Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-09, 23:30   #1
brusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8

Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam


Witajcie jest to mój pierwszy post, w którym od razu przejdę do konkretów a więc zaczęłam bawić się w pielęgnacje włosów tymi wszystkimi metodami (główne źródło informacji - Anwen, chyba nikogo to nie dziwi ) ok 2 miesiące temu. I ostatnio zaczęło mi świtać w głowie pytanie, co na tej głowie mam. Całe życie byłam pewna, że mam włosy proste i je katowałam prostownicą, w sumie to się kupy nie trzyma: używałam prostownicy żeby były proste, przez co myślałam, że są proste! ale teraz zaczynam podejrzewać, że mam jakieś fale, ale co to jest to dokładnie nie wiem. Patrząc na nie od tyłu wyglądają na proste w sumie.
ZDJĘCIA:http://pokazywarka.pl/80fvfd/
Więc moje pytanie brzmi: czy mam jakiekolwiek szanse wydobycia jakiegoś sensownego skrętu z tego czegoś? I od razu drugie pytanie, jak widać na zdjęciu te moje włosy sterczą we wszystkie możliwe strony. Dodam, że pierwsze dwa zdjęcia są świeżo po umyciu włosów i wtedy wygląda to najgorzej, po kilku godzinach to się trochę uspokaja co widać na trzecim zdjęciu To jest puszenie się, czy raczej zniszczenie włosów? Twarz na zdjęciach jest zasłonięta, bo o takiej porze już niewyjściowa, a minka smutna, bo moje włosy wołają o pomoc
brusiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 08:16   #2
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 687
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Cytat:
Napisane przez brusiaa Pokaż wiadomość
Witajcie jest to mój pierwszy post, w którym od razu przejdę do konkretów a więc zaczęłam bawić się w pielęgnacje włosów tymi wszystkimi metodami (główne źródło informacji - Anwen, chyba nikogo to nie dziwi ) ok 2 miesiące temu. I ostatnio zaczęło mi świtać w głowie pytanie, co na tej głowie mam. Całe życie byłam pewna, że mam włosy proste i je katowałam prostownicą, w sumie to się kupy nie trzyma: używałam prostownicy żeby były proste, przez co myślałam, że są proste! ale teraz zaczynam podejrzewać, że mam jakieś fale, ale co to jest to dokładnie nie wiem. Patrząc na nie od tyłu wyglądają na proste w sumie.
ZDJĘCIA:http://pokazywarka.pl/80fvfd/
Więc moje pytanie brzmi: czy mam jakiekolwiek szanse wydobycia jakiegoś sensownego skrętu z tego czegoś? I od razu drugie pytanie, jak widać na zdjęciu te moje włosy sterczą we wszystkie możliwe strony. Dodam, że pierwsze dwa zdjęcia są świeżo po umyciu włosów i wtedy wygląda to najgorzej, po kilku godzinach to się trochę uspokaja co widać na trzecim zdjęciu To jest puszenie się, czy raczej zniszczenie włosów? Twarz na zdjęciach jest zasłonięta, bo o takiej porze już niewyjściowa, a minka smutna, bo moje włosy wołają o pomoc
Na moje oko falowanaś jak nic dlatego zapraszam Cię do Zakręconych
1c04c0ef348ca38f90d52b59e9c2f570f7211256_63ab873f96396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 10:58   #3
brusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Ale czy to nie jest trochę dziwne, ze patrząc na nie z tyłu wyglądają na bardziej proste niż falowane? i jak myśliszczy te odstajace włoski są przez to, ze moje włosy są zniszczone? Dziękuję za odpowiedź
brusiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 17:21   #4
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Ale ładne włoski, nie wyglądają na zniszczone na tym zdjęciu . Myślę, że spokojnie da się z nich wydobyć ładny skręt, bo potencjał mają.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 17:57   #5
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Cytat:
Napisane przez brusiaa Pokaż wiadomość
Ale czy to nie jest trochę dziwne, ze patrząc na nie z tyłu wyglądają na bardziej proste niż falowane? i jak myśliszczy te odstajace włoski są przez to, ze moje włosy są zniszczone? Dziękuję za odpowiedź
Moje wyglądają podobnie - także z tyłu są proste i odstają od nich pojedyncze włoski, a przerzucone na przód falują. Włoski u mnie kiedyś były tak wyraźne jak u Ciebie, teraz już tylko kilka odstaje. Są dwie opcje - albo to nowe, dopiero rosnące włoski, tzw babyhair, albo stare, pourywane i zniszczone (prostownica, lokówka, nieodpowiednia pielęgnacja, tarmoszenie ręcznikiem? Włosy mogą łamać się w połowie, a nie koniecznie wypadać całe czy rozdwajać się na końcach).

Jeśli chodzi o walkę z nimi, to najważniejsza jest cierpliwość. Nienawidziłam u siebie tych odstających kłaczków, więc wciąż ścinałam włosy do ramion, bo myślałam, że takie coś świadczy o tym, że są zniszczone. Najbardziej pomogło mi olejowanie i mocne, treściwe odżywki (np. Biovax Trzy oleje) - one uklepywały niesforne maluchy, dzięki czemu włosy wyglądały ładniej. Co do skrętu - wydobywaj! Poczytaj pigułkę, ja jako posiadaczka bardzo podobnych włosów do Twoich polecam Ci bloga Czarownicującej: http://www.wiedzmabloguje.com/ - ma kilka bardzo wartościowych wpisów o pielęgnacji włosów falowanych.

Przede wszystkim - cierpliwości! Wkrótce Ci się odwdzięczą!
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 22:02   #6
brusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo pomocna <3 te sterczace włoski właśnie są najgorsze bo poza tym aż tak badzo mnie nie denerwują te moje włosy, ogólnie widzę poprawę, nabrały jakiejś wyrazistosci, ale z tym jakoś nie mogę se poradzić. A właśnie a jeszcze co do tego skrętu, po życiu są takie jak na zdjęciach, ale jak już przechodzę cały dzień to sie prostują trochę. To normalne?

---------- Dopisano o 23:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:56 ----------

A i jeszcze mam do Ciebie pytanie jaki biovax z tych masek najlepiej sie u Ciebie sprawdził? Ja chce kupić fioletową, ale sama nie wiem.. Kupiłam już masę produktów, które jakoś średnio u mnie działają a są wysoko oceniane w kwc, więc może skoro mamy trochę podobne włosy, to to co zadziałało u Ciebie sprawdzi sie też u mnie
brusiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 22:12   #7
bijum
Raczkowanie
 
Avatar bijum
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 309
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Cytat:
Napisane przez brusiaa Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź, bardzo pomocna <3 te sterczace włoski właśnie są najgorsze bo poza tym aż tak badzo mnie nie denerwują te moje włosy, ogólnie widzę poprawę, nabrały jakiejś wyrazistosci, ale z tym jakoś nie mogę se poradzić. A właśnie a jeszcze co do tego skrętu, po życiu są takie jak na zdjęciach, ale jak już przechodzę cały dzień to sie prostują trochę. To normalne?


Pewnie, wszystkie loczki i fale po jakimś czasie się rozkręcają. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza, to możesz popróbować je ugniatać w ciągu dnia zwilżonymi dłońmi.


Cytat:
Napisane przez brusiaa Pokaż wiadomość
A i jeszcze mam do Ciebie pytanie jaki biovax z tych masek najlepiej sie u Ciebie sprawdził? Ja chce kupić fioletową, ale sama nie wiem.. Kupiłam już masę produktów, które jakoś średnio u mnie działają a są wysoko oceniane w kwc, więc może skoro mamy trochę podobne włosy, to to co zadziałało u Ciebie sprawdzi sie też u mnie
U mnie najlepszy był Biovax z trzema olejami - jest bardzo gęsty i treściwy, super sprawdzał się pod olej. Najlepszy miks, jaki z nim wymyśliłam to olej+miód nałożony na włosy upaprane maską. Po zmyciu były nieprawdopodobnie miękkie, dociążone, niespuszone, cudowne. Dobry był też Biovax do włosów zniszczonych. Fioletowego akurat nie miałam - używałam jeszcze mlecznego, z keratyną i do włosów wypadających, ale one wszystkie były takie dość przeciętne.

Próbowałaś może mycia odżywką? Po takim myciu moje włosy zawsze są bardzo wygładzone, może uspokoiłoby to Twoje odstające włoski.
__________________


Zapiski z życia Włosomaniaczki

58. Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.




Rozdanie u Bijum!


bijum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-10, 22:44   #8
brusiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Super patent z tym miodem muszę spróbować ! Co do mycia próbowałam myć issana, podobno nadaje sie do tego, ale strasznie ciężko mi to szło i w dodatku musiałam je ponownie myć, bo okazały sie dalej tłuste po wyschnieciu widocznie coś źle zrobiłam. A jakie oleje najlepiej Ci służą?
brusiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 16:19   #9
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Co ja mam na głowie? :D pomóżcie błagaaam

Polecam lekturę podwieszonych wątków, udanie się do głównego wątku pielęgnacyjnego i nie robienie bałaganu nowym wątkiem
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-11 17:19:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:37.