Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, tabletki a biegunka - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 08:42   #3421
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

to środek opakowania, więc powinno być dobrze i w takim przypadku nie trzeba się zabezpieczać dodatkowo
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 19:37   #3422
syska19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

witam dzisiaj przez przypadek wzielam dwie tabletki cilestu nie wiem co mam zrobic czy ktos moze mi pomoc???
syska19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 10:00   #3423
6th_Sense
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Nic Ci ti nie zaszkodzi. Tylko wcześniej o 1 dzień skończysz opakowanie, no i okres pewnie Ci się o ten 1 dzień przesunie.
6th_Sense jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 11:21   #3424
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez 6th_Sense Pokaż wiadomość
A ja bym chętnie odkupiła od kogoś 1 tabletkę Cilestu. Muszę wrócić do starego trybu, czyli okres w niedzielę, bo teraz po tej stracie wychodzi, że będę dostawać w sobotę a za boga tego nie chcę. Na dodatek wypadnie mi w jedyną sobotę, w którą mam wesele
Jak któraś ma do odsprzedania 1 tabletkę Cilestu, to dajcie znać, bo nie wiem, czy mam ją wziąć teraz, czy sobie odpuścić..

skroc opakowanie. zamiast 21 tabletek wez np. 17 wtedy wczesniej rozpoczniesz przerwe i wczesniej zacznie sie okres (patrz ulotka-pominiecie tabletki w 3 tygodniu)
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 18:28   #3425
6th_Sense
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 178
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

kamila - już wzięłam jedną więcej, czyli 22 tabletki (kiedyś 1 zwróciłam), bo inaczej okres by mi wypadł w sobotę a mam wesele (nie dam się!). I chcąc zachować mój rytm, czyli okres w nd, to musiałabym wziąć tylko 14 tabletek. A teraz pobieram jedną z nowego opakowania i szukam dalej kto ma, żeby ją nadrobić i mieć już pełne opakowanie
6th_Sense jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 15:33   #3426
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.

Edytowane przez Neciak89
Czas edycji: 2010-08-21 o 11:23
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 07:55   #3427
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, ze mi pomożecie. Biore od października zeszlego roku tabletki rigevidon. Zawsze brałam mniej więcej o tej samej porze i nie zapominałam o żadnej. W tym m-cu zaczełam opakowanie tabletek 5.08. i powinnam ostatnią tabletkę z opakowania wziąć w środę 25.08. Jednak przedwczoraj biorąc tabletkę zauważyłam, ze któregoś dnia musiałam zapomnieć wziąć, bo jedna mi zostanie! Nie mam pojęcia kiedy mogłam zapomnieć. Czy mam do srody brać tabletki i ta jedna zostawić, czy wziąć tą 'zapomnianą' nawet teraz i potem już normalnie do końca opakowania?
Pomóżcie!
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-22, 19:36   #3428
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Kolejny raz pytanie
Wczoraj wypiłam 3 piwa i w miedzy czasie brałam tabletke (nie popijałam piwem).
Po około godzinie tak troszkę mi sie to wszystko "cofnęło". Nie zwymiotowałam, ale miałam tak dużo śliny. Czy coś się z tą tabletką mogło stać? To było wczoraj i wczoraj rano i dzisiaj kochalam się. Dodam, że jeszcze wieczorem na ból głowy wzięłam ketonal, ale przepisał mi go sam lekarz, którego pytałam o to czy mogę brac taki silny lek przy tabletkach antykoncepcyjnych. Nie bałabym sie gdyby nie to, że dzisiaj pobolewa mnie prawy jajnik. Dzisiaj jestem przy 12 tabletce. Niby drugi tydzień jest najbezpieczniejszy, ale niepokoi mnie to "cofnięcie"

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

powinnam wziać dzisiaj jeszcze jedną? mimo że już brałam dzisiejszą ok 16tej?

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

i jeszcze przy tym paliłam, chociaż nikotyna nie osłabia? ale w połączeniu z tym piwem? Ja z reguły bardzo mało i rzadko piję
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 19:40   #3429
dresden doll
Raczkowanie
 
Avatar dresden doll
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 99
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

myślę, że nic się nie stało, w końcu niczego z siebie - że tak to napiszę - nie wyrzuciłaś ketonal nie powinien wpłynąć, czytałam o tym w necie, a poza tym lekarz Ci to przepisał. nikotyna na pewno nie wpływa, jedyne co mogą namieszać palone papierosy, to zwiększyć ryzyko wystąpienia zakrzepicy. możesz być spokojna moim zdaniem
__________________
Cause it's my problem if I wanna pack up and run away, it's my business if I feel the need to smoke and drink and swear, it's my problem, it's my problem if I feel the need to hide it's my problem if I have no friends and feel I want to die.
dresden doll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 19:44   #3430
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez lilii87 Pokaż wiadomość
Kolejny raz pytanie
Wczoraj wypiłam 3 piwa i w miedzy czasie brałam tabletke (nie popijałam piwem).
Po około godzinie tak troszkę mi sie to wszystko "cofnęło". Nie zwymiotowałam, ale miałam tak dużo śliny. Czy coś się z tą tabletką mogło stać? To było wczoraj i wczoraj rano i dzisiaj kochalam się. Dodam, że jeszcze wieczorem na ból głowy wzięłam ketonal, ale przepisał mi go sam lekarz, którego pytałam o to czy mogę brac taki silny lek przy tabletkach antykoncepcyjnych. Nie bałabym sie gdyby nie to, że dzisiaj pobolewa mnie prawy jajnik. Dzisiaj jestem przy 12 tabletce. Niby drugi tydzień jest najbezpieczniejszy, ale niepokoi mnie to "cofnięcie"

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

powinnam wziać dzisiaj jeszcze jedną? mimo że już brałam dzisiejszą ok 16tej?

---------- Dopisano o 20:36 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

i jeszcze przy tym paliłam, chociaż nikotyna nie osłabia? ale w połączeniu z tym piwem? Ja z reguły bardzo mało i rzadko piję
Takie 'cofnięcie' nie ma wpływu na tabsy. By doszło do zmniejszenia skuteczności musiałabyś tę tabletkę zwymiotować - a tego nie zrobiłaś, więc spokojnie.
Nie musisz brać żadnej dodatkowej tabletki.
Papierosy nie mają żadnego wpływu na skuteczność. W połączeniu z piwem też nie.
Wyluzuj bo wszystko jest ok.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 20:02   #3431
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

dziękuję nie przyszłoby mi nic do głowy gdyby nie ten ból jajnika
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-23, 09:11   #3432
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

dziewczyny pomóżcie.
Biorę Jeanine od jakich 6 lat z przerwą. Dzisiaj mam zacząć kolejne opakowanie. Niestety byłam na wycieczce i wykupione wcześniej tabletki zostały w bagażu rodziców. Do rodziców będę mogła jechać dopiero jutro. I tu moje pytanie:

Skoro Jeanine jest tabletką jednofazową, więc wszystkie tabletki w opakowaniu zawierają taką samą ilość hormonów, to czy mogę wziąść którąśkolwiek tabletkę z blistra (mam taki stary - ale jeszcze nie przeterminowany - który musiałam przerwać mniej więcej po 2 tygodniach i zostało mi w nim jeszcze z 6-7 tabletek). Tak więć czy mogę wziąść np. środową z 3 tygodnia (stare opakowanie), a potem normalnie zacząć brać aktualne opakowanie od drugiej tabletki? Niby na logikę mogę ale wolę się upewnić u was dziewczyny . Z góry dzięki za pomoc.
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 09:16   #3433
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kate_rossi Pokaż wiadomość
dziewczyny pomóżcie.
Biorę Jeanine od jakich 6 lat z przerwą. Dzisiaj mam zacząć kolejne opakowanie. Niestety byłam na wycieczce i wykupione wcześniej tabletki zostały w bagażu rodziców. Do rodziców będę mogła jechać dopiero jutro. I tu moje pytanie:

Skoro Jeanine jest tabletką jednofazową, więc wszystkie tabletki w opakowaniu zawierają taką samą ilość hormonów, to czy mogę wziąść którąśkolwiek tabletkę z blistra (mam taki stary - ale jeszcze nie przeterminowany - który musiałam przerwać mniej więcej po 2 tygodniach i zostało mi w nim jeszcze z 6-7 tabletek). Tak więć czy mogę wziąść np. środową z 3 tygodnia (stare opakowanie), a potem normalnie zacząć brać aktualne opakowanie od drugiej tabletki? Niby na logikę mogę ale wolę się upewnić u was dziewczyny . Z góry dzięki za pomoc.
tak mozesz. (nowe opakowanie mozesz smialo rozpoczac od 1 tabletki jesli chcesz wziac 21tabletek to najwyzej jedna ostatnia ci zostanie w opakowaniu)
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 09:31   #3434
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, ze mi pomożecie. Biore od października zeszlego roku tabletki rigevidon. Zawsze brałam mniej więcej o tej samej porze i nie zapominałam o żadnej. W tym m-cu zaczełam opakowanie tabletek 5.08. i powinnam ostatnią tabletkę z opakowania wziąć w środę 25.08. Jednak przedwczoraj biorąc tabletkę zauważyłam, ze któregoś dnia musiałam zapomnieć wziąć, bo jedna mi zostanie! Nie mam pojęcia kiedy mogłam zapomnieć. Czy mam do srody brać tabletki i ta jedna zostawić, czy wziąć tą 'zapomnianą' nawet teraz i potem już normalnie do końca opakowania?
Pomóżcie!
up!
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 09:50   #3435
kate_rossi
Zadomowienie
 
Avatar kate_rossi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 490
GG do kate_rossi
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
tak mozesz. (nowe opakowanie mozesz smialo rozpoczac od 1 tabletki jesli chcesz wziac 21tabletek to najwyzej jedna ostatnia ci zostanie w opakowaniu)
Dziękuję Ci bardzo.
__________________
kate_rossi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 09:50   #3436
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

monisia powiem Ci ze nie wiem jak ci pomoc. nie napisalas jeszcze o stosunkach czy odbywaly sie w tym miesiacu? regularnie w kazdym tygodniu? bo to bardzo wazne ktorej tabeltki zapomnialas. jesli z 1 tygodnia a byly stosunki to istnieje nawet ryzyko ciazy, jesli z 2 tygodnia to powinnas jak najszybciej uzupelnic 2 tabletką, jezli zapomnialas w 3 tygodniu to złączysz opakowaia i bedzie ok.

ja nic sensownego Ci nie doradze, ale na twoim miejscu bylabym zaniepokojnona, poczekaj co inne napiszą.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 10:14   #3437
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
monisia powiem Ci ze nie wiem jak ci pomoc. nie napisalas jeszcze o stosunkach czy odbywaly sie w tym miesiacu? regularnie w kazdym tygodniu? bo to bardzo wazne ktorej tabeltki zapomnialas. jesli z 1 tygodnia a byly stosunki to istnieje nawet ryzyko ciazy, jesli z 2 tygodnia to powinnas jak najszybciej uzupelnic 2 tabletką, jezli zapomnialas w 3 tygodniu to złączysz opakowaia i bedzie ok.

ja nic sensownego Ci nie doradze, ale na twoim miejscu bylabym zaniepokojnona, poczekaj co inne napiszą.
własnie najgorsze jest to, że nie pamiętam kiedy zapomniałam. Stosunki sie odbywały praktycznie codziennie. Chociaż wydaje mi się, że mogłam zapomnieć w dniach 5-15.o8 czyli 1-2 tydzień.
Po przypomnieniu sobie wziełam tą zalegla tabletkę i tego samego dnia tabletke z tego dnia co powinnam. W niedziele powinnam dostać okres, zobaczymy co będzie.
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 10:24   #3438
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
własnie najgorsze jest to, że nie pamiętam kiedy zapomniałam. Stosunki sie odbywały praktycznie codziennie. Chociaż wydaje mi się, że mogłam zapomnieć w dniach 5-15.o8 czyli 1-2 tydzień.
Po przypomnieniu sobie wziełam tą zalegla tabletkę i tego samego dnia tabletke z tego dnia co powinnam. W niedziele powinnam dostać okres, zobaczymy co będzie.
pozostaje czekac ci na okres. na twoim miejscu nowe opakowanie rozpoczelabym 1 dnia okresu a nie po 7 dniach przerwy. powod? poprzed to ze zapomnialas jakiejs tabletki moglas utracic ciaglosc antykoncepcyjną dlatego ja zachowalabym sie teraz tak jakbys od nowa od poczatku zaczynala brac tabletki. 1 tabletka pierwszego dnia okresu, wtedy masz pewnosc ze nowe opakowanie da ci zabezpieczenie.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-23, 15:08   #3439
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez kamila2006 Pokaż wiadomość
pozostaje czekac ci na okres. na twoim miejscu nowe opakowanie rozpoczelabym 1 dnia okresu a nie po 7 dniach przerwy. powod? poprzed to ze zapomnialas jakiejs tabletki moglas utracic ciaglosc antykoncepcyjną dlatego ja zachowalabym sie teraz tak jakbys od nowa od poczatku zaczynala brac tabletki. 1 tabletka pierwszego dnia okresu, wtedy masz pewnosc ze nowe opakowanie da ci zabezpieczenie.
chyba tak zrobię. Czyli jak w srodę kończe opakowanie tabletek, a w niedziele powinien mi się okres zaczęć, to w niedz rozpoczynam nowe opakowanie tabsów.
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 11:23   #3440
iwona084
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 5
Dot.: Wymioty a tabletki antykoncepcyjne - wątek zbiorczy.

Witam,
po przyjęciu 1 tabletki po 7 dniowej przerwie nastąpiły u mnie wymioty. Tabletkę biorę zawsze o 21, prawie od razu zwymiotowałam więc kolejną wzięłam o 23 bo tak zrozumiałam z ulotki. Tylko teraz mam o jedną mniej i chciałabym zapytać, czy to już musi być blister w plecy, czy można to jakoś inaczej połączyć, czy przerwę zrobić inaczej. Czy ktoś miał taką sytuację?
Przyjmuję Milvane.

Z góry dziękuję,
iwona084 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 19:19   #3441
lilii87
Wtajemniczenie
 
Avatar lilii87
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 437
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

i znowu mam problem
wiem ze tabletki wchłaniają się do 4 godzin. Zatrułam się dzisiaj frytkami (nigdy więcej) i równo po 4 godzinach poszłam do toalety. Ciężko nazwać to wodnistym stolcem bo konsystencja była całkowicie płynna (przepraszam za szczegóły). To było tylko raz, ale chyba wezmę dodatkową tabletkę. Nic mi to chyba nie zaszkodzi, a przynajmniej będe spokojna. Dobrze robię? Niech ktoś mnie utwierdzi w tym
__________________
Mój wątek ciuszkowy
wymiana
lilii87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 08:26   #3442
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez lilii87 Pokaż wiadomość
i znowu mam problem
wiem ze tabletki wchłaniają się do 4 godzin. Zatrułam się dzisiaj frytkami (nigdy więcej) i równo po 4 godzinach poszłam do toalety. Ciężko nazwać to wodnistym stolcem bo konsystencja była całkowicie płynna (przepraszam za szczegóły). To było tylko raz, ale chyba wezmę dodatkową tabletkę. Nic mi to chyba nie zaszkodzi, a przynajmniej będe spokojna. Dobrze robię? Niech ktoś mnie utwierdzi w tym

wiem, ze to chyba juz po fakcie za pozno odpowiadam, ale mam sugestie, dziewczyny jesli nie wiecie czy w takich sytuacjach brac tabl czy nie, lepiej wziac drugą. nawet jesli tamta sie wchloneła to przeciez nic sie nie stanie jesli wezmiesz drugą (oprocz tego ze bedziesz miec 20 tabletkek w opakowani a nie 21 wiec przerwe zaczniesz dzien wczesniej).
tu chodzi o pewnosc w antykoncepcji i nie mozna sobie tak gdybac "wchlonela-nie wchlonela" dla pewnosci - brac drugą i spac spokojnie.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 09:17   #3443
Sarra Lee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Witam. Wizaz obserwuję od dawna a ostatnio postanowiłam się zarejestrować no i teraz piszę, bo jestem w kropce. A sprawa wygląda "tak o":
jestem po pierwszym opakowaniu tabletek, a mianowicie novynette. W trzecim tygodniu (ok 4 dni przed planowaną 7-dniową przerwą - był to piątek, a pierwszym dniem bez pigułki miał byc wtorek) zaczęlam odczuwać dziwne bóle w prawej części brzucha. Były coraz silniejsze no i, głupia, pomyślałam - może to od tabletek. I odpuściłam to jedną, pomyślałam, "nie ma co ryzykować, jeśli ból minie, to znaczy ze to od tabletek i lekarz mi je zmieni". Koniec końców w nocy trafiam do szpitala, dostalam zastrzyk rozkurczowy - w kazdym razie okazalo sie ze to nic zwiazaneg z tabsami. Przyszedł kolejny dzień i tu popisłam się "madroscią": w pospiechu zapomnialam o tym co bylo napisane w ulotce i wzielam zalegla tabletke i aktualna, po czym "dobrałam" opakowanie do konca i zrobilam przerwe! teraz jestem w 3 dniu przerwy i sobie przypomniałam o ulotce... nie wiem co teraz robic? dotrzymac do konca przerwy i jakby nigdy nic zaczac po 7 dniach drugie opakowanie? Piszę, ponieważ na razie mój lekarz ma zajęte terminy na 2 tyg Oczywiscie ew. ciążę się nie martwię - zabezpiaczalam sie i zabezpieczam jeszcze dodatkowo po tej sytuacji. Boję się tylko o ew. ciągłość tego zabezpieczenia tabsami ... Żeby nie było tak ze to nowe opakowanie bedzie dla mnie bezuzyteczne jak witaminy?
__________________
Sarra Lee
Sarra Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 09:20   #3444
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

nowe opakowanie rozpocznij pierwszego dnia okresu [krwawienia] (a nie po 7 dniowej przerwie) na wszelki wypadek zabezpieczalabym sie jeszcze przez 7 dni i bedzie ok.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 11:44   #3445
Sarra Lee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

hm czyli mam wziąć pierwszą pigułkę nowego opakowania pierwszego dnia krwawienia "z odstawienia"? Czy powinnam czekać dłużej niż te 7 dni, aż do tego dnia kiedy wypadałaby mi miesiączka? A co jeśli to krwawienie, lub miesiączka nie wystąpi? (Lekarz mówił mi przepisując tabletki, że tak może być). Wiem, że najlepiej pytać lekarza, ale nie mam do niego kontaktu telefonicznego (jedynie recepcja), a następną wizytę mam po drugim opakowaniu .
__________________
Sarra Lee
Sarra Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 12:24   #3446
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Sarra Lee Pokaż wiadomość
hm czyli mam wziąć pierwszą pigułkę nowego opakowania pierwszego dnia krwawienia "z odstawienia"? Czy powinnam czekać dłużej niż te 7 dni, aż do tego dnia kiedy wypadałaby mi miesiączka? A co jeśli to krwawienie, lub miesiączka nie wystąpi? (Lekarz mówił mi przepisując tabletki, że tak może być). Wiem, że najlepiej pytać lekarza, ale nie mam do niego kontaktu telefonicznego (jedynie recepcja), a następną wizytę mam po drugim opakowaniu .

tak, krwawienie nie wystepuje bardzo sporadycznie, poki co czekaj.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 14:18   #3447
tubeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Hej Dziewczyny,
mam problem odnośnie tabletek. Do tej pory brałam wszystkie bardzo regularnie, więc nie było problemu, ale teraz dostałam biegunki. We wtorek kilka godzin przed wzięciem tabletki miałam luźny stolec, ale godzinę po wzięciu tabletki o 21 niestety powtórzyło się i bardziej wodniste. Niestety tego dnia rano miałam też stosunek z chłopakiem. Natepnego dnia trzy razy gnało mnie do łazienki i znów jakieś 1,5 godziny po wzięciu tabletki o 21 znalazłam się w łazience ;/
Nie wzięłam dodatkowych tabletek, to pierwszy tydzień, dopiero teraz dopadły mnie wątpliwości, czy zdążyły się wchłonąć, ale w tak krótkim czasie chyba nie zdążyły dostać się do jelita grubego? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, czy jest nadal zachowana antykoncepcja? Jest pewne, że przez najbliższe co najmniej dwa tygodnie nie będzie stosunków. Nie wiem co robić...

---------- Dopisano o 15:18 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Dodam jeszcze, że we wtorek kiedy pojawiła się biegunka to była pierwsza tabletka z blistra...
tubeczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 16:14   #3448
Sarra Lee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

W takim razie spytam jeszcze o jedno - z gory przepraszam moze komus moje pytania wydadza sie tendencyjne, ale to moje pierwsze spotkanie z pgulkami - dzis zauwazylam u siebie niewielka ilosc czerwono-brazowego sluzu. Czy moge to uznac za krwawienie? Bo szczerze nie mam pojecia jak moze wyglądać krwawienie z odstawienia... Moze któras z Was moglaby podac mi nr infolinii badz adres strony pod ktora moge sie skonsultowac z lekarzem w tej sprawie?
__________________
Sarra Lee
Sarra Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 20:29   #3449
kamila2006
Zakorzenienie
 
Avatar kamila2006
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 897
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Cytat:
Napisane przez Sarra Lee Pokaż wiadomość
W takim razie spytam jeszcze o jedno - z gory przepraszam moze komus moje pytania wydadza sie tendencyjne, ale to moje pierwsze spotkanie z pgulkami - dzis zauwazylam u siebie niewielka ilosc czerwono-brazowego sluzu. Czy moge to uznac za krwawienie? Bo szczerze nie mam pojecia jak moze wyglądać krwawienie z odstawienia... Moze któras z Was moglaby podac mi nr infolinii badz adres strony pod ktora moge sie skonsultowac z lekarzem w tej sprawie?
od pojawienia sie krwawienia z odstawienia masz 24h na wziecie tabletki (ten okres uznawany jest jako pierwszy dzien-24h) byc moze z czasem krwawienie sie rozkreci.



tubeczka tobie nic nie doradze, dziwi mnie ze nie wzielas dodatkowych tabletek skoro ulotka wyrazie mowi ze w przypadku wymiotow badz biegunki (ktora u ciebie najwyrazniej wystapila) nalezy wziac kolejna tabletke.
__________________

Biegam tydz: 2/10
Motywacja 100%

http://s7.suwaczek.com/200804173235.png



kamila2006 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 20:48   #3450
Sarra Lee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Zapomniałam,zwymiowałam,z gubiłam tabletki,wzięte za dużo,tabletki a biegunka-z

Dziękuję za odpowiedź będę czekać na rozwój sytuacji (i krwawienia )
__________________
Sarra Lee
Sarra Lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.