gorąca, czerwona skóra głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-23, 08:09   #1
elinka92
Raczkowanie
 
Avatar elinka92
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 197

gorąca, czerwona skóra głowy


Witam, drogie Wizażanki
odkąd pamiętam, mam ciepłą/gorącą skórę głowy (na czubku) oraz bardzo zaczerwienioną. Nie swędzi mnie, chyba, że użyje szamponu/odżywki z parfum gdzieś wysoko w składzie. Nie mam też łupieżu, nie łuszczy się. W dodatku mam bardzo rzadkie włosy, ale tego już raczej nie zmienię - stosowałam mnóstwo różnych wcierek i ,oprócz małych baby hair na grzywce, większego zagęszczenia nie zauważyłam. Z natury jestem blondynką, dość jasną. 1,5 roku temu zafarbowałam włosy na czerwono, później na brązowo, a teraz staram się wrócić do swoich naturalek. Myślałam, że może ten efekt potęgowały farby do włosów (rozjaśniacz użyłam raz i to od połowy długości włosów), jednak już od 3m-cy ich nie farbowałam, a stan skóry głowy jest taki sam. Włosy myje BDFM, codziennie, używam odżywek bez silikonów, masek, płukanek, wcierek, olejów, ogólnie staram się dbać o włosy, skórę głowy, ale to nie pomaga. Jedyne do czego można by się przyczepić, to suszenie suszarką (tego wykluczyć niestety nie mam jak). Ale suszę chłodnym nawiewem, więc chyba nie powinno to dawać aż takich efektów.
Może któraś z Was miała podobny problem? Bo już nie wiem, co z tym fantem zrobić
__________________
pomóż psiakom ----> www.pustamiska.pl


"Zupełnie inaczej jest jeśli masz kogoś, kto Cię kocha.
to Ci daje setki powodów aby żyć"

elinka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 13:41   #2
CleoValentine
Raczkowanie
 
Avatar CleoValentine
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 58
Dot.: gorąca, czerwona skóra głowy

Mam podobnie i niestety cię nie pocieszę, bo nie wiem czym to jest spowodowane. Tłumaczyłam sobie, że to może zbyt ciepła woda przy myciu, zbyt gwałtowne szorowanie lub podrażnienie wcierkami z alkoholem. Innych powodów, jak do tej pory, nie udało mi się znaleźć.
__________________
W krzyżówkach jestem niezła, gorzej mi idzie z facetami...
CleoValentine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 14:19   #3
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: gorąca, czerwona skóra głowy

Cytat:
Napisane przez elinka92 Pokaż wiadomość
Witam, drogie Wizażanki
odkąd pamiętam, mam ciepłą/gorącą skórę głowy (na czubku) oraz bardzo zaczerwienioną. Nie swędzi mnie, chyba, że użyje szamponu/odżywki z parfum gdzieś wysoko w składzie. Nie mam też łupieżu, nie łuszczy się. W dodatku mam bardzo rzadkie włosy, ale tego już raczej nie zmienię - stosowałam mnóstwo różnych wcierek i ,oprócz małych baby hair na grzywce, większego zagęszczenia nie zauważyłam. Z natury jestem blondynką, dość jasną. 1,5 roku temu zafarbowałam włosy na czerwono, później na brązowo, a teraz staram się wrócić do swoich naturalek. Myślałam, że może ten efekt potęgowały farby do włosów (rozjaśniacz użyłam raz i to od połowy długości włosów), jednak już od 3m-cy ich nie farbowałam, a stan skóry głowy jest taki sam. Włosy myje BDFM, codziennie, używam odżywek bez silikonów, masek, płukanek, wcierek, olejów, ogólnie staram się dbać o włosy, skórę głowy, ale to nie pomaga. Jedyne do czego można by się przyczepić, to suszenie suszarką (tego wykluczyć niestety nie mam jak). Ale suszę chłodnym nawiewem, więc chyba nie powinno to dawać aż takich efektów.
Może któraś z Was miała podobny problem? Bo już nie wiem, co z tym fantem zrobić
Skoro cię to nie zwędzi, nie mrowi itp. to może po prostu tak ma być? Przy jasnych włosach skóra głowy prześwieca czasem przez włosy, tak to już jest.
BTW z ciekawości sprawdziłam i też mam cieplejszy czubek głowy niż np. bok... może to miejsce jest gęściej unaczynione? W końcu nie wszystkie miejsca na ciele są tak samo ciepłe w dotyku.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:10.