Splatane wlosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-18, 13:01   #1
alllecto
Przyczajenie
 
Avatar alllecto
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ...daleko
Wiadomości: 10

Splatane wlosy


Zdecydowałam się napisać na forum, bo ręce same już mi opadają. Mam proste włosy do ramion, które zapuszczam od kilku miesięcy. Przez poprzednie kilkanaście lat miałam raczej krótkie fryzurki wiec problemu z nimi nie miałam żadnego. Przez ostatnie kilka miesięcy zaczęły mi się plątać koszmarnie. Po każdym myciu- a myc je muszę codziennie są tak splatane, ze porostu nie mogę ich rozczesać. Praktycznie je wyrywam przy rozczesywaniu. Chyba nie muszę mówić o tym , ze probowalam każdego szamponu, odzywki, serum i specyfiku jaki tylko wpadł mi do rak do włosów plączących się. Próbowałam kosmetyków dla dzieci jak i tych profesjonalnych z górnej polki. Rozczesywałam je dokładnie przed prysznicem i myłam je delikatnie. I nic. Włosy zrobiły mi sie szorstkie i postrzępione czemu sie nie dziwie biorąc pod uwagę moje wieczorne walki ze szczotka. Moze któraś z Was miała podobny problem albo zna jakiś cudowny specyfik, który udało mi sie przeoczyć??
alllecto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 17:35   #2
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Splatane wlosy

A uzywasz odzywki po umyciu wlosöw?
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 17:38   #3
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Splatane wlosy

Próbowałaś też sprayu Lilliputz?
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 19:00   #4
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Splatane wlosy

Hmm... ja mam podobny problem, chociaż przy olejowaniu włosów tak 2 razy w tygodniu już rzadziej mi się plączą.
Moje włosy plączą się okrutnie już podczas nakładania na nie szamponu, dlatego lubię specyfiki (jak szampon Joanna Naturia mak i bawełna), które mogę bez obaw nałożyć także na włosy, by je delikatnie rozczesać palcami. Później jakiś nasilikonowany balsam lub Kallos Latte (jeśli chodzi o balsamy, to mój faworyt-> Gliss Kur, płynny jedwab). Po nałożeniu sporej dawki na włosy, delikatnie znowu rozczesuję je palcami. Kiedy już spłuczę wszystko z włosów, używam sprayu Gliss Kura (odżywki dwaufazowe, ja mam akurat pomarańczową), później jedwab Joanny na końcówki i jeszcze jakaś odżywka bez spłukiwania. Rozczesuję włosy gdy jeszcze są mokre, grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.
Dodam, że wypróbowałam mnóstwo produktów do włosów, jakieś Loreale Prof, Matrixy, Kerastase itp., co jakiś czas wypróbowuję nowe produkty, ale jednak, jeśli chodzi o odżywki, to najbardziej lubię nasilikonowane Gliss Kury (tylko takie bez alcohol denat. w składzie). Pozdrawiam
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 19:25   #5
Monian
Zakorzenienie
 
Avatar Monian
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 9 549
Dot.: Splatane wlosy

mam ten sam problem, włosy plączą się nie miłosiernie, dziś kupiłam maskę Gloria , oprócz tego mam ziaję no i będę musiała to wypróbobywac, a już nie mam pomysłu co robię nie tak, może źle je myję?
Monian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 19:45   #6
pompommi
Raczkowanie
 
Avatar pompommi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Rz-ów
Wiadomości: 412
Dot.: Splatane wlosy

ja mam kręcone włosy więc plątanie i to ze nie moge ich rozczesać to normalka ;P
kiedyś gość w sklepie fryzjerskim polecil mi taki olej niby troche drogi ale wg mnie pomaga
firma Emmebi ? olej w sprayu mineral care [COLOR="Silver"]
pompommi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 00:33   #7
alllecto
Przyczajenie
 
Avatar alllecto
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ...daleko
Wiadomości: 10
Dot.: Splatane wlosy

Tak, używam odzywek. Spray Lilliputz probowalam -również bez skutecznie. Ide w tym tygodniu do fryzjera wiec bede go napastowac o jakas porade. Dzieki za pomoc Dziewczyny
alllecto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 12:42   #8
mila12
Raczkowanie
 
Avatar mila12
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 187
Dot.: Splatane wlosy

Cytat:
Napisane przez alllecto Pokaż wiadomość
Tak, używam odzywek. Spray Lilliputz probowalam -również bez skutecznie. Ide w tym tygodniu do fryzjera wiec bede go napastowac o jakas porade. Dzieki za pomoc Dziewczyny
mozesz sie tą poradą podzielić
__________________
Liczba 12 nie sugeruje mojego wieku
mila12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 23:21   #9
Mink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 74
Dot.: Splatane wlosy

Szczotka precz! Tylko i wyłącznie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Włosy czesz od końca i partiami przesuwaj się w górę by nie ciągnąć kołtuna od nasady bo wtedy masakrycznie niszczy się włosy.

Ja mam bardzo cienkie włosy, ktore plączą się w tempie przerażającym. Regularnie podcinam końcówki, używam "skrzypu w spreju" http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1869 , raz na tydzień robię maskę na wlosy (2 łyżki nafty kosmetycznej, 1 łyżka olejku rycynowego, żółtko), jedwab na końcówki i hmmm... to chyba wszystko
Mink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 18:59   #10
bubblegun
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Splatane wlosy

Mam ten sam problem.Jesli nie zastosuje odzywki, to włosów nie rozczesze.Choć nawet i po odżywce nie jest bezproblemowo( ostatnio kupiłam taka firmy paul mitchell-rewelacja) Kiedyś spytałam moja fryzjerke o jakąś rade i to co mi doradziła naprawde działa!!! Po umyciu włosów szamponem nakładam na nie odżywke i wtedy je czesze(grzebień sunie jak po maśle), potem spłukuje odzywke i już nie mam żadnych problemów z rozczesaniem
__________________
kocham Incubusa
bubblegun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 19:11   #11
lalami11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Splatane wlosy

ja ostatnio zrobiłam sobie maseczkę z awokado i gęstej śmietany i pomogło. włosy są przyjemne w dotyku i łatwo się je rozczesuje. oto przepis: rozgnieść dojrzałe awokado na papkę dodać do tego 3 łyżki śmietany i nałożyć na umyte włosy na 30 min. owinąć do tego głowę folią i ręcznikiem. następnie spłukać. po zabiegu polecam powtórne umycie włosów (szampon gliss kur to całkiem dobry pomysł).
* robić nie częściej niż raz na tydzień
lalami11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 10:13   #12
margret_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Splatane wlosy

Ja mam również problem z rozczesywaniem. A myje je codziennie i codziennie się irytuję do tego stopnia, że rzucam grzebieniem w kąt. Ale i tak nic to nie da, bo problem jest i trzeba go rozwiązać. Stosuję tak, jak wspomniałyście grzebienia z szerokim rozstawem, maseczek, odżywek, sprayów, olejków i tego typu bzdet. Dużo i często, a nadal pomaga tyle, co kot napłakał. Bo i tak z grzebienia zbieram małą kulkę włosów A te "naturalne" maseczki na włosy nie wysuszają za bardzo? Czytałam jakiś czas temu, że te domowe specyfiki raczej szkodzą, niż pomagają i mam w sumie mieszane uczucia....
margret_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.