Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V. - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-20, 23:24   #1771
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Pewnie ze do przeskoczenia tylko tyle ze mi się nie chce bo w sumie to mam je w trzech miastach xd


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może Ci się kiedyś zachce .
Chociaż stawiam raczej na wymuszenie tej sytuacji życiem .

Scarlett, super że działasz mimo spadków formy .

Patri, trzymam kciuki za dobre myśli i działanie .

U mnie kumulacja różnych spraw, więc moich aukcji nie ruszyłam. Natomiast przeglądam raz jeszcze to, co już było przeglądane i nadal znajduję rzeczy, z którymi się żegnam.
I pocieszam się, że kiedyś w końcu będę miała przestrzeń taką, jakiej chcę .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-21, 16:11   #1772
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Załatwiłam dziś weta, ubezpieczenie mieszkania, fryzjera, zakupy, kuriera, obiad do czwartku (ale pewnie będzie do środy, bo część chcę zanieść sąsiadce, która jest po operacji), 2 prania, lumpex.
W planie mam przepalenie w kominku (czuć dziś u mnie już jesień ;/) i dalsze porządki .


A jak Wasze zmagania?
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 06:52   #1773
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Załatwiłam dziś weta, ubezpieczenie mieszkania, fryzjera, zakupy, kuriera, obiad do czwartku (ale pewnie będzie do środy, bo część chcę zanieść sąsiadce, która jest po operacji), 2 prania, lumpex.
W planie mam przepalenie w kominku (czuć dziś u mnie już jesień ;/) i dalsze porządki .


A jak Wasze zmagania?
spora lista!
Ja wczoraj miałam zaległości z przedwczoraj, czyli 20 + 21, a jak się rozpędziłam to zrobiłam jeszcze 22 i już mam 4 z 23

Nie wiem jak mi będzie szło do końca, ale już zaczęłam się zastanawiać, czy w przyszłym miesiącu tego nie powtórzyć.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 07:09   #1774
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Załatwiłam dziś weta, ubezpieczenie mieszkania, fryzjera, zakupy, kuriera, obiad do czwartku (ale pewnie będzie do środy, bo część chcę zanieść sąsiadce, która jest po operacji), 2 prania, lumpex.
W planie mam przepalenie w kominku (czuć dziś u mnie już jesień ;/) i dalsze porządki .
szok
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 10:10   #1775
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
spora lista!
Ja wczoraj miałam zaległości z przedwczoraj, czyli 20 + 21, a jak się rozpędziłam to zrobiłam jeszcze 22 i już mam 4 z 23

Nie wiem jak mi będzie szło do końca, ale już zaczęłam się zastanawiać, czy w przyszłym miesiącu tego nie powtórzyć.
Dzięki .
Niektórych rzeczy nie można odpuścić niestety.

Super, że pomimo opóźnień sprawnie Ci idzie .

Masz aż tyle rzeczy, żeby to kontynuować w przyszłym miesiącu?

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
szok
Żaden szok- życie . Dzisiaj tyle samo do ogarnięcia. A jeszcze w pidżamie siedzę. I pogoda niestety nie zachęca, żeby się ruszyć- jesień w pełni ;/.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 15:05   #1776
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Ja się tak nie potrafię zabrać za wybór studiów (pomijam, że drugi rok z rzędu nie otworzyli moich kierunków...), za znalezienie pracy (bo kiedy już nadarza się okazja to okazuje się, że umowa zlecenie, że ja panikuję, że unikam zobowiązania, że sobie nie poradzę i kisnę dalej w bezruchu). W taka popadłam stagnacje, że zaczyna mnie to od środka rozwalać.
Nie wiem co chcę w życiu robić, reszta znajomych już po szkołach, kilka ładnych lat w jednej firmie, a ja się zastanawiam do czego mnie stworzono... Jestem z tych, co chciałyby odnaleźć powołanie zamiast chodzić do pracy za karę...
Idę jutro na rozmowę o staż i znów się boję, że nie wypadnę dobrze, że się ośmieszę i takie tam... jakiś dzikus się ze mnie zrobił.
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-22, 19:42   #1777
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Dzięki .
Niektórych rzeczy nie można odpuścić niestety.

Super, że pomimo opóźnień sprawnie Ci idzie .

Masz aż tyle rzeczy, żeby to kontynuować w przyszłym miesiącu?
Nie wiem, ale chyba spróbuję - teraz np przeglądam kilka roczników prenumerowanych National Geographic - wyrywam to, co uznaję, że może mi się do czegoś przydać i jakieś piękne inspirujące zdjęcia - o dziwo nie ma tego aż tak wiele, a ogromny stos papierów maleje.

Wczoraj pobieżnie przejrzałam biżuterię - od razu odłożyłam kilkanaście rzeczy - których jakiś czas temu myślałam, że nigdy się nie pozbędę - i w sumie sama się dziwię, że pozbywam się wielu rzeczy, jakoś mi zależeć przestało.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-23, 00:11   #1778
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Żaden szok- życie . Dzisiaj tyle samo do ogarnięcia. A jeszcze w pidżamie siedzę. I pogoda niestety nie zachęca, żeby się ruszyć- jesień w pełni ;/.
Dla mnie z lekka niewyobrażalne tyle ogarnąć - podziwiam
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 16:38   #1779
201804271232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 148
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Dołączam. Już się tu kiedyś wypowiadałam, ale raczej wyrywkowo i krótko, pod impulsem zrywów motywacyjnych Tym razem mam nadzieję zostać trochę na dłużej i mieć czym się chwalić. Trochę się rozpiszę, ale bardziej sama dla siebie, wy możecie to przelotem przeczytać albo i wcale. Po prostu musiałam to sobie gdzieś podsumować.

Ogólnie od tego roku akademickiego zaczynam studia i to z ambitnym celem zdobycia stypendium rektora Biorąc pod uwagę, że wybieram się na najtrudniejszy kierunek na mojej (też nie byle jakiej) uczelni, może być dosyć ciężko. Ale to spory dopływ gotówki, więc chęci też są duże, szczególnie patrząc ile czeka mnie wydatków związanych z przeprowadzką. Muszę najpierw obadać, jak trudne będzie to zadania i czy w ogóle w zakresie moich możliwości. Potencjał mam spory, z nauką i zapamiętywaniem problemów nigdy nie było, ale studia to jednak dużo większe wyzwanie niż do tej pory. A moje lenistwo i odkładanie wszystkiego na później nie pomoże... Pociesza fakt, że plan prawdopodobnie zagwarantuje mi jeden, a może nawet dwa dodatkowe dni wolne w tygodniu, więc czasu na próby podjęcia się czegoś produktywnego będzie sporo.

Z takich niedawnych sukcesików do tej pory - wybrałam się w końcu do dentysty. Naprawdę długo już to odkładałam i to ze świadomością, że moje zęby tego potrzebują (w dzieciństwie mocno je zaniedbywałam, z natury nie są zbyt mocne + jeszcze uwielbienie do słodyczy i taka hybryda robi swoje). Nie bałam się ani nic, akurat zabiegi same w sobie to dla mnie żaden problem, zwyczajnie najtrudniej było się tam umówić i w ogóle wybrać, bo zawsze z jakiegoś powodu ''później'' było lepszym terminem. W końcu największy motywator nadszedł - jeden z zębów zaczął mnie potwornie boleć Zadzwoniłam i umówiłam się najszybciej jak mogłam. Później ból przeszedł, ale na szczęście nie zrezygnowałam z wizyty. Teraz mniej więcej co tydzień chodzę i naprawiam ząbek po ząbku. Trafiłam na świetną dentystkę, która wyprowadza mnie na prostą, jesteśmy już bliżej niż dalej Przy okazji wyrobiłam sobie też więcej dobrych nawyków związanych z dbaniem o zęby, mam nadzieję, że już więcej nie dam im dojść do tak złego stanu (tzn. tragedii nie ma, ale jedna kanałówka + naprawdę sporo wypełnień w moim wieku to też dosyć słabo).

Oprócz tego przełamałam się i wybrałam na darmowy, weekendowy warsztat z programowania. Bardzo inspirujące. Dzięki temu otrzymałam też szansę na płatne praktyki związane z branżą, którą w tej chwili jestem zainteresowana, więc naprawdę fajny i wartościowy wpis do cv, szczególnie, że to spora, pożądna firma, takie nieduże korpo. Więc mogłam się opierniczać do października, jak przez ostatnie dwa lata, a zamiast tego poszłam się kształcić i zdobywać doświadczenie zawodowe, chyba mogę być z siebie dumna Szczególnie, że trochę się bałam, że sobie nie poradzę i miałam sporo wątpliwości, zarówno jeśli chodzi o same warsztaty, jak i tym bardziej praktyki.

Na tę chwilę próbuję trochę zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zainstalowałam aplikację ''30 Dni Fit'' i te ćwiczenia wyglądają całkiem w porządku, takie naprawdę kroczek po kroczku, coś dobrego dla mnie. Najtrudniej jest zacząć, a ze świadomością, że na start to tylko np. z 10 brzuszków, to jednak jakoś da się to przełknąć. Chociaż i tak odnoszę porażki, znajduję wymówki i mam dziury w treningach, ale ważne, że cokolwiek zaczęłam.
Oprócz tego chcę zacząć trochę bardziej dbać o cerę i skórę ogólnie. Nakupowałam na -49% w rossmanie trochę produktów, które mi w tym pomogą. Wczoraj po kąpieli zrobiłam sobie małe spa Niby przyjemność i relaks, a i tak jakoś trudno było się za to zabrać. Włosy też przy okazji regeneruję, ale to nie takie duże wyzwanie, po prostu podmieniłam produkty na trochę mniej szkodliwe i bardziej wzmacniające, bo ostatnio sporo kudłów mi wypadało.

Do tego dochodzi standardowo nauka języków - już mam kilka dni z rzędu z niemieckim na duolingo (tutaj nie ma aż takiego ciśnienia, bo na studiach chyba i tak wezmę go od zera, w gimnazjum umiałam na całkiem niezłym poziomie, ale jednak miałam sporą przerwę i widzę, że ledwo kojarzę podstawy) i codziennie staram się coś tam sobie obejrzeć po angielsku, żeby utrwalać język. Z czasem dojdzie memrise ze słówkami, ale na razie nie chcę się przytłaczać zbyt dużą ilością wyzwań, bo za nic z tego się ostatecznie nie zabiorę. Na szczęście w pracy mam dużo czasu wolnego, więc języki zazwyczaj tam odhaczam
No i jeszcze chciałabym czytać więcej książek, bo kiedyś uwielbiałam to robić, a teraz kupiłam/dostałam sporo literatury i jakoś tak leżą i nie umiem zacząć. A to też przecież przyjemność, a nie obowiązek i muszę to sobie z powrotem uświadomić.

I tak jak wy wystawiam teraz sporo rzeczy na sprzedaż, ze względu na moją przeprowadzkę. Przy okazji jest świetny okres na pozbycie się podręczników, które nagromadziłam, zarobiłam na nich już około 250 zł, a nadal trochę zostało i znajduję chętnych. Z innymi rzeczami może być już trochę ciężej, ale też w końcu będę musiała wystawić, nie zaszkodzi, a może akurat ktoś chętny się znajdzie

Dzisiaj muszę jeszcze poćwiczyć, posprzątać, trochę poczytać i może właśnie spróbuję wystawić kolejne pierdoły na olx. Jutro się odmelduję, ile z tych rzeczy udało mi się zrobić
201804271232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 21:56   #1780
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Sztampowa, brzmisz niezle. Powodzenia i wytrwalosci. A jakie studia?

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Dziewczyny, czy ktoras z Was robila kiszona kapuste?
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-04, 15:12   #1781
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Hello, ale tu pustki! Ja się zajęłam chatą na całego, choć w sumie mnie przeraża ile wciąż mam do zrobienia - zakończyłam zeszły miesiąc i wyzwanie minimalistyczne i postanowiłam je powtórzyć i powiem, że nabrałam tempa, bo już zrobiłam 18 dni z września ileś rzeczy wyrzucam, muszę wziąć się za wywożenie i wysyłanie tych do oddania, bo mam już dość toreb i kartonów
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-04, 23:57   #1782
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Idę jutro na rozmowę o staż i znów się boję, że nie wypadnę dobrze, że się ośmieszę i takie tam... jakiś dzikus się ze mnie zrobił.
I jak poszło?

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
Dla mnie z lekka niewyobrażalne tyle ogarnąć - podziwiam
To tylko tak wygląda . Jestem pewna, że gdybys zrobiła konkretną listę, to też spokojnie odhaczyłabyś z niej sporo spraw .

Cytat:
Napisane przez Sztampowa Pokaż wiadomość
Dzisiaj muszę jeszcze poćwiczyć, posprzątać, trochę poczytać i może właśnie spróbuję wystawić kolejne pierdoły na olx. Jutro się odmelduję, ile z tych rzeczy udało mi się zrobić
Cześć .
I jak? Co udało Ci się zrobić z zaplanowanych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ktoras z Was robila kiszona kapuste?
Jeszcze nie - planuję na przyszły rok, jak juz będę miała kuchnię zrobioną .

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Hello, ale tu pustki! Ja się zajęłam chatą na całego, choć w sumie mnie przeraża ile wciąż mam do zrobienia - zakończyłam zeszły miesiąc i wyzwanie minimalistyczne i postanowiłam je powtórzyć i powiem, że nabrałam tempa, bo już zrobiłam 18 dni z września ileś rzeczy wyrzucam, muszę wziąć się za wywożenie i wysyłanie tych do oddania, bo mam już dość toreb i kartonów
Super!
U mnie też było dziś kolejne podejście do szafy . Sprzedają się też powoli rzeczy na olx - jest nadzieja .


Aaa, właśnie!
Wolontariusze ze schroniska w Korabkach szyją, szydełkują, robią na drutach różne cuda na aukcje, z których dochód jest przeznaczony na zwierzaki.
I jest akcja z prośbą o przekazywanie : materiałów, nici, guzików, koralików, motków z wełną etc.
Kończę właśnie moją paczkę . Mam kilka metrów satyny w różnych kolorach (kiedyś szyłam sukienki u krawcowej), której już nie wykorzystam. Jakieś wzorzyste ubrania i chusty. Sporo koralików i guzików.

I tak od razu pomyślałam o Tobie - Patri . Może zmobilizowałoby Cię to do zrobienia ostatecznych porzadków w swoich rzeczach do szycia?
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-05, 07:07   #1783
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

U mnie ruszyła praca. Super się cieszę, bo to uwielbiam.
Z wyrzucaniem zastój.
Z kroniką stoję.
Z olx sprzedają się tylko książki.

Dziś muszę ogarnąć złożenie dokumentów aplikacyjnych, bo to ostatni dzień i wysłanie książki do odbiorcy. Poza tym rutynowo - wysprzątać dom, bo jest istny chaos.

Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 12:36   #1784
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Jak u Was Dziewczyny?
Chyba w końcu wezmę się za to wyrzucanie, zmuszę się, bo po prostu nie mogę ścierpieć tego mojego mieszkania. Po prostu nie lubię tu być przez to, że wszędzie wszystkiego pełno - taki dobrobyt!
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 12:48   #1785
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

ja jestem w połowie 19 dnia tego miesiąca, ale im dalej to robię tym bardziej nadmiarowość mnie wkurza w jakiś ciąg wpadłam
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-13, 19:50   #1786
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Na mnie nadchodząca jesień wpływa rozleniwiająco. Zamiast ktok po kroku zabrać się za zaległości, to ja sobie w najlepsze zalegam pod kocykiem i kontempluję ogarniające mnie ciepełko i błogość.

A propos prokrastynacji, to na fb u pani swojego czasu zapisałam się na webinar o nieodkładaniu. Mam nadzieję, że to mnie zmotywuje do działania i do walki z odkładaniem spraw, czasem drobnych do momentu, kiedy się spiętrzą.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 01:09   #1787
czerwieclipiec
Zadomowienie
 
Avatar czerwieclipiec
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: jesień
Wiadomości: 1 112
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
Jak u Was Dziewczyny?
Dzieje się.
Po oddaniu dużej paczki różności na aukcje dzieciowe, naprawdę mi ulżyło. To były ładne rzeczy i nie zasługiwały na wstydliwe przechowywanie po kątach.

Teraz bałaganu z przeszłości nie liczę już na pudła, tylko na teczki, a jak mam dosyć papierów, to układam narzędzia albo przyszywam guziki. Zostało ze mną jedno pudełko pamiątek. Ponaprawiałam kilka drobiazgów od lat zepsutych np. 2 łańcuszki, a najbardziej mnie ucieszyła bransoletka z historią. Przed studniówką poszłam (a raczej pojechałam do miasta powiatowego! ) skrócić naszyjnik po babci i ten zbędny kawałek łańcuszka jubiler mi zapakował, będzie pani miała na bransoletkę. Laaata minęły, ale jest, noszę i przepadam za nią.

Daliśmy sobie z TŻ jeszcze 2 dni na osiągnięcie etapu skończonych porządków. Jest szansa, że naprawdę wszystko będzie miało właściwe miejsce, choćby to miał być pojemnik recyklingowy w altanie śmietnikowej.
__________________
- Underground nuclear testing in China, and, hey! Your perfume!
- My perfume? I'm not wearing any perfume.
- Oriental blend, tangerines, castorium...
- I showered before I came here.
- ... maybe a little myrrh. Opium. You're wearing Opium.
- I got it, didn't I? Yeah.
czerwieclipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 13:29   #1788
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
ja jestem w połowie 19 dnia tego miesiąca, ale im dalej to robię tym bardziej nadmiarowość mnie wkurza w jakiś ciąg wpadłam
Super super super, bardzo zazdroszczę!

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Na mnie nadchodząca jesień wpływa rozleniwiająco. Zamiast ktok po kroku zabrać się za zaległości, to ja sobie w najlepsze zalegam pod kocykiem i kontempluję ogarniające mnie ciepełko i błogość.

A propos prokrastynacji, to na fb u pani swojego czasu zapisałam się na webinar o nieodkładaniu. Mam nadzieję, że to mnie zmotywuje do działania i do walki z odkładaniem spraw, czasem drobnych do momentu, kiedy się spiętrzą.
Na mnie też działa rozleniwiająco. Wstałam z rana, wyszykowałam dziecko do szkoły, walczyłam ze sobą 15 minut czy iść spać czy wziąć się za porządek w łazience, bo drobiny z kociej kuwety są wszędzie, szczególnie pod wanną... i wybrałam spanie. Spałam do 12. Teraz korepetycje, potem zajęcia i nic już raczej dziś nie zrobię.

Muszę dokupić do schowka kątowniki, zamontować szafki i przerzucić kocią kuwetę tam, bo tak naprawdę nie ma dla niej miejsca. Stała w przedpokoju, ale to niezbyt gościnne było

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez czerwieclipiec Pokaż wiadomość
Dzieje się.
Po oddaniu dużej paczki różności na aukcje dzieciowe, naprawdę mi ulżyło. To były ładne rzeczy i nie zasługiwały na wstydliwe przechowywanie po kątach.

Teraz bałaganu z przeszłości nie liczę już na pudła, tylko na teczki, a jak mam dosyć papierów, to układam narzędzia albo przyszywam guziki. Zostało ze mną jedno pudełko pamiątek. Ponaprawiałam kilka drobiazgów od lat zepsutych np. 2 łańcuszki, a najbardziej mnie ucieszyła bransoletka z historią. Przed studniówką poszłam (a raczej pojechałam do miasta powiatowego! ) skrócić naszyjnik po babci i ten zbędny kawałek łańcuszka jubiler mi zapakował, będzie pani miała na bransoletkę. Laaata minęły, ale jest, noszę i przepadam za nią.

Daliśmy sobie z TŻ jeszcze 2 dni na osiągnięcie etapu skończonych porządków. Jest szansa, że naprawdę wszystko będzie miało właściwe miejsce, choćby to miał być pojemnik recyklingowy w altanie śmietnikowej.
WOW
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-04, 19:31   #1789
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Odkopuję po kilku miesiącach

Jak się macie? Jak Wasz poziom energii na początek roku?
U mnie oczywiście nieco więcej myślenia niż działania, ale i tak priorytetem jest teraz dla mnie zdrowie.

Mam nadzieję, że się ktoś odezwie
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-04, 23:06   #1790
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Odkopuję po kilku miesiącach

Jak się macie? Jak Wasz poziom energii na początek roku?
U mnie oczywiście nieco więcej myślenia niż działania, ale i tak priorytetem jest teraz dla mnie zdrowie.

Mam nadzieję, że się ktoś odezwie
Poziom energii/motywacji był wysoki do dzisiejszego po południa. Choróbsko mnie wzięło. Ale i tak dalej starałam się robić, to co zaplanowałam, żeby chociaż trochę być zadowoloną z dzisiejszego dnia.
__________________
Książki
Filmy i seriale
Muzyka
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 06:58   #1791
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Ja próbuję ogarnąć wiele tematów, ostatnio TŻ się w to też angażuje. Zdrowotnie kiepskawo ostatnio.
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:42   #1792
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cześć .
U mnie energii brak - ostatni rok był intensywny pod wieloma względami, sporo się u mnie zmieniło, więc aktualnie próbuję wyjść z przemęczenia, realizując przy tym chociaż minimum tego, co sobie założyłam.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-19, 19:30   #1793
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Hej Dziewczęta!
Dawno nie odwiedzałam wątku, bałagan mam w poczcie, dlatego teraz dopiero odkryłam, że ktoś pisał, wiec weszłam.
Co u Was? Jak idzie zwalczanie prokrastynacji?
Co jest Waszym kłopotem na teraz życiowo i rozwojowo?
Jakieś sukcesy?
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 08:45   #1794
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

hej, w końcu siadłam do skanera, odgrażałam się milion razy, że to zrobię i ten czas jest teraz

w ramach boju z prokrastynacją przedobrzyłam i od siedzenia po 10 h przy biurku siadł mi kręgosłup i w każdej pozycji boli jak cholera, ale już potężny stos papierów opuścił lokal

tak poza tym zastanawiam się jak poukładać różne sprawy, gdzieś na horyzoncie widzę jakieś rozwiązania, ale jeszcze długa droga przede mną
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 08:12   #1795
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
hej, w końcu siadłam do skanera, odgrażałam się milion razy, że to zrobię i ten czas jest teraz

w ramach boju z prokrastynacją przedobrzyłam i od siedzenia po 10 h przy biurku siadł mi kręgosłup i w każdej pozycji boli jak cholera, ale już potężny stos papierów opuścił lokal

tak poza tym zastanawiam się jak poukładać różne sprawy, gdzieś na horyzoncie widzę jakieś rozwiązania, ale jeszcze długa droga przede mną
No ja nadal mam milion rzeczy do wyrzucenia i nie robię tego.
Nie potrafię.
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-21, 08:28   #1796
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez Patri Pokaż wiadomość
No ja nadal mam milion rzeczy do wyrzucenia i nie robię tego.
Nie potrafię.
potrafisz

skoro wiesz, że jest ich milion to wiesz co powinnaś wyrzucić

po prostu to zrób

dziś 21 - wywal 21 na początek, zostanie już tylko 999979

jutro wywal 22 i do przodu
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 10:24   #1797
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Reaktywacja 30 Days to Change x 7

Właśnie tego dnia 6 lat temu wystartowałyśmy z programem autorstwa Edyty Zając "30 Days to Change". Zmieniłyśmy jego nazwę na 30 Days To Change x 7, bo tyle czasu pozostało do nowego roku, że program można przeprowadzić 7 razy, bo w raz to nie da rady przy nieogarnięciu niektórych, np. mnie. Program ów dostępny był na blogu Edyty Zając, obecnie przybrał formę książki. Zakupiłam ją. Do tej pory towarzyszy mi podział roku na tygodnie:
Tydzień 1 - Tydzień Wyrzucania Zbędnych Rzeczy
Tydzień 2 - Tydzień Próbowania Czegoś Nowego
Tydzień 3 - Tydzień Wymarzonego Stylu Życia
Tydzień 4 - Tydzień Planowania Swojego Czasu,
tyle tylko, że zapominam o tym, a części tygodni nie przeszłam nawet raz, bo tak działa u mnie słomiany zapał. Startuję ciągle od nowa. I ciągle zatrzymuję się na pierwszym tygodniu nie mogąc od lat porządnie go przebrnąć. Drugi tydzień napawa mnie lekkim przerażeniem, powinnam wychodzić częściej z domu i inicjować spotkania z ludźmi, a słowo "powinnam" powinnam wywalić ze słownika :/
Tak czy inaczej postanowiłam wystartować ponownie.
Możliwe całkiem, że póki co sama, gdyż wątek ledwo żyje, taki zapomniany

Wrzucam blogowy post startowy z 2012 roku .

I tu, gdzie jestem, z tym, co mam, spróbuję przejść program Edyty. Pamiętam, jak dużo energii mi dał. Da się to odgrzać?

I... hop hop! Jest tam kto?

Edytowane przez Patri
Czas edycji: 2018-06-07 o 08:27
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-10, 19:18   #1798
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Nie ma nikogo
Jest 4 dzień Tygodnia Wyrzucania Zbędnych Rzeczy.
Zrobiłam dużo porządku, z wyrzucaniem idzie mi jak zwykle gorzej.
Ale nie zapanuje porządek, jeśli nie pozbędę się rzeczy z domu...
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 12:46   #1799
shinypearl
Wtajemniczenie
 
Avatar shinypearl
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 201
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Ja jestem
shinypearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 20:47   #1800
Patri
Zakorzenienie
 
Avatar Patri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Słońce
Wiadomości: 3 387
GG do Patri
Dot.: Prokrastynacja, czyli zgubne odkładanie na później... cz. V.

Cytat:
Napisane przez shinypearl Pokaż wiadomość
Ja jestem
Hejka
Patri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-18 10:35:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.