Szydełko - podstawy - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-29, 12:43   #691
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Figamaga Pokaż wiadomość
Ja też zwracam się z prośbą o pomoc. Jestem początkującą szydełkomaniaczką i mimo, że znam angielski to nie mogę wszystkiego załapać. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
zapomniałam o Tobie a miałam Ci kawałek przetłumaczyć, jeśli nie dałaś rady przy pomocy linku japoneczki, a nadal jesteś zainteresowana, to daj znać...

Cytat:
Napisane przez cycol11 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny od 2 tygodni ćwiczę swoje umiejętności z szydełkowaniu - wciąga oj wciąga szkoda tylko, że doba nie chce trwać 48 godzin Mam do was takie pytanie - chcę zrobić moim pociechom do ich pokoi kapy na łóżka takie jak na załączonej fotografii. Czy możecie mi podpowiedzieć jakiej najlepiej do tego celu użyć włóczki? Chodzi mi o to żeby kapy były miękkie "nie gryzące" Będę wdzięczna za podpowiedź
Najbardziej miękki i do tego tani będzie akryl - jego wadą jest jednak to że raczej się mechaci (w moim odczuciu nawet bez prania)... Moim zdaniem ladniej wygladalaby po jakims czasie bawełna - nie gryzie, ale jest twardsza zdecydowanie... Nie wiem jak z mechaceniem się wełny merino, ale ona jest i mięciutka i cieplutka... Akryl i wełna dadzą są "cieplejsze", wełna merino nie gryzie w przeciwieństwie do zwykłej wełny, bawełna w takim "wysokim" wzorku może się prezentować najładniej - ale to też kwestia gustu...
Z akrylu takiego gładszego, ale jednak z minimalnym meszkiem ja robiłam z kotka i w miarę się trzyma, robiłam też z red heart baby i moim zdaniem mechaci się bardziej, ale jest już super milutka... Z bawełny polecałabym Miya Myra (te grubsza, ale nie pamietam która to) albo camilla, ale jest też dużo innych fajnych tylko trochę droższych,z merino to zasadniczo nic nie robilam jeszcze, mam 3rozne, bo dziewczyny bardzo to polecaja, rzeczywiscie jest mieciutka i niegryzaca (robiłam próbki) ale jako że idzie lato to zaczeka chyba do jesieni na wykorzystanie
i jeszcze ostatnio dziewczyny wynalazly 2 inne wloczki bez meszku - Alize Diva (mikrofibra akrylowa) i jakas bambusowa, tez Alize... i mowily ze sa fajne
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-29, 15:42   #692
cycol11
Zakorzenienie
 
Avatar cycol11
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 461
Dot.: Szydełko - podstawy

Aga_tka dziękuję ci ślicznie a teraz muszę przeczytać to co napisałaś z 10 razy żeby wszystko dobrze zrozumieć
cycol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-30, 15:16   #693
ania2631
Wtajemniczenie
 
Avatar ania2631
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Morze
Wiadomości: 2 645
Dot.: Szydełko - podstawy

Agatka ja również dziękuję
__________________
ania2631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 23:44   #694
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziewczyny, porwałam się na robienie firanki o takiej https://picasaweb.google.com/1183117...14646804676210 i nie potrafię sobie poradzić z tymi ząbkami na dole. Tzn. wiem, że na końcu rzędu robi się dodatkowe oczka łańcuszka i w następnym rzędzie słupki w tych oczkach ale co przed tym łańcuszkiem? Bo wychodzi mi tak, że te ostatnie oczka mam wypełnione co drugi rząd. Nie wiem, czy jasno to opisałam
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 09:00   #695
Figamaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Figamaga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 994
Dot.: Szydełko - podstawy

Agatka, Japoneczka - ślicznie Wam dziękuję. Znalazłam inną stronę z tłumaczeniem, ale niewiele mi dała i się zniechęciłam. Ale chyba powrócę do nauki szydełkowania
__________________
Pomagamy!!! www.otoz-tarnow.pl
Podaruj nam 1% KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0

Figamaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 09:47   #696
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez sparkly Pokaż wiadomość
Dziewczyny, porwałam się na robienie firanki o takiej https://picasaweb.google.com/1183117...14646804676210 i nie potrafię sobie poradzić z tymi ząbkami na dole. Tzn. wiem, że na końcu rzędu robi się dodatkowe oczka łańcuszka i w następnym rzędzie słupki w tych oczkach ale co przed tym łańcuszkiem? Bo wychodzi mi tak, że te ostatnie oczka mam wypełnione co drugi rząd. Nie wiem, czy jasno to opisałam
Może tu zajrzyj: http://erendis.fotosik.pl/albumy/65433.html#e
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 10:42   #697
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Szydełko - podstawy

O, to bedzie to. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a6adf499d.html Dzięki
Ale jeszcze pytanie mam. Te słupki końcowe reliefowe (bo to chyba takie są na końcu) robi się dookoła poprzedniego słupka a nie wokół ostatniego z rzędu tak?

edit
Już się przyjzałam bardziej, to nie są reliefowe. Będę próbować.
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez

Edytowane przez sparkly
Czas edycji: 2012-05-03 o 10:44
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 11:21   #698
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Figamaga Pokaż wiadomość
Agatka, Japoneczka - ślicznie Wam dziękuję. Znalazłam inną stronę z tłumaczeniem, ale niewiele mi dała i się zniechęciłam. Ale chyba powrócę do nauki szydełkowania
Nie zniechęcaj się tak szybko, bo nigdy tego nie pokonasz. Zakładki nie muszą być idealnie takie jak we wzorze. Główki zwierzaczków zrób jak proste okrągłe serwetki z półsłupków, a na górze u kotka zrób małe trójkąciki ze słupków to będą uszy. Wyhaftuj oczka i pyszczki, a wąsy z kawałków włóczki. Na koniec plecione sznureczki i chwaścik. To nie jest trudne, a będziesz miała satysfakcję, że to Twój własny wzór. Jak nie wiesz jak się plecie sznureczki to daj znać, bo chwaścik jest wyraźnie pokazany. Ja nieraz jak mi coś nie wychodzi to po prostu odkładam i za jakiś czas próbuję od nowa, aż do zamierzonego skutku.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 12:11   #699
ulka124
Przyczajenie
 
Avatar ulka124
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez cycol11 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny od 2 tygodni ćwiczę swoje umiejętności z szydełkowaniu - wciąga oj wciąga szkoda tylko, że doba nie chce trwać 48 godzin Mam do was takie pytanie - chcę zrobić moim pociechom do ich pokoi kapy na łóżka takie jak na załączonej fotografii. Czy możecie mi podpowiedzieć jakiej najlepiej do tego celu użyć włóczki? Chodzi mi o to żeby kapy były miękkie "nie gryzące" Będę wdzięczna za podpowiedź
to jest sliczne
jak to sie robi?? jak zmieniac kolor wloczki?? mozna prosic o odpowiedz tak prosto jak dla kilkulatki? (jeszcze wszystko dla mnie jest za trudne )
ulka124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 12:56   #700
cycol11
Zakorzenienie
 
Avatar cycol11
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 461
Dot.: Szydełko - podstawy

tak mi się wydaje że jest następująco: Zmiana koloru następuje po każdym wyszydełkowanym rzędzie, a robi się od tego że zaczynasz od 6 oczek łańcuszka a potem na to idą 16 słupków, następnie po 3 słupki wbijane między dwa słupki i zmiana koloru i znów po 3 słupki wbijane w te dziurki co powstały itd. Robi się po prostu kwadrat to jeden sposób. Bo kapa musi być przecież prostokątna więc chyba zaczyna się od dużej ilości łańcuszków i na nich robić słupki takie wachlarzykowate. Ale mogę się mylić bo ja też jestem początkująca w tym temacie niech może wypowie się też ktoś bardziej obeznany w temacie
cycol11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 13:54   #701
sparkly
Raczkowanie
 
Avatar sparkly
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK / Grudziądz
Wiadomości: 409
Dot.: Szydełko - podstawy

Tu jest schemat na kwadrat, wprawdzie mniejszy, ale można zrobić większy analogicznie.

http://wlasnorecznie.blogspot.co.uk/...-do-pledu.html

albo jeszcze tu

https://picasaweb.google.com/fotomar...11774016733922

Co do zmiany koloru włóczki - nowy rząd zaczynasz poprostu nowym kolorem. Początkowe oczka w nowym rzędzie robisz innym kolorem - przynajmniej ja tak robię. Poprzedni kolor odcinasz i chowasz nitkę igłą albo tak jak tu:

http://www.youtube.com/watch?v=vm-OCqPaIkY
__________________
Więc teraz serca mam ... trzy
...
I miłość po kres
I radość do łez
sparkly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 18:52   #702
ulka124
Przyczajenie
 
Avatar ulka124
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Szydełko - podstawy

Bardzo slicznie wam dziekuje za rady
ulka124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:08   #703
Figamaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Figamaga
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 994
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez japoneczka01 Pokaż wiadomość
Nie zniechęcaj się tak szybko, bo nigdy tego nie pokonasz. Zakładki nie muszą być idealnie takie jak we wzorze. Główki zwierzaczków zrób jak proste okrągłe serwetki z półsłupków, a na górze u kotka zrób małe trójkąciki ze słupków to będą uszy. Wyhaftuj oczka i pyszczki, a wąsy z kawałków włóczki. Na koniec plecione sznureczki i chwaścik. To nie jest trudne, a będziesz miała satysfakcję, że to Twój własny wzór. Jak nie wiesz jak się plecie sznureczki to daj znać, bo chwaścik jest wyraźnie pokazany. Ja nieraz jak mi coś nie wychodzi to po prostu odkładam i za j
Za jakiś czas próbuję od nowa, aż do zamierzonego skutku.
Dziękuję Ja znana jestem z tego, że nie wierzę we własne siły i możliwości
A póki co to wyszedł mi jakiś misiek z oklapniętymi uszami
__________________
Pomagamy!!! www.otoz-tarnow.pl
Podaruj nam 1% KRS 0 0 0 0 0 6 9 7 3 0

Figamaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:39   #704
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Figamaga Pokaż wiadomość
Dziękuję Ja znana jestem z tego, że nie wierzę we własne siły i możliwości
A póki co to wyszedł mi jakiś misiek z oklapniętymi uszami
To może kwestia włóczki z jakiej robisz. Może trzeba troszkę usztywnić krochmalem i uszy będą się sztywno trzymać.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:14   #705
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziewczyny, ja mam pytanie dotyczące numeracji szydełka. Byłam w pasmanterii i dałam ciała, bo chciałam mieć grube szydełko, a kupiłam nr 5. Dopiero w domu po przeszukaniu neta dowiedziałam się, że to nie jest tak jak w drutach (im wyższa numeracja tym grubsze).

Powiedzcie mi na co zwracać uwagę przy kupnie? Czy jak na włóczce jest napisane szydełko 3-3,5 to oznacza milimetry czy rozmiar? dopiero zaczynam przygodę z szydełkiem i jestem zielona Z góry dziękuje za pomoc
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:31   #706
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Szydełko - podstawy

Szydełko nr 5 jest grube. Osobiście nie spotkałam szydełek większych niż 6 - wiem, że w sklepach internetowych czasem bywają większe, ale w pasmanteriach takie numery to rzadkość, bo niestety słabo schodzą.

3-3,5 to rozmiar szydełka. Ja zazwyczaj używałam tej grubości do włóczek 300 - 400m/100g
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 08:48   #707
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Magnifica Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja mam pytanie dotyczące numeracji szydełka. Byłam w pasmanterii i dałam ciała, bo chciałam mieć grube szydełko, a kupiłam nr 5. Dopiero w domu po przeszukaniu neta dowiedziałam się, że to nie jest tak jak w drutach (im wyższa numeracja tym grubsze).

Powiedzcie mi na co zwracać uwagę przy kupnie? Czy jak na włóczce jest napisane szydełko 3-3,5 to oznacza milimetry czy rozmiar? dopiero zaczynam przygodę z szydełkiem i jestem zielona Z góry dziękuje za pomoc
to troche zalezy od kraju pochodzenia wloczki, ale najczesciej to 3-3.5 to rozmiar w mm (na wloczkach!)... przy kordonkach moze byc inaczej... bo rozmiary niekoniecznie sa zwiazane z wielkoscia i numeracja idzie w dol...
co do numeracji szydełek, to jesli kupujesz szydełko do włóczki, to musisz poprosić o np 5mm, ja mam takie i jest grube , mam też 6 i 7mm czasem mozna spotkac w pasmanteriach
co do numeracja malych szydelek, to w sumie myslalam ze to juz sie ujednolicilo i obecnie wszystko sprzedaja w mm, np 0.9mm ale skoro mowisz ze Twoje jest cieniutkie, to moze jednak niekoniecznie...

stosuje sie oddzielna numeracje dla cienkich kordonkowych szydelek i grubych wloczkowych, do tego kazda firma troche inaczej profiluje i rozmiary niekoniecznie beda pasowac, choc przy tych grubszych szydelkach mniejsza bedzie roznica w efekcie wykonania przy szydelku podobnej grubosci...
np szydelko nr 5 w cienkich to bedzie 1,10 mm a w grubych 5mm.
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 09:10   #708
Magnifica
Zakorzenienie
 
Avatar Magnifica
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 3 372
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziękuję za odpowiedzi.

Ja doczytałam na moim nr 5 - 1,1 mm. Jak pójdę teraz kupować szydełko to już będę wiedziała, żeby pytać o mm. Bardzo dziękuję
__________________
Magnifica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 16:26   #709
mamasza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiadomości: 5
schemat kołnierzyka- o co chodzi?

bardzo Was proszę miłe Wizażanki o podpowiedź- o co tu chodzi w tym schemacie? Rozumiem poszczególne oznaczenia, typu słupek, półsłupek itp., ale... Czy ten kołnierzyk robi się rząd za rzędem prosto(pasek), czy może na okrągło? Pytam, bo koniec 1-go rzędu nie jest lustrzanym odbiciem początku 2-go i mówiąc językiem "drutowców" powinien być między nimi rząd oczek lewych, żeby wszystko pasowało. Nie jestem wprawną "szydełkowniczką",ale uparłam się na ten kołnierzyk, bo jest po prostu ładny. Liczę na pomoc. Dziekuję . Mamasza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Clip_41 (1).jpg (200,3 KB, 88 załadowań)
mamasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 18:43   #710
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: schemat kołnierzyka- o co chodzi?

Cytat:
Napisane przez mamasza Pokaż wiadomość
bardzo Was proszę miłe Wizażanki o podpowiedź- o co tu chodzi w tym schemacie? Rozumiem poszczególne oznaczenia, typu słupek, półsłupek itp., ale... Czy ten kołnierzyk robi się rząd za rzędem prosto(pasek), czy może na okrągło? Pytam, bo koniec 1-go rzędu nie jest lustrzanym odbiciem początku 2-go i mówiąc językiem "drutowców" powinien być między nimi rząd oczek lewych, żeby wszystko pasowało. Nie jestem wprawną "szydełkowniczką",ale uparłam się na ten kołnierzyk, bo jest po prostu ładny. Liczę na pomoc. Dziekuję . Mamasza.
Kołnierzyk jest do zapięcia z tyłu - drugi i kolejne nawroty zaczynają się odpowiednią ilością oczek łańcuszka zamiast słupka i tak rząd drugi zaczyna się 3 oczka łańcuszka zamiast słupka i 3 oczka przerwa między słupkami /razem 6 oczek łań./ i ten drugi a później 4 rząd to tak jak w drutach lewa strona - zawracasz robótkę. Nie jest robiony na około choć można by było ale wtedy nie byłby to kołnierzyk ale .....
na koniec obdziergany jest półsłupkami .

Moderatora prosiłabym o podpięcie może pod szydełko podstawy lub inny wątek o podobnej tematyce

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2012-08-02 o 18:44
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-03, 12:40   #711
mamasza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiadomości: 5
Dot.: schemat kołnierzyka- o co chodzi?

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki.
Pozdrawiam
Mamasza
mamasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 06:33   #712
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziewczyny, mam pytanko, pomóżcie jak zrobić żeby dół sukieneczki tak się układał jak na zdjęciu, w którym miejscu oczka dodawać, czy już w pasie mam coś zrobić więcej ale mi to wygląda że w trakcie tworzenia dołu jest coraz więcej oczek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukieneczka z różem.jpg (64,7 KB, 32 załadowań)
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:26   #713
GLINKA121
Zakorzenienie
 
Avatar GLINKA121
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Złotoryja - Dolnyśląsk
Wiadomości: 12 478
GG do GLINKA121 Send a message via Skype™ to GLINKA121
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez martikaj Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanko, pomóżcie jak zrobić żeby dół sukieneczki tak się układał jak na zdjęciu, w którym miejscu oczka dodawać, czy już w pasie mam coś zrobić więcej ale mi to wygląda że w trakcie tworzenia dołu jest coraz więcej oczek?
Wydaje mi się że nie tyle oczka są dodawane co słupki co któryś rząd - w pasie nie trzeba bo automatycznie wachlarzyki rozszerzą wzór - miałam coś podobnego - jak znajdę to wrzucę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (43,6 KB, 39 załadowań)

Edytowane przez GLINKA121
Czas edycji: 2012-08-22 o 11:01
GLINKA121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 17:28   #714
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełko - podstawy

Dzięki Glinka stokrotne, zrobiłam dziś próbkę i zauważyłam właśnie że wachlarzyki rozszerzają ale te moje wypociny to jeszcze nie to, jeszcze raz dziękuję za schemacik
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 11:41   #715
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Szydełko - podstawy

martika możesz też wymieniać szydełka na coraz grubsze. Np. 3 rzedzy szydełkiem 2,0, 3 rzędy szydełkiem 2,5 itd. Wtedy sukienka sama się rozszerzy bez kombinowania z dodatkowymi oczkami lub słupkami.

Ja preferuję tę metodę zawsze kiedy robię ciuszki "dookoła"-unikam ryzyka, że gdzieś pominę jakiś słupek i sukienka wyjdzie krzywo. Jeśli robię oddzielnie przód i tył to wtedy odejmuję i dodaje oczka tak jak radzi Glinka. Tak mi łatwiej.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 13:12   #716
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełko - podstawy

Dziękuję za podpowiedź, na to bym nie wpadła, muszę w ten sposób też spróbować, tylko podokupuję szydełka
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 14:00   #717
Malinka_5
Zakorzenienie
 
Avatar Malinka_5
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 9 666
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez martikaj Pokaż wiadomość
Dzięki Glinka stokrotne, zrobiłam dziś próbkę i zauważyłam właśnie że wachlarzyki rozszerzają ale te moje wypociny to jeszcze nie to, jeszcze raz dziękuję za schemacik
w necie są tylko fotki i ręcznie dół , ten biały fragment...
http://www.liveinternet.ru/users/iraleo/post159722775/
Malinka_5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 10:53   #718
martikaj
Zakorzenienie
 
Avatar martikaj
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 7 429
Dot.: Szydełko - podstawy

Malinko, dzięki Zdjęcia to dla mnie dużo bo ja i tak z głowy robię, rzadko ze schematów, coś sobie umyślę i lecę, kończę sukieneczkę, dzis może uda mi się fotki zrobić albo jutro, zrobiłam jakiegoś miksa hehe podpatrując różne sukieneczki w necie, wyszła nawet nawet jak na pierwszą.

Mam już włóczkę na drugą i nici Maję na kolejną, mam co robić, wciągneło mnie szydełko na maksa, to chyba jakaś choroba
martikaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 18:46   #719
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Szydełko - podstawy

Witajcie!
Mam nadzieje, ze mi ponownie pomożecie Zostałam poproszona o zrobienie sweterka i bucików dla niemowlaczka - płeć jeszcze nie jest znana, ale potrzebuje kupić już włóczkę. Nie wiem ile mam jej kupić i jaką, by była przyjazna dla maluszka oraz nie mechaciła się. Mogę liczyć na jakieś propozycje?
Mam nadzieję, że gdy już będę robiła ów sweterek to będę mogła liczyć na waszą pomoc. Ja szydełkowałam do tej pory tylko serwetki, a sweterek ma być mój pierwszy w życiu. Nie wiem czy uda mi się to zrobić Wtedy zostanie mi poszukanie w sklepie sweterka i bucików.
__________________

Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 19:47   #720
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Szydełko - podstawy

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Witajcie!
Mam nadzieje, ze mi ponownie pomożecie Zostałam poproszona o zrobienie sweterka i bucików dla niemowlaczka - płeć jeszcze nie jest znana, ale potrzebuje kupić już włóczkę. Nie wiem ile mam jej kupić i jaką, by była przyjazna dla maluszka oraz nie mechaciła się. Mogę liczyć na jakieś propozycje?
Mam nadzieję, że gdy już będę robiła ów sweterek to będę mogła liczyć na waszą pomoc. Ja szydełkowałam do tej pory tylko serwetki, a sweterek ma być mój pierwszy w życiu. Nie wiem czy uda mi się to zrobić Wtedy zostanie mi poszukanie w sklepie sweterka i bucików.
a to ma byc wiosenny czy zimowy sweterek?
bo jak nie musi byc super cieply to mozesz zrobic z jakiejs wloczki bawelnianej (np camilla) lub bawelniano-akrylowej, bawelna mniej sie mechaci od akrylu i jest bardziej naturalna
jest mnostwo wloczek akrylowych z przeznaczeniem dla niemowlat - to na taki cieplejszy sweterek - nie sa bardzo drogie a milutkie, ja mam doswiadczenie z jedna Red Heart Baby i przy wiekszym uzywaniu sie mechaci jednak (ale takie malusie sweterki dla coreczki nie zdazyly sie znosic te co byly robione na ok roczek dla synka juz tak - jednak noworodki szybciej wyrastaja )...
mozesz tez kupic welne merino - jest delikatna, nie gryzie i jest cieplutka... tylko musisz uwazac, zeby to byla welna z merynosow a nie welna o nazwie merino np bo sa tez takie akrylowe z dodatkiem zwyklej welny

Edytowane przez aga__tka
Czas edycji: 2012-10-02 o 19:48
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-30 12:43:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.