Zamienniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 21:56   #1
aniab83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11

Zamienniki


Witam serdecznie
Chciałabym się dowiedzieć czym mogłabym zastapić kiełbasy tradycyjne polskie potrawy typu bigos pierogi łazanki placki ziemniaczane naleśniki zdrowymi posiłkami. Cchaiałabym bardzo zmienić sposób odżywiania ale właśnie z tych posiłków najtrudniej mi zrezygnować. Gotowe posiłki ze słoika też się zdarzają niemam czasu na gotowanie pracuję po 11 godzin prawie codziennie.Podbieram też colę chociaż ostatnio udało mi się przeżucić na wodę. Jak wyeliminować zachcianki na ulubione potrawy które nie są zdrowe i jak wprowadzić to do posiłków dla rodziny jak przekonać do nich. Pozdrawiam
aniab83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 22:26   #2
Sculpture of Regret
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 422
GG do Sculpture of Regret
Dot.: Zamienniki

Witaj,
bigos możesz zrobić dietetyczny, z piersią kurczaka zamiast tłustego mięcha czy kiełbasy. Oto przepis z innego wątku:
Bigos

1 kg kapusty kiszonej, ok.
0,5 kg chudego mięsa ( pierś z kurczaka, chuda
wieprzowina), 30 dag wędliny (szynki) z drobiu, 2 duże cebule, 25 dag
pieczarek, przyprawy, przecier pomidorowy, kilka suszonych grzybów.


Trochę pracochłonne, ale warto!!!!!!!!
W dużym garnku gotujemy kapustę kiszona-( dodaj 2 liście laurowe, 3-4 kulki ziela angielskiego, 7- 8 kulek pieprzu, połamane grzyby suszone, soli)- gotujemy ok. 1,5 godz.
Mięso kroimy w kostkę, dzielimy na 2 części, jedna z nich gotujemy w osolonej wodzie, druga później usmażymy na patelni.
Na patelni smażymy pokrojona w kostkę cebule- na oliwie ( mała ilość), dodajemy „druga „ część mięsa- chwile smażymy, po 5 minutach dodajemy kiełbasę (szynkę) pokrojona w kostkę i obrane i pokrojone pieczarki- (dodaj trochę wody, żeby nie przywierało, pamiętaj, pieczarki maja w sobie dużo wody).
Wszystko dusimy do miękkości mięsa- około 20 minut
Następnie wrzucamy do kapusty- Usmażone dodatki + ugotowane mięso.Gotujemy aż woda niemal w pełni odparuje, następnie dodajemy przecier pomidorowy, doprawiamy do smaku( papryka sypka, pieprz mielony, sól, vegeta)
Pamiętajcie- Bigos im starszy, tym smaczniejszy J))) Można go tez zamrozić, zapewniam, starczy na długo, jest PYSZNY. SMACZNEGO

Naleśniki mogą być przecież zdrowe. Zamień mąkę pszenną na żytnią, dodaj otrębów, smaż bez tłuszczu na teflonie, podawaj z owocami Nic trudnego.

Zamiast placków ziemniaczanych proponuję placki owsiane z płatków owsianych i/lub otrębów, można je robić na słodko i na ostro, z czym lubisz! Oczywiście też bez tłuszczu. Mój przepis: 1 jajko, 200 ml jogurtu naturalnego/zsiadłego mleka/kefiru, 3/4 szklanki otrębów owsianych, 2 łyżki mąki żytniej, 1 łyżeczka proszku do pieczenia. Łączymy składniki żeby powstała gęsta masa i na patelnię! Mi z tych proporcji wychodzą 4 grube placki, dziś jadłam z jabłkami i cynamonem (do ciasta dodałam łyżeczkę cukru), polecam, pycha!

Pozdrawiam
Sculpture of Regret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 11:50   #3
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: Zamienniki

Zrobilam dzisia na sniadanie te placki - tylko dalam otreby pszenne i make pszenna a zamiast cukru - miod. Wyszly przepyszne polecam z naturalnym serkiem homo i odrobinka dzemu
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:57.