Stoisko handlowe / wystawca na targach, jarmarkach, w galerii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-21, 13:12   #1
triator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13

Stoisko handlowe / wystawca na targach, jarmarkach, w galerii


Witam mam pytanie czy ktoś pracował na stoisku w pasażu galerii handlowej?? mam takie pytanie jakie są wasze wrażenie czy było wielu klientów ? czy takie stoisko bez problemu się utrzymywało? jaki był obrót?ile osób średnio kupowało coś każdego dnia? byłbym wdzięczny za odpowiedzi , z góry dzieki
triator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 16:46   #2
triator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: stoisko handlowe w galerii

podbijam temat bo coś spadł, naprawdę nikt nie ma takich informacji?
triator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 17:48   #3
Magdalena Setkowicz
Przyczajenie
 
Avatar Magdalena Setkowicz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: stoisko handlowe w galerii

Zdajesz sobie sprawę, ze stoisko stoisku nie równe?
__________________

Magdalena Setkowicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-22, 18:40   #4
triator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: stoisko handlowe w galerii

tak zdaje sobie z tego sprawę , ale mimo to miałem nadzieję , że ktoś coś przydatnego, fajnego napisze
triator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 20:27   #5
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: stoisko handlowe w galerii

Ja pracowałam na stoisku z okularami, od kwietnia do sierpnia. Ruch miałam duży. Obrót był od 100 zł do ponad tysiąca dziennie.
Stoisko z cukierkami dobrze prosperowało, ale nie mam pojęcia jakie miało obroty. Dobrze też się wiodło kwiaciarni. Najgorzej to chyba szły zabawki takie markowe Nici czy coś takiego.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 20:48   #6
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: stoisko handlowe w galerii

Pracowałam w łódzkiej Manufakturze " na zegarkach". Na tzw.wyspie, a więc na środku pasażu między sklepami. Obroty takie sobie, ale wyspa stoi od lat wiec jakoś ciągnie. Klientów dużo, ale większość tylko oglada i udaje ze chce kupić Chcesz założyć taki interes? to, czy wypali zależy od miejsca, cen, wystroju stoiska, ekspedientki.... nie ma co porównywać z innymi stoiskami.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 08:50   #7
triator
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 13
Dot.: stoisko handlowe w galerii

dzięki za odpowiedzi przynajmniej się czegoś ciekawego dowiedziałem , jeśli ktoś jeszcze pracował w sklepie wyspowym chętnie poczytam co o takim stoisku sądzi
triator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 13:42   #8
Andziorek9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 17
Stoisko/sklep biżuteria sztuczna. Proszę o pomoc

Witam wszystkie forumowiczki (forumowiczów).
Jestem w trakcie rozważań nad otwarciem stoiska/sklepiku ze sztuczną biżuterią. Szukam osób, które już taki biznes rozpoczęły. Proszę o porady.
Ile trzeba zainwestować? Gdzie znajdę dobre i tanie hurtownie? Czy dobrze sprzedają się także dodatki (spinki, opaski, torebki). Jaka biżuteria ma najlepsze wzięcie?
Bardzo dziękuję za pomoc.
Wiem, że pewnie to nie pierwszy wątek na ten temat, ale chciałabym otrzymać informacje stosunkowo aktualne.
Pozdrawiam
__________________
Mój adres - derwisz777@gmail.com
Dziękuję za wszelkie bezcenne porady i wzorki
Andziorek9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 15:04   #9
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: Stoisko/sklep biżuteria sztuczna. Proszę o pomoc

Wydaję mi się,że największe wzięcie ma zazwyczaj to co jest aktualnie modne... w tej chwilii charmsy, bransoletki typu pandora, zegarki jelly watch i wiele wiele innych. Jeżeli chcesz otwierać takie stoisko to sama musisz mieć o tym pojęcie. Żeby znaleźć dobrą hurtownie musisz sama się postarać, nie wydaje mi się,że każdy będzie tutaj na forum publicznym dzielił się takimi informacjami. Wpisz w google hurtownia biżuterii, jest tam ich mnóstwo. Zarejestruj się, porównaj ceny a wtedy sama zdecydujesz,która oferta jest dla Ciebie najlepsza. Jeżeli chodzi o koszt to cieżko określić...zależy od stoiska/od stoiska zapewne też będziesz płaciła jakiś czynsz. Główny wydatek to zatowarowanie. Biżuteria nie jest droga, ale żeby się opłacało trzeba sprzedawać duże ilości i posiadać ciekawy asortyment, gdyż na pewno w pobliżu zawsze jest jakaś konkurencja.
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:55   #10
viktoria_534
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Własny biznes - stoisko z bizuterią

Hej dziewczyny!
Czy któraś z was prowadzi może stoisko z biżuterią? Ciekawi mnie jak zaczynałyście swój biznes i czy jesteście z niego zadowolone. Ja swoje stoisko otworzyłam w maju tego roku w pasażu jednego z większych marketów w ok 90.000 mieście. Sprzedaję biżuterię srebrną. Nie mogę narzekać bo od początku interes jakoś się kręci - zarabia na siebie i jeszcze parę groszy zostaje, ale żyć się z tego nie da. Mam duży wybór towaru i przystępne ceny - wszystkie klientki tak uwazają. Sama pracuję jak najwięcej, żeby oszczedzić na pracowniku, ale stoisko muszę mieć otwarte od 9 do 21, więc zatrudniam dorywczo studentkę na kilka godzin dziennie. Zrobiłam karty stałego klienta upoważniajace do 10% rabatu i rozdaję komu się da. Stoisko jest ładne i eleganckie i wyróżnia się na tle innych w pasażu. Towar wyeksponowany na ładnych stojaczkach. No nie wiem co jeszcze bym mogła zrobić, żeby ściągnąć do siebie więcej ludzi. Wszyscy znajomi, którzy mają swoje biznesy mówią, żebym się nie przejmowała i że powinnam się cieszyć z samego faktu, że od początku ani razu do tego nie dołożyłam, bo u nich początki były trudniejsze. Włożyłam w ten biznes całe oszczędności i całe serce. Nie wyobrażam sobie, że miałabym ten interes zamknąć, bo postawiłam wszystko na jedną kartę - rzuciłam pracę na etacie, a w moim mieście ciężko cokolwiek zaleźć za wiecej niż minimalna krajowa:/. Teraz mam dużo wątpliwości, czy dobrze zrobiłam. Pocieszam się tym, że niedługo grudzień - Mikołajki i Świeta więc pewnie będą kupować więcej na prezenty. A jak u was wyglądały początki? Może macie dla mnie jakieś dobre rady
viktoria_534 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:23   #11
embika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 12
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

Witam

Także prowadze stoisko z biżuterią w dużym markecie, miasto ok 50 tyś.
Asortyment to biżuteria sztuczna oraz galanteria czyli torby, portfele.
Oszczedzam na pracowniku, pracuje sama z pomoca rodziny.
Czy da się z tego utrzymac ? różnie bywa niestety. Mimo że mam bardzo dużą marże, szczególnie na bizuterii, to opłaty typu czynsz(bardzo wysoki) zus, księgowa, podatki, vat dobijają moj interes
Cos tam zarabiam ale nie są to kokosy, jedynie w grudniu mozna naprawdę duzo zarobić, napewno kika tyś.
embika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 12:58   #12
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

A nie myslałyście o tym by zacząć uczyć innych jak robić biżuterię?

Może to by była alternatywa dodatkowa dla waszego biznesu

XXI wiek to era przepływu informacji, ludzie lubia się uczyć
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 10:24   #13
viktoria_534
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

Ja myślałam o tym, żeby zacząć prowadzić jakieś kursy czy warsztaty robienia biżuterii, ponieważ sama też robię biżuterię, więc dobrze się na tym znam. Tylko jak nauczę kobitki jak to się robi to przestaną u mnie kupować bo same będą potrafiły zrobić, albo otworzą mi konkurencję

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Może będę musiała pomyśleć o zmianie lokalizacji. Choć wydawało mi się, że stoisko na środku pasażu, obok kas, przy spożywce to dobre miejsce. Czekam z niecierpliwością na grudzień. Wiem, że wtedy będzie duuuuży ruch. Dziewczyny napiszcie proszę jaką najbardziej biżuterię lubicie kupować. Może czegoś nie mam w asortymencie. Pozdrwiam
viktoria_534 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-17, 07:20   #14
Mangdzia23
Rozeznanie
 
Avatar Mangdzia23
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gołdap
Wiadomości: 651
GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

[QUOTE=viktoria_534;299361 24]Ja myślałam o tym, żeby zacząć prowadzić jakieś kursy czy warsztaty robienia biżuterii, ponieważ sama też robię biżuterię, więc dobrze się na tym znam. Tylko jak nauczę kobitki jak to się robi to przestaną u mnie kupować bo same będą potrafiły zrobić, albo otworzą mi konkurencję[COLOR="Silver"]



To wtedy będą od Ciebie kupowały materiały do robienia biżuterii
__________________
Start
126,0 kg
91 kg - minus 35kg w 112dni - CellReset
cel - 69kg


Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 10:40   #15
caroliness1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 6
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

Moja znajoma prowadziła takie stoisko w galerii (miasto ok. 150 tys. mieszkańców), z tego co wiem, sprzedaż ruszyła dopiero po rozpoczęciu sprzedaży na Allegro.
caroliness1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-06, 12:24   #16
~Olya~
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 866
GG do ~Olya~
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

Własnie zastanawiam się nad otwarciem butiku/wyspy handlowej z biżuterią. Niby u mnie w mieście (ok. 100tyś mieszkańców) jest kilka takich sklepików (dwa bardziej znane - ten sam właściciel)... ale w brew pozorom niczym nie wyróżniajace się. Chciałabym aby mój był bardziej elegancki... jesli stoisko to w stylu scallini z elementami glamour
Stawiałabym na sztuczną biżuterię, ale bardziej hm... orginalną, a nie typową chińszczyznę (kilku dostawców już mam na oku)... designem przypominająca biżuterię od bydziubeka, ale oczywiście po rozsądnej cenie. Do tego torebki..,. głównie kopertówki... wybrane, najorginalniejsze modele.
Kilka stałych kolekcji typu: wedding, boho style, glam rock... itp. do tego sezonowe np. folk itp.
Na pewno rozszerzyłabym ofertę o hand made (o dziwo nie ma tego u nas w mieście)... sutasz itp.
Do tego może jakaś biżuteria personalizowana.
Cały towar metkowany z logo firmy + dla każdego jakaś charakterystyczna torebeczka równiez z logo.

O reklamę się nie boję... na pewno nagłośniłabym kilka dni przed otwarciem. Profesjonalny fanpage. Ulotki w zaprzyjaźnionych salonach kosmetycznych/solariach/sklepach.
Hostessy, które poroznosiłyby zaproszenia ze zniżkami...

lokal w miarę rozsądnej cenie... ale jednak trzeba opłacać.

Podsumowujący nie chcę iśc w kierunku typowego sklepu z bizuterią, a "butiku" z "designerskimi" ozdobami i akcesoriami.

Jak to widzicie? Czy miałoby to wg. Was jakieś wzięcie?

Byłaby ogromnie wdzięczna za odpwoiedz.
__________________
...cause your love is my love & my love is your love.






Faza I: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
~Olya~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 21:54   #17
kosmak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 71
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

Chcę otworzyć własny biznes i jestem jak najbardziej na TAK jeżeli ktoś inny wychodzi z taką inicjatywą. Kończę szkoły, robię kursy, szkoły policealne - ogólnie inwestuję w siebie i polecam to każdemu. To najlepszy sposób na to żeby być z siebie zadowolonym i po prostu cieszyć się życiem. Mnie bardzo dużo siły daje znajomy, którego poznałam w Progresie. Kolega ma tyle pozytywnej energii w sobie i tyle zapału, że obdziela tym wszystkich dookoła.
kosmak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 11:26   #18
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Własny biznes - stoisko z bizuterią

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Podsumowujący nie chcę iśc w kierunku typowego sklepu z bizuterią, a "butiku" z "designerskimi" ozdobami i akcesoriami.

Jak to widzicie? Czy miałoby to wg. Was jakieś wzięcie?
Zależy czy Twoje miasto jest ogólnie zamożne czy nie. Wg mnie takie rzeczy sprawdzą się w bogatszych miastach bo jednak narzut musisz mieć duży żeby utrzymać stoisko, opłacić z czasem pracownika, ZUS, księgowość. W biednych miastach na ścianie wschodniej raczej nie wyszłabyś na swoje.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 14:30   #19
SzefCamila1350
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Jak zorganizować stoisko kosmetyczne festynie?

Witajcie! Czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć, jak zorganizować stoisko kosmetyczne na festynie? Chce zaproponować kobietkom kosmetyki naturalne pewnej znanej firmy Będą to kosmetyki do makijażu, gdzie będę pokazywać, jak pomalować się kosmetykami hipoalergicznymi, ale będą to tez kosmetyki do pielęgnacji ciała, jak balsamy, żele pod prysznic czy mleczka do ciała Nie wiem, jak takie stanowisko urządzić? Jak myślicie? Czy namiot handlowy się sprawdzi? Gdzie szukać i gdzie najlepiej kupić taki namiot? Czy ktoś z Was mógłby mi coś podpowiedzieć w tej sprawie?

Edytowane przez SzefCamila1350
Czas edycji: 2015-09-04 o 08:09
SzefCamila1350 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-09, 18:57   #20
hyman1499
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zorganizować stoisko kosmetyczne festynie?

Aha.. czyli chodzi o taką kwestię czysto organizacyjną. Masz już wszystkie kosmetyki i zaklepane miejsce, tylko nie masz stoiska? W takim razie taki namiot to dobry pomysł moim zdaniem, w końcu dach nad głową przy naszej polskiej pogodzie to dosyć rozsądna opcja Nie ma co ryzykować, pomimo tego, że już prawie lato mamy Takich rzeczy najlepiej szukać w marketach typu obi lub przez internet.
hyman1499 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 21:51   #21
DarrelABC70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jak zorganizować stoisko kosmetyczne festynie?

Nie wiem czy to jest do końca dobry pomysł, bo po co się w koszty wprowadzać? To będzie Twoja jednorazowa sprzedaż? Bo jeżeli tak to lepiej taki namiot wynająć, no chyba że to będzie na dłużej, to może i się opłaca. Wszystko zależy jakiej jakości masz te kosmetyki, bo jeżeli jakiś nie bardzo. to namiot to będzie tylko niepotrzebny koszt. Jednak myślę że wynajem to lepsza opcja
DarrelABC70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 08:14   #22
mcdawid74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Jak zorganizować stoisko kosmetyczne festynie?

Cytat:
Napisane przez hyman1499 Pokaż wiadomość
Aha.. czyli chodzi o taką kwestię czysto organizacyjną. Masz już wszystkie kosmetyki i zaklepane miejsce, tylko nie masz stoiska? W takim razie taki namiot to dobry pomysł moim zdaniem, w końcu dach nad głową przy naszej polskiej pogodzie to dosyć rozsądna opcja Nie ma co ryzykować, pomimo tego, że już prawie lato mamy Takich rzeczy najlepiej szukać w marketach typu obi lub przez internet.
Nie wiem czy akurat w Obi czy innym markecie uda się autorce znaleźć takie namioty, ale w sumie można spróbować poszukać, bo w zasadzie czasami można trafić na jakąś okazję, a jak nie to można spróbować poszukać na serwisach aukcyjnych W ogóle pomysł z naturalnymi kosmetykami jest bardzo fajny Myślę, że to zainteresuje kobiety może pomyśl też nad stronką internetową i sklepem internetowym?
mcdawid74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:45   #23
nieznajoma626
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 23
Biznes - handel jako wystawca na jarmarkach, opłaca się?

Witajcie.
Mam 20 lat, w kwietniu otworzyłam własną firmę. Jestem producentem kosmetyków naturalnych. Zaciekawiła mnie sprzedaż na jarmarkach - typu Bożonarodzeniowy we Wrocławiu czy słynny Jarmark Dominikański. Z tego co widzę, bardzo wiele wystawców przyjeżdża na najróżniejsze jarmarki z różnym asortymentem. Nie kiedy opłata za takie stoisko to kwoty z rzędu kilku tysięcy złotych. Czy ktoś z Was brał udział w takim wydarzeniu jako wystawca? Czy da się w takich miejscach nieźle zarobić? Dziekuje za odpowiedzi.
nieznajoma626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-09, 09:23   #24
migra76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2
Stoisko na targach

Cześć

Mam zamiar wybrać się na targi z moją małą firmą wypalającą kawę. Niestety jeszcze nigdy nie byłem na targach jako wystawca. Poszukuje firmy, która mogłaby to zrobić dla mnie rzucające się w oczy stoisko. W internecie znalazłem ciekawą firmę ZapleczeGraficzne.pl, która specjalizuje się w takich zagadnieniach, a w dodatku mam pewność po skorzystaniu z ich usług, że moje stoisko będzie przyciągało uwagę. Co o tym sądzicie? Może macie jakieś swoje doświadczenia?

Edytowane przez migra76
Czas edycji: 2018-08-14 o 11:03
migra76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-09 10:23:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:18.