Nasze codzienne jadłospisy, część XIII - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-12-21, 17:28   #151
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cześć dziewczyny
Tak się zastanawiam...Bardzo bardzo lubię owsianki, te na mleku, z jogurtem też Słyszałam ostatnio od znajomego, że płatki owsiane ugotowane na mleku są niezdrowe, mają wyższy indeks glikemiczny,czy o co chodzi?więcej węglowodanów mają?Niestety nie znam się na tym, ale widzę, że tutaj jest sporo dziewczyn mających pojęcie o odżywianiu. Lepiej jeśś takie na "surowo",czy można gotować i nie ma to znaczenia?W internecie niestety nie znalazłam o tym żadnych informacji Przy okazji mój dzisiejszy jadłospis:
Uuuu
Śn: mały jogurt naturalny z 4 łyżkami płatków owsianych,2łyżkami otrąb, startym jabłkiem i przyprawą do piernika, kawa z mlekiem.
IIŚn: duuży piernik własnej roboty, 2 cukierki mleczne (werters oryginals)
O: Noga od kurczaka pieczona w rękawie ze skórą, micha surówki z kiszonej kapusty i jabłka
P: garść orzechów włoskich, po godzinie trochę fasolki zielonej z wczorajszego obiadu
K: 2 ogromne marchewki.
W międzyczasie czerwona i zielona herbata, kawa z mlekiem jeszcze gdzieś była
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 17:47   #152
SweetCherry87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Olkusz/Krk
Wiadomości: 21 255
GG do SweetCherry87
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Dzisiejsze U;

Śn. 2 kromki razowca ze słonecznikiem obie opieczone z masłem i ziołami prowansalskimi a na to po plastrze szynki,musztarda,ogórki kiszone i sałatka z papryki,cebulki i pieczarek
pomarańcza
II śn. mandarynka,jabłko, połowa drożdżówki z makiem,garsć studenckiej
O. gotowane golonko indycze,kromka razowca,ogórki w zalewie musztardowej,ketchup
D. garsć mieszanki studenckiej znowu
tu wpadło kilka kruchych ciastek w czekoladzie z kokosem,cukierek czekoladowy
K. 2 kromki razowca ze słonecznikiem z pieczonym pasztetem,majonezem,sałat ą lodową i korniszonami

Proszę o ocenkę
SweetCherry87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 17:50   #153
SchocoChoco
Raczkowanie
 
Avatar SchocoChoco
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 69
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez SweetCherry87 Pokaż wiadomość
Dzisiejsze U;

Śn. 2 kromki razowca ze słonecznikiem obie opieczone z masłem i ziołami prowansalskimi a na to po plastrze szynki,musztarda,ogórki kiszone i sałatka z papryki,cebulki i pieczarek
pomarańcza
II śn. mandarynka,jabłko, połowa drożdżówki z makiem,garsć studenckiej
O. gotowane golonko indycze,kromka razowca,ogórki w zalewie musztardowej,ketchup
D. garsć mieszanki studenckiej znowu
tu wpadło kilka kruchych ciastek w czekoladzie z kokosem,cukierek czekoladowy
K. 2 kromki razowca ze słonecznikiem z pieczonym pasztetem,majonezem,sałat ą lodową i korniszonami

Proszę o ocenkę
jak dla mnie super,bo na luzie
__________________
Chcę się przebudzić, uciec jej.
Znowu w objęciach trzyma mnie
1,3,6,9,12,15,18,20 kg
100 dni bez slodyczy- cel osiągnięty, zaczynam drugą setkę!
SchocoChoco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 18:10   #154
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

utrzymanie
  1. spora ciabatta (prawie długości bagietki) z tuńczykiem, masłem, pomidorkiem, sałatą, jajkiem na twardo, majonezem, mandarynka
  2. serek wiejski 150g ze szczypiorkiem, kromka razowca z almette i pomidorem
  3. OGROMNA porcja spaghetti z kurczakiem, w sosie śmietanowo- pieczarkowym...naprawdę kosmiczna wielkość
  4. wpadnie pewnie jeszcze 1 skrzydełko kurczaka (a la KFC)



no raczej chyba jest postęp????
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:16   #155
Annie1441
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 579
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
U

Śniadanie: 3 kromki razowca z sosem, sałatą, szynką drobiową, pomidorem, papryką i cebulą/serkiem topionym o smaku paprykowym/domowej roboty dżemem czekoladowo - bananowym

II śniadanie: kanapka (dwie kromki razowca) z sosem, sałatą, serem żółtym i papryką
2 mandarynki

Obiad: makaron spaghetti "pełne ziarno" z sosem (pomidory z puszki, papryka, cebula, chude mielone mięso wołowe, przyprawy)

Podwieczorek: duży domowy croissant posmarowany dżemem wiśniowym
pomarańcz
garść pistacji

Kolacja: (planuję) 1/4 bagietki razowej zapieczonej z sosem, papryką, cebulą, szynką, pieczarkami, serem żółtym, po wyjęciu polanej ketchupem

+ woda i kilka szklanek herbat słodzonych miodem

PS. Mam ostatnio fazę na pieczywo... Nie przesadzam z jego ilością?
jaki sos dajesz do kanapek?
Annie1441 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:30   #156
emelie
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 262
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Sama robię sosik do kanapek
Do jogurtu naturalnego dodaję czosnek, słodką mieloną paprykę, pieprz, sól i majeranek.
emelie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:35   #157
red_tea
Wtajemniczenie
 
Avatar red_tea
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 376
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

hmm... to może moje dzisiejsze U:
śn.: 2 kromki razowego z masłem, serem żółtym i pomidorkiem; garść orzechów (sprawdzian z historii, więc orzeszki się przydały )
IIśn.: 2 kromki graham; z masłem, szynką domową (kochammmm) i plastrem pomidora; big jabłko
ob.: pół woreczka kaszy; duże żeberko w sosie zabielanym śmietaną, surówka
pod.: duży grejfrut (hmm... grapefruit? nie wiem jak się pisze); kawałek jabłecznika (kocham jabłecznik...)
kol: 2 kromki chlebka trzy ziarna z masłem; kawał (jakieś 180g) twarogu; jajko na twardo; plasterki pomidora; plaster szynki domowej

i jak? wiem że się pomidory powtarzają i ta szynka, ale dzisiaj jakoś tak mnie naszło.... gdzieś jeszcze wpadła kostka mlecznej czeko. uśmiecham się o ocenę, bo ostatnio niestety nikt nie oceniał moich jadłospisów...
red_tea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 19:41   #158
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez maniulka0405 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Tak się zastanawiam...Bardzo bardzo lubię owsianki, te na mleku, z jogurtem też Słyszałam ostatnio od znajomego, że płatki owsiane ugotowane na mleku są niezdrowe, mają wyższy indeks glikemiczny,czy o co chodzi?więcej węglowodanów mają?Niestety nie znam się na tym, ale widzę, że tutaj jest sporo dziewczyn mających pojęcie o odżywianiu. Lepiej jeśś takie na "surowo",czy można gotować i nie ma to znaczenia?W internecie niestety nie znalazłam o tym żadnych informacji Przy okazji mój dzisiejszy jadłospis:
Uuuu
Śn: mały jogurt naturalny z 4 łyżkami płatków owsianych,2łyżkami otrąb, startym jabłkiem i przyprawą do piernika, kawa z mlekiem.
IIŚn: duuży piernik własnej roboty, 2 cukierki mleczne (werters oryginals)
O: Noga od kurczaka pieczona w rękawie ze skórą, micha surówki z kiszonej kapusty i jabłka
P: garść orzechów włoskich, po godzinie trochę fasolki zielonej z wczorajszego obiadu
K: 2 ogromne marchewki.
W międzyczasie czerwona i zielona herbata, kawa z mlekiem jeszcze gdzieś była
a ja dziś przeczytałam na wizażu, że nieugotowane powodują masakryczne wzdęcia...
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 19:52   #159
diotorka
Raczkowanie
 
Avatar diotorka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 236
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Śniadanie : dwie kanapki ciemnego chleba z twarożkiem , warzywami, sałatka@ II śniadanie : kanapka ,dwa banany @ Obiad : zupa krupnik , pierś z kurczaka sałatka kompot @ podwieczorek: sałatka z tunczykiem , 2 kanapki @ kolacja : dwie kanapki z twarożkiem jajkiem i pomidorem. Herbata czerwona chleb ciemny oczywiście i bez masła obiadek bez ziemniaków pozdrawiam.
diotorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:04   #160
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Utrzymanie (postanowiłam troche zwiększyć stopniowo kcal, bo sporo ćwicze = potrzebuje więcej energii )

I. Owsianka z bananem, kiwi, suszoną żurawiną, morelami, pestkami dyni i serkiem wiejskim & 0,3 l kawy z mlekiem

II. Grahamka z masłem, wędliną drobiową, papryką czerwoną i koperkiem; 2 mandarynki

III. Zupa fasolowa z marchewką, ziemniakami, fasolką, zieleniną i mięsem z kurczaka

IV. Ryż brązowy z tartym jabłkiem, cynamonem, wanilią i miodem & kubek kefiru

V. Całe opakowanie /byłam b. głodna po ćwiczeniach!/ łososia wędzonego & kromka chleba słonecznikowego z masłem i zieloną pietruszką; pomidor z cebulką

+ 1,5 l wody mineralnej; pewnie będzie jeszcze zielona herbata przy czytaniu
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:31   #161
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez diotorka Pokaż wiadomość
Śniadanie : dwie kanapki ciemnego chleba z twarożkiem , warzywami, sałatka@ II śniadanie : kanapka ,dwa banany @ Obiad : zupa krupnik , pierś z kurczaka sałatka kompot @ podwieczorek: sałatka z tunczykiem , 2 kanapki @ kolacja : dwie kanapki z twarożkiem jajkiem i pomidorem. Herbata czerwona chleb ciemny oczywiście i bez masła obiadek bez ziemniaków pozdrawiam.
Nie napisałaś jakiego rodzaju to jadłospis?R,U,P? Przeczytałam już Twój wątek i wiem, że chcesz schudnąć. Wydaje mi się, że Twoja dieta jest bardzo monotonna...długo na takiej nie wytrzymasz, poza tym chyba za dużo pieczywa jak na redukcję..Zamiast pieczywa możesz jeść na śniadania owsianki, jogurty z płatkami owsianymi,owocami...nie napisałaś też jaka ta sałatka?owocowa,warzywna? z majonezem?
Jeśli chodzi o drugie śniadanie,zamieniłabym banany na jabłuszko,czy inny owoc Na kolację może jakiś serek wiejski,jajecznica?
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-21, 20:37   #162
diotorka
Raczkowanie
 
Avatar diotorka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 236
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

O dzięki że ktoś opisał.. faktycznie jem monotonie,bynajmniej tak się wydaje..zawzięlam się he i jedyne co to mogą mi pieniądze przeszkodzić...musiałam dziś wziąć banana bo nie miałam nic innego..hm tak mi doradzno żebym jadła chleb..bo byłam gotowa całkowicie z niego zrezygnować.postaram się trochę urozmaicic jakąś owsianka albo płatkami,może jakiś kefir lub serek wiejski.tak patrzę że nie które dziewczyny mają takie jadlospisy których w życiu bym nie dodała jako do odchudzania.Ale każda dieta to indywidualną sprawa.mam nadzieję że na mojej uda się się schudnac do 5 kg na miesiąc
diotorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:43   #163
olik187
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 914
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U w strone P i chyba na P bardziej wygląda...

śniad; sałatka;pół pomidora,10plasterków ogórka,paseczek sera feta light,2 liście kapusty pekińskiej,z łyżką jogo nat. to tego 2 kromki razowca z margaryna
w szkole; jabłko,2 mandarynki
obiad; 200ml kremu z pomidorów 10 kluseczek razowych, łyżka kaszy, 3 klopsiki z indyka gotowane na wodzie, 4 łyżki kapusty kiszonej
podw; 100g twarogu 0%, polane łyżka jogo nat z niecałą łyżeczką kakao, łyżka mieszanki studenckiej
kolacja;kilka różyczek brokuły i kalafiora zapieczone pod całym opakowaniem lekkiego serka wiejskiego i do tego kromka razowca z odrobiną margaryny

Edytowane przez olik187
Czas edycji: 2010-12-21 o 20:45
olik187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:44   #164
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U w strone P i chyba na P bardziej wygląda...

śniad; sałatka;pół pomidora,10plastreków ogórka,paseczek sera feta light,2 liście kapusty pekińskiej,z łyżką jogo nat. to tego 2 kromki razowca z margaryna
w szkole; jabłko,2 mandarynki
obiad; 200ml kremu z pomidorów 10 kluseczek razowych, łyżka kaszy, 3 klopsiki z indyka gotowane na wodzie, 4 łyżki kapusty kiszonej
podw; 100g twarogu 0%, polane łyżka jogo nat z niecałą łyżeczką kakao, łyżka mieszanki studenckiej
kolacja;kikla różyczek brokuły i kalafiora zapieczone pod całym opakowaniem lekkiego serka wiejskiego i do tego kromke razowca z odrobiną margaryny
powiedz ze zartujesz ?
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:53   #165
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez diotorka Pokaż wiadomość
O dzięki że ktoś opisał.. faktycznie jem monotonie,bynajmniej tak się wydaje..zawzięlam się he i jedyne co to mogą mi pieniądze przeszkodzić...musiałam dziś wziąć banana bo nie miałam nic innego..hm tak mi doradzno żebym jadła chleb..bo byłam gotowa całkowicie z niego zrezygnować.postaram się trochę urozmaicic jakąś owsianka albo płatkami,może jakiś kefir lub serek wiejski.tak patrzę że nie które dziewczyny mają takie jadlospisy których w życiu bym nie dodała jako do odchudzania.Ale każda dieta to indywidualną sprawa.mam nadzieję że na mojej uda się się schudnac do 5 kg na miesiąc
Dziewczynom pewnie chodziło o to, żeby zwykły chleb zamienić na ciemny, ale nie wolno z nim przesadzać, to są węgle Popatrz na inne jadłospisy dziewczyn, niektóre są naprawdę świetne, można jeść smacznie,zdrowo i chudnąćNie musisz wcale dużo pieniędzy tracić Duże opakowanie płatków owsianych,to koszt 2zł,a starcza na wiele. Owoce,jogurty, pieczywo lepiej jeść w pierwszej połowie dnia Kolacje powinny być białkowe ( sserki wiejskie, jajecznica, omlet, tuńczyk).
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 20:54   #166
flame5
Raczkowanie
 
Avatar flame5
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 47
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Napisane przez flame5
moe dzisiesze jedzonko, powinno być na p, ale raczej sę nie kwalifikuje

Sniadanie;:jajko, chleb z masłem, ogórek
2 sniadanie: jogurt
obiad: zupa jarzynowa, 2 spore polędwiczki schabowe, ziemniaki, ogórek konserwowy
kolacja: serek bieluch z ziołami całe opakowanie, 2 wafle ryżowe pół pomidora
2 kolacja: szklanka mleka z trzema łyżkami płatków kukurydzianych, pół jabłka

wiem że mało, ale jakoś nie mogę wiecej, nie wiem co jeśc, chcę przytyc, ale w mięśnie nie w tłuszcz, proszę o radę!!!!!!!!

noo raczej...
to jest bardzo kiepskie U.
miałaś anoreksję? jeśli tak, to uwierz - tkanka tłuszczowa TAKŻE jest Ci potrzebna, nie same mięśnie.

tak chorowałam na anoreksje
flame5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:12   #167
diotorka
Raczkowanie
 
Avatar diotorka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 236
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez maniulka0405 Pokaż wiadomość
Dziewczynom pewnie chodziło o to, żeby zwykły chleb zamienić na ciemny, ale nie wolno z nim przesadzać, to są węgle Popatrz na inne jadłospisy dziewczyn, niektóre są naprawdę świetne, można jeść smacznie,zdrowo i chudnąćNie musisz wcale dużo pieniędzy tracić Duże opakowanie płatków owsianych,to koszt 2zł,a starcza na wiele. Owoce,jogurty, pieczywo lepiej jeść w pierwszej połowie dnia Kolacje powinny być białkowe ( sserki wiejskie, jajecznica, omlet, tuńczyk).
Dzięki wielkie ! Co raz to bardziej się dokształcam spojrzałam teraz na jadlospisy te r , u , i jakieś tam jeszcze dzięki wam wszystkim za wkład i pomoc dla takich osób jak ja !
diotorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-21, 21:25   #168
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

No dobra. Dzisiejsze U. Może rewelacja to to nie jest, ale jadłam mega na luzie (szczególnie wieczorem), nie mam pojęcia ile tu kcal i w ogóle wpadło kilka nowych rzeczy

I. saszetka cynamonowa fitelli, 2 garstki płatków pełnoziarnistych bez cukru fitella, ugotowane małe jabłko, niecała szklanka mleka 1,5% (skończyło się ) & duuużo cynamonu
II. grahama z ramą, szynką, jajem i ogórkiem; mandarynka
pomiędzy: 2 mandarynki
III. makaron z serem białym na słodko (cukier & cynamon)
IV. wigilia klasowa
- łyżka sałatki jarzynowej z majonezem
- łycha kutii (boska )
- duużo sałatki owocowej
- pół kawałka sernika (podzieliłam się)
- pół kubka barszczu z 3 uszkami (pożałowali nam więcej )
A teraz wpadła herbatka zielona.
I jak?


---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Cytat:
Napisane przez emelie Pokaż wiadomość
PS. Mam ostatnio fazę na pieczywo... Nie przesadzam z jego ilością?


Podbijam.
Gdzieś kiedyś czytałam, że nie można jeść za dużo mącznych produktów, ale emelie akurat je wszystko pełnoziarniste. Czy takie też może szkodzić?
Ciekawość mnie zżera
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 05:42   #169
agnieszka16
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 375
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U w strone P i chyba na P bardziej wygląda...

śniad; sałatka;pół pomidora,10plasterków ogórka,paseczek sera feta light,2 liście kapusty pekińskiej,z łyżką jogo nat. to tego 2 kromki razowca z margaryna
w szkole; jabłko,2 mandarynki
obiad; 200ml kremu z pomidorów 10 kluseczek razowych, łyżka kaszy, 3 klopsiki z indyka gotowane na wodzie, 4 łyżki kapusty kiszonej
podw; 100g twarogu 0%, polane łyżka jogo nat z niecałą łyżeczką kakao, łyżka mieszanki studenckiej
kolacja;kilka różyczek brokuły i kalafiora zapieczone pod całym opakowaniem lekkiego serka wiejskiego i do tego kromka razowca z odrobiną margaryny
może się nie znam, ale jak dla mnie to jest jadłospis na ostrą redukcję, a nie na przytycie.
a do tego liczysz każdą kluskę i każdy plasterek...
agnieszka16 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-22, 05:47   #170
morphine88
Zadomowienie
 
Avatar morphine88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska; stolica Dolnego Śląska.
Wiadomości: 1 892
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U w strone P i chyba na P bardziej wygląda...

śniad; sałatka;pół pomidora,10plasterków ogórka,paseczek sera feta light,2 liście kapusty pekińskiej,z łyżką jogo nat. to tego 2 kromki razowca z margaryna
w szkole; jabłko,2 mandarynki
obiad; 200ml kremu z pomidorów 10 kluseczek razowych, łyżka kaszy, 3 klopsiki z indyka gotowane na wodzie, 4 łyżki kapusty kiszonej
podw; 100g twarogu 0%, polane łyżka jogo nat z niecałą łyżeczką kakao, łyżka mieszanki studenckiej
kolacja;kilka różyczek brokuły i kalafiora zapieczone pod całym opakowaniem lekkiego serka wiejskiego i do tego kromka razowca z odrobiną margaryny
Gdyby nie te kromki na kolację, to byłaby to głodówkowa redukcja. I dobrze o tym wiesz...
Przestań liczyć kalorie i każdy plasterek czy kluseczkę, twaróg zmień na co najmniej półtłusty, a nawet tłusty, ponieważ przydałoby Ci się przytycie..
__________________


`I like living on the edge
and seeing what's on the other side!
Steven Tyler
morphine88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 07:39   #171
flamme
Rozeznanie
 
Avatar flamme
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 847
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez red_tea Pokaż wiadomość
hmm... to może moje dzisiejsze U:
śn.: 2 kromki razowego z masłem, serem żółtym i pomidorkiem; garść orzechów (sprawdzian z historii, więc orzeszki się przydały )
IIśn.: 2 kromki graham; z masłem, szynką domową (kochammmm) i plastrem pomidora; big jabłko
ob.: pół woreczka kaszy; duże żeberko w sosie zabielanym śmietaną, surówka
pod.: duży grejfrut (hmm... grapefruit? nie wiem jak się pisze); kawałek jabłecznika (kocham jabłecznik...)
kol: 2 kromki chlebka trzy ziarna z masłem; kawał (jakieś 180g) twarogu; jajko na twardo; plasterki pomidora; plaster szynki domowej

i jak? wiem że się pomidory powtarzają i ta szynka, ale dzisiaj jakoś tak mnie naszło.... gdzieś jeszcze wpadła kostka mlecznej czeko. uśmiecham się o ocenę, bo ostatnio niestety nikt nie oceniał moich jadłospisów...
Bardzo fajne U. Jest wszystko, co być powinno. Tylko nie nudzi Ci się ten chlebek w 3 posiłkach? Jeśli nie i Ci smakuje, to ok, ale są też inne opcje pieczywa.

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Utrzymanie (postanowiłam troche zwiększyć stopniowo kcal, bo sporo ćwicze = potrzebuje więcej energii )

I. Owsianka z bananem, kiwi, suszoną żurawiną, morelami, pestkami dyni i serkiem wiejskim & 0,3 l kawy z mlekiem

II. Grahamka z masłem, wędliną drobiową, papryką czerwoną i koperkiem; 2 mandarynki

III. Zupa fasolowa z marchewką, ziemniakami, fasolką, zieleniną i mięsem z kurczaka

IV. Ryż brązowy z tartym jabłkiem, cynamonem, wanilią i miodem & kubek kefiru

V. Całe opakowanie /byłam b. głodna po ćwiczeniach!/ łososia wędzonego & kromka chleba słonecznikowego z masłem i zieloną pietruszką; pomidor z cebulką

+ 1,5 l wody mineralnej; pewnie będzie jeszcze zielona herbata przy czytaniu
Smacznie, zdrowo, różnorodnie. Jeśli porcje były przyzwoite (w co wierzę :P), to bardzo ładnie.

Cytat:
Napisane przez olik187 Pokaż wiadomość
U w strone P i chyba na P bardziej wygląda...

śniad; sałatka;pół pomidora,10plasterków ogórka,paseczek sera feta light,2 liście kapusty pekińskiej,z łyżką jogo nat. to tego 2 kromki razowca z margaryna
w szkole; jabłko,2 mandarynki
obiad; 200ml kremu z pomidorów 10 kluseczek razowych, łyżka kaszy, 3 klopsiki z indyka gotowane na wodzie, 4 łyżki kapusty kiszonej
podw; 100g twarogu 0%, polane łyżka jogo nat z niecałą łyżeczką kakao, łyżka mieszanki studenckiej
kolacja;kilka różyczek brokuły i kalafiora zapieczone pod całym opakowaniem lekkiego serka wiejskiego i do tego kromka razowca z odrobiną margaryny
Wybacz, ale ten wpis powinien znaleźć się na KZ. Szczerze wątpię, że uzbierało Ci się tu 1000 kcal (przy tych wszystkich misternych obliczeniach plasterków) . Kromka chleba- zapewne bardzo mikroskopijna- na kolację też nic nie zmienia, to zwykła głodówka...
flamme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 09:52   #172
mademoiselle88
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Copenhagen
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

wczorajsze wege Uuuuu

sn.3 lyżki platkow owsianych, na szkl.mleka3,5%, z jablkiem, i garscia migdalow, kawa z mlekiem

sn.bulka mleczna z czekolada prosto z cukierni,bylam na miescie, z 3 pomidorami

ob.3 duze ziemniaki z gzikiem, plus jajko na twardzo z sosem curry i marchewka

potem 3 male cheko z brany i grzane wino...

jak to wyglada? wiem ze tylko 3 posilki ale jak wstaje o 11 to na wiecej nie mam czasu
__________________

Ośmieliłem się nie zabijać. Nieśmiali nazwali mnie zielonym faszystą.



Walczę o każdy nowyhttps://static.wizaz.pl/forum/images/nowe/editor/menupop.gif dzień !!!
mademoiselle88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 14:07   #173
kogel mogel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 17
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U

1 śniadanie: 4 łyżki platków żytnich na mleku 2%, z garścią jaśków mlecznych, bananem i miodem
2 śniadanie: razowa kanapka z masłem, pieczenią wieprzową, ogórkiem, sałatą, rzodkiewką, jabłko, pół 3 bita (podzieliłam się )
Obiad: połowa woreczka białego ryżu i trochę brązowego ze smażoną piersią kurczaka pokrojoną w kosteczkę w przyprawach curry, polane wszystko sosem zrobionym z ketchupu, przecieru pomidorowego i odrobiny mąki, surówka z kapusty, marchewki i chrzanu
Podwieczorek: tradycyjne kogel-mogel z kawą z 2 jajek, kawałek mikołaja w czekoladzie i czekoladka z kalendarza adwentowego, kilka mandarynek.
Kolacja: mały talerzyk bigosu + kromka pszennego chleba z grubą warstwą masła, długa kromka żytniego z plastrem domowego pasztetu rybnego i pomidorem
proszę o ocenę
kogel mogel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 14:39   #174
arivolla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 25
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

P :
śniadanie:
płatki z pszenicy, rodzynki, suszone morele, jabłka i melony
2 kanapki z chlebem pszenno-żytnim:
-z poledwica z indyka
- z twarogiem

papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewki, sałata
mandarynka

II śniadanie:
1 kromka chleba żytnego z mozzarellą
serek wiejski
2mandarynki, jabłko

obiad
barszcz ukraiński
1/3 woreczka ryżu, 2 pulpety, brokuły, kalafior, cukinia pokropione oliwą
2 kiwi, marchewka

podwieczorek
twarożek zmiksowany z miodem, orzechami, rodzynkami i lodami śmietankowymi

kolacja
3 kromki chleba:
- z polędwicą z indyka
-łososiem wędzonym
-serem żółtym
miska kapusty kwaszonej, papryka, pomidor, sałata, rzodkiewki, ogórek kwaszony

po: sałatka owocowa z garścią bakalii

Będę wdzięczna za ocenę
arivolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 16:00   #175
red_tea
Wtajemniczenie
 
Avatar red_tea
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 376
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez arivolla Pokaż wiadomość
P :
śniadanie:
płatki z pszenicy, rodzynki, suszone morele, jabłka i melony
2 kanapki z chlebem pszenno-żytnim:
-z poledwica z indyka
- z twarogiem hmm... a masło było? do tych płatków mogło być mleko i np. starta czekolada

papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewki, sałata
mandarynka czemu tylko jedna??
II śniadanie:
1 kromka chleba żytnego z mozzarellą
serek wiejski
2mandarynki, jabłko ok, chociaż mogłyby być dwie kromki

obiad
barszcz ukraiński
1/3 woreczka ryżu, 2 pulpety, brokuły, kalafior, cukinia pokropione oliwą
2 kiwi, marchewka prawie same warzywa... daj więcej ryżu! min. pół woreczka!

podwieczorek
twarożek zmiksowany z miodem, orzechami, rodzynkami i lodami śmietankowymi . mógł wpaść jeszcze owoc, ale jest ok.

kolacja
3 kromki chleba:
- z polędwicą z indyka
-łososiem wędzonym
-serem żółtym
miska kapusty kwaszonej, papryka, pomidor, sałata, rzodkiewki, ogórek kwaszony ok.

po: sałatka owocowa z garścią bakalii super

Będę wdzięczna za ocenę
masło na kanapkach było? jak nie, to dodaj koniecznie!!! no a reszta może być raczej
red_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 17:12   #176
maniulka0405
Raczkowanie
 
Avatar maniulka0405
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 147
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez kogel mogel Pokaż wiadomość
U

1 śniadanie: 4 łyżki platków żytnich na mleku 2%, z garścią jaśków mlecznych, bananem i miodem
2 śniadanie: razowa kanapka z masłem, pieczenią wieprzową, ogórkiem, sałatą, rzodkiewką, jabłko, pół 3 bita (podzieliłam się )
Obiad: połowa woreczka białego ryżu i trochę brązowego ze smażoną piersią kurczaka pokrojoną w kosteczkę w przyprawach curry, polane wszystko sosem zrobionym z ketchupu, przecieru pomidorowego i odrobiny mąki, surówka z kapusty, marchewki i chrzanu
Podwieczorek: tradycyjne kogel-mogel z kawą z 2 jajek, kawałek mikołaja w czekoladzie i czekoladka z kalendarza adwentowego, kilka mandarynek.
Kolacja: mały talerzyk bigosu + kromka pszennego chleba z grubą warstwą masła, długa kromka żytniego z plastrem domowego pasztetu rybnego i pomidorem
proszę o ocenę
Nie wiem jak innym, ale mnie się podoba bardzo Normalne, luźne utrzymanko A ta kawa z koglem-moglem brzmi smakowicie;D

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez arivolla Pokaż wiadomość
P :
śniadanie:
płatki z pszenicy, rodzynki, suszone morele, jabłka i melony
2 kanapki z chlebem pszenno-żytnim:
-z poledwica z indyka
- z twarogiem

papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewki, sałata
mandarynka

II śniadanie:
1 kromka chleba żytnego z mozzarellą
serek wiejski
2mandarynki, jabłko

obiad
barszcz ukraiński
1/3 woreczka ryżu, 2 pulpety, brokuły, kalafior, cukinia pokropione oliwą
2 kiwi, marchewka

podwieczorek
twarożek zmiksowany z miodem, orzechami, rodzynkami i lodami śmietankowymi

kolacja
3 kromki chleba:
- z polędwicą z indyka
-łososiem wędzonym
-serem żółtym
miska kapusty kwaszonej, papryka, pomidor, sałata, rzodkiewki, ogórek kwaszony

po: sałatka owocowa z garścią bakalii

Będę wdzięczna za ocenę
Jak na moje oko, to wszystko takie redukcyjne.... Brakuje mi czegoś słodkiego
maniulka0405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 17:29   #177
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[QUOTE=morphine88;23917575]No dobra. Dzisiejsze U. Może rewelacja to to nie jest, ale jadłam mega na luzie (szczególnie wieczorem), nie mam pojęcia ile tu kcal i w ogóle wpadło kilka nowych rzeczy

I. saszetka cynamonowa fitelli, 2 garstki płatków pełnoziarnistych bez cukru fitella, ugotowane małe jabłko, niecała szklanka mleka 1,5% (skończyło się ) & duuużo cynamonu
II. grahama z ramą, szynką, jajem i ogórkiem; mandarynka
pomiędzy: 2 mandarynki
III. makaron z serem białym na słodko (cukier & cynamon)
IV. wigilia klasowa
- łyżka sałatki jarzynowej z majonezem
- łycha kutii (boska )
- duużo sałatki owocowej
- pół kawałka sernika (podzieliłam się)
- pół kubka barszczu z 3 uszkami (pożałowali nam więcej )
A teraz wpadła herbatka zielona.
I jak?

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------



jak la mnie to prawie bez zmian...nie czytałam dłuższy czas jadłospisów,ciebie kojarze
brak podwieczorka, za to jest kolacja, wigiliaklasowa- bardo skromna...-skoro kutia była boska todlaczego tylko łyzka a nie 2 np, poł kawalka sernika i 3 uszka
to nadal wyliczanie
rozumiem że kazdy ma przydzielone pocje, ale bez przesadymówcie co chcecie, dla mnie nadal to jest lęk...przed jedzeniem..normalnym jedzeniem
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 17:50   #178
baajeczna2
Wtajemniczenie
 
Avatar baajeczna2
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez arivolla Pokaż wiadomość
P :
śniadanie:
płatki z pszenicy, rodzynki, suszone morele, jabłka i melony
2 kanapki z chlebem pszenno-żytnim:
-z poledwica z indyka
- z twarogiem

papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewki, sałata
mandarynka

II śniadanie:
1 kromka chleba żytnego z mozzarellą
serek wiejski
2mandarynki, jabłko

obiad
barszcz ukraiński
1/3 woreczka ryżu, 2 pulpety, brokuły, kalafior, cukinia pokropione oliwą
2 kiwi, marchewka

podwieczorek
twarożek zmiksowany z miodem, orzechami, rodzynkami i lodami śmietankowymi

kolacja
3 kromki chleba:
- z polędwicą z indyka
-łososiem wędzonym
-serem żółtym
miska kapusty kwaszonej, papryka, pomidor, sałata, rzodkiewki, ogórek kwaszony

po: sałatka owocowa z garścią bakalii

Będę wdzięczna za ocenę
tak, niby to przytycie, niby dużo tego, ale mało kaloryczne posiłki. lepiej postaw na jakość, a nie na ilość. przykładowo- "papryka, ogórek, pomidor, rzodkiewki, sałata, mandarynka"- to wszystko wygląda pięknie, ale na P o wiele lepiej spisałaby się chociażby drożdżówka


Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
jak la mnie to prawie bez zmian...nie czytałam dłuższy czas jadłospisów,ciebie kojarze
brak podwieczorka, za to jest kolacja, wigiliaklasowa- bardo skromna...-skoro kutia była boska todlaczego tylko łyzka a nie 2 np, poł kawalka sernika i 3 uszka
to nadal wyliczanie
rozumiem że kazdy ma przydzielone pocje, ale bez przesadymówcie co chcecie, dla mnie nadal to jest lęk...przed jedzeniem..normalnym jedzeniem
ja też uważam, że akurat ten jadłospis jest bardzo marny. obiadu, podwieczorka i kolacji to ta "wigilia" na pewno nie zastępuje
__________________


the less you care, the happier you are.
baajeczna2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 20:01   #179
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Utrzymanie

I. Owsianka /standart / z gruszką, mandarynką, suszonymi figami, żurawiną, pestkami słonecznika i serkiem wiejskim & 0,4 l kawy z mlekiem

II. Bułka wieloziarnista z masłem, kapustą pekińską, twarogiem, polędwicą z indyka i ogórkiem kiszonym

III. Pierś z kurczaka duszona na patelni z oliwa z oliwek i tymiankiem; pół woreczka brązowego ryżu z cukinią w sosie ze świeżych pomidorów; brokuły parowane

IV. Serek wiejski z bananem, cynamonem i kawą & łyżka masła orzechowego; kubek zielonej herbaty

V. Makaron razowy penne z tuńczykiem wsw (cała pucha, bo po ćwiczeniach), duszonymi pomidorami, papryką czerwoną, cebulką, ziołami i zieloną pietruszką /na ciepło/

+ 1,5 l wody mineralnej

I uśmiecham się o ocene
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-12-22, 20:23   #180
kinkong
Raczkowanie
 
Avatar kinkong
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 79
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

RRRRRRRRRRR
1.placki owsiane (5łyżek płatków owsianych,łyżka otrębów,jajko,łyżka jogurtu naturalnego) z masłem orzechowym bez cukru
2.grahamka z masłem,twarogiem półtłustym, 2 mandarynki
3.placki z tuńczyka (tuńczyk z puszki,jajo,otręby,trochę mąki pełnoziarnistej) z warzywami na patelnię
4.kromka razowca, twarożek wiejski z Piątnicy, spory kawałek ogórka świeżego
kinkong jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.