Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-04, 10:45   #1
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666

Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!


Dziewczyny!
juz od kilku dni glowie sie jaki by tu tort upiec Tz na jego urodziny..
Wpakowalam sie niezle, bo postanowilam go spytac co chcialby w swoim torcie miec i bez zastanowienia powiedzial " karmel, krem waniliowy/ smietankowy i truskawki"
przegladnelam popularne strony i blogi kulinarne i nic interesujacego nie znalazlam a urodziny juz we czwartek!!

Macie jakies pomysly?

Zwykly biszkopt z kremem i truskawkami to nie problem..ale gdzie ja mam ten karmel wsadzic? jakos srednio mi pasuje...

probowala ktoras z Was polaczenia tych skladnikow??
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:38   #2
arbuziak
Zadomowienie
 
Avatar arbuziak
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 017
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez roux666 Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
juz od kilku dni glowie sie jaki by tu tort upiec Tz na jego urodziny..
Wpakowalam sie niezle, bo postanowilam go spytac co chcialby w swoim torcie miec i bez zastanowienia powiedzial " karmel, krem waniliowy/ smietankowy i truskawki"
przegladnelam popularne strony i blogi kulinarne i nic interesujacego nie znalazlam a urodziny juz we czwartek!!

Macie jakies pomysly?

Zwykly biszkopt z kremem i truskawkami to nie problem..ale gdzie ja mam ten karmel wsadzic? jakos srednio mi pasuje...

probowala ktoras z Was polaczenia tych skladnikow??
To faktycznie wymyślił dlatego facetów lepiej nie pytać o takie rzeczy Też mi średnio ten karmel pasuje do tego połączenia, ale gdzieś kiedyś jadłam tartę z masą karmelową ( w sumie z zagotowanego mleka w puszce) z bitą śmietaną na wierzchu i przybrane malinami. Smakowało nieźle, ale było przesłodzone i ten karmel zabijał wszystko. Może jakbyś jedną warstwę tortu zrobiła z masy karmelowej zmiksowanej ze śmietanką?

PS. Ewentualnie zrób truskawkowo- śmietanowy, a karmelem tylko z wierzchu ozdób. Żeby złagodzić ten karmel, można by dodać orzechów włoskich do masy karmelowej. Orzechy z truskawkami komponują się świetnie

Edytowane przez arbuziak
Czas edycji: 2013-06-04 o 11:42
arbuziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:43   #3
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Ja akurat będę taki tort robiła na urodziny córki za tydzień
Robię 2 masy. Truskawkowo-śmietanową i krówkową (taka może być czy koniecznie musi być karmelowa?) a na wierzch krem waniliowy posypany wiórkami czekoladowymi.

Masa truskawkowa:

250 g truskawek
200 ml śmietany 30%
2 łyżki cukru pudru

Truskawki zmiksować w blenderze, śmietanę ubić na sztywno (pod koniec ubijania dodać cukier). Wszystko razem dokładnie wymieszać.


Masa krówkowa:

250 g (pół puszki) gotowej masy krówkowej
110 g niesolonego masła

Masło utrzeć mikserem na puszystą masę, dodać masę krówkową i jeszcze chwilę miksować.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 11:50   #4
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez arbuziak Pokaż wiadomość
To faktycznie wymyślił dlatego facetów lepiej nie pytać o takie rzeczy Też mi średnio ten karmel pasuje do tego połączenia, ale gdzieś kiedyś jadłam tartę z masą karmelową ( w sumie z zagotowanego mleka w puszce) z bitą śmietaną na wierzchu i przybrane malinami. Smakowało nieźle, ale było przesłodzone i ten karmel zabijał wszystko. Może jakbyś jedną warstwę tortu zrobiła z masy karmelowej zmiksowanej ze śmietanką?

PS. Ewentualnie zrób truskawkowo- śmietanowy, a karmelem tylko z wierzchu ozdób. Żeby złagodzić ten karmel, można by dodać orzechów włoskich do masy karmelowej. Orzechy z truskawkami komponują się świetnie
haha racja, po co ja w ogole pytalam

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
Ja akurat będę taki tort robiła na urodziny córki za tydzień
Robię 2 masy. Truskawkowo-śmietanową i krówkową (taka może być czy koniecznie musi być karmelowa?) a na wierzch krem waniliowy posypany wiórkami czekoladowymi.

Masa truskawkowa:

250 g truskawek
200 ml śmietany 30%
2 łyżki cukru pudru

Truskawki zmiksować w blenderze, śmietanę ubić na sztywno (pod koniec ubijania dodać cukier). Wszystko razem dokładnie wymieszać.


Masa krówkowa:

250 g (pół puszki) gotowej masy krówkowej
110 g niesolonego masła

Masło utrzeć mikserem na puszystą masę, dodać masę krówkową i jeszcze chwilę miksować.

kurka to jest to dziewczyny!
wykorzystam oba pomysly!
zrobie jedna warstwe jak houseofcolors napisalas ze smietana i truskawkami a kolejna z krowkowa masa ( btw, czy jesli nie dostane gotowej krowkowej masy i nie znajde w puszkach mleka skondensowanego to czy takie mleko z tubki moge w jakis sposob ...nie wiem...w garnku magicznie zamienic w mase krowkowa??? i faktycznie z orzechami by to bylo geeenialne, a na gore jeszcze posmaruje resztka smietany, uloze truskawki....
a jak bedzie za slodkie to bedzie Tz musial zjesc tak czy siak, bo tak sobie wymyslil to takie ma zjesc.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:13   #5
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

ja bym zrobiła 3 warstwy biszkoptu i dwa kremy: z mascarpone, ubitej śmietany 30%, wanilii i cukru, a druga to gotowa masa kajmakowa zmiksowana z mascarpone. a truskawki pomiędzy tymi warstwami, pokrojone na plasterki plus do dekoracji. i biszkopt nasączony czymś alkoholowym . likierem truskawkowym, albo sokiem truskawkowym z odrobiną wódki czy coś.

z orzechów do truskawek polecam migdały, pistacje albo kokos
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-04, 16:40   #6
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

a mi się ten zestaw smakowy skojarzył z deserem pavlova
http://przepisy-aleksandry.blogspot....a-pavlova.html
jakby dać truskawki i ten karmel do tej bezy to by chyba smaczne było

o tu jest z mascarpone
http://www.kwestiasmaku.com/desery/b...a/przepis.html

a jeszcze coś wymyśliłam - jakby do bananofie dać truskawki zamiast banana - muszę to wypróbować

Edytowane przez 201704210903
Czas edycji: 2013-06-04 o 16:46
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 14:34   #7
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

hmmm a może zrobić masę z ubitej śmietany z ziarenkami wanilii i kawałkami truskawek a górę tortu przyozdobić karmelem?
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 21:38   #8
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

a ja chcialabym upiec tort na roczek. Do ozdoby kupilam juz na ebayu kolorowe motylki, i szablony zeby wyciac literki. zeby tort nie byl taki plaski chce czesc motylkow przykleic klejem wprost na tort, a czesc chce umiescic na takich odlewach czekoladowych zrobionych na jajkach zawinietych w woreczek.mniejsza o to.
O ile ciasta pieke, wiec nie jest problemem zrobic biszkopt i go przelozyc, pierwszy raz w zyciu bede zdobic tort masa z cukru pudru(juz zakupilam sobie zolta i biala) .Chcialam zrobic tort smietanowy, ale doczytalam ze krem smietanowy rozpuszcza ta plastyczna mase
Myslicie ze wyjdzie jesli w srodek dam krem smietanowy (moze jedna warstwa z dodatkiem karmelu z puszki) a calosc wysmaruje kremem maslanym(którego osobiscie nieznosze!) i na ten krem dam ten lukier plastyczny? Czy to wypali?
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:14   #9
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Dziewczyny, ostatecznie zrobilam biszkopt z przepisu mojewypieki.com ( biszkopt II- niezawodny) i masa waniliowa: buta smietala plus mascarpone i ziarenka wanilii, masa karmelowa: dulce de leche plus mascarpone plus bita smietana, boki tortu oblozylam migdalami a na gore truskawy.
komponowalo sie to niezle )


travis
ja nie pomoge, pojecia nie mam na czym sie trzyma a na czym nie lukier plastyczny- ale widzialam duzo info na tym na roznych stronach kulinarnych)
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 08:54   #10
Asiczkaa
Rozeznanie
 
Avatar Asiczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 979
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a ja chcialabym upiec tort na roczek. Do ozdoby kupilam juz na ebayu kolorowe motylki, i szablony zeby wyciac literki. zeby tort nie byl taki plaski chce czesc motylkow przykleic klejem wprost na tort, a czesc chce umiescic na takich odlewach czekoladowych zrobionych na jajkach zawinietych w woreczek.mniejsza o to.
O ile ciasta pieke, wiec nie jest problemem zrobic biszkopt i go przelozyc, pierwszy raz w zyciu bede zdobic tort masa z cukru pudru(juz zakupilam sobie zolta i biala) .Chcialam zrobic tort smietanowy, ale doczytalam ze krem smietanowy rozpuszcza ta plastyczna mase
Myslicie ze wyjdzie jesli w srodek dam krem smietanowy (moze jedna warstwa z dodatkiem karmelu z puszki) a calosc wysmaruje kremem maslanym(którego osobiscie nieznosze!) i na ten krem dam ten lukier plastyczny? Czy to wypali?

Moja siostra robi takie ciasta z masą plastyczną na wierzchu. I ona robi krem maślany pod tą masę, a do przekładania blatów robi krem ze śmietany i mascarpone. Poszukaj blogów z tortami takimi artystycznymi i tam poczytaj dokładnie co i jak. Może na stronie tortownia.pl będą jakieś dobre rady.
Asiczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 13:31   #11
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a ja chcialabym upiec tort na roczek. Do ozdoby kupilam juz na ebayu kolorowe motylki, i szablony zeby wyciac literki. zeby tort nie byl taki plaski chce czesc motylkow przykleic klejem wprost na tort, a czesc chce umiescic na takich odlewach czekoladowych zrobionych na jajkach zawinietych w woreczek.mniejsza o to.
O ile ciasta pieke, wiec nie jest problemem zrobic biszkopt i go przelozyc, pierwszy raz w zyciu bede zdobic tort masa z cukru pudru(juz zakupilam sobie zolta i biala) .Chcialam zrobic tort smietanowy, ale doczytalam ze krem smietanowy rozpuszcza ta plastyczna mase
Myslicie ze wyjdzie jesli w srodek dam krem smietanowy (moze jedna warstwa z dodatkiem karmelu z puszki) a calosc wysmaruje kremem maslanym(którego osobiscie nieznosze!) i na ten krem dam ten lukier plastyczny? Czy to wypali?

Tak bardzo dobrze kombinujesz z tymi kremami, ja bede piekla na 3latka torta tak samo jak Ty wlasnie w srodek masa smietanowa, a wierzch masa maslana,zeby ten lukier dobrze sie trzymal.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 17:21   #12
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

a to przy okazji macie jakies przepisy na dobry krem?
Nie lubie maslanych , wiec raczej cos na bazie bitej smietany.
Zastanawiam sie nad bita smietana+carmel z puszki, albo bita smietana+marscapone albo bita smietana+biala czekolada.
Szukam czegos lekkiego, nie chce ciezkiego mdlacego kremu.
Jak smakuje ten z marscapone, nigdy nie jadlam
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 11:40   #13
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a to przy okazji macie jakies przepisy na dobry krem?
Nie lubie maslanych , wiec raczej cos na bazie bitej smietany.
Zastanawiam sie nad bita smietana+carmel z puszki, albo bita smietana+marscapone albo bita smietana+biala czekolada.
Szukam czegos lekkiego, nie chce ciezkiego mdlacego kremu.
Jak smakuje ten z marscapone, nigdy nie jadlam
moja szwagierka robi krem z bitej śmietany wymieszanej ze śnieżką w proszku, a biszkopt smaruje cieniutką warstwą dżemu truskawkowego - wychodzi naprawdę pyszne połączenie. Zresztą bez dżemu też jest super. Ważne, aby śnieżka była dobrej jakości, bo niektóre są strasznie chemiczne w smaku.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 12:17   #14
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Do tortu bezowego robiłam taką masę-masa krówkowa +serek mascarpone + bita śmietana= pychotka

Dziewczyny pamiętajcie tylko , że piekąc latem (gdy jest ciepło)torty z takimi masami nie zapomnijcie dodać troszkę żelatyny, żeby się torcik nie rozciapał

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
a to przy okazji macie jakies przepisy na dobry krem?
Nie lubie maslanych , wiec raczej cos na bazie bitej smietany.
Zastanawiam sie nad bita smietana+carmel z puszki, albo bita smietana+marscapone albo bita smietana+biala czekolada.
Szukam czegos lekkiego, nie chce ciezkiego mdlacego kremu.
Jak smakuje ten z marscapone, nigdy nie jadlam


Maskrpone jest po prostu lekki i delikatny, bez konkretnego smaku.
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln

Edytowane przez Mija62
Czas edycji: 2013-06-14 o 12:18
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 17:48   #15
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Do tortu bezowego robiłam taką masę-masa krówkowa +serek mascarpone + bita śmietana= pychotka

Dziewczyny pamiętajcie tylko , że piekąc latem (gdy jest ciepło)torty z takimi masami nie zapomnijcie dodać troszkę żelatyny, żeby się torcik nie rozciapał

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------




Maskrpone jest po prostu lekki i delikatny, bez konkretnego smaku.

zrobilam dzisiaj ten krem na probe. kupilam smietane 30% i ubilam ja, ale jest kwasna? z tego co pamietam ubita smietana nigdy tak nie smakowala,albo mnie pamiec myli
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:08   #16
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
zrobilam dzisiaj ten krem na probe. kupilam smietane 30% i ubilam ja, ale jest kwasna? z tego co pamietam ubita smietana nigdy tak nie smakowala,albo mnie pamiec myli
A nie przebilas??? Nie ma konsystencji masła lekko?
Ubita kremowka jest raczej mdla i lekko słodka, jeśli nieschlodzona...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:42   #17
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Szukam pomyslu na tort z karmelem, kremem waniliowym i truskawkami!!

nie, juz sama smietana przed ubijaniem smakowala kwaskowato....
nie byla po terminie, jeszcze 8 dni
zobaczymy, dodalam cascarpone, cupier pude, zobaczymy moze bedzie zjadliwe
zawsze kupowalam smietanke lowicka w kartoniku a teraz kupilam w kubeczku i zonk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.