregulował mi się cykl). Bądź co bądź już jest w porządku, od długiego już czasu (oczywiście po długiej przerwie od zażycia Escapelle) zażywam te same tabletki anty co Ty (microgynon21), chociaż przez pierwsze opakowanie miałam cały miesiąc krwawienie i nie byłam pewna skuteczności środka, dlatego pozostaliśmy ostrożni z chłopakiem (i dalej jesteśmy ). Co do samych tabletek microgynon - skoro już przyjęłaś je tak wcześnie i w takim a nie innym dniu cyklu - lepiej "przeczekaj" pierwsze opakowanie i zobacz, jak zareaguje Twój organizm, z racji, że w ostatnim czasie nabroiłaś nieco w swoim organizmie pod względem hormonów Na dzień dzisiejszy wahałabym się na Twoim miejscu z jakąkolwiek skutecznością; daj organizmowi dojść do siebie.
Pozdrawiam
__________________

We wszystkim trzeba zachować umiar. Z umiarem włącznie. (:
chickadee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.