Targowanie się w sklepach - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-17, 18:12   #91
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Przepraszam,ja chciałam się tylko upewnić,czy dobrze zrozumiałam-bluzka z najnowszej kolekcji Versace 500zł?
Dobrze zrozumiałam,tak?
Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Też mi ta cena dziwnie wygląda...
Versace nie jest aż taki drogi, żeby ta cena była niemożliwa.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:14   #92
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Versace nie jest aż taki drogi, żeby ta cena była niemożliwa.
NA PEWNO nie ma bluzek w takich cenach
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:15   #93
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
NA PEWNO nie ma bluzek w takich cenach
Eee tam gadasz. Mama mi kiedyś kupiła śliczną koszulkę Versace za 35 zł na targu... :P
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:24   #94
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Targowanie się w sklepach

Dla mnie negocjacje znacznie roznia sie od targowania sie. Negocjowac mozna wyzsze sumy- umowy biznesowe, wieksze zakupy typu mieszkanie, samochod, dłuzszy pobyt w hotelu, badz wycieczka wieloosobowa- to moga byc negocjacje.
Natomiast co do nizszych cen- typu sweterek na bazarku,w sklepie, to jest targowanie sie. Tak bym rozrozniła te słowa. Negocjuje sie podajac konkretne argumenty. Targowanie sie podchodzi pod proszenie o znizke- a to juz nie kazdy lubi.
A rabat to juz zupełnie cos innego,rabat przysługuje badz nie.

Smieszne dla mnie bylyby teksty, ze ktos negocjował cene bluzeczki za 100 zł.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:37   #95
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Heh, bardzo mnie śmieszy bo chyba nie wiesz w jakim stanie jest obecny rynek odzieżowy
Nie wiem, może właściciele wielkich firm, albo cwaniacy tyle zarabiają. Bo niestety ale przeciętne, średnie firmy nie są w stanie zarobić kokosów w dzisiejszych czasach
No, jeżeli mają takie podejście do klienta, jakie jest prezentowane w tym wątku jako jedyne słuszne, to się nie dziwię, że przeciętne, średnie firmy ledwo zipią.


Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę,że jest to już cena sklepowa u autorki wątku,jest narzucona marża,to autorka kupuje te bluzki oryginalne_z najnowszych_kolekcji_Vers ace za 350 zł?
Gdzie są takie ceny?
Made in Turkey?

Dla przykładu-najzwyklejszy topik Versace,na stronie słynącej z przecen i okazjonalnych cen wielu markowych produktów-kosztuje 749$.Już po przecenie z 1,255$.
Przy obecnym kursie dolara 2,90 daje to 2172,1zł.
http://www.eluxury.com/estore/browse...sp?id=11946694
Ciekawe co autorka wątku na to
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:38   #96
Belcia
Zakorzenienie
 
Avatar Belcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 960
GG do Belcia
Dot.: Targowanie się w sklepach

Maromavath ehhh kobito, czytaj uważniej przypisujesz mi słowa, których nie napisałam

Jak byłam studentka to czasami pytałam czy może są jakieś zniżki dla studentów,wszystko grzecznie i kulturalnie. Teraz już jestem za stara na to
My tu chyba jednak, autorka wątku, ma na myśli tych upierdliwych kupujących, którzy wszędzie chcialiby coś dostac za darmola.
Mnie osobiscie po prostu żal takich ludzi( juz tych upierdliwych), i mnie osobiście było by wstyd tak liczyć tylko na zniżki, nie móc kupić np majtasów po normalnej cenie, wykłócać się o pare złotych- to jest upokarzające dla mnie.

poza tym chodziło mi o przykład beti33, żeby odgrywać focha w sklepie ( nie jakiś tam bazarek, tylko markowa odież, skoro tam wchodze to znaczy, że mnie stać na to co tam mają) tylko po to, żeby kupić taniej spodnie....coż to nie jest powód do dumy, ani do chwalenia się. I to jest dla mnie cwaniactwo. Jasne, każdy chce oszczędzić ale takie cuś to przekracza ludzkie pojęcie, dla mnie to poniekąd oszustwo.
Targować się niet nikomu nie zabrania, tylko w granicach zdrowego rozsądku bo sprzedawca to tez człowiek.


Fresuś, jestem ale się rzadko udzielam Avatarek mam na innym kompie, się wyprowadziłam i tutaj go nie mam (a ostatnio jestem pod wrazeniem Vana , Pitch Blacka, kronik Riddicka i tak jakoś wyszło ).Jak będę teraz na świeta w domu to pomyslę coby znowu świąteczny wrzucić. Jak miło, że ktoś zapamiętał .
Belcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:42   #97
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
No, jeżeli mają takie podejście do klienta, jakie jest prezentowane w tym wątku jako jedyne słuszne, to się nie dziwię, że przeciętne, średnie firmy ledwo zipią.



Ciekawe co autorka wątku na to
Ja się już domyślam co

Nie no,można taniej,Versace też ma bluzeczki po mniej niż TA kwota ale dalej nie jest to jednak 500zł
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 18:45   #98
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Heh, bardzo mnie śmieszy bo chyba nie wiesz w jakim stanie jest obecny rynek odzieżowy
Nie wiem, może właściciele wielkich firm, albo cwaniacy tyle zarabiają. Bo niestety ale przeciętne, średnie firmy nie są w stanie zarobić kokosów w dzisiejszych czasach
Nie, przepraszam, znam jednego który nawet najnowszym BMW jeździ, ale on niestety dorobił się na złodziejstwie
Nie twierdze, że właściciel małego sklepiku w miasteczku będzie audi jeździł, ale nieco dziwi mnie to, że tak wypowiadasz się o "rynku odzieżowym", chociaż nie masz całej sieci sklepów, a tylko jeden sklep z ubraniami dziecięcymi. Przecież wiadomo, że to jest zupełnie inna skala i nie uwierzę, że sieci ekskluzywnych butików nie stać na obniżenie cen ubrań. Bo ja np. nie rozumiem czemu bluzeczka składająca się w prawie 100% z poliestru kosztuje po kilkaset złotych w tych bardziej luksusowych sklepach. jasne, że jej nie kupię, w ciemię bita nie jestem, żeby kupę kasy za zwykły plastik płacić

I nie wszyscy, którzy BMW jeżdzą na złodziejstwie się dorobili. Niektórzy np zupełnie legalnie na klientach, ktorzy płacą ogromne ceny za zwykle niewarte tego ciuchy (patrz przykład z koszulką z poliestru).
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:50   #99
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Belcia Pokaż wiadomość
Fresuś, jestem ale się rzadko udzielam Avatarek mam na innym kompie, się wyprowadziłam i tutaj go nie mam (a ostatnio jestem pod wrazeniem Vana , Pitch Blacka, kronik Riddicka i tak jakoś wyszło ).Jak będę teraz na świeta w domu to pomyslę coby znowu świąteczny wrzucić. Jak miło, że ktoś zapamiętał .
To fajnie, że chociaż ten wątek skłonił Cię do zabrania głosu
Pewnie, że pamiętam ptaszka na gałęzi w czapeczce Mikołaja i śnieżynki, od razu się świąteczniej w wątku robiło, jak go widziałam (pamiętam jeszcze świąteczny avatar Lexie )



Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Ja się już domyślam co

Nie no,można taniej,Versace też ma bluzeczki po mniej niż TA kwota ale dalej nie jest to jednak 500zł
Czyżbyśmy zazdrościły? , bo na pewno nas nie stać na bluzeczkę Versace za 500 złotych?
__________________




Edytowane przez Fresa
Czas edycji: 2008-12-17 o 18:52
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:53   #100
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość



Czyżbyśmy zazdrościły? , bo na pewno nas nie stać na bluzeczkę Versace za 500 złotych?
Hahaha,o tym nie pomyślałam,ale to też bardzo mozliwe.
Nie stać nas i możemy kupić tylko Wersacze-a Versace nigdy nie widziałyśmy
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 18:56   #101
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Hahaha,o tym nie pomyślałam,ale to też bardzo mozliwe.
Nie stać nas i możemy kupić tylko Wersacze-a Versace nigdy nie widziałyśmy
Versace możemy sobie pooglądać na tej stronie, co wcześniej podałaś
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 19:03   #102
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Versace możemy sobie pooglądać na tej stronie, co wcześniej podałaś

W tym roku Mikołaj to nam chyba rózgi przyniesie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:17   #103
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Cżyżby? chyba na takich że ktoś ma na tym handlu zarobić? bo ktoś pracuje żebyś ty mogła zrobić zakupy
tutaj najbardziej pasuje ta wypowiedź:
[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;10114789]Rada dla autorki wątku i tych wszystkich potencjalnych sprzedawców czytających ten wątek: idźcie na jakiś kurs marketingu i prowadzenia biznesu, skoro nie potraficie prawidłowo zarządzać swoimi firmami.[/QUOTE]
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 19:55   #104
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość

W tym roku Mikołaj to nam chyba rózgi przyniesie
nareszcie będzie coś innego pod choinką niż ekskluzywne perfumy czy insze markowe fatałaszki




○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Ktoś tu poruszył kwestię zarządzania prywatnym sklepem, do tego to nawet nie trzeba marketingu kończyć, wystarczy obserwować lepszych od siebie i się uczyć , a przede wszystkim to szanować klienta - każdego - tego upierdliwego też
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:43   #105
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
nareszcie będzie coś innego pod choinką niż ekskluzywne perfumy czy insze markowe fatałaszki
Hahahahahahahahah
Ty niemożliwa jesteś

Ja jednak wolałabym coś innego,ladniejszego niż różga-może być wycieczka do Kenii
Tak więc wiesz,jakby co,to ja mogę Ci oddać swoją rózgę,nie jestem pazerna-będziesz miała dwie
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:54   #106
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Hahahahahahahahah
Ty niemożliwa jesteś
Wiem (a co tam, niech żyje skromność )

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
Ja jednak wolałabym coś innego,ladniejszego niż różga-może być wycieczka do Kenii
Tak więc wiesz,jakby co,to ja mogę Ci oddać swoją rózgę,nie jestem pazerna-będziesz miała dwie
Nie ma sprawy, chętnie przygarnę Twoją rózgę, w końcu od przybytku głowa nie boli
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 20:57   #107
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
nareszcie będzie coś innego pod choinką niż ekskluzywne perfumy czy insze markowe fatałaszki




○ ○ ○ ○ ○ ○ ○ ○
Ktoś tu poruszył kwestię zarządzania prywatnym sklepem, do tego to nawet nie trzeba marketingu kończyć, wystarczy obserwować lepszych od siebie i się uczyć , a przede wszystkim to szanować klienta - każdego - tego upierdliwego też
Na pewno specjalny kierunek się przyda, bo naprawdę można wiele się dowiedzieć i co na pewno: póki co nadal starsze pokolenia dominują w roli kierowników, właścielów itp A jak wiemy Ci ludzie są wychowani, edukowani i przystosowani do gospodarki planowej a nie rynkowej i to jest ta wielka przepaść i różnica w prowadzeniu firmy, traktowaniu klientów... Chociaż jakieś małe douczenie i orientacja w tym, co się dzieje na rynku...
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 21:09   #108
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Targowanie się w sklepach

[1=9c8d9cec639f523640ce6df 817fef7acb209e2c9_6267281 75cda8;10120850]Na pewno specjalny kierunek się przyda, bo naprawdę można wiele się dowiedzieć i co na pewno: póki co nadal starsze pokolenia dominują w roli kierowników, właścielów itp A jak wiemy Ci ludzie są wychowani, edukowani i przystosowani do gospodarki planowej a nie rynkowej i to jest ta wielka przepaść i różnica w prowadzeniu firmy, traktowaniu klientów... Chociaż jakieś małe douczenie i orientacja w tym, co się dzieje na rynku... [/quote]
Na pewno nie zaszkodzi, ale też chyba nie trzeba koniecznie kończyć Uniwersytetu, żeby we własnym sklepie sprzedawać? przede wszystkim to trzeba mieć głowę na karku, a do zarządzania zawsze można zaangażować specjalistę.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 22:04   #109
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Na pewno nie zaszkodzi, ale też chyba nie trzeba koniecznie kończyć Uniwersytetu, żeby we własnym sklepie sprzedawać? przede wszystkim to trzeba mieć głowę na karku, a do zarządzania zawsze można zaangażować specjalistę.
Nie nie, dlatego mówię, że chociaż orientacja i bycie na bieżąco ze zmieniającą się sytuacja na rynku i przede wszystkim nowym podejściem do klienta.
Poprostu Ci ludzie żyją nadal gospodarką PRLu i dlatego tak to nadal wygląda aczkolwiek już po woli widać zmiany Niektórzy starsi ludzie interesują się zmianami i idą z duchem czasu ale jednak większość....
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-17, 22:26   #110
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Nie twierdze, że właściciel małego sklepiku w miasteczku będzie audi jeździł, ale nieco dziwi mnie to, że tak wypowiadasz się o "rynku odzieżowym", chociaż nie masz całej sieci sklepów, a tylko jeden sklep z ubraniami dziecięcymi. Przecież wiadomo, że to jest zupełnie inna skala i nie uwierzę, że sieci ekskluzywnych butików nie stać na obniżenie cen ubrań. Bo ja np. nie rozumiem czemu bluzeczka składająca się w prawie 100% z poliestru kosztuje po kilkaset złotych w tych bardziej luksusowych sklepach. jasne, że jej nie kupię, w ciemię bita nie jestem, żeby kupę kasy za zwykły plastik płacić

I nie wszyscy, którzy BMW jeżdzą na złodziejstwie się dorobili. Niektórzy np zupełnie legalnie na klientach, ktorzy płacą ogromne ceny za zwykle niewarte tego ciuchy (patrz przykład z koszulką z poliestru).

Ech, widzę że dokładnie nie doczytałaś przecież napisałam że właściciele dużych firm, całych koncernów, sieci sklepów faktycznie często przesadzają. I że mogą jeździć tym całym audi, bmw czy innym mercedesem
Nie posiadam tylko jednego sklepu-moi rodzice mają firmę produkcyjną od wielu lat, i jednak co nieco o tym wiedzą.
Co do dużych firm-fakt narzucania zbyt dużych cen był zauważony kilka miesięcy temu, kiedy zwrócono uwagę na to że biorą pod uwagę zbyt wysoki kurs euro.
Z resztą jak sama idę do sklepu, chociażby sieci Inditexu, i widzę najzwyklejszy T-shirt z przeciętnej jakości materiału, którego wykonanie może kosztować max. 10zł, zwłaszcza że szyją Chinach/ Bangladeszu itp, a sprzedają ją za 30 czy 40zł, to mnie szlag trafia ale co zrobić, tak jest i koniec. Nie będzie mnie stać to nie kupię.
Z resztą na bazarach też często narzucają ogromne marże-te same bluzki które u hurtownika kosztują załóżmy 15zł kosztują nawet do 60zł!

Podkreślam po raz kolejny że nie twierdzę że targowanie się jest złe!
Sęk w tym żeby robić to kulturalnie, nie wieszać psów na sprzedawcy który często nie ma nic do powiedzenia.
Na prawdę jestem skłonna dać upust kulturalnej osobie, natomiast gdy ktoś wchodzi z miną "że jemu się należy" sprawia że od razu się odechciewa.

Chcę żebyście zrozumiały że 2zł mi różnicy nie zrobi, ale jak się to pomnoży przez kilkanaście osób to już jest jakaś suma.

A może powinno się zawyżyć nieco ceny by mieć z czego spuścić?
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 22:27   #111
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez Impersona
Jula, nie chcę być czepliwa, ale czasem te wasze rzeczy powinny być przecenione, a nie są. Tzn. nie wiem jak akurat jest w Twoim salonie, bo byłam tam tylko dwa razy w życiu, ale np. w Galerii Dominikańskiej to koszmar jakiś jest- wiecznie zakurzone
Ja nie pracuję w Galerii, to salon franczyzowy i z nimi wiecznie są problemy. Nie odpowiadam za to, co tam się dzieje.
U mnie są rzeczy uszkodzone, odpowiednio przecenione.
Co nie zmienia faktu, że to klientki potrafią zrobić z jedwabnej sukni za 1000 zł szmatę do podłogi w czasie jednej, krótkiej przymiarki. I gdyby to ode mnie zależało, obciążałabym je kosztami
Cytat:
Napisane przez Impersona
dana rzecz powinna być tańsza, bo nie ma drugiej takiej, a np. popruło się przy suwaku i nie wydaje mi się, że jestem niehonorowa, bo mówię, że chciałabym aby pani jednak obniżyła mi cenę, bo coś jest zniszczone, w większości sklepów jednak sprzedawcy sami proponują takie rozwiązanie.
Wiem, że w Galerii proponują zniżki na rzeczy z wadą - przynajmniej powinni. Dla mnie to jest zrozumiałe, że towar niepełnowartościowy powinien mieć mniejszą cenę, adekwatną do stopnia zniszczenia i mozliwości naprawy, ale argument, że ktoś chce kupić rzecz wycenioną np na 300 za 250 bo tylko tyle ma dziś w portfelu do mnie nie przemawia.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 22:53   #112
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 7 510
Dot.: Targowanie się w sklepach

Według mnie wszystko zależy od podejścia do klienta, bo tak na dobrą sprawę dobry handlowiec może tak "omotać" klienta, że nie dostanie tak naprawdę nic a wyjdzie ze sklepu zadowolony
9c8d9cec639f523640ce6df817fef7acb209e2c9_626728175cda8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 00:08   #113
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Targowanie się w sklepach

Jak już wcześniej napisałam, zdarzyło mi się zapytać o rabat dosłownie kilka razy, często człowiek jak tylko wejdzie do sklepu czuje się intruzem, że śmie o coś zapytać, zapłacić banknotem o wysokim nominale, czy rozłożyć coś poskładanego, także jak mnie to wszystko nie zniechęci do zakupu, bo mi na czymś zależy, nie śmiem nawet pomyśleć o rabacie. Najbardziej mnie dziwi, gdy ktoś osobiście sprzedaje w swoim sklepie, a klientów traktuje jak zło konieczne. Sprzedawczynie zajęte plotkowaniem ze sobą, ignorujące chcącego o coś zapytać klienta zdarzyło mi się spotkać nie raz i nie dwa. Oczywiście są sklepy, gdzie panuje zwyczajna, ludzka kultura i bardzo pomocni sprzedawcy, o ile chętniej się do nich wraca.
Zdarzyło mi się przebywać trochę w Niemczech i tam nie spotkałam się ze sprzedawcą zachowującym się, jakby siedział tam za karę. Oczywiście można powiedzieć, że tam się więcej zarabia, ale w zwykłym markecie też kokosów nie dostają, a obsługa jest bez zarzutu, obojętne czy to stragan na rynku, czy elegancki sklep.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 01:35   #114
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Targowanie się w sklepach

chyba taka trochę mentalność Polaczka biedaczka , z tym uważaniem, że targowanie się (negocjacje, zwał jak zwał) to obciach, bo jeszcze by kto pomyślał, że nie stać, ale byłby wstyd.

Moim zdaniem, większość ludzi majętnych raczej patrzy, jak pieniądze wydaje, ktoś kiedyś z politowaniem opisal sytuację w swojej firmie, że tacy biznesmeni zajeżdżają, a faktury za parking i 'kafki' biorą. Pewnie dlatego mają pieniądze; że jak ktoś ma wydać 1000 na kieckę, utarguje 50, to już są 2 bilety do kina na sobotę? Są.

Maro ma dużo racji, Beti zresztą też, owszem, nie twierdzę, by na sprzedaży zarabiało się nie wiadomo jakie kokosy, jeszcze pewnie zależy czego, ale nie jest też tajemnicą, że sklepy wyciągać od klienta pieniądze lubią. I może pani Lusia co to rajstopy co tydzień dostarcza potentatką nie jest, a raczej na pewno nią nie jest, ale też w niejednym markecie czy butiku z chęcią wydoiliby człowieka, aż miło.

Zresztą, cytując jakąś aktorkę, bogaci też lubią okazje, nie wiem, skąd od razu założenie, że jak ktoś może wydać 4 tysiące na żakiet, to nie chciałby go za 3700. Bo przecież go stać.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 07:53   #115
xxmoonlightxx
Raczkowanie
 
Avatar xxmoonlightxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 354
Dot.: Targowanie się w sklepach

z całym szacunkiem,ale targowanie w markowych sklepach to grupa przesada
__________________
Mój...



SZUKAM PILNIE ZATYCZKI DO MODEMU HUAWEI E 122 . SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI !!!
xxmoonlightxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 08:43   #116
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez xxmoonlightxx Pokaż wiadomość
z całym szacunkiem,ale targowanie w markowych sklepach to grupa przesada
Przesada bo... ?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 10:10   #117
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Targowanie się w sklepach

Zazwyczaj się nie targuję (pomijam wyjątki). Z prostej przyczyny - nie chce mi się oglądać min pań za ladą no po prostu egzorcysta 15
Kiedyś wydawało mi się to takie lekko skomlące (obecnie trochę inaczej patrzę na ten fakt )

Główna moja myśl - tragowanie jest prawnie dozwolone, są specjalne przepisy regulujące ten fakt, więc nie rozumiem o co kaman dla sprzedawców.

Rozumiem, że niektórzy klienci robią to w wsposób trudny do opisania, nachalny, wstrętny, po prostu żenuący, to jest be etycznie, bo niekoniecznie muszą naskakiwać jak na zwirzynę.

Ale można twardo się targować, z zachowaniem kultury oczywiście.
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 12:01   #118
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Targowanie się w sklepach

Cytat:
Napisane przez xxmoonlightxx Pokaż wiadomość
z całym szacunkiem,ale targowanie w markowych sklepach to grupa przesada
nikt przecież nikogo do niczego nie zmusza.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 09:38   #119
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Dot.: Targowanie się w sklepach

Zgadzam się z tym. Ja też odkąd mam swój sklep nie targuję sie, ewentulanie poprosże o rabat,ale nic wiecej.
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 09:43   #120
Anielka_
Raczkowanie
 
Avatar Anielka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 136
Dot.: Targowanie się w sklepach

bluzka VJC kosztuje ok. 500 zł, koszula damkska 800-1000 zł, marże są generalnie narzucane, tak zeby w całej Polsce była podobna cena ciuchów. To jest logiczne! Bo jak biała koszula kosztuje w Wraszawie 1000 zł, a w Katowicach 700zł to każdy pojechałby kupowac VJC do Katowic
Anielka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:19.