Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 172 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-23, 00:40   #5131
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz dziękuję za cenne rady.

Taką sugestię znalazłam na stronie 12blueprints.com, ale chyba bardziej skłaniam się do twojego zdania.

Ja już zdecydowanie porzuciłam intensywne barwy. Kiedyś wybierałam kolory typowe dla zimy albo farbowałam włosy na rudo, ale to zdecydowanie nie dla mnie. Bardzo podoba mi się kolorystyka soft summer.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-09-23 o 00:41
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 14:41   #5132
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się szybko, kolor opalenizny ciepły, złotawy.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Niebiesko-zielone, z domieszką szarości, ze złotymi plamkami. Oprawa oczu raczej ciemna.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi nieliczne na nosie, widoczne latem po opalaniu, szaro-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Cera jasna, jednak nie potrafię samodzielnie określić dokładnego koloru, chyba raczej brzoskwiniowy. Rumienię się na różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Kolor ciemniejszy ale nie zupełnie ciemny, określiłabym jako średni szatyn, w odcieniu raczej zimnym, jednak od lat farbuję włosy, miałam już ciemny brąz przechodzący w czerń, rudy miedziany, a obecnie noszę mój naturalny kolor z końcówkami i refleksami blond. We wszystkich kolorach czułam się świetnie i wg opinii znajomych wyglądałam równie dobrze w każdym.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral? Jasny, różowy. Chociaż w rzeczywistości wyglądają na ciemniejsze.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Zdecydowanie preferuję jasne kolory, oraz nieliczne ciemne.
Najlepiej czuję się w turkusie,w niebieskim, w bieli , beżach i jasnych szarościach, w czerni, kobalcie, w czerwieni, w tym koralowej, w różu. Bardzo odpowiadają mi pastele.
Kolory, w których źle się czuję to oliwkowa zieleń i zieleń w ogóle, ciemny fiolet, burgund, ciemny brąz, granat.


Załączam aktualne zdjęcie, niestety nie mam takiego bez makijażu oczu, mam nadzieję, że to nie przeszkodzi w określeniu mojego typu urody.
Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
She acts like summer and walks like rain.

Edytowane przez oldschoolQueen
Czas edycji: 2012-09-24 o 10:34
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 22:42   #5133
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja bym powiedziała, że jesteś soft summer deep albo deep winter soft. Ewentualnie cool winter. Makijaż, który nosisz zdecydowanie "robi" cię na zimę, ale nie widząc zdjęcia bez makijażu trudno się zorientować na ile to naturalny efekt.
W każdym razie masz chłodny odcień oczu oraz włosów, odcień karnacji tez bym określiła jako w sumie chłodny (ma ciepławe tony, ale efekt jest raczej neutralno-chłodny) - przynajmniej na tym zdjęciu. Możliwe, że zdjęcie ma wychłodzone kolory

Ewidentnie wybierasz kolory ubrań z chłodnej palety, przy czym raczej sięgasz po te zimowe - co ma sens, ponieważ niezaleznie od tego, jaki jest twój naturalny typ, kreujesz image zimy.
Gdybyś chciała popróbować, czy rzeczywiście w palecie konkretnego podtypu jest ci do twarzy, to najlepiej gdybyś zrobiła to bez makijażu, albo w bardzo lekkim. Tyle, ze jeśli na co dzień mocno się malujesz to lepiej dobierać garderobę do swojego codziennego wyglądu, w twoim przypadku mocniej kontrastowego. Oczywiście zawsze warto popróbowac, czy jednak "nasza" paleta, nie wygląda nieco lepiej. Makijaż makijażem, ale oczy i karnacja mają wciąż swój kolor.

typy (zwróć uwagę na kolory ubrań, zdjęcia nie zawsze są bardzo miarodajne):
toned winter (deep winter soft)
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html

shaded summer (soft summer deep)
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html

Ogólnie soft summer:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html

cool winter:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Aha, jeszcze jedna sprawa, prettyyourworld ma swój sklep komsetyczny więc dodatkowo można spojrzeć i zobaczyć jakie kolory makijażu pasują poszczególnym typom albo odwrotnie - spróbowac wywnioskować swój typ na podstawie pokazanych kolorów:
http://color-shop.prettyyourworld.com/
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 22:49   #5134
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo możliwe, że zdjęcie daje taki chłodny efekt, szczególnie jeśli chodzi o karnację. Rzeczywiście kreuję się na zimę, wcześniej tego nie zauważyłam i zawsze myślałam, że jestem raczej latem. Faktem jest też, że lubię makijaż, zwłaszcza wyrazisty i zdecydowanie do niego dobieram ubrania.
Jeśli to jeszcze coś zmieni, to zamieszczę jutro zdjęcie bez makijażu i może wtedy da się dokładniej określić mój naturalny typ.
W każdym razie dziękuję za odpowiedź


Obejrzałam sobie te kolory makijażu i na podstawie tych, których używam i w których czuję się najlepiej (co nie oznacza, że mi pasują :P ) rzeczywiście jestem czymś pomiędzy soft summer a cool winter.
__________________
She acts like summer and walks like rain.

Edytowane przez oldschoolQueen
Czas edycji: 2012-09-23 o 23:09
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 10:37   #5135
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Załączam zdjęcia bez makijażu
__________________
She acts like summer and walks like rain.

Edytowane przez oldschoolQueen
Czas edycji: 2012-09-24 o 19:11
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 15:46   #5136
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No niestety, to jest taki typ, który najtrudniej rozpoznać, coś pomiędzy latem a zimą. Jak już pisałam, mogłabyś spróbowac zrobić test przykłądajac różne kolory tkanin, bez makijażu.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-24, 15:47   #5137
disajna
Raczkowanie
 
Avatar disajna
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 135
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

moim zdaniem jesteś bardziej latem, chociaż ciężko określić bo zdjęcie jest ciemne
disajna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 15:55   #5138
oldschoolQueen
Raczkowanie
 
Avatar oldschoolQueen
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hamburg
Wiadomości: 122
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Na pewno spróbuję. Dziękuję za pomoc
__________________
She acts like summer and walks like rain.
oldschoolQueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 15:02   #5139
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Próbuje określić od dłuższego czasu swój typ, ale jakoś ciężko mi to idzie Pomożecie? Będę wdzięczna

1. Jak się opalasz ? Na brązowo i raczej od razu. Na czerwonawo tylko wtedy, gdy przesadzę z opalaniem po zimie, ale szybko brązowieje. Nieopalona przez długi czas skóra ma brzydki odcień Ziemisty taki

2. Kolor oczu - Szarozielone, niejednolite, dość jasne. Ciężki do określenia kolor.

3. Piegi - Absolutny brak

4. Cera - Dziwna. Nie pasują jej podkłady w kolorze różowym, ani zbyt pomarańczowym. Raczej beżowym. Rumieńców brak

5. Naturalny kolor włosów - Ciemnobrązowy, czekoladowy, trudno określić z jakimi refleksami. Czasem wydaje mi się, że połyskują na srebrno, czasem pod słońce są rudawe. Zdjęcie w załączniku

6. Kolor ust - Wpadający w czerwony. Pasują mi ceglaste zgaszone pomadki lub te ciemnoczerwone. Nie pasują różowe i zbyt mocno pomarańczowe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Chyba najbardziej nie lubię pomarańczowego, jasnej, makowej czerwieni i różu, wyjątkiem jest bardzo jasny pudrowy róż. Żółty też raczej omijam.
Lubię popielaty, kremowy, intensywny morski, ciemnoczerwony (burgund), szaroniebieski.

Zdjęcia w świetle dziennym

włosy.jpg

oczy.jpg

usta.jpg
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-25, 17:28   #5140
Ktosia:-)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 33
GG do Ktosia:-)
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja również chętnie skorzystałabym z waszej pomocy

1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko, wydaje mi się, że na brąz (dołączam zdjęcie z dawnych czasów, kiedy jeszcze nie wiedziałam, jakie to szkodliwe), od lat jednak filtruję się i unikam słońca jak się da więc skóra jest bardzo jasna.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu, hmm w zależności od oświetlenia- czasem bardziej zielone, czasem bardziej niebieskie. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę i plamki. Oprawa oczu ciemna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi występują, jest ich niewiele, kilka na nosie i okolicach nosa, kiedy się opalałam było ich trochę więcej, trudno określić mi kolor, raczej skłaniałabym się do szaro-brązowych.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Bardzo trudno mi to określić odcień skóry, kiedy patrzę na siebie w lustrze wydaje mi się żółtawa, na zdjęciach z kolei mam wrażenie, że jest różowa… . Prawie wcale się nie rumienię, jeśli tak to raczej na różowo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?


Brązowy, przebłyski raczej popielate(choć też trudno mi to określić, dołączam zdjęcie, które według mnie najbardziej odzwierciedla ich kolor)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Chyba różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubię siebie najbardziej w czerwieniach ale też w fiolecie, fuksji, brązie. Źle wyglądam w blado niebieskich kolorach, mam wrażenie, że podkreślają wszystkie żyłki i wyglądam niezdrowo.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg opalenizna.jpg (8,7 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (24,7 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz2.jpg (17,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz.jpg (18,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz3.jpg (29,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kolor wlosow.jpg (10,0 KB, 7 załadowań)
__________________
Emilia
Ktosia:-) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-26, 12:29   #5141
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Prawie na pewno wiem ze jestem typem cieplym. Wydaje mi sie ze jesien jest mi najblizsza. Czyli nie wiem nic. Prosze o pomoc.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Na brazowo, zawsze, w pewnym momencie jestem ciemno brazowo-lekko pomaranczowa, z szarymi kolanami i lokciami.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

[COLOR="DarkRed"]Brazowe, kolor czysty. Delikatna, prawie niewidoczna ciemna obwodka teczowki. Oprawa oczu bardzo ciemno brazowa ( prawie czarna ale wyraznie nie )

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi byly,zwykle latem nie pamietam koloru bo teraz ich nie widac spod przebarwien.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera bezowa, czerwienie sie na buraka, czesto wygladam blado ( ale to od unikania slonca)

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Dosyc ciemny braz , marchewkowe refleksy, szybko sie rozjasniaja na sloncu i wtedy jestem rudawo- niewiadmo . ( a przynajmniej warstwa zewnetrzna wlosow) .

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

hmm, rozowawe.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

W czystym bialym wygladam blado, ostry roz nie, wogole rozowy raczej nie, szary czasami tak czasami nie, dobrze wygladam w ciemnych nasyconych brazach ale nie czerwonych, zielenie zwykle tak, pomaranczowy tak, niebieski czysty nie ale juz ciemno morski jest ok. Nie lubie pasteli i neonowych kolorow przy twarzy. Bananowy zolty tak. W bezach czuje sie wymyta..

Edytowane przez DeszczowaPanienka
Czas edycji: 2012-09-26 o 12:33
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 23:34   #5142
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Valerianella:

Na zdjęciach wszystko wygląda chłodno, ale jak już pisałam - czasami zdjęcia mogą przekłamywać. Mimo wszystko, uważam, że przynajmniej kolor oczu jest na pewno zimny. Nawet chłodne włosy, jeśli są ciemne, mogą mieć składowe ciepłe tony, bo ciemne włosy zawsze zawierają ciepły barwnik.

Myślę, że jesteś chłodnym latem, ew. łagodnym latem, ale chłodne wydaje mi się bardziej prawdopodobne.

Chłodne lato:
http://www.prettyyourworld.com/the-cool-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-...lebrities.html
Tłumaczenie powinno być gdzieś w poprzednich postach.

Ogólnie twarzowe kolory:
Różne odcienie niebieskiego, zgaszony róż, szary, granatowy i taki:
https://www.wallyspartyfactory.com/a...ner-Plate9.png
Odradzane: ciepłe brązy i żółcie, żółtozielony, pomarańczowy


Dla porównania soft summer:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html
Polecane kolory są mniej więcej podobne, tylko bardziej przygaszone. Łagodne lato może też nosić niektóre cieplejsze kolory, o ile nie są jaskrawe.

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:10 ----------

Ktosia:

Łagodne lato.
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html

Jeśli czysto niebieskie kolory wyglądają niedobrze, spróbuj przygaszonych odcieni, np. szaroniebieskiego. Powinno wyglądać lepiej.

---------- Dopisano o 00:34 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

DeszczowaPanienka:

Rzeczywiście brzmi jak jesień. Prawdopodobnie głęboka jesień albo łagodna jesień (ciemniejsza wersja, czyli toned autumn).

Głęboka jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html

Twarzowe kolory: ciemnobrązowy, czarny, ciepła czerwień (jak pomidor), szmaragdowa zieleń, rdzawy
Odradzane: przygaszone błękity i lawendowy, ogólnie jasne, blade kolory

Łagodna jesień:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html

Twarzowe kolory: khaki, kremowy, jasnoszary, jasnobrzoskwiniowy, zgaszona zieleń, łososiowy, jasnocytrynowy

Odradzane: czarny, granatowy, ciemnoszary, intensywna czerwień, fuksja

^Dla toned autumn te kolory powinny byćtrochę ceimniejsze, bardziej nasycone, ale nie aż tak jak u głębokiej jesieni
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 10:50   #5143
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję bardzo Wampierzo/u

Najbardziej pasują mi propozycje kolorystyczne dla Soft Summer. Cool Summer kojarzy mi się jednak z chłodną blondynką i zestawy ubraniowe tam podane też mi jakoś pasują do blondynki. Nie widzę się w tym jaśniutkim fiolecie

No właśnie, czy ja w ogóle mogę być Latem z tak ciemnymi włosami? Zawsze myślałam, że ciemne włosy to albo Jesień (jeśli w ciepłym odcieniu) albo Zima (jeśli w chłodnym).

Dodaje jeszcze kilka zdjęć samych włosów, bo tamto rzeczywiście było mało wyraźne. Na jednym zdjęciu jestem z koleżanką (ja po lewej), która też ma ciemne włosy, ale widać wyraźnie, że jej kolor to ciepły czekoladowy brąz, a mój jest sporo ciemniejszy

wls.jpg włłos3.jpg włosy2.jpg
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 18:31   #5144
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Wampierzo/u

Najbardziej pasują mi propozycje kolorystyczne dla Soft Summer. Cool Summer kojarzy mi się jednak z chłodną blondynką i zestawy ubraniowe tam podane też mi jakoś pasują do blondynki. Nie widzę się w tym jaśniutkim fiolecie

No właśnie, czy ja w ogóle mogę być Latem z tak ciemnymi włosami? Zawsze myślałam, że ciemne włosy to albo Jesień (jeśli w ciepłym odcieniu) albo Zima (jeśli w chłodnym).

Dodaje jeszcze kilka zdjęć samych włosów, bo tamto rzeczywiście było mało wyraźne. Na jednym zdjęciu jestem z koleżanką (ja po lewej), która też ma ciemne włosy, ale widać wyraźnie, że jej kolor to ciepły czekoladowy brąz, a mój jest sporo ciemniejszy

Załącznik 4904666 Załącznik 4904667 Załącznik 4904668
Heh, wyglądają zupełnie inaczej niż na pierwszym zdjęciu...

Tak, pewnie jesteś zimą. Wydaje mi się, że albo chłodną, albo zgaszoną (tym nowym typem)


Chłodna zima:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html
Doradzane kolory: czarny, biały, chłodne błekity, fuksja, śliwkowy

Odradzane: ciepłe kolory - ciepłe brązy, żółcie, pomarańcze


Łagodna zima:
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
Doradzane odcienie dość intensywne, ale lekko przygaszone. Nie tak ciemne jak dla głebokiej zimy i nie tak intensywne jak dla kontrastowej.

Dla porównania, kontrastowa zima:
Kontrastowa zima:
http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html

Doradzane kolory: czarny, biały, chłodny blękit, chłodny róż, intensywnie turkusowy, żywa czerwień

Odradzane:
Szarawe, przygaszone kolory, pastele (lepsze są jasne intensywne odcienie)

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-27 o 18:40
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-27, 20:50   #5145
valerianella
Raczkowanie
 
Avatar valerianella
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Przepraszam za pierwsze zdjęcie, wyszedł na nim na włosach sam odbłysk, jakieś dziwne światło musiało być, ale przynajmniej widać, że ten blask jest zimny, a nie ciepły

W kolorach Clear Winter (takich jak podane na stronie dla przykładu) wyglądam dziwnie trochę, mam wrażenie, że niezbyt korzystnie... Czysty biały i czysty czarny przy twarzy wydobywa z niej u mnie szarość. Bardziej widzę się w tych zestawach dla Deep Winter, głębszych i mniej krzykliwych. Co do Cool Winter to hmm... nie wiem. Barwy proponowane, też są jakieś takie, za ostre jak dla mnie, mam wrażenie, że byłyby dla mnie trochę przytłaczające, ale nie wiem, bo zawsze takie omijałam.

Jestem prawie pewna, że mój typ jest chłodny, ale nie "czysto chłodny" błękitny, tylko raczej taki poszarzały

Bo obejrzeniu tych zdjęć i propozycji kolorystycznych, naprawdę zaczęłam się skłaniać ku Lecie, z tym że właśnie włosy za ciemne. Wydaje mi się, że Toned Winter to będzie strzał w dziesiątkę
Pobawię się jeszcze z chustami i zobaczę Szkoda, że tak niewiele informacji o tym typie póki co

W każdym razie dziękuję pięknie za pomoc
valerianella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 13:21   #5146
DeszczowaPanienka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 60
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję bardzo Wampierzo!! ***
DeszczowaPanienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-28, 20:52   #5147
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez valerianella Pokaż wiadomość
Przepraszam za pierwsze zdjęcie, wyszedł na nim na włosach sam odbłysk, jakieś dziwne światło musiało być, ale przynajmniej widać, że ten blask jest zimny, a nie ciepły

W kolorach Clear Winter (takich jak podane na stronie dla przykładu) wyglądam dziwnie trochę, mam wrażenie, że niezbyt korzystnie... Czysty biały i czysty czarny przy twarzy wydobywa z niej u mnie szarość. Bardziej widzę się w tych zestawach dla Deep Winter, głębszych i mniej krzykliwych. Co do Cool Winter to hmm... nie wiem. Barwy proponowane, też są jakieś takie, za ostre jak dla mnie, mam wrażenie, że byłyby dla mnie trochę przytłaczające, ale nie wiem, bo zawsze takie omijałam.

Jestem prawie pewna, że mój typ jest chłodny, ale nie "czysto chłodny" błękitny, tylko raczej taki poszarzały

Bo obejrzeniu tych zdjęć i propozycji kolorystycznych, naprawdę zaczęłam się skłaniać ku Lecie, z tym że właśnie włosy za ciemne. Wydaje mi się, że Toned Winter to będzie strzał w dziesiątkę
Pobawię się jeszcze z chustami i zobaczę Szkoda, że tak niewiele informacji o tym typie póki co

W każdym razie dziękuję pięknie za pomoc
Toned winter, z tego co pisała Alexander to chyba jaśniejsza wersja właśnie deep winter, czyli możliwe.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 10:52   #5148
Bonney
Przyczajenie
 
Avatar Bonney
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Iłża
Wiadomości: 17
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Kiedyś pisałam, ale nie doczekałam się odpowiedzi o moim typie urody, więc ponownie się ujawniam teraz z aktualnymi zdjęciami.

1. Jak się opalasz - łatwo. Już po paru minutach widać taką uroczą, przydymioną opaleniznę, lekko oliwkową, szarą.

2. Kolor oczu - zależy od oświetlenia i ubrania. W świetle słonecznym mam zielone, a tak to takie... szare, niebieskie... niebiesko-szare.. Nie wiem.

3. Piegi - nie posiadam.

4. Cera - wydaje mi się żołtawa, jasna. Mam sińce pod oczami i naczynka.

5. Naturalny kolor włosów - za dzieciaka ciemna blondynka, później chłodna szatynka, a teraz? Jakieś ciemne w chłodnym odcieniu mi się zdaje, kolor na zdjęciach nie jest moim kolorem naturalnym.

6. Kolor ust - jasny, chłodny róż.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy-1.jpg (43,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20120901-00354.jpg (192,8 KB, 17 załadowań)
Bonney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 18:01   #5149
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Chłodne lato albo jasne lato.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-30, 19:54   #5150
deliciousss
Raczkowanie
 
Avatar deliciousss
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny, zrobiłam sobie analizę kolorystyczną według prettyyourworld.com, ale chciałabym usłyszeć także Waszą opinię. Ciekawe, czy moja analiza będzie trafna.

1. Jak się opalasz - opalam się szybko, raczej od razu na brązowo, ale jak przeholuję od razu po zimie, to zdarza się, że jest to taki brąz z elementami czerwieni. Odcień opalenizny jest złotawo-brązowy, czyli ciepły.


2. Kolor oczu - niebieskie, jasne, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, im bliżej źrenicy, tym kolor jaśniejszy. Brwi są tak blond, że prawie ich nie widać. Rzęsy są średnie, końcówki jasne.


3. Piegi - Kilka mi ostatnio wyskoczyło od opalania, są złotawe i ciepłe.


4. Cera - Zimą jestem jasna, a latem ciemna. Generalnie cerę mam złotawą, ciepłą, powiedziałabym, że z żółtym pigmentem. Nie rumienię się.


5. Naturalny kolor włosów - jasny blond ze złotawymi przebłyskami. Latem włosy, brwi oraz rzęsy mam białe jak ściana, co przy opalonej skórze wygląda dość dziwnie i nawet bym powiedziała nienaturalnie...


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - róż wpadający w czerwień, nie bardzo jasne, ani też nie ciemne, mało odznaczające się kolorem od reszty twarzy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Nie mam zielonego pojęcia. Lubię wszystkie kolory.
deliciousss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-30, 23:29   #5151
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wiosna, jasna albo czysta.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 17:01   #5152
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wrzucałam to już kilkanaście stron temu ale nie otrzymałam odpowiedzi, może tym razem ktoś się zlituje i dodaję więcej zdjęć.

1. Jak się opalasz - w miarę szybko, najpierw jestem zaczerwieniona a potem przechodzi w jasny brąz.

2. Kolor oczu - piwne, czarna obwódka na tęczówce, między źrenicą a tęczówką "słonecznik", czarne kropki na tęczówce.

3. Piegi - kiedyś kilka malutkich, złoto-brązowych, po lekach - zimą mało, latem sporo na całej twarzy, złoto-brązowe.

4. Cera - zawsze lekko zaczerwieniona na policzkach, wydaje mi się że ma żółtawy odcień(?), jasna, często mam szaroniebieskie cienie pod oczami.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, ciepły(?) brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - blady róż w ciepłym odcieniu.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - lubię czerń, zielenie, brązy, czerwienie i fiolety. nie lubię turkusu, niebieskiego, żółtego.

1 fota - moje naturalne włosy. 2 fota - oko . 3 fota - tak wyglądam w ciemnych, fota lekko wyfotoszopowana niestety. 4 fota - tak wyglądałam latem.

w różnych testach wychodzi mi albo zima (ale nie wiem jaka?) albo "deep autumn".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlooosy.jpg (32,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (33,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemno.jpg (27,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg teraz.jpg (49,8 KB, 27 załadowań)
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-01, 18:56   #5153
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wklejam zdjątka i odpowiedzi na pytania, zdjęcia trochę nie twarzowe ale w dziennym świetle wiec najbardziej miarodajne. I tak wiem, wyglądam dziecinnie ;P
1. Jak się opalasz?
opalam się raczej szybko, od razu na brązik a jak przesadzę i za długo sie opalam najpierw skóra jest czerwona ale potem brązowieje

2. Kolor oczu?
Niebiesko - zielono - szare. zależy od dnia, oświetlenia. nastroju? :P
oprawa raczej jasna, brwi mam w jasnym kolorze, latem wyglądają prawie jakby ich nie było. rzęsy ciemne, jak to u ciemnej blondynki.

3. Piegi?
mam, drobne, na nosie ale prawie niewidoczne, które pojawiają się tylko jak wyjdę na słońce

4. Cera?
jasna, raczej w ciepłym kolorze, ale sama nie wiem. mam też skłonność do niebieskich cieni pod oczami

5. Naturalny kolor włosów?
ciemny blond, na samej górze, ku dołowi są jaśniejsze w ciepłym, złotym odcieniu.

6. Kolor ust?
różowy, lekko czerwonawy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle
dobrze się czuje w takich kolorach jak:
koralowy, beżowy, czerwony, musztardowy, żółty, czarny, turkusowy, jasny zielony, granatowy.

https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=141232

https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=141230

https://wizaz.pl/forum/album.php?alb...ctureid=141229

Edytowane przez Martiza3346
Czas edycji: 2012-10-01 o 18:58
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 12:07   #5154
La_Lune
Raczkowanie
 
Avatar La_Lune
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Poproszę o pomoc, co prosiłam kogoś z otoczenia to słyszałam inną odpowiedź (możliwe, że powodem jest dość częsta zmiana koloru włosów)

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się średnio szybko, na złoto-czerwonawy odcień, który się ochładza po kilku dniach, jednak nadal zostaje złocisto-brązowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Piwne. Czy są chłodne czy ciepłe w odcieniu zależy od pogody: w pochmurny dzień są b.ciemne brązowe w szarawo-zielonkawym odcieniu, a w lecie przy mocnym świetle bywają jaśniutkie bursztynowe. Jedyne co się nie zmienia to ciemna otoczka wokół tęczówki. Oprawę mam również ciemną - czarne dość gęste rzęsy i szaro-mysie brwi.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Mam dokładnie 3 na nosie, po wakacjach jeszcze nie zniknęły - są złociste.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Jestem jeszcze lekko opalona na złocisty kolorek, ale systematycznie bladnę (w zimie będę porcelanowa) i ochładza mi się kolor skóry. Cera ogólnie ma sporo złocistych pigmentów, ale uszy, czubek nosa i policzki są różowawe - w takim pudrowym odcieniu, ani za ciepłym ani za zimnym. Chciałam sprawdzić odcień po kolorze żyłek i również nie udało się określić. Te mocniej zdefiniowane są niebieskie wpadające wręcz w fioletowy, a blednąc nabierają zielonego odcienia.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Średni/ciemny blond w typowym mysim odcieniu. Na słońcu na wierzchu i na końcówkach nabierały złocistego do wręcz rudawego odcienia.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jest dość ciemny przy mojej jasnej cerze, taki przygaszony (przyciemniony) koralowy - w chłodnej wersji, żeby nie było niedomówień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w kolorach klasycznych: czerń(w zimie, kiedy jestem blada), biel(w lecie jak nabieram kolorku), beże neutralne, brązy stonowane - nie zbyt ciemne, nie szarawe i zbyt rude, granaty i przygaszone niebieskie (raczej ciemne), mięta, pudrowy róż, czerwień nasycona wpadająca w bordo jak i przygaszona (nie ceglasta), malinowa czerwień, szarości, wszelkie fiolety - od nasyconego śliwkowego, przez mocny chłodny fiolet do odcieni prawie pastelowych, jasny jeans.
Stanowczo nie pasują mi żółto-musztardowe kolory, rudości, większość zieleni, chyba, że w niewielkiej ilości do niebieskiego, pastelowe baby pink i baby blue, buro-brudne odcienie, rudy.


Innymi słowy ciężko nawet zadecydować, czy jestem chłodnym typem czy ciepłym. Zawsze było dla mnie pewne, że jesień to nie to (typowo jesienne kolory robią ze mnie szarawego trupa) a zostałam określona jesienią
La_Lune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 23:31   #5155
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Szaruch:

Ciepłe włosy, ciepłe oczy, cera też ciepława. Wygląda to na jesień, albo właśnie ciemną, albo ciepłą. Skoro czujesz się lepiej w ciemnych kolorach, to pewnie raczej ciemną.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------

Martiza:

Na pewno typ jasny, skoro mówisz, że ciepły to wiosna, jasna albo czysta.
Zalezy głównie od kolorów, w których ci najbardziej do twarzy (niekoniecznie tych, które lubisz).

Czyste wiosny wyglądaja dobrze m.in. w:
czerwonym, itnensywny turkus, czarnym, limonkowym, intensywnie różowym, miętowym
Nietwarzowe kolory: szaroniebieski, bure brązy, beże
Ogólnie dobrze im w czystych kolorach, w mdłych kolorach wyglądają mdło.

Jasne wiosny powinny nosićgłównie jasne kolory, moga być kolorowe, byle nie za ciemne i ponure
Twarzowe kolory: ciepły beż, żółtozielony, jasnoturkusowy, lawendowy, pudrowy róż, jasnoszary
Nietwarzowe: fuksja, czerń, ciemny brąz, burgund


Jak patrzę na twoje zdjęcia to bardzo ci ładnie w ciemnych kolorach a w beżach niezbyt ci do twarzy, więc myślę, że jednak jesteś czystą wiosną. Masz też wyraziste oczy, więc pasujesz do tego typu.
Ostateczna ocena nalezy jednak do ciebie

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

La_Lune

Faktycznie trudno określić, jesteś najwyraźniej typem neutralnym i łagodnym czyli albo łagodną jesienią albo łagodnym latem. W sumie najlepszą wskazówką jest czy jest ci lepiej w bardzo chłodnych kolorach czy w bardzo ciepłych. Ta niechęć do kolorów jesiennych może sugerować, że jesteś raczej łagodnym latem, wskazują też na to twoje ulubione kolory (szczególnie granat i zgaszony róż wyglądają bardzo dobrze na tym typie)
W zalezności od tego, czy masz raczej jaśniejszy czy ciemniejszy koloryt możesz być podtypem jasnym (toned) lub ciemnym (shaded)

Przykłady ubrań w kolorach dla tych dwóch podtypów:
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-10-03 o 23:24
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 23:46   #5156
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Szaruch:

Ciepłe włosy, ciepłe oczy, cera też ciepława. Wygląda to na jesień, albo właśnie ciemną, albo ciepłą. Skoro czujesz się lepiej w ciemnych kolorach, to pewnie raczej ciemną.

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:04 ----------
no popatrz - a ja bardziej się przychylałam do zimy. jaki dokładnie jest mój naturalny kolor włosów - nie pamiętam, dawnośmy się nie widzieli na każdym zdjęciu inaczej - od jasnego po b. ciemny brąz no i plus jasna cera.
ale może rzeczywiście jesień...
dzięki wielkie i poczekam, może się jeszcze ktoś odezwie
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 16:08   #5157
La_Lune
Raczkowanie
 
Avatar La_Lune
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 67
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Szaruch Pokaż wiadomość
no popatrz - a ja bardziej się przychylałam do zimy. jaki dokładnie jest mój naturalny kolor włosów - nie pamiętam, dawnośmy się nie widzieli na każdym zdjęciu inaczej - od jasnego po b. ciemny brąz no i plus jasna cera.
ale może rzeczywiście jesień...
dzięki wielkie i poczekam, może się jeszcze ktoś odezwie
Jeżeli się wahasz, to dla mnie jesteś niezaprzeczalnie typem ciepłym. Wręcz powiedziałabym, że przy takiej piegowanej, delikatnej twarzy ślicznie byś wyglądała w jasnych rudościach na głowie. A z pewnością nie pasują do ciebie czernie w ubraniu. Mimo twojego mroku w stylu, to wyglądasz w nich niezbyt dobrze. Masz bardzo młodą buzię i wygląda to trochę na zbuntowaną gimnazjalistkę, szczególnie bez makijażu. Ale i tak nie zmienisz szafy od jednego komentarza więc mam nadzieję, że mojego komentarza nie weźmiesz do siebie.
La_Lune jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 21:50   #5158
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

kocham czerń ale wbrew pozorom cała moja szafa tak nie wygląda hippie kolorowa spódnica też się znajdzie
dzięki Wam wielkie, czyli jednak jesień
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 21:54   #5159
kleo22_2009
Przyczajenie
 
Avatar kleo22_2009
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam ja również jestem ciekawa jaki właściwie mam typ, proszę o pomoc no więc:
1. Jak się opalasz-szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Praktycznie wcale cały czas unikam słońca jak mogę bo jak mnie dorwie to skóra jest czerwona. Potem skóra schodzi i znowu jest biała.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy niebieskie ciemne jednolite, jedynie pajączki maja odcień żółto-biały. Oprawa ani nie jasna , ani nie ciemna - taki ciemny bląd.
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
U mnie są bardzo słobo widoczne, ale są i maja odcień taki szaro-brązowy.
4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cerę mam bardzo jasną, chyba z racji tego ze unikam słońca, tylko nos zawsze na czubku od tego słońca czerwonawy. Taki odcień trochę różowy i rumieńce też są różowe.
5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy mam ciemny bląd szatynka. Wpadają w mysie.
6.Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta takie są różowe jasne.
7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Kolory kocham. Ale pewniaki to czerwony, brąz, niebieski, fiolet, zieleń. Ubieram się nawet w żółty i pomarańcz lubię przemycić.. Makijaż dopasowuję do ubioru i biżuterii, ale też zawsze kolorowy, nie taka samotna czarna kreska.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_1791.jpg (80,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0383.jpg (68,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcia-0322.jpg (118,5 KB, 12 załadowań)
kleo22_2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-04, 22:59   #5160
Szaruch
Zadomowienie
 
Avatar Szaruch
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hogwart
Wiadomości: 1 217
GG do Szaruch
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

jak na Ciebie patrzę to myślę - lato, ale ja się nie znam
__________________
ramię - 28
biust - 90
talia - 70
pas - 83
biodra - 101
udo - 59


Szaruch jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:41.