Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II - Strona 166 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 14:45   #4951
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar;[QUOTE=caameroon Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci Kochana za to ogromne poświęcenie z różami Faktycznie te weekendy trwają za krótko, mogliby coś z tym zrobić.
Zazdroszcze zapasu zielonego masełka MF Ja mam już tylko zapas czerwonych.

Masz rację Anula. Co prawda dermatolog-fachowiec stwierdziła u mnie ten zespół w 30 sekund po zobaczeniu moich paluszków, no ale go stwierdziła. Nie mam takich objawów jak pisze w wikipedii () tylko te bąbelki w zimie (więc nie wiem czy to już się łapie), kazała smarować i natłuszczać i przepisała raz jakieś tabletki które miały mi usprawnić krążenie żeby to zeszło a dalej profilaktyka. Nie wiedziałam, że ten zespół można potwierdzić jakimiś badaniami. A jakie Twoja Córcia zażywa leki? Na stałe czy tylko okresowo? A te objawy ma tylko zimą czy cały rok?
Dzieki Właśnie sobie przypomniałam, że miałam kiedyś colorstaya i raczej krzywdy mi nie robił




A już miałam nadzieję, że jednak są egzemplarze nie pachnące Dam rade Dzięki za opinię.
Z różami zrobię jeszcze jedno podejście za wczesniejszego dnia
Mała bierze dilzem - na rozrzedzenie krwi. Bierze cały rok, ale w zalezności od pory roku zmieniaja jej dawki, bo choroba uaktywnia sie mocniejw zimniejszych okresach. Kapilaroskopia potwierdzi zapętlenie naczyń krwionośnych Tak silne objawy jak własnie zmiany na paluszkach miała tylko raz - nasilenie wtedy było, od tamtej pory juz tak silnych objawów nie ma, ale dzięki lekom. Bez leczenia to raczej szanse na długotrwała poprawę nie istnieją - przynajmniej tak reumatolog Małej mi mówiła.

Dla tych co im shea śmierdzi - sa wersje zapachowe tutaj z jojobą i olejkami.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-11-21 o 14:46
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 15:08   #4952
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Książka ma tytuł "Poradnik dla zielonych rodziców" Przeglądałam ją bardzo uważnie w empiku ostatnio - bardzo ciekawa. Każdy rozdział ma formę wywiadu z ekspertem: jest o naturalnym porodzie, karmieniu piersią, chustowaniu, zabawkach, żywieniu dziecka, wegetarianizmie, no i o kosmetykach naturalnych - ale ameryki nie odkrywają Piszą z przykładami o zastępowaniu kosmetyków dla dziecka i mamy olejami, zasypki do pupy skrobią, peelingu solą i różne takie tam (niczego nowego się nie dowiedziałam) i podają listę szkodliwych substancji za Różańskim

To chyba nieosiągalne w naturalsach te wszystkie pieniące się substancje to syntetyki

Jeszcze nie otworzyłam żadnej z nich - cierpię na masakryczny przesusz i boję się jeszcze dokładać glinek
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tej Pani nie znoszę jako"eko mama",ale słyszałam zapowiedzi książki.Może wyciszę swoją niechęć do autorki i kupię tę książkę,bo wydaje się być bardzo ciekawa

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------


Czyli jednak jej nie kupięBo z tego co opisałaś to ameryki nie odkryli
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Też byłam zainteresowana tą książką, ale nie wiem czy coś nowego z niej wyczytam. Reni Jusis bywała w czwartki w DzieńDobryTVN. Początkowo było to ciekawe, teraz już się tematy powtarzają. Poza tym na swojej stronie ma dużo artykułów. Myślę, że książka będzie podsumowaniem programów i artkułów. Teraz mam też Was
Aha mnie chodziło bardziej o ten rozdział z kosmetykami naturalnymi bo dzieci nie mam ale jak będę w Empiku to looknę.
A co do zespołu Raynauda to sprawdż to dokładnie, mnie też to stwierdzili i okazało się że wszystko jest ok i jest to uczulenie na zimno czy inaczej pokrzywka na zimno
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:07   #4953
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
Aha mnie chodziło bardziej o ten rozdział z kosmetykami naturalnymi bo dzieci nie mam ale jak będę w Empiku to looknę.
Wkleję może co jest na stronie:
Jak zrobić ekologiczny kosmetyk w domu?
Soda do pielęgnacji ciała.
Eko depilacja

Filmik: Naturalne kosmetyki dla dziecka i mamy
Filmik: O certyfikatach

W zasadzie nic odkrywczego, ale może coś ciekawego się znajdzie
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-21 o 16:09
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:45   #4954
neuilly.
Rozeznanie
 
Avatar neuilly.
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 796
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Ja w tym tygodniu wywaliłam do kosza nawilżający krem na dzień FlosLek ECO.
Dla mnie znowu była to bogatsza wersja zastygającej gliny na twarzy udającej nawilżenie. I jutro maszeruję po ulubiony nawilżający krem Nuxe bo inaczej moja twarz się zbuntuje i pomarszczy.

A, i jestem bardzo zadowolona z olejku Pevonii, którego od tygodnia używam:
http://www.pevonia.pl/wDomuLinieProd...rawe_art_id=55

Pachnie świeżą mandarynką z trawą cytrynową. Jest bardzo lekki jak na olejek. Jest tak lekki, że dwa razy czytałam skład czy to aby na pewno olejki. Dzięki konsystencji szybko się wchłania, idealnie pod krem nocny, a rano cera jest jasna, czysta a pory zwężone.
Skład olejku: olej orzech laskowy, olej drzewo sandałowe, olejek madarynka, olejek grejpfrut, witamina E.


No i teraz zachciało mi się olejku Pevonii do cery wrażliwej z lawendy, róży i neroli
__________________
'' Szczęście jest jak motyl . Gdy gonisz go - odlatuje . Gdy zajmujesz się czymś innym - niespodziewanie siada Ci na ramieniu '' .

Edytowane przez neuilly.
Czas edycji: 2011-11-21 o 16:46
neuilly. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:48   #4955
niczka
Raczkowanie
 
Avatar niczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Bo budzę się ze ściągniętą buzią czasami.. jednak ogrzewanie robi swoje i taki olej to dla mnie za mało niestety..Ale na skórę działa super!
Ja mieszałam olej z kremem ostatnio, bo sam (olej z róży) też mnie ściągał. Albo nakładałam sam olej (bądź serum olejowe 3 Rose), a po godzinie - dwóch krem na taki wchłonięty już trochę.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Tej Pani nie znoszę jako"eko mama",ale słyszałam zapowiedzi książki.Może wyciszę swoją niechęć do autorki i kupię tę książkę,bo wydaje się być bardzo ciekawa

Czyli jednak jej nie kupięBo z tego co opisałaś to ameryki nie odkryli
Oglądałam książkę w Empiku, ale na ile miałam czas się przyjrzeć, to naprawdę nie znalazłam nic odkrywczego dla kogoś kto ma już jakieś pojęcie o ekologicznym domu, naturalnych kosmetykach czy jedzeniu.
niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 16:54   #4956
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Ja w tym tygodniu wywaliłam do kosza nawilżający krem na dzień FlosLek ECO.
Dla mnie znowu była to bogatsza wersja zastygającej gliny na twarzy udającej nawilżenie. I jutro maszeruję po ulubiony nawilżający krem Nuxe bo inaczej moja twarz się zbuntuje i pomarszczy.

A, i jestem bardzo zadowolona z olejku Pevonii, którego od tygodnia używam:
http://www.pevonia.pl/wDomuLinieProd...rawe_art_id=55

Pachnie świeżą mandarynką z trawą cytrynową. Jest bardzo lekki jak na olejek. Jest tak lekki, że dwa razy czytałam skład czy to aby na pewno olejki. Dzięki konsystencji szybko się wchłania, idealnie pod krem nocny, a rano cera jest jasna, czysta a pory zwężone.
Skład olejku: olej orzech laskowy, olej drzewo sandałowe, olejek madarynka, olejek grejpfrut, witamina E.


No i teraz zachciało mi się olejku Pevonii do cery wrażliwej z lawendy, róży i neroli
A skład INCI jest taki sam tego olejku? Gdzie można go kupić?
Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Ja mieszałam olej z kremem ostatnio, bo sam (olej z róży) też mnie ściągał. Albo nakładałam sam olej (bądź serum olejowe 3 Rose), a po godzinie - dwóch krem na taki wchłonięty już trochę.


Tak właśnie robiłam ,zastanawiałam się tylko czy z tym konkretnym olejem nigella też można
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 17:04   #4957
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wkleję może co jest na stronie:
Jak zrobić ekologiczny kosmetyk w domu?
Soda do pielęgnacji ciała.
Eko depilacja

Filmik: Naturalne kosmetyki dla dziecka i mamy
Filmik: O certyfikatach

W zasadzie nic odkrywczego, ale może coś ciekawego się znajdzie
Dzięki wielki
Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość


Oglądałam książkę w Empiku, ale na ile miałam czas się przyjrzeć, to naprawdę nie znalazłam nic odkrywczego dla kogoś kto ma już jakieś pojęcie o ekologicznym domu, naturalnych kosmetykach czy jedzeniu.
Aha dziękuję
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 17:48   #4958
caameroon
Rozeznanie
 
Avatar caameroon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 801
GG do caameroon
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Z różami zrobię jeszcze jedno podejście za wczesniejszego dnia
Mała bierze dilzem - na rozrzedzenie krwi. Bierze cały rok, ale w zalezności od pory roku zmieniaja jej dawki, bo choroba uaktywnia sie mocniejw zimniejszych okresach. Kapilaroskopia potwierdzi zapętlenie naczyń krwionośnych Tak silne objawy jak własnie zmiany na paluszkach miała tylko raz - nasilenie wtedy było, od tamtej pory juz tak silnych objawów nie ma, ale dzięki lekom. Bez leczenia to raczej szanse na długotrwała poprawę nie istnieją - przynajmniej tak reumatolog Małej mi mówiła.

Dla tych co im shea śmierdzi - sa wersje zapachowe tutaj z jojobą i olejkami.
Bardzo Ci Anula dziękuje Cieszę się, że leczenie przynosi skutek, to najważniejsze I, że choroba została trafnie zdiagnozowana To Wy udałyście się do reumatologa? Czy jeszcze jakiś inny lekarz się tym zajmuje?

Cytat:
Napisane przez neroza Pokaż wiadomość
A co do zespołu Raynauda to sprawdż to dokładnie, mnie też to stwierdzili i okazało się że wszystko jest ok i jest to uczulenie na zimno czy inaczej pokrzywka na zimno
Dzięki neroza. Pokrzywki na zimno na pewno nie mam, może faktycznie trzeba by było iść do lekarza. Tylko znowu to proszenie się o skierowanie i ten wzrok mówiący "kolejna coś wymyśla" Zmian jest teraz malutko (odkąd łapki natłuszczam kremami to co chciało się zrobić się nie zrobiło, reszta już schodzi) więc wzrok wyroczni by mnie nie ominął
Noo i bym zapomniała, GRATULUJĘ świeże upieczonej Pani mgr
__________________
Nie stosuję kosmetyków testowanych na zwierzętach! Zajrzyj

" ..bo życie trzeba przeżyć, a nie przeczekać! "
caameroon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 17:58   #4959
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość

Dzięki neroza. Pokrzywki na zimno na pewno nie mam, może faktycznie trzeba by było iść do lekarza. Tylko znowu to proszenie się o skierowanie i ten wzrok mówiący "kolejna coś wymyśla" Zmian jest teraz malutko (odkąd łapki natłuszczam kremami to co chciało się zrobić się nie zrobiło, reszta już schodzi) więc wzrok wyroczni by mnie nie ominął
Noo i bym zapomniała, GRATULUJĘ świeże upieczonej Pani mgr
Oj wiesz jak jest z tymi fachowcami, mój tata kiedyś dostał jakiś dziwnych krostek i robiły mu się strupki na ramionach i nogach, poszedł do szpitala do ordynatorki dermatologii a ta mu powiedziała, że ma świerzb mój ojciec przerażony wziął recepty kupił jakieś paptki do smarowania i siarę smarował się śmierdziało jak cholera, ale nic nie pomagało. Wkurzył sie poszedł do innej i sie okazało, że dostał reakcji alergicznej na proszek do prania i najprawdopodobniej drapał się w nocy przez sen stąd te strupki
A doszliśmy do tego że to proszek po po kilku praniach i mnie zaczęło wszystko swędzieć a moja mama po rozwieszeniu prania kichała
Zmieniliśmy proszek do prania i problem zniknął

Dziękuję bardzo
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 18:37   #4960
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Grażko ja po wakacjach nie miałam kremu i na samym oleju leciałam + do tego mydło z glinką do mycia twarzy i taaaki przesusz miałam
Ale szczerze,to ja na Renev nie daję kremu... a przynajmniej nie dawałam,bo ostatni przed wakacjami skończyłam,teraz jak skończę z peelingami to wchodzę z retinolem w formie Renev serum właśnie Uwielbiam go
Przy poprzednim opakowaniu serum też nie nakładałam kremu ale teraz po renew wstawałam rano z błyszczacą buzią więc na próbe posmarowałam się po godzinie kremem i okazało sie , że tego mi było potrzeba . Glinki w maseczkach i mydłach omijam wielkim łukiem choć różowej nie próbowałam i bardzo mnie kusi .Zieloną czystą nakładam na bolace miejsca takie ze stanem zapalnym(kostka, kregosłup , bark)- mi pomaga.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Cytat:
Napisane przez kijanka89 Pokaż wiadomość
a ja mam taki eyeliner i nakładam go skośnym pędzelkiem everyday minerals i łącze z duralinem inglota. tylko gdzieś mi teraz ten pędzelek zginął i jestem wściekła!!! jak nie znajde to kupie chyba w sephorzebo teraz są dni VIP i mam zniżke 20% na wszystko.
To teraz moje zakupy
1. Żel uniwersalny babydream - dobrze znany tutaj
2. Balsam babydream - ot taki po prostu balsam
3. Olejek khadi stymulujący wzrost włosów - ściślej tutaj
4. Olejek khadi do włosów amla - reszta tutaj
5. szampon khadi - tutaj
6. mleczko-oleje Tołpa - naprawde ujędrnia!!!!: love:
7. krem do rąk alterra - nie uwierzycie ale to mój pierwszy produkt alterry, bardzo fajny kremik!
8. olej ze słodkich migdałów - polecam gorąco!!!
Super zakupy
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 18:46   #4961
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

neroza kremik świetny jestNie lepi się,nie jest tłusty-jednak jest treściwy.Wchłania się bardzo szybko,ale zostawia taką powłoke co mi w ogóle nie przeszkadza.Zostawił mi ładnie zaróżowioną buzie.Tego właśnie potrzebowałam,czegoś konkretnego
Jedyne co mi przeszkadza to zapachWali jak odświeżacz cytrynowy,a dzisiaj wyjątkowo mnie drażni,bo moje pomysłowe dziecko przebiło odświeżacz do zmywarki i nie muszę pisać,że dopiero kąpiel zabiła tą woń cytrysowo-chemiczną
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 18:56   #4962
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
neroza kremik świetny jestNie lepi się,nie jest tłusty-jednak jest treściwy.Wchłania się bardzo szybko,ale zostawia taką powłoke co mi w ogóle nie przeszkadza.Zostawił mi ładnie zaróżowioną buzie.Tego właśnie potrzebowałam,czegoś konkretnego
Jedyne co mi przeszkadza to zapachWali jak odświeżacz cytrynowy,a dzisiaj wyjątkowo mnie drażni,bo moje pomysłowe dziecko przebiło odświeżacz do zmywarki i nie muszę pisać,że dopiero kąpiel zabiła tą woń cytrysowo-chemiczną
Właśnie czegoś takiego treściwego szukam! Dzięki
Pomysłowego masz dzieciaczka
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 18:58   #4963
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

a widziałyście w rossie krem babydream z filtrem 50? jak tak to może ktoś przejrzał skład, bo ja nie zdążyłam (był straszny tłok i chodzili mi po plecach). tam jest jakiś mineralny czy chemiczny filtr?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 19:42   #4964
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez neuilly. Pokaż wiadomość
Ja w tym tygodniu wywaliłam do kosza nawilżający krem na dzień FlosLek ECO.
Dla mnie znowu była to bogatsza wersja zastygającej gliny na twarzy udającej nawilżenie. I jutro maszeruję po ulubiony nawilżający krem Nuxe bo inaczej moja twarz się zbuntuje i pomarszczy.

A, i jestem bardzo zadowolona z olejku Pevonii, którego od tygodnia używam:
http://www.pevonia.pl/wDomuLinieProd...rawe_art_id=55

Pachnie świeżą mandarynką z trawą cytrynową. Jest bardzo lekki jak na olejek. Jest tak lekki, że dwa razy czytałam skład czy to aby na pewno olejki. Dzięki konsystencji szybko się wchłania, idealnie pod krem nocny, a rano cera jest jasna, czysta a pory zwężone.
Skład olejku: olej orzech laskowy, olej drzewo sandałowe, olejek madarynka, olejek grejpfrut, witamina E.


No i teraz zachciało mi się olejku Pevonii do cery wrażliwej z lawendy, róży i neroli
ten olejek wygląda cudownie
ile one kosztują i gdzie można je kupić?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 19:43   #4965
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
neroza kremik świetny jestNie lepi się,nie jest tłusty-jednak jest treściwy.Wchłania się bardzo szybko,ale zostawia taką powłoke co mi w ogóle nie przeszkadza.Zostawił mi ładnie zaróżowioną buzie.Tego właśnie potrzebowałam,czegoś konkretnego
Jedyne co mi przeszkadza to zapachWali jak odświeżacz cytrynowy,a dzisiaj wyjątkowo mnie drażni,bo moje pomysłowe dziecko przebiło odświeżacz do zmywarki i nie muszę pisać,że dopiero kąpiel zabiła tą woń cytrysowo-chemiczną
Przepraszam, że się wtrącam Czy chodzi tu o krem dr.Hauschka z pigwą? Potrzebuję czegoś bardziej treściwego, ale niezapychającego.

Ach dziewczyny w ogóle to mam dzisiaj okropny dzień. Człowiek jest taki głupi. Od prawie dwóch lat staram się kupować kosmetyki naturalne. Ostatnio byłam u dermatolog, która poleciła mi Triacneal i jako krem SOS Avenen Toleriane. Zamiast sprawdzić co to jest, po wielkich ochach i achach pani z apteki, kupiłam jedno i drugie. I co... dopiero dzisiaj czytam a w Toleriane chyba na drugim miejscu jest PARAFINA. Nie powiem ładnie działa, po nocy z Triacneal'em pięknie wszystko leczy, ale przecież on mnie za moment zapcha.

A propos parafiny. Wczoraj dostałam od teściowej całą serię kosmetyków ze składem dalekim od naturalnego. Oczywiście doskonale wie, jakich kosmetyków używam. I jeszcze dzisiaj się pokłóciłam z kumpelą o kosmetyki. Co za koszmarny dzień!
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2011-11-21 o 19:46
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 20:06   #4966
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wtrącam Czy chodzi tu o krem dr.Hauschka z pigwą? Potrzebuję czegoś bardziej treściwego, ale niezapychającego.

!

Jutro będzie lepiej
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 20:37   #4967
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a widziałyście w rossie krem babydream z filtrem 50? jak tak to może ktoś przejrzał skład, bo ja nie zdążyłam (był straszny tłok i chodzili mi po plecach). tam jest jakiś mineralny czy chemiczny filtr?
ma i mineralne filtry i chemiczne.
zdaje sie, ze pytalas sie wczesniej o glinke biala logony... ja mam, ale nakladam tylko na twarz juz oczyszczona i zostawiam jako taka doczyszczajaca, ale niewysuszajaca maseczke do wyschniecia. probowalam sie tym myc - geba brudna

margoltka, glowa do gory... kosmetyki od tesciowej rozdasz, a parafinowy kremik z apteki bedziesz stosowala wlasnie jako krem SOS - przy mocniejszych podraznieniach. taka parafinowa powloczka moze byc wtedy pomocna. ogolnie preferowalabym sie "powloczyc" olejami, ale te sie raczej wchlona - a w nocy sie dosmarowywac nie bedziesz

a w ogole to chcialam wam doniesc, ze widzialam w sobote dwa nowe szampony alterra w rossmannie. jeden do farbowanych, drugi z kofeina do wypadajacych. ten drugi z pewnoscia wyprobuje i porownam z kofeinowym alverde
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 21:21   #4968
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

A ja dziś poleciałam do Rosa szukać kosmetyków Noni Care i niestety nic nie było

Skoro tak zachwalacie dezodoranty Crystal to może też się skuszę, chociaż w tym momencie nie wyobrażam sobie wyjść do ludzi bez użycia antyperspirantu...miejmy nadzieję,że to tylko kwestia przyzywczajenia
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"

Edytowane przez fiolka85
Czas edycji: 2011-11-21 o 21:24
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-21, 21:40   #4969
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
I zasługujesz na medal za odwagę!!


Orientujecie się może czy mydła Nesti Dante są naturalne czy tylko na takie się kreują?

Krem do twarzy Weleda z Irysem mnie tak potwornie zapchał, nawet nienaturalne kremy mi takiej rewolucji nie robiły. Pierwszy raz tak mam i nie wiem co robić, odstawiłam tego Irysa (dopiero po połowie tubki mnie wywaliło) i wcieram w twarz tylko emulsje Hauschki, chociaż ona na zimę to średnio się nadaje. Mam w zapasie MF ale boje się nim smarować bo nie będę wiedziała w razie czego czy on mnie też zapycha czy to jeszcze ten Irys się ujawnia.
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-21, 21:57   #4970
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

kakulinka, mi te weledy tez nie podeszly. ani irys, ani rozany... przeszla mi ochota na dlugo na kosmetyki naturalne po tych kremach. cale szczescie mialam takie male tubeczki tylko. ni to nie nawilzalo, ni koilo... wrazenie mialam, jakbym sie klejem posmarowala
a emulsja hauschki czemu sie nie nadaje? moze by ja zmieszac z olejem jakims... wg hauschki to mieszane cery moga mieszac olejek i emulsje wlasnie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 07:14   #4971
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ma i mineralne filtry i chemiczne.
zdaje sie, ze pytalas sie wczesniej o glinke biala logony... ja mam, ale nakladam tylko na twarz juz oczyszczona i zostawiam jako taka doczyszczajaca, ale niewysuszajaca maseczke do wyschniecia. probowalam sie tym myc - geba brudna

margoltka, glowa do gory... kosmetyki od tesciowej rozdasz, a parafinowy kremik z apteki bedziesz stosowala wlasnie jako krem SOS - przy mocniejszych podraznieniach. taka parafinowa powloczka moze byc wtedy pomocna. ogolnie preferowalabym sie "powloczyc" olejami, ale te sie raczej wchlona - a w nocy sie dosmarowywac nie bedziesz

a w ogole to chcialam wam doniesc, ze widzialam w sobote dwa nowe szampony alterra w rossmannie. jeden do farbowanych, drugi z kofeina do wypadajacych. ten drugi z pewnoscia wyprobuje i porownam z kofeinowym alverde
dziękuję
o nowy szampon, wczoraj nie widziałam jeszcze a głupia właśnie kupiłam, no ale będzie następny w kolejce do wypróbowania

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A ja dziś poleciałam do Rosa szukać kosmetyków Noni Care i niestety nic nie było

Skoro tak zachwalacie dezodoranty Crystal to może też się skuszę, chociaż w tym momencie nie wyobrażam sobie wyjść do ludzi bez użycia antyperspirantu...miejmy nadzieję,że to tylko kwestia przyzywczajenia
też nie mogłam znaleźć Noni Care, a dezodoranty Crystal o tak o się u mnie sprawdzają, też w krysztale to tragedia bo pod koniec dnia czuję, że śmierdzę, trochę lepiej jest w przypadku tych zapachowych kulek, może nie tyle zapobiegają przykremu zapachowy a go maskują?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 07:36   #4972
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dziękuję
też nie mogłam znaleźć Noni Care
Ja nawet pytałam o to i nie było (jeszcze)

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Zieloną czystą nakładam na bolace miejsca takie ze stanem zapalnym(kostka, kregosłup , bark)- mi pomaga.
A to ciekawe Zwłaszcza z kręgosłupem...

Aga ja miałam obie logony i biała jest jak dla mnie boska - nie nakładałam jej na twarz,bo szczypała (po kwasach- a ja zawsze jestem po kwasach- białe glinki wszystkich marek mnie szczypią) ale na dekolt i efekt jest widoczny - tylko,że mój dekolt po nieustannym wcieraniu oleju wspaniałego zwykle potrzebuje odrobiny odświeżenia
Ta z paczulą nie dawała u mnie takich spektakularnych efektów jak ta z lotosem,nie mam ochoty na więcej,choć myje całkiem jako tako ale jest rzadka,niewygodna.
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2011-11-22 o 07:39
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 07:42   #4973
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Bardzo Ci Anula dziękuje Cieszę się, że leczenie przynosi skutek, to najważniejsze I, że choroba została trafnie zdiagnozowana To Wy udałyście się do reumatologa? Czy jeszcze jakiś inny lekarz się tym zajmuje?


Tak prawdę mówiąc to nie wiem jaki lekarz od tego jest....
Mała dostała skierowanie do instytutu reumatologii, bo maja tam oddział chorób wieku rozwojowego i panią doktor specjalizującą się min. w tej chorobie własnie. A przebadali ją tam wtedy!!!! Na wszystko (oczy, serce, kręgosłup, nawet na gruźlice proby jej robili i mnóstwo innych badań), łapki jakby przy okazji były Potrzymali ja tydzień, monitorowali jak organizm reaguje na dawki leku i dopiero wypuścili.

Byłam wczoraj w rossie, ale z noni znalazłam tylko 3 pomadki. Nic innego nie było
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 07:59   #4974
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Informuje zainteresowane,że po nocy z krem hauschki buzia ładna,świeża i nawilżonaŻadnej niespodzianki po nim nie mam.Dzisiaj nałożony na dzień również świetnie się sprawdził-make up idealnie na nim leży
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 08:43   #4975
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Kochane dziękuję za miłe słowa. Wczoraj miałam paskudny PARAFINOWY dzień Wyspałam się i już mi lepiej. Dziękuję.

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Skoro tak zachwalacie dezodoranty Crystal to może też się skuszę, chociaż w tym momencie nie wyobrażam sobie wyjść do ludzi bez użycia antyperspirantu...miejmy nadzieję,że to tylko kwestia przyzywczajenia
Myślę, że rzeczywiście to kwestia przyzwyczajenia. Też nie wyobrażałam sobie życia bez antyperspirantu. Kiedy sięgnęłam po Crystal nie od razu tak dobrze radził sobie z moim poceniem. Teraz czuję się tak, jakbym używała antyperspirantu. Spróbuj może też bedzie Tobie odpowiadał


Co do Emulsji dr.Hauschki wczoraj wyczytałam, że przy mieszanej rzeczywiście najlepiej mieszać ją z olejkiem. Jednak zimą zalecają mieszanie olejku z Kremem z pigwą. Krem z różą (lekki) podobno do tego tak dobrze się nie nadaje jak ten z pigwą. Ten kremik zamierzam kupić. Wczoraj poczytałam troszkę o nim - same superlatywy. Mam nadzieję, że przy mojej kuracji kwasami będzie ładnie nawilżał, może troszkę natłuszczał (?) Na pewno chroni przed zimnem.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 10:00   #4976
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dziękuję
o nowy szampon, wczoraj nie widziałam jeszcze a głupia właśnie kupiłam, no ale będzie następny w kolejce do wypróbowania

też nie mogłam znaleźć Noni Care, a dezodoranty Crystal o tak o się u mnie sprawdzają, też w krysztale to tragedia bo pod koniec dnia czuję, że śmierdzę, trochę lepiej jest w przypadku tych zapachowych kulek, może nie tyle zapobiegają przykremu zapachowy a go maskują?
ojoj maskowanie zapachu nie brzmi zbyt zachęcająco...

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Kochane dziękuję za miłe słowa. Wczoraj miałam paskudny PARAFINOWY dzień Wyspałam się i już mi lepiej. Dziękuję.



Myślę, że rzeczywiście to kwestia przyzwyczajenia. Też nie wyobrażałam sobie życia bez antyperspirantu. Kiedy sięgnęłam po Crystal nie od razu tak dobrze radził sobie z moim poceniem. Teraz czuję się tak, jakbym używała antyperspirantu. Spróbuj może też bedzie Tobie odpowiadał
Jak nie spróbuję to się nie przekonam to dzisiaj napad na Crystal tylko czy one są tylko w kulkach? bo takie widziałam u siebie a niestety nienawidzę dezodorantów w kulkach
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 10:01   #4977
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Zrobiłam swoje pierwsze zamówienie na lf.Kupiłam 5 mydeł dla Ninuśki i 3 świece.Dziewczyny a tam dają jakiegoś gratisa mydlanego jak w Tuli?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 10:38   #4978
niczka
Raczkowanie
 
Avatar niczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Zrobiłam swoje pierwsze zamówienie na lf.Kupiłam 5 mydeł dla Ninuśki i 3 świece.Dziewczyny a tam dają jakiegoś gratisa mydlanego jak w Tuli?
Do każdego z zamówień dostałam dwa lub trzy mydełka - malutkie próbki w woreczkach strunowych. Wystarczały mi na około 3-4 razy umycia się od stóp do głów. Wygodne o tyle, że zabieram je jak wyjeżdżam do teściów na weekend, akurat starczają.
niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 10:49   #4979
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Do każdego z zamówień dostałam dwa lub trzy mydełka - malutkie próbki w woreczkach strunowych. Wystarczały mi na około 3-4 razy umycia się od stóp do głów. Wygodne o tyle, że zabieram je jak wyjeżdżam do teściów na weekend, akurat starczają.


Zai dojrzałam w końcu,żeby sobie cassie zrobićTeraz czytam instrukcje i tak:ja mam ten proszek wymieszać z sokiem z cytryny?bez wody?tylko sam sok?to go bardzo dużo potrzeba w takim razie,żeby ten cały proch wymieszać
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-22, 10:56   #4980
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez niczka Pokaż wiadomość
Do każdego z zamówień dostałam dwa lub trzy mydełka - malutkie próbki w woreczkach strunowych. Wystarczały mi na około 3-4 razy umycia się od stóp do głów. Wygodne o tyle, że zabieram je jak wyjeżdżam do teściów na weekend, akurat starczają.
O jak miło. Właśnie czekam na moje zamówienie i już doczekać się nie mogę.

Kochane mam jeszcze problem. Jak już wiecie zaczęłam przygodę z Triacneal'em. Jeśli chodzi o nawilżanie grzecznie wracam do mojej pielęgnacji dr.Hauschka. {z małym wyjątkiem, bo noc nie będzie bezkremowa, tylko z Triacneal'em właśnie} Teraz potrzebowałabym krem z filtrem. W tym temacie jestem zupełnie zielona. Wiem, że ostatnio wiele pochwał miał krem z Phenome. Jest jednak nie do zdobycia. Sklepu firmowego w pobliżu nie mam, a w internetowym jest niedostępny
Gdzie jeszcze można kupić Phenome?
No i moje drugie pytanie, jaki kremik z filtrami polecacie?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.