czajnik w hotelu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-23, 12:06   #1
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449

czajnik w hotelu


Za parę dni jadę na wycieczkę do Paryża, noclegi w hotelu ***. To moja pierwsza taka podróż, więc jestem trochę zacofana . To prawda, że w pokoju nie ma czajników i nie można korzystać ze swojego? Możliwość zrobienia kawy czy herbaty miętowej na mój często buntujący się brzuch daje mi ogromny komfort psychiczny. Słyszałam, że nie można ugotować sobie wody w pokoju. W takim razie co się robi? Schodzi się do bufetu i płaci? Wiem, wiem to drobnostka ale dla mnie problem.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 14:47   #2
RosjaRosja
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 208
Wyślij wiadomość przez MSN do RosjaRosja Send a message via Skype™ to RosjaRosja
Dot.: czajnik w hotelu

Wprawdzie we Francji nie byłam, ale we wszytskich krajach południowych które zwiedziłam wodę gotowało sie na zwyczajnej kuchence na gaz, podpalanej zapałkami Garnki są. Ale czy będziesz miała jakąs kuchnie w tym hotelu? Nie wiem czemu nie można niby korzystać ze swojego czajnika? Może ewentualnie nie wchodzić do gniazdka (ja tak miałam z suszarką), ale w tych bardziej luksusowych miejscach są takie gniazda, podłączane do gniazdka, do którego możesz podłączyć nasze urządzenia bez problemów. Nie wiem jak to się nazywa Ale tego wszędzie nie ma
__________________
Lloret 2011
5.08 - 21.08

RosjaRosja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 16:29   #3
arek***
Zadomowienie
 
Avatar arek***
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: wawa , lublin , łódź
Wiadomości: 1 161
Dot.: czajnik w hotelu

Niewiem jak we Francji ale w Polsce widzialem czajnik tylko w dwóch hotelach . Jesli jest gdzieś zakaz gotowania wody w swoim czajniku to tylko wirtualny . Niby kto to sprawdzi ? A nawet jak sprawdzi , to co? eksmituje cie ?
__________________
http://www.foto1.biz <-moje fotki z podróży
arek*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 17:28   #4
see
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 238
Dot.: czajnik w hotelu

Może wyślij maila i zapytaj się, jak to wygląda.
Powinni mieć na swojej stronie jakąś adnotację odnośnie aneksów kuchennych. Chociaż jeśli mają bufet to nie muszą ich mieć.
A masz wykupione u nich posiłki?
__________________
Money is the anthem of success

Edytowane przez see
Czas edycji: 2009-07-23 o 17:30
see jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 18:13   #5
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: czajnik w hotelu

Aneksu kuchennego nie ma w pokoju, jest tylko barek z alkoholem, tv, telefon, suszarka.
Mam wykupione tam śniadania, więc pewnie mają bufet.
Znajoma mówiła, że mogę mieć nieprzyjemności jak obsługa zobaczy czajnik w pokoju
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 20:39   #6
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: czajnik w hotelu

Ja zamiast czajnika wzięłabym małą grzałkę i kubek do gotowania wody. Możesz to zawsze schować np. za ciuchy w szafce i nie rzuca się w oczy obsłudze. Poza tym jest to małe i lekkie !!!
marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 15:23   #7
boinnenazwybylyzajete
Zakorzenienie
 
Avatar boinnenazwybylyzajete
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 588
Dot.: czajnik w hotelu

Ja też radziłabym grzałkę. Byłam w pensjonacie, gdzie też był "zakaz" sporządzania posiłków i napoi w pokojach ( prosili o schodzenie do stołówki, jak ktoś przygotowywał jedzenie na własną rękę), lecz miałam grzałkę i jak tylko miałam ochotę na herbatę to robiłam, a potem chowałam do torby.
__________________


Mother
Tell your children not to walk my way
Tell your children not to hear my words
boinnenazwybylyzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-25, 16:11   #8
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: czajnik w hotelu

Cytat:
Napisane przez Jota Pokaż wiadomość
Za parę dni jadę na wycieczkę do Paryża, noclegi w hotelu ***. To moja pierwsza taka podróż, więc jestem trochę zacofana . To prawda, że w pokoju nie ma czajników i nie można korzystać ze swojego? Możliwość zrobienia kawy czy herbaty miętowej na mój często buntujący się brzuch daje mi ogromny komfort psychiczny. Słyszałam, że nie można ugotować sobie wody w pokoju. W takim razie co się robi? Schodzi się do bufetu i płaci? Wiem, wiem to drobnostka ale dla mnie problem.
Pracuję w UK w hotelu dwugwiazdkowym-w każdym pokoju jest czajnik elektryczny, dodatkowo w bufecie jest taki duży ekspres, gdzie można sobie (za darmo) zrobić kawę, herbatę, gorącą czekoladę. Jest też gorąca woda i wybór herbat. Myślę, że w Paryżu w hotelu trzygwiazdkowym standard nie może być pod tym względem mniejszy.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 19:08   #9
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: czajnik w hotelu

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Pracuję w UK w hotelu dwugwiazdkowym-w każdym pokoju jest czajnik elektryczny, dodatkowo w bufecie jest taki duży ekspres, gdzie można sobie (za darmo) zrobić kawę, herbatę, gorącą czekoladę. Jest też gorąca woda i wybór herbat. Myślę, że w Paryżu w hotelu trzygwiazdkowym standard nie może być pod tym względem mniejszy.
To pewnie zależy od kraju. Nie znam się na hotelach we Francji tak dobrze, aby wiedzieć, czy tam zwykle są czajniki czy nie. Ostatnia grupa którą wysłałam do Francji miala w pokojach małe aneksy kuchenne z czajnikami (hotel***), mimo, żę mieli wyżywienie w cenie.

Najprościej skontaktować się z hotelem i spytać, czy są tam czajniki (hotel hotelowi nierówny).
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 23:36   #10
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 631
Dot.: czajnik w hotelu

We wszystkich hotelach, w jakich byłam do tej pory (Londyn, Rzym, Berlin, Hamburg i parę polskich miast) były czajniki. We wschodniej Europie to już rzadkość (5 i 4 gwiazdkowe hotele w Rydze i Wilnie ich nie miały ) , ale było gniazdko więc gdybym miała swój to bym sobie podłączyła. Nie sądzę, żeby był tym problem.
Strona internetowa hotelu powinna informować o wyposażeniu pokoju więc może sprawdź...A jeżeli zabierzesz ze sobą własny to na pewno nie powinno być problemu, chyba że we Francji mają inne gniazdka...
d357993fb563d96255a580a524765665475ea94f_5ff3ac0237767 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 09:34   #11
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: czajnik w hotelu

Dzięki za odpowiedzi. Kupiłam grzałkę, więc dam radę nawet jak nie będzie czajnika.
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-26, 21:52   #12
tequilaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 11
Dot.: czajnik w hotelu

Nie spotkalam sie z czajnikiem w pokoju
ja zawsze mam taki kubek, mniejwięcej na 2,3 kubki na prąd ze sobą

życze udanego pobytu.
ahh wiesz o tej ' legendzie' ze każdego kto 1 raz przjezdza do Paryża , wita go deszcz? : >

mi sie sprawdziło . niestety ;p
tequilaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 22:10   #13
polinea
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 86
Dot.: czajnik w hotelu

chyba najbezpieczniej będzie wziąć grzałkę [chociaż sprawdź jeszcze czy we Francji nie ma innych gniazdek niż u nas], bo z tego co się orientuję to faktycznie w pokojach czajników nie ma
polinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-27, 09:21   #14
Jota
Raczkowanie
 
Avatar Jota
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 449
Dot.: czajnik w hotelu

W przewodniku wyczytałam, że gniazdka są takie jak u nas.
O powiedzeniu z deszczem nie słyszałam, mam nadzieję, że się nie sprawdzi, chociaż w prognozach jest trochę deszczu. Słyszałam, że jak raz tam się pojedzie, to chce się wracać.
No to się pakuję grzałka, kubek, kawka i miętówka
__________________
O nadziejo przedziwna...
Jota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.