STUDIA: dietetyka, technologia żywności i żywienia człowieka itd. - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-20, 11:26   #2071
mikam121
Zadomowienie
 
Avatar mikam121
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 422
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Bozena1987 Pokaż wiadomość
Mojej kolezanki corka dostala sie na dietetyke w Siedlcach na uniwersytecie przyrodniczo-humanistycznym. Tylko jest jeden szkopul(a mzoe i nie?).Na stronie uph Otoz pisze iz jest to studium miedzywydzialowe kierunek : dietetyka. Wytlumaczcie o co w tym wszystkim chodzi?Bo jestem nie w temacie. Czy dziewczyna ma sie z tego wycofac? Jest to cos warte? W ogole mi ten uniwersytet jakis podejrzany.
strona: http://www.uph.edu.pl/kandydaci/ofer...diow-i-stopnia
Studia miedzywydzialowe to chyba takie studia bardzie wielokierunkowe czy cos takiego. Tak slyszalam
__________________
Chuligan i tyle..
mikam121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-20, 14:02   #2072
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Dziewczyny, a czy po licencjacie chcecie dalej studiować dietetykę czy iść na jakiś inny kierunek?
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 17:35   #2073
acotam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 58
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

opłaca się studiować dietetyke? trudno jest? Czy jest to przyszlosciowy kierunek?
Słyszałyście moze jak jest na UR w krakowie na dietetyce??
acotam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 11:17   #2074
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

jesli masz pasje to tak, ale ogolnie jest to branza dosc specyficzna i kokosów nie ma,zalezy od szczescia i umiejetnosci. a jak tam wasze wyniki rekrutacji? jest ktos tutaj z Sum II stopnia dziennych?
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 13:22   #2075
nina1406
Wtajemniczenie
 
Avatar nina1406
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 833
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Bozena1987 Pokaż wiadomość
Mojej kolezanki corka dostala sie na dietetyke w Siedlcach na uniwersytecie przyrodniczo-humanistycznym. Tylko jest jeden szkopul(a mzoe i nie?).Na stronie uph Otoz pisze iz jest to studium miedzywydzialowe kierunek : dietetyka. Wytlumaczcie o co w tym wszystkim chodzi?Bo jestem nie w temacie. Czy dziewczyna ma sie z tego wycofac? Jest to cos warte? W ogole mi ten uniwersytet jakis podejrzany.
strona: http://www.uph.edu.pl/kandydaci/ofer...diow-i-stopnia
ja tam studiowałam to nic podejrzanego były plany przeniesienia dietetyki na Wydział Przyrodniczy bo byliśmy tacy niczyi, wszystko w dziekanacie mogliśmy załatwić na końcu bo kierunki z wydziałów miały pierwszeństwo. pod koniec semestru chodziły plotki że mają otworzyć Wydział Nauk o Zdrowiu i do dietetyki jeszcze jakiś kierunek otworzyć. na czym stanęło - nie wiem.
uczelnia jak uczelnia
__________________
13.07.2013 szczęśliwa żonka
będę mamusią

Pani magister dietetyki
nina1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 11:29   #2076
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Studentki z Bytomia, szukam wspóllokatorek chcacych razem wynajac mieszkanie
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-10, 19:49   #2077
weraweronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
dietetyka czy warto ?? 2013 !

Witam wszystkie Wizażystki. Zacznę od tego, że szukałam chyba z 15 minut, aż znalazłam opcję założenia nowego wątku , ale mniejsza o to.
Mam pytanie do wszystkich Wizażystek, które mają już doświadczenie albo są w takiej samej lub podobnej sytuacji jak ja Zastanawiam się nad zaczęciem studiów na kierunku dietetyka. Mam już 25 lat i nie wiem czy warto się w to bawić ,co prawda mam skończone inne studia,( zupełnie nie związane z biologią czy chemią), ale cały czas zastanawiam się czy wiązać z nimi swoją przyszłość. Stąd moje pytanie. Czy są może na forum dziewczyny które studiują na KWSPZ w Krakowie dietetykę zaocznie i mogą podzielić się swoimi wrażeniami, bądź już skończyły kierunek dietetyka i odpowiedzą mi na pytanie czy jest po tym realna szansa na znalezienie pracy . A może są tu dziewczyny w podobnej sytuacji jak ja i też chcą zacząć studia na tym kierunku w tym roku Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź Miłego wieczoru
weraweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-11, 02:12   #2078
agus6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: technologia zywnosci i zywienie czlowieka - studia

Witam, Osobiście z Twoich specjalizacji wybrałabym inżynierię żywności i organizację produkcji, myślę że szybciej dostaniesz po tym pracę niż po specj. ocenia żywności.

Jeszcze pytanie ode mnie:

Na co/ jakie działy z matematyki jest najlepiej sobie powtórzyć?
w tym roku wybieram się na Technologię żywności i żywienie człowieka .
na UP w Poznaniu
agus6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 09:24   #2079
bialaRoza
Wtajemniczenie
 
Avatar bialaRoza
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 287
GG do bialaRoza
Dot.: technologia zywnosci i zywienie czlowieka - studia

Cytat:
Napisane przez agus6 Pokaż wiadomość
Witam, Osobiście z Twoich specjalizacji wybrałabym inżynierię żywności i organizację produkcji, myślę że szybciej dostaniesz po tym pracę niż po specj. ocenia żywności.

Jeszcze pytanie ode mnie:

Na co/ jakie działy z matematyki jest najlepiej sobie powtórzyć?
w tym roku wybieram się na Technologię żywności i żywienie człowieka .
na UP w Poznaniu
chodzi o powtórkę ze szkoły średniej? Jeżeli byłaś w liceum na podstawowej matematyce, to nie ma czego powtarzać, bo na studiach całkowicie nowe rzeczy wprowadzą
__________________
studia

bialaRoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-11, 09:59   #2080
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: dietetyka czy warto ?? 2013 !

Na pewno jest to modny kierunek, ale wydaje mi się, że bardzo wiele osób juz to studiuje i nie wiem czy za 3-5 lat będzie nadal to modne i potrzebne dla tylu aż osób. Ale jeżeli nie masz innych pomysłów to warto spróbować. Sama nad tym myślałam.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 14:54   #2081
Madzialena7
zniemczona peema
 
Avatar Madzialena7
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 3 043
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja też mam kilka pytań dotyczących tego kierunku jak i podobnych, no i przede wszystkim studiów w Krakowie. Bo w przyszłym roku napewno się tam wybiorę, bo narazie kończę technikum na profilu Technik żywienia i gospodarstwa domowego a potem chciałabym iść na kierunek Technologia żywności. Bo tak sobie myślę, że taki technolog ma chyba więcej możliwości niż Dietetyk, jak sądzicie? Czy może lepiej iść na dietetykę?

I chciałabym się dowiedzieć co trzeba zdawać ogólnie na maturze żeby dostać się do Akademii Rolniczej w Krk? I ile trzeba mieć procent czy tam coś? Bo nie mogę nigdzie znaleźć na jakiej zasadzie się tam dostaje, bo na jednych studiach są liczone punkty z ocen końcowych w technikum bądź liceum i mnożone przez ileś tam, na innych studiach punkty z matur, a na innych jeszcze inaczej. I ile wynosi czesne na Rolniczym?
Madzialena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-13, 15:49   #2082
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

z tego co pamiętam, na technologie żywności i na dietetyke na ur potrzeba jeden rozszerzony przedmiot, do wyboru spośród biologii, chemii, matematyki i bodajże fizyki

natomiast na dietetyke na uj, konieczna biologia i chemia rozszerzona

i co do wyboru pomiędzy dietetyką i technologią, to wszystko zależy od tego czy wolisz uczyć się bardziej pod kątem medycyny i zdrowia, czy raczej wolisz matematyke, fizyke. tylko licz się z tym, że na ur jest naprawdę ciężko z tymi ścisłymi przedmiotami

a z kolei na uj na dietetyce jest cięzko z biochemią i fizjologią
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:35   #2083
mrskali
Raczkowanie
 
Avatar mrskali
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 448
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

ja sie dostałam na dietetykę bez zdawania na maturze biologii i chemii : D (to trzeba potrafić: P) ale to tylko z racji, że otworzyli nowy kierunek, akurat 6 dni przed koncem składnia papierów do tej szkoły (???) i bylo niewielu chętnych, a dietetyka przyszła mi na mysl, juz po zdaniu matury.
__________________
Wymiana.

Kocham <3
Ćwiczę.
Studiuję.

mrskali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 19:59   #2084
Madzialena7
zniemczona peema
 
Avatar Madzialena7
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 3 043
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez bedeliciuos Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam, na technologie żywności i na dietetyke na ur potrzeba jeden rozszerzony przedmiot, do wyboru spośród biologii, chemii, matematyki i bodajże fizyki

natomiast na dietetyke na uj, konieczna biologia i chemia rozszerzona

i co do wyboru pomiędzy dietetyką i technologią, to wszystko zależy od tego czy wolisz uczyć się bardziej pod kątem medycyny i zdrowia, czy raczej wolisz matematyke, fizyke. tylko licz się z tym, że na ur jest naprawdę ciężko z tymi ścisłymi przedmiotami

a z kolei na uj na dietetyce jest cięzko z biochemią i fizjologią
Hmm.. a która z uczelni jest że tak powiem.. lepsza? Ja słyszałam że na UJ jest ponoć wyższy poziom. Zresztą nawet na tych całych Olimpiadach o Żywieniu to jak się dostanie do centralnego to dostaje się po prostu wejściówkę na UJ, więc to chyba znaczy że UJ jest lepsze pod kątem żywności. A ja teraz to coraz bardziej skłaniam się w kierunku UR i Technologii.. no ale czas pokaże. W każdym razie chciałabym się dowiedzieć ile wynoszą takie ogólnie opłaty na te studia?

No to jak jeden rozszerzony przedmiot na UR to dałoby radę, bo jak z chemii i fizyki jestem cienka, tak z biologii i matmy nie byłoby tak źle :P

Edytowane przez Madzialena7
Czas edycji: 2013-08-13 o 20:02
Madzialena7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-13, 20:25   #2085
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez Madzialena7 Pokaż wiadomość
Hmm.. a która z uczelni jest że tak powiem.. lepsza? Ja słyszałam że na UJ jest ponoć wyższy poziom. Zresztą nawet na tych całych Olimpiadach o Żywieniu to jak się dostanie do centralnego to dostaje się po prostu wejściówkę na UJ, więc to chyba znaczy że UJ jest lepsze pod kątem żywności. A ja teraz to coraz bardziej skłaniam się w kierunku UR i Technologii.. no ale czas pokaże. W każdym razie chciałabym się dowiedzieć ile wynoszą takie ogólnie opłaty na te studia?

No to jak jeden rozszerzony przedmiot na UR to dałoby radę, bo jak z chemii i fizyki jestem cienka, tak z biologii i matmy nie byłoby tak źle :P
co do opłat nie jestem w stanie powiedzieć bo nigdy nie interesowałam się niestacjonarnymi studiami na ur, jedynie wiem że na uj semestr kosztuje 2500 zł.

ciężko powiedzieć która uczelnia lepsza, bo są zupełnie różne, jedna techniczna, druga medyczna. ja interesuję się medycyną i ona była moim marzeniem (niestety nie udało się), dlatego bez wahania wybrałam uj, bo dietetyka jest tam na wydziale lekarskim
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:38   #2086
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

dietetyk i technolog to dwa rozne kierunki,w 2008 roku weszla ustawa ktora wprowadzila zmiany i technolodzy juz nie moga pracowac w szpitalach i w oficjalnej formie dietetyka, tym musi byc osoba ktora skonczyla dietetyke i jest zawodem medyczym
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 19:17   #2087
agnieszka3475
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez anulka262 Pokaż wiadomość
Studentki z Bytomia, szukam wspóllokatorek chcacych razem wynajac mieszkanie
ja tez szukam współlokatorki
agnieszka3475 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 11:11   #2088
Kala_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Dziewczyny czy któraś z Was dostała się w tym roku na dietetykę do Wrocławia? Na ile mniej więcej % trzeba zdać bio lub chem?
Kala_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 16:36   #2089
kamona
Zadomowienie
 
Avatar kamona
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 732
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Jeśli któraś z Was szuka pokoju w Bytomiu (z Śumu), to mam miejsce w mieszkaniu i szukam współlokatorek
__________________

24.08.2009

kamona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 17:30   #2090
sensually14
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

czesc.
mam pare pytań związanych z dietetyką.
pierwsze: lokalizacja - interesują mnie miejscowości, taki jak: Łodź, Poznań, lub Warszawa, więc odpowiedzi podawajcie pod wzgledem tych uczelni.
studiuje już tak ktoś?

akutalnie chodze na geodezje, lecz przyszłość chciałabym związać z dietetyką, bądź kosmetologią.

jakie przedmioty i na ile musze zdać na maturze? jakie muszą być rozszerzone?
czy trudno dostać się na takie studia? i czy są drogie?
czy kierunek jest kierunkiem trudnym i na jaki przedmiot dają największy nacisk?
czy po takich studiach znajdzię się dobrze płatną prace? czy jest już jednak zbyt dużo dietetyków w Polsce?
sensually14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:30   #2091
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

anulka262 - zaczynasz dopiero II stopień czy już jesteś w trakcie II (w sensie na który rok idziesz? )
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 12:40   #2092
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

zaczynam II stopien a Ty?
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 18:02   #2093
anczysko1
Zakorzenienie
 
Avatar anczysko1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 5 338
GG do anczysko1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez anulka262 Pokaż wiadomość
zaczynam II stopien a Ty?
Idę na 7 semestr
__________________
Przeciętność nie jest tym, do czego należy dążyć!
anczysko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 11:19   #2094
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

czyli uwas dalej jest 3,5 i czekacie pol roku? przez to wszystko te studia takie dlugie sa ;/
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 11:24   #2095
magnolia91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Ja wybieram się w tym roku na dietetykę niestacjonarną. Skończyłam już jeden kierunek na UJ, a teraz chcę studiować już zaocznie coś przyszłościowego ;p
Czy któraś z Was wybiera się również na dietetykę w tym roku na studia 1 stopnia w trybie niestacjonarnym ?
Byłoby raźniej z kimś się już poznać
magnolia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 16:40   #2096
kamisia_17
Rozeznanie
 
Avatar kamisia_17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 555
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Dziewczyny, te studia NIE SĄ przyszłościowe, no chyba, że jesteście zdeterminowane do założenia własnego gabinetu i układania diet aż do emerytury....
__________________
Z chęcią dołączę się do rozbiórki:
Serge Lutens Jeux de Peau 5ml, V&R Flowerbomb EDP, Ange ou Démon Givenchy, Lancome La Vie Est Belle, CK In2U, Armani Diamonds, TM Womanity EDP
kamisia_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:24   #2097
Beatagr3
Zadomowienie
 
Avatar Beatagr3
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 456
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez kamisia_17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, te studia NIE SĄ przyszłościowe, no chyba, że jesteście zdeterminowane do założenia własnego gabinetu i układania diet aż do emerytury....
Zgadzam się z Tobą w zupełności, rok studiowałam i zrezygnowałam mimo, że byłam jedną z najlepszych. Na początku też myślałam, że super studia i ogólnie zawód, a potem zderzyłam się z rzeczywistością na praktykach. Pani dietetyk tam pracująca szczerze odradzała ten kierunek, praca w szpitalu polegała na rozwożeniu jedzenia i przeglądaniu jadłospisów (bo katering tam był), do tego za najniższą krajową (oczywiście są różne szpitale i różnie to bywa). A praca odpowiedzialna, bo w szpitalu różni ludzie, jedni jedzenia dostać nie mogą, a inni niektóre rzeczy tylko mogą jeść. Do tego powiedziała, że dwie praktykantki, które wcześniej miała po studiach pracy nie mają i startują na inne studia. Własny gabinet? Jedynie jak masz fundusze i siłę przebicia. Jedna z profesorek nam mówiła, że z całego rocznika który miała (ponad 100 osób), tylko parę ma własny gabinet, parę gdzieś tam też w zawodzie pracuje, a reszta? Do tego ten kierunek proponują chyba wszystkie uczelnie medyczne i mnóstwo szkół prywatnych.

Jak ktoś naprawdę ma pasję i zapał, ma siłę przebicia i później fundusze na własny gabinet to jak najbardziej, a tak to odradzam. I mówię to szczerze, bo sama uważam, że dietetyka to ciekawy kierunek, ale z pracą ciężko.
__________________
?
Beatagr3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 21:36   #2098
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

właśnie najgorsze jest to,że wciąż nie "przepchnięto" w Sejmie tej ustawy m.in o zawodzie dietetyka..nadal mogą zostać nim osoby po kursach, studium,weekendowym szkoleniu(sic!)..a przecież taka wiedza nie umywa się do tej zdobytej na studiach na uczelni medycznej! Co gorsza przeglądając oferty pracy nawet nie wymaga się(nie wszędzie) ukończenia studiów kierunkowych!Widziałam wielokrotnie ogłoszenia,gdzie wymogiem było: zainteresowanie tematami zdrowego odżywiania.
Ja właśnie wybieram się na III rok i zastanawiam co dalej? Mimo iż studiuję na uczelni medycznej to czuję się kompletnie nieprzygotowana do zawodu, większość przedmiotów to "zabieracze czasu" na których nie uczyliśmy się NIC(na jednym z przedmiotów przez 1,5 h słuchaliśmy technik relaksacyjnych!). Sama wiedzę nt. odżywiania czerpię z internetu, książek, bo gdybym opierała się tylko na wiedzy z zajęć to bym czuła że zmarnowałam 3 lata!
Na pewno nie jest to jakaś pedagogika(przepraszam jeśli ktoś poczuje się urażony,ale wiadomo że jest to wybitnie nie przyszłościowy zawód).
Wracając do dietetyki-nie wiem czy poleciłabym studiowanie,może na innej uczelni tak,ale moja kompletnie mnie zawiodła. Z jednej strony coraz więcej nowych gabinetów,siłowni oferujących usługi dietetyka, sklepów ze zdrową żywnością,a z drugiej społeczeństwo nadal woli "diety cud" i porady sąsiadki.
I tu rodzi się moje pytanie do osób które są/skończyły II stopień-czy opłaca się marnować kolejne 2 lata?
Ja coraz częściej myślę nad wyjazdem za granicę-w wielu krajach jest obowiązek zatrudniania w szpitalach dietetyków-oczywiście po studiach, no i problem otyłości,chorób metabolicznych jest większy.
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 11:00   #2099
weraweronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

Hej. a ile masz lat jak mozna wiedziec? i co studiowala wczesniej ?
weraweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 12:40   #2100
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Dietetyka jako kierunek studiów

jasne za granica to jest lepszy zawod, w polsce trzeba miec mega szczescie.
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-03-18 11:38:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.