Jagodowy pokój- help ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-21, 16:16   #1
FreesiaAndOrchid
Przyczajenie
 
Avatar FreesiaAndOrchid
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4

Jagodowy pokój- help !


Witam! Mam pytanie, czy któraś z was użyła koloru: mus jagodowy?
Niedługo chcę pomalować pokój, ale nie jestem pewna, czy to dobry odcień dla mojego pokoju... proszę o porady

Mój pokój ma wyglądać mniej więcej tak, jak na dołączonych zdjęciach ( chodzi o kolor ścian, nie o wystrój i umeblowanie ;p)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dekoral_akrylit_w_fashion_collection_amarant_amarantduze.jpg (22,2 KB, 137 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z11355999X.jpg (47,7 KB, 102 załadowań)
FreesiaAndOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 16:37   #2
ameliar
Zadomowienie
 
Avatar ameliar
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 881
Dot.: Jagodowy pokój- help !

ja mam od 2 lat jest piękny mam w połączeniu z wrzosem
__________________


"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)


ameliar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 17:16   #3
ostrlub
Raczkowanie
 
Avatar ostrlub
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 72
Dot.: Jagodowy pokój- help !

myślę , że jak dasz do tego odpowiednie dodatki to może być ładnie . Tylko jeśli masz mały pokój to może pomaluj jedną lub dwie ściany a nie wszystkie ? z mojego doświadczenia wiem , że jak wszystkie ściany są ciemne to wtedy może troszkę męczyć . ale kolor piękny
ostrlub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 18:46   #4
FreesiaAndOrchid
Przyczajenie
 
Avatar FreesiaAndOrchid
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Dzięki wielkie właśnie planuję pomalować dwie ściany tym kolorem, a drugie dwie jakiś jasnym beżem ... mam nadzieję, że będzie wyglądało
FreesiaAndOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 20:30   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Ograniczyłabym się do jednej ściany w tym kolorze. To mocny akcent kolorystyczny i w dużej ilości w pewnie niedużym pokoju zdominuje całość.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 05:51   #6
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Jagodowy pokój- help !

moja ciotka ma cos podobnego tylo bardziej wpadajace w bordo fajnie to wyglada szczegolnie z kawa zmleiem badz zółtym deseniem.
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:43   #7
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Żółty do tego koloru to już za dużo szczęścia. Taka ściana powinna grac główne skrzypce, a reszta powinna być bardziej stonowana.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 18:36   #8
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Po pierwsze - ważne, jaki pokój ma metraż i jak wygląda sytuacja z jego oświetleniem (słoneczny/ciemny)

Po drugie - ważne, jakie planujesz tam meble i dodatki, jaka (materiał, wybarwienie) jest podłoga

Po trzecie - na pewno nie łączyłabym tego koloru z beżem, odradzam

pozdrawiam,
k.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 21:47   #9
adelajda120
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 50
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Bardzo mi się podoba - świetny wybór moim zdaniem
też pomalowałabym jedna , max dwie sciany a reszta jakas jasna - będzie slicznie
adelajda120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 11:18   #10
okilju
Raczkowanie
 
Avatar okilju
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: teraz Wrocław, czasem inne miejsca z dolnośląskiej ziemi
Wiadomości: 101
Dot.: Jagodowy pokój- help !

U ciotki w salonie jest jedna ściana z jagodą, reszta delikatny bardzo jasny beż.
okilju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-16, 19:32   #11
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Odświeżam stary temat - jak w rzeczywistości wypada ten "mus jagodowy", może jest ktoś w stanie podzielić się zdjęciem? Mi bardzo spodobał się inny kolor, ale farba jest z mieszalnika i wychodzi dosyć drogo, więc odpuszczam.

Mam pokój o wymiarach 4 m x 8 m. Okna na przeciwko siebie - jedno od południa, drugie + okno balkonowe od północy. Marzę o mocnym kolorze pomiędzy różem a fioletem i jakoś padło na ten "mus..." Chciałam połączyć z jakimś jasnym kolorem. Co sądzicie?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-20, 12:54   #12
FreesiaAndOrchid
Przyczajenie
 
Avatar FreesiaAndOrchid
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jagodowy pokój- help !

overmind - jeżeli mogę coś doradzić to zrezygnuj z mieszalnika. Z własnego doświadczenia wiem, że farby z mieszalnika bardzo trudno później zamalować zupełnie. Ja miałam wcześniej jasny, seledynowy pokój który moim zdaniem powinien zostać łatwo przykryty inną farbą. Niestety, kiedy odświeżałam swoje cztery kąty, na biały sufit musiałam wyłożyć ponad 5 litrów farby :O
Dopiero później rodzice mi oświadczyli, że kolor ten był z mieszalnika... dlatego mam mieszane uczucia do tego i nie polecam w ogóle. Poza tym często zdarza się, że ktoś sypnie za dużo albo za mało tego barwnika i kolor nie wychodzi tak jak powinien- tak jak mojej cioci, ale to już inny temat

Jeżeli chodzi o kolor: jagodowy mus, to polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Zdecydowałam się na ten kolor, łącząc go z brzoskwiniowym jasnym ( połączenie to znajduje się nadal w katalogu). Może dużo nie wysiliłam się zrzynając to zestawienie z gazetki, ale nie żałuję. Mój pokój podoba się teraz każdemu, a ja osobiście czuje się w nim nieziemsko. Bardzo ładnie kolory te współgrają z ciemnymi meblami i jasną drewnianą podłogą. Dodatki najczęściej dobieram fioletowe ( wszystkie odcienie fioletu), czerwone ( ale tylko mocny, ciemny czerwony) oraz beżowe, kremowe itp.

Jeżeli tylko znajdę aparat, to spróbuję coś Ci tutaj wrzucić
FreesiaAndOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 22:22   #13
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Jagodowy pokój- help !

Cytat:
Napisane przez FreesiaAndOrchid Pokaż wiadomość
overmind - jeżeli mogę coś doradzić to zrezygnuj z mieszalnika. Z własnego doświadczenia wiem, że farby z mieszalnika bardzo trudno później zamalować zupełnie. Ja miałam wcześniej jasny, seledynowy pokój który moim zdaniem powinien zostać łatwo przykryty inną farbą. Niestety, kiedy odświeżałam swoje cztery kąty, na biały sufit musiałam wyłożyć ponad 5 litrów farby :O
Dopiero później rodzice mi oświadczyli, że kolor ten był z mieszalnika... dlatego mam mieszane uczucia do tego i nie polecam w ogóle. Poza tym często zdarza się, że ktoś sypnie za dużo albo za mało tego barwnika i kolor nie wychodzi tak jak powinien- tak jak mojej cioci, ale to już inny temat

Jeżeli chodzi o kolor: jagodowy mus, to polecam, polecam i jeszcze raz polecam! Zdecydowałam się na ten kolor, łącząc go z brzoskwiniowym jasnym ( połączenie to znajduje się nadal w katalogu). Może dużo nie wysiliłam się zrzynając to zestawienie z gazetki, ale nie żałuję. Mój pokój podoba się teraz każdemu, a ja osobiście czuje się w nim nieziemsko. Bardzo ładnie kolory te współgrają z ciemnymi meblami i jasną drewnianą podłogą. Dodatki najczęściej dobieram fioletowe ( wszystkie odcienie fioletu), czerwone ( ale tylko mocny, ciemny czerwony) oraz beżowe, kremowe itp.

Jeżeli tylko znajdę aparat, to spróbuję coś Ci tutaj wrzucić
Dzięki za odpowiedź ja już zdecydowałam się na "mus...", część ścian nawet została pomalowana. Mam w pokoju coś w rodzaju słupów - tylko one zostały pomalowane na bardzo jasny beż, to samo tyczy się wnęk w oknach. Ściany póki co w jednej części pokoju są ciemne - czyt. wszystkie w "musie...". Generalnie jedna ze ścian miała być jasna, ale malarz popełnił błąd i pomalował na fioletowo. Jednak całość wygląda całkiem dobrze, wcale nie jest ciemno Kolor jest fajny, gra światłem - na ścianie gdzie odbija się najmniej światła jest dosyć ciemny, na pozostałych - taki od jasnego różu poprzez fiolet. Zastanawiam się, czy drugą część pokoju też pomalować na jeden kolor - "mus...", a zostawić jedynie jasne filarki i wnęki.
Dodam, że mam ciemne meble, beżowo-brązowy wypoczynek i panele lecące w rudy kolor. Przy dwóch oknach, całkiem dużych, nie powinno być ciemno?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:29.