Praca socjalna !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-19, 23:41   #1
label21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Talking

Praca socjalna !!!


Co sądzicie o kierunku studiów PRACA SOCJALNA, czy to przyszłościowy kierunek czy ktoś z was studiuje ten kierunek ? Proszę o poradę za każdą odpowiedż będę wdzięczna
label21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 09:50   #2
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: Praca socjalna !!!

tutaj masz wszystko
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=362794
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 08:05   #3
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Praca socjalna !!!

Ja studiuje i polceam
Po studiach jesteś dobrym człowiekiem z natury i wykształcenia hihi
Co do zarobków to myslę, że kiepsko niestety
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 12:52   #4
paraqua
Raczkowanie
 
Avatar paraqua
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: sprzed laptopa
Wiadomości: 300
Dot.: Praca socjalna !!!

ja jestem po tym kierunku i pracy w zawodzie oczywiscie nie ma! jest, ale dla znajomych, rodziny. wszystko idzie cichaczem. zero ogloszen, a za miesiac sie dowiaduje ze np. znajoma sasiadki pracuje.
ja mieszkam w malej miejscowosci i zarobki sa wysokie. np. w domu dziecka pracownik socjalny dostaje 2500zl, a praktycznie nic nie robi.
wiadomo ile osob co roku taki kierunek konczy, a ile jest miejsc pracy! niestety, ale budzetowka to ciepla posadka wiec licza sie tu glownie znajomosci. mam az 3 kolezanki, ktore znalazly prace bez znajomosci po tym kierunku!! a tak po za tym to do tej pracy trzeba miec duuuzo cierpliwosci, trzeba byc silnym psychicznie, bo dobre serduszko niestety nie wystarcza.
paraqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 10:41   #5
anomalijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Praca socjalna !!!

pracownik socjany nic nie robi?w domu dziecka?2500?gdzie?zwalni am sie i jade! pracowalam 10 lat w domu dziecka i zarabialam z dodatkiem za nocki max.1700.....nic nie robilam powiadasz? no ciekawe.....I Ty studiowalas prace socjalna?PO CO?tak sie sklada,ze skonczyam prace socjalna ateraz koncze geografie z ochrona srodowiska- i jeszcze nie skonczyam a juz mam jakies "fuchy"w zawodzie.Wszystko tylko nie praca socjalna!to równie niepotrzebne jak pedagogika resocjalizacyjna
anomalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 20:21   #6
coperfildo
Raczkowanie
 
Avatar coperfildo
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 159
Dot.: Praca socjalna !!!

Czegos tu nie rozumiem. Czesto spotykam sie z opinia, ze po tych studiach ma sie prace tylko przez znajomosci, a przeciez nalezy ukonczyc kolegium lub studia, aby pracowac jako pracownik socjlany. Sa wiec pewne ograniczenia i nie kazdy moze nim byc.

Skonczylam politologie i mysle, aby zostac pracownikiem socjalnym. Chcialabym isc na tak owe studia magisterskie, ale ich nie ma. Nauka w kolegium raczej mnie nie zadowala, bo musialabym sie uczyc dodatkowo rok.
Czy ktos tu na forum studiowal prace socjalna i moze powiedziec czy to byla dobra decyzja?
__________________
"Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy."
coperfildo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 16:40   #7
figa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: bielsko-biała
Wiadomości: 36
GG do figa_
Dot.: Praca socjalna !!!

Witam proszę o pomoc. Piszę pracę i zatrzymał mnie podrozdział zatytułowany:
Sieroctwo społeczne w ujęciu norm prawnych w sektorze pracy socjalnej
nie mam pojęcia jak to zacząć i jak to napisaćkoszmar. Goni mnie czas pomocy podsuńcie mi jakieś pomysły będę wdzięczna
__________________
Pozdrawiam
figa_

http://annab-paznokcie.blog.onet.pl/
figa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 11:41   #8
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Praca socjalna !!!

Cytat:
Napisane przez coperfildo Pokaż wiadomość
Czegos tu nie rozumiem. Czesto spotykam sie z opinia, ze po tych studiach ma sie prace tylko przez znajomosci, a przeciez nalezy ukonczyc kolegium lub studia, aby pracowac jako pracownik socjlany. Sa wiec pewne ograniczenia i nie kazdy moze nim byc.
Zgadzam się, obecnie by zdobyć posadę pracownika socjalnego konieczne jest wyższe wykształcenie na tym właśnie kierunku. Sama studiuję właśnie pracę socjalną, ale jestem dopiero na pierwszym roku, więc ciężko mi coś konkretnego na ten temat powiedzieć. Przedmioty mi się średnio podobają, obawiam się, że troszkę za dużo tu teorii, ale tez tragedii jakieś nie ma. Jeśli ktoś nie jest ścisłowcem i nie kręci go prawo i podobne kierunki, myślę że warto pójść na prace socjalną.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 13:50   #9
serenda
Przyczajenie
 
Avatar serenda
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 28
GG do serenda
Dot.: Praca socjalna !!!

"JEśli ktoś nie jest ścisłowcem i nie kręci go prawo" dziewczyno... Ty myślisz że na czym opiera się praca pracownika socjalnego? Ustawa o pomocy społecznej w jednym palcu, do tego KRiO, karta praw człowieka itd obowiązkowo na blachę trzeba umieć, co jeszcze? cały czas ustawa jest nowelizowana, artykuły czy ustępy artykułów dopisywane, zmieniane lub uchylane. Studiuję pracę socjalną, przez I rok zarówno w zimowym jak i letnim semestrze jest prawo, wstęp do prawoznastwa i prawo w pracy socjalnej z elementami prawa rodzinnego i opiekuńczego. Przyznawanie świadczeń przecież opiera się na ustawie o pomocy społecznej. Co do zarobków, to naprawdę zależy od miasta, placówki itd. Fakt, większe szanse na dostanie pracy masz jak posiadasz znajomego np w MOPS-ie. Początkujący pracownik socjalny średnio do 1700, im większy staż pracy tym i zarobki większe, po ok 10-15 latach pracy zarobki mogą wynosić nawet 2500 (!!)
__________________
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best"~M. Monroe

serenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 21:28   #10
Zedi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Praca socjalna !!!

Czy ktoś z Was wie z czego można zrobić magisterkę po pracy socjalnej I stopnia?
Wiem że na pewno resocjalizację, pedagogikę i socjologie
Interesuję mnie głównie pedagogika specjalna a nie wiem czy można. Czy ktoś z Was skończył pracę socjalną i robi magistra z innego kierunku ? jeżeli tak to z jakiego i czy macie jakieś informacje o tym co można po pracy socjalnej ? Z Góry dziękuję
Zedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 12:33   #11
sennaa
Przyczajenie
 
Avatar sennaa
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Praca socjalna !!!

Cytat:
Napisane przez Zedi Pokaż wiadomość
Czy ktoś z Was wie z czego można zrobić magisterkę po pracy socjalnej I stopnia?
Wiem że na pewno resocjalizację, pedagogikę i socjologie
Interesuję mnie głównie pedagogika specjalna a nie wiem czy można. Czy ktoś z Was skończył pracę socjalną i robi magistra z innego kierunku ? jeżeli tak to z jakiego i czy macie jakieś informacje o tym co można po pracy socjalnej ? Z Góry dziękuję

Można pedagogikę specjalną
A co można zależy od konkretnych uczelni, bo niektóre wymagają licencjatu z pokrewnego kierunku, żeby nie było różnicy programowej. Ja np. studiuję logistykę właśnie po pracy socjalnej. Trzeba popatrzeć w necie jakie są wymagania i ewentualnie przedzwonić do dziekanatu
sennaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 23:22   #12
Zedi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2
Dot.: Praca socjalna !!!

Logistykę powiadasz? to fajnie myślałem że po pracy socjalnej to raczej nie można studiować takich kierunków.
A na jakiej uczelni jeżeli mogę spytać ?
Zedi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 06:47   #13
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Praca socjalna !!!

Zawsze się zastanawiam, czemu ludzie marnują czas na takie pierdoły.
No ale jak ktoś chce być urzędnikiem państwowym, to niech się męczy.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-22, 12:15   #14
Nowy 34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Praca socjalna !!!

Witam,mam 34 latka i sytuacja mnie zmusiła do tego aby pójść na studia,wybrałem a raczej cały czas zastanawiam się nad pracą socjalną,wiele jest opoinii na jej temat i pozytywnych i negatywnych,ale i tak zabardzo moim zdaniem nie ma co barać ich wszystkich na powaznie bo człowiek zwariuje,moim zdaniem osoba decydująca się na taki kierunek fakt nie powinna może liczyc na zarobki takie jak w innych krajach UE, ale chęć niesieni apomocy innym,jest wiele instytucji gdzi emożna po tym kierunku pracowac nie tylko MOPS,czyż nie jest Piękną rzeczą móc pomóc innym,ludziom którzy jej potrzebują,a może któremus z nas kiedys uda się postawić jakąś Rodzinę na nogi,wyprowadzic z dołka,kłopotów,podnieść na duchu,za co????za słowo Dziękuje
Nowy 34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:28   #15
Glaamour
Raczkowanie
 
Avatar Glaamour
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 225
Dot.: Praca socjalna !!!

Czy ktoś zna uczelnie, która prowadzi jeszcze nabory na pracę socjalną?
Glaamour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 14:39   #16
Sarina_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Sarina_Blue
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Praca socjalna !!!

Na Uczelni Korczaka w Katowicach wiem, że maja jeszcze nabór na pracę socjalną. Zgadzam się że do tego zawodu trzeba mieć ogromne powołanie, ale pomaganie innym jak pisaliście to wspaniała, rzecz i myślę, że każdy kto się zastanawia może spróbować. Taki zawód daje na pewno ogromną satysfakcję.
__________________
Uśmiechaj się a życie będzie przyjemniejsze
Sarina_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 14:36   #17
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Praca socjalna !!!

Sarina -studiowałaś w Katowicach, czy kogoś tam znasz? Jakby co, to nie tylko tam mają pracę socjalną na tej Uczelni. Są też w innych wydziałach.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:28   #18
Sarina_Blue
Raczkowanie
 
Avatar Sarina_Blue
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 93
Dot.: Praca socjalna !!!

Nie ja nie studiowałam w Katowicach, chociaż kiedyś sie nad tym mocno zastanawiałam bo Śląsk daje dobre perspektywy zawodowe. Mam za to zapaloną koleżankę społecznice, która studiuje na tym kierunku właśnie w Katowicach.
__________________
Uśmiechaj się a życie będzie przyjemniejsze
Sarina_Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:40   #19
sandrusia089
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Praca socjalna !!!

Hej! Mam pytanie. Czy ktoś może wie, na której Uczelni na Śląsku można studiować pracę socjalną w trybie niestacjonarnym? (oprócz WSP TWP i UŚ na którym z tego co wiem, kierunek w trybie niestacjonarnym nie został utworzony). Chciałabym z koleżanką studiować na tym kierunku- niestety zdecydowałyśmy się dopiero teraz. Jesteśmy z Chorzowa, a w Chorzowie niestety nie prowadzą już naboru w Kolegium Pracowników Służb Społecznych. Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.
sandrusia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 12:17   #20
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Praca socjalna !!!

Zgłoś się do Uczelni Korczaka, wiem, że jak się zagada, to można złożyć wniosek do rektora o przyjęcia na studia. Najlepiej jednak zadzwonić od razu na uczelnie, bo już w końcu mamy listopad.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 11:21   #21
kirstek
Raczkowanie
 
Avatar kirstek
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 98
Dot.: Praca socjalna !!!

Mam pytanie. Wiecie może do kiedy trwa rekrutacja na tej uczelni Korczaka, o której piszecie?
kirstek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 12:37   #22
Tici
Raczkowanie
 
Avatar Tici
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 462
Dot.: Praca socjalna !!!

Kirstek - to jest tak jak pisze - już się skończyła rekrutacja, teraz można już składać podania o indywidualne przyjęcie na studia. Raczej nie powinno być na ten dzień problemów, chociaż nie wiem. Trzeba się dopytać na miejscu.
Tici jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 13:49   #23
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Praca socjalna !!!

Mam zamiar rozpocząć te studia od października...
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:13   #24
bella_de
Raczkowanie
 
Avatar bella_de
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 126
Dot.: Praca socjalna !!!

Cytat:
Napisane przez olcia 810 Pokaż wiadomość
Ja studiuje i polceam
Po studiach jesteś dobrym człowiekiem z natury i wykształcenia hihi
Co do zarobków to myslę, że kiepsko niestety
Moje doświadczenia są zupełnie inne. Mam w rodzinie pewną panią "socjalną', to moja siostra cioteczna, jest przed 30, człowiek z niej okropny.
Do tego w takim gopsie u nas, pracownicy żyją plotkami i obgadywaniem nieszczęśliwych ludzi. Są niekompetentne i nieludzkie - takie opinie krążą. Dobrze, że nie mam nic wspólnego z tymi "dobrymi ludźmi z natury i wykształcenia"
.
A co do samego zawodu, jak ma się powołanie i predyspozycje to naprawdę dobra praca dla takiej osoby. Niestety zarobki niskie - w przyszłości będa lepsze obserwując zagranicę. Niestety praca głównie po znajomości i jest coraz gorzej - wielki boom na ten zwód.
bella_de jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 14:18   #25
Estrella94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 18
Dot.: Praca socjalna !!!

Obecnie jestem na 1 roku pracy socjalnej, więc ciężko mi coś więcej powiedzieć na temat późniejszej pracy czy zarobków. Powiem tak, kiedyś miałam ogromny mętlik w głowie i sto pomysłów, co do kierunku studiów. Życie sprawiło, iż wybrałam pracę socjalną. Teraz wiem, że gdybym miała podejmować wybór jeszcze raz, tym razem zrobiłabym to nie tak, jak wcześniej, czyli ryzykując, ale z wielką świadomością swojego wyboru. Uważam, iż w moim przypadku nie mogłam dokonać lepszej decyzji. Gybym miała teraz wybierać ze 100% pewnością wybrałabym właśnie pracę socjalną! Jak na razie jestem bardzo zadowolona z kierunku. Studiuję na UŁ i jak na razie jestem bardzo zadowolona. Cudowni, pełni wrażliwości ludzie, którzy mają wielkie serca i pragną pomagać. Lekko nie jest, gdyż przedmiotów jest sporo, są też takie, które mogą sprawiać kłopot, ale naprawdę warto. Ekonomia, statystyka, samoobrona na wf-ie, ochrona własności intelektualnej, informatyka.. To rzeczywiście przedmioty dość ciężkie, ale przez nie po prostu trzeba przejść w pierwszym semestrze. Ogółem przedmioty i zajęcia bardzo ciekawe, dużo psychologii, socjologii, warsztatów interpersonalnych.. W drugim semestrze wybiera się na 2 moduły specjalizacyjne. Każdy przedmiot trwa tylko semestr, więc nie jest źle. Nie ma jakiegoś nocnego zakuwania, ale uczyć się trzeba. To przzzede wszystkim kierunek dla osób, które są empatyczne, oczywiście trzeba lubić ludzi, ale jeśli ktoś jest nieśmiały to właśnie tu ma szansę pokonac swoje lęki i poznać ludzi, którzy są po prostu ludzcy, prawdziwi i pomocni. Naprawdę polecam. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale jak na razie zdecydowanie nie żałuję swojego wyboru. W następnych latach jest dużo przedmiotów ściśle społecznych, psychologia i elementy psychiatrii. Bardzo ciekawy kierunek. To jedyny, gdzie praktyki trwają 8 tygodni, a nie 4. Jedne 4 tygodniowe są po pierwszym roku, drugie 4 tygodniowe po 2 roku. Można w ten sposób zdobyć doświadczenie, polecam.
Estrella94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 19:11   #26
sweeticecream
Przyczajenie
 
Avatar sweeticecream
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Praca socjalna !!!

Hej. Jest ktoś kto studiuje pracę socjalną?
sweeticecream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 14:17   #27
kamilaaa3
Raczkowanie
 
Avatar kamilaaa3
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 102
Dot.: Praca socjalna !!!

Ja kończę w tym roku I stopień pracy socjalnej.
__________________
2.06.2017 TAK!!! <3 A.
10.08.2019
kamilaaa3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-15 15:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:48.