Mamy marcowe 2019 cz. 8 - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-17, 00:42   #4621
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Mawak Pokaż wiadomość
A w ramach zmiany tematu to kotka, która chadza swoimi scieżkami, tzn.nie jest kotem domowym przynosi mi na balkon łupy. W sb był upolowany ptak, w nd mysz a wczoraj resztki myszy. Szukam sposobów jak ją zniechęcić do włażenia na balkon z "darami".
Chyba nie ma na to sposobu. Kotka chce się z Tobą podzielić jedzeniem, podziękować za opiekę, pochwalić się co upolowala. Na pewno nie możesz jej karać. Moje koty są niewychodzace więc nie mam tego problemu, ale znajomym kotka ciągle przynosi albo żywe myszy (które kumpela łapie i wypuszcza) albo zostawia sam nosek i wąsy, bo resztę zjadła.

Udało mi się córce przez sen wcisnąć porcje mleka. Masakra, zjadła dzisiaj dużo za mało, nie wiem jak mam jej dawać jeść gdy tak bolą ją dziąsła. Martwię się, że się odwodni, a wody też nie chce pić.


Co do złotych rad to oczywiście u nas też się pojawiają. Przoduje matka, teściowa i teść ekspert, który nie miał na rękach swoich dzieci do 6 mż. Moja matka kazała mi dzisiaj podawać dziecku kaszki, koniecznie te mające dużo cukru, żeby zaczęła przybierać na wadze. A te bez cukru to chyba zamówiłam tylko po to żeby sama dosładzac.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez owocelki
Czas edycji: 2019-07-17 o 00:44
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 05:19   #4622
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Trzeba dojrzec zeby dostrzec pewne sprawy



Dziewczyny, a propos rozszerzania diety o musy/przeciery- czy jesli nie mam wlasnych warzywek/owocow z pewnego zrodla, tylko bazowalabym na zwyklych sklepowych, to nie powinnam sama robic przecierkow, a lepiej korzystac z przebadanych sloiczkow?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 06:08   #4623
Mawak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 158
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry. Kotka łowna bardzo i wiem, że te łupy, to by się podzielić i "pochwalić". Spróbuję balkon przetrzeć jakimś zapachem, może to ją zniechęci i na trawie będzie zostawiać. Kilkanaście lat wstecz któraś poprzedniczka kici przyniosła nam w darze jeszcze ruszającą się żmiję.

Mesha, starszemu synkowi dawałam słoiczki i potem bio kupowałam. Około roku albo ze wsi, albo na targu kupowałam. Owoce długo słoiczkowe dawałam. Zupy z mięsem gotowałam też często z mrożonych warzyw.
Mawak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 07:41   #4624
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Co do złotych rad to oczywiście u nas też się pojawiają. Przoduje matka, teściowa i teść ekspert, który nie miał na rękach swoich dzieci do 6 mż. Moja matka kazała mi dzisiaj podawać dziecku kaszki, koniecznie te mające dużo cukru, żeby zaczęła przybierać na wadze. A te bez cukru to chyba zamówiłam tylko po to żeby sama dosładzac.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja juz słyszałam milion razy:
"Nie będziesz dawać dziecku słodyczy? Przecież Twoje mleko jest słodkie, juz zna smak cukru" albo "podaj jej herbatkę tylko trochę cukru dosyp to jej posmakuje"

---------- Dopisano o 06:41 ---------- Poprzedni post napisano o 06:38 ----------

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Trzeba dojrzec zeby dostrzec pewne sprawy



Dziewczyny, a propos rozszerzania diety o musy/przeciery- czy jesli nie mam wlasnych warzywek/owocow z pewnego zrodla, tylko bazowalabym na zwyklych sklepowych, to nie powinnam sama robic przecierkow, a lepiej korzystac z przebadanych sloiczkow?
Właśnie chciałam się dowiedzieć też tego. A poza tym jak sie przygotować do rozszerzania diety? Co kupic? Krzeselko, sztućce, talerzyki?
Planuję najpierw podawać warzywka gotowane na parze, ale będę podawać papki, bo boję się zakrztuszenia.
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 08:36   #4625
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Masakra z tym cukrem

Wlasnie ja chce pol na pol sloiczki z blw, ale moge sama robic musy bo mam termimisa, tylko zastanawia mnie kwestia tych warzyw sklepowych

Krzeselko podobno ikeowe najlepsze ale trzeba dokupic podnozek, babka z tego bloga alaantkowe blw je sprzedaje, lub czyjs zdolny maz moze zrobic i miseczke kupie przyklejana do stoliczka, w sensie gumowa a do sloiczkow jakies sztucce bezpieczne dla buzki...
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 08:37   #4626
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Kurde.. idą u nas dwójki od paru dni jest masakra tylko spanie na mnie pomaga i to jeszcze muszę chodzić z nią bo inaczej płacze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 08:38   #4627
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzien dobry w ogole

Od rana walczylam z mloda bo marudzila, okazalo sie ze na kupke


Jest u was cos takiego jak bilans pielegniarski na 3-4 miesiac? Oprocz lekarskiego, jakis osobny

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Kurde.. idą u nas dwójki od paru dni jest masakra tylko spanie na mnie pomaga i to jeszcze muszę chodzić z nią bo inaczej płacze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Chusta
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 08:54   #4628
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Trzeba dojrzec zeby dostrzec pewne sprawy



Dziewczyny, a propos rozszerzania diety o musy/przeciery- czy jesli nie mam wlasnych warzywek/owocow z pewnego zrodla, tylko bazowalabym na zwyklych sklepowych, to nie powinnam sama robic przecierkow, a lepiej korzystac z przebadanych sloiczkow?
Jeśli już to ja bym kupowała warzywa w Lidlu/Biedronce. Pracuję w przemyśle spożywczym i wiem, że tam standard jakości wymagany w stosunku do producenta jest naprawdę wysoki i produkty są regularnie badane, zgodnie z harmonogramem oraz wyrywkowo. Oczywiście wszystko Polak potrafi obejść, ale to i tak większe prawdopodobieństwo, że warzywa nie mają np przekroczonego poziomu metali ciężkich niż jak kupisz gdzieś nie wiadomo skąd w warzywniaku, a warzywa i tak z giełdy od nołnejma.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Ja się bardziej niż podawania słodyczy u dziadków boję podawania telefonu i jutuba, żeby zabawić dziecko mój bratanek na okrągło ogląda traktory na telefonie mojej mamy, ale w sumie to mieszkają piętro niżej i ciągle u nich jest, więc też mamie kończą się pomysły jak go zająć, może jak moje dziecko będzie rzadziej to nie będzie takiej potrzeby... Chociaż jak młody ogląda to weź dziecku zabroń, co, oczy zaslonisz? :/ no i u nich też tv od rana do nocy, mama włącza jak tylko z pracy przychodzi, żeby coś gadało. A ja wcale praktycznie ostatnio nie włączam, a jeśli już to słucham tylko z wyłączoną wizją...

Edytowane przez 7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Czas edycji: 2019-07-17 o 08:51
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:08   #4629
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87002816]Jeśli już to ja bym kupowała warzywa w Lidlu/Biedronce. Pracuję w przemyśle spożywczym i wiem, że tam standard jakości wymagany w stosunku do producenta jest naprawdę wysoki i produkty są regularnie badane, zgodnie z harmonogramem oraz wyrywkowo. Oczywiście wszystko Polak potrafi obejść, ale to i tak większe prawdopodobieństwo, że warzywa nie mają np przekroczonego poziomu metali ciężkich niż jak kupisz gdzieś nie wiadomo skąd w warzywniaku, a warzywa i tak z giełdy od nołnejma.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Ja się bardziej niż podawania słodyczy u dziadków boję podawania telefonu i jutuba, żeby zabawić dziecko mój bratanek na okrągło ogląda traktory na telefonie mojej mamy, ale w sumie to mieszkają piętro niżej i ciągle u nich jest, więc też mamie kończą się pomysły jak go zająć, może jak moje dziecko będzie rzadziej to nie będzie takiej potrzeby... Chociaż jak młody ogląda to weź dziecku zabroń, co, oczy zaslonisz? :/ no i u nich też tv od rana do nocy, mama włącza jak tylko z pracy przychodzi, żeby coś gadało. A ja wcale praktycznie ostatnio nie włączam, a jeśli już to słucham tylko z wyłączoną wizją...[/QUOTE]



Oo dzieki ze piszesz, my wlasnie glownie w lidlu kupujemy spozywke, ewentualnie moge jezdzic dalej do biomarketu, bo kolo mnie sie zamknal...
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:32   #4630
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry!

U nas pierwsza drzemka, mam nadzieje ze odeśpi trochę noc a ja zdążę wypić ciepła kawę.

Meesha - ja poza sezonem (bo w sezonie mam od teścia z ogródka) warzywa i owoce kupuje w lidlu. Przy rozszerzaniu diety pewnie będę brała te bio. A w zimie to mrożonki - z nich dużo korzystałam przy rozszerzaniu diety starszaka, bo to akurat zima była. Tylko trzeba zerkać na składy mimo wszystko.
Słoiczki też spoko, chociaż to drogo wychodzi w cholerę wg mnie.


A co do rozszerzania diety to ja polecam krzesełko z Ikea - szybko się sprząta, lekkie, poręczne. Do tego śliniaki - tez ikeowe są super, do BLW to najlepiej te takie kaftany.
Łyżeczki najlepsze są w Rosmanie - plastikowe, twarde, płytkie.
Do picia doidy cup i B.Box albo munchkin (żeby miały ten obciążnik na końcu rurki).
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:33   #4631
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ja do jedzenia kupię na pewno bambusowe sztućce i naczynia
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 09:35   #4632
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dziadki i całe to starsze pokolenie to niestety trzeba przegadać i trochę pilnować (żeby po kryjomu nie dawali), u mnie nadal nie mogą zakumać jak mogę starszakowi nie dawać Kinderkow, przecież kinderki są dla dzieci.
A jak coś jest „dla dzieci” to jest super
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:35   #4633
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Hej dziewczyny. Kurcze mały tak płakał wczoraj strasznie. W ogóle nie mogliśmy go uspokoić. Nawet pionowe noszenie nie pomagało. Myślałam, że to może efekt prawie całego dnia poza domem, w sklepach, spacer, wizyta u rodziców. Ale też mało jadł przez cały dzień. A dziś rano obudził się wesoły, wszystko spoko i nagle znów taki płacz. Przejrzałam te dolne dziąsła i nadal nie wiem, czy to może nie zęby przypadkiem.

W domu mam maść bobodent. Czy jest w miarę dobra? Posmarowałam na próbę, ale mały i tak zaraz zasnął, więc nie wiem czy był tak padnięty płaczem czy ten żel zaczął działać.
Chce, żeby to były zęby, bo przynajmniej miałabym sensowne rozwiązanie płaczu i braki apetytu. A tak się tylko bardzo martwię. Dziś trzy butle rozpoczęte, żadna nie Zjedzona do końca.
Jutro mamy szczepienie, więc liczę, że lekarka oceni czy zęby czy nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:38   #4634
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Mamy marcowe 2019 cz. 8

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87003044]Ja do jedzenia kupię na pewno bambusowe sztućce i naczynia[/QUOTE]



O faktycznie! Miałam dla starszaka takie bambusowe (z biedry) jak już sam zaczynał ogarniać jedzenie ale talerze jeszcze latały (bo zrzucanie ich to fajniejsza zabawa niż jedzenie). Były mega fajne.

Edytowane przez Day_dreamer
Czas edycji: 2019-07-17 o 09:39
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:54   #4635
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Ciastko - co Ty wygadujesz? Wymusza? 4 miesięczne dziecko to nie jest wyrachowany terrorysta, żeby wymuszać.

Asia - współczuje stresu, małej za pewne nic nie jest ale obserwuj oczywiście. I nie zadręczaj się, jeszcze nie raz nam spadną chociaż będziemy 1cm od nich - to chyba wpisane w macierzyństwo.

A o wypłakiwaniu się tez jest dobry artykuł na tym blogu:
https://www.wymagajace.pl/niemowleta...na-bezradnosc/

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Amellie - ojej współczuje. Córce przyjaciół tez tak się zdarzało tracić oddech od zanoszenia, mega stresująca sytuacja.
A kto twierdzi że dziecko to terrorysta. Może wymusza to zle słowo faktycznie ale chodzi o to że np noszę ja na rekach w jednym pokoju i zaczyna jej się nudzić widok - płacz, idę z nią do innego pokoju i już spokój bo są nowe rzeczy do oglądania. Nie wiem jak to inaczej nazwać ale dobra. "Sygnalizuje potrzebę zmiany", o może tak jest ładniej i bardziej światowo..
Moja córka ogólnie to złote dziecko. Ona właśnie była taka że długo śpi, śmieje się, mało płacze, ideal. Ale ma też gorsze dni, od jakiegoś czasu właśnie dużo płacze i cały czas na rękach jest. I też słyszę że przyzwyczaiłam. No trudno, skoro tak to niech tak będzie. Najlepsze że najpierw babcia gada że przyzwyczaiłam a tylko mała steknie a ta już "daj ja ponosze". Może i kręgosłup mi wysiada ale będę ją nosić skoro tego chce, niedługo może już nie będzie chciała jak będzie siadać, raczkować itd bo będzie miała inne rzeczy do roboty. A może nie i dalej ja będę nosić. Trudno.
U nas po szczepieniu na szczęście bez gorączki, cieszę się.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 09:58   #4636
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Dzień dobry

Padam na twarz. Cała noc nie spałam. Obserwowałam Małą, najpierw co godzinę, potem co 1,5-2 Ja budziłam, żeby zobaczyć źrenice. Nic się nie dzieje, śladu żadnego nigdzie nie ma po upadku, zachowuje się jak co dzień, nie wymiotuje, uśmiecha się, także odpukać wszystko ok do tej pory. Ale nie mogę sobie wybaczyć, że do tego dopuscilam Łukasz pociesza i mówi, że to nie ostatni raz, każde dziecko musi glebę zaliczyć itd no ale..

Co do rozszerzania diety my mamy krzesełko od kumpla TZ z regulowanym oparciem i podnozkiem. Bardziej mi się podoba ikeowe ale nie będę wybrzydzac. W Paczkomacie czeka bidon bbox i doidy cup. Jakiś talerzyk i sztućce kupię na dniach, bo nie mogłam się na nic zdecydować. A fartuszek weźmiemy z Ikei. Warzywa pewnie z Lidla będziemy brać i chciałabym wszystko sama robić, a sloiczki ewentualnie na wyjazdy, ale zobaczymy jak dam radę, zwłaszcza jeśli wyślą TZ na szkolenie i będziemy same

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:05   #4637
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Teraz mąż ma wolne i chcemy któregoś dnia do Ikei podskoczyć i już kupić krzesełko, bo znając życie później nie będzie kiedy.
Łyżeczki już dawno kupiłam z Rossmana, podawałam nimi kropelki małemu.
Kaftan z Ikei jeden mamy, śliniaki gumowe zamówione na Ali.
Doidy cup zamówiony na próbę z Ali. No i też będę chciała kupić bboxa, ale to już z pl sklepu.
Aaa i chce kupić zestaw książek tych alaantkowych.

My raczej też z Lidla/biedry będziemy warzywa kupowali. Bo tak jak Aśka napisała, przechodzą jakieś badania, a te z targu czort wie.

Mam chwilę i przejrzałam co pisalyscie. I o tym spadaniu dzieci. Tak się tego boję, że któregoś dnia nie dopilnuję. Pół biedy jak z kanapy, bo jest niska, ale z łóżka w sypialni to niestety jest dość wysoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Asia doskonale rozumiem, że nie możesz sobie wybaczyć. Pewnie u mnie będzie tak samo, jak dojdzie do tego. I mąż też będzie mnie tak pocieszał. Ale wierzę, że to jest straszne przeżycie dla rodzica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

U mnie rodzice poza tymi tekstami, że pewnie głodny, że ma mokro to raczej luz. Tata tylko o wszystko panikuje. I co chwilę słyszę - trzymaj mu główkę, trzymaj buahaha. Śmieszne to teraz, bo mały na luzie sam trzyma. Coś tam jeszcze asekuruje, ale nie na chama.

Bardziej nie lubię podejścia teściowej, bo twierdzi że małe dzieci płaczą i niech płaczą. I dlatego też mąż podobnie myśli. A ja uważam, że płacze bo ma jakiś powód, że coś mu nie pasuje/dolega.
Ale wysłałam link do artykułu, który wyżej wkleilyscie, dobrze jest napisany. Może w końcu mąż zaskoczy, że dziecko potrzebuje bliskości. W końcu dorosły często lubi się przytulać.

Wczoraj wyciągnęłam hula kule. Niby od 6 miesiąca, ale zainteresowanie było. Tylko nie wiem, czy bardziej pies czy mały hahaha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:28   #4638
Day_dreamer
Wtajemniczenie
 
Avatar Day_dreamer
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ciastko - być może się nudzi. Jak ma
Ci to inaczej oznajmić niż płaczem?
Płacze, bo coś jej nie pasuje, ale nie wymusza. Moim zdaniem takie ocenianie „moje dziecko wymusza płaczem” jest po prostu niesprawiedliwe.

Flofferek - ja już kiedyś pisałam o tym. Ja zawsze na hasło „zostaw niech popłacze, nic się nie stanie” mówię, że pytam czy gdyby owa
osoba widziała, że płacze jej mąż/mama/siostra/ktoś znajomy czy podeszłaby i zapytała co się stało i próbowała pocieszyć? Raczej tak. Dlaczego zatem tego małego bezbronnego płaczącego człowieka mam olać?
Day_dreamer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:29   #4639
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Kurde.. idą u nas dwójki od paru dni jest masakra tylko spanie na mnie pomaga i to jeszcze muszę chodzić z nią bo inaczej płacze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ania, widzisz juz te dwojki?
Myślałam, że teraz będą szły górne jedynki i tam doszukuję się ich, bo wszystko mamy oślinione, caly czas ręce w buzi. Myślałam, że może testuje swoje dwie dolne jedyneczki.
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 10:29   #4640
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Co do warzyw to ja też zamierzam głównie sama gotować. Pamiętam jeszcze na studiach dziewczyna z mojej grupy robiła pracę inżynierską q której badala warzywa z różnych źródeł: market, bazar, eko bio, uprawa babci itd. Wyszło, że wszystkie mają podobną zawartość zanieczyszczeń, a kluczem jest dokładne umycie i obranie warzyw (np metale ciężkie najbardziej odkladaja się w wierzchniej warstwie, wystarczy dobrze obrać marchewkę).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:37   #4641
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ja kupilam przy okazji innego zakupu doidy cup. Planuję kupić b.box. Mam łyżeczki z rossmanna, bo podaje małej krople na nich.
Jak coś fajnego kupicie to się pochwalcie, albo jak wiecie, że coś jest zbędne to też dajcie znać. Tyle jest tych gadżetów do jedzenia, że juz oglupialam.
A co do krzesła z Ikei to slyszalam bardzo skrajne opinie - jedni je kochają, drudzy nienawidzą. Chyba trzeba się przekonać samej.


Tez bym chciała gotować sama, ale jak to będzie się okaże.
Ciekawe czy w 6 miesiącu będzie moj bobas siedział
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:40   #4642
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Ja krzesełka nie kupuję póki co, bo ten mój chicco ma być krzesełkiem później.
W ogóle szok, że Wy już tu nazwami produktów jakichś kubeczkow rzucacie, jeszcze hoho do jedzenia, a już zorientowane, a ja jak zwykle zielona
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:46   #4643
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87003344]Ja krzesełka nie kupuję póki co, bo ten mój chicco ma być krzesełkiem później.
W ogóle szok, że Wy już tu nazwami produktów jakichś kubeczkow rzucacie, jeszcze hoho do jedzenia, a już zorientowane, a ja jak zwykle zielona [/QUOTE]

Ja znam tylko te nazwy kubeczkow z instagrama
O reszcie nie mam zielonego pojęcia liczę na pomoc, niby za 2 miesiące rozszerzanie diety, ale ja juz wiem jak to zleci. Chciałabym sobie rozłożyć na raty wydatki.
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:47   #4644
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez rose_mar Pokaż wiadomość
Ania, widzisz juz te dwojki?

Myślałam, że teraz będą szły górne jedynki i tam doszukuję się ich, bo wszystko mamy oślinione, caly czas ręce w buzi. Myślałam, że może testuje swoje dwie dolne jedyneczki.


Widzę i jak wkłada raczki to dotyka sobie dolnych dziąseł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:48   #4645
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87003344]Ja krzesełka nie kupuję póki co, bo ten mój chicco ma być krzesełkiem później.
W ogóle szok, że Wy już tu nazwami produktów jakichś kubeczkow rzucacie, jeszcze hoho do jedzenia, a już zorientowane, a ja jak zwykle zielona [/QUOTE]



Ja sie orientuje bo mam bratanka rok starszego od mojej, wiec na biezaco ten troche pozniejszy etap mam
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:02   #4646
rose_mar
Zadomowienie
 
Avatar rose_mar
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 1 011
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Widzę i jak wkłada raczki to dotyka sobie dolnych dziąseł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja też tak robi, als myślałam ze testuje te, które jej wyrosly. Może faktycznie tam dwojki idą.
rose_mar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:11   #4647
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Po czym poznać że zęby idą? Tylko po tym że je zaczyna być widać? Moja strasznie pcha ręce do buzi, wszystko ocieka śliną, od wczoraj to nawet na brzuchu jak leży to nic innego ja nie interesuje, żadne zabawki ani nic tylko ręce trzyma w buzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:13   #4648
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Po czym poznać że zęby idą? Tylko po tym że je zaczyna być widać? Moja strasznie pcha ręce do buzi, wszystko ocieka śliną, od wczoraj to nawet na brzuchu jak leży to nic innego ja nie interesuje, żadne zabawki ani nic tylko ręce trzyma w buzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Plus może być marudna, płaczliwa. Moja cyca często gryzła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:15   #4649
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Plus może być marudna, płaczliwa. Moja cyca często gryzła.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to właśnie jest płaczliwa i marudna. No ale może być taka po szczepieniu. Może się właśnie nudzi, może pogoda nie taka, może coś. Nie wiem. A cycka właśnie też dziś w nocy jakoś dziwnie ciągnęła. A jak jej wypadł np to płacz niesamowity jakby ją ze skóry obdzierali, nigdy tak nie robiła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:56   #4650
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Mamy marcowe 2019 cz. 8

Cytat:
Napisane przez Day_dreamer Pokaż wiadomość
Ciastko - być może się nudzi. Jak ma
Ci to inaczej oznajmić niż płaczem?
Płacze, bo coś jej nie pasuje, ale nie wymusza. Moim zdaniem takie ocenianie „moje dziecko wymusza płaczem” jest po prostu niesprawiedliwe.

Flofferek - ja już kiedyś pisałam o tym. Ja zawsze na hasło „zostaw niech popłacze, nic się nie stanie” mówię, że pytam czy gdyby owa
osoba widziała, że płacze jej mąż/mama/siostra/ktoś znajomy czy podeszłaby i zapytała co się stało i próbowała pocieszyć? Raczej tak. Dlaczego zatem tego małego bezbronnego płaczącego człowieka mam olać?
Dokładnie. To samo mówię mężowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-27 07:59:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:16.