Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-11-19, 15:49   #1
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017

Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana.


Witam serdecznie Pani Moniko
Z trądzikiem borykam się od okresu dojrzewania, obecnie mam 20 lat. Trądzik u mnie ma postać bolących podskórnych gul oraz małych czerwonych kropek, najlepiej można je określić "niedoskonałości". Dodatkowo na nosie mam zaskórniki.
Niedawno zdiagnozowano u mnie zespół policystycznych jajników i dowiedziałam się, że to również może mieć wpływ na tak długi trądzik. Jestem również uczulona na nadtlenek benzoilu, więc większość typowych leków mnie podrażnia.
Dodatkowo mam cerę mieszaną - tłusta w strefie T i normalna na policzkach. Niestety, ma skłonność do przesuszania się, często łuszczy mi się skóra, zwłaszcza widać, gdy sypki puder podkreśli te "skórki".

Moje pytania:
1. Czy jest obecnie jakaś terapia, która pomogłaby mi uzyskać gładką i jednolitą cerę?
2. Jaka jest najwłaściwsza pielęgnacja mojego typu cery? Czy są jakieś zabiegi kosmetyczne, które byłyby "bombą nawilżającą" dla mojej twarzy?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 10:19   #2
Litala
Przyczajenie
 
Avatar Litala
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9
Dot.: Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana.

Ja gdzieś słyszałam, że jeśli tradzik utrzymuje się po 20 r.ż., to zostaje już do śmierci.
__________________
Kobietom pieniądze potrzebne nie są. Bo i po co? Nie piją, w kości nie grają, a kobietami, psiakrew, są przecież same.
Litala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 10:49   #3
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana.

A ja myślę, że powinnaś się chwilę zastanowić, zanim napiszesz takie głupoty.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 11:15   #4
Estemaniac
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Dot.: Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana.

Cytat:
Napisane przez Litala Pokaż wiadomość
Ja gdzieś słyszałam, że jeśli tradzik utrzymuje się po 20 r.ż., to zostaje już do śmierci.
Kochana, nie strasz ludzi takimi informacjami! Mój TŻ bardzo długo walczył z trądzikiem... Kremy, maści, antybiotyki - koszmar! W końcu namówiłam go na wizytę w dobrej klinice i problem stopniowo zanika.
Teraz jest już niemalże idealnie, w porównaniu z tym, co było.
Ale ile się nasłuchałam, że to niemęskie i nigdzie nie pójdzie... W końcu podziękował
Także nawet na trądzik i blizny potrądzikowe znajdzie się rozwiązanie!
Najlepiej od razu wybrać się do dobrego lekarza, a nie wydawać kupę kasy na kolejne kosmetyki i maści. Mogę polecić Warszawiakom Kasię Łebkowską z Domaniewskiej
Estemaniac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-20, 14:21   #5
florac
Raczkowanie
 
Avatar florac
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 86
Dot.: Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana.

idź do mądrego dermatologa - to najlepsze co możesz zrobić. Pozdrawiam, nie łam się ja też walczyłamz trądizkiem, była to nie mała batalia .. natomiast teraz po trądzku zostały tylko przebarwienia i blizny
__________________

florac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-26, 13:18   #6
caja21
Raczkowanie
 
Avatar caja21
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Woj. podkarpackie
Wiadomości: 38
Dot.: Długotrwały trądzik, przesuszona cera mieszana.

Zabiegi kosmetyczne nie będą skuteczne jeśli:
a) w przypadku trądziku najpierw należy go wyleczyć a później stosować zabiegi kosmetyczne w konsultacji z lekarzem dermatologiem
b) pielęgnacja w salonie daje dobre efekty jeśli połączyły ją z prawidłową pielęgnacją domową

W przypadku cer mieszanych niestety należy czasem użyć dwóch produktów (kremów, masek) w zależności od potrzeby. Polecam glinki (np. w strefie T zielona, na pozostałą część cery biała +woda termalna w spray-u aby nie dopuścić do jej wyschnięcia).

Pozdrawiam
caja21 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.