Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 171 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 10:46   #5101
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez WildThing Pokaż wiadomość
Raczej ciepła, choć co do oczu nie jestem pewna.
Kolory, które mi pasują to na bank czarny, błękitny, lila, szary i biały.
Zdecydowanie nie pasuje mi pomarańczowy, żółty i NIESTETY niezbyt czerwony..
To by sugerowało raczej chłodny podtyp.

Prawdopodobnie jasne lato.
http://www.prettyyourworld.com/the-light-summer.html
http://www.prettyyourworld.com/light...lebrities.html

Jasne lato to mieszanka lata i wiosny, stąd trochę ciepłych tonów. Ten typ źle wygląda w intensywnych, czystych kolorach, a lepiej w jasnych lub zgaszonych kolorach. Nie należy się sugerować zdjęciami, nie wszystkie jasne lata mają bardzo jasne włosy, chociaż wiele z nich miało takie w dzieciństwie.

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-16 o 11:45
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 14:06   #5102
Kyliee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie


Ja mam takie pytanie.

czy to jaka biżuteria lepiej się prezentuje na naszej skórze, może byc przydatne w określeniu typu urody?

Jestem zawieszona między latem a wiosną Czasami skłaniam się ku latu ale czasami czuję się wiosną. Wiem jednak że srebrna biżuteria odpada w moim przypadku, ponieważ sprawia że skóra wydaje się bledsza i niezdrowa. Natomiast w złotej biżuterii mi lepiej, ociepla mi się wtedy skóra, podkreśla sie jej zloty odcień.
Czy w związku z tym można określić czy jestem bardziej wiosna czy lato? )
Kyliee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 14:19   #5103
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Kyliee Pokaż wiadomość
Witajcie


Ja mam takie pytanie.

czy to jaka biżuteria lepiej się prezentuje na naszej skórze, może byc przydatne w określeniu typu urody?

Jestem zawieszona między latem a wiosną Czasami skłaniam się ku latu ale czasami czuję się wiosną. Wiem jednak że srebrna biżuteria odpada w moim przypadku, ponieważ sprawia że skóra wydaje się bledsza i niezdrowa. Natomiast w złotej biżuterii mi lepiej, ociepla mi się wtedy skóra, podkreśla sie jej zloty odcień.
Czy w związku z tym można określić czy jestem bardziej wiosna czy lato? )
Tak, do pewnego stopnia może to wskazywać na tonację skóry. Ale do określenia typu kolorystycznego potrzebne jest więcej danych.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 17:30   #5104
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A jeśli chodzi o analizę kolorystyczną to czy uważacie że kolor włosów jesli ktoś pragnie go zmienić powinien podążać za naszymi naturalnymi barwami?
tzn. jeśli ktoś jest latem czyli chłodna karnacja z lekko różowym pigmentem, chłodne oczy np. szare to włosy powinny pozostać w chłodnej gamie kolorystycznej?
Zastanawiam się czy wtedy taka osoba nie będzie wyglądała zbyt chłodno- może by tak ocieplić kolor włosów? Czy to bedzie wyglądało źle??
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 22:22   #5105
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o analizę kolorystyczną to czy uważacie że kolor włosów jesli ktoś pragnie go zmienić powinien podążać za naszymi naturalnymi barwami?
tzn. jeśli ktoś jest latem czyli chłodna karnacja z lekko różowym pigmentem, chłodne oczy np. szare to włosy powinny pozostać w chłodnej gamie kolorystycznej?
Zastanawiam się czy wtedy taka osoba nie będzie wyglądała zbyt chłodno- może by tak ocieplić kolor włosów? Czy to bedzie wyglądało źle??
Można zmieniać sztucznie typ kolorystyczny, pod warunkiem zachowania pewnej konsekwencji, w przeciwnym razie można sobie zaszkodzić.

Co to znaczy zbyt chłodno, nie ma czegoś takiego...

Według teorii 12 typów, z wyjatkiem typów jednoznacznie chłodnych (chłodne lato, chłodna zima) i jednoznacznie ciepłych (ciepła wiosna, ciepła jesień), pozostałe typy są mieszane. Najbezpieczniej jest się poruszać w sąsiadujących typach, no i niektórych cech nie da się raczej nadrobić, chyba że komuś się chce np. drastycznie zmieniać kolor skóry albo nosić soczewki kontaktowe. Im bardziej neutralny jest jakiś typ, tym więcej ma możliwości przeskakiwania między tonacjami.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 10:39   #5106
Yenes
Rozeznanie
 
Avatar Yenes
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 881
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej dziewczyny, mogłybyście mi pomóc określić mój typ kolorystyczny? Skłaniam się ku mieszance lato-zima ( bo z lata mi nie wszystko pasuje, a typy czyste zdarzają się zresztą b rzadko) ale mogę się totalnie mylić, licho wie Dodaje stare zdjęcie bo miałam włosy bardziej naturalne (choć na jednym zdj są pasemka)

1. Jak się opalasz - raczej szybko, na lekki brązik. Przy dłuższym opalaniu zdarza się że najpierw na czerwono a potem przechodzi w brąz

2. Kolor oczu - zielone - nie szaro zielone, czysta zieleń. Rzęsy czarne, długie, gęste, brwii hmm grafitowe.
3. Piegi - brak

4. Cera - jasna, wydaje mi się, że wpada w róż

5. Naturalny kolor włosów- ciemny blond z popielatym odcieniem

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - różowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 17 lat (6).jpg (21,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Początek 17 lat (6).jpg (20,2 KB, 11 załadowań)
Yenes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 16:43   #5107
cybercat11
Rozeznanie
 
Avatar cybercat11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 577
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz "zbyt chłodno' czyli grobowy chłód Generalnie się zastanawiam bo fryzjerzy polecają mi ciepłe odcienie aby mnie ocieplić i rozweselić szarą buźkę.Mówią że jestem za blada. A ja się upieram przy chłodnych barwach - może się mylę. Mam bladą cerę ale z delikatnym różowym pigmentem zwłaszcza w rejonie noska. Jasne szare oczy, ale białka w nich nie mam takie jasne i przejrzyste a raczej yyy mętne hehe. Cóż jeszcze brwi mam brązowe- ale bardziej grafitowe( popielate) więc chyba jestem LATEM...Włosy również miałam popielaty brąz ale dawno temu zanim zaczęłam je rozjaśniać. Jak teraz patrze na moje żółtawe włosy to w takim ciepłym kolorku nie jest mi do twarzy. To skąd pomysł że w cieplym brązie ba nawet rudym będzie mi fajnie- wizja fryzjera.Inna propozycja z ich strony to bym mocniej się malowała albo solarium... Jak dla mnie odpada.

Edytowane przez cybercat11
Czas edycji: 2012-09-17 o 16:46
cybercat11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 17:15   #5108
aqeshka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

[QUOTE=Wampierz;36528122]Na zdjęciu wyglądasz na typ chłodny, ale skoro mówisz, że zwykle tak nie wyglądasz, możesz być typem mieszanym. Możliwe typy, kóre przychodza mi do głowy: soft summer deep, clear winter, ew. soft autumn, przy czym to ostatnie wydaje mi się raczej mało prawdopodobne.
Jakie kolory blondu nie pasowały? Ten rudy to był taki intensywny pomarańcz czy bardziej złamany (bo ludzie różne kolory określają nazwą tycjan)? Jeśłi chcesz mieć rude włosy to na pewno jakiś kolor da się dobrać. Nie zgadzam się z teorią o naczynkach, bo rude osoby czesto maja różowawą cerę więc rudy raczej pasuje, chyba że zaczerwienienia są bardzo mocne, ale wtedy i tak będa widoczne przy każdym kolorze.

Powiedz jeszcze, jakie kolory ubrań ci pasują?

---------- Dopisano o 17:40 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Myślę że jest mi dobrze w czerwieni, żółci, błękicie. W makijażu używam cieni szarych najczęściej bo brązowy makijaż jakoś mi się nie widzi. W brązowych ubraniach też nie wyglądam dobrze, wydaję się wtedy jakaś smutna przygaszona, a nawet powiedziałabym że mnie postarza. Lubię kolor szary , siwy (np sweter czy płaszczyk narzucony na kolorową bluzkę. Kiedyś nosiłam się na czarno, ale teraz próbuję unikać rzeczy w tym kolorze.
Jeśli chodzi o blond, to jakikolwiek jego odcień został mi odradzony. Niby w tym kolorze moja twarz wydaje się mało wyrazista, rozmazana i płaska. Aczkolwiek wydaje mi się że to też kwestia odpowiednio dobranego makijażu. Ten tycjan to taki raczej żywy i wyrazisty był.
aqeshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-17, 21:17   #5109
lord_blackwood
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie Dziewczyny

Czy i mi mogłybyście pomóc w określeniu typu urody? Waham się między Latem a Zimą... Chociaż pewnie nie jestem czystym typem, bo już bym się dopasowała.. Bardzo proszę o pomoc.

1. Jak się opalasz - dosyć szybko i bezboleśnie, od razu na jasny brąz (ew. dekolt się zaczerwieni na kilka godzin)

2. Kolor oczu - brązowe, a dokładniej piwne/bursztynowe (nie ciemnobrązowe). Rzęsy i brwi czarne, gęste.

3. Piegi - nie występują. Jedynie pieprzyki

4. Cera - nie wiem, może trochę różowawa? Jak na pierwszym zdjęciu. Ale też beżowa? Z określeniem tego mam największy problem, czy to ciepla, czy zimna?

5. Naturalny kolor włosów - to co na zdjęciu, brąz ciemniejący zimą, jaśniejący latem, w słońcu delikatne refleksy

6. Kolor ust - nooo, czerwony? Nie róż, nie beż. Nie krwista czerwień. Ale czerwień.


Pozdrawiam

Edytowane przez lord_blackwood
Czas edycji: 2012-09-19 o 14:59
lord_blackwood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 14:29   #5110
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Yenes, lato. Chyba chłodne lato.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez cybercat11 Pokaż wiadomość
Wampierz "zbyt chłodno' czyli grobowy chłód Generalnie się zastanawiam bo fryzjerzy polecają mi ciepłe odcienie aby mnie ocieplić i rozweselić szarą buźkę.Mówią że jestem za blada. A ja się upieram przy chłodnych barwach - może się mylę. Mam bladą cerę ale z delikatnym różowym pigmentem zwłaszcza w rejonie noska. Jasne szare oczy, ale białka w nich nie mam takie jasne i przejrzyste a raczej yyy mętne hehe. Cóż jeszcze brwi mam brązowe- ale bardziej grafitowe( popielate) więc chyba jestem LATEM...Włosy również miałam popielaty brąz ale dawno temu zanim zaczęłam je rozjaśniać. Jak teraz patrze na moje żółtawe włosy to w takim ciepłym kolorku nie jest mi do twarzy. To skąd pomysł że w cieplym brązie ba nawet rudym będzie mi fajnie- wizja fryzjera.Inna propozycja z ich strony to bym mocniej się malowała albo solarium... Jak dla mnie odpada.
Bez sensu, ciepłe odcienie mogą jeszcze bardziej podkreślać chłodne tony. Jak już, można spróbowac iść w kierunku neutralnych tonów. Z tego, co piszesz to brzmi że ci fryzjerzy niezbyt się orientują w doborze makijażu ani nawet koloru włosów.

Co do kolorów włosów, czasem jest tak, że czysto ciepły kolor (żółty, pomarańczowy) bardzo nie pasuje, ale już kolor tylko lekko ciepły może pasować - np. ciepły odcień brązu czy rudawego, albo neutralny blond czy balejaż mieszający odcienie.

Jeśli chodzi o ożywienie kolorytu albo wzmocnienie np. oprawy oczu to są różne sposoby. Zamiast popularnego w Polsce opalania o wiele lepiej poprawiać koloryt różem lub rozświetlaczem.


Zignoruj rady tych fryzjerów. Jeśli szukasz jakichś konkretnych porad to zapytaj lepiej tutaj na wizażu, masz większe prawdopodobieństwo, że ktoś poda ci taką radę która będzie pasowała do twojego gustu. Nie ma sensu robić sobie z wyglądem czegoś, co się tobie samej nie podoba.

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

lord_blackwood - odpowiem ci wieczorem, jak będe miałą więcej czasu, ale tak po zdjęciach to wydaje mi się, że jesteś raczej ciepłym typem. Być może soft lub deep autumn.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 18:21   #5111
TOFUSIA07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześc dziewczyny!

W analizie okresliłyście mnie jako lato, wiec zimny typ urody

Mam problem z farbowaniem włosów, bo bylam juz ruda( pochlebne opinie), ciemna brazowa( ogolnie ze lepiej mi w takim, bo podkresla ciemna oprawe oczu ale tez mowiono mi ze jestem bardzo zimna), a nawet mialam blond pasemka( podobały sie znajomym, mowili ze jestem sloneczna).

teraz takze chce zmienic kolor wlosow na którys z tych ale nie rozumiem tego ze spotykalam sie z dobrymi opiniami o kazdym z noszonych kolorow. a przeciez lato jako zimny typ urody nie komponuje sie z cieplym blondem i rudym.

Pomozecie wybrac mi kolor??

To ja:

Edytowane przez TOFUSIA07
Czas edycji: 2012-09-20 o 22:03
TOFUSIA07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 00:22   #5112
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Tak w ogóle dziewczyny, to ostatnio doczytałam u Alexander na blogu ważną informację dla wahających się między typami, kilka kolejnych podtypów:
http://blog.prettyyourworld.com/blog/4x4-color-system/
oprócz soft summer light i soft summer deep jest jeszcze deep winter soft
z ciepłych typów oprócz soft autumn light i soft autumn deep jest jeszcze light spring soft
Strasznie to się robi skomplikowane, może łatwiej by było po prostu zrobić nowy podział nie bazujący na czterech porach roku. Ale może teraz zagubiony typy w końcu znajdą swoje miejsce.

Cytat:
Napisane przez aqeshka Pokaż wiadomość

Myślę że jest mi dobrze w czerwieni, żółci, błękicie. W makijażu używam cieni szarych najczęściej bo brązowy makijaż jakoś mi się nie widzi. W brązowych ubraniach też nie wyglądam dobrze, wydaję się wtedy jakaś smutna przygaszona, a nawet powiedziałabym że mnie postarza. Lubię kolor szary , siwy (np sweter czy płaszczyk narzucony na kolorową bluzkę. Kiedyś nosiłam się na czarno, ale teraz próbuję unikać rzeczy w tym kolorze.
Jeśli chodzi o blond, to jakikolwiek jego odcień został mi odradzony. Niby w tym kolorze moja twarz wydaje się mało wyrazista, rozmazana i płaska. Aczkolwiek wydaje mi się że to też kwestia odpowiednio dobranego makijażu. Ten tycjan to taki raczej żywy i wyrazisty był.

Trudno powiedzieć. Na zdjęciu wyglądasz jak clear winter, ale masz farbowane włosy. Wciąż wydajesz mi się raczej typem mieszanym. Skreśliłabym więc z góry wszystkie typy czysto ciepłe i czysto zimne.

Możliwe typy to:
- ten nowy deep winter soft - czyli jaśniejsza wersja ciemnej zimy. Wydaje mi się, że ta kategoria powinna obejmować osoby, które wygladają bardziej jak lata, ale do twarzy im w kolorach zimowych. Jako że ciemne zimy kiepsko wyglądają w ciepłych brązach a lepiej w nasyconym i antracytowym, to zgaduję że wersja soft powinna wyglądać dobrze w podobnych kolorach, może nieco łagodniejszych.
- łatwa przemiana w clear winter sugerowałaby z kolei clear spring, tyle że temu typowi jest zwykle do twarzy w blondzie. Temu typowi nieładnie w burobrązowych i burych kolorach a ładnie w czystych, wyrazistych kolorach. Jest to typ kontrastowy, wyrazisty, co mogłoby sugerowac, czemu tak wiele osób chce cię odruchowo przerobić na zimę, szczególnie że masz ciemniejsze włosy.
-zawsze zostaje najbardziej tajemniczy typ, czyli soft summer, ale to nie tłumaczy niepasowania brązów

BTW na twoim miejscu nie przejmowałabym się tak tymi radami, tylko opierała na własnym doświadczeniu. Ludzie często oceniają raczej wg własnych ideałów urody niż tego, co komu naprawde pasuje.

---------- Dopisano o 01:10 ---------- Poprzedni post napisano o 00:50 ----------

lord_blackwood, powiedz jeszcze w jakich kolorach ci do twarzy a w jakich źle wyglądasz.

Póki co, obstawiałybym deep autumn
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html
w grę wchodzi jeszcze kilka możliwych typów, np. wiosny (wiosny to nie tylko blondynki lub inne jesienie.

---------- Dopisano o 01:22 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Cytat:
Napisane przez TOFUSIA07 Pokaż wiadomość
Cześc dziewczyny!

W analizie okresliłyście mnie jako lato, wiec zimny typ urody

Mam problem z farbowaniem włosów, bo bylam juz ruda( pochlebne opinie), ciemna brazowa( ogolnie ze lepiej mi w takim, bo podkresla ciemna oprawe oczu ale tez mowiono mi ze jestem bardzo zimna), a nawet mialam blond pasemka( podobały sie znajomym, mowili ze jestem sloneczna).

teraz takze chce zmienic kolor wlosow na którys z tych ale nie rozumiem tego ze spotykalam sie z dobrymi opiniami o kazdym z noszonych kolorow. a przeciez lato jako zimny typ urody nie komponuje sie z cieplym blondem i rudym.

Pomozecie wybrac mi kolor??

To ja:
Nie jesteś typem czysto chłodnym, tylko mieszanym, chyba łagodnym latem. Łagodne lato jest na skraju jesieni, jego typ 'do pary" to łagodna jesień i różnica między typami jest naprawde niewielka na oko, tyle że łagodne lato jest jednak chłodniejsze a łagodna jesień - cieplejsza. Jednak oba typy są typami mieszanymi, łączącymi pigmenty chłodne i ciepłe.

Łagodne lato ma bardzo szeroką paletę twarzowych kolorów, zaówno jeśli chodzi o kolory ubrań, jak i włosów. Jak sama zauwazyłaś, różne kolory włosów dzięki złudzeniu optycznemu sprawiają, że pozostałe elementy (karnacja, oprawa oczu, kolor oczu) wyglądają inaczej. Można w ten sposób fajnie manipulować wyglądem. Radziłabym ci, żebyś po prostu wybierała kolor włosów w zależności od nastroju, ochoty itp, możesz też dobierać do pory roku, szczególnie jeśli latem i zimą nosisz inne kolory ubrań i jeśli się opalasz.

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-19 o 00:23
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 08:55   #5113
lord_blackwood
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
lord_blackwood, powiedz jeszcze w jakich kolorach ci do twarzy a w jakich źle wyglądasz.

Póki co, obstawiałybym deep autumn
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html
w grę wchodzi jeszcze kilka możliwych typów, np. wiosny (wiosny to nie tylko blondynki lub inne jesienie.
Przekopałam szafę, poprzymierzałam ubrania i wyszło mi:

Wydaje mi się, że dobrze wyglądam w: musztardowym, rudym, akwamarynie/butelkowej zieleni, czerni (jak prawie każdy), pudrowym różu, kremowym, kości słoniowej, w kolorze wina, wrzosowym, koralowym, burgundzie, bananowym, morskiej zieleni.

Mam mieszane odczucia co do: granatowego i bieli.

Myślę, że słabo wyglądam w bardzo jaskrawych kolorach - cytrynowo-żółtym, jaskrawozielonym, krwistoczerwonym, srebrnym, ale też w szarym, turkusowym, jasnym błękicie.

Edytowane przez lord_blackwood
Czas edycji: 2012-09-19 o 08:59
lord_blackwood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 10:00   #5114
TOFUSIA07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

dziękuję!
gdzie mozna poczytać o łagodnym lecie i jesieni?

bardzo mi pasuje fuksja, szarosc, biel zlamana zołcia, blekit, czerń

dlatego myslałam, że jestem typowym latem, a mieszanym
TOFUSIA07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 11:40   #5115
anolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Opalenica // Poznań
Wiadomości: 301
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziewczyny proszę o pomoc... juz sama nie wiem kim jestem, pewnie jakimś "mieszańcem"

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się za pierwszym razem na czerwono, po kilku dniach przechodzi w brąz ale nigdy beżowy. Bardziej szaro-czerwowo-brązowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Tęczówki są zielono-brązowe, maja złote plamki. Mają ciemnoszarą gruba obwódkę. Oprawa oczu ciemna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są. Ale jest ich niewiele. Ciężko mi określić odcień. Dużo pieprzyków w odcieniach brązu.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera raczej w odcieniach beżu, rumienie się na czerwony kolor.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Brąz z złotymi refleksami. Włosy jaśniejsze na końcach. Jest to naturalny odcień. Tak jak na załączonych zdjęciach.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasna, blada czerwień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ciężko mi określić. Bardzo źle czuję sie w neonowych kolorach. Czystych barwach np. czerwień, zieleń, niebieski. Lubie chodzić w beżach, ale nie wiem czy nie wyglądam w nich blado.

Mam nadzieję, że mi pomożecie
__________________
RAGDOLLE

blue bicolor

Edytowane przez anolek
Czas edycji: 2012-09-19 o 21:51
anolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 12:24   #5116
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez lord_blackwood Pokaż wiadomość
Przekopałam szafę, poprzymierzałam ubrania i wyszło mi:

Wydaje mi się, że dobrze wyglądam w: musztardowym, rudym, akwamarynie/butelkowej zieleni, czerni (jak prawie każdy), pudrowym różu, kremowym, kości słoniowej, w kolorze wina, wrzosowym, koralowym, burgundzie, bananowym, morskiej zieleni.

Mam mieszane odczucia co do: granatowego i bieli.

Myślę, że słabo wyglądam w bardzo jaskrawych kolorach - cytrynowo-żółtym, jaskrawozielonym, krwistoczerwonym, srebrnym, ale też w szarym, turkusowym, jasnym błękicie.
Czyli jesień. Trudno mi dokładnie powiedzieć, który podtyp, jakoś najbardziej prawdopodobny wydaje się deep autumn albo soft autumn deep (toned autumn).

Daję linki do wszystkich podtypów:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/warm-autumn.html

Oraz link do ubrań dla czterech podtypów (soft autumn rozróżnione na ciemniejszą i jaśniejsza wersję)
http://www.prettyyourworld.com/Autumn-fashions.html

Przy tych wszystkich typach są zdjęcia doradzanych kolorów. Może któreś będą najbardziej pasowały do twojej palety i na tej podstawie będziesz mogła ocenić typ.

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez TOFUSIA07 Pokaż wiadomość
dziękuję!
gdzie mozna poczytać o łagodnym lecie i jesieni?

bardzo mi pasuje fuksja, szarosc, biel zlamana zołcia, blekit, czerń

dlatego myslałam, że jestem typowym latem, a mieszanym
Ogólnie rzecz biorąc, nie ma czegoś takiego jak "typowe lato", np. w Polsce większość lat to łagodne lata i ogólnie większość ludzi ma typ mieszany. Podział na tylko cztery pory roku jest bardzo mało dokładny i wprowadza w błąd.

Po angielsku można poczytać na prettyyour world
http://www.prettyyourworld.com/colortheory.html
Po polsku - trzeba wpisać analiza kolorystyczna 12 typów albo cośw tym guście i wyskocza różne artykuły:
http://wizerunkownia.net/2012/01/analiza-kol-cz2/
^niezbyt udany opis wyglądu typów, u Alexander jest o wiele lepiej wyjaśniony wygląd
http://stylove.wordpress.com/tag/system-12-typow-urody/

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez anolek Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o pomoc... juz sama nie wiem kim jestem, pewnie jakimś "mieszańcem"

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się za pierwszym razem na czerwono, po kilku dniach przechodzi w brąz ale nigdy beżowy. Bardziej szaro-czerwowo-brązowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Tęczówki są zielono-brązowe, maja złote plamki. Mają ciemnoszarą gruba obwódkę. Oprawa oczu ciemna.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi są. Ale jest ich niewiele. Ciężko mi określić odcień. Dużo pieprzyków w odcieniach brązu.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera raczej w odcieniach beżu, rumienie się na czerwony kolor.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Brąz z złotymi refleksami. Włosy jaśniejsze na końcach. Jest to naturalny odcień. Tak jak na załączonych zdjęciach.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasna, blada czerwień.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Ciężko mi określić. Bardzo źle czuję sie w neonowych kolorach. Czystych barwach np. czerwień, zieleń, niebieski. Lubie chodzić w beżach, ale nie wiem czy nie wyglądam w nich blado.

Mam nadzieję, że mi pomożecie
Wydaje mi się że to typ chłodnawy i przygaszony, czyli soft summer deep (shaded summer) albo deep winter soft (toned winter). Ew. możesz być toned autumn, jeśli kolorystyka zdjęć wprowadza w błąd.
Ale wydaje mi się, że raczej typ chłodnawy.

Ogólne barwy dla łagodnego lata:
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-summer.html
przykłądowe barwy dla ciemniejszej wersji łagodnego lata (to nie wszystkie kolory):
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html

Barwy dla łagodnej zimy:
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html

dla porównania barwy łagodnej ciemnej jesieni:
http://www.prettyyourworld.com/toned...-fashions.html
jak widać sązdecydowanie cieplejsze niż te dla lata i zimy, ale wciąż przygaszone w proównaniu z barwami dla bardziej wyrazistych podtypów jesiennych

Ogólnie chodzi o to, że łagodne typy potrzebują kolorów nieco przygaszonych, ale wciąż w palecie swojej pory roku. Tak więc shaded summer potrzebuje kolorów lata ale bardziej neutralnych, przygaszonych i ciemniejszych, a toned winter kolorów zimy, ale trochę jaśniejszych i przygaszonych.


Co do kolorów, to owszem każdy typ ma swoją paletę twarzowych kolorów, ale już od indywidualnego gustu i stylu zalezy, które z nich wybieramy. Według mnie wyglądasz ładnie zarówno w ciemnej kurtce, bo masz wystarczająco kontrastową twarz, żeby ten kolor cię nie przytłaczał, jak i w beżowej. Raczej mało kto nosi zawsze takie same kolory, po co się ograniczać.

Ogólnie kolory "cieliste" czyli stonowane beże, róże itp mają z założenia trochę się zlewać z karnacją, nie być wyraziste. Nawet bardzo delikatna, "rozmyta" uroda potrafi wyglądać dobrze, przyczyną niedopasowania są zaś najczęściej odcienie takich kolorów (zbyt chłodne, zbyt ciepłe itp). Jeśli mamy ochotę na jakiś kolor a wydaje się nietwarzowy zawsze można spróbować z odcieniem podobnym ale trochę innym, np. cieplejszym, chłodniejszym, ciemniejszym lub jaśniejszym. Czasem zwyczajnie nie warto, bo sa inne, bardziej twarzowe kolory, ale czasem można się pobawić.

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-19 o 12:35
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 14:52   #5117
Shiraishi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 85
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cześć! Chciałabym Was prosić o pomoc w określeniu mojego typu kolorystycznego i kształtu twarzy (mam pewne podejrzenia, ale mogą być głównie pobożnymi życzeniami .

1. Opalenizna. Opalam się łatwo, bez poparzeń, na chłodny oliwkowy brąz. Skóra schodziła mi może dwa razy w życiu.
2. Oczy. Szarozielone, z żółtymi plamkami i ciemnoszarą obwódką wokół tęczówki.
3. Piegi. Tylko latem, kilka szarobrązowych.
4. Cera. Ojej, szara, czasem zaczerwieniona od naczynek, zazwyczaj chłodno-żółtawa.
5. Naturalny kolor włosów. Jasny popielaty brąz. Latem poszczególne pasma mocno jaśnieją i trochę żółkną.
6. Kolor ust. Chłodny popielaty róż.
7. Kolory. Kocham fiolet, śliwkę, burgund, butelkową zieleń, ciemnoszary i czarny. Do tego pogranicze zieleni i błękitu, zimne beże oraz granaty. Kiepsko wyglądam w żółciach, pomarańczach i jasnych szarościach.

Aha, na obu zdjęciach mam farbowane włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Madzia.jpg (55,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MPW.jpg (6,0 KB, 122 załadowań)
Shiraishi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 14:58   #5118
lord_blackwood
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 52
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Czyli jesień. Trudno mi dokładnie powiedzieć, który podtyp, jakoś najbardziej prawdopodobny wydaje się deep autumn albo soft autumn deep (toned autumn).

Daję linki do wszystkich podtypów:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/warm-autumn.html

Oraz link do ubrań dla czterech podtypów (soft autumn rozróżnione na ciemniejszą i jaśniejsza wersję)
http://www.prettyyourworld.com/Autumn-fashions.html

Przy tych wszystkich typach są zdjęcia doradzanych kolorów. Może któreś będą najbardziej pasowały do twojej palety i na tej podstawie będziesz mogła ocenić typ.
Dziękuję serdecznie za pomoc
lord_blackwood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 17:41   #5119
undone
Raczkowanie
 
Avatar undone
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 40
GG do undone
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Najpierw opalam się na czerwono a następnie przechodzi to w brąz.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Zielone z ciemnoniebieską obwódką, bez żadnym plamek. Brwi i rzęsy wyraziste, czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi tylko na nosie kilka, w zimie ich nie widać a w lecie robią brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?Cera jasna wpadająca w róż, raczej ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Najpierw były ciemny blond, potem w czasie dojrzewania ściemniały do brązu i pofalowały się.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?Różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najgorzej czuję się w czarnym, beżowym i pastelowych kolorach. Ogólnie dobrze się czuję w jasnych kolorach - zielony, niebieski, granatowy.

dziękuję z góry :3
__________________
teatr umysłu, burdel podświadomości.
undone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 18:52   #5120
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shiraishi Pokaż wiadomość
Cześć! Chciałabym Was prosić o pomoc w określeniu mojego typu kolorystycznego i kształtu twarzy (mam pewne podejrzenia, ale mogą być głównie pobożnymi życzeniami .

1. Opalenizna. Opalam się łatwo, bez poparzeń, na chłodny oliwkowy brąz. Skóra schodziła mi może dwa razy w życiu.
2. Oczy. Szarozielone, z żółtymi plamkami i ciemnoszarą obwódką wokół tęczówki.
3. Piegi. Tylko latem, kilka szarobrązowych.
4. Cera. Ojej, szara, czasem zaczerwieniona od naczynek, zazwyczaj chłodno-żółtawa.
5. Naturalny kolor włosów. Jasny popielaty brąz. Latem poszczególne pasma mocno jaśnieją i trochę żółkną.
6. Kolor ust. Chłodny popielaty róż.
7. Kolory. Kocham fiolet, śliwkę, burgund, butelkową zieleń, ciemnoszary i czarny. Do tego pogranicze zieleni i błękitu, zimne beże oraz granaty. Kiepsko wyglądam w żółciach, pomarańczach i jasnych szarościach.

Aha, na obu zdjęciach mam farbowane włosy.
Soft summer, ew. cool summer.

Do określenia kształtu twarzy potrzebne jest co najmniej jedno zdjęcie en face, na którym się nie uśmiechasz, tylko masz rozluźnioną twarz, bez min.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 19:19   #5121
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez undone Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Najpierw opalam się na czerwono a następnie przechodzi to w brąz.


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Zielone z ciemnoniebieską obwódką, bez żadnym plamek. Brwi i rzęsy wyraziste, czarne.


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi tylko na nosie kilka, w zimie ich nie widać a w lecie robią brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?Cera jasna wpadająca w róż, raczej ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate? Najpierw były ciemny blond, potem w czasie dojrzewania ściemniały do brązu i pofalowały się.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?Różowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najgorzej czuję się w czarnym, beżowym i pastelowych kolorach. Ogólnie dobrze się czuję w jasnych kolorach - zielony, niebieski, granatowy.

dziękuję z góry :3
Wiem, że nie wszyscy potrafia opisać tonację czy zanalizować tony składowe jakiegoś koloru, w takim przypadku najlepiej wstawić zdjęcie - nie musi pokazywać całej twarzy. Najbardziej interesuje mnie kolor skóry, oczu (z oprawą) i włosów.

W tej chwili mogę jedynie zgadywać jakie kolory miałaś na myśli.
Jeśli faktycznie wyglądasz w ten sposób:
jasna, brzoskiwniowa cera (róż + ciepły odcień = brzoskwinia)
oczy raczej ciepłe (zgaduję) z wyraźną obwódką, ciemna oprawa, barwa białek oczu nieznana
włosy brązowe, tonacja nie znana
usta różowe o tonacji nie znanej

kolory nietwarzowe - czarny, beżowy i pastele
kolory twarzowe - jasne, czyste odcienie niebieskiego, zielonego i granatowego? (granatowy jest ciemny)

Zgodnie z tym opisem możesz być jakimś typem wiosny, np. czystą wiosną
http://www.prettyyourworld.com/the-clear-spring.html

Jeśli zaś wziąć pod uwagę, że mogłaś coś źle określić, to wydaje się całkiem możliwe że jesteś raczej zimą lub latem
http://www.prettyyourworld.com/the-clear-spring.html
http://www.prettyyourworld.com/cool-...lebrities.html
http://www.prettyyourworld.com/shade...-fashions.html
http://www.prettyyourworld.com/the-cool-summer.html
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-19, 22:54   #5122
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Najbardziej prawdopodobna wydaje się chłodna zima, chociaż może być i kontrastowa zima.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------


No to pewnie łagodna jesień. Opis chyba jest gdzieś w poprzednich postach.
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html
ewentualnie głęboka jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html
Bardzo dziękuję (odpisałabym wcześniej, ale akurat byłam na wyjeździe)
Tylko w sumie mam jeszcze pytanko. Farbowałam włosy na różne ciepłe i zimne brązy i zastanawiam się, czy jesieni pasują jednak te zimne odcienie bez rudości? Właśnie w nich wyglądałam najlepiej, to się jakoś ze sobą nie kłóci? Zawsze myślałam, że jestem jakąś zimą przez te czarne brwi i jasną cerę, kiedyś jeszcze miałam naturalne ciemne włosy z oliwkowym odcieniem, ale coś rozjaśniały i cera zrobiła się bardziej żółta, więc faktycznie wychodzi soft autumn Ach, mam mętlik w głowie, jeżeli chodzi o te typy
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 10:35   #5123
undone
Raczkowanie
 
Avatar undone
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 40
GG do undone
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

100_4586.jpg
tu chyba najlepiej widać oczy, oprawę i cerę.
nie mam zdjęcia w naturalnym kolorze włosów, ale jest to raczej ciepły brąz ze złotymi refleksami :3
__________________
teatr umysłu, burdel podświadomości.
undone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 12:19   #5124
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Na tym zdjęciu wyglądasz na zupełnie chłodny typ.
Obstawiałabym chłodne lato. Mogłaby być też chłodna zima. ew. czysta zima, tylko że mówisz, że źle czujesz się w czerni - chociaż moze to być kwestia gustu. Jak z czerwienią? Albo intensywnym różem, np. fuksją?

Przykłady chłodnego lata:
http://www.prettyyourworld.com/cool-...lebrities.html

chłodne zimy:
http://www.prettyyourworld.com/cool-winter-season.html

czyste zimy:
http://www.prettyyourworld.com/clear...r-seasons.html
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 12:38   #5125
undone
Raczkowanie
 
Avatar undone
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 40
GG do undone
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

nie, kompletnie nie noszę ubrań w kolorze czerwonym i fuksji. czuję się w nich tak dziwacznie. Z tego co podałaś w linkach, to najbardziej przychylałabym się do czystej zimy :3
dziękuję Ci bardzo!
__________________
teatr umysłu, burdel podświadomości.
undone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 21:50   #5126
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardziej pasuje w takim razie lato, bo zimom dobrze w nasyconych kolorach, czerwieni i czerni. Ale tak, jak pisałam, sporo "czucia się" w kolorach zależy od gustu, nie każdy lubi wściekłe kolory albo mocne kontrasty.

Ewentualnie możesz być czystą wiosną, to typ bardzo podobny do czystej zimy tylko trochę cieplejszy i jaśniejszy
http://www.prettyyourworld.com/the-clear-spring.html
Niestety na prettyyourworld są same przykłady niebieskookich blondynek, tymczasem czysta wiosna może mieć też oczy zielone lub piwne, włosy mogą być brązowe. Temu typowi pasują czyste żywe barwy, nie tylko ciepłe, a kiepsko wygląda w przygaszonych, brudnych błękitach oraz beżowych i jasnobrązowych odcieniach.

Niestety czasem bardzo trudno określić typ, wtedy najlepiej chyba zastanowić się jakie kolory są najbardziej twarzowe w sensie dobrze wyglądają przyłożone blisko twarzy, bez oceniania czy np. wyszłybyśmy w takim kolorze na ulicę.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 15:27   #5127
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 197
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Najbardziej prawdopodobna wydaje się chłodna zima, chociaż może być i kontrastowa zima.

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:20 ----------


No to pewnie łagodna jesień. Opis chyba jest gdzieś w poprzednich postach.
http://www.prettyyourworld.com/the-soft-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/soft-...lebrities.html
ewentualnie głęboka jesień:
http://www.prettyyourworld.com/deep-autumn.html
http://www.prettyyourworld.com/deep-...lebrities.html.
Dopiero teraz zauważyłam, że nie dodało mi posta Więc jeszcze raz bardzo dziękuję, to faktycznie chyba łagodna jesień Choć zastanawiam się, bo nie jestem chyba aż tak ciepłym typem, nie wyglądam jak gwiazdy podane w tych opisach, wiec w sumie chce się upewnić
Patrzylam po zdjęciach innych gwiazd i znalazłam jedno Anne Hathaway, które pasuje w 99% do tego, jaki mam kolor włosów, oczu itd. To tez jesień czy inny typ kolorystyczny?
(Mam nadzieje, ze zdjęcie się doda, ale mam taki antytalent, ze na wszelki wypadek dodam linka: http://cdn03.cdn.justjared.com/wp-co...reening-04.jpg )
1567a8b4b76e6b6b1a91e1ef1e7de07d3f6cc549_5d5340f228f13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-21, 18:04   #5128
aqeshka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wampierz, dziękuje Ci bardzo za pomoc!!!
aqeshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-22, 23:57   #5129
AmaiMomo
Zadomowienie
 
Avatar AmaiMomo
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 381
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Mam małe pytanie a propos podtypu soft summer.

Udzielałam się już na tym wątku, ale nie miałam jeszcze sprecyzowanej wizji, a obecnie już kilka opcji wpadło mi do głowy.

Chciałabym nieco rozjaśnić włosy i pójść w kierunku jaśniejszej odmiany podtypu soft summer tj. toned summer.

Bardzo spodobała mi się ta opcja choć na innych stronach czytałam, że soft summer z reguły najlepiej wygląda ze swoimi naturalnymi włosami i wszelkie eksperymenty są bardzo ryzykowane.

Moje aktualne zdjęcie: http://buymeanowl.deviantart.com/art...0%3A1348346729


Wybrałam 2 opcje:
- naturalny ciemny blond (zdjęcie 1, 2)
- bardzo jasny, chłodny blond (zdjęcie 3, 4)

Czy któryś z powyższych kolorów podkreśli urodę soft summer (oraz moją )?


Odkąd odkryłam mój typ staram się balansować w swojej kolorystyce zarówno jeżeli chodzi o odzież, jak i o makijaż, więc nie chciałabym popełnić włosowego faux pas.

Na koniec wrzucę pdf dotyczący soft summer - może będzie pomocny dla innych użytkowniczek.

http://goodgollymissholley.files.wor...sis-report.pdf
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ciemny blond.jpg (19,1 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ciemny blond2.jpg (33,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg toned summer.jpg (34,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jasny blond.jpg (85,9 KB, 7 załadowań)
AmaiMomo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-23, 00:27   #5130
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Wręcz przeciwnie, myślę, że im bardziej neutralne typy, tym bardziej mogą sobie poszaleć z kolorami włosów. Trzeba tylko trzymać się podstawowych zasad koloru. Oczywiście każdy jest inny, więc wśród wielu dobrych kolorów kilka może być szczególnie twarzowych.

W tym pdf, który linkujesz jest własnie przykłąd celebrytki, która wyglądała dobrze w różnych odcieniach (akurat na zdjęciach blondu), a kiepsko w kolorach intensywnych, nasyconych. Wg mnie spokojnie uszły by jej też rude i ciemne włosy, gdyby były w innym odcieniu.

Ogólnie, jeśli ktoś kocha intensywne odcienie, a jest typem przygaszonym, to może makijażem trochę się podretuszować i ujść za typ bardziej kontrastowy (oraz odwrotnie), ale prościej jest po prostu trzymać własnej palety. Właśnie fajne jest to, że dobierajac np. właściwy odcień farby do włosów i kolor ubrań uzyskujemy łatwo efektowny, ładny i zdrowy wygląd na co dzień, bez dodatkowego wysiłku.

Według mnie spokojnie pasowąłyby ci wszystkie pokazane odcienie blondu, moze ten z drugiego zdjęcia najmniej, ale zawsze można popróbować.

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-09-23 o 00:29
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.