Słownictwo w instrukcjach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-07-30, 07:27   #1
Danonki
Raczkowanie
 
Avatar Danonki
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66

Słownictwo w instrukcjach


Jestem podczas tworzenia strony internetowej o tym, co tworzę i nie jest to (tylko) biżuteria, strona ma być o wszystkim z koralików oraz o wszystkim co fajne i własnoręczne. Głównymi atrakcjami tej strony będą instrukcje oraz galeria. Jestem w trakcie rysowania nagłówka (mam nadzieję, że wam się spodoba), ale przerwałam bo coś mnie natchnęło, no i napisałam trzecią już instrukcje (spoko, mam jeszcze pomysły na koleiny 10 ), była o zakańczaniu bransoletek z mulin w bardzo wygodny i estetyczny sposób, jednak wyszło to bardzo skomplikowane, i zapewne nikomu nie będzie się chciało siedzieć nad tym godzinę. Napisałam drugą wersję, ale nie pomogło. Jak w prosty sposób wyjaśnić coś skomplikowanego? Zacytuję wam najtrudniejszy kawałek:


Utnij około 10cm muliny (nowej, nie tej z bransoletki) w jak najbardziej kontrastowym kolorze do mulin A. Ten kolor muliny nazwiemy B. W zaznaczonym miejscu na rys.1 zacznij pleść wzorek muliną B wokół wszystkich pozostałych (nr. 2 i 3) wg. rys.2 i 3 , zaciskając mocno supełki. Po 3-6 węzłach utnij wszystkie muliny z bransoletki prócz A i B po czym zrób kilka kolejnych węzłów i zabezpiecz je zwykłym supłem. Na koniec utnij mulinę B.


:conf used:
Danonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 08:02   #2
Kasia83
Zakorzenienie
 
Avatar Kasia83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 3 582
GG do Kasia83
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

Gdyby były rysunki, pewnie nie byłoby problemu
__________________
Kasia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-30, 08:16   #3
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

No nie wiem czy to jest łatwe zakończenie
Ja znam takie które robi się w hmm... 2 min? Jest też estetyczne ;] I na pewno mniej skomplikowane.
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 06:56   #4
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

Cytat:
Napisane przez Danonki Pokaż wiadomość
Zacytuję wam najtrudniejszy kawałek:

Utnij około 10cm muliny (nowej, nie tej z bransoletki) w jak najbardziej kontrastowym kolorze do mulin A. Ten kolor muliny nazwiemy B. W zaznaczonym miejscu na rys.1 zacznij pleść wzorek muliną B wokół wszystkich pozostałych (nr. 2 i 3) wg. rys.2 i 3 , zaciskając mocno supełki. Po 3-6 węzłach utnij wszystkie muliny z bransoletki prócz A i B po czym zrób kilka kolejnych węzłów i zabezpiecz je zwykłym supłem. Na koniec utnij mulinę B.
No to tak świeżym okiem:
"Utnij po 10cm dwa kawałki muliny, o kontrastowych kolorach. Nazwiemy je A i B." ... i teraz powiem szczerze, że bez rysunków Ci nic nie doradzę, bo nie wiem, co to za numery 2 i 3 (podkreślona część) i nie wiem, co jest na rysunkach. Rozumiem, że wyjaśniłaś gdzieś wcześniej, co to jest supeł, a co węzeł, bo początkujące osoby mogą nie kojarzyć...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 13:08   #5
Danonki
Raczkowanie
 
Avatar Danonki
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

"Utnij po 10cm dwa kawałki muliny, o kontrastowych kolorach. Nazwiemy je A i B."

No, z tym, że muliny A byly już w brazsoletce, a B miały być docięte... No nie wiem. Chyba zrobię instrukcję obrazkową, może wtedy będzię to prostrze?

A tak właściwie, to to nie była cała instrukcja, a tylko jej część.

A tak na marginesie, kiedyś ze strony filofun.pl (pewnie ją znacie) śCIąGNEłAM INSTRUKCJE DO WORDA i chciałabym część jednej z nich wpleść do mojej. Z tym, że ta strona już od roku nie istnieje (domena została sprzedana), więc skoro nie mogę podać linku, skąd wzięłam dane rysunki, to czy nie mogę ich opublikować? Potrzebuję instr. węzła żeby wyjaśnić, jak robi się te zakończenia. Czy muszę to sama przerysować?
Danonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-31, 13:53   #6
rina.k
Zadomowienie
 
Avatar rina.k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 426
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

ja myslę, że bez rysunków, czy zdjęć (chyba lepsze rozwiązanie) się raczej nie obejdzie, bo z tego co przeczytałam, to trochę skomplikowana sprawa
co do stosowania cudzych zdjęć, zawsze trzeba podać ich autora. nie wspomnę, że w ogóle najpierw autor musi wyrazić swoją zgodę.
__________________
-----------------------
[]
[][] moje mozaiki...
...i inna biżuteria [][][]
rina.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 06:34   #7
Danonki
Raczkowanie
 
Avatar Danonki
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

No, ale tej strony już niema
Danonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-08-01, 11:13   #8
rina.k
Zadomowienie
 
Avatar rina.k
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 426
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

no to chyba musisz zrobić sama
__________________
-----------------------
[]
[][] moje mozaiki...
...i inna biżuteria [][][]
rina.k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-02, 06:30   #9
Danonki
Raczkowanie
 
Avatar Danonki
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 66
Dot.: Słownictwo w instrukcjach

Jaki ma ses przerysowywania tego??
Danonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.