Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8 - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 09:44   #4531
loletka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 100
GG do loletka1986
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez adia82 Pokaż wiadomość
[/COLOR]
Twarozek z koperkiem,pieprzem,wtedy ta szyneczka .... A co powiesz na krewety marynowane w czosnku i chili, nabite na patyczek i tak ugrillowane?
U mnie ma być do 16 stopni.
a niestety nigdy nie jadłam krewetek i jakoś ich wygląd nie przemawia do mnie. Boję się spróbować.
Choć może by mi posmakowały bo tak samo podchodziłam do otrębów a teraz je uwielbiam.
Chodzi o to że ja jestem jeszcze na garnuszku u rodziców i nie chcę ich narażać na koszty kupując coś czego potem nie zjem
A oni teraz pracują za granicą na moje wesele i nie chcę przeginać
__________________
Początek dietki: 18.03.2010r:
Wzrost:167cm

Było 86,6 kg
Dziś jest 65,1 kg (-21,5kg)
Celem jest 63

18 marca - 86,6 kg
18 kwietnia - 80,2 kg(-6,4kg)
18 maja - 74,3 kg(-5,9kg)
18 czerwca - 70,0 kg(-4,3 kg)
18 lipca - 65,4kg(-4,6kg)
loletka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:45   #4532
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Witam wszystkie Dukanki i oczywiście gratuluję spadków Ja oczywiście dołączam do grona tych, których waga ani drgnie- zważyłam się i wciąż jest 60

Cytat:
Napisane przez loletka1986 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.
Jak miło od rana, gdy słoneczko za oknem

Dziś mój braciszek robi grilla
9 facetów i ja jedna... Dobrze, że wśród męskiej części imprezy będzie mój narzeczony.

Podpowiedzcie mi proszę
Co warto wrzucić na grilla abym nie była głodna i aby smakowało inaczej niż z piekarnika? To mój pierwszy grill na Dukanie. Zawsze uwielbiałam kaszankę z grilla a teraz nie mogę

Muszę coś takiego wrzucić na ruszt aby nie kusiły mnie kilogramy kaszanki i kiełbasy i dwie skrzynki piwa, które już chłopcy zamówili.
Kaszanka z grilla No ale na razie trzeba zapomnieć. Dziewczyny tyle propozycji rzuciły, że na pewno wybierzesz coś pysznego i na kiełbachy i kaszanki nie spojrzysz
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:46   #4533
aggie30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 363
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Witam laseczki,
z humorkiem u mnie stagnacja-jak i z wagą, do du.. z tym Ale sie nie poddam!!!
W ramach stretchu i małych ćwiczeń lece na budowe poskakać na drabinie-może to coś troche pomoże?
Przyłączam sie do pytania Mariolci-Emila-faktycznie co to te dwa rulony? Przyznaj sie ze to masło własnej roboty!!!a propo u mnie takie sprzedają
aggie30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:47   #4534
loletka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 100
GG do loletka1986
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Asiola007 Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno pytanie.. Gdzie mogę dostać te otręby? Dzisiaj byłam z mamą na zakupach ale nie mogłyśmy tego znaleźć jak i dużo innych produktów nie zawierających tłuszczu. A Wy gdzie kupujecie te wszystkie odtłuszczone produkty, otręby i w ogóle ? Wiem, że są sklepy ze zdrową żywnością ale niestety nie wiem gdzie tutaj u mnie w Bydgoszczy można takie znaleźć..
Najczęściej są na pułkach obok płatków śniadaniowych. Są w takich pudełeczkach jak kasza, są w foliowych opakowaniach... Jest tego troszkę. Ja kupowałam w PoloMarkecie i Kauflandzie. W Sedalu też widziałam.

Chyba nie ma supermarketu w którym ich nie ma

Poszukaj dobrze albo zapytaj kogoś z obsługi
__________________
Początek dietki: 18.03.2010r:
Wzrost:167cm

Było 86,6 kg
Dziś jest 65,1 kg (-21,5kg)
Celem jest 63

18 marca - 86,6 kg
18 kwietnia - 80,2 kg(-6,4kg)
18 maja - 74,3 kg(-5,9kg)
18 czerwca - 70,0 kg(-4,3 kg)
18 lipca - 65,4kg(-4,6kg)
loletka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:47   #4535
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

200 g mniej plus co najmniej 100 g w porcelace
i pewnie gdyby nie porcelanka zobaczylabym rowne 61 kg ale skubana juz drugi dzien sie zakorkowala i musze kupic sobie sprezyne w tabletkach
a tak jest 61,1 kg chyba faszerowanie bialkiem jak kaczka daje efekty


RULONY TO TWARÓG - president smietankowy - 4% ma, kupilam bo mnie zaintrygowalo opakownie i w przyplywie emocji bo wykupili mi caly bialy ser z piatnicy 0% pol kilo dokladnie ma i chyba z 5 zeta kosztowal, chociaz nic sobie obciac nie dam

Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2010-04-24 o 09:53
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:55   #4536
loletka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 100
GG do loletka1986
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Dukanki i oczywiście gratuluję spadków Ja oczywiście dołączam do grona tych, których waga ani drgnie- zważyłam się i wciąż jest 60

Kaszanka z grilla No ale na razie trzeba zapomnieć. Dziewczyny tyle propozycji rzuciły, że na pewno wybierzesz coś pysznego i na kiełbachy i kaszanki nie spojrzysz
Ja też dziś mam zastój i niestety problem z porcelanką ale zawsze tak mam w 4 dniu protein. Ale w poniedziałek przyjdą warzywka Nie ma co się dobijać zastojami I tak już dużo osiągnęłyśmy. Ja pewnie już przez ten czas, który jestem na diecie nadrobiłabym jakiś kilogram, tym bardziej, że święta były po drodze. Więc spadek mogę liczyć podwójnie
Każde pozytywne myślenie i wiara w siebie prowokuje uśmiech i to nie tylko na naszych buziach ale też na buziach tych, którzy nas otaczają:ha ppy:

Pewnie, że coś upichcę Jutro się Wam pochwalę. Boję się tylko, że sobie naszykuję a chłopcy to połkną
__________________
Początek dietki: 18.03.2010r:
Wzrost:167cm

Było 86,6 kg
Dziś jest 65,1 kg (-21,5kg)
Celem jest 63

18 marca - 86,6 kg
18 kwietnia - 80,2 kg(-6,4kg)
18 maja - 74,3 kg(-5,9kg)
18 czerwca - 70,0 kg(-4,3 kg)
18 lipca - 65,4kg(-4,6kg)
loletka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:56   #4537
Asiola007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 29
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

A to też się przejdę do Kauflanda i zobaczę. A powiedzcie mi gdzie ogólnie robicie zakupki Tzn. gdzie kupujecie te wszystkie serki, jogurty, twarogi odtłuszczone, słodziki i ogólnie te wszystkie produkty ?
Asiola007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 09:56   #4538
Nusiaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 255
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Witam Was wszystkie w ten słoneczny "poranek" Nie chwalę się żadnymi spadkami, bo nic nie wiem o takowych-od kilku dni nie wchodzę na wagę ze względu na @ i warzywka- poczekam, żeby się nie stresować


Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
w szufladzie 10 op, pstraga biedronkowego
Emilko, a ile kosztuje takie opakowanie pstrąga i ile go tam jest?


Cytat:
Napisane przez Ayu Pokaż wiadomość

Dziewczyny pamiętajcie, szczęśliwi chudną szybciej
I niech to będzie nasze motto Amen

Cytat:
Napisane przez johambina Pokaż wiadomość
dzień dobry
melduje grzecznie kolejny spadeczek o 0,4
i radosna niczym świnka w deszcz uciekam na zakupki
miłej soboty lasencje
Gratuluje

Cytat:
Napisane przez loletka1986 Pokaż wiadomość

Podpowiedzcie mi proszę
Co warto wrzucić na grilla abym nie była głodna i aby smakowało inaczej niż z piekarnika? To mój pierwszy grill na Dukanie. Zawsze uwielbiałam kaszankę z grilla a teraz nie mogę

Muszę coś takiego wrzucić na ruszt aby nie kusiły mnie kilogramy kaszanki i kiełbasy i dwie skrzynki piwa, które już chłopcy zamówili.
Ja lubię z grilla (nawet wtedy kiedy jeszcze nie byłam na diecie) pstrąga całego, patroszonego natartego w różnych ziołach i pokropionego sokiem z cytryny, albo plasterki bakłażanów natarte ziołami, albo...jakieś szaszłyki... a jak jesteś na P to może po prostu jakieś cząstki z kurczaka-udka, pierś...

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
200 g mniej plus co najmniej 100 g w porcelace
i pewnie gdyby nie porcelanka zobaczylabym rowne 61 kg ale skubana juz drugi dzien sie zakorkowala i musze kupic sobie sprezyne w tabletkach
a tak jest 61,1 kg chyba faszerowanie bialkiem jak kaczka daje efekty
Gratulejszyn
Nusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:57   #4539
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Ayu Pokaż wiadomość
I już wiem, jakie będzie moje drugie śniadanie Dodam jeszcze cebulki, bom na PW.
W ogóle ta dieta mi namieszała w makówce. Caluteńkie życie unikałam wątróbki i cebuli, żeby teraz się tym opychać
Może przekonam się w końcu do czosnku
ja sie do czosnku powoli przekonuje
Cytat:
Napisane przez Asiola007 Pokaż wiadomość
A to też się przejdę do Kauflanda i zobaczę. A powiedzcie mi gdzie ogólnie robicie zakupki Tzn. gdzie kupujecie te wszystkie serki, jogurty, twarogi odtłuszczone, słodziki i ogólnie te wszystkie produkty ?
ja w kauflandzie i w biedronce - pstragi


PSTRAG - kosztuje 3,50 chyba (cos w tych okolicach) - i jewst go polowka ryby 65g - starcza akurat na kanapki

Edytowane przez Emila3000
Czas edycji: 2010-04-24 o 09:59
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 09:57   #4540
(:tysia:)
Zadomowienie
 
Avatar (:tysia:)
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 504
GG do (:tysia:)
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez grupies Pokaż wiadomość
Ja też czosnek uwielbiam. Zjedz po nim świeżą pietruszkę i będzie ok.
niestety nienawidzę pietruszki...

Cytat:
Napisane przez Megi428 Pokaż wiadomość
Witam
Gratuluję wszystkich spadków dużych i małych

Ja też się pochwalę - dzisiaj weszłam na wagę a tam 103,3kg czyli 10,7kg już za mną
gratuluje!!!!!

Cytat:
Napisane przez loletka1986 Pokaż wiadomość
a niestety nigdy nie jadłam krewetek i jakoś ich wygląd nie przemawia do mnie. Boję się spróbować.
uwielbiam krewetki! smakują jak pyszne mięsko!
(:tysia:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:01   #4541
Nusiaa88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 255
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Asiola007 Pokaż wiadomość
A to też się przejdę do Kauflanda i zobaczę. A powiedzcie mi gdzie ogólnie robicie zakupki Tzn. gdzie kupujecie te wszystkie serki, jogurty, twarogi odtłuszczone, słodziki i ogólnie te wszystkie produkty ?
Biedronka i Real (bo mam pod nosem), czasami Leclerc, no i na bazarze warzywa... a no i czasami serki homo w Lidlu, ale to rzadko, bo zanim tam dajadę to mi się odechce ich

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość
ja sie do czosnku powoli przekonuje
ja jak czosnek to tylko taki granulowany z torebki...ten "żywy" jest dla mnie zbyt...czosnkowy

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Emila3000 Pokaż wiadomość

PSTRAG - kosztuje 3,50 chyba (cos w tych okolicach) - i jewst go polowka ryby 65g - starcza akurat na kanapki
Dziękuję za odp jak będzie w mojej Biedronce to kupię, zbadam czy mi smakuje
Nusiaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 10:01   #4542
Wisienka_81
Rozeznanie
 
Avatar Wisienka_81
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 896
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

witam
u mnie dzisiaj słonko a oknem oraz na wadze bo rano było 55,1 i to przed porcelanką, która chyba zaczyna się budzić, więc do mojego celu już tylko 0,1 i III faza

dziewczyny pisały, że tam też można stracić a mnie teraz bardziej ćwiczenia pomogą niż dieta bo zaczynam na buzi marnie wyglądać - tak mi mąż mówi - a może nie chce do końca stracić bimbałków

fakt faktem czuję się tragicznie bo alergia mnie wykańcza a do tego jeszcze chyba jakieś zapalenie oskrzeli mi się przyplątało
i pojawia się pytanie - do lekarza po leki czy do sklepu po wieśniaki
__________________
Serce mi podpowiada: "czekolada i wino"
Ale jeansy podpowiadają: "na litość boską, kobieto, jedz sałatę"!!!

Wisienka_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:04   #4543
Emila3000
Zakorzenienie
 
Avatar Emila3000
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 10 140
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Nusiaa88 Pokaż wiadomość
Biedronka i Real (bo mam pod nosem), czasami Leclerc, no i na bazarze warzywa... a no i czasami serki homo w Lidlu, ale to rzadko, bo zanim tam dajadę to mi się odechce ich

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------



ja jak czosnek to tylko taki granulowany z torebki...ten "żywy" jest dla mnie zbyt...czosnkowy

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------



Dziękuję za odp jak będzie w mojej Biedronce to kupię, zbadam czy mi smakuje

ja tez tylko ten torebkowy czosnek
a sptrag jest bardzo zwyczajny w smaku, tylko bardzo delikatny, nie jest taki rybny, w ogole pycha, to nie jest duze opakowanie, i fortuny nie kosztuje, wiec mozesz kupic na sprobowanie

zaraz wrzuce przespis do przepisowni na rybe z grilla
Emila3000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:06   #4544
loletka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 100
GG do loletka1986
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Wisienka_81 Pokaż wiadomość
witam
u mnie dzisiaj słonko a oknem oraz na wadze bo rano było 55,1 i to przed porcelanką, która chyba zaczyna się budzić, więc do mojego celu już tylko 0,1 i III faza

dziewczyny pisały, że tam też można stracić a mnie teraz bardziej ćwiczenia pomogą niż dieta bo zaczynam na buzi marnie wyglądać - tak mi mąż mówi - a może nie chce do końca stracić bimbałków

fakt faktem czuję się tragicznie bo alergia mnie wykańcza a do tego jeszcze chyba jakieś zapalenie oskrzeli mi się przyplątało
i pojawia się pytanie - do lekarza po leki czy do sklepu po wieśniaki
Do lekarza przede wszystkim a po drodze po wieśniaka
__________________
Początek dietki: 18.03.2010r:
Wzrost:167cm

Było 86,6 kg
Dziś jest 65,1 kg (-21,5kg)
Celem jest 63

18 marca - 86,6 kg
18 kwietnia - 80,2 kg(-6,4kg)
18 maja - 74,3 kg(-5,9kg)
18 czerwca - 70,0 kg(-4,3 kg)
18 lipca - 65,4kg(-4,6kg)
loletka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:29   #4545
adia82
Zadomowienie
 
Avatar adia82
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 1 209
GG do adia82
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Dziewczyny,ja znow wtrace z tym budyniem. Juz mialam sie obrazic na porcelane,ale naprawde,az niemozliwoscia w moim przypadku jest,by dzien po dniu po-szlo. Minely niecale 2h odkad zjadlam owsiany budyn i oto prosze. No rewelacja.Szkoda,ze to mleko dozwolone w ograniczonej ilosci jest,bo tak bym wciagala to codzinnie.
Co do krewetk-sa w tesco na wage,mrozone,19.90 zl/kg, Z 10 sztuk na 1 porcje starczy,a koszt wyjdzie ok 5 zl Wiec tez mozna sprobowac,o ile tesco w poblizu.
Kiedys zrobilam caly kg,po znajomosci za 30zl/kg, takie super ekstra nieobgotowane i w ogole bomba,to moj szwagier ,gdy sie dowiedzial,ze normalnie 1kg kosztuje 90 zl, powiedzial,ze wolalby za ta kwote sobie parowek kupic
__________________
25-05-2014
Moje szczęście przyszło na świat
adia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:34   #4546
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Dziewczyny, czy któraś zna francuski? Dostałam e-maila od Dukana i nie mam pojęcia co tam napisał. Pomoże któraś?

Connaissez-vous vraiment les dessous de votre alimentation ?

Il existe des espèces animales qui connaissent le suicide. Je pense aux baleines s'échouant sans retour sur des plages océaniques. Mais il n'existe aucun animal se privant de manger pour maigrir. L'homme en est capable. Mieux ou pire, c'est aussi le seul animal à qui il faille expliquer et apprendre ce qu'il doit et comment il doit le manger.

C'est dire combien l'homme est en perte d'instinct. Mais plutôt que de le déplorer, je me suis appliqué à lui rendre la tâche plus facile.
Chaque année, il s'édite, de par le monde, 80 millions de "foods-counters". Vous connaissez tous ces petits manuels affichant la teneur en calories et en nutriments (protéines, glucides et lipides) de chaque aliment. Petits, tenant dans la main ou la poche, ils sont pratiques et utiles mais je trouvais que l'on pouvait faire mieux, beaucoup mieux, voyons.

Prenez un aliment usuel, la tomate ou le saumon ou les chips. Sur une ligne, le manuel traditionnel affiche le poids de la portion, les calories et les 3 nutriments pour 100g. Cette ligne qui d'ordinaire s'arrête là, je l'ai continué et je lui ai fait croiser 6 colonnes. Une pour chacun des 4 grands facteurs de risque qui menacent un occidental actuel : le coeur, le surpoids, le cancer et le diabète. Et les 2 dernières affichant son Index Glycémique et l'élévation de la glycémie qui suit son ingestion. Et dans chaque case du croisement colonne/ligne, je me suis octroyé 17 lettres pour donner un concentré de recommandation sur la protection ou la nuisance de l'aliment concerné.

Prenons en exemple le saumon frais :

Coeur : précieux. Poids : autorisé. Cancer : neutre. Diabète : précieux.
Index glycémique : 0. Effet sur glycémie : négligeable. En un clin d'oeil et sur une seule ligne, vous apprenez tout ce qu'un aliment peut vous apporter ou vous retrancher de santé.


Tout ceci dans un manuel à découvrir nommé : "Le guide nutritionnel Dukan des aliments santé et minceur" aux Editions du Cherche Midi...
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:35   #4547
loletka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 100
GG do loletka1986
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez adia82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja znow wtrace z tym budyniem. Juz mialam sie obrazic na porcelane,ale naprawde,az niemozliwoscia w moim przypadku jest,by dzien po dniu po-szlo. Minely niecale 2h odkad zjadlam owsiany budyn i oto prosze. No rewelacja.Szkoda,ze to mleko dozwolone w ograniczonej ilosci jest,bo tak bym wciagala to codzinnie.
Co do krewetk-sa w tesco na wage,mrozone,19.90 zl/kg, Z 10 sztuk na 1 porcje starczy,a koszt wyjdzie ok 5 zl Wiec tez mozna sprobowac,o ile tesco w poblizu.
Kiedys zrobilam caly kg,po znajomosci za 30zl/kg, takie super ekstra nieobgotowane i w ogole bomba,to moj szwagier ,gdy sie dowiedzial,ze normalnie 1kg kosztuje 90 zl, powiedzial,ze wolalby za ta kwote sobie parowek kupic
Tesco niestety w mojej metropolii nie ma
Może spróbuję ale nie dziś bo w portfelu za mało zielonych
same złociutkie monetki
Na weekend majowy spróbuję tylko, że w jakimś właśnie sosie czosnkowym bo uwielbiam czosnek a on troszkę smak zmieni i może szybciej mi zasmakują
__________________
Początek dietki: 18.03.2010r:
Wzrost:167cm

Było 86,6 kg
Dziś jest 65,1 kg (-21,5kg)
Celem jest 63

18 marca - 86,6 kg
18 kwietnia - 80,2 kg(-6,4kg)
18 maja - 74,3 kg(-5,9kg)
18 czerwca - 70,0 kg(-4,3 kg)
18 lipca - 65,4kg(-4,6kg)
loletka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:36   #4548
Mariolcia =P
Zakorzenienie
 
Avatar Mariolcia =P
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 001
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

loletka pisalam wczoraj co napisal wyglada na to ze jestes 3 kochanka:d
__________________

Mariolcia =P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:36   #4549
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez adia82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja znow wtrace z tym budyniem. Juz mialam sie obrazic na porcelane,ale naprawde,az niemozliwoscia w moim przypadku jest,by dzien po dniu po-szlo. Minely niecale 2h odkad zjadlam owsiany budyn i oto prosze. No rewelacja.Szkoda,ze to mleko dozwolone w ograniczonej ilosci jest,bo tak bym wciagala to codzinnie.
Co do krewetk-sa w tesco na wage,mrozone,19.90 zl/kg, Z 10 sztuk na 1 porcje starczy,a koszt wyjdzie ok 5 zl Wiec tez mozna sprobowac,o ile tesco w poblizu.
Kiedys zrobilam caly kg,po znajomosci za 30zl/kg, takie super ekstra nieobgotowane i w ogole bomba,to moj szwagier ,gdy sie dowiedzial,ze normalnie 1kg kosztuje 90 zl, powiedzial,ze wolalby za ta kwote sobie parowek kupic

Właśnie zajadam się tym budyniem Mam nadzieję, ze na mnie podziała identycznie jak na Ciebie, bo wczoraj nic i dziś na razie też nic
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 10:44   #4550
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Popijam właśnie kawkę (velvet ) i tak się zastanawiam...
Jakoś ostatnio nie chce mi się jeść... tzn. nie chce mi się jeść serów, mięcha, nawet jajek jakoś średnio Czyżby mi się przejadało dukanowskie jedzenie?... że o warzywach nie wspomnę...
__________________
Jet set top zip pale blue szuka nowego domu
Selma messenger medium pearl grey grommet też
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:50   #4551
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Mo_Nika Pokaż wiadomość
Popijam właśnie kawkę (velvet ) i tak się zastanawiam...
Jakoś ostatnio nie chce mi się jeść... tzn. nie chce mi się jeść serów, mięcha, nawet jajek jakoś średnio Czyżby mi się przejadało dukanowskie jedzenie?... że o warzywach nie wspomnę...
Całkiem możliwe skoro na diecie jesteś od stycznia Nie oszukujmy się- jemy ciągle to samo, tylko, że w różnych kombinacjach. I wcale się nie dziwię, że może masz dość.
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 10:55   #4552
loletka1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 100
GG do loletka1986
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Właśnie zajadam się tym budyniem Mam nadzieję, ze na mnie podziała identycznie jak na Ciebie, bo wczoraj nic i dziś na razie też nic
chyba tez spróbuję bo mnie ta porcelanka wykończy

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś zna francuski? Dostałam e-maila od Dukana i nie mam pojęcia co tam napisał. Pomoże któraś?

Connaissez-vous vraiment les dessous de votre alimentation ?

Il existe des espèces animales qui connaissent le suicide. Je pense aux baleines s'échouant sans retour sur des plages océaniques. Mais il n'existe aucun animal se privant de manger pour maigrir. L'homme en est capable. Mieux ou pire, c'est aussi le seul animal à qui il faille expliquer et apprendre ce qu'il doit et comment il doit le manger.

C'est dire combien l'homme est en perte d'instinct. Mais plutôt que de le déplorer, je me suis appliqué à lui rendre la tâche plus facile.
Chaque année, il s'édite, de par le monde, 80 millions de "foods-counters". Vous connaissez tous ces petits manuels affichant la teneur en calories et en nutriments (protéines, glucides et lipides) de chaque aliment. Petits, tenant dans la main ou la poche, ils sont pratiques et utiles mais je trouvais que l'on pouvait faire mieux, beaucoup mieux, voyons.

Prenez un aliment usuel, la tomate ou le saumon ou les chips. Sur une ligne, le manuel traditionnel affiche le poids de la portion, les calories et les 3 nutriments pour 100g. Cette ligne qui d'ordinaire s'arrête là, je l'ai continué et je lui ai fait croiser 6 colonnes. Une pour chacun des 4 grands facteurs de risque qui menacent un occidental actuel : le coeur, le surpoids, le cancer et le diabète. Et les 2 dernières affichant son Index Glycémique et l'élévation de la glycémie qui suit son ingestion. Et dans chaque case du croisement colonne/ligne, je me suis octroyé 17 lettres pour donner un concentré de recommandation sur la protection ou la nuisance de l'aliment concerné.

Prenons en exemple le saumon frais :

Coeur : précieux. Poids : autorisé. Cancer : neutre. Diabète : précieux.
Index glycémique : 0. Effet sur glycémie : négligeable. En un clin d'oeil et sur une seule ligne, vous apprenez tout ce qu'un aliment peut vous apporter ou vous retrancher de santé.


Tout ceci dans un manuel à découvrir nommé : "Le guide nutritionnel Dukan des aliments santé et minceur" aux Editions du Cherche Midi...
też dostaję te e-mail'e
chyba nic ważnego
pewnie żeby coś kupić
__________________
Początek dietki: 18.03.2010r:
Wzrost:167cm

Było 86,6 kg
Dziś jest 65,1 kg (-21,5kg)
Celem jest 63

18 marca - 86,6 kg
18 kwietnia - 80,2 kg(-6,4kg)
18 maja - 74,3 kg(-5,9kg)
18 czerwca - 70,0 kg(-4,3 kg)
18 lipca - 65,4kg(-4,6kg)
loletka1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:04   #4553
Korlat
Rozeznanie
 
Avatar Korlat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 779
GG do Korlat
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez pani_zima82 Pokaż wiadomość
jakie jogurty ograniczyłaś? naturalne?
Tak. Naturalne. Przeciez innych i tak nie mozna Jem maks jeden dziennie (z otrebami). A ciezko mi to przyszlo bo kocham jogurty I zrezygnowalam tez z mojego ukochanego deserku (oprocz niedzieli) czyli otrebow ze slodzikiem kakao i serkiem homo I juz nie moge sie teraz tej niedzieli doczekac

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
ciąg dalszy - zdjęcia bardziej śniadaniowe
Pysznosci
Cytat:
Actimel lekki
Ma cukier w skladzie

Cytat:
Napisane przez aggie30 Pokaż wiadomość
W takim razie nałoże sobie jakieś zaślepki na wage i podukam bez zmian. Chociaż nie powiem-to żadna motywacja przez 3 tyg nie widzieć ni drgnięcia wskazówki ale poczekam...
Dasz rade

Cytat:
Napisane przez Wisienka_81 Pokaż wiadomość
witam
u mnie dzisiaj słonko a oknem oraz na wadze bo rano było 55,1 i to przed porcelanką, która chyba zaczyna się budzić, więc do mojego celu już tylko 0,1 i III faza


Witam
A u mnie kolejny spadek, nieduzy bo nieduzy (-0,2kg) ale cieszy zwlaszcza, ze wczoraj zaczelam warzywka. Takze dobrze jest, nie ma co, wazne zeby ta waga juz szybko spadla bo juz bardzo chce na III I mysle, ze zaczne wtedy cwiczyc i moze jeszcze troche tluszczyku z brzuszka zrzuce (bo tam najoporniej schodzi ) Bo poki co nie mam sily na cwiczenia

Edit: Co do tego maila to to jest list o tym jak sie odzywiamy i co sie kryje za wartosciami odzywczymi i jednoczesnie zacheca do kupna nowej ksiazki na ten wlasnie temat Takze nic jakos super istotnego
__________________



life is what happens when you are busy making other plans




Edytowane przez Korlat
Czas edycji: 2010-04-24 o 11:11
Korlat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:15   #4554
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość
Całkiem możliwe skoro na diecie jesteś od stycznia Nie oszukujmy się- jemy ciągle to samo, tylko, że w różnych kombinacjach. I wcale się nie dziwię, że może masz dość.
Powiedzmy, że w marcu miałam przerwę ale też wtedy jednak dominowały dania dukanowe...
W sumie podobnie miałam zaraz po świętach (wtedy to nie był już dukan) wtedy tylko ciasto we mnie wchodziło... a reszta nie chciała
I teraz coś czuję, że tamto powraca... tylko na szczęście nie mam ciast w domu
__________________
Jet set top zip pale blue szuka nowego domu
Selma messenger medium pearl grey grommet też
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:21   #4555
Dzi25
Zadomowienie
 
Avatar Dzi25
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 537
GG do Dzi25
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

A mi waga dzisiaj podskoczyła 0,3 A nie grzeszę... Zaczynam się wkurzać.kilka tygodni zastoju a teraz waga jeszcze wzrosła
__________________


"Myślenie nie boli, ryzyko nie gryzie"
Dzi25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:28   #4556
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Tak doszłam do wniosku, że muszę się ostro wziąć się w garść na jakieś najbliższe 2-3 tyg... zero produktów tolerowanych i zobaczę czy się uda zejść do 50... Jak się uda, to albo jeszcze z tydzień, albo III faza... A jak nie to chyba od razu III faza... żeby utrzymać te 52, a nie tak jak na początku kwietnia dobić prawie do 54...
Bo w czerwcu będzie ciężka sesja a w wakacje może być różnie...
To tyle mądrego ode mnie na mój temat
__________________
Jet set top zip pale blue szuka nowego domu
Selma messenger medium pearl grey grommet też
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:28   #4557
Wisienka_81
Rozeznanie
 
Avatar Wisienka_81
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 896
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Mariolcia =P Pokaż wiadomość
loletka pisalam wczoraj co napisal wyglada na to ze jestes 3 kochanka:d
ja właśnie też dostałam więc jestem 4?

on to nieźle wykombinował bo przecież w większości odchudzają się babki więc ma tego kwiatu ze pół światu
__________________
Serce mi podpowiada: "czekolada i wino"
Ale jeansy podpowiadają: "na litość boską, kobieto, jedz sałatę"!!!

Wisienka_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:37   #4558
adia82
Zadomowienie
 
Avatar adia82
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wybrzeże
Wiadomości: 1 209
GG do adia82
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Mnie tez wzielo na przemyslenia. 4 dzien PW ,a moja waga sie nie zmienila, wiec chyba git...Nie wiem,tak mi przyszlo do glowy. Budyniem dalej najedzona jestem,cos niesamowitego Wciagnelam dodatkowo pomidora,zeby nie bylo,ze sie ociagam z warzywami. Szwedzkie buleczki z cynamonem in progress (dla taty,drozdzowe )
__________________
25-05-2014
Moje szczęście przyszło na świat
adia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:39   #4559
Mo_Nika
szamanka
 
Avatar Mo_Nika
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 7 135
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez adia82 Pokaż wiadomość
Mnie tez wzielo na przemyslenia. 4 dzien PW ,a moja waga sie nie zmienila, wiec chyba git...Nie wiem,tak mi przyszlo do glowy. Budyniem dalej najedzona jestem,cos niesamowitego Wciagnelam dodatkowo pomidora,zeby nie bylo,ze sie ociagam z warzywami. Szwedzkie buleczki z cynamonem in progress (dla taty,drozdzowe )
Szwedzkie bułeczki - co to jest w ogóle? Mój talent kulinarny nie istnieje
Sobota dniem przemyśleń
__________________
Jet set top zip pale blue szuka nowego domu
Selma messenger medium pearl grey grommet też
Mo_Nika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 11:42   #4560
grupies
Rozeznanie
 
Avatar grupies
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 992
Dot.: Odchudzanie z francuską dietą proteinową dr. Pierre Dukana część 8

Cytat:
Napisane przez Wisienka_81 Pokaż wiadomość
ja właśnie też dostałam więc jestem 4?

on to nieźle wykombinował bo przecież w większości odchudzają się babki więc ma tego kwiatu ze pół światu
Cytat:
Napisane przez Mariolcia =P Pokaż wiadomość
loletka pisalam wczoraj co napisal wyglada na to ze jestes 3 kochanka:d
Wcale, że nie ja wczoraj pisałam, że tez dostałam, ale "starucha"(bez urazy dla nikogo) pomimo, że niczego sobie nie chce

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś zna francuski? Dostałam e-maila od Dukana i nie mam pojęcia co tam napisał. Pomoże któraś?
google się kłania znaczy translate.google.pl:

"Czy naprawdę wiesz dole diety?

Znajdują się zwierzęta, które znają samobójstwo. Myślę, że wieloryby siądę bez powrotu na plażach oceanu. Ale nie ma zwierząt pozbawiani żywności, aby schudnąć. Człowiek jest zdolny. Lepiej lub gorzej, jest to również jedynie zwierząt, którym może być konieczne, aby wyjaśnić i dowiedzieć się co i jak należy jeść.

Pokazuje, jak człowiek do utraty instynktu. Ale zamiast narzekać, starałem się, aby jego pracę. Każdego roku, s'édite, na całym świecie 80 milionów "-foods liczniki. Wiesz, że wszystkie małe książki wyświetlania kalorii i składników odżywczych (białek, węglowodanów i tłuszczu) każdego żywności. Małych, ręcznych lub kieszeni, są praktyczne i przydatne, ale myślałam, że moglibyśmy zrobić lepiej, dużo lepiej, teraz.

Przyjąć wspólne jedzenie, pomidory, ziemniaki lub frytki łososia. W jednej linii, tradycyjny podręcznik pokazuje wagę wielkości porcji, kalorii i składników odżywczych w 100g 3. Tej linii, które zwykle zatrzymuje się tam, a ja nadal go cross 6 kolumn. Po jednym dla każdego z 4 głównych czynników ryzyka, które zagrażają obecnej Western: serca, otyłości, raka i cukrzycy. I ostatnie 2 delegowania jej indeks glikemiczny i podwyższone stężenie glukozy we krwi po spożyciu. Oraz w każdym przypadku, w wierszu cross / kolumna, I przyznano 17 liter, aby zalecać koncentruje się na ochronie lub uciążliwości do kanału.

Weźmy na przykład łososia, świeże:

Serca szlachetne. Waga: ok. Rak: neutralna. Cukrzyca: cenne.
Indeks glikemiczny: 0. Wpływ na stężenie cukru we krwi niewielkie. W mgnieniu oka i jednej linii, dowiesz się wszystkiego można zrobić żywności lub uciec od zdrowia.

Wszystko to w podręczniku do odkrycia o nazwie: "Przewodnik żywienia dukan zdrowotnych żywności i odchudzanie Editions du Cherche Midi ..."


Tłumaczenie nie idealne, ale oddaje sens. ksiązkę chce nam wtrynić, kombinator jeden
__________________
"Maybe I'm happy and I just don't know it. I like being a mess. It's who I am."
grupies jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:44.