Kwasy- co robię nie tak? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-10, 19:05   #31
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Tylko że moja skóra raczej nie jest wrażliwa. Teraz nawet mnie nie piecze jak nakładam glyco...
Voodia a jak u ciebie?? Czujesz pieczenie?? Jak ogólnie twoja skóra reaguje po nałożeniu kwasu?? Mi się prawie nie łuszczy nawet...
Przy aplikacji zawsze czuję dość mocne pieczenie. Po nałożeniu kwasu na jakieś 20 minut skóra czerwienieje,piecze, jest ściągnięta i bardzo wrażliwa na dotyk.

Elfiku,ja próbowałam skórę przyzwyczaić do kwasów poprzez użycie Effaclaru K (używałam go miesiąc zanim nie sięgnęłam po Glyco),ale jak widać niewiele to dało. Teraz zastosuję kwasowy program minimum
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 19:11   #32
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Przy aplikacji zawsze czuję dość mocne pieczenie. Po nałożeniu kwasu na jakieś 20 minut skóra czerwienieje,piecze, jest ściągnięta i bardzo wrażliwa na dotyk.

Elfiku,ja próbowałam skórę przyzwyczaić do kwasów poprzez użycie Effaclaru K (używałam go miesiąc zanim nie sięgnęłam po Glyco),ale jak widać niewiele to dało. Teraz zastosuję kwasowy program minimum
U mnie występuje tylko minimalne zaczerwienienie
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 19:40   #33
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Ja jak stosowalam ten 8% to nie czulam szczypania dopiero rano mnie wysypywalo w szczegolnosci na czole i brodzie i skora byla zaczerwieniona-w sumie nie wygladalo to bardzo strasznie ale mnie wkurzalo.Teraz zamierzam nakladac kwas raz na tydzien a potem zwiekszac czestotliwosc zeby skora sie przyzwyczaila-zobaczymy czy pomozeNo i oczywiscie zadnych peelingow itp tylko krem z filtrem i jakis delikatny moze nawilzajacy najlepiej jakis delikatny o prostym skladzie.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 19:52   #34
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf
Ja jak stosowalam ten 8% to nie czulam szczypania dopiero rano mnie wysypywalo w szczegolnosci na czole i brodzie i skora byla zaczerwieniona-w sumie nie wygladalo to bardzo strasznie ale mnie wkurzalo.Teraz zamierzam nakladac kwas raz na tydzien a potem zwiekszac czestotliwosc zeby skora sie przyzwyczaila-zobaczymy czy pomozeNo i oczywiscie zadnych peelingow itp tylko krem z filtrem i jakis delikatny moze nawilzajacy najlepiej jakis delikatny o prostym skladzie.
Ja zaczynałam od używania glyco co 3 dzień bardzo cieniutką warstewką, dopiero stopniowo zwiększałam częstotliwość do stosowania codziennie. Teraz używam go od tygodnia co 2 dzień a w dni wolne od glyco olejek idzie w użycie.
Rano mam ładniejszą skórę niż wieczorem. To wydaje mi się dziwne ale po nałożeniu glyco zaskórniki są bardziej widoczne a rano mniej, poza tym rano skóra jest bardziej ujednolicona a pory węższe trochę. Nie jest tak że nagle rano widzę że sporo czegoś przybyło. One tworzą się cały czas więc to nie jest tak jakby od "szoku" wywołanego przez nałozenie kwasów.
Peeling robie raz w tygodniu z proszku z ananasa ortisu. Wcześniej zdarzało się że robiłam go rzadziej ale zawsze był to peeling enzymatyczny.
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 22:33   #35
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Elf ma rację, to bardzo duże stężenie nawet dla niewrazliwych cer. Voodia, na pewno nie powinnaś używać jednocześnie i toniku i kremu Lysanel. Wystarczy jedno z tych rzeczy, i to też nie stosowane codziennie, tylko np. co drugą noc. Jeśli dobrze znosisz nawilzający Dermedic - ja tak, to jeden z moich ulubieńców - to używaj spokojnie
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 22:46   #36
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Elfie, Aguś, z tego co piszecie,widzę że moja skóra bardzo mocno zareagowała na kwasy, zakładałam, że to normalna reakcja, ale się myliłam.

Smoczyco, w takim razie póki co zaopatrzę się tylko w krem (szczerze mówiąc bardzo mnie to cieszy, zawsze to o jeden zakup mniej ) Co do nawilżacza waham się jeszcze między Dermediciem a Iwostinem, dylemat chyba ostatecznie rozwiążą próbki o które mam zamiar poprosić w poniedziałek

Bardzo dziękuję za wszystkie rady, jesteście nieocenione
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 22:49   #37
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Glyco nie uzywalam (jakos mam zastrzezenia do stosowania wylacznie samego AHA) ale stosuje z powodzeniem polecany juz wyzej w watku, tonik Lysanela od SVR.
Swietnie oczyszcza, dziala antybakteryjnie (co jest nie bez znaczenia przed dniem "0") i nie jest wcale taki ostry jak sie obawialam, ale tez nie mam na buzi zadnych stanow zapalnych, jakas jedna krostke, chodzilo mi raczej o poprawe ogolnego wygladu skory i jestem zadowolona. Dodam tez ,ze wczesniej uzywalam Acne-dermu i zelu Neutrogeny Clear Pore oraz maseczki aspirynowej.
Voodio (tak to odmienic? ), z opisu wydaje mi sie, ze kwas jest dla Ciebie po prostu za mocny.
Odstaw go calkowicie, przez tydzien jedz tylko na lagodnym zelu do mycia (bez SLS oczywiscie - Fitomed jest ok), wodzie termalnej/ przegotowanej, lekkim nawilzajacym kremie (moze np byc antybakteryjny krem nawilzajacy Oceanic z serii Young, oznaczony symbolem D, mozesz go tez nakladac pod krem z filtrem. powoduje, ze wszystki niespodzianki lepij sie goja, zmniejsza przebarwienia), zwroc tez uwage na to co jesz (na watku 30+ jest temat o cudownych tabletkach na zmarszczki co prawda, ale mysle, ze moze Ci kilka podanych tam preparatow swietnie zrobic na przesuszenie skory i inne skorne przypadlosci - chodzi o oleje rybie, lniane i wiesiolkowe ).
Glinki za mocno sciagaja i wysuszaja i tak juz wlasnie wysuszona i sciagnieta pogoda i kaloryferowym powietrzem cere. Blotko Apisu jest super a teraz zastrzyglam uszami na wzmianke Smoczycy o ziemi wulkanicznej Argiletz, niestety nie widze jej na KWC z tego co tu Nasza Pani Moderator napisala, to byloby cos!
Po tygodniu przerwy powinno sie unormowac i ewentualna alergia zmniejszyc lub zniknac. Ograniczylabym tez makijaz - moze tylko nawilzajacy krem, filtr (dobra jest emulsja Avene a z Antheliosow Dermo Pediatrics, Fluide Extreme mnie zdenerwowal...) przypudrowac skrobia.
Uwaga na pudry i roze - sprawdz czy Twoje nie maja mirystynianow albo isopropyli w skladzie, jesli maja takowe, oddaj je czym predzej , nieprzyjaciolce ze sliczna cera
Skrobia jest swietna, matuje wyszystkie filtrowe tluscidla, nie zapycha ale moze sprawiac, ze bedziesz bledsza niz zwykle
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 22:51   #38
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Jeszcze jedno sobie przypomnialam-co tez moze miec wplyw na podraznienie -ja zachwycona rezultatami wygladzenia stosowalam ten kwas dosyc czesto i w sporej ilosci-pachnial jeszce pieknie brzoskwiniowo i go uwielbialam-ale chyba przesadzilam z czestotliwoscia.

Ale mam nauczke
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:00   #39
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Glyco nie uzywalam (jakos mam zastrzezenia do stosowania wylacznie samego AHA) ale stosuje z powodzeniem polecany juz wyzej w watku, tonik Lysanela od SVR.
Swietnie oczyszcza, dziala antybakteryjnie (co jest nie bez znaczenia przed dniem "0") i nie jest wcale taki ostry jak sie obawialam, ale tez nie mam na buzi zadnych stanow zapalnych, jakas jedna krostke, chodzilo mi raczej o poprawe ogolnego wygladu skory i jestem zadowolona. Dodam tez ,ze wczesniej uzywalam Acne-dermu i zelu Neutrogeny Clear Pore oraz maseczki aspirynowej.
Voodio (tak to odmienic? ), z opisu wydaje mi sie, ze kwas jest dla Ciebie po prostu za mocny.
Odstaw go calkowicie, przez tydzien jedz tylko na lagodnym zelu do mycia (bez SLS oczywiscie - Fitomed jest ok), wodzie termalnej/ przegotowanej, lekkim nawilzajacym kremie (moze np byc antybakteryjny krem nawilzajacy Oceanic z serii Young, oznaczony symbolem D, mozesz go tez nakladac pod krem z filtrem. powoduje, ze wszystki niespodzianki lepij sie goja, zmniejsza przebarwienia), zwroc tez uwage na to co jesz (na watku 30+ jest temat o cudownych tabletkach na zmarszczki co prawda, ale mysle, ze moze Ci kilka podanych tam preparatow swietnie zrobic na przesuszenie skory i inne skorne przypadlosci - chodzi o oleje rybie, lniane i wiesiolkowe ).
Glinki za mocno sciagaja i wysuszaja i tak juz wlasnie wysuszona i sciagnieta pogoda i kaloryferowym powietrzem cere. Blotko Apisu jest super a teraz zastrzyglam uszami na wzmianke Smoczycy o ziemi wulkanicznej Argiletz, niestety nie widze jej na KWC z tego co tu Nasza Pani Moderator napisala, to byloby cos!
Po tygodniu przerwy powinno sie unormowac i ewentualna alergia zmniejszyc lub zniknac. Ograniczylabym tez makijaz - moze tylko nawilzajacy krem, filtr (dobra jest emulsja Avene a z Antheliosow Dermo Pediatrics, Fluide Extreme mnie zdenerwowal...) przypudrowac skrobia.
Uwaga na pudry i roze - sprawdz czy Twoje nie maja mirystynianow albo isopropyli w skladzie, jesli maja takowe, oddaj je czym predzej , nieprzyjaciolce ze sliczna cera
Skrobia jest swietna, matuje wyszystkie filtrowe tluscidla, nie zapycha ale moze sprawiac, ze bedziesz bledsza niz zwykle

Sylwiasta, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź

Normalnie moja cera jest lekko mieszana, bez mocnych przebarwień, z kilkoma zaskórnikami, w "te dni" zazwyczaj dochodzą różne "ozdóbki". Myślę więc, że po tym tygodniu przerwy będę mogła ostrożnie zastosować Lysanel (wg rad Smoczycy-co drugą noc).

Co do żelu Fitomedu- w KWC są dwa. Czy chodzi Ci o ten do skóry mieszanej, czy o ten do suchej?

Z makijażem będzie trudniej, bo buzię mam bardzo niewyjściową Ograniczę się chyba tylko do mojego ukoachanego sztyftopodkładu L'oreal (nigdy mnie nie pozatykał, wg producenta jest niekomodogenny) , skrobi i różu (policzki jak były tak i są gładkie). Bladość mi niestraszna

A, co do odmiany- "Voodio" jest chyba gramatycznie poprawne (sama kiedyś stworzyłam ten neologizm nie bacząc na problemy jakich może przyspożyć jego odmiana )

Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:12   #40
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
zastrzyglam uszami na wzmianke Smoczycy o ziemi wulkanicznej Argiletz,
a nie Abacosun? z tego, co wiem to Argiletz nie ma ziemii wulkanicznej, ale mogę się mylić
guia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:15   #41
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez guia
a nie Abacosun? z tego, co wiem to Argiletz nie ma ziemii wulkanicznej, ale mogę się mylić
Smoczyca napisała że Argiletz ale chyba po prostu się pomyliła Też mnie to zaskoczyło
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 23:23   #42
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Voodia

Co do żelu Fitomedu- w KWC są dwa. Czy chodzi Ci o ten do skóry mieszanej, czy o ten do suchej?
Ja bym sprobowala ten do suchej - oba roznia sie od siebie jedynie skladem ziol ale tez do tlustej troche moze Cie teraz zbytnio wysuszac (vide recenzja Smoczycy). Mialam oba ale jak zuzyje obecne opakowanie "tlustego" to zakupie "suchy" (ale precyzyjnie okreslilam )
Jesli sie uda znalezc, polecam zakup tez plynu tonizujacego np rozanego tego samego producenta - jest bardzo lagodny i przyjemny w stosowaniu, ma dobry sklad.

A to mnie zmartwilyscie z tym Abacosunem, bo on jest chyba dostepny tylko w salonach kosmetycznych, tak ? (nie odwiedzam)
Moze ktos zdradzi, gdzie mozna dostac ten specyfik w Krakowie?
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:35   #43
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Sylwia, przepraszam, chyba coś mi się chlapnęło ze zmęczenia - ziemia jest oczywiście marki ABACOSUN. Uch... przepraszam gdzie tego byka strzeliłam, bo cuś nie widzę, a chciałam wyedytować?

Edit - już znalazłam w sąsiednim wątku, przepraszam za tę wpadkę
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 23:45   #44
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Voodia - miałam oba żele, ale na chwilę obecną wolę ten do suchej, mniej mi ściąga skórę

Sylwia - ziemię Abacosun można łatwo przez internet kupić, w Esentii albo od dystrybutora:
http://www.eversun.pl/
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 08:10   #45
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Ja tez mam fitomed do skory suchej Do tlustej nie mialam ale ten mi w pelni odpowiada. W ogole nie sciaga po myciu, i czuje jakby delikatna oslonke na twarzy. Cos jak po maseczce z lnu
Ziemia Wulkaniczna jest naprawde dobra ale trzeba ja zakupic z woda termalna bo bez rozcienczania jest bardzo malo wydajna A 40 zl za takie pudeleczko malenstwo to jednak nie na kieszen kazdego :[
Bardzo fajne jesli chodzi o maski sa algi mikronizowane dermiki ( smierdza ryba ale dzialaja fantastycznie... ). Z tym ze to profesjonalny kosmetyk i chyba w przyplywie gotowki musialabys isc do salonu.

Ziemia jest takze na allegro
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 09:38   #46
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Sywliu , Smoczyco, April- biorę ten do suchej

Zakupy chyba jednak zrobię dzisiaj , całe szczęście, że moja ulubiona apteka jest całodobowa. Nie wytrzymam do jutra, bo widok mojej twarzy w lustrze, a jeszcze bardziej komentarze rodziny, dobijają mnie coraz bardziej (oczywiście nikt mi nic złośliwie nie wytyka, ale ciągłe wysłuchiwanie komentarzy typu :"Co ci się stało z cerą", "znów Ci coś wyskoczyło" potrafiłoby wbić w depresję nawet kamień).

Teraz nic, jak tylko spokojnie przeczekać następujące tygodnie w nadzieji na poprawę
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 09:44   #47
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Na pocieszenie dodam ze Lysanel dziala naprawde szybko na stany zapalne Chyba najlepszy specyfik, w ciagu dwoch dni zmiotl mi z prawego policzka kolonie powstajacych dziadostw Nie martw sie - niedlugo beda pytac co robisz ze masz taka gladka buzie
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 09:57   #48
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez April007
Na pocieszenie dodam ze Lysanel dziala naprawde szybko na stany zapalne Chyba najlepszy specyfik, w ciagu dwoch dni zmiotl mi z prawego policzka kolonie powstajacych dziadostw Nie martw sie - niedlugo beda pytac co robisz ze masz taka gladka buzie
Właśnie tak ja do niedawna zawsze trzymałam odrobinę Lysanelu w łazience, albo próbki tegoż, właśnie do uzywania tylko punktowo, na wypryski, bo jego działanie pod tym względem jest naprawdę super, szybko się rozprawia z ogniskami zapalnymi.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:16   #49
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Nie wytrzymałam dziś i wybrałam się do dermatologa- na skórze zaczęły pojawiać się dziwne wykwity Pani doktor przepisała Sumamed, osłonowo Flumycon i jakąś maść robioną (jutro odbiorę). Do tego mam dużo pić,jak najmniej dotykać buzi dłońmi i jak najdelikatniej się malować (buuu, te dwie pierwsze rzeczy jeszcze do przełknięcia, ale się nie pomazać...buuu). Lysanel dopiero po kuracji, a potrwa ona podobno co najmniej miesiąc.


Ghrr, ale jestem na siebie zła za to Glyco
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-12, 18:23   #50
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Nie wytrzymałam dziś i wybrałam się do dermatologa- na skórze zaczęły pojawiać się dziwne wykwity Pani doktor przepisała Sumamed, osłonowo Flumycon i jakąś maść robioną (jutro odbiorę). Do tego mam dużo pić,jak najmniej dotykać buzi dłońmi i jak najdelikatniej się malować (buuu, te dwie pierwsze rzeczy jeszcze do przełknięcia, ale się nie pomazać...buuu). Lysanel dopiero po kuracji, a potrwa ona podobno co najmniej miesiąc.


Ghrr, ale jestem na siebie zła za to Glyco

Nie strasz mnie
Co ci powiedziała pani doktor??
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:32   #51
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez agusia_1
Nie strasz mnie
Co ci powiedziała pani doktor??
Aguś, pani doktor przede wszystkim zwróciła mi uwagę na to, że cały czas, nawet w trakcie rozmowy, dotykam skóry twarzy- pewnie stąd ta infekcja. Poza tym jestem alergiczką i u mnie nie trudno o różne problemy ze skórą.

Kuracja wygląda tak, że przez 3 dni 2 godziny po posiłku mam łykać antybiotyk, potem 10 dni przerwy i znowu lek. Cykl powtórzę 3 razy, potem kontrola. Do tego miejsca zapalne mam smarować tą robionę miksturą.

I tak jak napisałam:pić dużo wody, coś delikatnego do mycia buzi, nie przesadzać z makijażem( tu będzie trudno ).
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:47   #52
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez Voodia
Aguś, pani doktor przede wszystkim zwróciła mi uwagę na to, że cały czas, nawet w trakcie rozmowy, dotykam skóry twarzy- pewnie stąd ta infekcja. Poza tym jestem alergiczką i u mnie nie trudno o różne problemy ze skórą.

Kuracja wygląda tak, że przez 3 dni 2 godziny po posiłku mam łykać antybiotyk, potem 10 dni przerwy i znowu lek. Cykl powtórzę 3 razy, potem kontrola. Do tego miejsca zapalne mam smarować tą robionę miksturą.

I tak jak napisałam:pić dużo wody, coś delikatnego do mycia buzi, nie przesadzać z makijażem( tu będzie trudno ).
Kurczę przestraszyłaś mnie Mam nadzieję że uniknę takiego zakończenia mojej przygody z glyco Na szczęście ja miałam jakieś objawy alergiczne tylko z 2 razy w życiu Chociaż skłonność do dotykania twarzy też mam ale z tym walczę
Trzymaj się dzielnie Wiem co czujesz w związku z makijażem ja to bym chyba ten miesiąc w domu spędziła
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 18:53   #53
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Najpierw wiadomosć nie chciała mi się wysłać a potem dubel ;/
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 19:24   #54
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Oj Voodia tos sie dorobila
Do chodzenia bez makijazu mozna sie przyzwyczaic. Mnie sie ostatnio nie chce malowac i jedyne co to bloker na mordke + skorbia z cynamonem i leze na miasto. Jeszcze nikt nie uciekal wiec nie jest tragicznie
Dobrze, ze poszlas do dermatologa. Z opisu nie wygladalo mi to tak zle. Ale skoro antybiotyk to juz musialo byc powazniej. Trzymaj sie jakos
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 19:33   #55
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez April007
Oj Voodia tos sie dorobila
Do chodzenia bez makijazu mozna sie przyzwyczaic. Mnie sie ostatnio nie chce malowac i jedyne co to bloker na mordke + skorbia z cynamonem i leze na miasto. Jeszcze nikt nie uciekal wiec nie jest tragicznie
Dobrze, ze poszlas do dermatologa. Z opisu nie wygladalo mi to tak zle. Ale skoro antybiotyk to juz musialo byc powazniej. Trzymaj sie jakos
Do wszystkiego da się przyzwyczaić to tylko kwestia czasu
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 19:42   #56
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez April007
Oj Voodia tos sie dorobila
Do chodzenia bez makijazu mozna sie przyzwyczaic. Mnie sie ostatnio nie chce malowac i jedyne co to bloker na mordke + skorbia z cynamonem i leze na miasto. Jeszcze nikt nie uciekal wiec nie jest tragicznie
Dobrze, ze poszlas do dermatologa. Z opisu nie wygladalo mi to tak zle. Ale skoro antybiotyk to juz musialo byc powazniej. Trzymaj sie jakos
April, ja jeszcze podład z panią dr wynegocjowałam, ale naprawdę jest świetny i na pewno mi nie zaszkodzi
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 07:54   #57
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

A jaki?
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 11:15   #58
Mediane
Raczkowanie
 
Avatar Mediane
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Sląsk
Wiadomości: 305
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Ja tez mam pytanie, a nie chce zakladac nowego watku o tym samym tytule... Mam nadzieje Voodio,ze wybaczysz mi zasmiecanie Twojego watku Zaczne moze od tego,ze skora na mojej twarzy cala pokryta byla jakby martwym, suchym naskorkiem. Ale nie byly to jakies plamy,tylko regularnie cala twarz - az sie marszczyl ten naskorek. Kiedy poszlam do dermatolga to pierwsza rzecz jaka uslyszalam to: Uuuu, ale tu trzeba zluszczyc ten naskorek. Mam jednak ostatnio dosc wrazliwa cere i boje sie silnych zabiegow u dermatologa czy kosmetyczki. 5 dni temu zaczelam stosowac Effaclar K (na noc oczywiscie) i po pierwszych trzech aplikacjach - rewelacja Ale juz wczoraj i dzis (po piatym zastosowaniu) oprocz delikatnego wysypu (ale nic strasznego na szczescie) na twarzy pelno mam brazowo-pomaranczowych plamek... Najwieksze sa w okolicach ust... To chyba ta sucha skora. I stad moje pytanie: czy obserwowalyscie u siebie podobne objawy? Wiem,ze wszelkie wysypy itp. nalezy przeczekac, wiec to mnie nie martwi. Ale w poprzednich watkach dotyczacych Effaclaru nikt nie pisal o brazowych plamach... Moge miec nadzieje,ze kwas zluszczy je i znikna? Bo na razie wyglada to fatalnie
Zwracam sie do Was z tym pytaniem bo wiem, ze znacie sie na tym,a jam w tej materii poczatkujaca
Dodam,ze po nalozeniu Effaclaru twarz nie szczypie, nic z tych rzeczy... Uzywam rowniez nawilzacza na twarz (Xerialine - balsam,ale swietnie sie sprawuje na mojej twrazy). Ale musze nakladac go na dzien,albo pare godzin po aplikacjii Effaclaru,bo inaczej szczypie
Bardzo Was prosze o porade i z gory dziekuje
I jeszcze raz przepraszam Voodie za wtracanie sie w jej watek
Mediane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 14:40   #59
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Mediane,pisz śmiało

Nie miałam wprawdzie takich objawów o których piszesz,ale wydaje mi się, że być może Effaclar złuszczając wierzchni naskórek odsłonił głębsze przebarwienia Niestety, jeśli chodzi o kwasy jestem laikiem i nic więcej nie przychodzi mi do głowy
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-13, 14:42   #60
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: Kwasy- co robię nie tak?

Cytat:
Napisane przez April007
A jaki?
Loreal Quickstick Foundation dla skóry mieszanej i normalnej. Jest w sztyfcie i ma bardzo fajną paletę jasnych kolorów. Ja swoje dostałam od rodziców TŻ, przysłali mi je w paczce, nie wiem, czy w Polsce toto jest
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.