Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami.. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-10-23, 22:30   #1
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 127

Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..


Witajcie. Mam dosyæ d³ugie w³osy, niestety prze¿ywam koszmar po cieniowaniu, które odby³o siê X czas temu. Nie polepsza sytuacji bardzo czêste i obfite wypadanie w³osów, bez bli¿ej znanej mi przyczyny..

W ka¿dym razie, dopóki zapu¶ci³em w³osy by wygl±daæ ju¿ jak cz³owiek, ustylizowaæ je na naturalne, zaniedbywa³em je i by³y dla mnie udrêk±. Stosowa³em chyba najgorsze szampony z mo¿liwych, które robi³y z moimi w³osami cuda, pokroju tak falowatych, ¿e wstydzi³em siê gdziekolwiek wyj¶æ bez kaptura.

Przechodz±c do sedna rzeczy, czy istnieje dla mnie cieñ szansy na przywrócenie naturalnego stanu w³osów, dopóki nie odrosn± na nowo? Jakich szamponów u¿ywaæ? Na co zwracaæ uwagê w zak³adce sk³adników? Czy "chemiczne prostowanie w³osów" pomo¿e i moja niegdy¶ "grzywka" (dosiêgaj±ca mi poza brodê) bêdzie ³adnie prosta, opadaj±ca, bez zaginania siê w "rogi"?
Poganin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-23, 23:04   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 4 470
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Olejowanie wyg³adza i doci±¿a w³osy.
Wampierz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-23, 23:56   #3
Magdusia_Z
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

w pierwszej kolejno¶ci - jaki¶ szampon intensywnie regeneruj±cy (ale niech nie zawiera od¿ywki!), raz w tygodniu maska na w³osy, a tak z 2-3razy w tygodniu jedwab do w³osów, ¿eby ju¿ teraz wygl±da³y na zdrowsze, dora¼nie mo¿e byæ nab³yszczacz do w³osów i staraj siê unikaæ wszystkiego co niszczy w³osy - prostownic, lokówek, suszarek (a je¶li ju¿ musisz s± takie od¿ywki, albo pianki do w³osów, które chroni± je przed paleniem siê w³osa przy takich katuszach dla w³osów).
Tylko takich szamponów intensywnie regeneruj±cych nie mo¿na u¿ywaæ zbyt d³ugo i na pewno nie ci±gle z jednej firmy - w³osy siê przyzwyczajaj± i za bardzo obci±¿aj± - mog± siê przet³u¶ciæ.
Mo¿esz te¿ siê wspomóc jakimi¶ lekami: jest tego ca³a masa - w aptece na pewno Ci co¶ poradz±.
A co do tego wypadania w³osów - robi³a¶ sobie badania krwi? Mo¿esz mieæ problemy np. z ¿elazem
Magdusia_Z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-24, 06:22   #4
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Magdusia_Z Poka¿ wiadomo¶æ
w pierwszej kolejno¶ci - jaki¶ szampon intensywnie regeneruj±cy (ale niech nie zawiera od¿ywki!), raz w tygodniu maska na w³osy, a tak z 2-3razy w tygodniu jedwab do w³osów, ¿eby ju¿ teraz wygl±da³y na zdrowsze, dora¼nie mo¿e byæ nab³yszczacz do w³osów i staraj siê unikaæ wszystkiego co niszczy w³osy - prostownic, lokówek, suszarek (a je¶li ju¿ musisz s± takie od¿ywki, albo pianki do w³osów, które chroni± je przed paleniem siê w³osa przy takich katuszach dla w³osów).
Tylko takich szamponów intensywnie regeneruj±cych nie mo¿na u¿ywaæ zbyt d³ugo i na pewno nie ci±gle z jednej firmy - w³osy siê przyzwyczajaj± i za bardzo obci±¿aj± - mog± siê przet³u¶ciæ.
Mo¿esz te¿ siê wspomóc jakimi¶ lekami: jest tego ca³a masa - w aptece na pewno Ci co¶ poradz±.
A co do tego wypadania w³osów - robi³a¶ sobie badania krwi? Mo¿esz mieæ problemy np. z ¿elazem

Intensywnie regeneruj±cy, czyli pewnie z silikonami.
Szampon ma myæ, a nie regenerowaæ.
A jedwab z alkoholem te¿ pewnie.

W pierwszej kolejno¶ci to zapoznaj siê w podwieszonymi w±tkami i blogami w³osomaniaczek, np. http://anwena.blogspot.com/
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-24, 07:55   #5
CrimsonGhost
Zadomowienie
 
Avatar CrimsonGhost
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 453
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Szampon nie wystarczy. Tak jak kole¿anka wy¿ej napisa³a szampon ma myæ. Najlepiej jak jest delikatny. Do do jedwabiu - nie ka¿dy ma alkohol. Na przyk³ad ten z Mariona nie ma Te¿ polecam czytanie blogów w³osomaniaczek - dobre na pocz±tek gdy nie wiemy co kupiæ i jak naprawiæ w³osy. A jak po myciu osuszasz w³osy to trzesz rêcznikiem? Mo¿e to jest powód
__________________
The Gods made heavy metal and they saw that it was good.

Nowy blog
CrimsonGhost jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-24, 10:10   #6
xsyskax
Zadomowienie
 
Avatar xsyskax
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Holandia
Wiadomo¶ci: 1 119
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Tak, tak, tak - blog anwen jest niezast±piony dla pocz±tkuj±cych
__________________

10.09.2012 Dbam o w³osy

Blog
Moje w³osy
xsyskax jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-24, 11:49   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Magdusia_Z Poka¿ wiadomo¶æ
w pierwszej kolejno¶ci - jaki¶ szampon intensywnie regeneruj±cy (ale niech nie zawiera od¿ywki!), raz w tygodniu maska na w³osy, a tak z 2-3razy w tygodniu jedwab do w³osów, ¿eby ju¿ teraz wygl±da³y na zdrowsze, dora¼nie mo¿e byæ nab³yszczacz do w³osów i staraj siê unikaæ wszystkiego co niszczy w³osy - prostownic, lokówek, suszarek (a je¶li ju¿ musisz s± takie od¿ywki, albo pianki do w³osów, które chroni± je przed paleniem siê w³osa przy takich katuszach dla w³osów).
Tak jak poprzedniczki nie polecam szamponów regeneruj±cych. Szampon ma myæ, jest za krótko na g³owie, ¿eby móg³ zrobiæ cokolwiek innego, a je¶li ma ¶rodki filmotwórcze typu silikony (a to g³ównie w zamy¶le producentów odpowiada za "regeneracjê") to mo¿e przet³u¶ciæ i spowodowaæ przyklap. Chocia¿ niektórym szampony silikonowe s³u¿±, ale tu du¿o zale¿y od reakcji skóry g³owy.

A poza tym, to faceci raczej nie u¿ywaj± prostownic i lokówek[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------


Na wypadanie mog± pomóc wcierki, oleje m.in. hinduskie z zio³ami, suplementy. Tyle, ¿e tutaj na dwoje babka wró¿y³a i to, co ma pomóc czasem nasila wypadanie, bo za bardzo dra¿ni cebulki albo obci±¿a. Du¿o zale¿y te¿ od przyczyny wypadania.

Cytat:
W ka¿dym razie, dopóki zapu¶ci³em w³osy by wygl±daæ ju¿ jak cz³owiek, ustylizowaæ je na naturalne, zaniedbywa³em je i by³y dla mnie udrêk±. Stosowa³em chyba najgorsze szampony z mo¿liwych, które robi³y z moimi w³osami cuda, pokroju tak falowatych, ¿e wstydzi³em siê gdziekolwiek wyj¶æ bez kaptura.

Przechodz±c do sedna rzeczy, czy istnieje dla mnie cieñ szansy na przywrócenie naturalnego stanu w³osów, dopóki nie odrosn± na nowo? Jakich szamponów u¿ywaæ? Na co zwracaæ uwagê w zak³adce sk³adników? Czy "chemiczne prostowanie w³osów" pomo¿e i moja niegdy¶ "grzywka" (dosiêgaj±ca mi poza brodê) bêdzie ³adnie prosta, opadaj±ca, bez zaginania siê w "rogi"?
Du¿o zale¿y od tego, jakie Twoje w³osy s± naturalnie. Dobrze zrozumia³am, ¿e zapuszczasz pierwszy raz i nigdy nie mia³e¶ d³ugich? Je¶li tak, to mo¿liwe, ¿e Twoje w³osy maj± tendencjê do falowania, tylko wcze¶niej tego nie widzia³e¶, kiedy by³y krótkie i ciê¿ko bêdzie z tym walczyæ. Poza prostownic± mo¿na os³abiæ tendencje do skrêtu, np u niektórych tak dzia³aj± silikony, u innych proteiny (ja tak mam), mo¿na te¿ p³ukaæ w³osy w sza³wii.

Co do szamponów, to ka¿demu s³u¿y co innego. Jednym dzieciêce (minusem jest, ¿e mog± robiæ ko³tuna), innym najprostsze np Barwa, innym silikonowe a jeszcze inni mog± myæ w³osy sam± od¿ywk± (ale to raczej nie przejdzie przy przet³uszczaj±cej siê skórze g³owy). Dobre opinie ma Alterra z Rossmana, mo¿esz od niej zacz±æ.
Wiêksze znaczenie powinna mieæ od¿ywka i tutaj raczej nie wystarczy jedna. W³osy potrzebuj± ró¿nych sk³adników i tak w wielkim skrócie, to przyda Ci siê co¶ nawil¿aj±cego, co¶ proteinowego, mo¿e byæ co¶ emolientowego (t³uszczowego).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2012-10-24 o 11:50
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-10-24, 16:06   #8
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
A co do tego wypadania w³osów - robi³a¶ sobie badania krwi? Mo¿esz mieæ problemy np. z ¿elazem
Robi³em ju¿ badanie krwi, niby wszystko w porz±dku, aczkolwiek teraz czekam na badanie cynku. Mam nadziejê, ¿e co¶ poskutkuje..

Cytat:
Mo¿esz te¿ siê wspomóc jakimi¶ lekami: jest tego ca³a masa - w aptece na pewno Ci co¶ poradz±.
A jakie to s± leki? Bo jak znam ¿ycie, u mnie nic nie bêd± wiedzieli.

Cytat:
Dobrze zrozumia³am, ¿e zapuszczasz pierwszy raz i nigdy nie mia³e¶ d³ugich?
Hm, tak. Pomijaj±c czasy wczesnego dzieciñstwa (nadal jeszcze jestem nastolatkiem ).

Cytat:
mo¿liwe, ¿e Twoje w³osy maj± tendencjê do falowania
Prawdopodobnie, ale widoczne zmiany po umyciu dwoma, ró¿nymi szamponami to dos³ownie szok cywilizacyjny. I nie mówiê, ¿e jakiekolwiek delikatne fale s± z³e, byleby nie by³y s³omiste tak, aby nie da³o siê cokolwiek z nimi robiæ (nawet pój¶cie spaæ skutkowa³o, ¿e rano budzi³em siê z jakimi¶ potworkami na g³owie, jeszcze gorzej gdy spa³em na jednym boku).

Jednym s³owem - totalna klapa, ¿e u¿ywa³em szamponu jakiego u¿ywa³em, przez co niejednokrotnie chcia³em pozbawiæ siê w³osów. Teraz nawet o tym nie my¶lê, ale widaæ i czuæ efekt pozosta³y po tych udrêkach.

Edytowane przez Poganin
Czas edycji: 2012-10-24 o 16:09
Poganin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-24, 16:14   #9
CrimsonGhost
Zadomowienie
 
Avatar CrimsonGhost
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 453
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Poganin Poka¿ wiadomo¶æ
Prawdopodobnie, ale widoczne zmiany po umyciu dwoma, ró¿nymi szamponami to dos³ownie szok cywilizacyjny. I nie mówiê, ¿e jakiekolwiek delikatne fale s± z³e, byleby nie by³y s³omiste tak, aby nie da³o siê cokolwiek z nimi robiæ (nawet pój¶cie spaæ skutkowa³o, ¿e rano budzi³em siê z jakimi¶ potworkami na g³owie, jeszcze gorzej gdy spa³em na jednym boku).

Jednym s³owem - totalna klapa, ¿e u¿ywa³em szamponu jakiego u¿ywa³em, przez co niejednokrotnie chcia³em pozbawiæ siê w³osów. Teraz nawet o tym nie my¶lê, ale widaæ i czuæ efekt pozosta³y po tych udrêkach.
Mo¿e po prostu jaki¶ kosmetyk Ciê "puszy"? Zale¿y od porowato¶ci czy bêdzie puch czy nie. Np. w³osy ¶rednio i wysoko porowate puszy dodatek oleju kokosowego/mas³a shea w sk³adzie od¿ywki/ szamponu.
__________________
The Gods made heavy metal and they saw that it was good.

Nowy blog
CrimsonGhost jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-25, 11:10   #10
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 4 470
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Ja bym jednak radzi³a olejowanie i ew. laminowanie ¿elatyn±, s± to metody do¶æ proste i tanie - nie trzeba od razu kupowac najdro¿szego oleju, wystarczy spróbowaæ jakim¶ kuchennym nawet.

Co do od¿ywek, to one niestety straci³am do nich zaufanie, po tym jak zauwa¿y³am, ¿e bez od¿ywek moje w³osy maja siê lepiej ni¿ z. Najlepiej wybieraæ takie bez alkoholu, silikonu i parabenów, tylko trudno znale¼æ. Wg mnie d³ugoterminowo poprawia stan w³osów nat³uszczanie olejami, a silikony s± dobre dora¼nie i lepiej z nimi nie przesadzaæ. Dobrze mieæ w domu co¶ "na wszelki wypadek" z silikonami, kiedy np. chcesz ³atwo rozczesaæ w³osy, a s± sianowate albo kiedy szczególnie ci zale¿y na porz±dnym wygl±dzie w³osów. Ja obecnie mam Elseve tak± "kuracjê" b³yskawiczn± - tak naprawde to jest balsam, nak³adasz i od razu sp³ukujesz. Zawiera silikony i skrobiê, wiêc od razu wyg³adza w³osy, ró¿nica jest du¿a, ale tak naprawdê na kondycjê w³osów nie wp³ywa, wiêc ¿adn± kuracj± ani od¿ywk± nie jest.

Móg³by¶ te¿ spróbowac kosmetyków do w³osów krêconych, one maj± takie dzia³anie, które zapobiega puszeniu i sprawia, ¿e w³osy wygl±daj± porz±dniej. Co do chaosu po wstaniu, to mo¿e wynikaæ z samego rodzaju twoich w³osów, je¶li s± sztywne to mog± siê odkszta³caæ przy spaniu. Trzeba by je trochê zwil¿yæ wod± lub od¿ywk± w rozpylaczu i przyczesaæ.
Wampierz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-25, 14:31   #11
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Wampierz Poka¿ wiadomo¶æ
Ja bym jednak radzi³a olejowanie i ew. laminowanie ¿elatyn±, s± to metody do¶æ proste i tanie - nie trzeba od razu kupowac najdro¿szego oleju, wystarczy spróbowaæ jakim¶ kuchennym nawet.

Co do od¿ywek, to one niestety straci³am do nich zaufanie, po tym jak zauwa¿y³am, ¿e bez od¿ywek moje w³osy maja siê lepiej ni¿ z. Najlepiej wybieraæ takie bez alkoholu, silikonu i parabenów, tylko trudno znale¼æ. Wg mnie d³ugoterminowo poprawia stan w³osów nat³uszczanie olejami, a silikony s± dobre dora¼nie i lepiej z nimi nie przesadzaæ. Dobrze mieæ w domu co¶ "na wszelki wypadek" z silikonami, kiedy np. chcesz ³atwo rozczesaæ w³osy, a s± sianowate albo kiedy szczególnie ci zale¿y na porz±dnym wygl±dzie w³osów. Ja obecnie mam Elseve tak± "kuracjê" b³yskawiczn± - tak naprawde to jest balsam, nak³adasz i od razu sp³ukujesz. Zawiera silikony i skrobiê, wiêc od razu wyg³adza w³osy, ró¿nica jest du¿a, ale tak naprawdê na kondycjê w³osów nie wp³ywa, wiêc ¿adn± kuracj± ani od¿ywk± nie jest.

Móg³by¶ te¿ spróbowac kosmetyków do w³osów krêconych, one maj± takie dzia³anie, które zapobiega puszeniu i sprawia, ¿e w³osy wygl±daj± porz±dniej. Co do chaosu po wstaniu, to mo¿e wynikaæ z samego rodzaju twoich w³osów, je¶li s± sztywne to mog± siê odkszta³caæ przy spaniu. Trzeba by je trochê zwil¿yæ wod± lub od¿ywk± w rozpylaczu i przyczesaæ.
Ja siê nie zgodzê, chocia¿ to wszystko zale¿y od w³osów oczywi¶cie. Ale po kolei:

-oleje i laminowanie - dla jednych w³osów to podstawa, dla innych dodatek, dla jeszcze innych zawracanie gitary. Gdybym ja zrezygnowa³a z od¿ywek na rzecz olejów i laminowania, to mia³abym kopkê siana na Saharze. A to dlatego, ¿e moje w³osy lubi± du¿o nawil¿aczy, a oleje nie s± w stanie im tego daæ, bo nie nawil¿aj±. Owszem, mo¿na robiæ psikacz z gliceryn± czy aloesem pod olej, ale jakby nie by³o to ju¿ jaka¶ od¿ywka.
-od¿ywki - u mnie to podstawa, bo daj± mi zró¿nicowanie pielêgnacji
-silikony, alkohol, parabeny - silikony mog± pomóc albo i nie, samemu trzeba zaobserwowaæ jak w³osy na nie reaguj±. Alkohol wysusza, ale nie u ka¿dego bêdzie to robi³ tak samo, dlatego wielu osobom pasuje Alterra, która daje spirytem na kilometr Parabeny dla kondycji w³osa nie maj± znaczenia. Jedyne zarzuty im stawiane to podejrzenie o rakotwórczo¶æ, które zreszt± wiele razy podwa¿ono. Ale w³osy s± martwe, wiêc jak parabeny maj± im szkodziæ?

No i to w sumie tyle z moich spostrze¿eñ
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 16:19   #12
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 4 470
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Na to wychodzi, ¿e ka¿dy ma inne w³osy...

Parabeny s± dra¿ni±ce i mog± dzia³aæ negatywnie na skórê oraz uczulaæ. Ja oprócz tego nie lubiê w ogóle pochodnych ropy naftowej np. wazeliny, olejów mineralnych. Po na³o¿eniu niby fajnie a potem puszy. Masz racjê, ¿e mam specyficzne podej¶cie, a le w sumie ty te¿. Mo¿e jak ka¿da napisze co od siebie, to Poganin wybierze sposób, który najbardziej siê bêdzie nadawa³ do jego w³osów.
Wampierz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-30, 10:31   #13
magduusx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

szczerze mia³am ten sam problem ;/ najlepiej na d³ugie w³osy zrobiæ sobie naturaln± od¿ywko-maseczkê upi±æ w³osy w koñski ogon , rozczesaæ, w czasie tych czynno¶ci nie podgrzewa ci siê oliwa z oliwek w garnuszku ( na grube, gêste i bardzooo d³ugie w³oski ok 2 ³y¿eczki, na normalne my¶lê ¿e w zupe³no¶ci 1 ³y¿eczka wystarczy, mo¿e ciutkê wiêcej) , gdy oliwa bêdzie ciep³a, przelej trochê na d³oñ i przejed¼ nia po kitce, przeczesz j± palcami, i powtórz to kilka razy (a¿ wszystko z garnuszka zniknie) . POD ¯ADNYM pozorem nie wcieraj ani nie smaruj oliw± w³osów u nasady ani przy samej g³owie, gdy¿ po tym w³osy s± straszliwie t³uste i nie do okie³znania. ja osobi¶cie my³am po takim czym¶ w³osy 6 dni, i nadal siê przet³uszcza³y. Wracaj±c do zabiegu.... gdy skoñczysz wcieranie w kitke oliwy, zwiñ j± w koka, zawiñ g³owê w siatkê, nastêpnie w rêcznik i trzymaj tak jak najd³u¿ej. Najlepiej 1-1.5 godziny, nawet d³u¿ej. Efekt: g³adkie, w pe³ni od¿ywione (naturalnie), miêkkie i elastyczne w³osy. Stosuj co¶ takiego raz w tygodniu najlepiej w weekend. Sp³ukuj to gor±c± wod± i umyj g³owê dwa razy. Gdy skoñczysz myæ g³owê po zabiegu, zlej j± wrêcz lodowat± wod±, gdy¿ najpierw zlejesz j± gor±c± pory na g³owie i naczynka sie otwieraj± i poszerzaj± ( co powoduje wypadanie w³osów) a gdy zlejesz na koñcu zimna wod± powrotnie siê zamykaj±. powodzenia


unikaj suszarek itp. one wysuszaja maksymalnie w³osy, niszcz± je, ³ami± i rozdwaj± koñcówki. jak ju¿ "musisz" u¿yæ tego typu sprzêtu to kup sobie specjalny specyfik który chroni w³osy przed nadmiernym ciep³em i wysok± temperatur±. powodzenia !

ja stawiam ny wysokowarto¶ciowe produktu wy³±cznie naturalne, lub zawieraj±ce przewa¿nie sk³adniki pochodzenia naturalnego.
magduusx33 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-31, 21:22   #14
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomo¶ci: 117
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez chimay Poka¿ wiadomo¶æ
Ja siê nie zgodzê, chocia¿ to wszystko zale¿y od w³osów oczywi¶cie. Ale po kolei:

-oleje i laminowanie - dla jednych w³osów to podstawa, dla innych dodatek, dla jeszcze innych zawracanie gitary.


Oj, potwierdzam ca³kowicie. Niesamowicie siê zawiod³am, ¿e laminowanie nie wnios³o nic do moich w³osów, przed i po wygl±da³y tak samo. Nie ukrywam, ¿e mia³am wielkie oczekiwania wobec laminowania, mia³a byæ g³adka tafla, mia³ byæ efekt wow, a wysz³o jak zawsze, kiedy spodziewam siê najwiêcej.
Ciasteczko56 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-10-31, 23:14   #15
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 4 470
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Ciasteczko56 Poka¿ wiadomo¶æ
Oj, potwierdzam ca³kowicie. Niesamowicie siê zawiod³am, ¿e laminowanie nie wnios³o nic do moich w³osów, przed i po wygl±da³y tak samo. Nie ukrywam, ¿e mia³am wielkie oczekiwania wobec laminowania, mia³a byæ g³adka tafla, mia³ byæ efekt wow, a wysz³o jak zawsze, kiedy spodziewam siê najwiêcej.
Mnie laminowanie na pewno nie daje efektu wow, ale wygl±daj± lepiej. Bez ob³êdu, ale lepiej - jak po dobrej odzywce. Poniewa¿ nie moge znale¼æ od¿ywki, która dawa³aby taki efekt d³ugotrwale, to zostanê przy ¿elatynie, jest tania i lubiê jej zapach.
Tak samo oleje - nie zmieniaj± moich w³osów diametralnie, ale widze, ¿e dzia³±j± skuteczniej ni¿ od¿ywki i bez efektów ubocznych.
Wampierz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-01, 06:43   #16
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez magduusx33 Poka¿ wiadomo¶æ
szczerze mia³am ten sam problem ;/ najlepiej na d³ugie w³osy zrobiæ sobie naturaln± od¿ywko-maseczkê upi±æ w³osy w koñski ogon , rozczesaæ, w czasie tych czynno¶ci nie podgrzewa ci siê oliwa z oliwek w garnuszku ( na grube, gêste i bardzooo d³ugie w³oski ok 2 ³y¿eczki, na normalne my¶lê ¿e w zupe³no¶ci 1 ³y¿eczka wystarczy, mo¿e ciutkê wiêcej) , gdy oliwa bêdzie ciep³a, przelej trochê na d³oñ i przejed¼ nia po kitce, przeczesz j± palcami, i powtórz to kilka razy (a¿ wszystko z garnuszka zniknie) . POD ¯ADNYM pozorem nie wcieraj ani nie smaruj oliw± w³osów u nasady ani przy samej g³owie, gdy¿ po tym w³osy s± straszliwie t³uste i nie do okie³znania. ja osobi¶cie my³am po takim czym¶ w³osy 6 dni, i nadal siê przet³uszcza³y. Wracaj±c do zabiegu.... gdy skoñczysz wcieranie w kitke oliwy, zwiñ j± w koka, zawiñ g³owê w siatkê, nastêpnie w rêcznik i trzymaj tak jak najd³u¿ej. Najlepiej 1-1.5 godziny, nawet d³u¿ej. Efekt: g³adkie, w pe³ni od¿ywione (naturalnie), miêkkie i elastyczne w³osy. Stosuj co¶ takiego raz w tygodniu najlepiej w weekend. Sp³ukuj to gor±c± wod± i umyj g³owê dwa razy. Gdy skoñczysz myæ g³owê po zabiegu, zlej j± wrêcz lodowat± wod±, gdy¿ najpierw zlejesz j± gor±c± pory na g³owie i naczynka sie otwieraj± i poszerzaj± ( co powoduje wypadanie w³osów) a gdy zlejesz na koñcu zimna wod± powrotnie siê zamykaj±. powodzenia


unikaj suszarek itp. one wysuszaja maksymalnie w³osy, niszcz± je, ³ami± i rozdwaj± koñcówki. jak ju¿ "musisz" u¿yæ tego typu sprzêtu to kup sobie specjalny specyfik który chroni w³osy przed nadmiernym ciep³em i wysok± temperatur±. powodzenia !

ja stawiam ny wysokowarto¶ciowe produktu wy³±cznie naturalne, lub zawieraj±ce przewa¿nie sk³adniki pochodzenia naturalnego.
Jako ch³opak, wola³bym unikn±æ takich rytua³ów modelowania w³osów, aczkolwiek spróbujê. Tylko intryguje mnie koniec Twojej wypowiedzi - wypadaj± w³osy? Przy ka¿dym ich myciu wypada pó³/gar¶æ, wiêc nie wyobra¿am sobie tego. Suszarki u¿ywa³em przez d³ugi czas i teraz mam dziwne koñcówki oraz znacznie os³abion± kondycjê w³osów. Teraz mi takowej nie potrzeba.
Poganin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-01, 09:48   #17
CrimsonGhost
Zadomowienie
 
Avatar CrimsonGhost
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 453
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

W³a¶nie, ch³opakom siê zazwyczaj nie chce tak bawiæ. Ja bym ci radzi³a po prostu u¿ywaæ jakiej¶ nawil¿aj±cej maski po myciu (np. Kallos latte) a potem jaki¶ silikon/jedwab na koñce. Wydaje mi siê, ¿e Twoje w³osy s± przesuszone. Mo¿esz jeszcze przyjmowaæ jakie¶ suplementy (piæ pokrzywê, ³ykaæ silicê, CP).
__________________
The Gods made heavy metal and they saw that it was good.

Nowy blog
CrimsonGhost jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-04, 22:04   #18
Magdusia_Z
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Ka¿da ma swoje sposoby - ja napisa³am, co ja robi³am i co mi pomog³o
Magdusia_Z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-05, 18:07   #19
magduusx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 13
Exclamation Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Magdusia_Z Poka¿ wiadomo¶æ
Ka¿da ma swoje sposoby - ja napisa³am, co ja robi³am i co mi pomog³o
w zupe³no¶ci siê zgadzam kochana !
magduusx33 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 00:45   #20
Magdusia_Z
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 66
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
w zupe³no¶ci siê zgadzam kochana !
dziêki, bo poczu³am siê lekko zlinczowana
Magdusia_Z jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-07, 23:54   #21
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Nikogo nie linczowa³em
Poganin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-08, 17:13   #22
magduusx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 13
Wink Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Magdusia_Z Poka¿ wiadomo¶æ
dziêki, bo poczu³am siê lekko zlinczowana

hah dziewczyny sobie pomagaj± ^^
magduusx33 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-09, 20:59   #23
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

A polecicie jakie¶ szampony? Po jednym mam szopê na g³owie, po drugim znacznie mniejsz± i estetyczniejsz±. Niestety, myjê siê ju¿ z miesi±c tym samym i zaczynam mieæ ³upie¿..

PS. Pomo¿ecie? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656032

Edytowane przez Poganin
Czas edycji: 2012-11-09 o 21:01
Poganin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-10, 09:45   #24
magduusx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Poganin Poka¿ wiadomo¶æ
A polecicie jakie¶ szampony? Po jednym mam szopê na g³owie, po drugim znacznie mniejsz± i estetyczniejsz±. Niestety, myjê siê ju¿ z miesi±c tym samym i zaczynam mieæ ³upie¿..

PS. Pomo¿ecie? https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=656032
szczerze to nie wiem co mam ci poleciæ..... :/ ja obecnie u¿ywam schaumy: odnowa i regeneracja, i gliss kur (je¿eli chodzi o szampony). Jestem bardzo zadowolona. Wiesz to jest szampon wiêc jaki¶ mega efektów siê nie spodziewaj. Mo¿e byæ poprawa ale nie da siê pielêgnowaæ w³osów samym szamponem. NIE ZAPOMNIJMY szampon ma myæ ! Do dalszej pielêgnacji ( gdzie mo¿emy spodziewaæ siê lepszych efektów) nale¿± od¿ywki, maski, i jedwab te¿ pomaga. Najlepiej odwied¼ bloga w³osomaniaczek, one ci doradz± lepiej
magduusx33 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-11, 18:43   #25
Poganin
Raczkowanie
 
Avatar Poganin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 127
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

A co¶ naturalnego? Szampony to wytwór chemiczny, doszed³em do wniosku ¿e poczekam a¿ odrosn± mi w³osy i bêdê o nie dba³ tak, jak natura nakazuje, nie koncerny które co miesi±c wystawiaj± na rynek nowy rodzaj szamponu, do którego kupna wymusza ten poprzedni (i tak krêci siê rynek).
Poganin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-12, 07:41   #26
magduusx33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Poganin Poka¿ wiadomo¶æ
A co¶ naturalnego? Szampony to wytwór chemiczny, doszed³em do wniosku ¿e poczekam a¿ odrosn± mi w³osy i bêdê o nie dba³ tak, jak natura nakazuje, nie koncerny które co miesi±c wystawiaj± na rynek nowy rodzaj szamponu, do którego kupna wymusza ten poprzedni (i tak krêci siê rynek).
Kurczê z naturalnych sposobów to ja u¿ywam kilka sprawdzonych : p³ukankê z pokrzywy, olejowanie, maskê z ¿ó³tek cytryny i oliwy z oliwek.... i jeszcze paru innych Znalaz³am kilka w±tków poczytaj mo¿e co¶ znajdziesz :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52254 -p³ukanki zio³owe pog³êbiaj±ce kolor.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=46704 - o nafcie kosmetycznej.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=49318 - jeszcze raz o nafcie.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=%BF%F3%B3tka - i jeszcze raz o niej.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55478 - o piwie i jego w³a¶ciwo¶ciach.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=%BF%F3%B3tka - aby szybciej ros³y.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=%BF%F3%B3tka - o ¿ó³tku.

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=jajecznica - o maseczkach jajecznych.

"Tonik wzmacniaj±cy w³osy":
We¼ ³y¿eczkê miodu, 1/4 litra wody destylowanej oraz ³y¿eczkê octu. Rozpu¶æ miód w wodzie destylowanej, dodaj ocet. Tonik wetrzyj w umyte w³osy, a po kwadransie sp³ucz.

Podobno na syche i zniszczone w³osy s± dobre szampony dla ma³ych dzieci. Moja kumpela u¿ywa i ma miêkkie, delikatne i "ujarzmione" w³oski. Poszukaj, poczytaj. Wiza¿ nie gryzie, i google raczej tez nie

---------- Dopisano o 08:41 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Aah zapomnia³am dodaæ ¿e ja u¿ywam maseczki z oliwy z oliwek, i jestem bardzo zadowolona ale o tym to ju¿ chyba wcze¶niej pisa³am
magduusx33 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-12, 08:27   #27
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Poganin Poka¿ wiadomo¶æ
A co¶ naturalnego? Szampony to wytwór chemiczny, doszed³em do wniosku ¿e poczekam a¿ odrosn± mi w³osy i bêdê o nie dba³ tak, jak natura nakazuje, nie koncerny które co miesi±c wystawiaj± na rynek nowy rodzaj szamponu, do którego kupna wymusza ten poprzedni (i tak krêci siê rynek).
Z naturalnych metod przychodzi mi do g³owy przede wszystkim mycie bia³kiem jajka (dla mnie sposób obrzydliwy i chyba nic by mnie nie sk³oni³o do stosowania) albo glink±. Glinki do mycia w³osów kupisz w sklepach internetowych z kosmetykami naturalnymi, np Alepia Rhassoul w sklepie Helfy.
Nie testowa³am tego sposobu, bo szampony z SLES w zupe³no¶ci mi wystarczaj± i krzywdy nie robi±. Ewentualnie jakby¶ chcia³ jednak przetestowaæ jaki¶ szampon, ale z ³agodnymi detergentami i du¿± ilo¶ci± zió³, to polecam rosyjsk± seriê Natura Siberica.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-11-13, 14:30   #28
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 4 470
Dot.: Problem ze s³omiastymi w³osami, odrostami..

Cytat:
Napisane przez Poganin Poka¿ wiadomo¶æ
A co¶ naturalnego? Szampony to wytwór chemiczny, doszed³em do wniosku ¿e poczekam a¿ odrosn± mi w³osy i bêdê o nie dba³ tak, jak natura nakazuje, nie koncerny które co miesi±c wystawiaj± na rynek nowy rodzaj szamponu, do którego kupna wymusza ten poprzedni (i tak krêci siê rynek).
To, ¿e s± wytwarzane syntetycznie nei znaczy, ¿e s± z³e. Zreszt± s± tez szampony na bazie sk³adników ro¶linnych. trzeba tylko dobra szampon odpowiedni do swojej skóry g³owy i w³osów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.