koronki czy licówki - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-04, 13:27   #121
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Miałam ten sam problem. Na obywdu jedynkach miałam założone chyba z kilkanaście lat temu kompozytowe licówki. Na jednej mam nadal i wszystko jest ok (kolor taki sam, z dziąsłem nic się nie dzieje). Natomiast na drugiej jedynce dałam sobie kilka lat temu zrobić porcelanową koronkę u doświadczonego i obleganego u nas stomatologa (za 1500zł) i ŻAŁUJĘ. Niedługo potem zaczęłam miec problemy z dziąsłami koło koronki; łykałam koenzym Q10, chodziłam na laser etc. Na chwilę pomogło, ale teraz wygladam, jakbym z obydwu stron koronki miała dziury! Zauważam też, że powoli zaczyna byc widoczna metalowa część koronki (nie proponowano mi pelnej porcelany). Jestem zrozpaczona, moje dziąsła są widoczne przy każdym uśmieszku. Moja kolezanka z dziąsłem przy identycznej koronce miała podobne problemy, zdecydowała się na zabieg chirurgiczny, ale skutki są opłakane: dziąsło podniosło sie jeszcze wyżej (nie mówiąc już jak wyglądała przez kilka miesięcy z czarnym dziąsłem!) i wszystko, co dało się zrobić, to nakładka na koronke szerokosci kilku mm w kolorze dziąsła. Regularnie usuwam kamień, używam płynu i pasty Lacalut (Meridol), irygatora, masci poleconej przez stomatologa, a dziąsło podnosi się w zastraszającym dla mnie tempie. Po tych dwóch przykładach radze zastanowić się nad decyzją. Koronka wprawdzie nie zmieniła koloru, nie popekała, czuję się z nia jak z własnym zębem - ale tak samo jest z kompozytową licówką, tyle że bez problemów z dziąsłem.
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:32   #122
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

Budleja i Eta Carinae dziekuje slicznie za odpowiedz

mam coraz wiecej watpliwosci, w sumie juz mialam ta jedynke wybielana nakladk z zelem, ale zaraz powrocila do normy -szarej i denerwuje mnie straszne, z drugiej strony te komplikacje mnie przerazaja.
Juz sama nie wiem, a za 2tyg mam wizyte, mozg mi wyparuje od myslenia
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 18:56   #123
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Może spróbuj najpierw zrobić licówkę; na koronkę zawsze masz czas...
Życzę pięknego uśmiechu
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-05, 21:45   #124
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

jesli chodzi o licowke, to radzilam sie paru osob, w tym jednej profesjonalnej, powiedziano mi, ze licowka nie pokryje mi dobrze szarego martwego zeba....
zglupialam, nie wiem juz, nie chce nic nabroic, bo zeby ogolem zle nie wyladaja, tylko ta szara jedynka strasznie sie w oczy rzuca, na zdj to juz w ogole, jak szpara.
ale dzieki za rade i pozdrawiam serdecznie
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 15:55   #125
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Hmm... Spod mojej kompozytowej licówki na martwej , szarej jedynce nic nie przebijało. Może z cienką, porcelanową jest inaczej? Tutaj musi zadecydowac fachowiec . Za to ja mam wstępną diagnozę:przeszczep z podniebienia na dziąsło, - to dopiero wesoła wiadomość nikomu nie życzę, zwłaszcza, że nie wiem czego sie spodziewać.
DOBREJ decyzji!!!
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 17:30   #126
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

O jeju, ten przeszczep nie brzmi za fajnie, ale to dlatego, ze ja sie boje lekarzy, ale wszystko bedzie dobrze Budleja, nie przejmuj sie.
Daj znac jak przebiegl zabieg. miejmy nadzieje, ze to bedzie ostatnia korekta, ta wlasciwa. Trzymam kciuki.
Ja sie jeszcze nie zdecydowalam, a wyjazd coraz blizej, jednak wizja koronki jakos odplywa ode mnie, mam coraz wiecej watpliwosci i zobacze co doradza mi w klinice.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 18:05   #127
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Do decyzji jeszcze u mnie droga daleka; na opinii jednego specjalisty nie poprzestanę (aż zgłupieję od róznych ). Na razie próbuję ustalić co zrobić, żeby nie było jeszcze gorzej.
Tak się zastanawiam i myslę, że ja, jeżeli miałabym dośc kasy, to może najpierw zdecydowałabym sie na licówkę, a nuż będzie wyglądała dobrze? (nie wiem ile teraz takie 'ustrojstwo" kosztuje). Ale może dlatego, ze patrzę poprzez pryzmat moich obecnych (i mojej przyjaciółki) problemów związanych z koronami, które ujawniły sie juz po kilku latach.
Trzymaj się! Napisz jak wyszło. (mam nadzieję, że tak: )
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-08, 13:44   #128
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

dzieki, jasne, ze napisze
ale ty tez nie zapomnij dac znac jak tam z toba
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 17:15   #129
mała_czarnulka
Raczkowanie
 
Avatar mała_czarnulka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 97
Dot.: koronki czy licówki

Potrzebuję szybkiej rady. Od kilku tat mam dosyć mocno wyszczerbione zeby przednie (efekt gryzienia pestek, choć trudno w to uwierzyć). Wygląda to jak mała piramida wyżłobiona w jedynkach. Ale poza tym wszystkim zeby sa zdrowe. Czy w ogole jest sens robienia z nimi czegos? Od pazdziernika ide na studia wiec wiadomo chcialabym miec ladne zeby ale czy gra jest warta swieczki?? help
mała_czarnulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-12, 17:43   #130
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Hej Marika! U mnie nowy stomatolog i nowa koncepcja; moje problemy podobno wywodzą się głównie z przeciążenia związanego ze stresem(zaciskam szczęki, co jest prawdą), w zw. z czym w sprzyjających temu sytuacjach mam wkładać taki ochraniacz na zęby, jak noszą sportowcy.
Czytam to, co napisałam i chce mi się śmiać, chociaz nie do śmiechu mi...
Podobno ma być dobrze, tak orzekła specjalistka od tematu dziąsła. Ale dalczego ja wciąż jakaś taka niedowierzająca?
Mam nadzieję, że ktos lub coś upewni Cię w decyzji (trafnej nawet po latach). Trzymaj się!
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-13, 11:24   #131
valkiria89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 19
Dot.: koronki czy licówki

hej mialam zamiar zrobic koronke z a granic aale powiedzieli ze trzeba wszystkie zeby wylecyzc pruchnice itp dziwne skoro ja chce na jedynke gorna a oni tez na dole chca robi bo na dole mam duzo ubytkow co o tym sadzicie
valkiria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-13, 17:55   #132
marika_lol
Raczkowanie
 
Avatar marika_lol
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Cavan
Wiadomości: 434
GG do marika_lol
Dot.: koronki czy licówki

Hejooooo Budleja!!!!
Ciesze sie, ze nowy stomatolog przyniosl w miare dobre wiadomosci!!!
Skoro ma Ci pomoc, czemu nie sprobowac? Nic przeciez nie szkodzi
A jak z tym zabiegiem z przeszczepianiem z podniebienia? Rozumiem, ze odwolany?
Ja postanowilam, ze sprobuje wybielic ta jedynke, zobacze a ile to pomoze, a wizja koronki juz jest bardzo daleka.
Nie tylko Ty jedna zaciskasz mocno zebyhaha, wiekszosci by sie taki ochraniacz pewnie przydal, wiec sie nie martw.
Trzymam kciuki za Ciebie.
W sobote jade do Polski, wiec nie wiem jak tam bedzie z czasem, moge go nie miec na chodzenie po necie, wiec jakbym sie nie odpisala na cokolwiek, wybacz, bede za 3tyg.

valkiria89, nie sadze, ze do pojedynczej koronki trzeba miec wyleczone wszystkie zeby, to calkiem bez sensu, jesli chodzi o wybielanie, to owszem, ale koronka???? Sprawdz jeszcze innego dentyste.
marika_lol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 14:59   #133
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

Iwonus_s no nieciekawa historia ale nie jesteś sama. Ja od 6 roku życia chodzę do dentysty wiec mój "koszmar" trwa już prawie 18 lat. Właśnie jestem na etapie czekania na most na przednie zęby. Czytając wasze maile trochę sie obawiam jak to wszystko będzie wyglądać i jak się będę potem czuć. Na dzień dzisiejszy od tygodnia chodzę z opiłowanymi przednimi ząbkami (od 4 do 4) wyglądam jak Frankenstein i ogólnie tryskam radością A najlepsze jest to że wszystko zaczęło się od tego że wypadł mi kolejny ząb z przodu (2) i to w czasie wakacji za granicą. Rok wcześniej miałam robioną koronkę na jedynce.
Prawdopodobnie za parę dni będzie po wszystkim, stresa mam jak cholera, ale to nie koniec bo się okazało, że czekają mnie jeszcze 2 mostki na tył po obu stronach, bo jeśli ich nie zrobię to zniszczy sie ten przedni mostek. Więc zapowiada się ciekawie. Na razie na przedni mostek wydam 3000 zł. Nie mówiąc już o dolnych mostkach bocznych. Po prostu załamka.

POZDROWIENIA dla wszystkich "mostków" ! My "mostki" wiemy co to stres i ból co nie? Nawet największemu wrogowi tego nie życzę.
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 15:03   #134
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

Aha zna ktoś sposób na krwawiące dziąsła. Poza tym wokół moich zębów trzonowych, a raczej pozostałości po nich, zrobiły sie czerwone otoczki, na razie nie krwawią. Ktoś może wie co to? A nad górną, już usuniętą jedynką pojawiła się jakaś "ranka" i strasznie szczypie. Mój dentysta nie zwrócił na to uwagi więc nie wiem co to? Pomocyyyyyyyy!!!
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 18:11   #135
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Titta, nie zrobili Ci atrapy na czas do założenia docelowych koronek? To komu Ty płacisz tyle kasy? Z tego, co wiem, to zawsze robią "czasowe" ząbki, zeby nie wyglądac jak monstrum nawet przez jeden dzień.
Spróbuj płukac szałwią- już wiele razy na różne rzeczy pomogła. W końcu skąś się wzięło przysłowie: "kto ma szałwię w ogrodzie, tego smierc nie ubodzie". Ja mam.
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 22:58   #136
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

hej. Dentysta odradzał mi zastępczą atrapę żeby pozbawić mnie dodatkowych kosztów. A ja na to przystałam bo naprawdę ciężko z kasą no i z racji tego że mam na razie trochę wolnego...ale chyba trochę żałuję bo od miesiąca nie pokazuję się ludziom na oczy(wcześniej musiałam usunąć złamaną jedynkę, potem 2 tygodnie gojenia, teraz szlify więc sie nazbierało ponad miesiąc czasu). Masakra, ale powoli zbliża się ku końcowi. Mam nadzieję, jak wszystko dobrze pójdzie. Wczoraj byłam na przymiarce metalu. Podobno pasuje. A mój przyszły mostek to podobno mistrzostwo świata, bo mam zgryz krzyżowy(tzn. od lewej jedyni zęby zachodzą na dolne, od prawej zachodzą za dolne). W laboratorium za głowę się złapali. No zobaczymy. Wole nie zapeszać. Wiecie jak to jest. No ale jakby tego było mało to pojawiły się problemy z dziąsłami nad jedynką na którą mam mieć koronkę, i mam cholernego stresa. Do środy muszą zniknąć. Bo w środę mój wielki dzień. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam. Buźki
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 23:14   #137
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

hej Wersta A dlaczego nie mieliby puścić do domu z opiłowanymi ząbkami? Ja już tydzień chodzę z opiłowanymi i czekam na mostek. Fakt, nie można się ludziom pokazać ale co zrobić. Aha i piszesz coś o jakiejś stronce którą podawałaś. Gdzie ona jest? Nie moge znaleść. Pozdrawiam
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 19:53   #138
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: koronki czy licówki

mam pytanie czy da sie cos poradzic gdy jeden zab jest duzo mniejszy niz reszta? dokladnie chodzi o gorna lewa dwojke ktora jest bardzo mala a w dodatku wystepuja przerwy miedzy ta dwojka a jedynka i trojka nie wyglada to zbyt ciekawie dentysci powtarzali ze zab jeszcze urosnie ale nie urosl ;(gorna dwojka prawa tez jest mniejsza ale nie w takim stopniu jest poprostu krotsza jest to dla mnie dosc klopotliwe wsydze sie rozmawiac z innymi bo wtedy widac moj "problem" chcialabym wiedziec czy da sie na te zeby nalozyc licowke albo korone zeby moje uzebienie wreszcie ladnie wygladalo i nie bylo powodem do wstydu
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 23:24   #139
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

Hej maajjuu88!
Może zabrzmi to głupio ale chciałabym być na twoim miejscu i mieć taki problem. W twoim przypadku spokojnie możesz zrobić sobie koronkę. Ja niedawno musiałam zafundować sobie mostki na całą górę, miesiąc czasu i 3 tyś mnie to kosztowało. Wczoraj założyli mi nowe ząbki wreszcie ale za chiny nie potrafię się przyzwyczaić.Mam nadzieję, że to minie. Tak więc twój przypadek to naprawdę nic strasznego i spokojnie da się zrobić i w miarę szybko. Pozdrawiam
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 23:33   #140
Tttita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 14
Dot.: koronki czy licówki

Hej dziewczyny!!!!!

Odebrałam wczoraj mój mostek i powiem szczerze, że czuję się.....strasznie. Ślinię się jak niemowlę i w ogóle dziwne uczucie mam którego nie umiem się pozbyć. Mam nadzieję ze to minie. Czy jest ktoś kto miał podobne odczucia? Minęło? Ogólnie ząbki mi się podobają. Kolorek spoko tylko wydają mi się ciut duże ale kwestia przyzwyczajenia, poza tym co się dziwić, przez ponad tydzień miałam opiłowane więc były takie malutkie i naraz taka zmiana. Do tego w nocy pogryzłam sobie język-hihihi. I tak cholerstwo boli , że nawet jeść nie umiem. Zna ktoś jakiś sposób na gojenie sie ranek na języku? BITTE !!!

No to tyle. Pozdrawiam

Dalsze wrażenia dla zainteresowanych za jakiś czas
Tttita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 22:01   #141
Budleja
Raczkowanie
 
Avatar Budleja
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 39
Dot.: koronki czy licówki

Titta, nie dziwię Ci się. Ja za diabła nie mogę wytrzymać z tą "bokserską" nakładką na zęby, która ma przeciwdziałać zaciskaniu szczęk, a co za tym idzie , obsuwaniu dziąseł (od razu mnie naciąga i koniec chodzenia).
Moja przyjaciółka, też stomatolog, nawiasem mówiąc, bardzo powątpiewa w pomysł uzywania nakładki. Czy od tego nie mozna zgłupieć? Mam nadzieję, że już się przyzwyczaiłaś i "samogryzienie" minęło. Dobrego samopoczucia!
Budleja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 12:08   #142
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez Kiya Pokaż wiadomość
jedno zasadnicze pytanie,czy ząb został całkowicie usunięty czy zachował sie korzeń?
Jeśli jest korzeń i jest on zachowany w dobrym stanie możesz odbudować ząb, tj.w korzeń kręca sie ćwiek tytanowy i na ten ćwiek zakłada sie korone porcelanową.
Jeśli korzenia nie ma pozostaje Ci most-wiąże sie z oszlifowaniem dwóch sasiadujących zebów,
najdroższa z opcji czyli wszczep tytanowy,ta metoda wymaga czasu ponieważ sztuczny ząb można "wkręcić" w wszczep dopiero po 6 miesiącach od wszczepienia implantu do kości (6 mies. to okres całkowitego gojenia),niewątpliwa zaleta to ta że impalnt "zachowuje" sie jak naturalny ząb.
I mikroprotezka,wyciągana z buzi,najtańsze rozwiązanie.
Najlepiej poradzić sie swojego stomatologa.
ja się przymierzam do odbudowy zęba, ale na "ćwieku" z włókna szklanego, gdyż podobno to najlepsze rozwiązanie dla przednich zębów
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-04, 12:12   #143
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez Tttita Pokaż wiadomość
hej. Dentysta odradzał mi zastępczą atrapę żeby pozbawić mnie dodatkowych kosztów. A ja na to przystałam bo naprawdę ciężko z kasą no i z racji tego że mam na razie trochę wolnego...ale chyba trochę żałuję bo od miesiąca nie pokazuję się ludziom na oczy(wcześniej musiałam usunąć złamaną jedynkę, potem 2 tygodnie gojenia, teraz szlify więc sie nazbierało ponad miesiąc czasu). Masakra, ale powoli zbliża się ku końcowi. Mam nadzieję, jak wszystko dobrze pójdzie. Wczoraj byłam na przymiarce metalu. Podobno pasuje. A mój przyszły mostek to podobno mistrzostwo świata, bo mam zgryz krzyżowy(tzn. od lewej jedyni zęby zachodzą na dolne, od prawej zachodzą za dolne). W laboratorium za głowę się złapali. No zobaczymy. Wole nie zapeszać. Wiecie jak to jest. No ale jakby tego było mało to pojawiły się problemy z dziąsłami nad jedynką na którą mam mieć koronkę, i mam cholernego stresa. Do środy muszą zniknąć. Bo w środę mój wielki dzień. Trzymajcie kciuki. Pozdrawiam. Buźki
dla mnie to szok, moja złamana jedynka jest odbudowana na korzeniu i ćwieku z włókna szklanego i nie widać, że to nie mój ząb i różnica w "użytkowaniu" też jest łatwa do zaakceptowania
__________________
"Z każdym dniem mojego życia zwiększa się nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę."
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 22:56   #144
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez LillyRose Pokaż wiadomość
Licówki odradzam, podobnie jak odradzi Wam to każdy dobry stomatolog. Za licówkę trzeba zapłacić nawet 1200 zł przy tym jest bardzo nietrwała...
Lily rozumiem ze powyzsze brednie są poparte jakimiś solidnymi dowodami naukowymi. Z tego co ja sie orientuje to kazdy dobry stomatolog doradzi licowke zamiast korony )

Gratuluje utraty 70% tkanek kazdego z opiłownych zebow. Jakbys miala licowki to za te 10-15 lat moznaby jesze zrobic na te zeby korony a tak to za te 10-15 lat jak Ci próchnica zeby pod koronami zje to bedziesz miala 4 korzenie usuniecia i piekny sczerbaty usmiech czekajcy na implanty. Gratuluje madrego wyboru)
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 23:02   #145
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez valkiria89 Pokaż wiadomość
hej mialam zamiar zrobic koronke z a granic aale powiedzieli ze trzeba wszystkie zeby wylecyzc pruchnice itp dziwne skoro ja chce na jedynke gorna a oni tez na dole chca robi bo na dole mam duzo ubytkow co o tym sadzicie
Valkiria oczywiscie ze ma to sens i to ogromny. Leczac prochnice leczy sie ogniska infekcji z ktorych prochnicotworcze bakterie szerza sie a pozostałe zeby. O zab pod korona trzeba bardzo dbac zeby prchnica nie rozpoczela sie ponizej brzegu korony. Wiec leczenie prochnicy przed wykonaniem korony jest jak najbardziej prawidlowe.
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 23:08   #146
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez Budleja Pokaż wiadomość
sprzyjających temu sytuacjach mam wkładać taki ochraniacz na zęby, jak noszą sportowcy.
Nie rob takiej szyny, to przeżytek a poza tym moze przyniesc odwrotny skutek - lepsza jest szyna NTI. Porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem. Jesli on nie robi takich rzeczy niech skieruje Cie tylko na wykonanie takiej szyny do kogos kto to robi. Jak nie zna, to poszukaj sama. Szyna nagryzowa na wszytskie zęby jest fatalna, jak nie wierzysz to kup sobie w sportowym sklepie ochraniacz, dostosuj do swoich zebow wg instrukcji i sprubój w tym zasnac i zobaczysz jak bedzies czula sie rano
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 23:14   #147
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Marika_lol
licowka moze zmienic zmienic kolor zeba tylko o 2 tony. Jezeli jest martwy to rozsadnym byłoby wybielic, zrobic estetyczny wkład i na to korone pełnoceramiczna (licwka w tym wyadku bedzie raczej złym rozwiązaniem)

Budleja
licowka z kompozytu łatwiej jest zaskowac kolor zeba poprzez nałozenie grubej warswy materiału co w tym momencie mija sie z koncepcją licówki.
Poz tym licowka z kompozytu niestety wyciera sie i przebarwia duzo bardziej iz z porcelany
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 23:32   #148
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Cytat:
Napisane przez Budleja Pokaż wiadomość
dałam sobie kilka lat temu zrobić porcelanową koronkę u doświadczonego i obleganego u nas stomatologa (za 1500zł)
Co znaczy doswiadczonego i obleganego?Co znaczy w ogóle dobry dentysta i jak przecietny zjadacz chleba ma tajkiego odróznic od partacza?

Stomatologia to rynek usług - wg badań dla pacjenta kietrujacego sie w w wyborze gabinetu naważniejsze jest aby w gabincie panowała miła atmosfera, żeby lekarz był miły i usmiechał się) Jak u fryzjera, z tym ze włosy odrstaja)

Jak ktos jest kompletnym beztalenciem i chrzani koronę za korona i most za mostem ale ma fajny gabinet, milą i ładna asystentkę i cały czas sie usiecha a w tle leci odpowiednia muzyka zawsze bedzie postrzegany jako lepszy niz ten ktory jest mistrzem swata w protetye ale ma ciemny gabinet i stary fotel. Lepiej isc do fajnego salonu fryzjerskiego oklamujac sie ze skoro jest tam ladnie to sa tam na 100% dobrzy fachowcy niz do jakiegos zapyzialej pamietającej czasy PRLu zakładu bo tam pewnie strzyże wodnik szuwarek albo jakiś inny potwór z bagien. Przypisujemy dużo łatwiej pozytywne cechy ładnym ludziom i rzeczom. Nie jest tak?

Co do Twojej korony to moze powins skonsultowac cała sprawe z jakims innym stomatologiem. W końcu co dwie głowy to nie jedna. )
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 18:57   #149
kami828
Zadomowienie
 
Avatar kami828
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 1 237
Dot.: koronki czy licówki

We środe kończe leczenie a w czwartek jestem umówiona z protetykiem ma mnie ejszcze raz zobaczyć bo nie chce aparatu tylko koronki-cały koszt wyniesie mnie 2400 za 3 koronki na górze i 3 na dole.Nie mam dolnej jedynki i musze założyć koronki na zęby obok tego brakującego a na górze mam prawą jedynke wysunięta do tyłu i musiałabym ją usunąć i zeszlifować lewą jedynke i prawą dwójke...Mój dentysta mi to BARDZO odradza bo jestem młoda i upiera sie na aparat ale aparat przez cały czas noszenia wyniesie mnie drożej,nie mam ma to kasy,i tak na koronki pożyczam...Boje sie że protetyk sie nie zgodzi na to bo już mi raz mówił że tylko ortodoncja wchodzi w gre ale tak ubłagałam mojego dentyste że umówił mnie z nim jeszcze raz.To bardz źle że wole koronki?Będą z porcelany więc ponosze je dość długo...Ładnie to wygląda...wiem że zrobione na przedzie mogą mniej wytrzymać,większe obciążenie...ale ja jestem zdecydowana,troche sie boje efektu ale chce mieć wkońcu ładne zęby a aparat mi je tylko wyprostuje,tylko bo obie jedynki są całkiem inne i nie będzie to wyglądało ładnie...
kami828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 21:19   #150
moonwalker37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12
Dot.: koronki czy licówki

Kami 828, skoro Twój lekarz mowi Ci że na gorze leczenie ortodontyczne jest najlepszym wysciem to chyba tak rzeczywiscie jest. To on prowadzi Twoje lezenie i wybiera najoptymalniejsze rozwiązanie. Z hydraulikiem albo mechankiem samochodowym tez dyskutujesz i kazesz im robic tak jak Ty uwazasz? Kasa, kasą ale masz jescze kupe lat życia przed sobą i nie myslisz co bedzie z tymi koronami z 10-15 lat. Lepsze swoje krzywe niz wyprostowane koronami. Twoje zeby - Twoj wybór i Ty poniesiesz jego konsekwencje zarowno te dobe i te zle.
moonwalker37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-04 21:15:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.