Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 170 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-12, 00:12   #5071
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Swaggie - najprawdopodobniej zima, chłodna albo kontrastowa. Trudno jednoznacznie określić po opisie.

http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html

http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html

Ciekawi mnie, jaki dokładnie masz kolor włosów i w jakim odcieniu żółtego jest ci do twarzy i jaki konkretnie był ten ciemny fiolet (chłodny, ciepły, przygaszony czy żywy). Jeśli zarówno skóra, oczy jak i włosy są raczej chłodne to jesteś chłodną zimą, a jeśli masz ciepłe cechy to raczej kontrastową. Kontrastowym jest gorzej w przygaszonych kolorach, zaś chłodnym - w wyraźnie ciepłych odcieniach.

Taka zmiana koloru ust jest normalna, pewnie masz cienką skórę na ustach i kiedy krew żywiej krąży robią się wyraźnie czerwieńsze, a kiedy słabiej - bledsze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 12:14   #5072
aqeshka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo proszę o określenie mojego typu urody!!!
-jaki masz naturalny kolor włosów - średni brąz, farbuję je ostatnio na ciemny taki czekoladowy brąz, tak doradziła mi teściowa - fryzjerka, twierdzi ona też że żadne rudości do mnie nie pasują, ponieważ mam cerę naczynkową i takie włosy będą ją podkreślać, a ja mam ochotę na jakiś odcień rudości (kiedyś miałam tycjan i się sobie podobałam), wiem że w blondzie nie jest mi dobrze

-kolor oczu - niebiesko - szare

-jaka jest oprawa oka, kolor brwi - oprawa oczu dość ciemna

-czy masz piegi - latem na nosie i kila plamek od słońca na czole

-odcień skory - na pewno nie jest jasna ani blada, mam problem z naczynkami i na policzkach często jest zaróżowiona co mnie bardzo denerwuje

-jak się opalasz - na początku skóra jest zaczerwieniona, ale szybko brązowieje, nie jest to opalenizna taka żywa brzoskwiniowa, raczej ciemna ale przygaszona

-kolor ust - niezbyt żywy róż, taki pudrowy

Proszę o podpowiedź!
aqeshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 13:07   #5073
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Też bardzo proszę o analizę Chcę zobaczyć czy potwierdzicie moje przypuszczenia

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Dość szybko - początkowo na lekko czerwonawy brąz, ochładza się na przydymiony, szarawy, lekko oliwkowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Tęczówki - ciemny czysty brąz. Oprawa jasnobrązowa.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Jako dziecko miewałam pojedyncze, teraz wcale.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasny, przydymiony żółtawy? Może lekko różowawy. Rumienię się minimalnie, na przydymiony różowawy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne były jasne - ciemny blond, mocno jaśniejący na złoty kolor i płowiejący na słońcu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średnio jasny, różowo - czerwony, średnio intensywny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę

W naturalnym złotym blondzie pasowały mi właściwie wszystkie kolory, może poza wyblakłym brzoskwiniowym, pomarańczowym brązem.
Szczególnie lubiłam na sobie biały, czarny, błękitny, różne intensywne kolory.
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 13:10   #5074
elizzka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 160
GG do elizzka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Czy ja również mogłabym nieśmiało po prosić o wskazanie typu urody?
1. Jak się opalasz – szybko, od razu na brązowo, odcień opalenizny jest ciepły
2. Kolor oczu – brązowe, ale ciepły brąz, z ciemniejszą obwódką, zdecydowana oprawa oczu (ciemne brwi i rzęsy),
3. Piegi – brak
4. Cera – raczej ciemniejsza, nie rumienię się, odcień … nie mam pojęcia
5. Naturalny kolor włosów – ciemny brąz z tego co pamiętam...
6. Kolor ust – nie mam pojęcia :P Może lekki koral?
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? – dobrze mi w zdecydowanych kolorach (dobrze czuję się w czerni, bieli, turkusie, intensywnym różowym, czerwieni, lubię też szarości), nie przepadam za pastelami, wydaje mi się, że mi w nich niekorzystnie, ale mogę się mylić J oraz za kolorami pt. żółty czy pomarańczowy.
Na dołączonym zdjęciu farbowałam włosy na czarno, od ponad pół roku tego nie robię chcąc wrócic do naturalnego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 369124_100000026291306_580262791_q.jpg (2,3 KB, 75 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0069.jpg (65,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1010109.jpg (30,5 KB, 12 załadowań)
__________________
elizzka

Edytowane przez elizzka
Czas edycji: 2012-09-12 o 13:11
elizzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 13:35   #5075
Swaggie
Przyczajenie
 
Avatar Swaggie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 26
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Swaggie - najprawdopodobniej zima, chłodna albo kontrastowa. Trudno jednoznacznie określić po opisie.

http://www.prettyyourworld.com/clear-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html

http://www.prettyyourworld.com/cool-winter.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html

Ciekawi mnie, jaki dokładnie masz kolor włosów i w jakim odcieniu żółtego jest ci do twarzy i jaki konkretnie był ten ciemny fiolet (chłodny, ciepły, przygaszony czy żywy). Jeśli zarówno skóra, oczy jak i włosy są raczej chłodne to jesteś chłodną zimą, a jeśli masz ciepłe cechy to raczej kontrastową. Kontrastowym jest gorzej w przygaszonych kolorach, zaś chłodnym - w wyraźnie ciepłych odcieniach.

Taka zmiana koloru ust jest normalna, pewnie masz cienką skórę na ustach i kiedy krew żywiej krąży robią się wyraźnie czerwieńsze, a kiedy słabiej - bledsze.
Włosy latem to taka mleczna czekolada z miedzianymi przebłyskami gdzieniegdzie. Zimą natomiast ciemny brąz Co do żółtego, to chodziło mi o dość jaskrawy odcień, żonkilowy. A co do fioletu to miałam na myśli chłodny odcień
Po analizie obydwu rodzajów zim stwierdziłam, że posiadam cechy zarówno jednej jak i drugiej.
Swaggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 13:38   #5076
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

aqeshka:

To twoje zdjęcie w awatarze?
Jaki jest naturalny odcień twoich włosów - czy to jest popielaty brąz, ciepły, kasztanowy?
Naczynka to problem kosmetyczny, nie kolor karnacji. Można mieć rozszerzone naczynka np. na twarzy nie majac wcale różowawej karnacji, tylko np. oliwkową, a można mieć skórę naturalnie różową i popękane naczynka. Jaka jest więc twoja karnacja pomijając naczynka? Raczej ciepła, raczej chłodna? Raczej beżowa, raczej żółtawa a może różowawa?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 13:41   #5077
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No nic postanowiłam napisać bo kto wie może wam sie uda określić co to ze mnie za typ XD


1. Jak się opalasz? Hmm nie mam zielonego pojęcia, od 12 roku życia nie udało mi się tego dokonać ani na słońcu ani na solarium. (alee bardzo dawno temu z tego co pamiętam było to na rodzaj na początku czerwień a jak zeszła skóra to coś na rodzaj nie wiadomo czego blado brązowego)

2. Kolor oczu - niebieski, z granatową obwódką. (przy różnych kolorach bluzki bądź makijażu czasami wpadają w szarość)

3. Piegi - całoroczne w tej samej ilości tylko czasami są bledsze a czasami intensywniejsze raczej takie szaro-brązowe

4. Cera- jakbym wiedziała to bym określiła xD wiecznie jasna porcelana, bez skłonności do nasilonego trądziku (aczkolwiek pojedyncze czasami mnie przyatakują) jak już są wielkie mrozy to sie rumienie na różowo/czerwono

5. Naturalny kolor włosów hmm kolejny spór jedni twierdzą że baaardzo ciemny brąz, jedni że już szatynka, ja uważam że szatynka bo jest ciemny ale jednak ma ten szary przebłysk

6. Kolor ust, jak na zdjęciu

co do kolorów w jakich dobrze się czuję to czerwień, czerń, grantowy, biały od czasu do czasu.
Uważam że bardzo nie korzystnie wyglądam w odcieniach nude, wszelkie brązy, beże itp się po prostu zlewają z moją cerą i wyglądam ogólnie na zmęczoną i przytłumioną.

Według mnie to albo zima albo lato... a pisze do Was bo może Wy mnie nakierujecie w którą stronę bardziej jestem skłonna^^ Pozdrawiam cieplutko

zdjęcie jest totalnie bez makijażu (więc musicie przecierpieć w zwykłym dziennym świetle, robione niestety komórką)

edit.
dodałam wam zdjęcie jak jeszcze miałam inny kolor włosów, zdjęcie bez retuszu, jak widać nie naturalne światło, ale widać oprawę oczu ich kolor itd itp przy okazji kształt twarzy^^ tylko nie kierować się odcieniem cery bo światło nie te
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00330.jpg (62,3 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _DSF0891.jpg (65,9 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez xvxaniaxvx
Czas edycji: 2012-09-12 o 14:10
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 13:59   #5078
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Też bardzo proszę o analizę Chcę zobaczyć czy potwierdzicie moje przypuszczenia

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Dość szybko - początkowo na lekko czerwonawy brąz, ochładza się na przydymiony, szarawy, lekko oliwkowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Tęczówki - ciemny czysty brąz. Oprawa jasnobrązowa.

3. Piegi - jeśli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Jako dziecko miewałam pojedyncze, teraz wcale.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasny, przydymiony żółtawy? Może lekko różowawy. Rumienię się minimalnie, na przydymiony różowawy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne były jasne - ciemny blond, mocno jaśniejący na złoty kolor i płowiejący na słońcu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Średnio jasny, różowo - czerwony, średnio intensywny.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę

W naturalnym złotym blondzie pasowały mi właściwie wszystkie kolory, może poza wyblakłym brzoskwiniowym, pomarańczowym brązem.
Szczególnie lubiłam na sobie biały, czarny, błękitny, różne intensywne kolory.
Fram, jesteś zapewne typem raczej neutralnym (chłodna cera + ciepłe włosy), ale biorąc pod uwagę że źle ci w jednoznacznie ciepłych kolorach, obstawiam, że mocniej w stronę chłodnego. Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy jesteś zimą czy latem, bo skłonność do mocnych kolorów niekoniecznie określa porę roku, jeśli jest się na granicy. Po kolorystyce powiedziałabym, że raczej lato, chłodne lub łagodne. Najbardziej pasuje chłodne, które częściowo dzieli pasujące kolory z typem chłodnej zimy:
http://www.prettyyourworld.com/the-cool-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-...lebrities.html

dla porównania łągodne lato:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

elizzka
Głęboka zima albo głęboka jesień. Jełśi gorzej w błebiktach i pastelach, to jesień, jeśli gorzej w jasnych kolorach ziemi i złotych brązach, to zima.

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Swaggie Pokaż wiadomość
Włosy latem to taka mleczna czekolada z miedzianymi przebłyskami gdzieniegdzie. Zimą natomiast ciemny brąz Co do żółtego, to chodziło mi o dość jaskrawy odcień, żonkilowy. A co do fioletu to miałam na myśli chłodny odcień
Po analizie obydwu rodzajów zim stwierdziłam, że posiadam cechy zarówno jednej jak i drugiej.
Czyli raczej clear winter, chłodne zimy powinny dość dobrze wyglądać w fiolecie, poza tym odcień włsoów raczej ciepławy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 14:06   #5079
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki Wampierz

Pomogłaś mi się określić do końca, pewnie po prostu mogę wybierać czy chcę być latem czy zimą zależnie od koloru włosów.
Aktualnie przyciemniam na średnie/ciemne chłodne brązy i wpadam bardziej w deep winter, ale mogę być i latem jeśli rozjaśnię włosy
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 14:06   #5080
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

xvxaniaxvx:
Witaj w klubie uwięzionych między latem a zimą
Na pewno jesteś typem chłodnym, obstawiałabym chłodne lato lub chłodną zimę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 14:11   #5081
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dzięki xD to widzę dalej jestem nie wiadomą hehe
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 14:15   #5082
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Dzięki Wampierz

Pomogłaś mi się określić do końca, pewnie po prostu mogę wybierać czy chcę być latem czy zimą zależnie od koloru włosów.
Aktualnie przyciemniam na średnie/ciemne chłodne brązy i wpadam bardziej w deep winter, ale mogę być i latem jeśli rozjaśnię włosy
O tak, to robi wiele z nas. Jedna z korzyści bycia na granicy typów to dość łatwa zmiana typu.

---------- Dopisano o 15:15 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

Cytat:
Napisane przez xvxaniaxvx Pokaż wiadomość
Dzięki xD to widzę dalej jestem nie wiadomą hehe
O, widze drugie zdjęcie. Wiesz, chyba jednak lato, bo masz zbyt mało kontrastu na zimę. A wiec chłodne lato. Kiedy farbujesz włosy na intensywne kolory pamiętaj o brwiach i ogólnie makijażu, mocne zimowe kolory moga przytłaczać lato i wtedy trzeba podkręcić kontrast, żeby całość pasowała.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 14:20   #5083
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Nie wiem czemu ale mam wrażenie że jakbym wrzuciła teraz zdjęcie z czarnymi włosami to znowu byś wróciła do zimy^^ to właśnie jest mój problem ;( ^^
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 14:29   #5084
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez xvxaniaxvx Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu ale mam wrażenie że jakbym wrzuciła teraz zdjęcie z czarnymi włosami to znowu byś wróciła do zimy^^ to właśnie jest mój problem ;( ^^
Nie, bo masz za jasne brwi i oprawę oczu.
Po pierwszym zdjęciu nie byłam pewna, bo czasem nawet konmtrastowe typy wypadają blado na zdjęciach, ale drugie zdjęcie ma nasycone kolory i lepiej widac, że jesteś latem.

Możesz się zrobić na zimę z pomocą makijażu, ale to każde lato może.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 14:34   #5085
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

No nic zaufam Ci tak czy siak bardzo dziękuje
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 18:14   #5086
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja z kolei jestem mieszanką lata i jesieni. Kusi mnie podkreślenie mojego typu urody w ten sposób, by był bardziej "jakiś". Bo niestety au naturelle jestem piekielnie nijaka.
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 20:50   #5087
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez AmaiMomo Pokaż wiadomość
Ja z kolei jestem mieszanką lata i jesieni. Kusi mnie podkreślenie mojego typu urody w ten sposób, by był bardziej "jakiś". Bo niestety au naturelle jestem piekielnie nijaka.
W swoim nowym systemie Alexander rozdzieliła łagodne lata na ciemiejszy i jaśniejszy podtyp, może to będzie jakaś wskazówka.

Linki do różnych przykładów ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...s-soft-summer/

Osobiście uważam, że ze względu na neutralny wygląd łagodne lata mogą eksperymentowac również z kolorami innych typów.

Można też dużo zdziałać nawet samym makijażem, niekoniecznie zmieniając kolor włosów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 21:22   #5088
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
W swoim nowym systemie Alexander rozdzieliła łagodne lata na ciemiejszy i jaśniejszy podtyp, może to będzie jakaś wskazówka.

Linki do różnych przykładów ubrań:
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
http://blog.prettyyourworld.com/blog...s-soft-summer/

Osobiście uważam, że ze względu na neutralny wygląd łagodne lata mogą eksperymentowac również z kolorami innych typów.

Można też dużo zdziałać nawet samym makijażem, niekoniecznie zmieniając kolor włosów.
Właśnie ostatnio zaczęłam kombinować z cieniami, a do tej pory tego nie robiłam (jedynie podkreślałam rzęsy tuszem). Okazało się, że wszelkie brązy bardzo fajnie podkreślają kolor oczu.

A jeżeli chodzi o kolor włosów, to zamierzam pofarbować się na blond jaśniejszy o jakieś 2 tony od mojego naturalnego koloru. Tak żeby "upodobnić się" do light summer. Chociaż nie wiem czy to najlepszy pomysł.

Te linki są świetne - podobają mi się te odmiany (?) soft summer. Ogólna kolorystyka toned summer do mnie przemawia - lubię jasne typy.

Dziękuję za podpowiedź.

Edytowane przez AmaiMomo
Czas edycji: 2012-09-12 o 21:24
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-12, 21:54   #5089
dagienkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

witajcie kobietki, też mam problem z określeniem swojego typu urody i męczę się z tym już od dawna... bardzo prosiłabym o pomoc
1. Jak się opalasz - ciężko, najpierw na czerwono, później jakoś szaro-brązowo,
2. Kolor oczu - szaro- zielone z ciemniejszą obwódką. trochę dziwne, ale jedno oko mam bardziej pod niebieski, a drugie pod zielony kolor,
3. Piegi - są, ale tylko na nosie i to w niewielkiej ilości, w zimie bardziej bledną i są brązowo-szare, w lecie, szczególnie po opalaniu przybierają bardziej intensywny kolor- cieplejszy,
4. Cera - wydaje mi się, że chłodna, jest blada, lekko zaróżowiona, gdy się np. zdenerwuję/zawstydzę robię się czerwona heh
5. Naturalny kolor włosów- jasny/średni brąz, zimą bardziej szary, latem z tego co pamiętam były złote refleksy. farbuję włosy od kilku ładnych lat...
6. Kolor ust- jasny, blado-różowy, a czasem nabiera bardziej intensywnego koloru, nie wiem od czego to zależy
to chyba wszystko... a jeszcze zapomniałam dopisać,że mam ciemną oprawę oczu, nie czarną, ale średni brąz na pewno, odcień chłodny

Edytowane przez dagienkaaa
Czas edycji: 2012-09-12 o 21:59
dagienkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 13:08   #5090
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez dagienkaaa Pokaż wiadomość
witajcie kobietki, też mam problem z określeniem swojego typu urody i męczę się z tym już od dawna... bardzo prosiłabym o pomoc
1. Jak się opalasz - ciężko, najpierw na czerwono, później jakoś szaro-brązowo,
2. Kolor oczu - szaro- zielone z ciemniejszą obwódką. trochę dziwne, ale jedno oko mam bardziej pod niebieski, a drugie pod zielony kolor,
3. Piegi - są, ale tylko na nosie i to w niewielkiej ilości, w zimie bardziej bledną i są brązowo-szare, w lecie, szczególnie po opalaniu przybierają bardziej intensywny kolor- cieplejszy,
4. Cera - wydaje mi się, że chłodna, jest blada, lekko zaróżowiona, gdy się np. zdenerwuję/zawstydzę robię się czerwona heh
5. Naturalny kolor włosów- jasny/średni brąz, zimą bardziej szary, latem z tego co pamiętam były złote refleksy. farbuję włosy od kilku ładnych lat...
6. Kolor ust- jasny, blado-różowy, a czasem nabiera bardziej intensywnego koloru, nie wiem od czego to zależy
to chyba wszystko... a jeszcze zapomniałam dopisać,że mam ciemną oprawę oczu, nie czarną, ale średni brąz na pewno, odcień chłodny
Też lato i pewnie też soft summer
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:11   #5091
Mugiwara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja też nie jestem pewna, jaki mam typ urody - bardzo proszę o pomoc
1. Jak się opalasz- w sumie to bardzo szybko opalają mi się ręce i dekolt <reszta to w sumie rzadko> najpierw na czerwono, później na jasny złoto-brązowy kolor.
2. Kolor oczu - brązowe <mam czarne brwi i rzęsy>
3. Piegi - prawie w ogóle, jak już to tylko na nosie i ciut na policzkach, widać je tylko z bardzo bliska bardzo bardzo jasno brązowe.
4. Cera - wydaje mi się, że ma chłodny odcień, różowawa.
5. Naturalny kolor włosów - brąz, o odcieniu lekko popielatym.
6. Kolor ust - bardzo jasny róż <raz koleżanka stwierdziła nawet że beżowy>
7. Kolory w jakich mi dobrze: zdecydowanie nie żadne pastele <ewentualnie jakiś odcień miętowego lub błękitnego może na mnie dobrze wyglądać>, odpadają żółcie, wszelkie pomarańcze i beże, jasne róże, jasne brązy; najlepiej pasują mi czernie, granaty, ciemny fiolet, ciemne zielenie, głębokie czerwienie, bordo wszelkiego rodzaju, biele, ciemny popiel,
Mugiwara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:49   #5092
aqeshka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
aqeshka:

To twoje zdjęcie w awatarze?
Jaki jest naturalny odcień twoich włosów - czy to jest popielaty brąz, ciepły, kasztanowy?
Naczynka to problem kosmetyczny, nie kolor karnacji. Można mieć rozszerzone naczynka np. na twarzy nie majac wcale różowawej karnacji, tylko np. oliwkową, a można mieć skórę naturalnie różową i popękane naczynka. Jaka jest więc twoja karnacja pomijając naczynka? Raczej ciepła, raczej chłodna? Raczej beżowa, raczej żółtawa a może różowawa?
Tak, to moje zdjęcie w awatarze, z tym że wyszłam na nim wyjątkowo blado. Mój naturalny kolor włosów wpadał raczej w kasztan (patrzę na swój obcięty dawno temu warkocz) Cera (nie wiedziałam że tak mi będzie trudno określić) chyba ciepły odcień beżu. Przypatrując się swoim oczom (nigdy wcześniej tak dokładnie tego nie robiłam) odkryłam jakieś żółtawe plamki i kreseczki.
aqeshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 14:51   #5093
aqeshka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Tak, to moje zdjęcie w awatarze, z tym że wyszłam na nim wyjątkowo blado. Mój naturalny kolor włosów wpadał raczej w kasztan (patrzę na swój obcięty dawno temu warkocz) Cera (nie wiedziałam że tak mi będzie trudno określić) chyba ciepły odcień beżu. Przypatrując się swoim oczom (nigdy wcześniej tak dokładnie tego nie robiłam) odkryłam jakieś żółtawe plamki i kreseczki.
aqeshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-13, 15:22   #5094
kasia1495
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

i ja proszę o pomoc w określeniu typu urody
1.Jak się opalasz
Ciało opalam szybko na ładny brąz. Twarz o wiele wolniej, na początku zaczerwieniona później lekki brąz, krótkotrwały.
2.Kolor oczu
Bardzo bardzo ciemny brąz, prawie czarne
3.Piegi
W małej ilości na nosie i policzkach, brązowe prawie niewidoczne. Po opalaniu trochę więcej.
4.Cera
Blada, ziemista, trądzik, na policzkach czasami lekkie rumieńce, sińce pod oczami.
5.Kolor włosów
Ciemny brąz. Brwi i rzęsy czarne.
6.Kolor ust
Ciemny różowy
kasia1495 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-14, 16:40   #5095
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez aqeshka Pokaż wiadomość
Tak, to moje zdjęcie w awatarze, z tym że wyszłam na nim wyjątkowo blado. Mój naturalny kolor włosów wpadał raczej w kasztan (patrzę na swój obcięty dawno temu warkocz) Cera (nie wiedziałam że tak mi będzie trudno określić) chyba ciepły odcień beżu. Przypatrując się swoim oczom (nigdy wcześniej tak dokładnie tego nie robiłam) odkryłam jakieś żółtawe plamki i kreseczki.
Na zdjęciu wyglądasz na typ chłodny, ale skoro mówisz, że zwykle tak nie wyglądasz, możesz być typem mieszanym. Możliwe typy, kóre przychodza mi do głowy: soft summer deep, clear winter, ew. soft autumn, przy czym to ostatnie wydaje mi się raczej mało prawdopodobne.
Jakie kolory blondu nie pasowały? Ten rudy to był taki intensywny pomarańcz czy bardziej złamany (bo ludzie różne kolory określają nazwą tycjan)? Jeśłi chcesz mieć rude włosy to na pewno jakiś kolor da się dobrać. Nie zgadzam się z teorią o naczynkach, bo rude osoby czesto maja różowawą cerę więc rudy raczej pasuje, chyba że zaczerwienienia są bardzo mocne, ale wtedy i tak będa widoczne przy każdym kolorze.

Powiedz jeszcze, jakie kolory ubrań ci pasują?

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia1495 Pokaż wiadomość
i ja proszę o pomoc w określeniu typu urody
1.Jak się opalasz
Ciało opalam szybko na ładny brąz. Twarz o wiele wolniej, na początku zaczerwieniona później lekki brąz, krótkotrwały.
2.Kolor oczu
Bardzo bardzo ciemny brąz, prawie czarne
3.Piegi
W małej ilości na nosie i policzkach, brązowe prawie niewidoczne. Po opalaniu trochę więcej.
4.Cera
Blada, ziemista, trądzik, na policzkach czasami lekkie rumieńce, sińce pod oczami.
5.Kolor włosów
Ciemny brąz. Brwi i rzęsy czarne.
6.Kolor ust
Ciemny różowy
Zima. Nie wiem, która. Napisz jaki masz odcień cery (chłodny, ciepły), oczu. Czy skóra mocno kontrastuje z włosami i oczyma?
W jakich kolorach ci do twarzy, a w jakich wyglądasz niedobrze?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 12:04   #5096
Mugiwara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz, czy mogłabyś mi też coś podpowiedzieć?
1. Jak się opalasz- w sumie to bardzo szybko opalają mi się ręce i dekolt <reszta to w sumie rzadko> najpierw na czerwono, później na jasny złoto-brązowy kolor.
2. Kolor oczu - brązowe <mam czarne brwi i rzęsy>
3. Piegi - prawie w ogóle, jak już to tylko na nosie i ciut na policzkach, widać je tylko z bardzo bliska bardzo bardzo jasno brązowe.
4. Cera - wydaje mi się, że ma chłodny odcień, różowawa.
5. Naturalny kolor włosów - brąz, o odcieniu lekko popielatym.
6. Kolor ust - bardzo jasny róż 7. Kolory w jakich mi dobrze: zdecydowanie nie żadne pastele <ewentualnie jakiś odcień miętowego lub błękitnego może na mnie dobrze wyglądać>, odpadają żółcie, wszelkie pomarańcze i beże, jasne róże, jasne brązy; najlepiej pasują mi czernie, granaty, ciemny fiolet, ciemne zielenie, głębokie czerwienie, bordo wszelkiego rodzaju, biele, ciemny popiel,
Mugiwara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 13:11   #5097
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Też poproszę o pomoc, nigdy nie mogłam dojść do tego, jakim jestem typem

1. Jak się opalasz - ciało bardzo szybko na złotawo, prawie nigdy się nie spiekam.
2. Kolor oczu - brąz, jednolite z trochę ciemniejszą obwódką (bardzo ciemna oprawa oczu, czarne rzęsy i brwi).
3. Piegi - na twarzy na nosie i trochę na policzkach widoczne z bliska, poza tym na rękach i plecach, raczej jasnobrązowe, zimą praktycznie znikają
4. Cera - jasna, ale żółtawa.
5. Naturalny kolor włosów - jasny, trochę myszowaty brąz.
6. Kolor ust - kremowy.
7. Kolory w jakich mi dobrze: chyba najlepiej w kremowym i kolorach jesieni, np. bordowy, beże, kasztanowy, butelkowa zieleń i ciepłe pastelowe odcienie. Raczej unikam np. niebieskiego, wyjątkowo źle wyglądam w kobalcie (moja cera wydaje się wtedy zupełnie żółta ) i nie najlepiej w czarnym i białym.

Edytowane przez 1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Czas edycji: 2012-09-15 o 15:13
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 17:35   #5098
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

I ja także bym prosiła o analizę!

1. Jak się opalasz - wolno, na czerwono, schodzi skóra, pozostaje delikatnie brązowy kolorek
2. Kolor oczu - szaro-niebiesko-zielone, ciężko stwierdzić dokładnie, oprawa jasna, niemalże niewidoczna
3. Piegi - dużo, na nosie i policzkach, kolor jasny brąz, "rudy"(?)

4. Cera - jasna, raczej chłodna
5. Naturalny kolor włosów- "truskawkowy blond" haha :d Konkretnie to ciemny blond z jakby rudawym połyskiem (ale rude nie są na bank)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - blady róż
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-15, 22:31   #5099
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Mugiwara Pokaż wiadomość
Wampierz, czy mogłabyś mi też coś podpowiedzieć?
1. Jak się opalasz- w sumie to bardzo szybko opalają mi się ręce i dekolt <reszta to w sumie rzadko> najpierw na czerwono, później na jasny złoto-brązowy kolor.
2. Kolor oczu - brązowe <mam czarne brwi i rzęsy>
3. Piegi - prawie w ogóle, jak już to tylko na nosie i ciut na policzkach, widać je tylko z bardzo bliska bardzo bardzo jasno brązowe.
4. Cera - wydaje mi się, że ma chłodny odcień, różowawa.
5. Naturalny kolor włosów - brąz, o odcieniu lekko popielatym.
6. Kolor ust - bardzo jasny róż 7. Kolory w jakich mi dobrze: zdecydowanie nie żadne pastele <ewentualnie jakiś odcień miętowego lub błękitnego może na mnie dobrze wyglądać>, odpadają żółcie, wszelkie pomarańcze i beże, jasne róże, jasne brązy; najlepiej pasują mi czernie, granaty, ciemny fiolet, ciemne zielenie, głębokie czerwienie, bordo wszelkiego rodzaju, biele, ciemny popiel,
Najbardziej prawdopodobna wydaje się chłodna zima, chociaż może być i kontrastowa zima.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------

[1=1567a8b4b76e6b6b1a91e1e f1e7de07d3f6cc549_5d5340f 228f13;36543126]Też poproszę o pomoc, nigdy nie mogłam dojść do tego, jakim jestem typem

1. Jak się opalasz - ciało bardzo szybko na złotawo, prawie nigdy się nie spiekam.
2. Kolor oczu - brąz, jednolite z trochę ciemniejszą obwódką (bardzo ciemna oprawa oczu, czarne rzęsy i brwi).
3. Piegi - na twarzy na nosie i trochę na policzkach widoczne z bliska, poza tym na rękach i plecach, raczej jasnobrązowe, zimą praktycznie znikają
4. Cera - jasna, ale żółtawa.
5. Naturalny kolor włosów - jasny, trochę myszowaty brąz.
6. Kolor ust - kremowy.
7. Kolory w jakich mi dobrze: chyba najlepiej w kremowym i kolorach jesieni, np. bordowy, beże, kasztanowy, butelkowa zieleń i ciepłe pastelowe odcienie. Raczej unikam np. niebieskiego, wyjątkowo źle wyglądam w kobalcie (moja cera wydaje się wtedy zupełnie żółta ) i nie najlepiej w czarnym i białym.[/QUOTE]
No to pewnie łagodna jesień. Opis chyba jest gdzieś w poprzednich postach.
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html
ewentualnie głęboka jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez WildThing Pokaż wiadomość
I ja także bym prosiła o analizę!

1. Jak się opalasz - wolno, na czerwono, schodzi skóra, pozostaje delikatnie brązowy kolorek
2. Kolor oczu - szaro-niebiesko-zielone, ciężko stwierdzić dokładnie, oprawa jasna, niemalże niewidoczna
3. Piegi - dużo, na nosie i policzkach, kolor jasny brąz, "rudy"(?)

4. Cera - jasna, raczej chłodna
5. Naturalny kolor włosów- "truskawkowy blond" haha :d Konkretnie to ciemny blond z jakby rudawym połyskiem (ale rude nie są na bank)

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - blady róż
Podanie swoich twarzowych i nietwarzowych kolorów zawsze bardzo pomaga.

A tonacja oczu i włosów jest ciepła czy zimna?

Na podstawie, tego co podałaś, to jesteś albo wiosną albo latem, jakimś jasnym podtypem.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 00:04   #5100
WildThing
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 377
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Raczej ciepła, choć co do oczu nie jestem pewna.
Kolory, które mi pasują to na bank czarny, błękitny, lila, szary i biały.
Zdecydowanie nie pasuje mi pomarańczowy, żółty i NIESTETY niezbyt czerwony..
WildThing jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.