Jak zrobić sok typu Kubuś??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-27, 23:11   #1
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Exclamation

Jak zrobić sok typu Kubuś???


Moja koleżanka ma Termomix i robi taki w nim. Ja nie mam i się zastanawiam jak można taki sok zrobić, bez tego urządzenia?

Znalazłam przepis typu ugotować marchewkę i zmiksować z pomarańczem i rozcieńczyć wodą itp.

Zna ktoś jakieś inne przepisy?
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 02:23   #2
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

Zwyczajnie wrzucić do sokowirówki kilka marchewek, jabłko, pomarańczę, banana, brzoskwinie czy co się chce i pyszny domowy Kubuś gotowy. Ważne żeby dodać także trochę soku z cytryny, wtedy nam nie ściemnieje.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-30, 10:45   #3
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

Jak się wrzuci surowe warzywa to wyjdzie pyszny soczek ale to nie będzie "prawdziwy" Kubuś. Kubus to sok przecierowy i tak jak pisze w pierwszym poście powstaje z ugotowanych warzyw, przetartych i połączonych w odpowiednich proprcjach z wodą lub przetartymi owocami.
Przynajmniej tak mnie na studiach uczyli więc chyba nie bujali, nawet robiliśmy taki sok ale kto by pamiętał przepis po tylu latach

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

jedyne co pamiętam to był pyszny i naprawdę smakował identycznie jak ten kupiony w sklepie
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 14:33   #4
Maggie1983
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie1983
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 3 113
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

Cytat:
Napisane przez aska80 Pokaż wiadomość
Jak się wrzuci surowe warzywa to wyjdzie pyszny soczek ale to nie będzie "prawdziwy" Kubuś. Kubus to sok przecierowy i tak jak pisze w pierwszym poście powstaje z ugotowanych warzyw, przetartych i połączonych w odpowiednich proprcjach z wodą lub przetartymi owocami.
Przynajmniej tak mnie na studiach uczyli więc chyba nie bujali, nawet robiliśmy taki sok ale kto by pamiętał przepis po tylu latach

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

jedyne co pamiętam to był pyszny i naprawdę smakował identycznie jak ten kupiony w sklepie
zgadzam sie ja niestety nie pomoge, bo moja mama nam robi w termomixie i jest pyszny, ale ze sama nie dysponuje tym urzadzeniem to bede podgladac watek, moze ktos wymysli cos dobrego
------
swoja droga butle Kubusia mozna kupic za jakies 3zl, a w termomixie ma sie 3 butle za 3 marchewki, banana i jablko
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce:nieznane,a jakie bliskie i kochane.Pod moim sercem małe rączki dziecka,cichutko pukają do mojego serca.Myślę sobie wtedy:może być wspanialej?Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje
Maggie1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 18:33   #5
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

ja tez robie w TM, faktycznie jest pyszny ale podobny efekt mozna uzyskac zwykłym blenderem pod warunkiem ze bedziemy dłuuugo gotowac marchewke, musi byc praktycznie rozgotowana
i niezaleznie od uzytego sprzetu ja przelewam przez sitko zeby przypadkiem nie zostało cos wiekszego
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 21:33   #6
milena58
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: mieszkam kolo kutna w woj.lodzkim
Wiadomości: 8
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

zainteresowal mnie ten wątek jesli ktoraś ma przepis to ja poproszę
milena58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-06, 18:12   #7
margolina72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

Witam
Ja robiłam taki sok jak Kubuś niestety zapodział mi się gdzieś przepis podstawowy
Chodzi głównie o to że marchew trzeba najpierw zetrzeć na grubych oczkach i praktycznie rozgotować.
Sok nie ma takiej gładkiej konsystencji jak Kubuś ze sklepu ale jak dzieciaki nie są wybredne to przejdzie
Właśnie dziś otworzyłam ostatnią pasteryzowaną buteleczkę robioną w zeszłym roku
Można faktycznie robić kombinacje z bananem, brzoskwiniami, lub innymi owocami ale trzeba dodać soku z cytryny lub kwasku wtedy kolor powinien się utrzymać.
margolina72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 12:09   #8
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Jak zrobić sok typu Kubuś???

Ja właśnie wszystkie owoce i warzywa wrzucam do sokowirówki i jest pyszny sok, a kilka wygniatam aby było trochę miąższu i zawsze jest pyszny
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.